در لایحه بودجه ۹۷ افزایش حقوق کارکنان ۱۰ درصد در نظر گرفته شد

گروه اقتصادی الف،   3960917109 ۴۳ نظر، ۲ در صف انتشار و ۱۵ تکراری یا غیرقابل انتشار
در لایحه بودجه ۹۷ افزایش حقوق کارکنان ۱۰ درصد در نظر گرفته شد

با وجود اینکه در بخشنامه بودجه سال آینده درصد افزایش حقوق کارکنان پنج درصد و به طور مشروط ۱۰ درصد تعیین شده بود، در نهایت هزینه‌های جاری دولت با افزایش حقوق ۱۰ درصدی بسته شد.

 افزایش درصد حقوق کارکنان برای سال آینده در لایحه بودجه ۱۳۹۷ ماجرای متفاوتی داشت به طوری که در بخشنامه که در مهرماه امسال به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شد تاکید بر این بود که طبق ضوابط مالی دستگاه‌های اجرایی باید میزان افزایش حقوق را تا پنج درصد پیش بینی کنند.

البته در این رابطه شرایطی وجود داشت که براساس آن دستگاه‌هایی که بودجه خود را بر مبنای بودجه‌ریزی مبتنی بر عملکرد تهیه می‌کردند، می‌توانستند معادل پنج درصد از محل صرفه‌جویی و اجرای این نوع از بودجه‌ریزی به عنوان سایر پرداختی‌ها و برای حقوق پیش بینی کنند که تا ۱۰ درصد در مجموع قابل افزایش بود.

به گزارش ایسنا،بعد از ابلاغ بخشنامه بود که اعلام افزایش پنج درصدی حقوق با برخی گمانه‌ها و حواشی همراه شد. با این حال اعلام رییس سازمان برنامه و بودجه با این توضیح همراه بود که درصد افزایش حقوق ۱۰ درصدی است. اما به هرحال بخشنامه رویکرد دیگری داشت و برای کل پنج درصد تعیین شده بود، مگر آنکه به طور مشروط به ۱۰ درصد قابلیت افزایش داشت که آن هم با توجه به این که حداکثر ۳۰ تا ۴۰ درصد سازمان‌ها دارای بودجه‌ریزی مبتنی بر عملکرد بودند و امکان صرفه‌جویی هم وجود داشت در نهایت افزایش حقوق بیش از پنج درصدی برای کارکنان قابل اجرا نبوده و به طوری ناهمسان اتفاق می‌افتد.

اما آخرین اخبار دریافتی حاکی از آن است که در نهایت تصمیم دولت بر این شده تا افزایش حقوق کارکنان برای سال آینده را ۱۰ درصد در نظر گرفته و براین مبنا هزینه‌های جاری در لایحه بودجه بسته می‌شود.

هزینه‌های جاری به همراه بودجه‌های عمرانی دو بخش هزینه‌های دولت در سال را تشکیل می‌دهند که البته عمده آن خاص هزینه‌های جاری، حقوق و دستمزد است.

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

۲۹ فروردین ۱۳۹۷جدول حقوق و مزایای کارگران در سال۹۷/ مزد خود را چگونه محاسبه کنیم؟
۲۰ فروردین ۱۳۹۷اعمال افزایش ۲۰ درصدی پایه حقوق در فیش فروردین کارگران
۲۹ اسفند ۱۳۹۶ربیعی نماینده کارگران در شورای عالی کار در اوایل پیروزی انقلاب + عکس
۲۸ اسفند ۱۳۹۶حداقل دستمزد کارگران ۲۰ درصد افزایش یافت/ تعیین میزان افزایش سایر سطوح مزدی به آینده موکول شد
۲۷ اسفند ۱۳۹۶نشست جداگانه وزیر کار با نمایندگان کارگری در حاشیه شورای عالی کار
۲۷ اسفند ۱۳۹۶اروپا به‌ دنبال پایان برجام است؟
۲۷ اسفند ۱۳۹۶احتمال افزایش ۱۸۵ هزار تومانی دستمزد حداقل بگیران در سال ۹۷
۲۵ اسفند ۱۳۹۶سناریوهای افزایش دستمزد ۹۷ کارگران
۲۳ اسفند ۱۳۹۶سبد معیشت کارگران؛ ۲ میلیون و ۶۷۰ هزار تومان تعیین شد
۲۲ اسفند ۱۳۹۶راهکارهای افزایش حداقل دستمزد بیش از ۱۳ میلیون کارگر در سال ۹۷ + جدول
۲۲ اسفند ۱۳۹۶سال آینده حقوق‌ها چقدر اضافه شود؟ +جدول
۲۱ اسفند ۱۳۹۶جلسه کمیته مزد بدون نتیجه پایان یافت/ خدایی: افزایش دستمزد باید بر اساس هزینه‌های زندگی باشد/ 70 درصد کارگران حداقل بگیرند/عطاردیان: کارفرما توان پرداخت حداقل مزد را هم ندارند

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۶۰۶۷۰۱۶:۴۵:۴۴ ۱۳۹۶/۹/۱۷
زیاد است. حالا که نرخ تورم تک رقمی است چرا نرخ افزایش حقوق باید دو رقمی باشد؟
ناشناس۱۶۰۷۳۱۱۸:۵۲:۴۳ ۱۳۹۶/۹/۱۷
انار شده کیلویی 9000 تومن ! دیروز 3 تا خریدم برای بچه 5 سالم 10500
بابای متاسف و شرمنده بچه هاش۱۶۰۷۹۲۲۰:۲۱:۴۳ ۱۳۹۶/۹/۱۷
خوب به جای انار ، برای بچه ات لواشک اناری 1500 تومنی بخر تا بخوره و رشد و نمو بکنه و ادامه تحصیل بده تا مقطع دکترای یه دانشگاه معتبر !!!! . فقط عکس انار روی پوست لواشک رو نشونش بده تا بچه عقده ای بار نیاد کاری که من دارم میکنم هر میوه ای رو که حریف نشم بخرم ، لواشک اش رو میخرم . انواع و اقسام میوه ها رو هم داره
م.م۱۶۰۶۸۲۱۷:۱۹:۱۹ ۱۳۹۶/۹/۱۷
دولتی ها با افزایش مالیات و عوارض سایر اقشار را ستم میکنند
کهنه بخت ! از گیلان۱۶۰۷۸۴۲۰:۰۱:۴۴ ۱۳۹۶/۹/۱۷
جناب آقای شیب ملایم ! با 10درصد اضافه حقوق حضرتعالی در سال 97 ؛ تعداد 20 تا ماهی سفید آزاد میدن ولی با 10 درصد افزایش حقوق منِ کارمند جزء ، 1 کاسه سیرابی هم نمیدن
ناشناس۱۶۰۶۸۳۱۷:۲۲:۴۰ ۱۳۹۶/۹/۱۷
باید سقف داشته باشد و برای حقوق ها بالای مثلا ده ملیون صفر باشد. و برای حقوق های زیر پنج ملیون بیست درصد باشد. ده درصد ده ملیون میشه یک ملیون که تقریبا خالص پرداختی خیلی از کارمندان و به خصوص فرهنگیان هست
ناشناس۱۶۱۴۶۵۱۸:۵۹:۲۹ ۱۳۹۶/۹/۱۸
ظاهرا دلتون رو خوش کردید که این افزایش حقوق را برای کارمندان جز و فرهنگیان در نظر گرفتند؟ خیر اینطور نیست. آنها این افزایش را فقط برای خودشون و اطرافیانشون در نظر گرفتند. یه تکه نون خشک هم نصیب کارمندان جز و فرهنگیان میشه. تا زمانی که بخواهیم بدون تحقیق و بصیرت به افراد رای بدهیم اوضاع به همین شکل خواهد بود.
ناشناس۱۶۰۶۸۴۱۷:۲۳:۲۸ ۱۳۹۶/۹/۱۷
زیادشون هم هست
ناشناس۱۶۰۶۸۶۱۷:۲۳:۵۸ ۱۳۹۶/۹/۱۷
۱ ساله بیکارم مهندس برق هستم. خوش بحال کارمندااااااا
ناشناس۱۶۰۷۵۸۱۹:۲۴:۲۰ ۱۳۹۶/۹/۱۷
من چی بگم که 5 ساله بیکارم ؟ مهندس مکانیک هم هستم
ناشناس۱۶۰۸۸۱۰۰:۵۶:۲۰ ۱۳۹۶/۹/۱۸
خداشاهده از اوایل ۹۴ بیکار شدم دو بچه دارم و بالای ۵۰ سالمه نمیدونم چیکار کنم !!
ناشناس۱۶۰۸۱۷۲۱:۳۱:۵۳ ۱۳۹۶/۹/۱۷
ناراحت نباش برجام توافق شده قراره کلی پول تو مملکت بیاد بعدش اشتغال زیاد میشه:)
بیگی29۱۶۰۶۹۷۱۷:۳۳:۲۵ ۱۳۹۶/۹/۱۷
اون بیچاره یک میلیونی 100هزار تومن و اون 10میلیونی یک میلیون؟ جالبه به این میگویند مدیریت جهانی.
آخه این عدالته ؟!۱۶۰۷۰۷۱۷:۵۸:۱۱ ۱۳۹۶/۹/۱۷
10% افزایش دستمزد برای ِ من ِ کارمند و بازنشستگان تامین اجتماعی میشود 100 هزار تومن ولی 10 % افزایش دستمزد برای آقای رییس و معاونا و وزرا و استانداران و نماینده گان و فرمانداران و مدیران کل میشود 3 میلیون تومن !!! این انصافه ؟! این عدالته ؟! لااقل حقوق این حضرات نجومی بگیر رو 1% افزایش میدادن نه 10%
ناشناس۱۶۱۱۲۸۱۲:۱۴:۲۴ ۱۳۹۶/۹/۱۸
--- احمد آقا ! به نظر شما اين ١٠ درصد افزايش كفايت ميكنه يا خير .... حالا اين مقدار كمه يا زياد ؟ --- بستگي داره به اين كه شما كي باشي ، وزيري ، صاحب منصبي معاون وزارتي ، استانداري ،ً نجومي بگيري ، حتي فرماندار هستي ، و يا اين كه بازنشسته دولتي يا تامين اجتماعي ، يا كارمند ي ،يا مثلا زحمت كش شهر اري هستي ، يا كتابداري يا وظيفه خطير تعليم و تربيت برعهده داري ويا پرستاري كدام يكي هستي ، اگر از گروه اولي هستي حتي يك درصدش هم عاليه ، از عالي هم عاليتره اما اگر از گروه دومي هستي ، به نظرم ٣٠ درصدش هم چنگي به دل نزنه .... تو فقط بگو كي هستي تا من بگم كه اين ١٠ درصد افزايش كم است يا زياد ... مهم اين جاست !!! حالا بگو !!
ناشناس۱۶۰۷۰۹۱۸:۰۱:۵۹ ۱۳۹۶/۹/۱۷
جناب الف این نظر من حاوی توهین و افترا و تهمت نیست . لطفا" منتشر کن 10 درصد افزایش حقوق سران .. چه قدر میشود ؟ 10 درصد حقوق من کارمند چه قدر میشود ؟ آیا این 10 درصد یکسان برای همه ؛ عدالت است ؟
محمد حسین کرامتی۱۶۰۷۱۲۱۸:۰۶:۳۲ ۱۳۹۶/۹/۱۷
آقای نوبخت آقای روحانی جناب جهانگیری آیا 10 درصد ما با 10 درصد شما برابر است ؟
فاطمه رنجبر۱۶۰۷۶۲۱۹:۳۲:۱۹ ۱۳۹۶/۹/۱۷
اوج بی عدالتی است
شاطر عباس۱۶۰۷۶۷۱۹:۳۶:۱۸ ۱۳۹۶/۹/۱۷
همونجوری که روحانی جلوی افزایش نرخ نان را گرفت باید جلوی افزایش 10%ی حقوق مدیران دولتی و نماینده گان را در سال 97 بگیرد . افزایش حقوق برای کارمندان عادی 10 % برای حضرات نجومی بگیر مرفه بی درد ، فقط 0.5 %
کارمند بدبخت و گرسنه دولت تدبیر و امید ( لحظه شمار زمان واریز یارانه نقدی )۱۶۰۷۸۶۲۰:۰۷:۳۷ ۱۳۹۶/۹/۱۷
نیم درصد اونا ؛ 3 برابرِ 10 درصد ما میشود
ناشناس۱۶۱۴۷۱۱۹:۰۷:۰۵ ۱۳۹۶/۹/۱۸
شاطر جان اینکه اعلام کردند افزایش قیمت نان و... و بعد برای خود شیرینی اومدن و جلوش رو گرفتند همش نقشه و حیله است برای فریب مردم. خیلی مرد هستن جلوی فساد و قاچاق و باند بازی و رشوه بگیری و پاتی بازی رو بگیرند تا این همه مشکلات و بیکار نداشته باشیم. آیا کسی فرزند مسئولی رو سراغ داره که بیکار باشه؟
ناشناس۱۶۰۷۱۵۱۸:۲۰:۱۷ ۱۳۹۶/۹/۱۷
از ... بی نهایت سپاسگزاریم که تا این حد به فکر افراد کم درآمد جامعه بوده و شب و روز به فکر معیشت اقشار ضعیف هستند
ناشناس۱۶۰۷۵۳۱۹:۱۸:۳۲ ۱۳۹۶/۹/۱۷
منم.. سپاسگزارم
سرور۱۶۰۷۴۵۱۹:۱۱:۰۱ ۱۳۹۶/۹/۱۷
عدالت لیبرالی
ناشناس۱۶۰۷۴۷۱۹:۱۳:۳۰ ۱۳۹۶/۹/۱۷
این دولت راست نگفتن را رواج داده است. ده درصد سال پبش اضافه کردند پشت بندش 2 درصد بابت بیمه تازه آن هم بعد از پرداخت مالیات ازش کم کردنند یعنی 6 درصد اضافه کردنند...ماهر.
ناشناس۱۶۰۷۷۴۱۹:۴۴:۱۲ ۱۳۹۶/۹/۱۷
حقوق سران ... ؛ نمایندگان مجلس ؛ استانداران ؛ فرمانداران ؛ مدیران کل ؛ روئسای ادارات ، مشاوران ؛ معاونان نباید تغییر کند . این درصد فقط باید شامل پابرهنه گان گرسنه با حقوق زیر 2 میلیون شود
ناشناس۱۶۰۷۹۷۲۰:۲۹:۵۵ ۱۳۹۶/۹/۱۷
من که کارمند نیستم چیکار کنم هر سال کارفرمای ما با ما به قرار داد جدید میبنده. میگه هر کی نمیخواد بره بیرون و ما مجبوریم سرمون رو زیر بندازیم و هر ساله با همون حقوق وزارت کاری کار کنیم بدون افزایش.
ناشناس۱۶۰۸۳۷۲۲:۳۸:۳۱ ۱۳۹۶/۹/۱۷
ما که کارمند نیستیم با بیکاری دست و پنجه نرم میکنیم
ناشناس۱۶۰۸۴۸۲۳:۲۲:۲۰ ۱۳۹۶/۹/۱۷
اين مقدار شايد براي شاغلين مناسب باشد چون با افزايش مبلغ اضافه كاري وحق ماموريت وغيره نيز همراه است ولي براي باز نشستگان كه حد اقل حقوق را بدون هيچ مزاياي ديگر مي گيرند همچنان بايد بافقر ادامه دهند اگر اقاي نوبخت خودش را بجاي يك باز نشسته بگذارد شايد هرچه زود تر قانون مديريت خدمات كشوري را براي باز نشستگان اجرا نمايد ولي صد حيف كه انها با حقوق نجومي هيچگاه نمي توانند خودشان را در اين حد تنزل تصور نمايند
حسن۱۶۰۸۷۷۰۰:۴۶:۱۶ ۱۳۹۶/۹/۱۸
کار برای بیکاران درست کنید افزایش حقوقهای بالا را کاهش دهید
ناشناس۱۶۰۸۹۵۰۱:۳۴:۰۱ ۱۳۹۶/۹/۱۸
انگار كه جناب نوبخت قبلاً گفته بودند كه ما در سال آتي عنايت ويژه اي به فرهيختگان ، يعني بازنشستگان داريم ، اما مثل اين كه فراموش شد ، گرچه شاعر هم ساليان دور فرموده كه " هزار وعده خوبان يكي وفا نكند " اما نه فراموش كردن به اين زودي !! ...خدا رحمت كنه ،همه رفتگان شما ، ابوي هميشه مي گفت : " حرف زدن كه هيچ خرجي نداره " !! به عنوان مثال همين وعده جناب نوبخت از عنايت ويژه به بازنشستگان ، مگر مي خواسته كه براي اين فرمايش شان پول خرج كنه ، مگر مي خواسته هزينه كنه ؟!! .... نه بخدا ! مگر حالا چه طور شده ؟ ... هيچ !! ايشان حالا يك حرفي زده و وعده اي داده و زود هم فراموش كرده !! مثل آب خوردن !! ... البته پيش خودمان باشه ، همان روزي هم كه ايشان آن وعده را داد ، بنده كه اصلاً باور نكردم !! ... مي دونستم كه وعده سر خرمن ... عرض كردم كه پيش خودمان باشه !!!
ناشناس۱۶۰۹۹۳۰۹:۱۶:۰۳ ۱۳۹۶/۹/۱۸
10 درصد افزایش حقوق سران .. چه قدر میشود ؟آیا با تورم و گرانی روز به روز بازار هم خوانی دارد آقای رئیس جمهور - آقای نوبخت لطفا به فکر کارمندان عادی باشدی این افزایش حقوق برای من کارمند عادی 80 هزار می شود ولی برای روسا سر به فلک می زند
مجمع اقتدار کارکنان ایران ( ماکان)۱۶۱۰۴۷۱۰:۲۶:۳۲ ۱۳۹۶/۹/۱۸
افزایش حقوق 20 درصدی , حق مسلم ماست ...
صمصام۱۶۱۱۰۶۱۱:۴۴:۲۸ ۱۳۹۶/۹/۱۸
تورم بدو... من کارمند بدبخت ،کارگر بدبخت بدو!! تا بوده همین بوده یعنی اینکه من کارمند همیشه دغدغه اجاره اخر ماه و قسط و خرج و مخارج زندگی رو داشته باشم . اخرشم همیشه هشتم گروی نهم باشه !
ناشناس۱۶۱۱۰۷۱۱:۴۴:۵۴ ۱۳۹۶/۹/۱۸
افزایش حقوق 10 % افزایش نرخ اجناس حداقل 50%
محمد۱۶۱۱۱۹۱۲:۰۱:۵۲ ۱۳۹۶/۹/۱۸
بهترین عملکرد را دولت اصلاحات داشت که نرخ ارز را ثابت نگهداشت وکارمندان وعلی الخصوص بازنشستگان اینجور شرمنده خانواده نبودند تورم ملموس ازنظر مردم حدود 20 درصد است من نمیدونم این 9 واندی را چه شگلی محاسبه کردند خدا شاهد است چند سالیست یک ماهی سفید ویک چلوکباب کوبیده خوب نخوردیم به چلویی گفتیم این کوبیده چرا اینقدر بی مزه است گفت گوشتش بر است یعنی برزیلی خدایا ایران را از شر دروغ وخشکسالی واختلاس وفساد درامان بدار آمین
ناشناس۱۶۱۶۷۵۰۱:۴۴:۴۲ ۱۳۹۶/۹/۱۹
کجا دولت اصلاحات نرخ ارز رو ثابت نگه داشته برو جدول رو ببین تقریبا در تمامی دوره ها به جز جنگ نرخ ها تقریبا برابر بوده از لحاظ درصدی همینا مردم رو بیچاره کردن روزی هم که در انتخابات شکست خوردند کشور رو فروختن
ناشناس۱۶۱۱۲۰۱۲:۰۳:۱۷ ۱۳۹۶/۹/۱۸
اگر در افزایش حقق نرم تورم ده درصد است چرا در افزایش بهای اب وبرق و هزینه اتوبوس و مترو نرخ پانزده بیست درصد یا بیشتر می شود؟
ناشناس۱۶۱۱۴۵۱۲:۳۷:۴۵ ۱۳۹۶/۹/۱۸
البته ١٠ درصد افزايش خيلي زياده ، به نظرم ٦ درصد هم زياده ، ٣ درصد هم خوبه ، حتي ٢ درصدهم مناسبه ، .. ناراحت نشو برادر !! آخه بنده از جرگه وزيران ، دولتمردان ويا معاون وزيري ، وكيلي، وزارت خانه نشيني ، استانداري ، بلكه فرمانداري ، و صاحب منصبي هستم ------------------------------------ ١٠ درصد ؟!! درصد خيلي كمه قربونتم ! من با اين ده درصد افزايش چه خاكي ... مگه اين ١٠ درصد افزايش، پول دو كيلو شلغم و دو كيلو پياز و نيم كيلو گوشت و يك كيلو گوجه فرنگي ، ربع كيلو انار و چهار تا پفك نمكي بيشتره ؟!! ... آخه بنده كارمندم ، بازنشسته ام ، كارگرم ، كتابدارم ، وظيفه خطير تعليم و تربيت به عهده دارم ، كارگر زحمت كش شهر داري ام ، پرستارم ، اين ١٠ درصد كه به منت ش ... باور كنين نمي ارزه !!!
ناشناس۱۶۱۳۶۱۱۶:۴۱:۴۱ ۱۳۹۶/۹/۱۸
ممنون. ده درصد حقوق یک میلیونی میشه حدودا صد هزار تومان که میزاریم صدقه برای سلامتی و عاقبت بخیری شما بزرگواران بخشنده
مازیار۱۶۱۴۶۳۱۸:۵۵:۰۹ ۱۳۹۶/۹/۱۸
خوب اون دروغ تورم تک رقمی برای همین مواقع هست دیگه پس چی فکر کردید ؟ از اونور هم نرخ سود بانکی رو کم میکنن و بعدش نرخ تسهیلات همونه هنوز. عجب مسیر تاریکی داره میره این مملکت
ناشناس۱۶۱۵۸۸۲۲:۴۴:۳۱ ۱۳۹۶/۹/۱۸
لطفا یکی برود و حقوق بازنشستگان فرهنگی را بررسی کند که در حدود یک میلیون و ششصد است و بعد بگوید ما بدبخت ها با این افزایش ده درصدی چطور زندگی مان را بچرخانیم. الف لطفا چاپ کنید.
رضا۱۶۱۷۵۶۰۸:۴۰:۲۳ ۱۳۹۶/۹/۱۹
خوب برای ما بیکارها چند درصد اضافه میشه من مهندسی نرم افزار کامپیوتر دارم ولی بیکار بیکارم ، تقریبا شرمنده زن و دخترم هستم خدا به داد ما برسه ولی من موندم که چرا صدامون به جایی نمیرسه ؟ آیا واقعا مسوولین از ماها خبر دارن و کاری نمی کنن یا بی خبر هستن خدا یا خودت فرجی کن
طاقچهپارس نماد داده

پربحث‌های امروز

 1. خطر از بیخ گوش تیم ملی عربستان گذشت/آتش گرفتن یکی از بال‌های هواپیمای سعودی‌ها+تصاویر

 2. نهاوندیان: مردم باید از آرامش و امنیت اقتصادی خودشان حراست کنند/نیاز به تصمیم گیری‌های قوی داریم و با صبوری مشکلات حل می‌شود/اگر علت گرانی کالایی مشخص نیست، نباید آن را بخریم

 3. سفر برجامی روحانی به اتریش و سوئیس/ آیا تضمین های اروپایی منجر به حفظ توافق هسته ای خواهد شد؟

 4. روزبه چشمی غیر از جام‌جهانی دیگر چه‌چیزی را از دست داد؟

 5. ایران - اسپانیا/ تیم کی‌روش صدرجدول را به لاروخا نمی‌فروشد

 6. مومن شوخ و بامزه است  

 7. ایران تنها نماینده پیروز میان تیم‌های آسیایی و آفریقایی/مورد عجیب تیم‌های عرب زبان!

 8. سر مربی انگلیس: به بازی شاگردانم افتخار می کنم

 9. حرفهای دختر17ساله ماهشهری که جسد پسر خردسال را آتش زد

 10. روش کردن سلامت باتری لپ‌تاپ

 11. وزارت صنعت، معدن و تجارت چه چیزی را تکذیب می‌کند؟

 12. تیم مورد علاقه علی پروین در جام جهانی

 13. هنگام گرمازدگی این میوه را بخورید/ مصرف آبمیوه‌های مصنوعی ممنوع

 14. سیف:کاهش تورم در ۴۰ سال اخیر بی‎سابقه است/ احتمال توقف پرداخت ازر به کالاهای غیرضرور

 15. تورم ۳۲ درصدی مسکن رسماً تایید شد

 16. فرمانده سپاه: ائتلاف عربی - غربی در الحدیده شکست خورده است

 17. 53 درصد زائران خانه خدا بانوان هستند

 18. سونامی تعطیلی قطعه‎سازان در راه است/ یقه پژو فرانسه را بگیرید

 19. پامپئو: چین جوک می‌گوید!

 20. تابش: پیشنهاد مذاکره با آمریکا موضع اصلاح‌طلبان نیست

 21. هتل واقعی ترامپ  

 22. کاپلو: اسپانیایی‌ها با اخراج لوپتگی اشتباه کردند

 23. رئیس پلیس تهران بزرگ: دستوری درباره تخلیه ویلای لواسان صادر نشده است

 24. مواجهه اردوغان با بزرگترین چالش خود در انتخابات ترکیه

 25. محل احتمالی دومین نشست پوتین و ترامپ

پربحث‌های دیروز

 1. درباره مذاکره مستقیم با آمریکا / رییس جمهور چه کسانی را دیوانه نامید؟

 2. بازار خودرو کاملا انحصاری است/ چرا شرکت های خودروساز به آشفتگی بازار دامن زدند؟

 3. روحانی: برنامه بدخواهان ایجاد بی ثباتی ذهنی و مصنوعی در اقتصاد ملی است/مردم تحت هر شرایطی نباید تحت فشار قرار گیرند/افزایش قیمت کالاها و خدمات نباید فراتر از نرخ تورم باشد

 4. ماجرای ویلای لواسان/ تفریح آمریکایی ها در نیشابور/ مشکل دولت روحانی از نگاه تئوریسین های اصلاح طلب/ چرا در ایران مسئولی استعفا نمی‌دهد؟

 5. اعلام جرم علیه مدیران ارشد پیشین و فعلی بانک مرکزی و مدیران موسسات/ بانک مرکزی به تقصیر متهم است/فرشتگان، آرمان، آرمان ایرانیان و کاسپین یکی هستند؛ حکمت تغییر نام‌ها باید معلوم شود

 6. ثبت سفارش به‌منظور واردات «خاک برای خواب گربه»

 7. شایعه برای بازی ایران - اسپانیا / جام جهانی داور زن ندارد

 8. پاداش پیروزی تیم ملی مقابل مراکش توسط سلطانی فر نقدا پرداخت شد /شام مشترک وزیر با کی‌روش و ملی‌پوشان

 9. بی‌هنری بی بی سی /وقتی قاتل را بی گناه وقهرمان نشان می‌دهند

 10. ایرانیان خارج نشین در صورت بازگشت به کشور عفو می شوند

 11. پاسخ «نایک» به اعتراض مردم ایران چیست؟

 12. چرا پیروزی ایران برابر مراکش «شانسی» نبود؟

 13. بحران اقتصادی و راهکارهای مادربزرگانه

 14. تاثیر افزایش تولید نفت عربستان و روسیه بر بازار ایران

 15. صعود فغانی به صدر جدول رده‌بندی داوران جام بیست‌ویکم+ عکس

 16. سرمربی تیم ملی والیبال: تیم ایران هنگام ورود به آمریکا مورد بازجویی FBI قرار گرفت!

 17. دیده‌بان شفافیت و عدالت علیه تعاونی کاسپین اعلام جرم کرد+متن کامل

 18. جنایت فجیع زنی علیه شوهرش در مرکز تهران

 19. بن بست دوباره در روابط ایران و کانادا/ نقش طرف ثالث در موضع گیری جدید اتاوا

 20. دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویی: آقای فیروزآبادی گفته بود اواخر اردیبهشت ویلای لواسان را تخلیه می‌کند، ولی نکرده است

 21. وقتی شادی فوتبال به فقیرترین مناطق ایران رسید

 22. روزبه چشمی ادامه جام جهانی را از دست داد

 23. محمد ثلاث قصاص شد

 24. پایانی تلخ برای یک نمایش خیابانی  

 25. پیروزی سوئد مقابل کره‌جنوبی/ ایران همچنان تنها نماینده پیروز آسیا

پربحث‌های هفته

 1. کیم جونگ اون و دونالد ترامپ دیدار کردند/ ترامپ: احساس فوق‌العاده‌ای دارم/ کیم: برای برگزاری این نشست موانع بسیاری وجود داشت+ فیلم و عکس

 2. توریست‌هایی که با پول بیت‌المال عازم روسیه میشوند + جدول اسامی

 3. روحانی: همه حاکمان آمریکا علیه ملت ما بوده اند و این یکی خبیث تر/ نقد را می پذیریم اما تخریب نه/ تلاطم بازار، دلیل اقتصادی ندارد

 4. از شعر امسال تا شعر پارسال/تریبون زبان مردم

 5. روحانی به گرانی‌ها واکنش نشان داد/ بررسی افزایش قیمت‌ها در هیات دولت

 6. کواکبیان: وضعیت معیشتی و اقتصادی مردم مناسب نیست/شب می‌خوابیم و صبح بلند می‌شویم و می‌بینیم قیمت‌ها تغییر کرده است/ خجالت می‌کشم بگویم از این دولت حمایت کردم

 7. تولید کجا بود؟ این روزها همه منتظرند ارز بگیرند تا کود حیوانی را هم وارد کنند

 8. جمعه عید سعید فطر است

 9. درباره مذاکره مستقیم با آمریکا / رییس جمهور چه کسانی را دیوانه نامید؟

 10. بیش از یک سوم جوانان بیکار ایرانی، درتلاش و حتی کسب مهارت برای پیدا کردن شغل نیستند

 11. ایران 1 - مراکش 0؛ پیروزی یوزها در دقیقه 93 و پایان 20 سال انتظار

 12. احمد توکلی: اعتماد مردمی به سیاستمداران به حداقل خود رسیده/ سبد کالای مردم کوچک‌تر شده است

 13. نوبخت: با قاطعیت اعلام می‌کنم که در شرایط سخت تحریمی هم کشور قابل اداره است

 14. آخوندی: نوسانات بازار مسکن سیاسی است

 15. درباره دادگاه صادر کننده حکم فیلتر تلگرام/ لطفا نیمه پر لیوان را هم ببینید

 16. ادامه بی‎خیالی دولت به بلبوشو در بازار

 17. به بهانه "شبی که ایران نخوابید" / فوتبال را ببینید آقای رئیس جمهور + فیلم

 18. اروپا می خواهد برجام را ادامه دهد، اما بدون آمریکا نمی تواند/ ایران نباید منتظر بماند

 19. سیف: گران شدن سکه روانی است

 20. ۱۷ راهکار میرسلیم برای حمایت از تولید ایرانی/ بهره بانکی بالا، نظام پیچیده مالیاتی و... عامل موفق نبودن تولید ملی

 21. وقتی عادل فردوسی پور احساساتی میشود !

 22. ترامپ: اون خلع سلاح هسته‌ای و موشکی را پذیرفت/ تحریم‌ها علیه کره شمالی ادامه خواهد یافت

 23. عبدالله ناصری: اصلاح‌طلبان بی‌شک از جهانگیری در ۱۴۰۰ حمایت خواهند کرد

 24. بازار خودرو کاملا انحصاری است/ چرا شرکت های خودروساز به آشفتگی بازار دامن زدند؟

 25. تصمیم گیری در خصوص بازار خودرو، مسکن، ارز و سکه در جلسه ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی /۵۰ نفر، ۵ درصد سکه‌های ثبت‌نامی را خریده‌اند/ هک سایت وزارت صنعت و فروش ۴ هزار خودروی وارداتی قاچاق

پربحث‌های امروز

 1. نهاوندیان: مردم باید از آرامش و امنیت اقتصادی خودشان حراست کنند/نیاز به تصمیم گیری‌های قوی داریم و با صبوری مشکلات حل می‌شود/اگر علت گرانی کالایی مشخص نیست، نباید آن را بخریم

 2. وزارت صنعت، معدن و تجارت چه چیزی را تکذیب می‌کند؟

 3. سیف:کاهش تورم در ۴۰ سال اخیر بی‎سابقه است/ احتمال توقف پرداخت ازر به کالاهای غیرضرور

 4. تورم ۳۲ درصدی مسکن رسماً تایید شد

 5. سونامی تعطیلی قطعه‎سازان در راه است/ یقه پژو فرانسه را بگیرید

 6. هنوز دولت سامانه ثبت حقوق و مزایا را راه‌اندازی نکرده است

 7. قیمت جهانی نفت/ دودستگی در اوپک و تشدید تنش

 8. سرایت نابسامانی به قیمت‌گذاری آپارتمان‌های کهنسال

 9. جدیدترین آمار از فرودگاه‌ها در اردیبهشت ۹۷

 10. بازگشت ثبات به بازار خودرو بدون کاهش قیمت

 11. بازگشت ثبات به بازار خودرو بدون کاهش قیمت

 12. قاضی‌پور: کارت‌های سوخت احیا شود

 13. قیمت آپارتمان های 10 تا 20 سال ساخت در تهران

 14. بازی چهار نفره در اوپک

 15. زمان آغاز تحریم‌های جدید صنعت خودرو

 16. رانت‌های میلیاردی برای نورچشمی‌ها

 17. رئیس اتاق بازرگانی تهران: روزانه هزار میلیارد تومان به نقدینگی کشور اضافه می‌شود

 18. بررسی حقوق و دستمزد مدیران و مقامات کشور در دستور کار مجلس

 19. لابی نفتی ایران علیه سعودی‌ها

 20. انتقاد از خلع سلا‌ح ارزی

 21. واردات با دلار جهانگیری، فروش با دلار جمشید بسم‌الله

 22. توافق جدید وزارت صنعت با اصناف؛ ارزانی در راه است؟

 23. خبر خوش برای بازنشستگان؛ افزایش ۴۰۰ هزار تومانی حقوق

 24. سبقت رشد اجاره بها از قیمت مسکن/چه بلایی بر سر اجاره مسکن خواهد آمد

 25. واردکنندگان ۶ هزار خودرو با ثبت سفارش غیر مجاز متخلفند یا هکرها

پربحث‌های دیروز

 1. بازار خودرو کاملا انحصاری است/ چرا شرکت های خودروساز به آشفتگی بازار دامن زدند؟

 2. اعلام جرم علیه مدیران ارشد پیشین و فعلی بانک مرکزی و مدیران موسسات/ بانک مرکزی به تقصیر متهم است/فرشتگان، آرمان، آرمان ایرانیان و کاسپین یکی هستند؛ حکمت تغییر نام‌ها باید معلوم شود

 3. تاثیر افزایش تولید نفت عربستان و روسیه بر بازار ایران

 4. دیده‌بان شفافیت و عدالت علیه تعاونی کاسپین اعلام جرم کرد+متن کامل

 5. نماینده همدان: نام 31 مفسد اقتصادی را به سران سه قوه دادم/ بی تفاوتی مسئولین به گرانی‌ها، یک خطر جدی است

 6. توضیح استاندار تهران درخصوص بازسازی پلاسکو

 7. قیمت نفت اوپک به ۷۳ دلار رسید

 8. نامه سرگشاده نماینده مجلس: انبار خودروهای داخلی احتکار شده را به روی مردم بگشائید

 9. اولویت‌های جدید تامین ارز چیست؟

 10. وزیر نیرو: ۵۳۱۵ مگاوات کمبود تولید برق داریم

 11. واکنش حمید فرخ نژاد به گرانی دلار   

 12. حجت الاسلام موسوی لارگانی در گفتگو با الف: وظیفه دولت در این آشفته بازار چیست؟

 13. اولین جلسه رسیدگی به پرونده ثامن الحجج برگزار شد

 14. سوال از شریعتمداری برای واردات بیش از اندازه کالاهای خارجی مشابه تولید داخل

 15. شوکه شدن بورس‌بازها از ورود پرقدرت نقدینگی تازه

 16. پروژه قطار شهری کرج به کجا رسید؟

 17. تکذیب هک شدن سایت وزارت صنعت

 18. بزرگراه همت تا پایان سال به کرج می‌رسد

 19. سکه از ۲.۵۰۰.۰۰۰ تومان فراتر رفت+جدول

 20. ۲۳ درصد تهرانی‌ها در بافت فرسوده سکونت می کنند

 21. چه کسانی غیرقانونی خودرو وارد کردند؟

 22. رجا بلیت نمی فروشد

 23. نماینده ایران در اوپک: پیشنهاد عربستان را وتو می‌کنیم

 24. "اوپک پلاس" متولد می‌شود؟

 25. علت رشد یک‌باره‌ی قیمت‌ها در بورس تهران

پربحث‌های هفته

 1. کواکبیان: وضعیت معیشتی و اقتصادی مردم مناسب نیست/شب می‌خوابیم و صبح بلند می‌شویم و می‌بینیم قیمت‌ها تغییر کرده است/ خجالت می‌کشم بگویم از این دولت حمایت کردم

 2. تولید کجا بود؟ این روزها همه منتظرند ارز بگیرند تا کود حیوانی را هم وارد کنند

 3. بیش از یک سوم جوانان بیکار ایرانی، درتلاش و حتی کسب مهارت برای پیدا کردن شغل نیستند

 4. نوبخت: با قاطعیت اعلام می‌کنم که در شرایط سخت تحریمی هم کشور قابل اداره است

 5. آخوندی: نوسانات بازار مسکن سیاسی است

 6. ادامه بی‎خیالی دولت به بلبوشو در بازار

 7. سیف: گران شدن سکه روانی است

 8. ۱۷ راهکار میرسلیم برای حمایت از تولید ایرانی/ بهره بانکی بالا، نظام پیچیده مالیاتی و... عامل موفق نبودن تولید ملی

 9. بازار خودرو کاملا انحصاری است/ چرا شرکت های خودروساز به آشفتگی بازار دامن زدند؟

 10. تصمیم گیری در خصوص بازار خودرو، مسکن، ارز و سکه در جلسه ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی /۵۰ نفر، ۵ درصد سکه‌های ثبت‌نامی را خریده‌اند/ هک سایت وزارت صنعت و فروش ۴ هزار خودروی وارداتی قاچاق

 11. چگونه کُره فقیر ۵۰ ساله کشور "برند"ها شد؟/ ۱۸ امتیاز ویژه به تولید

 12. زور تورم به قدرت خرید مردم می‌چربد/ چه زمانی توانایی خرید مردم بالا می‌رود؟

 13. ضرورت تشکیل اتاق فرماندهی برای اقتصاد

 14. لاهوتی: بانک مرکزی دنیا هم نمی‌تواند اقتصاد ایران را نجات دهد

 15. شورای رقابت مجوز گرانی خودرو را صادر کرد

 16. اعلام جرم علیه مدیران ارشد پیشین و فعلی بانک مرکزی و مدیران موسسات/ بانک مرکزی به تقصیر متهم است/فرشتگان، آرمان، آرمان ایرانیان و کاسپین یکی هستند؛ حکمت تغییر نام‌ها باید معلوم شود

 17. قاضی پور: پول بنز می‎دهیم، سوار پراید می‎شویم

 18. بازی تکراری خودروسازان: ظرفیت تکمیل شد

 19. گزارش دیده بان شفافیت و عدالت /حق با شرکت فرودگاه ها بود در خرید فلایت چک فسادی رخ نداده است

 20. متهم اصلی پرونده قاچاق ۶۴۸۱ خودرو کدام دستگاه است؟

 21. در ادامه رکورد شکنی‌ها؛ سکه دو میلیون و ۵۸۷ هزار تومان شد/ یورو ۸۳۹۳ تومان

 22. فرشاد مومنی: چرا صادرات خودروهای لوکس به ایران در تحریم ها ممنوع نشد؟ /دولت هیچ برنامه مشخص ندارد/دولت‌ها در دوره دوم خود دنده فعالیت‌ها را روی خلاص قرار می‌دهند

 23. بازار و گرانی‌ها از مدیریت اقتصادی تا خوش بینی و بی عملی دولت

 24. نوبخت: نمی‌دانم رهبر کره شمالی با چه کسی دارد مذاکره می‌کند؟

 25. اختلاف ۹۰ میلیونی قیمت کارخانه و بازار خودرو/ مسوولان کجایند!؟

آخرین عناوین