هتل بین المللی

اخبار سرکاری سود سهام عدالت و بازی با اعصاب مردم

گروه اقتصادی الف،   3960917082 ۲۲ نظر، ۲ در صف انتشار و ۷ تکراری یا غیرقابل انتشار
اخبار سرکاری سود سهام عدالت و بازی با اعصاب مردم

سازمان خصوصی سازی از ۶ ماه پیش تاکنون در خبرهای متعدد وعده پرداخت سود سهام عدالت "بزودی"، "در آینده نزدیک" و "تا چند روز دیگر" را داده ولی ظاهراً هنوز "چند روز دیگر" فرا نرسیده و در این ۶ ماه فقط با اعصاب مردم بازی شده است.

در آستانه انتخابات ریاست جمهوری بود که دولت از سامانه سهام عدالت رونمایی و اعلام کرد:مشمولان می‌توانند با ورود به این سامانه در جریان سود سهام عدالت خود قرار گیرند.

آنطور که رئیس سازمان خصوصی سازی گفته بود: ارزش ریالی سهام عدالت در بازار برای هر یک میلیون تومان، حدود 2 میلیون تومان است ولی فعلا خرید و فروش نمی شود.

به گزارش تسنیم، طبق اعلام مسئولان برای 49 میلیون و 226 هزار و 193 نفر صورت‌حساب سهام عدالت تهیه شده و به آنان اعلام می‌شود چقدر سود به سهام آنان تعلق می‌گیرد. البته دولت با توجه به زمان برگزاری مجامع عمومی شرکت‌ها، تأکید کرده بود که سود سهام از انتهای تیر تا اسفند سال 96 محاسبه می‌شود و سازمان خصوصی سازی میان مشمولان سهام عدالت توزیع می‌کند. هر چند طی شش ماه گذشته دولت زمان های مختلفی را برای واریز سود سهام عدالت به مردم اعلام کرده بود. اولین وعده دولت برای واریز این سود، پایان شهریور بود!

دارندگان سهام عدالت برای اینکه به سود کامل سهامشان برسند باید حدود 468 هزار تومان به حساب دولت واریز می کردند. دولت در سامانه ای که به این منظور راه اندازی کرده به مشمولان این طرح اعلام کرده بود: "اکنون شما به‌مبلغ 532 هزار تومان دارایی دارید که ارزش واقعی آن به‌مراتب بالاتر است، در صورت تمایل می‌توانید با پرداخت 468 هزار تومان مالک کل سهام تخصیص‌یافته شوید"؛ "به این منظور کلید صدور قبض را فشاد دهید".

از زمان راه اندازی سامانه سهام عدالت، دولت اولتیماتومی را برای مردم تعیین کرد تا در صورت تمایل به دریافت سود، ابتدا نسبت به واریز 468 هزار تومان اقدام کرده و در نوبت قرار بگیرند. در این ایام هم البته مسئولان مکرر از دارندگان سهام عدالت می خواستند که نسبت به تکمیل فرم و واریز بدهی اقدام کنند.

بعد از گذشت انتخابات، روزشمار تاریخ به وعده دولت برای واریز سود سهام عدالت نزدیک و اظهارات و مصاحبه های مسئولان مربوطه مهر تاییدی شد بر این موضوع که بالاخره و بعد از 11 سال مشمولان سهام عدالت به سود سهامشان خواهند رسید.

البته تاریخ به پایان شهریور رسید و سودی به حساب مردم واریز نشد! این درحالی بود که رئیس کل سازمان خصوصی سازی گفته بود: در صورتی که سود واریزی شرکتهای حاضر در پرتفوی سهام عدالت به حساب این سازمان از مرز 400 میلیارد تومان گذر کند، اولین سود سهام عدالت تا پایان شهریور ماه امسال به مشمولان پرداخت خواهد شد.

بعد از اولین خلف وعده دولت در واریز سود سهام عدالت، خبر آمد که از آبان ماه (یعنی 45 روز قبل) سود سهام عدالت به حساب دارندگان این سهام، واریز خواهد شد.

این خبر را مسعود کرباسیان وزیر امور اقتصادی و دارایی اعلام کرده و گفته بود: سود سهام عدالت به‌تدریج از آبان ماه پرداخت خواهد شد.

کرباسیان گفته بود: به دارندگان سهام عدالت توصیه می‌کنم تا از فرصت تمدیدشده یک‌ماهه برای پرداخت باقی‌مانده پول سهام عدالت خود اقدام کنند و برای این کار به سایت سازمان خصوصی‌سازی مراجعه کنند، تا بعد از آن بتوانیم مالکیت مردم از سهام عدالت را محقق کنیم، ضمن اینکه پرداخت سود سهام عدالت نیز پس از این مهلت یک‌ماهه (آبان ماه) آغاز خواهد شد.

رییس سازمان خصوصی‌سازی هم که مدتی است اخبار واریز سود سهام عدالت را به رسانه ها اعلام می کند، بعد از خلف وعده در واریز سود تا پایان شهریور، اوایل مهرماه از واریز سود سهام عدالت تا یک ماه آینده خبر داده بود.

علی اشرف عبدالله پوری درباره نحوه واریز سود سهام عدالت که قرار بود تا انتهای شهریور واریز شود، گفت:  تا امروز حدود 15 درصد یعنی بیش از 500 میلیارد تومان از 3400 میلیارد تومان سود مصوب به حساب سازمان خصوصی‌سازی واریز شده و ما اعلام کردیم که تا پایان شهریور واریز سود سهام عدالت دریک مرحله آغاز خواهد شد. البته طی یک ماه گذشته به‌دلیل بعضی مشکلات فنی امکان واریز سود در مرحله اول کمی به تأخیر افتاده است. اما می‌توان این قول را به مردم داد که در چند روز آینده واریز مرحله اول سود آغاز  خواهد شد.

ولی آبان هم تمام شد و آذر نیز از نیمه گذشت، و بازهم خبری از سود سهام عدالت نشد این درحالی است که دولت طی شش ماه گذشته مدام در اخبار مردم را سرکار گذاشت وبا وعده هایی مانند" سود سهام عدالت به زودی پرداخت می شود "، "واریز سود تا چند روز آینده"، "آغاز پرداخت چند مرحله ای سهام عدالت در آینده نزدیک"، "توزیع اولین سود سهام عدالت " ...عملاً اینبار و در این مورد هم خود را بد قول کرد.

طی 6 ماه گذشته دولت، ده ها بار وعده واریز سود سهام عدالت در آینده نزدیک را تکرار کرده ولی هنوز موفق به تحقق وعده ای که داده، نشده است.

اگر واقعا برنامه ریزی برای پرداخت سود سهام عدالت آنقدر پیچیده است و نیاز به صرف مدت زمتن بیشتر و نامعلومی دارد، چرا سازمان خصوصی سازی در سایت رسمی خود با خبرهای سرکاری با اعصاب مردم بازی می کند.

بهتر است دولت در این حوزه شفاف به مردم بگوید: فعلا هیچ خبری نیست و هر موقع تعیین تکلیف شد، زمان واریز سود را اعلام می کنیم، نه اینکه با وعده های پی در پی مردم را سرکار بگذارد.

در ادامه برخی دیگر از خبرهای سازمان خصوصی سازی که طی شش ماه گذشه در خصوص زمان واریز سود سهام عدالت منتشر شده را ببینید:

عضویت در کانال تلگرام الف

عناوین مرتبط

۲۷ اسفند ۱۳۹۶زمان واریز سود «سهام عدالت» کارمندان
۲۰ اسفند ۱۳۹۶جهانگیری: سال ۹۶ در ایجاد اشتغال نمونه بودیم/ دستاوردهای اقتصادی نمونه است
۲۰ اسفند ۱۳۹۶ارزش سهام عدالت چقدر است؟
۱۸ اسفند ۱۳۹۶۱۲ میلیون عشایر و روستایی ۵۸۰ میلیارد تومان سود سهام عدالت گرفتند
۱۷ اسفند ۱۳۹۶سود کامل سهام عدالت ۷۰ درصد مشمولان پرداخت شد/ سود مابقی مشمولان تا پایان سال تسویه می‌شود
۱۴ اسفند ۱۳۹۶بررسی لایحه اصلاحی سهام عدالت در نشست کمیسیون نظارت بر اصل ۴۴ مجلس
۸ اسفند ۱۳۹۶کارگران ساختمانی چقدر سود سهام عدالت گرفته اند؟
۴ اسفند ۱۳۹۶جزییات واگذاری سهام دولتی ۶ شرکت
۲۱ بهمن ۱۳۹۶واریز باقیمانده سود سهام عدالت ۲.۶ میلیون مشمول از امروز
۱۲ بهمن ۱۳۹۶۱۴.۵ میلیون ایرانی امروز نفری ۵۳ هزار تومان سود سهم عدالت می‎گیرند
۱۱ بهمن ۱۳۹۶چه گروه‌هایی فردا سود سهام عدالت می‌گیرند؟
۱۱ بهمن ۱۳۹۶وزیر اقتصاد: طبقات پایین درآمدی دهه فجر سود کامل سهام عدالت را می‌گیرند

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۶۰۵۸۲۱۴:۰۲:۳۸ ۱۳۹۶/۹/۱۷
شما یه قرون دوزار پول مردمو نمیتونی سر وقت حساب کتاب کنی پرداخت کنی حالا هی بگو...دیگه بس است اقایان
ناشناس۱۶۱۰۴۹۱۰:۳۱:۱۷ ۱۳۹۶/۹/۱۸
هدف شان گرفتن پول از مردم بود که مردم هم دست شان را خوانده بودند و یک قرون هم ندادند .
جسمانی مرفه ولنجک نشین۱۶۰۵۹۱۱۴:۲۱:۵۰ ۱۳۹۶/۹/۱۷
با اعصاب مردم مستمند و سود سهام عدالت بازی میکنیم علی برکت الله
ناشناس۱۶۰۹۷۱۰۸:۳۶:۳۴ ۱۳۹۶/۹/۱۸
مردم ما یا واقعا هوش ندارند یا طمعکارند مرد حسابی دولت اگه میخواد سود سهام عدالت بده چرا از مردم پول میگیرع اونم پانصد هزار تومن خواهشا پول نگیره و دویست هزار تومن بده بابا یه کم مختونو به کار بندازین اونهایی که با قرض و قوله رفتن این پول رو جور کردن ریختن الان چندین ماهه خبری نیست ؟ واقعا مردم روتوبدبختی و فشار گذاشتن ظلم بزرگی است که خدا ازش نمیگذره الف جون لطفا سانسور نکن شاید تلنگری باشه واسه بعضیا که از خدا بترسن ....
رضا۱۶۱۱۶۳۱۳:۰۰:۱۶ ۱۳۹۶/۹/۱۸
بنده خدا پدرم میگفت برای من هم ثبت نام کن و پول و بریز. گفتم پدرجان آخه کجای دنیا میگن شما اول یه پول به مابده بعدش ما شما را بستانکار کنیم، اینا همش کیسه ای که برای مردم بدبخت دوخته شده. خوشبختانه پول رو هم ندادم.
ناشناس۱۶۰۵۹۳۱۴:۲۷:۴۳ ۱۳۹۶/۹/۱۷
برای سهام مون ؛ پول ازمون نگیرن ؛ سود نخواستیم
ناشناس۱۶۰۶۱۶۱۵:۲۸:۵۷ ۱۳۹۶/۹/۱۷
احمدی نژاد به دادمون برس
ناشناس۱۶۰۷۵۹۱۹:۳۰:۱۹ ۱۳۹۶/۹/۱۷
آره به دادتون خواست برسه که شد این.
ناشناس۱۶۰۶۳۵۱۵:۵۶:۴۱ ۱۳۹۶/۹/۱۷
داشتن میگرفتن که مردم باج ندادن
ناشناس۱۶۱۰۲۸۱۰:۰۲:۵۵ ۱۳۹۶/۹/۱۸
این عزیزان پس اندازی نداشتند والا اغلب پول سهام درخواستی دولت را می پرداختند.
رضا۱۶۰۵۹۴۱۴:۲۸:۳۹ ۱۳۹۶/۹/۱۷
میگوی سوخاری با ... اجازه نمیده سود سهام به دست مردم برسه
ناشناس۱۶۰۶۱۰۱۵:۲۰:۲۱ ۱۳۹۶/۹/۱۷
مدیرانی که طی ده سال فقط 550 هزار تومان سود توانستند بدهند باید محاکمه شوند.
ناشناس۱۶۰۶۸۹۱۷:۲۵:۵۳ ۱۳۹۶/۹/۱۷
باید برکنار شوند
ناشناس۱۶۰۶۸۸۱۷:۲۴:۵۸ ۱۳۹۶/۹/۱۷
باید طول بدن دیگه تا انتخابات بعدی
ناشناس۱۶۰۷۴۴۱۹:۱۰:۲۵ ۱۳۹۶/۹/۱۷
این دروغ ها برای ملت عادی شده
عطا۱۶۰۸۳۱۲۲:۰۳:۳۳ ۱۳۹۶/۹/۱۷
با اعصاب من که بازی نشده چون در طول 40 سال اخیر یاد گرفتم که روی پای خودم وایستم و دست گدایی به سمت دولت دراز نکنم
ناشناس۱۶۱۱۲۲۱۲:۰۴:۴۴ ۱۳۹۶/۹/۱۸
این دست گدایی نیست حق مردم است. بی احترامی به مردم در ذات ژن خوبهاست
ناشناس۱۶۰۸۵۸۲۳:۴۹:۵۷ ۱۳۹۶/۹/۱۷
صورت مسأله این هست که شما سهامدار عدالت هستید در واقع دولت اومده سهام کارخانجات و شرکت‌هایی که خودش مالکش بوده رو به مردم داده .نکته جالب اینجاست که یک میلیون تومن پول رو اگر تو بانک گذاشته بودین تواین هشت سال با توجه به نرخ سودی که داشتیم میشد حدود چهار میلیون تومن.حالا این سهام چه قدر سودداشته؟ودردناکتر اینکه شرکت‌هایی که سهامشون واگذارمیشه سهام مدیریتش دست کی هست؟حسابرسش کی هست ؟اقتصادایران خرابترازاونی هست که تصور میشه کرد.
ناشناس۱۶۰۹۰۳۰۲:۴۵:۴۹ ۱۳۹۶/۹/۱۸
دولت نفری حدود ۵۰۰ تومن هم از مردم برای باقی مانده سهام طلب کرد و از خیلی ها گرفت اما الان زورش می یاد صد و خورده ای که گفته بود به مردم بده.
وحید۱۶۰۹۴۰۰۷:۳۰:۴۳ ۱۳۹۶/۹/۱۸
اگر دولت سودها را به حساب بدهی سرمایه سهام تا سقف یک میلیون تومان بریزد بهتره ، چون سود تخصیصی فعلی ارزشی دریافت را ندارد
ناصر۱۶۰۹۶۷۰۸:۳۲:۱۶ ۱۳۹۶/۹/۱۸
چند روز دیگه خبر میدهند سهام وسودش اختلاس ومسئول مربوطه گریخته ودر خارج کشور زندگی میکند وپلیس اینترپول در تعقیب است تمام .به بایگانی سرقتها پیوست.
ناشناس۱۶۱۰۳۰۱۰:۰۴:۴۳ ۱۳۹۶/۹/۱۸
انشاالله سال 97 یارانه کارمندان حذف میشه و پول مربوطه به عنوان سود سهام عدالت به این عزیزان پرداخت میگردد علی برکت الله
تجارت نیوزایرانسلمادیرانسام سیر

پربحث‌های امروز

 1. نماینده مجلس: معتقدم اگر یک نظامی رئیس‌جمهور شود کشور را نجات خواهد داد

 2. متهم خیابان پاسداران: من عاشق اعدامم/ ۵۰ نفر هم می‌مردند خواست خدا بود

 3. دبیر شورای عالی فضای مجازی: تندروهای داخلی با حمایت از فیلترینگ، راه را برای توسعه شبکه بی هویت تلگرام باز کردند/ تلگرام از نظر مهندسی و سطح تکنیکی شماره یک است

 4. احمد توکلی خبر داد؛ دستور ویژه به رئیس دفتر بازرسی رهبری

 5. باید ایتالیایی زندگی کرد یا آلمانی؟

 6. عماد افروغ: تحقق عدالت شلاق بُرنده می‌خواهد

 7. آزادی عامل قتل عام خانوادگی

 8. موضوع فیلترینگ تلگرام به کجا رسید؟

 9. توتال: به قراداد با ایران پایبندیم/ درخواست از آمریکا برای چشم‌پوشی از توتال در صورت عقب‌نشینی از برجام

 10. مصرف تیلاپیا موجب تشدید بیماریهای قلبی می‌شود

 11. ادعای وزرای خارجه مصر و امارات علیه ایران

 12. تصاویر منحصر به فرد از اعماق دریا  

 13. عملیات شهادت طلبانه در قدس/حال صهیونیست زخمی شده وخیم است

 14. تیراندازی در حاشیه مشهد/ پنج نفر دستگیر شدند

 15. جدیدترین پیش بینی بازار مسکن در سال ۹۷

 16. دلیل دیدار گرشاسبی و تاج چه بود؟

 17. آیت‌الله نوری همدانی: بانک‌ها هنوز اسلامی نشدند و همچنان "ربا" می‌گیرند

 18. روحانی قانون بودجه سال ۱۳۹۷ را به سازمان برنامه و بودجه ابلاغ کرد

 19. کشف ۴۴۰ سکه عتیقه دوره ساسانی در مازندران

 20. غذاهایی که نباید دوباره در مایکروویو گرم شوند

 21. عمیات تروریستی علیه زائران در سامرا خنثی شد

 22. روسها: در نبود شواهد، قطعا به «پوآرو» نیاز داریم

 23. محور زاهدان به بم به علت طوفان مسدود شد

 24. جدیدترین قیمت گوشت گرم در بازار

 25. دانه درشت های فاسد از نظر محسنی اژه ای/رونمایی از سلاح دراویش/ روایت احمدی‌نژاد از سردار سلیمانی قبل و بعد از دستگیری بقایی/ دلیل لغو دیدارهای امروز ظریف/ جهانگیری: در بهشت هستم

پربحث‌های دیروز

 1. اسفندیار رحیم مشایی بازداشت شد

 2. شرافت چند آقایان احمدی‌نژادی؟!

 3. مذاکرات پنهان با اروپائیها / فرانسه نقش آمریکا را بازی می کند / خروج احتمالی آمریکا از برجام در اردیبهشت

 4. مدرک منتشر شده در مورد حساب بانکی آیت الله مکارم شیرازی جعلی است

 5. تلگرام ایران را تحریم کرد

 6. عراقچی: انتظارات مردم از برجام برآورده نشد/ تصور ما این است که برجام ادامه پیدا نخواهد کرد

 7. نماینده مجلس خبر داد؛ فیلترینگ تلگرام به تصویب شورای‌ عالی فضای مجازی رسیده است

 8. قتل عام خانوادگی در ۲۱۰ دقیقه

 9. بازی دوستانه تیم ملی فوتبال با تیم محلات سیرالئون/ لزوم شفاف سازی فدراسیون و وزارت ورزش

 10. مظهر دانستگی‌های بی‌کرانه

 11. پیروزی پرگل تیم ملی ایران مقابل سیرالئون/استارت شاگردان کی‌روش برای جام جهانی

 12. ۷ نکته درباره فیلترینگ احتمالی تلگرام

 13. تکذیب خبر فیلترینگ تلگرام

 14. آیا پمپئو وزیر خارجه جنگ است؟

 15. گوشی می‌خرید انتقال سند را فراموش نکنید!

 16. مهماندوست:روحانی را دوست ندارم و به او رای ندادم/ عسکری من را یاد چرچیل می‌اندازد/ علی کریمی جگر دارد

 17. رئیس پیشین سیا: ترامپ به زباله دان تاریخ خواهد پیوست

 18. وعده دو سناتور آمریکایی به گروهک منافقین

 19. تداوم صدرنشینی العین با درخشش عبدالرحمان

 20. ضارب محیط‌بان دنا به ۵ سال حبس محکوم شد

 21. اعلام آمادگی کی‌روش برای انتشار قرارداد

 22. روسیه: مسکو هرگز لندن را به خاطر موضعش در قبال «سکریپال» نمی بخشد

 23. افزایش دمای هوای پایتخت در ایام نوروز

 24. افسر سابق سیا مطرح کرد: جنگ جعلی آمریکا علیه ایران

 25. بلژیک مسجدی را که به عربستان داده بود پس گرفت

پربحث‌های هفته

 1. مساله فقط یک روسری است؟

 2. مراسم مبتذل برج میلاد و پنج نکته اساسی

 3. "عفاف و کرامت" زن شرقی، یا "بردگی جنسی" زن غربی؟

 4. بیانیه نماینده‌ای که نام موزه لوور را اشتباهی تلفظ کرد‌

 5. نجفی استعفا داد/ محسن هاشمی: در اولین جلسه بعد از نوروز استعفای نجفی بررسی می شود

 6. ترامپ زنگ خطر را برای توافق هسته ای به صدا در آورد/ هدیه بزرگ کاخ سفید به نتانیاهو و محمد بن سلمان/ سناریوهای ایران در قبال خروج آمریکا از برجام چه خواهد بود؟

 7. کیم عاقل, ترامپ عاقل تر‎

 8. توییت احمد توکلی، اصلاح‌ طلبان را بهم ریخت + تصاویر

 9. استیون هاوکینگ درگذشت

 10. اسم این موزه چی بود؟  

 11. سوال دوم از رییس جمهور هم هوا شد! / اسامی ۵۸ نماینده ای که امضای خود را پس نگرفتند + سند

 12. اجرایی شدن ماده 29 قانون برنامه ششم برای شفافیت حقوق مسولان را دنبال خواهیم کرد /برخی مسئولین حاضر به بیان میزان حقوق دریافتی خود نیستند

 13. مقصر سقوط هواپیمای آسمان اعلام شد: بی‎توجهی شرکت آسمان به محدودیت پرواز خلبان/ خلبان در سال ۸۸ عمل جراحی قلب باز انجام داده بود؛ او مجاز به پرواز با یک کمک‌خلبان نبود

 14. کارگر اخراجی شهردار را به آتش کشید  

 15. احمد توکلی : معترض ترین و صریح ترین نماینده مجلس در دوره احمدی نژاد بودم/ تنها جایی که مساله املاک نجومی را پیگیری کرد، دیده بان شفافیت و عدالت بود

 16. اسفندیار رحیم مشایی بازداشت شد

 17. دلیل استعفای شهردار تهران اعلام شد

 18. سرقت دستگاه خودپرداز از میدان ونک با ۶۷ میلیون تومان وجه نقد  

 19. چهارشنبه سوزی با ۲۰۸۲ مصدوم و ۴ فوتی/ قطع عضو به عدد ۱۸ رسید/ سوختگی و مشکلات چشمی رتبه اول و دوم آسیب‌ها +تصاویر

 20. موسسه ژئوفیزیک، صدا و سیما و اوقات شرعی

 21. شام نوبخت به نمایندگان مجلس / دعوت نامه به نام حزب اعتدال - مکان سازمان مدیریت

 22. احمد توکلی: از مردم حلالیت می‌خواهم/ برخی مسئولان در تخلف موسسات مالی شریک بودند/ ماجرای تهدید به اعتراض خیابانی

 23. عباس آخوندی در وزارت راه و شهرسازی ماندنی شد+ جزییات شمارش آرای استیضاح

 24. شرکت اپل دسترسی به اپ استور در ایران را مسدود کرد

 25. عروس ارشد ترامپ، درخواست طلاق داد +عکس

پربحث‌های اخیر

 1. توتال: به قراداد با ایران پایبندیم/ درخواست از آمریکا برای چشم‌پوشی از توتال در صورت عقب‌نشینی از برجام

 2. جدیدترین پیش بینی بازار مسکن در سال ۹۷

 3. آیت‌الله نوری همدانی: بانک‌ها هنوز اسلامی نشدند و همچنان "ربا" می‌گیرند

 4. روحانی قانون بودجه سال ۱۳۹۷ را به سازمان برنامه و بودجه ابلاغ کرد

 5. جدیدترین قیمت گوشت گرم در بازار

 6. زمان واریز سود «سهام عدالت» کارمندان

 7. آخرین وضعیت ذخیره آب سدهای کشور

 8. شانس جایگزینی پول‌های فعلی با ارزهای مجازی چه قدر است؟

 9. گران ترین شکلات جهان رونمایی شد  

 10. آیت‌الله نوری همدانی: بانک‌ها هنوز اسلامی نشدند و همچنان "ربا" می‌گیرند

 11. افزایش ۱۴ درصدی ظرفیت مسافری فرودگاه امام در نوروز ۹۷

 12. هشدارهای نوروزی رییس اتحادیه به خریداران خودرو

 13. سیف: تورم در سال آینده هم تک رقمی خواهد بود

 14. جهانگیری: معیشت مردم اولویت دولت در سال ۹۷ است

 15. اظهارات ربیعی درباره دستمزد ۹۷

 16. روحانی: سال ۹۶ در احداث راه‌آهن رکورد زدیم/ واردات افزایش یافت

 17. نرخ ارز بانکی ثابت ماند/ هر دلار ۳۷۶۹۱ ریال

 18. مصوبه جدید دولت برای ترخیص خودروها از گمرک

 19. محمدی به داد: خبر داد؛ تحویل گزارش معوقات بانکی به هیئت رئیسه مجلس/رشد معوقات از سال ۸۴ تاکنون

 20. باهنر: در بسیاری از خانواده‌ها چند فارغ‌ التحصیل بیکار وجود دارد/ دولت حرکت خود را در راستای افزایش اشتغال بیشتر کند

 21. آخرین عناوین روزنامه‌های اقتصادی

پربحث‌های دیروز

 1. نشست شورای عالی کار برای تعیین دستمزد ۹۷ آغاز شد

 2. قیمت مصوب انواع میوه در میادین+جدول

 3. لاریجانی قانون بودجه ۱۳۹۷ کل کشور را ابلاغ کرد

 4. مطالبه کارگران برای تعیین دستمزد/تورم مهم نیست؛سبد معیشت مبناباشد

 5. پیشگیری از کم فروشی 600 میلیون تومانی در تهران

 6. نرخ اجاره واحد‌های نوساز در پایتخت  

 7. میزبون، سامانه اجاره ویلا، اجاره روزانه آپارتمان، خانه و سوئیت

 8. کدام خودروی بازار برای من مناسب است؟

 9. سر دلالان از صرافی‌ها شلوغ‌تر است

 10. حاشیه حضور وزیر صنعت در ایران خودرو / کتاب ایران خودرو مسئولیت اجتماعی است یا سفره شب عید مردم؟

 11. درس های ۷۰ ساله برای عدالت اقتصادی

 12. علت سرخوردن خودروها در جاده چالوس مشخص شد

 13. وزیر صنعت: تحویل قطعه غیراستاندارد در سال ۱۳۹۷ از سوی خودروسازان ممنوع است

 14. کاهش انواع نرخ ارز / دلار ۴۸۴۱ تومان شد

 15. ۲ جایزه جشنواره نیویورک به فیلم تبلیغاتی و صنعتی ایران تعلق گرفت

 16. افزایش قیمت گوشت گوسفندی/ نرخ مرغ به ۸۶۰۰ تومان رسید

 17. همراه اول تا ۵۰۰ هزار ریال عیدی می دهد

 18. یارانه نقدی امشب واریز می‌شود

 19. اولویت اصلی کشور در سال آینده چیست؟

 20. نقص سیستم هوای داخل کابین پرواز مشهد تهران

 21. کرباسیان: تعیین دستمزد کارگران باید شکاف قدرت خرید و هزینه‌ را پر کند

 22. افزایش قیمت نفت در بازارهای جهانی

 23. قیمت خودروهای داخلی در آستانه نوروز

 24. چه خودروهای در بازار آمریکای لاتین پر فروش هستند؟

 25. نکات مهمی که باید درباره ترمز دستی بدانید

پربحث‌های هفته

 1. توییت احمد توکلی، اصلاح‌ طلبان را بهم ریخت + تصاویر

 2. سوال دوم از رییس جمهور هم هوا شد! / اسامی ۵۸ نماینده ای که امضای خود را پس نگرفتند + سند

 3. اجرایی شدن ماده 29 قانون برنامه ششم برای شفافیت حقوق مسولان را دنبال خواهیم کرد /برخی مسئولین حاضر به بیان میزان حقوق دریافتی خود نیستند

 4. مقصر سقوط هواپیمای آسمان اعلام شد: بی‎توجهی شرکت آسمان به محدودیت پرواز خلبان/ خلبان در سال ۸۸ عمل جراحی قلب باز انجام داده بود؛ او مجاز به پرواز با یک کمک‌خلبان نبود

 5. احمد توکلی : معترض ترین و صریح ترین نماینده مجلس در دوره احمدی نژاد بودم/ تنها جایی که مساله املاک نجومی را پیگیری کرد، دیده بان شفافیت و عدالت بود

 6. احمد توکلی: از مردم حلالیت می‌خواهم/ برخی مسئولان در تخلف موسسات مالی شریک بودند/ ماجرای تهدید به اعتراض خیابانی

 7. جلسه کمیته مزد بدون نتیجه پایان یافت/ خدایی: افزایش دستمزد باید بر اساس هزینه‌های زندگی باشد/ 70 درصد کارگران حداقل بگیرند/عطاردیان: کارفرما توان پرداخت حداقل مزد را هم ندارند

 8. قول جهانگیری برای برگزاری جلسات ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی

 9. سال آینده حقوق‌ها چقدر اضافه شود؟ +جدول

 10. مصوبه جدید دولت درباره واردات خودرو/ افرادی که نمی توانند خودرو وارد کنند

 11. آخرین مکالمات خلبان و کمک خلبان هواپیمای A.T.R با یکدیگر/ اظهارت کمک خلبان برای برگشت و 2 اخطار سیستم حسگر

 12. نوبخت: اگر در دولت، کسی انقلابی نبود نمی دانم باید اخراجش کنیم یا تبعید/ حقوق همه دستگاه‌ها را پرداخت کرده‌ایم

 13. نامه‌ی احمد توکلی به شورای نگهبان/ ۱۸ اشکال به تبصره ۱۹ لایحه بودجه

 14. آخوندی: جنوب کشور مکان مناسبی برای زندگی، کار و تولید ثروت است

 15. بانک مرکزی: تنها 1.2 درصد از سپرده گذاران موسسات غیرمجاز پول خود را به طور کامل دریافت نکردند

 16. توکلی: ناکارآمدی سیاستهای صندوق بین‌المللی پول آشکار شده، اما هنوز برخی مسئولان نفهمیدند/ جایگزینی کلمه اقشار آسیب پذیر به جای مستضعفین نشان از خوی اشرافی گری مسئولان است

 17. افزایش ۳۰ درصدی قیمت مواد شوینده در سال آینده

 18. نشست شورای عالی کار برای تعیین دستمزد ۹۷ بدون نتیجه به پایان رسید

 19. سناریوهای افزایش دستمزد ۹۷ کارگران

 20. چگونه مصرف بنزین خودرو را کاهش دهیم؟

 21. فساد، کشور را زمینگیر می‌کند

 22. وزیر کار: تعیین مزد ۹۷ بر اساس «سبد معیشت» و «تورم»/ به دنبال افزایش قدرت خرید کارگران هستیم

 23. شفافیت، دلیل مخالفت با استارت‌آپ‌های بیمه‌ای

 24. برگزاری نشست تعیین دستمزد کارگران با حضور ۳ وزیر

 25. ماموریت کمیسیون عمران به 2 خلبان زبده برای بررسی علت سقوط هواپیمای A.T.R

آخرین عناوین