آن سوی توقیف 2 روزه کیهان/ کدام حلقه با کیهان برخورد شود؟

محمد ایمانی، گروه سیاسی الف،   3960822114 ۱۴ نظر، ۲ در صف انتشار و ۲۶ تکراری یا غیرقابل انتشار
آن سوی توقیف 2 روزه کیهان/ کدام حلقه با کیهان برخورد شود؟

در حالی که توقیف روزنامه کیهان منتفی شده بود، کدام مقامات دولتی به توقیف این روزنامه علاوه‌بر تذکر «هیئت نظارت بر مطبوعات» اصرار داشتند؟ روز سه شنبه پس از پیگیری و روشنگری مع الواسطه مدیر مسئول کیهان، وزیر محترم ارشاد (رئیس‌هیئت نظارت بر مطبوعات) پیغام می‌دهد که موضوع توقیف منتفی است. او ضمنا ابراز علاقه می‌کند که در فرصت مقتضی، گفت‌و‌گویی با حاج حسین شریعتمداری درباره مسائل اختلافی داشته باشد.

اما همان روز آقای نوبخت سخنگوی دولت برخلاف ژست همیشگی دفاع از آزادی بیان و حق منتقدان، می‌گوید که خواهید دید با روزنامه کیهان برخورد می‌شود. این یعنی کسی یا حلقه‌ای در دولت تصمیم خود را گرفته‌اند و به تذکر هیئت نظارت قانع نیستند. این حلقه می‌خواست- ولو به قیمت نقض تمام دعاوی تحمل منتقدان، و دهن کجی به ملت مظلوم یمن که در معرض نسل کشی رژیم آل‌سعود قرار دارد - کیهان را تحت فشار مضاعف بگذارد. آنها منطقا باید فراتر از وزیر ذی ربط باشند که بتوانند تصمیم قانونی و دوراندیشانه وی را وتو کنند.

قبل از تبیین ماجرا، به دو اظهار نظر عنایت کنید؛

1)اول اردیبهشت 1393 علی جنتی وزیر وقت ارشاد در گفت‌و‌گو با روزنامه فرهیختگان، ضمن اذعان به اینکه مطبوعات منتقد دولت رصد می‌شوند، گفت کیهان موردی نداشته که بتوان با آن برخورد کرد. خبرنگار می‌پرسد «نشریه 9 دی نمونه بسیار رقیقی از سایر روزنامه‌های تندرو و دژهای پولادین بود. چرا با آنها برخورد نمی‌شود؟ در مذاکرات ژنو هم این روزنامه‌ها پرچمدار مخالفان بودند و علی جنتی پس از توضیح درباره 9 دی می‌گوید «روزنامه کیهان تا امروز مواردی به این صورت نداشته است. به دلیل آشنایی آنها با قانون و تجربه و سابقه‌ای که در این زمینه دارند، مراقبت می‌کنند که مستقیما مرتکب تخلف قانونی نشوند. در این دوره شش، هفت ماه گذشته تخلفی از کیهان به هیئت نظارت گزارش نشده است». البته ۹ دی هم که وزیر سابق ارشاد درباره آن اینگونه ادعا کرده بود، چهار بار در این دولت توقیف شد که هر چهار بار با رای دادگاه، تبرئه و بدون دریافت تذکر با حکم قضایی منتشر شد.

2) به یاد بیاوریم که رئیس‌قوه قضائیه یک سال قبل (17 آبان 1395) عنوان کرد: «برخی می‌گویند قلم‌ها را به بهانه‌های واهی نشکنیم یا دهان‌ها را به بهانه‌های غیراساسی نبندیم... برادر بزرگوار شما خودتان شفاهاً یا کتباً با واسطه یا بی‌واسطه بارها گفته اید که چرا با فلان روزنامه یا فلان سایت برخورد نمی‌کنید یا نزد مقام معظم رهبری گلایه می‌کنید که چرا دستگاه قضایی با فلان روزنامه برخورد نکرده است. اما وقتی در بین اهالی مطبوعات و رسانه حضور می‌یابید ندای آزادی مطبوعات سر می‌دهید و اینکه قلم‌ها را نشکنید و دهانها را نبندید»!

تنظیم بالغ بر پنجاه شکایت دولتی علیه کیهان در چند سال اخیر در حالی که نوعا واجد کمترین اعتبار و استناد حقوقی بوده، از وجود اراده‌ای جدی برای پرونده سازی و مجرم‌نمایی این روزنامه ولو از طریق تعدد و تکرار اتهام حکایت می‌کند. اما آنها فارغ از ماجرای اخیر (تیتر کیهان درباره تهدید انصار الله یمن علیه شریکان جنایت آل‌سعود)، با روزنامه کیهان چه مسئله‌ای دارند؟

سال گذشته وقتی کیهان دست روی حقوق‌های نامشروع نجومی گذاشت و فیش‌های چند ده تا 734 میلیونی حقوق و پاداش بعضی از این مدیران را منتشر کرد، برخی دولتمردان گفتند ما دست رسانه‌های منتشر‌کننده این اسناد را می‌بوسیم اما در همان هفته‌ها، وزیر دادگستری دولت یازدهم و برخی مدیران دیگر، واسطه فشار دولت بر مراجع قضایی برای مؤاخذه و برخورد با کیهان به بهانه دعاوی مختلف بودند.

این مصادف با دوره‌ای بود که سخنگوی دولت در شبکه 2 سیما رسما از مردم به خاطر حقوق‌های «نا متعارف» (!) عذر خواهی کرد اما به فاصله چند هفته که تصور شد آبها از آسیاب افتاده، آقای نوبخت به جلسه تودیع یکی از همین مدیران (صندوق توسعه ملی) رفت و او را که حقوق 57 میلیونی و 4 میلیون حق اوقات فراغت فرزندان می‌گرفت، ذخیره نظام و سرمایه کشور توصیف کرد! به یاد بیاوریم که رئیس‌کمیسیون اصل 90 مجلس، تعداد مدیران نجومی بگیر را 950 نفر و آقای روحانی 100 تا 300 نفر عنوان کرده بود اما با وجود بیانیه شداد و غلاظ رئیس‌جمهور در روزهای اول، حتی یک مدیر نجومی مجازات نشد، چه رسد به 300 یا 950 نفر. چرا؟ چون (به شهادت رئیس‌سازمان بازرسی کل کشور) در انتصاب برخی از این مدیران فاسد، رد پای اعمال نفوذ و فشار برخی مدیران دولتی یا عناصر غیر مسئول مانند حسین فریدون در میان بود.

کیهان در قبیل این مصاف‌های سخت میان قانون و عدالت با تبعیض، و پاسداشت امنیت و مصالح ملی یا حراج و نابودی آن، در صف اول روشنگری و اعتراض و مطالبه بوده است. کیهان کام مدیرانی را تلخ کرده که مسئولیت غارت 11 هزار میلیارد تومانی از صندوق ذخیره فرهنگیان متوجه آنان بود؛ همچنین آینه دقّ مدیرانی بوده که در جا به جایی برخی امتیاز‌های کلان و ریخت و پاش‌های بزرگ متهمند یا قاصر و مقصر محسوب می‌شوند.

جرم نابخشودنی کیهان این است که اسیر افسون رسانه‌ای و بمباران تبلیغاتی علیه عوام و خواص برای فتح الفتوح جا زدن «خسارت محض برجام» نشد و آن قدر بر سر امر تبیین در «جهاد کبیر» استواری نشان داد تا دست شیطان بزرگ رو شد. و رسید به آنجا که اگر دولتمردی دیروز راس شیطان بزرگ را «بسیار مودب» می‌خواند و از برجام‌های جدید سخن می‌گفت، امروز تصریح می‌کند «مگر کشور‌های دیگر دیوانه شده‌اند که بخواهند با آمریکای بدعهد مذاکره و توافق کنند؟!».
آیا چنین مدیرانی نباید به خاطر همین فقدان بینش و کفایت سیاسی به نظام و مردم پاسخگو باشند؟

جرم کیهان این است که به پیروی از مسلمات عقل و شرع و سیاست‌های حکیمانه امام و رهبری، 4 سال زودتر تاکید کرد که اعتماد به شیطان بزرگ، دیوانگی و خسارت محض است. و امروز هم تاکید دارد که مماشات با رژیم‌های خائن و سرسپرده و گستاخی مانند آل‌سعود، دور از اقتدار و امنیت و مصالح ملی است. دو روز وقفه در انتشار کیهان اگر موجب تشفّی دل برخی مدیران می‌شود، حرفی نیست. اما بعید است از این طریق، کم کاری و خسارت‌های ناشی از 4سال فرصت سوزی در فضای تعلیق و انتظار برجامی جبران شود یا راه «مادر تحریم ها» سد گردد و یا وعده‌های انتخاباتی پشت هم اندازی شده ، از ذهن مردم برود.

آینـه چون نقش تـو بنمـود راسـت
خود شکن، آیینه شکستن خطاست
منبع :کیهان
الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

۲۳ آبان ۱۳۹۶دادستان تهران:اقدام دادستانی مبنی بر توقیف «کیهان» مطابق قانون بود
۲۲ آبان ۱۳۹۶یادداشت حسین شریعتمداری پس از ۲ روز توقیف کیهان
۲۲ آبان ۱۳۹۶ صفحه اول روزنامه کیهان پس از دو روز توقیف  
۲۱ آبان ۱۳۹۶انتقاد انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان از توقیف کیهان
۲۰ آبان ۱۳۹۶شریعتمداری: دولت نشان داد که توان تشخیص مصالح ملی را ندارد/ آیا حمایت از آل سعود و امارات بخشی از منافع ملی ماست؟
۲۰ آبان ۱۳۹۶روزنامه کیهان همواره به رسالت حرفه ای خود عمل کرده است
۲۰ آبان ۱۳۹۶نامه احمد توکلی به آیت الله آملی لاریجانی درباره توقیف 2 روزه روزنامه کیهان
۱۹ آبان ۱۳۹۶واکنش ضرغامی به توقیف روزنامه کیهان: فتنه سعودی نیاز به تیتر کیهان ندارد
۱۹ آبان ۱۳۹۶توقیف کیهان با آزادی بیان دولت و شورای عالی امنیت ملی مغایرت دارد
۱۸ آبان ۱۳۹۶مدیر مسئول کیهان: اقدام ارشاد، شورای‌ امنیت ملی و دادستانی، اگر حمایت از آل سعود نیست پس چیست؟/ آماده ام با آقایان مناظره کنم
۱۷ آبان ۱۳۹۶حکم توقیف روزنامه کیهان به شریعتمداری ابلاغ شد

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۴۲۹۰۵۱۱:۲۹:۲۵ ۱۳۹۶/۸/۲۲
کیهان تمام ارکان نظام را مستقیم و یا غیر مستقیم زیر سئوال میبرد. همان کاری که دشمنان ایران همه روزه به آن مشغولند.
سید امیر۱۴۲۹۱۴۱۱:۳۶:۳۷ ۱۳۹۶/۸/۲۲
جناب ایمانی! کیهان به تشخیص شورای عالی امنیت ملی یک تیتر خلاف مصالح ملی زد و وقتی تذکر گرفت بلافاصله در شماره بعدی با یک تیتر دیگر بر خطای خود پافشاری نمود که قطعاً میدانست نتیجه این کار توقیف موقت خواهد بود. این امر چه ربطی دارد به آسمان ریسمانی که شما بافته اید!؟
ناشناس۱۴۲۹۲۰۱۱:۴۵:۵۵ ۱۳۹۶/۸/۲۲
نویسنده عزیز شما که از اصحاب رسانه هستی یعنی نمیدانی که توقیف روزنامه کار دولت نیست. لطفا روشنگری کنید چه کسانی در این باره تصمیم میگیرند چند نفرند و کدامیک عضو دولت است. این هم در راستای همون بیت شما. آینـه چون نقش تـو بنمـود راسـت خود شکن، آیینه شکستن خطاست
ناشناس۱۴۲۹۲۱۱۱:۴۵:۵۹ ۱۳۹۶/۸/۲۲
حقیقتا متن دقیق و حق طلبانه ای بود. متشکرم
ناشناس۱۴۲۹۶۵۱۲:۲۹:۴۲ ۱۳۹۶/۸/۲۲
نظر نویسنده از دید جناحی و نورچشمی هایی است که در این مملکت به خودشان حق می دهند درمورد همه چیز اظهار نظر کنند و یا به تشخیص خود حتی به سفارتخانه های دیگر کشورها حمله کنند فارغ از اینکه تاوانش را چه کسی پرداخت خواهد زیرا انها پیش از این ازهمه چیز مصونیت داشتند
ناشناس۱۴۲۹۷۱۱۲:۳۴:۳۳ ۱۳۹۶/۸/۲۲
به فکر مردم باشید به فکر زلزله زده ها ،اینقدرغریب پسند نباشید
حسین۱۴۲۹۷۴۱۲:۳۹:۱۷ ۱۳۹۶/۸/۲۲
به نکات خوبی اشاره شد ادعاهای زیادی متاسفانه از دولت مطرح می شود ولی در عمل خبری نیست مثل مساله آزادی بیان می گوید در بیان آزادید البته تا زمانی که به نفع دولت است دوستانی که دم از خلاف امنیت ملی بودن تیتر می زنند کمی به متن و صدر ذیل مطالب مطرحه درتیتر کیهان دقت کنند بعد بگویند خلاف امنیت ملی بوده یا نه حداقل کسانی که دم از دموکراسی می زنند باید نسبت به این تیترها تحمل بیشتری نشان دهند به نفعشان است
شایان۱۴۲۹۸۰۱۲:۴۳:۰۶ ۱۳۹۶/۸/۲۲
واقعا خیلی خوبین از هر کاری برای تخریب دولت دریغ نمیکنید
موسوی۱۴۳۱۹۲۱۶:۰۹:۱۶ ۱۳۹۶/۸/۲۲
نه بابا دولت خیلی خوبه فقط نمیشه بهش بگی بالای چشمت ابرو هست !!!
ناشناس۱۴۳۵۱۵۰۰:۲۶:۵۹ ۱۳۹۶/۸/۲۳
لطفا جوک نگید دولت خودش خود تخریب است
ناشناس۱۴۳۰۰۰۱۳:۱۶:۲۹ ۱۳۹۶/۸/۲۲
از قدیم گفتن حرف حق جواب ندارد بسیار درست و به جا بود کیهان هر چی گفته تا الان از بی کفایتی دولتی ها درست در]مده برای همین به مذاقشون خوش نیامده و دنبال راهی هستند تا از سر راهشون بردارند و یا وادار به سکوت کنند چون آش خیلی شوره
ناشناس۱۴۳۲۳۶۱۷:۰۵:۲۶ ۱۳۹۶/۸/۲۲
تعصبات حزبی و جریانی چشم عده ای از ما رو کور کرده و حقایق مندرج در متن رو نمی بینیم.
ناشناس۱۴۳۲۵۴۱۷:۲۳:۳۶ ۱۳۹۶/۸/۲۲
منافع ملی و رفاه و طلح و آرامش مردم ایران مهمتر از مردم یمن است
ناشناس۱۴۳۴۱۵۲۱:۴۲:۰۴ ۱۳۹۶/۸/۲۲
درود بر برادر حسین. اگر اعضای دولت یک هزارم بصیرت ایشون را داشستند الان وضع مملکت اینطوری نبود.
طاقچهپارس نماد داده

پربحث‌های اخیر

 1. میزان بارش کشور در بهار 97/ کشور هنوز 26 درصد کمبود بارش دارد

 2. خرم‌آبادی: هاتگرام و تلگرام طلایی مانع مهاجرت ۷۰ درصد کاربران به پیام‌رسان‌های داخلی شدند

 3. برنامه روز دهم جام جهانی/ مصاف حیثیتی برای آلمان

 4. تغییر سیستم و تغییر ترکیب ایران مقابل پرتغال/ تردید کی روش در انتخاب چهارمین هافبک!

 5. حواشی روز نهم جام از درخواست هوادار گریان مسی و سرنگونی تیته تا حرکت جنجالی داور علیه نیمار+عکس

 6. داستان واقعی از درد یتیمی و بیماریقلب دانش‌آموز یازده ساله به سختی می‌تپد

 7. انتقاد کی روش به شیوه برگزاری مسابقات جام جهانی؛ همه چیز به سود اروپایی‌هاست!

 8. توئیت ناشیانه وزیر خارجه آمریکا درباره ایران جنجالی شد+عکس

 9. کدام بازیکن ایران مامور مهار کریس رونالدو خواهد بود؟

 10. پیروزی دراماتیک سوئیسی‌ها مقابل صرب‌ها  

 11. مصدومیت حاج صفی ؛ دردسر جدید کی روش

 12. نیویورک‌تایمز: سفیر امارات، ۳ ماه قبل از تصمیم ترامپ، از عزل تیلرسون خبر داشت

 13. روسیه و ایران بر ادامه همکاری‌ در برابر تحریم‌های «غیرقانونی» آمریکا تاکید کردند

 14. گروه Eپیروزی سوئیس در دقایق پایانی مقابل صربستان/ ساعت سوئیسی خواب نماند!

 15. مقام ارشد آمریکایی:آژانس اتمی از حکم روشنی برای بازرسی از مراکز نظامی ایران برخوردار نیست

 16. پیروزی نیجریه مقابل مردان ایسلندی؛ سجده شکر ستاره بازی  

 17. خلاصه بازی ایسلند - نیجریه  

 18. زنگنه: بعید است خریداران نفت ایران از تحریم‌های آمریکا معاف شوند

 19. بازهم اشک مسی درآمد!  

 20. توصیه‌های اخلاقی رهبرانقلاب در دیدار با نمایندگان مجلس  

 21. جان بولتون برای دیدار با لاوروف به روسیه می‌رود

 22. برای خرید پژو ۴۰۵ چقدر باید هزینه کرد؟ +جدول

 23. انصاری فرد: باور کنید ایران به دور دوم صعود می‌کند

 24. گشت و گذار ملی‌پوشان در مسکو/ تیم ملی فردا عازم سارانسک می‌شود  

 25. خلاصه دیدار تیم‌های ملی والیبال ایران و کره‌جنوبی  

پربحث‌های دیروز

 1. پزشکیان:در هیچ جای دنیا پزشکان به اندازه ایران درآمد ندارند

 2. احمد توکلی در پاسخ به درخواست یک روزنامه‌نگار: دیده‌بان شفافیت و عدالت به همه ایرانیان ضدفساد تعلق دارد/ اگر اسنادی در مورد بدهی میلیاردی ایران مال به دست آید، پیگیری می‌کنیم

 3. کی‌روش: راه مهار رونالدو را نمی‌گویم/ فیلمنامه ایران - پرتغال را اسکورسیزی هم نمی‌توانست اینگونه برایم بنویسد

 4. واردات 424 خودوری قاچاق از بندرعباس/ مگر می‌شود هزاران دستگاه خودرو با قیمت بالا وارد شود، اما شبکه ای در کار نباشد؟/ تشریح آخرین وضعیت پرونده ایرانشهر و حقوق‌های نجومی

 5. ملکی: وزیر صمت قول داد 31 روزه حباب قیمت خودرو بترکد

 6. واعظی: مقصران موسسات مالی نباید آزادانه بگردند

 7. قیمت دلار و نرخ ارز امروز ۱ تیر ۹۷ +جدول

 8. در جلسه اوپک چه گذشت/زنگنه پس از ترک جلسه اوپک به نشانه اعتراض: فکر نمی‌کنم به توافق برسیم

 9. بررسی افزایش مجدد دستمزد کارگران در شورای عالی کار

 10. نظر استاندار تهران درباره حضور زنان در ورزشگاه‌ها

 11. بررسی پشت پرده واردات غیرقانونی ۶ هزار دستگاه خودرو

 12. منبع نمودار ضد ایرانی پمپئو درد سر ساز شد

 13. توییت زائری درباره حضور خانواده ها در استادیوم  

 14. شینزو آبه پس از ۴۰ سال به ایران سفر می کند

 15. احتمالات محدود صعود تیم ملی ایران/ پیروزی خودمان و شکست اسپانیا

 16. خواص جادویی و شگفت انگیز این میوه گرمسیری برای سلامتی

 17. نامجومطلق: می‌توانیم در جام جهانی شگفتی ساز شویم/ مقابل اسپانیا 60 دقیقه مطلقا دفاع کردیم

 18. زن:شوهرم با دوستم رابطه دارد/ مرد:زنم شیشه ای است و توهم دارد

 19. خون ایرانیان؛ از سالم‌ترین خون‌های اهدایی در جهان

 20. ترامپ: خلع سلاح کامل هسته ای در کره شمالی آغاز شده است!

 21. درخواست دو قانوگذار ارشد آمریکایی برای قرار گرفتن ایران در لیست سیاه FATF

 22. بازدید سردار سلیمانی از پروژه ترفیع گنبد حرم امام حسین (ع) +عکس

 23. بازهم اشک مسی درآمد!  

 24. توصیه‌های اخلاقی رهبرانقلاب در دیدار با نمایندگان مجلس  

 25. جان بولتون برای دیدار با لاوروف به روسیه می‌رود

پربحث‌های هفته

 1. چند نکته با افرادی که در دام ترامپ گرفتار شده‌اند

 2. توضیحات سرلشکر فیروزآبادی پیرامون ویلای لواسان+سند

 3. از شعر امسال تا شعر پارسال/تریبون زبان مردم

 4. پزشکیان:در هیچ جای دنیا پزشکان به اندازه ایران درآمد ندارند

 5. تولید کجا بود؟ این روزها همه منتظرند ارز بگیرند تا کود حیوانی را هم وارد کنند

 6. درباره مذاکره مستقیم با آمریکا / رییس جمهور چه کسانی را دیوانه نامید؟

 7. بیش از یک سوم جوانان بیکار ایرانی، درتلاش و حتی کسب مهارت برای پیدا کردن شغل نیستند

 8. قرار بود حکومت‌مان، رنگ و بوی علی را داشته باشد  

 9. تصمیم گیری در خصوص بازار خودرو، مسکن، ارز و سکه در جلسه ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی /۵۰ نفر، ۵ درصد سکه‌های ثبت‌نامی را خریده‌اند/ هک سایت وزارت صنعت و فروش ۴ هزار خودروی وارداتی قاچاق

 10. نهاوندیان: مردم باید از آرامش و امنیت اقتصادی خودشان حراست کنند/نیاز به تصمیم گیری‌های قوی داریم و با صبوری مشکلات حل می‌شود/اگر علت گرانی کالایی مشخص نیست، نباید آن را بخریم

 11. آزمون: اگر ناراضی هستند، بعد از جام جهانی دیگر برای تیم ملی بازی نمی‌کنم

 12. آخوندی: نوسانات بازار مسکن سیاسی است

 13. فیروزآبادی ویلای لواسان را تحویل داد

 14. زور تورم به قدرت خرید مردم می‌چربد/ چه زمانی توانایی خرید مردم بالا می‌رود؟

 15. به بهانه "شبی که ایران نخوابید" / فوتبال را ببینید آقای رئیس جمهور + فیلم

 16. اسپانیا به سختی برد/ یوزها جانانه جنگیدند/ویدئو چک گل ایران به ماتادورها مردود اعلام کرد/امیدها به بازی پرتغال زنده است

 17. محمد ثلاث قصاص شد

 18. وقتی عادل فردوسی پور احساساتی میشود !

 19. سیف:کاهش تورم در ۴۰ سال اخیر بی‎سابقه است/ احتمال توقف پرداخت ازر به کالاهای غیرضرور

 20. اعلام جرم علیه مدیران ارشد پیشین و فعلی بانک مرکزی و مدیران موسسات/ بانک مرکزی به تقصیر متهم است/فرشتگان، آرمان، آرمان ایرانیان و کاسپین یکی هستند؛ حکمت تغییر نام‌ها باید معلوم شود

 21. بی‌هنری بی بی سی /وقتی قاتل را بی گناه وقهرمان نشان می‌دهند

 22. ماجرای ویلای لواسان/ تفریح آمریکایی ها در نیشابور/ مشکل دولت روحانی از نگاه تئوریسین های اصلاح طلب/ چرا در ایران مسئولی استعفا نمی‌دهد؟

 23. بازار خودرو کاملا انحصاری است/ چرا شرکت های خودروساز به آشفتگی بازار دامن زدند؟

 24. ماجرای پرحاشیه ویلای لواسان سرلشکر فیروزآبادی

 25. ضرورت تشکیل اتاق فرماندهی برای اقتصاد

پربحث‌های دیروز

 1. پزشکیان:در هیچ جای دنیا پزشکان به اندازه ایران درآمد ندارند

 2. احمد توکلی در پاسخ به درخواست یک روزنامه‌نگار: دیده‌بان شفافیت و عدالت به همه ایرانیان ضدفساد تعلق دارد/ اگر اسنادی در مورد بدهی میلیاردی ایران مال به دست آید، پیگیری می‌کنیم

 3. واعظی: مقصران موسسات مالی نباید آزادانه بگردند

 4. نظر استاندار تهران درباره حضور زنان در ورزشگاه‌ها

 5. منبع نمودار ضد ایرانی پمپئو درد سر ساز شد

 6. شینزو آبه پس از ۴۰ سال به ایران سفر می کند

 7. بازدید سردار سلیمانی از پروژه ترفیع گنبد حرم امام حسین (ع) +عکس

 8. بازهم اشک مسی درآمد!  

 9. توصیه‌های اخلاقی رهبرانقلاب در دیدار با نمایندگان مجلس  

 10. توضیحات بروجردی درباره نامه ظریف به وزیرخارجه آمریکا

 11. وزیر کشور: مبارزه با مواد مخدر ۲ برابر می‌شود

 12. رایزنی برجامی عراقچی در مسکو

 13. صالحی:با فرو ریختن برجام، جهان با ناامنی بی سابقه مواجه می‌شود

 14. تاکید خرازی بر لزوم پایبندی کشورهای اروپایی به تعهدات برجامی

 15. رهبر انقلاب در حال مشاهده تصاویر قبرستان بقیع  

 16. روحانی درگذشت حجت الاسلام سید علی اکبر موسوی حسینی را تسلیت گفت

 17. وزیر اطلاعات درگذشت حجت الاسلام حسینی را تسلیت گفت

 18. دیدار معاون وزیرخارجه سوئیس با امیرعبداللهیان

 19. دادستان کل کشور: دست‌هایی می‌کوشند قوه قضاییه را تضعیف کنند/ منکر کسری‌ها نیستیم

 20. فرمانده نیروی زمینی ارتش: آمادگی نیروی زمینی ارتش هراس در دل دشمن انداخته است

 21. وزیرکشور:مسائل مربوط به ساکنین مناطق مرزی در سطح ملی پیگیری می‌شود

 22. آیت‌الله علم‌الهدی:امروز مشکل داریم/ هرکس بی‌پروایانه درخط دفاع از رهبری باشد به او فحش وتهمت می‌زنند

 23. موحدی کرمانی: موقعیت امروز انقلاب موقعیت حساسی است

 24. عراقچی: اروپا باید برای حفظ برجام فداکاری بیشتری کند

 25. چمران: شهید چمران مقابل افرادی که به استکبار نامه می‌نویسند قرار داشت

پربحث‌های هفته

 1. چند نکته با افرادی که در دام ترامپ گرفتار شده‌اند

 2. توضیحات سرلشکر فیروزآبادی پیرامون ویلای لواسان+سند

 3. از شعر امسال تا شعر پارسال/تریبون زبان مردم

 4. پزشکیان:در هیچ جای دنیا پزشکان به اندازه ایران درآمد ندارند

 5. درباره مذاکره مستقیم با آمریکا / رییس جمهور چه کسانی را دیوانه نامید؟

 6. فیروزآبادی ویلای لواسان را تحویل داد

 7. بی‌هنری بی بی سی /وقتی قاتل را بی گناه وقهرمان نشان می‌دهند

 8. ماجرای ویلای لواسان/ تفریح آمریکایی ها در نیشابور/ مشکل دولت روحانی از نگاه تئوریسین های اصلاح طلب/ چرا در ایران مسئولی استعفا نمی‌دهد؟

 9. ماجرای پرحاشیه ویلای لواسان سرلشکر فیروزآبادی

 10. توکلی: دیده بان شفافیت تا چند روز آینده در مورد ویلای فیروزآبادی موضع گیری خواهد کرد/ از اقدام عدالت طلبانه دانشجویان تشکر می‌کنم

 11. روحانی: برنامه بدخواهان ایجاد بی ثباتی ذهنی و مصنوعی در اقتصاد ملی است/مردم تحت هر شرایطی نباید تحت فشار قرار گیرند/افزایش قیمت کالاها و خدمات نباید فراتر از نرخ تورم باشد

 12. دستور روحانی برای توقف گرانی‌های غیرمتعارف

 13. انتقاد مطهری از آیت‌الله علم‌الهدی

 14. پیکر خون‌آلود مامور وزارت اطلاعات (۱۶+)  

 15. زینب طاهری بازداشت شد/ دروغ پردازی های خانم وکیل

 16. روحانی: بچه‌ها مچکریم+عکس

 17. سهمیه کنکور همسران و فرزندان ایثارگران تغییر کرد

 18. آدرسی برای ترامپ توسط دلالان تحریم و تجربه ای که ایران از کره‌شمالی آموخت

 19. واکنش‌های توئیتری به ویلای مصادره‌ای فیروزآبادی

 20. واعظی: دولت جوان می شود

 21. واکنش ابتکار به انتقادهای اصلاح‌طلبان از دولت

 22. احمد توکلی در پاسخ به درخواست یک روزنامه‌نگار: دیده‌بان شفافیت و عدالت به همه ایرانیان ضدفساد تعلق دارد/ اگر اسنادی در مورد بدهی میلیاردی ایران مال به دست آید، پیگیری می‌کنیم

 23. سلیمی: افشای رانت ۱۱۰ هزار میلیاردی در بازار ارز/ دلار 4200 تومانی باعث به وجود آ‌مدن ده‌ها بابک زنجانی شد

 24. سیف باید استعفاء می داد/ تعجب از روحانی برای برکنار نکردن مدیران بی انگیزه

 25. پیشنهاد فوتبالی حسین شریعتمداری/ واکنش ها به مداحی میثم مطیعی/ گل به خودی نمایندگان مجلس/ انتقاد تند روزنامه اصلاح طلب از روحانی/ جنجال پیامک‌ ها و اظهارنظر آیت الله علم الهدی و مطهری

آخرین عناوین