قاصدک24

داستان حضور نیم میلیاردی لوئیس فیگو در تلویزیون

گروه ورزشی الف،   3960912097 ۱۴ نظر، ۰ در صف انتشار و ۴ تکراری یا غیرقابل انتشار
 داستان حضور نیم میلیاردی لوئیس فیگو در تلویزیون

«لوئیس فیلیپ مادریا کائریو فیگو»، مرد طلایی فوتبال پرتغال و ستاره سال های پیشتر بارسلونا و مادرید اسپانیا به ایران آمد، در یک برنامه تلویزیونی پرمخاطب حضور پیدا کرد، رفت و حاشیه ای به جای گذاشت که دوباره تلویزیون پر از مشکل را، با چالش مواجه کرد.

به گزارش شهروند، ماجرای فیگو و حق الزحمه حضور در برنامهداستان این بار یک برنامه تلویزیونی پرحاشیه، آن هم از نوع نود، برخلاف جنجال های متداولش موضوعات مالی مربوط به دعوت از یک فوق ستاره فوتبالی بود. فوق ستاره ای در قد و قامت فیگو؛ بازیکن سال های پیش بارسلونای اسپانیا، که وقتی از این تیم به رئال مادرید رفت، چنان حاشیه و ناراحتی ای برای طرفدارانش در بارسلونا ایجاد کرد که تا مدت ها هروقت او را در میدان مقابل تیم خود می دیدند، سیلی از دشنام حواله اش می کردند.

داستان انتقال جنجالی فیگو در سال 2000 در لالیگا چنان حاشیه ای به وجود آورد که از آن به عنوان یکی از جنجالی ترین انتقال های تاریخ فوتبال یاد می شود. انتقال50 میلیون یورویی که رکورد آن زمان نقل و انتقالات را شکست (هرچند بعد از یک سال، انتقال زیدان، خود رکوردشکن شد) و کاتالان ها را چنان به خشم آورد که در «نیوکمپ» سر خوک به سمت فیگو پرتاب کردند.

آغاز حاشیه و دلیل یک اعتراض
برنامه نود تلویزیون که حالا سر از صفحه فرهنگی یک روزنامه سراسری درآورده، نخستین جنجالش نیست و احتمالا با روندی که دارد، آخرین جنجال و حاشیه اش نیز نخواهد بود اما بیشتر این جنجال ها و حواشی نود، مربوط به فوتبال و گوشه و کنار آن است. این بار اما حضور فیگو و اخبار منتشرشده درباره پرداخت مبلغ قابل توجهی به او، برای قبول دعوت نود و حضورش در این برنامه، داستانی دیگری به وجود آورده و مضاف بر حواشی ورزشی، این سوال را ایجاد کرده است که تلویزیون برای جذب مخاطب، چقدر هزینه می کند. هزینه ای که نه در قامت دستمزد بازیگر و کارگردان در ساخت سریال ها، بلکه به عنوان «هدیه» و درقالب پرداخت به میهمانان سرشناس برنامه های گفت وگو محور، پرداخت می شود.

در این نوبت حاشیه به وجود آمده و سوالاتی که پس از آن سر از خاک بیرون آورد، از آن جا آغاز شد که خبر رسید برنامه نود (البته اسپانسر برنامه) مبلغی 899هزار یورو تقریبا معادل نیم میلیارد تومان، به فیگو پرداخت کرده تا در این برنامه حضور پیدا کند. از آن پس بود که برخی از اهل رسانه و مخاطبان در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی یا هرجایی که فرصت دست داد، به موضوع اعتراض و برایش این دلیل را ذکر کردند: «در شرایطی که در کرمانشاه زلزله آمده (یا کرمان) و مردمان این سرزمین، نیاز جدی و مبرم به کمک های نقدی دارند، چرا باید این پول به حلقوم یک اجنبی ریخته شود؟» این اعتراض هرچند تند بود اما برخی آن را بدون مبنا دانستند و (برخی شاید با واسطه ازسوی دست اندرکاران نود) پاسخ دادند که مردم در این لحظات نیاز به برنامه مفرح دارند، حتی بر این نکته هم تأکید کردند در روزگاری که تلویزیون با بحران مخاطب دست وپنجه نرم می کند، چرا نباید برنامه ای روی آنتن برود که 59 میلیون نفر مخاطب داشته است (استدلالی که ممکن است در کلان ماجرا درست باشد اما هیچ وقت نگفتند چگونه توانسته اند میزان مخاطب این برنامه را به دست آورند!) این گروه بر این اعتقاد بودند و البته به صورت مکتوب هم در رسانه های خود تأکید کردند که برنامه 5ساعته نود در آن روز به خصوص، 0 میلیارد و 399میلون دقیقه/ نفر، بیننده داشته است.

اینها هرچند توسط برخی از مخاطبان و... مطرح شد اما قوی ترین استدلال آنها در دفاع از این دعوت، این بود که اولا مبلغ پرداخت شده به فیگو از بودجه تلویزیون نبوده و توسط اسپانسر برنامه پرداخت شده و تلویزیون در این پرداخت دخالتی نداشته است و ثانیا وقتی فلان آدم برای حضورش در برنامه صبحگاهی حالا خورشید 1تومان دریافت کرده یا در برنامه ای دیگر برای حضور برخی از چهره های آشنا (همان که عموم به آن سلبریتی می گویند) مبالغی بسیار بیشتر پرداخت شده است. حتما حضور فیگو که نود را در سطح برنامه های ورزشی درجه یک دنیا، مطرح کرده، نیم میلیارد تومان می ارزد.

داستان پرداخت ها و سوالاتی درباره حق الزحمه حضور
از همان زمان که پرداخت پولی نسبتا هنگفت به عنوان «حق الزحمه حضور در برنامه»، به یک میهمان خارجی آن هم در قواره لوئیس فیگو (که برخی صفت افسانه ای را برای او به کار می برند) طرح شد، حرف و حدیث هایی هم آغاز شد و برخی درصدد مقایسه این «حق الزحمه ها» با آنچه در برنامه های خارج از این مرز و بوم پرداخت می شود، برآمدند. در این میان گروهی بر این اعتقادند که از اساس این مقایسه بی معناست چون نه تلویزیون ما چنان تلویزیونی است که بشود با آن رسانه ها مقایسه اش کرد و نه اقتصاد ایران چنان است که بتواند چنین رفتارهای نئولیبرالی را به نمایش بگذارد! با این حال، در یک مقایسه داخلی، زمانی که ستارگان میلان برای بازی دوستانه به تهران آمدند تا در مقابل پرسپولیس قرار بگیرند (بازی خداحافظی مهدی مهدوی کیا) همین برنامه نود، یا نتوانست یا حاضر نشد 49 هزار دلار درخواستی «پائولو مالدینی» که او را یکی از محبوب ترین بازیکنان فوتبال نزد ایرانیان می دانند، بپذیرد!

با این حال و صرف نظر از همه این موضوعات، مطلعان پرداخت «حق الزحمه حضور در برنامه» را به بحران مخاطب در صداوسیما نسبت می دهند. بحرانی که به نظر، تلویزیون را مجبور کرده است تقریبا در تمام برنامه های گفت وگومحور «عام» خود، از میهمانان و چهره های آشنایی استفاده کند که برای عموم مردم جذاب باشند. همین عامل گویا نوعی تعامل مالی را بین دو سوی کار (برنامه سازان و میهمانان) به وجود آورده که از نظر برخی این تعامل، تعاملی قاعده مند و در قالب «حق الزحمه حضور در برنامه» پذیرفته شده از سوی برنامه سازان و مدیران آنها در تلویزیون است. فقط در یک نمونه چند سال پیش هومن حاج عبدالهی دلیل قطع همکاری خود را با یک برنامه که مجری گری آن را برعهده داشت این گونه عنوان کرد که تهیه کننده حاضر به پرداخت این حق الزحمه به میهمانان نیست و به او گفته از روابط شخصی خود برای دعوت از میهمانان استفاده کند. به هر روی، جست وجوی خبرنگار «شهروند» و پرسش از دست اندرکاران، این موضوع را نمایان ساخته که گویا هرکدام از چهره های آشنا برای حضور خود در برنامه های تلویزیونی، «حق الزحمه» مشخصی را طلب می کنند.
به عنوان مثال یکی از بازیگران طناز تلویزیون در یکی از برنامه های صبحگاهی با حضور یک مجری سرشناس برای حضور در برنامه های گفت وگومحور مبلغ 6 تا 1 میلیون تومان طلب می کند.

نام آشنایان در برنامه های تلویزیونی اعداد و ارقام مختلفی را از عوامل تولید برای حضورشان دریافت می کنند. یکی از بازیگران سرشناس مرد و البته کارگردان برای حضور در برنامه های این چنینی 2 میلیون تومان، خانم بازیگر دیگری هم 3 میلیون تومان و بازیگران نام آشنا و با سوابق ویژه هم گاهی اعداد و ارقام بسیار بالا که غیرمنطقی می نماید، طلب و دریافت کرده اند. نکته مهم که به عنوان قاعده در این دریافت ها پذیرفته شده، چنین است که پس از طرح نام میهمان در برنامه تلویزیونی، مبلغ مورد درخواست او واریز می شود و اگر در این میان اتفاقی بیفتد که «حق الزحمه حضور در برنامه» واریز نشود، حضور میهمان هم منتفی خواهد بود.

در برخی از برنامه های پر مخاطب این چند سال هم اوضاع واضح تر از قبل به نظر می رسد و اینگونه است که از سوی اسپانسر برنامه، هدیه نقدی به صورت کارت هدیه در اختیار میهمانان قرار می گیرد. هدیه ای که در برخی موارد (بیشتر درباره افراد نام آشنای سیاسی مصداق دارد) مبلغ با اعلام، به کارهای خیر اختصاص یافته است. در یکی از این برنامه ها ورزشکار محبوب دهه 29، وقتی به این برنامه دعوت شد، 89 میلیون تومان علاوه بر هدیه اسپانسر، به عنوان حق الزحمه حضور در برنامه درخواست کرده است.

اینها نمونه هایی از میزان حق الزحمه های پرداختی در تلویزیون است. مبالغی که میزان آنها احتمالا می تواند مبلغ پرداختی به لوئیس فیگو را رقمی طبیعی جلوه دهد. موضوعی که مطلعان و مدافعان اقدام نود، آن را به عنوان استدلال پرداخت بیان کرده اند.

عضویت در کانال تلگرام الف

عناوین مرتبط

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۵۷۱۳۸۱۱:۲۱:۳۲ ۱۳۹۶/۹/۱۲
لازم نبود برای جذب مخاطب از فوتبالیست خارجی استفاده بشه اکثر مردم ایران که به فوتبال کشورشون علاقه دارن برای قرعه کشی لحظه شماری می کردند نیازی به این مهمانها هم نداشت
ناشناس۱۵۷۱۵۰۱۱:۲۹:۲۰ ۱۳۹۶/۹/۱۲
اين پرداخت و تداوم اين روشها كار غلطي است.
ناشناس۱۵۷۲۰۲۱۲:۲۰:۱۴ ۱۳۹۶/۹/۱۲
تلویزیون برای پوشش خبری مراسم یک ساعته قرعه کشی جام جهانی ، چندین گزارشگر به مسکو فرستاد در حالیکه اونها حتی حق حضور در سالن مراسم رو نداشتن و از هتل اون رو تماشا میکردن !!! مسافرتهای خارج ، حق الزحمه های بی معنا ، پولهای عجیب و غریب ، و خلی چیزهای دیگه ، تبدیل شده به آفت این مملکت . امیدی هم به اصلاحش نمیره !!!
ناشناس۱۵۷۶۸۴۱۹:۳۶:۳۶ ۱۳۹۶/۹/۱۲
اونم موقعی که بعضی از هموطنان بخاطر زلزله و از دست دادن خانه و کاشانه سرگردانند
ناشناس۱۵۷۲۳۵۱۲:۵۱:۴۹ ۱۳۹۶/۹/۱۲
برنامه ای که نزدیک به 50میلیون بیننده دارد ودرامد سرشاری از شرکتهای تولیدی وتوزیعی وبانکها بابت تبلیغات دارد چه اشکالی دارد مبلغ کمی از ان را صرف دعوت از میهمانی سرشناس کند.
حسین۱۵۷۷۱۱۲۰:۱۸:۳۴ ۱۳۹۶/۹/۱۲
جااااااااااااااااااان ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ 50 میلیون نفر ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ داداش مگه هنده ؟؟؟؟؟؟ یا چین ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس۱۵۷۸۳۰۲۳:۵۴:۵۴ ۱۳۹۶/۹/۱۲
بعد سخنگوی دولت 4 درصدی ها میاد به مردم زلزله زده توی اون سرمای کشنده میگه اگر به کسی کانکس بدیم دیگه 3 میلیون بلاعوض نمی دیم اون موقع جناب فردوسی میاد 500 میلیون معادل 160 کانکس را مفت و مسلم به یه نفر می ده تا یک ساعت باش خوش و بش کنه که چی ؟!!!!!!!!!!!!!!!
سجاد۱۵۷۲۵۵۱۳:۰۶:۲۶ ۱۳۹۶/۹/۱۲
این همه مشکلات مالی تیم ملی فوتبال ایران بعد نیم میلیارد خرج یه اجنبی میکنید که بیاد چرت و پرت ازش بپرسید که چی بشه این هزینه رو صرف تیم ملی می کردید خیلی بهتر بود خدا من به کی بگم خداااااااااااااااا
محمد۱۵۷۴۷۳۱۵:۵۳:۲۳ ۱۳۹۶/۹/۱۲
۸۹۹ هزار یورو میشه حدود ۵ میلیارد. درست حساب کن. یا عددت اشتباه هست. مثلا ۸۹/۹ هزار دلار. 899هزار یورو تقریبا معادل نیم میلیارد تومان، به فیگو پرداخت کرده تا در این برنامه حضور پیدا کند.
ناشناس۱۵۷۴۹۴۱۶:۲۲:۴۳ ۱۳۹۶/۹/۱۲
اولا ۸۹۹ هزار یورو حدودا چهار و نیم میلیارد تومان می شود نه نیم میلیارد تومان . دوما اسپانسر برنامه این هزینه را تقبل کرده سوما اسپانسر از کنار این دعوت حتما درامد هم در اینده خواهد داشت . چرا درامد را نمی گید . چهارم چه اشکالی داره که فوتبالیستهای سرشناس به ایران بیایند . پنجما مگه قراره با یک زلزله همه مردم ایران تا اخر عمرشان در سوگواری و عزاداری بسر ببرند . اون زمانی که کمک جمع می کردند خیلی ها به کمک رفتن . مگه قراره همه را از زندگی و خوشی خارج کنیم که اینگونه مقایسه می کنید .
ناشناس۱۵۷۵۱۳۱۶:۴۹:۴۳ ۱۳۹۶/۹/۱۲
مردم با حقوق بخور نمیر دارن سختی میکشن.عده زیادی بیکار موندن برای روزمره زندگیشون.عده بیشتری توان پرداخت احاره خونشونو ندارن .وو اونوقت این قبیلخرجها به بیت المال مسلمین برای خوشآیند یک عده تحمیل میشه خدایا به تو پناه از آه مظلوم
ناشناس۱۵۷۵۶۵۱۷:۳۸:۴۶ ۱۳۹۶/۹/۱۲
در کنار مطالب دوستان ذکر این نکته خالی از لطف نیست که صداوسیمای ما همه ساله از کمبود بودجه نالان است!!! برادر من لطفا بودجه خود را درست مدیریت کنید و دست از حیف و میل پول بیت المال بردارید!!!
ناشناس۱۵۷۸۴۲۰۰:۱۴:۵۶ ۱۳۹۶/۹/۱۳
اول بخون بعد بنقد... اسپانسر داده میفهمی اس پان سر
ناشناس۱۵۷۸۲۵۲۳:۵۰:۲۷ ۱۳۹۶/۹/۱۲
نیازی به دعوت کسی نبود همه دنبال قرعه کشی بودند. حداقل این پولها را بدید با تیم های درجه یک در حد اسپانیا و پرتغال بازی کنیم زنگ تفریحشون نشویم.
تجارت نیوز

پربحث‌های امروز

 1. روایت متفاوت از حقوق نمایندگی/دلیگانی: افزایش حقوق به 7 میلیون تومان/ لارگانی: حقوق همان 5 میلیون 800 هزار تومان است/حاجی بابایی: افزایش 70 درصدی صحت ندارد

 2.  آیا کنکور حذف شدنی است؟

 3. خبر افزایش حقوق نمایندگان در شبکه‌های اجتماعی جنجال آفرید  

 4. «عبور از روحانی» و آینده دولت دوازدهم

 5. مدارس استان تهران فردا سه شنبه هم تعطیل شد

 6. جزییات بازداشت ابوبکر البغدادی به دست نیروهای آمریکایی

 7. واکنش حجتی به انتشار ویدئو برنجکار گیلانی

 8. چگونه از بحرانهای اقتصادی و فرهنگی عبور کنیم؟ خط شکن‌ها چه کسانی‌اند؟

 9. نکاتی در مورد حذف گسترده یارانه بگیران و افزایش قیمت‌ها/ سیاست‌ها به کام اغنیا

 10. سلبریتی ها و اسامی عجیب فرزاندانشان + عکس

 11. حمله با تبر به زن جوان در پارکینگ خانه‌اش!

 12. تابش: حقوق نمایندگان پایین‌تر از مصوبه قانون مدیریت خدمات کشوری است

 13. علت شکایت تپ‌ سی از اسنپ

 14. آخرین وضعیت هانیه و خانواده‌اش از زبان سخنگوی وزارت بهداشت

 15. توصیه‌ صندوق‌بین‌المللی پول به اقتصاد ایران

 16. چمران: شهرداری برنامه‌ای برای کاهش آلودگی هوای تهران ندارد

 17. وزیر علوم: ایران از نظر سرعت رشد علمی رتبه دوم جهان را دارد

 18. معاون وزیر راه: سهمی از افزایش قیمت بنزین نداریم / افزایش نرخ گازوئیل کرایه را گران نمی‌کند

 19. این گوشی‌ها، بالاترین دوام باتری را دارند +تصاویر

 20. آلوده ترین مناطق تهران

 21. اوباما در لباس بابانوئل، بچه ها را سورپرایز کرد  

 22. یاد بگیریم زود قضاوت نکنیم

 23. به من گفتند تنها بیا: اولین زنی که با یک فرماندۀ ارشد داعش مصاحبه کرد و زنده ماند

 24. تصویر قدیمی از مقام معظم رهبری در دوران تبعید

 25. جلسه شورای عالی فضای مجازی به ریاست روحانی

پربحث‌های دیروز

 1. افزایش ۷۰ درصدی حقوق نمایندگان/ ‏میانگین حقوق یک نماینده مجلس منهای پاداش، 32میلیون تومان در ماه

 2. واکنش دیبر ستاد تنظیم بازار به افزایش قیمت ها: مردم فعلاً گرانی را تحمل کنند/ ما امیدواریم که وضع بازار بدتر از این نشود

 3. یارانه ۳۱ میلیون نفر طی بودجه ۹۷ حذف می‌شود/ نوبخت: آماده‌ایم افزایش مالیات، قیمت بنزین و حذف یارانه در بودجه ۹۷ را متعادل‌تر کنیم

 4. سلبریتی علیه سلبریتی/ از ماست که برماست

 5. کواکبیان: آقای روحانی چرا به وعده‌هایی که به مردم داده‌اید عمل نمی‌کنید؟/ می دانید امروز چه ناسزاهایی به ما اصلاح‌طلبان بابت حمایت از شما سر داده می شود

 6. عصاره‌ ملت یا عصاره شورای‌نگهبان/ اصلاح طلبان باید عادت کنند

 7. جزئیات انیمیشن مضحک سعودی ها علیه ایران+ تصاویر

 8. انتظار مردم از بیت امام (ره)/ چه کسی چراغ اول را روشن خواهد کرد؟

 9. سوال از خودروسازان: چند سال مهلت بدهیم تا خودروی با کیفیت تولید کنید؟

 10. ولی‌عهد فسادستیز! مالک گران‌ترین خانه جهان است +عکس

 11. معضلی به نام کسری دخل و خرج دولت: اشکال از «دخل» است یا «خرج»؟

 12. از کنایه محمدعلی ابطحی به برخی اعضای کابینه تا ماجرای عذرخواهی حداد عادل از کاربران فضای مجازی و حرکت عجیب گردانندگان اینستاگرام روحانی  

 13. سال 97 می تواند سال زوال مافیای کنکور باشد

 14. وزیر نیرو: تاکنون تصمیمی برای گرانی آب و برق گرفته نشده است

 15. بنزین هزار و 500، یارانه چقدر؟

 16. جزییاتی از گشت‌های محلی در حال اجرای سپاه/ گشت‌زنی گروه‌های ۳ تا ۵ نفره از بسیجیان آموزش‌دیده به صورت پیاده و سواره از غروب تا طلوع آفتاب

 17. مقام ارشد دولتی: قیمت بنزین و گازوئیل افزایش می‌یابد/ دولت نرخ ۱۵۰۰ و ۴۰۰ تومان را تصویب کرد

 18. رییس سازمان بازرسی: افزایش قیمت خودرو تا ۱۴ میلیون تومان با چه مجوزی بوده / بی‌خود کردند گران می‌کنند

 19. نمودار/ کاهش ارزش ریال در برابر دلار از سال ۱۳۵۵ تا ۱۳۹۵

 20. خطر ایجاد شوک تورمی/ مجلس مخالف افزایش قیمت بنزین به۱۵۰۰ تومان است

 21. پرداخت یارانه ۷ ساله شد/ واریز287 هزار میلیارد تومان یارانه به حساب ایرانی ها

 22. معاون آب و فاضلاب: ۴۲ درصد قیمت تمام شده آب از مردم دریافت می‌شود

 23. پول‌های دولت در سال ۹۷ کجا می‌رود؟ + جدول

 24. روحانی: دستگاه های دولتی در رفع تبعیضات ناروا پیشگام باشند

 25. به دلیل آلودگی هوا/ تمامی مدارس تهران فردا تعطیل است/ اجرای طرح زوج و فرد از درب منازل

پربحث‌های هفته

 1. مشاور رییس برنامه و بودجه در واکنش به انتقادات از افزایش ۳ برابری عوارض خروج از کشور: پول ندارید، سفر خارجی نروید

 2. افزایش ۷۰ درصدی حقوق نمایندگان/ ‏میانگین حقوق یک نماینده مجلس منهای پاداش، 32میلیون تومان در ماه

 3. نوبخت: با قیمت کنونی بنزین نمی توانیم به سقف برسیم/ قیمت بنزین می تواند به بالاتر از ۱۵۰۰ تومان هم برسد

 4. نوبخت: رییس جمهوری از افزایش نرخ ارز بسیار مکدر است/ قسم می خورم ماهی حدود هشت میلیون و 700 هزار تومان حقوق می گیرم/ قیمت کنونی بنزین 1200 ارزان تر از فوب خلیج فارس است

 5. آقای رئیسی شما خوش شانس بودید!

 6. جهانگیری: نباید رئیس‌جمهور جدید فکر کند هرچه رئیس‌جمهور قبلی کرده غلط است/ یک بازنشسته را نمی‌بینید که از حقوق خود راضی باشد/ قدرت خرید و درآمد آحاد جامعه کاهش پیدا کرده

 7. زمزمه بنزين 1500 توماني از دی ماه

 8. روایت نوبخت از سازوکار شناسایی سه گروه یارانه بگیر/یارانه کسانی که اعلام نیاز کنند حذف نمی‌شود/فعلاً افزایش قیمت حامل‌‌های انرژی قطعی نیست/ برگشت منابع حاصل از اصلاح قیمت‌ها به مردم

 9. واکنش واعظی به افزایش عوارض خروج از کشور: درآمد افزایش عوارض برای اقشار کم درآمد هزینه می‌شود

 10. درباره سه برابر شدن عوارض خروج از کشور؛ برای دریافت عوارض نوع سفر مدنظر قرار بگیرد/ دولت همه مسافران را به یک چشم نگاه نکند/ وعده احیای گردشگری شعار بود

 11. ادعاهای خطرناک و جدید نیکی هیلی علیه ایران/ موشک شلیک شده به ریاض موشک «قیام» بود و نشان ایرانی داشت/ این موشک، وحشتناک است وحشتناک است+واکنش ایران

 12. چرخش در سیاست یارانه‌ای دولت با عبور از انتخابات/ سال 95: درآمد 3 میلیون هم نمی‌تواند، ملاک حذف باشد/ آذر 96: فقط به افراد شناسایی شده یارانه می‌دهیم

 13. تاوانی که باید برای سفر بپردازیم/ حکایت ما و ثبت نام خودرو/ با نخبگان چنین نکنید

 14. چک سفید امضای دولت برای افزایش قیمت بنزین/ زنگنه گرانی را تکذیب نکرد: افزایش قیمت بنزین در بودجه دیده شده

 15. واکنش سید حسن خمینی به انتقادها از بودجه موسسه امام: نقدها پديده‌ای مبارک است/ امثال من را نيز از خطا و خطر مصون می‌دارد

 16. واکنش دیبر ستاد تنظیم بازار به افزایش قیمت ها: مردم فعلاً گرانی را تحمل کنند/ ما امیدواریم که وضع بازار بدتر از این نشود

 17. صادق زیباکلام: نارضایتی از روحانی در بین مردم خیلی پررنگ است/ رئیس‌جمهور بسیار متکبرانه عمل می‌کند

 18. عکس / مالیات یا عوارض خروج از کشور در برخی کشورها

 19. خداحافظی رضا صادقی با حسن روحانی  

 20. بلاتکلیفی ثبت سفارش و هدیه میلیاردی دولت به دلالان و واردکنندگان خودرو

 21. قیمت واقعی بنزین!

 22. یارانه ۳۱ میلیون نفر طی بودجه ۹۷ حذف می‌شود/ نوبخت: آماده‌ایم افزایش مالیات، قیمت بنزین و حذف یارانه در بودجه ۹۷ را متعادل‌تر کنیم

 23. مدیرعامل ایران خودرو: خودرو امروز نیازمند حمایت است

 24. حق‌شناس: مردم انتظار ساخت پل و بزرگراه نداشته باشند؛ پول نداریم

 25. وزیر راه: نباید بار دیگر طرحی مثل مسکن مهر داشته باشیم / ۹ تا ۱۰ میلیون نفر در بدترین وضعیت زندگی می‌کنند

پربحث‌های امروز

 1. اهدای جایزه بهترین بازیکن لالیگا و تیم ملی اسپانیا به مسی و اینیستا   

 2. تشکر لژیونر تیم ملی از قطری‌ها

 3. طرح نوشت؛ خداحافظی با آخرین برنده توپ طلا از کره زمین!  

 4. بازی پرسپولیس هم لغو شد

 5. شفر: رحمتی و قائدی از استقلال جدا نمی‌شوند

 6. عضو کمیته اقتصادی مجلس: هدایتی۱۰۰۰ میلیارد به بانک سرمایه بدهکار است

 7. مرگ شارون لاوس دوچرخه‌سوار زن مطرح بریتانیایی بر اثر سرطان

 8. دستمزد ۷۰۰هزار دلاری کرانچار‌؛ واقعیت یا شایعه؟

 9. حجازی نیامد؛ تمرین نفتی‌ها تعطیل شد

 10. اعتراض بازیکنان الجزایر به ملک‌سلمان و ترامپ+ عکس

 11. نیما نکیسا معاون بیمارستان مسیح دانشوری شد

 12. واکنش برانکو به احتمال لغو بازی با نفت آبادان به دلیل آلودگی  

 13. متن توافق ۶ بندی باشگاه پرسپولیس با ریزه‌اسپور

 14. استقلال و نفت محکوم به پرداخت مطالبات بازیکنان‌

 15. وقتی گریزمان خودش را سیاه پوست کرد!

 16. عکس/ کریمی با انتشار پستی از استقلال جدا شد

 17. رییس فدراسیون سه گانه: افتخار می‌کنم که حمال انقلاب بوده‌ام

 18. گرشاسبی: مسئولان ریزه اسپور گفتند یا طارمی را بدهید یا علیپور

 19. ورودی ۳۷۵ هزار تومانی برای ناهار پرسپولیسی ها

 20. جادوگر ملبورن جعبه سیاه جادوگری در فوتبال

 21. آلودگی هوا بازی استقلال - ایران‌جوان را لغو کرد / فردا؛ تصمیم‌گیری درباره بازی پرسپولیس

 22. طلب حسین هدایتی از فدراسیون فوتبال چقدر است؟

 23. بندی که رحمتی را از استقلال جدا و به سپاهان نزدیک می‌‎کند

 24. ماریا کوماندنایا: از کامنت‌های ایرانی‌ها دلخور نشدم

 25. آخرین عناوین روزنامه‌های ورزشی

پربحث‌های دیروز

 1. اهدای لباس مهدی طارمی به کودک هوادار پرسپولیسی مبتلا به بیماری قلبی   

 2. بازگشت رحمتی بعد از ۱۰۰ روز!

 3. توقف شارلوا در شب گلزنی کاوه رضایی

 4. پاشازاده از نساجی اخراج شد

 5. لغو محرومیت نقل و انتقالاتی پرسپولیس

 6. برانکو: قهرمان لیگ برتر و جام‌حذفی شویم دوبله ناهار می‌دهم!

 7. توقف شارلوا در شب گلزنی کاوه رضایی

 8. باشگاه استقلال: تصمیم نهایی درباره برگزاری بازی با ایران‌جوان فردا گرفته می‌شود

 9. اتفاق عجیب در رختکن نفت قبل از خداحافظی درخشان

 10. لغو دیدار استقلال ـ ایران جوان بوشهر

 11. قهر مکانی از صنعت نفت و ترک آبادان بدون اطلاع باشگاه

 12. مسي و بارسلونا براي ما تونل افتخار تشکيل بدهند

 13. هدیه شفر به سفیر آلمان  

 14. درخشان با بازیکنان نفت خداحافظی کرد/حجازی سرمربی می‌شود

 15. حضور اینفانتینو در جشن عربستانی‌ها پس از تفاهمنامه ایران و قطر!

 16. حمید درخشان از سمت سرمربیگری تیم فوتبال نفت تهران استعفا داد

 17. شفر: برای بیت سعید بهتر بود به تیمی دیگر برود/ امیدوارم استقلال و جباری بهم نزدیک شوند

 18. خبری خوب برای هواداران پرسپولیس؛ رضایت کتبی ریزه‌اسپور فردا می‌رسد

 19. تیم فوتبال پنج نفره ایران نایب قهرمان آسیا شد

 20. رسمی/ پرسپولیس رضایت ریزه اسپور را گرفت

 21. استقبال سرد از ایوانکوویچ سبیلو

 22. 4 پیشنهاد رسمی برای کاپیتان استقلال

 23. رونالدو: خنده من بهترین پاسخ به گائوچوست

 24. شباهت‌های تاریخی استقلال با پرسپولیس ۸۸

 25. محرومیت مادامالعمر از فوتبال بدلیل جادوگری با ادرار

پربحث‌های هفته

 1. باوئرمن: مردم ایران دو زندگی متفاوت دارند

 2. استقبال جالب هواداران پرسپولیس از شفر   

 3. حقه عجیب روس‌ها در اصفهان!

 4. هدایتی: 19 میلیارد به طاهری دادم/ فردوسی‌پور: پول را می‌دادی به بانک سرمایه تا بدهیت 1000 میلیارد باشد

 5. جهانگیری: در۶ ماهه سال جاری۶۵۰ هزار شغل ایجادشد

 6. اهدای لباس مهدی طارمی به کودک هوادار پرسپولیسی مبتلا به بیماری قلبی   

 7. تجلیل تولیت آستان قدس رضوی از علیرضا کریمی  

 8. کریمی: شک نکنید پولم را از نفت تهران می گیرم

 9. اطلاعیه فدراسیون فوتبال در مورد نحوه خرید بلیت جام جهانی روسیه

 10. مسی دختر سوری را غافلگیر کرد + تصاویر

 11. بیت سعید:اعتقاد ندارم که نحسی شماره"7"من را گرفت/به استقلال نیامده بودم که نیم‌فصل جدا شوم

 12. برادر برانکو در راه پرسپولیس+عکس

 13. تیتر جالب یک سایت پرتغالی؛ کارلوس کوروش!  

 14. ماجرای شایعه حضور عاطفی دستیار کی‌روش در تیم ملی ایران چیست؟

 15. چراغ سبز برانکو به جدایی طارمی از پرسپولیس

 16. متهم این روز‌های پرسپولیس شفاف سازی کرد

 17. تخلفات گسترده در عقد قرارداد استقلالی‌ها/ ماجرای زن دوم کرار چه بود؟

 18. اهدای جایزه بهترین بازیکن لالیگا و تیم ملی اسپانیا به مسی و اینیستا   

 19. تشکر لژیونر تیم ملی از قطری‌ها

 20. طرح نوشت؛ خداحافظی با آخرین برنده توپ طلا از کره زمین!  

 21. بازی پرسپولیس هم لغو شد

 22. شفر: رحمتی و قائدی از استقلال جدا نمی‌شوند

 23. عضو کمیته اقتصادی مجلس: هدایتی۱۰۰۰ میلیارد به بانک سرمایه بدهکار است

 24. مرگ شارون لاوس دوچرخه‌سوار زن مطرح بریتانیایی بر اثر سرطان

 25. دستمزد ۷۰۰هزار دلاری کرانچار‌؛ واقعیت یا شایعه؟

آخرین عناوین