هتل بین المللی

داستان حضور نیم میلیاردی لوئیس فیگو در تلویزیون

گروه ورزشی الف،   3960912097 ۱۴ نظر، ۰ در صف انتشار و ۴ تکراری یا غیرقابل انتشار
 داستان حضور نیم میلیاردی لوئیس فیگو در تلویزیون

«لوئیس فیلیپ مادریا کائریو فیگو»، مرد طلایی فوتبال پرتغال و ستاره سال های پیشتر بارسلونا و مادرید اسپانیا به ایران آمد، در یک برنامه تلویزیونی پرمخاطب حضور پیدا کرد، رفت و حاشیه ای به جای گذاشت که دوباره تلویزیون پر از مشکل را، با چالش مواجه کرد.

به گزارش شهروند، ماجرای فیگو و حق الزحمه حضور در برنامهداستان این بار یک برنامه تلویزیونی پرحاشیه، آن هم از نوع نود، برخلاف جنجال های متداولش موضوعات مالی مربوط به دعوت از یک فوق ستاره فوتبالی بود. فوق ستاره ای در قد و قامت فیگو؛ بازیکن سال های پیش بارسلونای اسپانیا، که وقتی از این تیم به رئال مادرید رفت، چنان حاشیه و ناراحتی ای برای طرفدارانش در بارسلونا ایجاد کرد که تا مدت ها هروقت او را در میدان مقابل تیم خود می دیدند، سیلی از دشنام حواله اش می کردند.

داستان انتقال جنجالی فیگو در سال 2000 در لالیگا چنان حاشیه ای به وجود آورد که از آن به عنوان یکی از جنجالی ترین انتقال های تاریخ فوتبال یاد می شود. انتقال50 میلیون یورویی که رکورد آن زمان نقل و انتقالات را شکست (هرچند بعد از یک سال، انتقال زیدان، خود رکوردشکن شد) و کاتالان ها را چنان به خشم آورد که در «نیوکمپ» سر خوک به سمت فیگو پرتاب کردند.

آغاز حاشیه و دلیل یک اعتراض
برنامه نود تلویزیون که حالا سر از صفحه فرهنگی یک روزنامه سراسری درآورده، نخستین جنجالش نیست و احتمالا با روندی که دارد، آخرین جنجال و حاشیه اش نیز نخواهد بود اما بیشتر این جنجال ها و حواشی نود، مربوط به فوتبال و گوشه و کنار آن است. این بار اما حضور فیگو و اخبار منتشرشده درباره پرداخت مبلغ قابل توجهی به او، برای قبول دعوت نود و حضورش در این برنامه، داستانی دیگری به وجود آورده و مضاف بر حواشی ورزشی، این سوال را ایجاد کرده است که تلویزیون برای جذب مخاطب، چقدر هزینه می کند. هزینه ای که نه در قامت دستمزد بازیگر و کارگردان در ساخت سریال ها، بلکه به عنوان «هدیه» و درقالب پرداخت به میهمانان سرشناس برنامه های گفت وگو محور، پرداخت می شود.

در این نوبت حاشیه به وجود آمده و سوالاتی که پس از آن سر از خاک بیرون آورد، از آن جا آغاز شد که خبر رسید برنامه نود (البته اسپانسر برنامه) مبلغی 899هزار یورو تقریبا معادل نیم میلیارد تومان، به فیگو پرداخت کرده تا در این برنامه حضور پیدا کند. از آن پس بود که برخی از اهل رسانه و مخاطبان در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی یا هرجایی که فرصت دست داد، به موضوع اعتراض و برایش این دلیل را ذکر کردند: «در شرایطی که در کرمانشاه زلزله آمده (یا کرمان) و مردمان این سرزمین، نیاز جدی و مبرم به کمک های نقدی دارند، چرا باید این پول به حلقوم یک اجنبی ریخته شود؟» این اعتراض هرچند تند بود اما برخی آن را بدون مبنا دانستند و (برخی شاید با واسطه ازسوی دست اندرکاران نود) پاسخ دادند که مردم در این لحظات نیاز به برنامه مفرح دارند، حتی بر این نکته هم تأکید کردند در روزگاری که تلویزیون با بحران مخاطب دست وپنجه نرم می کند، چرا نباید برنامه ای روی آنتن برود که 59 میلیون نفر مخاطب داشته است (استدلالی که ممکن است در کلان ماجرا درست باشد اما هیچ وقت نگفتند چگونه توانسته اند میزان مخاطب این برنامه را به دست آورند!) این گروه بر این اعتقاد بودند و البته به صورت مکتوب هم در رسانه های خود تأکید کردند که برنامه 5ساعته نود در آن روز به خصوص، 0 میلیارد و 399میلون دقیقه/ نفر، بیننده داشته است.

اینها هرچند توسط برخی از مخاطبان و... مطرح شد اما قوی ترین استدلال آنها در دفاع از این دعوت، این بود که اولا مبلغ پرداخت شده به فیگو از بودجه تلویزیون نبوده و توسط اسپانسر برنامه پرداخت شده و تلویزیون در این پرداخت دخالتی نداشته است و ثانیا وقتی فلان آدم برای حضورش در برنامه صبحگاهی حالا خورشید 1تومان دریافت کرده یا در برنامه ای دیگر برای حضور برخی از چهره های آشنا (همان که عموم به آن سلبریتی می گویند) مبالغی بسیار بیشتر پرداخت شده است. حتما حضور فیگو که نود را در سطح برنامه های ورزشی درجه یک دنیا، مطرح کرده، نیم میلیارد تومان می ارزد.

داستان پرداخت ها و سوالاتی درباره حق الزحمه حضور
از همان زمان که پرداخت پولی نسبتا هنگفت به عنوان «حق الزحمه حضور در برنامه»، به یک میهمان خارجی آن هم در قواره لوئیس فیگو (که برخی صفت افسانه ای را برای او به کار می برند) طرح شد، حرف و حدیث هایی هم آغاز شد و برخی درصدد مقایسه این «حق الزحمه ها» با آنچه در برنامه های خارج از این مرز و بوم پرداخت می شود، برآمدند. در این میان گروهی بر این اعتقادند که از اساس این مقایسه بی معناست چون نه تلویزیون ما چنان تلویزیونی است که بشود با آن رسانه ها مقایسه اش کرد و نه اقتصاد ایران چنان است که بتواند چنین رفتارهای نئولیبرالی را به نمایش بگذارد! با این حال، در یک مقایسه داخلی، زمانی که ستارگان میلان برای بازی دوستانه به تهران آمدند تا در مقابل پرسپولیس قرار بگیرند (بازی خداحافظی مهدی مهدوی کیا) همین برنامه نود، یا نتوانست یا حاضر نشد 49 هزار دلار درخواستی «پائولو مالدینی» که او را یکی از محبوب ترین بازیکنان فوتبال نزد ایرانیان می دانند، بپذیرد!

با این حال و صرف نظر از همه این موضوعات، مطلعان پرداخت «حق الزحمه حضور در برنامه» را به بحران مخاطب در صداوسیما نسبت می دهند. بحرانی که به نظر، تلویزیون را مجبور کرده است تقریبا در تمام برنامه های گفت وگومحور «عام» خود، از میهمانان و چهره های آشنایی استفاده کند که برای عموم مردم جذاب باشند. همین عامل گویا نوعی تعامل مالی را بین دو سوی کار (برنامه سازان و میهمانان) به وجود آورده که از نظر برخی این تعامل، تعاملی قاعده مند و در قالب «حق الزحمه حضور در برنامه» پذیرفته شده از سوی برنامه سازان و مدیران آنها در تلویزیون است. فقط در یک نمونه چند سال پیش هومن حاج عبدالهی دلیل قطع همکاری خود را با یک برنامه که مجری گری آن را برعهده داشت این گونه عنوان کرد که تهیه کننده حاضر به پرداخت این حق الزحمه به میهمانان نیست و به او گفته از روابط شخصی خود برای دعوت از میهمانان استفاده کند. به هر روی، جست وجوی خبرنگار «شهروند» و پرسش از دست اندرکاران، این موضوع را نمایان ساخته که گویا هرکدام از چهره های آشنا برای حضور خود در برنامه های تلویزیونی، «حق الزحمه» مشخصی را طلب می کنند.
به عنوان مثال یکی از بازیگران طناز تلویزیون در یکی از برنامه های صبحگاهی با حضور یک مجری سرشناس برای حضور در برنامه های گفت وگومحور مبلغ 6 تا 1 میلیون تومان طلب می کند.

نام آشنایان در برنامه های تلویزیونی اعداد و ارقام مختلفی را از عوامل تولید برای حضورشان دریافت می کنند. یکی از بازیگران سرشناس مرد و البته کارگردان برای حضور در برنامه های این چنینی 2 میلیون تومان، خانم بازیگر دیگری هم 3 میلیون تومان و بازیگران نام آشنا و با سوابق ویژه هم گاهی اعداد و ارقام بسیار بالا که غیرمنطقی می نماید، طلب و دریافت کرده اند. نکته مهم که به عنوان قاعده در این دریافت ها پذیرفته شده، چنین است که پس از طرح نام میهمان در برنامه تلویزیونی، مبلغ مورد درخواست او واریز می شود و اگر در این میان اتفاقی بیفتد که «حق الزحمه حضور در برنامه» واریز نشود، حضور میهمان هم منتفی خواهد بود.

در برخی از برنامه های پر مخاطب این چند سال هم اوضاع واضح تر از قبل به نظر می رسد و اینگونه است که از سوی اسپانسر برنامه، هدیه نقدی به صورت کارت هدیه در اختیار میهمانان قرار می گیرد. هدیه ای که در برخی موارد (بیشتر درباره افراد نام آشنای سیاسی مصداق دارد) مبلغ با اعلام، به کارهای خیر اختصاص یافته است. در یکی از این برنامه ها ورزشکار محبوب دهه 29، وقتی به این برنامه دعوت شد، 89 میلیون تومان علاوه بر هدیه اسپانسر، به عنوان حق الزحمه حضور در برنامه درخواست کرده است.

اینها نمونه هایی از میزان حق الزحمه های پرداختی در تلویزیون است. مبالغی که میزان آنها احتمالا می تواند مبلغ پرداختی به لوئیس فیگو را رقمی طبیعی جلوه دهد. موضوعی که مطلعان و مدافعان اقدام نود، آن را به عنوان استدلال پرداخت بیان کرده اند.

عضویت در کانال تلگرام الف

عناوین مرتبط

۲۲ اسفند ۱۳۹۶آنچه در آخرین برنامه نود سال ۹۶ گذشت + عکس
۲۲ اسفند ۱۳۹۶در سال 97 چه اتفاقاتی برای فوتبال ایران رخ می دهد؟  
۲۲ اسفند ۱۳۹۶ گفتگوی دیدنی با توپ جمع کن‌های ورزشگاه آزادی  
۱۵ اسفند ۱۳۹۶امید ابراهیمی مرد سال فوتبال ایران شد
۱۵ اسفند ۱۳۹۶دلایل برتری استقلال در دربی و حرف‌های جنجالی هاشمی‌نسب در ۹۰
۱۲ اسفند ۱۳۹۶فردوسی‌پور اجازه طرح این دو سوال را دارد؟
۲۵ بهمن ۱۳۹۶چرا افشاگری علی کریمی مشروعیت فدراسیون تاج را کم کرد
۲۵ بهمن ۱۳۹۶کی‌روش ملی‌پوشان پرسپولیس را علیه برانکو تحریک کرد؟!
۲۴ بهمن ۱۳۹۶ عذرخواهی علی کریمی از برنامه نود و تشکر از هواداران استقلال   
۲۴ بهمن ۱۳۹۶ پست فیس بوکی کی روش در مورد جادوگر+عکس
۲۴ بهمن ۱۳۹۶ مناظره جادوگر- ساکت/ از اخراج مربیان تیم‌ملی توسط کی‌روش تا واریز پول‌های جام جهانی به حساب شخص ثالث/قضاوت با مردم + فیلم
۲۴ بهمن ۱۳۹۶کی‌روش:در زمان مناسب پاسخ حرف‌های بزدلانه کریمی را می‌دهم/کریمی:جرات داری توی چشمم بگو «بزدل»

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۵۷۱۳۸۱۱:۲۱:۳۲ ۱۳۹۶/۹/۱۲
لازم نبود برای جذب مخاطب از فوتبالیست خارجی استفاده بشه اکثر مردم ایران که به فوتبال کشورشون علاقه دارن برای قرعه کشی لحظه شماری می کردند نیازی به این مهمانها هم نداشت
ناشناس۱۵۷۱۵۰۱۱:۲۹:۲۰ ۱۳۹۶/۹/۱۲
اين پرداخت و تداوم اين روشها كار غلطي است.
ناشناس۱۵۷۲۰۲۱۲:۲۰:۱۴ ۱۳۹۶/۹/۱۲
تلویزیون برای پوشش خبری مراسم یک ساعته قرعه کشی جام جهانی ، چندین گزارشگر به مسکو فرستاد در حالیکه اونها حتی حق حضور در سالن مراسم رو نداشتن و از هتل اون رو تماشا میکردن !!! مسافرتهای خارج ، حق الزحمه های بی معنا ، پولهای عجیب و غریب ، و خلی چیزهای دیگه ، تبدیل شده به آفت این مملکت . امیدی هم به اصلاحش نمیره !!!
ناشناس۱۵۷۶۸۴۱۹:۳۶:۳۶ ۱۳۹۶/۹/۱۲
اونم موقعی که بعضی از هموطنان بخاطر زلزله و از دست دادن خانه و کاشانه سرگردانند
ناشناس۱۵۷۲۳۵۱۲:۵۱:۴۹ ۱۳۹۶/۹/۱۲
برنامه ای که نزدیک به 50میلیون بیننده دارد ودرامد سرشاری از شرکتهای تولیدی وتوزیعی وبانکها بابت تبلیغات دارد چه اشکالی دارد مبلغ کمی از ان را صرف دعوت از میهمانی سرشناس کند.
حسین۱۵۷۷۱۱۲۰:۱۸:۳۴ ۱۳۹۶/۹/۱۲
جااااااااااااااااااان ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ 50 میلیون نفر ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ داداش مگه هنده ؟؟؟؟؟؟ یا چین ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس۱۵۷۸۳۰۲۳:۵۴:۵۴ ۱۳۹۶/۹/۱۲
بعد سخنگوی دولت 4 درصدی ها میاد به مردم زلزله زده توی اون سرمای کشنده میگه اگر به کسی کانکس بدیم دیگه 3 میلیون بلاعوض نمی دیم اون موقع جناب فردوسی میاد 500 میلیون معادل 160 کانکس را مفت و مسلم به یه نفر می ده تا یک ساعت باش خوش و بش کنه که چی ؟!!!!!!!!!!!!!!!
سجاد۱۵۷۲۵۵۱۳:۰۶:۲۶ ۱۳۹۶/۹/۱۲
این همه مشکلات مالی تیم ملی فوتبال ایران بعد نیم میلیارد خرج یه اجنبی میکنید که بیاد چرت و پرت ازش بپرسید که چی بشه این هزینه رو صرف تیم ملی می کردید خیلی بهتر بود خدا من به کی بگم خداااااااااااااااا
محمد۱۵۷۴۷۳۱۵:۵۳:۲۳ ۱۳۹۶/۹/۱۲
۸۹۹ هزار یورو میشه حدود ۵ میلیارد. درست حساب کن. یا عددت اشتباه هست. مثلا ۸۹/۹ هزار دلار. 899هزار یورو تقریبا معادل نیم میلیارد تومان، به فیگو پرداخت کرده تا در این برنامه حضور پیدا کند.
ناشناس۱۵۷۴۹۴۱۶:۲۲:۴۳ ۱۳۹۶/۹/۱۲
اولا ۸۹۹ هزار یورو حدودا چهار و نیم میلیارد تومان می شود نه نیم میلیارد تومان . دوما اسپانسر برنامه این هزینه را تقبل کرده سوما اسپانسر از کنار این دعوت حتما درامد هم در اینده خواهد داشت . چرا درامد را نمی گید . چهارم چه اشکالی داره که فوتبالیستهای سرشناس به ایران بیایند . پنجما مگه قراره با یک زلزله همه مردم ایران تا اخر عمرشان در سوگواری و عزاداری بسر ببرند . اون زمانی که کمک جمع می کردند خیلی ها به کمک رفتن . مگه قراره همه را از زندگی و خوشی خارج کنیم که اینگونه مقایسه می کنید .
ناشناس۱۵۷۵۱۳۱۶:۴۹:۴۳ ۱۳۹۶/۹/۱۲
مردم با حقوق بخور نمیر دارن سختی میکشن.عده زیادی بیکار موندن برای روزمره زندگیشون.عده بیشتری توان پرداخت احاره خونشونو ندارن .وو اونوقت این قبیلخرجها به بیت المال مسلمین برای خوشآیند یک عده تحمیل میشه خدایا به تو پناه از آه مظلوم
ناشناس۱۵۷۵۶۵۱۷:۳۸:۴۶ ۱۳۹۶/۹/۱۲
در کنار مطالب دوستان ذکر این نکته خالی از لطف نیست که صداوسیمای ما همه ساله از کمبود بودجه نالان است!!! برادر من لطفا بودجه خود را درست مدیریت کنید و دست از حیف و میل پول بیت المال بردارید!!!
ناشناس۱۵۷۸۴۲۰۰:۱۴:۵۶ ۱۳۹۶/۹/۱۳
اول بخون بعد بنقد... اسپانسر داده میفهمی اس پان سر
ناشناس۱۵۷۸۲۵۲۳:۵۰:۲۷ ۱۳۹۶/۹/۱۲
نیازی به دعوت کسی نبود همه دنبال قرعه کشی بودند. حداقل این پولها را بدید با تیم های درجه یک در حد اسپانیا و پرتغال بازی کنیم زنگ تفریحشون نشویم.
تجارت نیوزایرانسلمادیرانسام سیر

پربحث‌های امروز

 1. انتخاب نجفی برای شهرداری تهران از اول اشتباه بود / شهردار باید مورد قبول همه جناحها و ارکان نظام باشد

 2. پوتین برای چهارمین بار رئیس جمهور روسیه شد

 3. اولین واکنش وزیر ارتباطات به احتمال فیلتر دوباره تلگرام/ مجوز دسترسی پیام رسان‌های داخلی به منزله جاسوسی نیست

 4. جان مریم چشماتو واکن،سری بالا کن!

 5. پرواز موفقیت آمیز هواپیمایی با بزرگترین موتور جت دنیا

 6. سخنگوی وزارت خارجه: حال عمومی ظریف رو به بهبودی است

 7. طرح تاخیر ۲ ساعته اقامه نماز عشاء در مجلس شورای عربستان

 8. واکنش دختر خیابانی به طنزهای ساخته شده مربوط به پدرش  

 9. با وجود دلار ۴۸۰۰ تومانی و عوارض خروج ۲۰۰ هزارتومانی، گردشگران ایرانی‌ در سفر به ترکیه رکورد شکستند

 10. مسی: جام جهانی ۲۰۱۸ آخرین شانس ما برای قهرمانی خواهد بود

 11. رئیس کل بیمه مرکزی در پاسخ به سوال خبرنگار: مسائل مهمتری از نجومی بگیران وجود دارد  

 12. چرا باید سفر کرد؟ بلیط هواپیما چارتر ارزان از کجا بخریم

 13. جزییات بیشتر از نحوه نظارت بر نهادها و دستگاه‌های منتسب به رهبری

 14. عضو شورای شهر: استعفای نجفی فقط بدلیل بیماری نیست

 15. توافق مخفیانه مرد سال آسیا با العین

 16. دروازه‌بان سابق استقلال در سانتیاگوبرنابئو  

 17. جزییاتی تازه از حضور جناب‌ خان در فصل جدید خندوانه

 18. واکنش سردار غیب‌پرور به درخواست‌ها برای مسابقه دادن ورزشکاران ایرانی با حریفان اسرائیلی

 19. عذرخواهی رضا رشیدپور از بازیگر «لاتاری»

 20. مهمترین تحولات اقتصادی سال ۹۶ چه بود؟

 21. عزت‌الله ضرغامی: سال ۹۷، سال برجسته شدن جریان‌های عدالتخواه و انقلابی است

 22. زمان سفر روحانی به «ترکمنستان» و «آذربایجان» مشخص شد

 23. عیدی پلیس راهور به خلافکاران میلیونی

 24. روحانی انتخاب مجدد ولادمیر پوتین را تبریک گفت

 25. ادامه جست‌و‌جوی اجساد جانباختگان پرواز تهران یاسوج تا پایان فروردین ۹۷

پربحث‌های دیروز

 1. احمد توکلی خبر داد؛ دستور ویژه به رئیس دفتر بازرسی رهبری

 2. دلخوشی به اروپا هم رنگ باخت / سال 97 به چه چیزهایی فکر کنیم ؟

 3. دبیر شورای عالی فضای مجازی: ادامه فعالیت تلگرام با وضعیت فعلی به صلاح نیست/ باید به فکر جایگزین باشیم

 4. نماینده مجلس: معتقدم اگر یک نظامی رئیس‌جمهور شود کشور را نجات خواهد داد

 5. قهرمان سازی از نجفی به سبک اصلاح طلبان

 6. متهم خیابان پاسداران: من عاشق اعدامم/ ۵۰ نفر هم می‌مردند خواست خدا بود

 7. عماد افروغ: تحقق عدالت شلاق بُرنده می‌خواهد

 8. اروپایی ها اگر حسن نیت دارند مشکلات بانکی و پولی را مرتفع کنند/ بین اروپا و آمریکا تفاوتی نیست

 9. چه‌کسی به دختر خیابان انقلاب «تراول ۵۰ هزارتومانی» داد؟/ بازهم پای تاجزاده در میان است؟ +عکس

 10. دانه درشت های فاسد از نظر محسنی اژه ای/رونمایی از سلاح دراویش/ روایت احمدی‌نژاد از سردار سلیمانی قبل و بعد از دستگیری بقایی/ دلیل لغو دیدارهای امروز ظریف/ جهانگیری: در بهشت هستم

 11. مایلی‌کهن:‌ ۸۰۰میلیون خرج کردند تا سیرالئون بیاید ایران!

 12. باید ایتالیایی زندگی کرد یا آلمانی؟

 13. جزئیات قتل ۲ خواهر به‌ دست برادران شکاک

 14. آزادی عامل قتل عام خانوادگی

 15. موضوع فیلترینگ تلگرام به کجا رسید؟

 16. تازه‌ترین وضعیت جوی در آخرین ساعات سال 96

 17. ارتش آزاد مدعی شد؛ سرنگون شدن جنگنده ارتش سوریه

 18. واکنش رضا عطاران به پوشاندن موی بازیگر زن خارجی «مصادره» در مشهد/ عکس  

 19. مشاور امور پایگاه‌های خبری معاون مطبوعاتی منصوب شد

 20. در سیستان و بلوچستان خاک می‌بارد/ آلودگی هوای زاهدان به ۲۲ برابر حد مجاز رسید

 21. قصه ادامه دار مذاکرات مزدی ۹۷

 22. پوتین در جمع هواداران خود در میدان سرخ سخنرانی می کند

 23. وزیر نفت اعلام کرد؛ تولید۵۰۰میلیون بشکه ای، عایدی سومین قراردادIPC/ ملاک رنگ چشم نیست

 24. ترافیک پرحجم در محورهای فیروزکوه و هراز

 25. پزشکیان:جلسه امروز مجلس برای فیلترینگ تلگرام نبود/فیلتر مشکلی را حل نمی‎کند

پربحث‌های هفته

 1. مساله فقط یک روسری است؟

 2. "عفاف و کرامت" زن شرقی، یا "بردگی جنسی" زن غربی؟

 3. بیانیه نماینده‌ای که نام موزه لوور را اشتباهی تلفظ کرد‌

 4. نجفی استعفا داد/ محسن هاشمی: در اولین جلسه بعد از نوروز استعفای نجفی بررسی می شود

 5. ترامپ زنگ خطر را برای توافق هسته ای به صدا در آورد/ هدیه بزرگ کاخ سفید به نتانیاهو و محمد بن سلمان/ سناریوهای ایران در قبال خروج آمریکا از برجام چه خواهد بود؟

 6. کیم عاقل, ترامپ عاقل تر‎

 7. توییت احمد توکلی، اصلاح‌ طلبان را بهم ریخت + تصاویر

 8. استیون هاوکینگ درگذشت

 9. اسم این موزه چی بود؟  

 10. سوال دوم از رییس جمهور هم هوا شد! / اسامی ۵۸ نماینده ای که امضای خود را پس نگرفتند + سند

 11. اجرایی شدن ماده 29 قانون برنامه ششم برای شفافیت حقوق مسولان را دنبال خواهیم کرد /برخی مسئولین حاضر به بیان میزان حقوق دریافتی خود نیستند

 12. مقصر سقوط هواپیمای آسمان اعلام شد: بی‎توجهی شرکت آسمان به محدودیت پرواز خلبان/ خلبان در سال ۸۸ عمل جراحی قلب باز انجام داده بود؛ او مجاز به پرواز با یک کمک‌خلبان نبود

 13. احمد توکلی خبر داد؛ دستور ویژه به رئیس دفتر بازرسی رهبری

 14. کارگر اخراجی شهردار را به آتش کشید  

 15. احمد توکلی : معترض ترین و صریح ترین نماینده مجلس در دوره احمدی نژاد بودم/ تنها جایی که مساله املاک نجومی را پیگیری کرد، دیده بان شفافیت و عدالت بود

 16. دلخوشی به اروپا هم رنگ باخت / سال 97 به چه چیزهایی فکر کنیم ؟

 17. اسفندیار رحیم مشایی بازداشت شد

 18. دلیل استعفای شهردار تهران اعلام شد

 19. سرقت دستگاه خودپرداز از میدان ونک با ۶۷ میلیون تومان وجه نقد  

 20. چهارشنبه سوزی با ۲۰۸۲ مصدوم و ۴ فوتی/ قطع عضو به عدد ۱۸ رسید/ سوختگی و مشکلات چشمی رتبه اول و دوم آسیب‌ها +تصاویر

 21. موسسه ژئوفیزیک، صدا و سیما و اوقات شرعی

 22. احمد توکلی: از مردم حلالیت می‌خواهم/ برخی مسئولان در تخلف موسسات مالی شریک بودند/ ماجرای تهدید به اعتراض خیابانی

 23. عباس آخوندی در وزارت راه و شهرسازی ماندنی شد+ جزییات شمارش آرای استیضاح

 24. دبیر شورای عالی فضای مجازی: ادامه فعالیت تلگرام با وضعیت فعلی به صلاح نیست/ باید به فکر جایگزین باشیم

 25. شرکت اپل دسترسی به اپ استور در ایران را مسدود کرد

پربحث‌های هفته

 1. حمله جدید علی کریمی به کی‌روش/جادوگر قرارداد منتشر کرد!

 2. دلیل انتخاب تیم های گمنام برای بازی با تیم ملی فوتبال

 3. میزبانی جام جهانی کشتی فرنگی از ایران گرفته شد

 4. با موافقت رهبر انقلاب علیرضا کریمی از خدمت سربازی معاف شد

 5. مایلی‌کهن:‌ ۸۰۰میلیون خرج کردند تا سیرالئون بیاید ایران!

 6. بازی دوستانه تیم ملی فوتبال با تیم محلات سیرالئون/ لزوم شفاف سازی فدراسیون و وزارت ورزش

 7. دیدار دوستانه ایران - سیرالئون لغو شد/ برگزار نشدن بازی ضرری حدود ۲۰۰ میلیون تومانی در دامن فدراسیون فوتبال می‌گذارد

 8. نامه فیفا؛ سیرالئون حق بازی جلوی ایران را ندارد!

 9. 7 بازی تیم‌ملی قطعی شد

 10. پیروزی پرگل تیم ملی ایران مقابل سیرالئون/استارت شاگردان کی‌روش برای جام جهانی

 11. مهماندوست:روحانی را دوست ندارم و به او رای ندادم/ عسکری من را یاد چرچیل می‌اندازد/ علی کریمی جگر دارد

 12. پرسپولیس، خشن‎ ترین تیم آسیا

 13. شرط فیفا برای برگزاری بازی تیم ملی ایران با سیرالئون

 14. گزارش ویژه درباره خرج‌های کی‌روش و درآمدهایش برای ایران/میلیاردی گرفت، میلیاردی‌تر پس داد!

 15. حضور کی‌روش تا پایان جام ملت‌های آسیا قطعی شد

 16. سود هنگفت استقلال از انتخاب کاوه رضایی

 17. ۲ دختری که قصد داشتند با پوشش پسرانه وارد ورزشگاه تبریز شوند  

 18. ایران رسما از جام جهانی کشتی آزاد انصراف داد

 19. فتح‌الله‌زاده:من اموالی ندارم که بخواهندتوقیف کنند

 20. خادم مجمع فدراسیون کشتی را ترک کرد

 21. مسی: جام جهانی ۲۰۱۸ آخرین شانس ما برای قهرمانی خواهد بود

 22. توافق مخفیانه مرد سال آسیا با العین

 23. دروازه‌بان سابق استقلال در سانتیاگوبرنابئو  

 24. واکنش سردار غیب‌پرور به درخواست‌ها برای مسابقه دادن ورزشکاران ایرانی با حریفان اسرائیلی

 25. احکام انضباطی دربی ۸۶ اعلام شد

آخرین عناوین