قاصدک24

پاسخ نیکزاد به جهانگیری/ پرداختن به تسویه‌حساب سیاسی دور از جوانمردی است

گروه سیاسی الف،   3960824146 ۳۶ نظر، ۲ در صف انتشار و ۲۱ تکراری یا غیرقابل انتشار
پاسخ نیکزاد به جهانگیری/ پرداختن به تسویه‌حساب سیاسی دور از جوانمردی است

وزیر سابق راه و شهرسازی به اظهارات معاون اول رییس‌جمهوری درباره پروژه‌های مسکن مهر مناطق زلزله زده واکنش نشان داد.

وزیر سابق راه و شهرسازی به اظهارات معاون اول رییس‌جمهوری درباره پروژه‌های مسکن مهر مناطق زلزله زده واکنش نشان داد.

به گزارش تسنیم متن پاسخ علی نیکزاد وزیر سابق راه و شهرسازی به اظهارات معاون اول رییس‌جمهوری در ادامه می‌آید؛

«"انالله و انا الیه راجعون"
  اتفاق ناگوار زلزله اخیر غرب کشور، سبب تاسف عمیق اینجانب گردید. ضمن عرض تسلیت و تعزیت به مردم عزیز ایران اسلامی و بخصوص مردم غیور و شریف غرب کشورمان و خانواده های عزادار جانباختگان و مجروحین ناچارم مطالبی را به استحضار مردم عزیزمان برسانم.

1-  در حالیکه همه نیروهای لشکری و کشوری، امدادی و سایرین مشغول امداد و نجات و اسکان موقت زلزله زدگان هستند، برخورد سیاسی و جناحی و غیر اخلاقی، جفا در حق مردم و زلزله زدگان می باشد و سیاسیون از آب گل آلود ماهی میگیرند .
2-  مسکن مهر، طرحی ملی و مبتنی بر قانون ساماندهی و تولید و عرضه مسکن (مصوب مجلس شورای اسلامی) می باشد که در چارچوب مقررات و ضوابط فنی و با نظارت سازمان نظام مهندسی و براساس پروانه های صادره از سوی مراجع ذیصلاح و توسط پیمانکاران و انبوه سازان و سازندگان و تعاونی ها احداث گردیده است و براساس آمارهای صحیح و دقیق هیچ موردی از تخریب سازه ساختمانهای مسکن مهر در این زلزله ارائه نگردیده است و تنها در مواردی تخریب دیوارهای جانبی و دیوارهای داخلی تعدادی از ساختمانها که (توسط شرکت تعاونی مشاغل آزاد احداث گردیده ) گزارش گردیده است که در جای خود لازم است بررسی و علت یابی گردد.

3-  اینکه معاون اول محترم رییس جمهور بر خلاف واقعیت اعلام نماید که اکثر خانه های تخریب شده مربوط به مسکن مهر است بسیار تاسف آور و پرداختن به اغراض سیاسی در چنین شرایط بحرانی دور از شان مقامات عالی رتبه کشور است و در اولین ساعات وقوع زلزله بدون حضور میدانی چطور به این نکته کارشناسی رسیده است ؟ جای بسی تعجب و حیرت است .

4-  از مجموع 88840  واحد مسکن مهر شهری و روستایی احداثی در استان کرمانشاه  در دولت نهم و دهم تنها دیوارهای تعدادی از واحدهای مسکونی دچار آسیب گردیده و این در حالی است که درهمین منطقه تعداد قابل توجهی از واحدهای مسکونی تخریب گردیده و فرو ریخته است و اشاره مقامات رسمی دولت به عمومیت تخریب ها در مسکن مهر دور از واقعیت است.

5-  بنابر آمارهای رسمی از مجموع 432 عزیزی که در این حادثه دلخراش جان باخته اند، تنها 2 نفر از ساکنین واحدهای مسکن مهر بوده اند و بزرگنمایی برخی افراد نسبت به تلفات و خسارات ناشی از مسکن مهر جای تاسف دارد در این حادثه با توجه به اینکه بالغ بر 30500 واحد شهری و روستایی تخریب شده است اگر گفته معاون اول صحیح می باشد باید عمده تلفات در مسکن مهر می بود آیا این چنین است؟

6-  با وجود شدت 7.3 ریشتری زلزله از این منطقه، با عنایت به نوسازی 37000 واحد مسکن روستایی در دولت نهم و دهم، خوشبختانه تلفات و خسارات ایجاد شده در روستاها به حداقل رسیده است اگر بازسازی مسکن های روستایی در دولت نهم و دهم در استان کرمانشاه نبود تکرار غم بار تلفات زلزله بم با 6.5 ریشتر بیش از 26 هزار جانباخته و دهها هزار مجروح دور از انتظار نبود
7-  متاسفانه معاندان و مغرضان با انتشار تصاویر خرابی های ایجاد شده توسط تروریستها در سوریه و مصر در تلاش هستند تا این خرابی ها را به مسکن مهر نسبت دهند که انتظار می رود دستگاهای مسئول با روشنگری از این اقدام غیر اخلافی ممانعت نمایند.

8-  دولت مردان بدانند که از عمر دولت شان نزدیک به 5 سال گذشته است بجای پاس دادن همه ی نابسامانی ها به دولت گذشته از عملکرد خودشان بگویند و رئیس محترم دولت هم بداند پروژه اعلامی تان در کرمانشاه را تعاونی مسکن مشاغل آزاد ساخته است نه دولت قبلی ، دولت قبل تسهیلات ارزان قیمت و زمین ارزان به افراد واجد شرایط طبق قانون واگذار نموده است . آیا اگر 88840 واحد مسکن مهر شهری و روستایی ساخته نمی شد و مردم در ساختمان غیرمسکن مهر و غیر مقاوم اسکان می یافتند ویرانی آن مسکن ها فاجعه مصیبت بار بر مردم بوجود نمی آورد ؟

9-  اکنون زمان تمرکز بر امداد و نجات و رساندن آب و برق تامین نیازهای اولیه زلزله زدگان عزیز از جمله پتو و غذا و پوشاک و لوازم گرمایشی می باشد و پرداختن به تسویه حسابهای سیاسی دور از جوانمردی است.

انشاالله خداوند با همه ما با نیات و اعمالمان رفتار کند و مردم بزرگ ایران را از این امتحان سر بلند بیرون آورد.

عضویت در کانال تلگرام الف

عناوین مرتبط

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۴۴۷۱۴۱۲:۳۰:۰۶ ۱۳۹۶/۸/۲۴
معاون اول راست گفته است. چرا زلزله ۷.۳ ریشتری خسارات مشابهی به سایر ساختمان ها نداشته و فقط سازه های مسکن مهر را تخریب نموده؟
ناشناس۱۴۵۰۲۱۱۷:۱۵:۵۷ ۱۳۹۶/۸/۲۴
این دولت از خودش هیچی نداره . هیچی . این ناهنجاریهای اخلاقی طبیعیه . مسکن مهر مایه افتخاره . ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- کسانیکه در پروژه های مسکن مهر ساکن نیستند از درک این حقایق عاجز و محرومند .
ناشناس۱۴۵۱۷۱۲۰:۴۱:۰۰ ۱۳۹۶/۸/۲۴
سلام خوبی شما؟ حالت خوبه؟ کلی از ساختمان های شخصی ساز تخریب شدن اومدن پایین. کدوم ساختمان مسکن مهری اومد پایین؟ موفق باشید.
جواد۱۴۵۲۶۸۲۲:۵۶:۰۹ ۱۳۹۶/۸/۲۴
داداش سازه مسکن مهر سالمه، دیوارها ی سفالی ریخته، یکم عکس ها را ببین بعد نظر بده،
ناشناس۱۴۵۳۶۹۰۷:۱۲:۱۳ ۱۳۹۶/۸/۲۵
كدام سازه اسيب ديده است
ناشناس۱۴۴۷۲۱۱۲:۳۴:۱۰ ۱۳۹۶/۸/۲۴
عکسها نشون میده که مسکن مهر خیلی تخریب شده. علت کم بودن تلفات اینه که قبل از زلزله اصلی یه زلزله خفیف تر اومد و حسابی ساکنین مسکن مهر رو ترسوند (خیلی ها هم زخمی شدن) بنابراین همه ریختن بیرون و متواری شدن. از اینرو وقتی زلزله اصلی اومد، مساکن مهر خالی بود !!! وگرنه اگر خدای نکرده زلزله دومی در ابتدا می آمد فاجعه مسکن مهر خیلی عمیق می شد. در ضمن بازمانده های مسکن مهر تمام هست و نیستشون رو از دست دادن و با وضعیت مملکت ماوضعشون از مردم جان باخته بهتر نخواهد بود !!! الف جان لطفاً منتشر کن!
ناشناس۱۴۵۱۷۴۲۰:۴۳:۳۶ ۱۳۹۶/۸/۲۴
سلام ببخشید این همه کشته چرا مثل اون یکی ها نیومدن بیرون؟ واقعا منطق بعضی ها نمیدونم از کجا اومده. موفق باشید.
مصطفی۱۴۵۱۹۵۲۱:۱۱:۱۵ ۱۳۹۶/۸/۲۴
اگه زلزله خفیف بود که برای همه بود.نبود.
ناشناس۱۴۵۱۹۶۲۱:۱۴:۳۳ ۱۳۹۶/۸/۲۴
عکسی از مسکن مهر که تخریب کامل شده باشه وجود نداره. اسکلت خانه ها سالم هستند. هرچند که تخریب دیوارها قطعا نقیصه است.
مجيد۱۴۴۷۵۲۱۲:۵۸:۱۴ ۱۳۹۶/۸/۲۴
اتفاقا مسكن هايي كه بصورت شخصي ساخته شده كمتر آسيب ديده است ، بايد حقوق مردم را از نيكزاد و عواملش بازخواست نمايد
بينام۱۴۴۷۵۸۱۳:۰۲:۴۱ ۱۳۹۶/۸/۲۴
بيمارستان تخريب شده كه وزير بهداشت كنوني افتتاح كردند و وزارت مسكن آخوندي مجري آن بوده هم مسكن مهر است.
ناشناس۱۴۴۷۶۹۱۳:۱۳:۴۵ ۱۳۹۶/۸/۲۴
انشالله گزارش کاملی دررابطه باتخریب واحدهای مسکن مهر تهیه شود وافکارعمومی قضاوت خواهندکرد عجله نکنید
کمیل۱۴۵۰۶۲۱۷:۵۸:۰۵ ۱۳۹۶/۸/۲۴
داداش تاسیس بیمارستان 1371 است
ناشناس۱۴۴۷۷۵۱۳:۱۷:۵۷ ۱۳۹۶/۸/۲۴
رو که نیست!!!!
ناشناس۱۴۴۷۹۱۱۳:۲۶:۲۱ ۱۳۹۶/۸/۲۴
وزیر راه قبلی هم منشاء خیلی از راه سازی ها و عمرانی بوده و قصور پیمانکار و مهندسین ناظر ربطی نه به وزیر قبلی دارد و نه فعلی و همچنین نه دولت بلکه نظارت بهتری باید اعمال گردد تا دیگر بار شاهد اینچنین حیف و میل منابع توسط از خدا بی خبران نباشیم
ناشناس۱۴۴۸۴۲۱۴:۱۳:۰۷ ۱۳۹۶/۸/۲۴
همونقدر كه امثال احمدي نژاد در پس بردن اين كشور سهيم بودند ياران ايشون هم هنوز نپذيرفتند كه چقدر در نابساماني ها مقصر هستند خدا به راه راست هدايتتون كنه
ناشناس۱۴۴۸۴۵۱۴:۱۷:۱۸ ۱۳۹۶/۸/۲۴
یعنی چه ؟؟؟ پس کی وقت تسویه حسابه؟؟
ناشناس۱۴۴۸۵۰۱۴:۱۹:۴۶ ۱۳۹۶/۸/۲۴
ساخت مسکن بی کیفیت بدتر از ناجوانمردی است
ناشناس۱۴۴۸۵۵۱۴:۲۳:۳۷ ۱۳۹۶/۸/۲۴
طبق آمار رسمی در مسکن مهر فقط 2 نفر جان خود را از دست داده اند سیاسی بازی ممنوع
ناشناس۱۴۴۹۲۹۱۵:۳۱:۵۲ ۱۳۹۶/۸/۲۴
این دو نفر خودکشی کردن نه زیر آوار مردن مستحکمترین ساختمان ها جهان ساختمان ها مسکن مهر است
رضا۱۴۵۳۸۱۰۸:۱۵:۰۳ ۱۳۹۶/۸/۲۵
ناسپاس حق شما حلبي آبادهاي اطراف شهرتونه
some1۱۴۵۱۹۲۲۱:۰۹:۲۷ ۱۳۹۶/۸/۲۴
کدوم آمار رسمی‌؟ الکی‌ از خودتون امر در نیارین
ناشناس۱۴۴۸۶۴۱۴:۳۵:۳۳ ۱۳۹۶/۸/۲۴
اینهم بازی جدید دولته تمام این مسکن ها در کرمانشاه در دولت روحانی افتتاح شد یادتون نیست چه گردو خاکی به پا کردن رسانه های دولت اون بیمارستانی که پودر شد چی؟ اون که در دولت روحانی ساخته شد
ناشناس۱۴۴۸۸۵۱۴:۴۹:۵۰ ۱۳۹۶/۸/۲۴
از قدیم گفتن نون وپنیر با دل درد روش قیمت چلوکباب در میاد ! این مثل حکایت همین مسکن مهر است که با زلزله به روزی افتاده که تازه اگر بشود آنها را باز سازی کرد قیمت مسکنی می شود که از اول با هزینه بالا اما ایمن ساخته شده !
ناشناس۱۴۴۸۹۲۱۴:۵۹:۰۶ ۱۳۹۶/۸/۲۴
مخالفم ساختمانهایی نظیر برجهای مسکونی و تجاری و مسکن مهر برای عمر مفید حدود 100 سال ساخته میشوند نه 10 سال و 20 سال شدت زلزله در کانون آن 7.3 ریشتر بوده و در محلهای نشان داده شده در عکسها بدلیل دوری از کانون زلزله شدت آن کمتر بوده است.
ناشناس۱۴۴۸۹۹۱۵:۰۳:۴۵ ۱۳۹۶/۸/۲۴
مسکن مهر یک حرکت انقلابی بود که با قیمت بسیار نازل و در حجم بسیار زیاد ساخته و در اختیار مردم واجد شرایط قرار گرفت .
زهرا۱۴۵۲۶۳۲۲:۴۸:۴۲ ۱۳۹۶/۸/۲۴
بيا من مسكن مهر دارم با مسكن شما عوض كنم فقط يك ماه بجاي ما زندگي كن توش ببين تا صبح خواب داري از همه جاش اب چكه ميكنه و داغونه!!! هفته پيش اسانسورش سقوط كرد يكنفر كشته شد تو پرند!! هفته قبل ترش برق گرفتگي تو اسانسورش!!!! خجالت هم خوب چيزيه!! همون نيكزاد بياد تو مسكن مهر زندگي كنه!! ببين مياد خودش و هفت جد ابادش!! يا همشون لواسان و زعفرانيه زندگي ميكنن!!!!
ناشناس۱۴۴۹۷۵۱۶:۱۱:۲۹ ۱۳۹۶/۸/۲۴
آقای جهانگیری مردم بیچاره زیر آوارن شما داری خودتو تخلیه می کنی
ناشناس۱۴۵۰۰۹۱۶:۵۷:۲۳ ۱۳۹۶/۸/۲۴
ناجوانمردی نبود که پول ملت بدبخت را به جیب زدید واین اطاقهای مرگ را تحویلشون دادید ؟
بابک۱۴۵۱۳۰۱۹:۳۰:۲۸ ۱۳۹۶/۸/۲۴
باز کی بود کی بود شروع شد
ناشناس۱۴۵۱۶۱۲۰:۲۹:۲۶ ۱۳۹۶/۸/۲۴
آقایان سر مسند ریاست اصلاح طلب تو را خدا کار کنید وقتتان تمام شد مردم به شما اعتماد کردن رای دادن
جواد۱۴۵۱۹۱۲۱:۰۸:۱۰ ۱۳۹۶/۸/۲۴
درشهرمانه وزیرقبلی ونه وزیرفعلی هیچ کدام نه معماربودن نه کارگر.همشهری خودم همه کاره بودکه با وانت امدوبا ماشین اخرین مدل رفت من موندم و مسکن مهرر بی مهربله
ناشناس۱۴۵۲۰۸۲۱:۲۷:۰۷ ۱۳۹۶/۸/۲۴
البته هم ما باید متوجه باشیم که در زلزله های قبلی که با همین شدت بوده تلفات ما چند ده هزار بود ولی در زلزله اخیر تلفات ما به یک هزار هم نرسید و باید از تمام کسانی که در این سالها سیاست مقاوم سازی ساختمانها را مدیریت کردند تشکر کرد.
ناشناس۱۴۵۲۴۰۲۱:۵۸:۴۰ ۱۳۹۶/۸/۲۴
دير نيست که ايشون هم به بست نشينان بپيوندد.
ناشناس۱۴۵۲۹۶۲۳:۳۴:۳۴ ۱۳۹۶/۸/۲۴
خیانت پیمانکاران ومسئولین ذیربط هیچ ارتباطی به جناح خاصی نداره وروحانی واحمدی نژادهیچکدام مستقیما"درمسکن مهرویابیمارستان تخریب شده کارگری نکرده اند.س نتیجه میگیریم که ازماست که برماست.
ناشناس۱۴۵۳۷۱۰۷:۲۷:۲۷ ۱۳۹۶/۸/۲۵
همانطور كه پيمانكار بيمارستان تخريب شده بازداشت شده بايد همين اقاي نيگزاد به عنوان ساخت مسكن مهر با اين بي كيفيتي جوابگو باشد
تجارت نیوز

پربحث‌های امروز

 1. روایت متفاوت از حقوق نمایندگی/دلیگانی: افزایش حقوق به 7 میلیون تومان/ لارگانی: حقوق همان 5 میلیون 800 هزار تومان است/حاجی بابایی: افزایش 70 درصدی صحت ندارد

 2.  آیا کنکور حذف شدنی است؟

 3. خبر افزایش حقوق نمایندگان در شبکه‌های اجتماعی جنجال آفرید  

 4. «عبور از روحانی» و آینده دولت دوازدهم

 5. مدارس استان تهران فردا سه شنبه هم تعطیل شد

 6. جزییات بازداشت ابوبکر البغدادی به دست نیروهای آمریکایی

 7. واکنش حجتی به انتشار ویدئو برنجکار گیلانی

 8. چگونه از بحرانهای اقتصادی و فرهنگی عبور کنیم؟ خط شکن‌ها چه کسانی‌اند؟

 9. نکاتی در مورد حذف گسترده یارانه بگیران و افزایش قیمت‌ها/ سیاست‌ها به کام اغنیا

 10. سلبریتی ها و اسامی عجیب فرزاندانشان + عکس

 11. حمله با تبر به زن جوان در پارکینگ خانه‌اش!

 12. تابش: حقوق نمایندگان پایین‌تر از مصوبه قانون مدیریت خدمات کشوری است

 13. علت شکایت تپ‌ سی از اسنپ

 14. آخرین وضعیت هانیه و خانواده‌اش از زبان سخنگوی وزارت بهداشت

 15. توصیه‌ صندوق‌بین‌المللی پول به اقتصاد ایران

 16. چمران: شهرداری برنامه‌ای برای کاهش آلودگی هوای تهران ندارد

 17. وزیر علوم: ایران از نظر سرعت رشد علمی رتبه دوم جهان را دارد

 18. معاون وزیر راه: سهمی از افزایش قیمت بنزین نداریم / افزایش نرخ گازوئیل کرایه را گران نمی‌کند

 19. این گوشی‌ها، بالاترین دوام باتری را دارند +تصاویر

 20. آلوده ترین مناطق تهران

 21. اوباما در لباس بابانوئل، بچه ها را سورپرایز کرد  

 22. یاد بگیریم زود قضاوت نکنیم

 23. به من گفتند تنها بیا: اولین زنی که با یک فرماندۀ ارشد داعش مصاحبه کرد و زنده ماند

 24. تصویر قدیمی از مقام معظم رهبری در دوران تبعید

 25. جلسه شورای عالی فضای مجازی به ریاست روحانی

پربحث‌های دیروز

 1. افزایش ۷۰ درصدی حقوق نمایندگان/ ‏میانگین حقوق یک نماینده مجلس منهای پاداش، 32میلیون تومان در ماه

 2. واکنش دیبر ستاد تنظیم بازار به افزایش قیمت ها: مردم فعلاً گرانی را تحمل کنند/ ما امیدواریم که وضع بازار بدتر از این نشود

 3. یارانه ۳۱ میلیون نفر طی بودجه ۹۷ حذف می‌شود/ نوبخت: آماده‌ایم افزایش مالیات، قیمت بنزین و حذف یارانه در بودجه ۹۷ را متعادل‌تر کنیم

 4. سلبریتی علیه سلبریتی/ از ماست که برماست

 5. کواکبیان: آقای روحانی چرا به وعده‌هایی که به مردم داده‌اید عمل نمی‌کنید؟/ می دانید امروز چه ناسزاهایی به ما اصلاح‌طلبان بابت حمایت از شما سر داده می شود

 6. عصاره‌ ملت یا عصاره شورای‌نگهبان/ اصلاح طلبان باید عادت کنند

 7. جزئیات انیمیشن مضحک سعودی ها علیه ایران+ تصاویر

 8. انتظار مردم از بیت امام (ره)/ چه کسی چراغ اول را روشن خواهد کرد؟

 9. سوال از خودروسازان: چند سال مهلت بدهیم تا خودروی با کیفیت تولید کنید؟

 10. ولی‌عهد فسادستیز! مالک گران‌ترین خانه جهان است +عکس

 11. معضلی به نام کسری دخل و خرج دولت: اشکال از «دخل» است یا «خرج»؟

 12. از کنایه محمدعلی ابطحی به برخی اعضای کابینه تا ماجرای عذرخواهی حداد عادل از کاربران فضای مجازی و حرکت عجیب گردانندگان اینستاگرام روحانی  

 13. سال 97 می تواند سال زوال مافیای کنکور باشد

 14. وزیر نیرو: تاکنون تصمیمی برای گرانی آب و برق گرفته نشده است

 15. بنزین هزار و 500، یارانه چقدر؟

 16. جزییاتی از گشت‌های محلی در حال اجرای سپاه/ گشت‌زنی گروه‌های ۳ تا ۵ نفره از بسیجیان آموزش‌دیده به صورت پیاده و سواره از غروب تا طلوع آفتاب

 17. مقام ارشد دولتی: قیمت بنزین و گازوئیل افزایش می‌یابد/ دولت نرخ ۱۵۰۰ و ۴۰۰ تومان را تصویب کرد

 18. رییس سازمان بازرسی: افزایش قیمت خودرو تا ۱۴ میلیون تومان با چه مجوزی بوده / بی‌خود کردند گران می‌کنند

 19. نمودار/ کاهش ارزش ریال در برابر دلار از سال ۱۳۵۵ تا ۱۳۹۵

 20. خطر ایجاد شوک تورمی/ مجلس مخالف افزایش قیمت بنزین به۱۵۰۰ تومان است

 21. پرداخت یارانه ۷ ساله شد/ واریز287 هزار میلیارد تومان یارانه به حساب ایرانی ها

 22. معاون آب و فاضلاب: ۴۲ درصد قیمت تمام شده آب از مردم دریافت می‌شود

 23. پول‌های دولت در سال ۹۷ کجا می‌رود؟ + جدول

 24. روحانی: دستگاه های دولتی در رفع تبعیضات ناروا پیشگام باشند

 25. به دلیل آلودگی هوا/ تمامی مدارس تهران فردا تعطیل است/ اجرای طرح زوج و فرد از درب منازل

پربحث‌های هفته

 1. مشاور رییس برنامه و بودجه در واکنش به انتقادات از افزایش ۳ برابری عوارض خروج از کشور: پول ندارید، سفر خارجی نروید

 2. افزایش ۷۰ درصدی حقوق نمایندگان/ ‏میانگین حقوق یک نماینده مجلس منهای پاداش، 32میلیون تومان در ماه

 3. نوبخت: با قیمت کنونی بنزین نمی توانیم به سقف برسیم/ قیمت بنزین می تواند به بالاتر از ۱۵۰۰ تومان هم برسد

 4. نوبخت: رییس جمهوری از افزایش نرخ ارز بسیار مکدر است/ قسم می خورم ماهی حدود هشت میلیون و 700 هزار تومان حقوق می گیرم/ قیمت کنونی بنزین 1200 ارزان تر از فوب خلیج فارس است

 5. آقای رئیسی شما خوش شانس بودید!

 6. جهانگیری: نباید رئیس‌جمهور جدید فکر کند هرچه رئیس‌جمهور قبلی کرده غلط است/ یک بازنشسته را نمی‌بینید که از حقوق خود راضی باشد/ قدرت خرید و درآمد آحاد جامعه کاهش پیدا کرده

 7. زمزمه بنزين 1500 توماني از دی ماه

 8. روایت نوبخت از سازوکار شناسایی سه گروه یارانه بگیر/یارانه کسانی که اعلام نیاز کنند حذف نمی‌شود/فعلاً افزایش قیمت حامل‌‌های انرژی قطعی نیست/ برگشت منابع حاصل از اصلاح قیمت‌ها به مردم

 9. واکنش واعظی به افزایش عوارض خروج از کشور: درآمد افزایش عوارض برای اقشار کم درآمد هزینه می‌شود

 10. درباره سه برابر شدن عوارض خروج از کشور؛ برای دریافت عوارض نوع سفر مدنظر قرار بگیرد/ دولت همه مسافران را به یک چشم نگاه نکند/ وعده احیای گردشگری شعار بود

 11. ادعاهای خطرناک و جدید نیکی هیلی علیه ایران/ موشک شلیک شده به ریاض موشک «قیام» بود و نشان ایرانی داشت/ این موشک، وحشتناک است وحشتناک است+واکنش ایران

 12. چرخش در سیاست یارانه‌ای دولت با عبور از انتخابات/ سال 95: درآمد 3 میلیون هم نمی‌تواند، ملاک حذف باشد/ آذر 96: فقط به افراد شناسایی شده یارانه می‌دهیم

 13. تاوانی که باید برای سفر بپردازیم/ حکایت ما و ثبت نام خودرو/ با نخبگان چنین نکنید

 14. چک سفید امضای دولت برای افزایش قیمت بنزین/ زنگنه گرانی را تکذیب نکرد: افزایش قیمت بنزین در بودجه دیده شده

 15. واکنش سید حسن خمینی به انتقادها از بودجه موسسه امام: نقدها پديده‌ای مبارک است/ امثال من را نيز از خطا و خطر مصون می‌دارد

 16. واکنش دیبر ستاد تنظیم بازار به افزایش قیمت ها: مردم فعلاً گرانی را تحمل کنند/ ما امیدواریم که وضع بازار بدتر از این نشود

 17. صادق زیباکلام: نارضایتی از روحانی در بین مردم خیلی پررنگ است/ رئیس‌جمهور بسیار متکبرانه عمل می‌کند

 18. عکس / مالیات یا عوارض خروج از کشور در برخی کشورها

 19. خداحافظی رضا صادقی با حسن روحانی  

 20. بلاتکلیفی ثبت سفارش و هدیه میلیاردی دولت به دلالان و واردکنندگان خودرو

 21. قیمت واقعی بنزین!

 22. یارانه ۳۱ میلیون نفر طی بودجه ۹۷ حذف می‌شود/ نوبخت: آماده‌ایم افزایش مالیات، قیمت بنزین و حذف یارانه در بودجه ۹۷ را متعادل‌تر کنیم

 23. مدیرعامل ایران خودرو: خودرو امروز نیازمند حمایت است

 24. حق‌شناس: مردم انتظار ساخت پل و بزرگراه نداشته باشند؛ پول نداریم

 25. وزیر راه: نباید بار دیگر طرحی مثل مسکن مهر داشته باشیم / ۹ تا ۱۰ میلیون نفر در بدترین وضعیت زندگی می‌کنند

پربحث‌های امروز

 1. خبر افزایش حقوق نمایندگان در شبکه‌های اجتماعی جنجال آفرید  

 2. «عبور از روحانی» و آینده دولت دوازدهم

 3. یاد بگیریم زود قضاوت نکنیم

 4. شورای نگهبان مصوبه مجلس درباره عضویت اقلیت‌های دینی در شورای شهر را رد کرد

 5. خوشرو: وتوی آمریکا علیه قطعنامه فلسطین، حمایت بارز از اشغالگری و تجاوز است

 6. شورای نگهبان طرح اصلاح قانون انتخابات شوراها را رد کرد

 7. بیانیه پایانی نشست سه‌جانبه رؤسای مجالس اسلامی

 8. ترامپ امشب ایران را یک #تهدید معرفی می‌کند

 9. رضایی: برخی جنگ را تحریف می‌کنند تا بر شیوه رهبری امت خدشه وارد شود

 10. ظریف فردا عازم آذربایجان می شود

 11. ولایتی: مکرون حرف‌های ترامپ را تکرار نکند

 12. لاریجانی: اگر به یمن موشک داده بودیم می‌گفتیم، واهمه نداریم

 13. اعترافات احمد رضا جلالی به جاسوسی / اطلاعات ارایه شده توسط او باعث ترور دانشمندان هسته‌ای شد

 14. پنتاگون خبر دستگیری ابوبکر البغدادی را تکذیب کرد

 15. ولایتی: فرانسه با موضع‌گیری‌های بی منطق تضعیف می‌شود/ اظهارات مکرون مداخله در امور ایران است

 16. لاهوتی: حجتی با این کشاورز تنها یک مزاح کرد / در حق او ظلم شد

 17. رییس جمهور: نجات یک معتاد، احیای انسان و اقدامی ملی و انقلابی است

 18. رئیس کمیسیون برنامه‌ و بودجه مجلس: اقدام دولت در لایحه بودجه ۹۷ شجاعانه‌ بود

 19. ظریف و لاوروف بر پایبندی به برجام تاکید کردند

 20. دستگیری رئیس سابق بانک ملی کرمان ارتباطی به سپاه ندارد

 21. آملی لاریجانی: بهترین واکنش به حملات علیه دستگاه قضایی، خدمت رسانی بیشتر است/ باید به شبهات درباره عملکرد قوه قضاییه پاسخ داده شود

 22. سردار شاهچراغی فرمانده سپاه استان تهران شد

 23. شمخانی: زشت است برای ما که هنوز کُردی کولبر باشد

 24. عارف: مردم تورم تک‌رقمی را احساس نمی‌کنند/ رفع مشکلات مردم با شعار میسر نمی‌شود

 25. کواکبیان: کمتر از ربع قرن شاهد نابودی کامل رژیم صهیونیستی خواهیم بود

پربحث‌های دیروز

 1. افزایش ۷۰ درصدی حقوق نمایندگان/ ‏میانگین حقوق یک نماینده مجلس منهای پاداش، 32میلیون تومان در ماه

 2. کواکبیان: آقای روحانی چرا به وعده‌هایی که به مردم داده‌اید عمل نمی‌کنید؟/ می دانید امروز چه ناسزاهایی به ما اصلاح‌طلبان بابت حمایت از شما سر داده می شود

 3. عصاره‌ ملت یا عصاره شورای‌نگهبان/ اصلاح طلبان باید عادت کنند

 4. جزئیات انیمیشن مضحک سعودی ها علیه ایران+ تصاویر

 5. انتظار مردم از بیت امام (ره)/ چه کسی چراغ اول را روشن خواهد کرد؟

 6. جزییاتی از گشت‌های محلی در حال اجرای سپاه/ گشت‌زنی گروه‌های ۳ تا ۵ نفره از بسیجیان آموزش‌دیده به صورت پیاده و سواره از غروب تا طلوع آفتاب

 7. روحانی: دستگاه های دولتی در رفع تبعیضات ناروا پیشگام باشند

 8. محمد قوچانی: علی لاریجانی در حل مسأله حصر در حال کمک به روحانی است

 9. حال آیت‌الله حائری شیرازی وخیم شد

 10. ولایتی: کمک‌های ایران نبود، جای عبادی، بغدادی نشسته بود/ هدف اصلی داعش، ایران بود

 11. نقوی‌حسینی: تکالیف قانونی درباره بودجه بنیه دفاعی اجرایی نشده است

 12. ۹ پست برتر صفحه اینستاگرام رهبر انقلاب در سال ۲۰۱۷  

 13. لاریجانی: خزر بستر صلح و آرامش و همکاری‌ها باشد

 14. تلویزیون رژیم صهیونیستی مدعی سفر محمود عباس به تهران در روزهای آتی شد

 15. دکتر احمد توکلی میهمان برنامه امشب پیش رو

 16. روحانی به سمت اصولگرایان چرخش کرده است؟ /سلیمی‌نمین: دروغ است

 17. دادستان تهران: امروزه هجمه ها بیش‌تر معطوف به نهادهای مرتبط با حاکمیت است

 18. ولایتی: ایران به هیچ وجه موشکی به یمن نداده است/ فرانسه نوچه ترامپ در اروپا است

 19. ولایتی: برخی در خصوص وضعیت آب در کشور سیاه نمایی می کنند

 20. تجمع جمعی از سپرده گذاران «کاسپین» مقابل دادسرای تهران

 21. روایت تابش از تنش در جلسه علنی امروز مجلس

 22. حسین مرعشی: آی‌کیوی ما بیشتر از بقیه است!

 23. سردار شریف: یمن از روسیه و کره شمالی موشک گرفته است نه ایران/ ادعای موگرینی بهانه‌ای در دست آمریکا

 24. وزیر اطلاعات: اقتصادی مقاوم است که فاسد نباشد / برخورد قهری با تخلفات اقتصادی موجب فرار سرمایه می‌شود

 25. نماینده تهران: آقای کواکبیان خواهش می‌کنم موضوع انتخابات را تمام کنید

پربحث‌های هفته

 1. افزایش ۷۰ درصدی حقوق نمایندگان/ ‏میانگین حقوق یک نماینده مجلس منهای پاداش، 32میلیون تومان در ماه

 2. آقای رئیسی شما خوش شانس بودید!

 3. جهانگیری: نباید رئیس‌جمهور جدید فکر کند هرچه رئیس‌جمهور قبلی کرده غلط است/ یک بازنشسته را نمی‌بینید که از حقوق خود راضی باشد/ قدرت خرید و درآمد آحاد جامعه کاهش پیدا کرده

 4. واکنش واعظی به افزایش عوارض خروج از کشور: درآمد افزایش عوارض برای اقشار کم درآمد هزینه می‌شود

 5. ادعاهای خطرناک و جدید نیکی هیلی علیه ایران/ موشک شلیک شده به ریاض موشک «قیام» بود و نشان ایرانی داشت/ این موشک، وحشتناک است وحشتناک است+واکنش ایران

 6. صادق زیباکلام: نارضایتی از روحانی در بین مردم خیلی پررنگ است/ رئیس‌جمهور بسیار متکبرانه عمل می‌کند

 7. آقای رئیس جمهور! «مدیران آویزان» را برکنار کنید

 8. کواکبیان: آقای روحانی چرا به وعده‌هایی که به مردم داده‌اید عمل نمی‌کنید؟/ می دانید امروز چه ناسزاهایی به ما اصلاح‌طلبان بابت حمایت از شما سر داده می شود

 9. پس از ماجرای ژن خوب پسر عارف/ حسین مرعشی: مشکل ما و خانواده هاشمی آی کیوی بالای‌مان است

 10. مناظره زنبیلیون و سوت بلبلیون

 11. بازنشسته‌‌هایی که ۲۰ میلیون "مستمری نجومی" می‌گیرند + جزئیات

 12. خشت «دهباشی» خام بود یا تصمیم آنها؟!   

 13. استعفای جهانگیری از دولت روحانی؛ «داستان سرایی» اصول گرایان یا اصلاح طلبان؟

 14. حداد عادل: بودجه‌های مؤسساتی که من در آنها هستم کارشناسی شده است

 15. کیهان خطاب به هنرمندان: به عوارض خروج از کشور معترض شده اید که فقط 8درصد مردم با آن سروکار دارند؟

 16. نسبت اصلاح طلبان با اخلاق، عدالت و آزادي!

 17. عصاره‌ ملت یا عصاره شورای‌نگهبان/ اصلاح طلبان باید عادت کنند

 18. شمخانی: مسولان به میان مردم بروند/ باید بساط حفاظت از مسولان را جمع کرد/ هیچ تهدید امنیتی وجود ندارد  

 19. تعهد اجباری از سپرده گذاران موسسات برای نداشتن طلب و ندادن اصل پول و سود مردم

 20. جزئیات انیمیشن مضحک سعودی ها علیه ایران+ تصاویر

 21. انتظار مردم از بیت امام (ره)/ چه کسی چراغ اول را روشن خواهد کرد؟

 22. علم‌الهدی: وزیرخارجه انگلیس به بوریس زنباره معروف است /مرتیکه الدنگ آمده دو جاسوس را نجات دهد

 23. بهمنی: برداشت ۳۰ هزارمیلیارد با مجوز شورای امنیت بوده/ مدیریت تحریم کار من است

 24. شمخانی: رسانه‎ها با مصونیت قضایی تام، مفاسد را افشا کنند

 25. محسن رضایی: برخی به‌ اشتباه وارد حکومت شده‌اند

آخرین عناوین