توهین به زائران اربعین و تحقیر آنها توسط آقای حمیدرضا جلایی پور

اکبر_نبوی گروه اجتماعی الف،   3960820200 ۳۹ نظر، ۵ در صف انتشار و ۳۰ تکراری یا غیرقابل انتشار
توهین به زائران اربعین و تحقیر آنها توسط آقای حمیدرضا جلایی پور

آقای حمیدرضاجلایی پور در کانال تلگرامی خود، یادداشتی در باره ی راهپیمایی_اربعین خود نوشته است. ایشان در یک بند از یادداشت خود به زائران امام حسین (ع) توهین و آنها را تحقیر کرده است:

«جمهوری اسلامی به مناسبت مراسم اربعین این فرصت را پیدا می‌کند که خدمات حمل و نقل و تغذیه‌ای خود را در اختیار اقشار ضعیف جامعه قرار دهد و اقشار ضعیف هم به عشق امام حسین از این امکانات استفاده می‌کنند و چند روز خاطره‌انگیز را در عراق س‍‍پری می‌کنند. به‌عنوان مثال اینجانب سه روز قبل از اربعین شاهد بودم هشتاد در صد امکانات فرودگاه امام خمینی در خدمت زائران امام حسین (ع) قرار گرفته بود. در صورتی‌که معمولا امکانات این فرودگاه اصلی ایران در طول سال در اختیار طبقه متوسط ( روبه‌بالا) و طبقه بالا است. اقشاری را پیش از پروازشان در فرودگاه دیدم که بهترین امکان مدرنی را که ممکن است در طول زندگی از آن استفاده کنند همان ماشین مدرن بنز حمل جنازه بهشت زهرا است. ولی حالا با بهترین هواپیما یا اتوبوس وی ای پی به کربلا می‌روند.»*

1 ــ این توهین و تحقیر در حالی انجام می شود که دست برقضا، زائرانی که با هواپیما به مراسم اربعین می روند، اقشار متوسط به بالا هستند. و اقشار عاشق و ضعیف، همچون سالهای پیش، از مرز زمینی و با رنج و مرارت خود را به نجف و کربلا می رسانند.

2 ــ نوشته ی نامناسب آقای جلایی پور به گونه ای است که انگار دولت ایران، مخارج سفر زائران را پرداخت می کند و یا یارانه ای سنگین برای این امر اختصاص می دهد. در حالیکه نه تنها چنین نیست بلکه دستگاه های دولتی و غیر دولتی به کاسبی مشمئز کننده از زائران مشغول اند. کافی است به چند نمونه از این کاسبی توجه شود:

افزایش نرخ ارز


در حالی که دلار در بازار آزاد 4015 تومان است ولی دولت نرخ دلار را برای زائران اربعین4250 تومان محاسبه کرده است، افزایش نرخی که با توجه به ثبت‌نام میلیونی زائران، رقمی میلیاردی خواهد شد. آیا در خصوص سایر مسافرت‌ها هم همینطور است؟

درآمد 82 میلیارد و 570 میلیون تومانی بیمه، جمعیت هلال احمر و کارگزاری سازمان حج از زائران اربعین ‼️

 

به گزارش خبرنگار الف، بر اساس آمار ارائه شده از سوی مسئولین تا روز یکشنبه 14 آبان برای 2 میلیون 300 هزار زائر ویزا صادر شده است.

بر این اساس از هر زائر اربعین مبلغ 18 هزار و 800 تومان بصورت اجباری برای بیمه سفر گرفته می شود که بدین ترتیب بیمه تا روز یکشنبه از زائرین اربعین 43 میلیارد و 240 میلیون تومان درآمد داشته است.

همچنین کارگزاری سازمان حج و زیارت از هر زائر 10 هزار و 900 تومان دریافت کرده که درآمد کارگزاری سازمان حج تا روز یکشنبه به 25 میلیارد و 70 میلیون تومان رسیده است.

جمعیت هلال احمر نهادی است که باید بصورت رایگان خدمات ارائه کند نیز از هر زائر اربعین شش هزار و 200 تومان بصورت اجباری دریافت کرده که درآمد این جمعیت هم به 14 میلیارد و 260 میلیون تومان رسیده است.
(نکته: آیا هلال احمر در ایام نوروز هر سال که چندین میلیون تن از هموطنان به سفر می روند و جمعیت هلال احمر موظف است با استقرار ایستگاه هایی در بزرگراه ها و جاده های کشور به آنها خدمات ارائه کند، در مبدا سفر از آنها پول دریافت می کند؟)

افزایش صد در صدی کرایه ی اتوبوس ها برای انتقال زائران به عراق.

پارکینگ مرزی شلمچه: زمین خدا را کرده اند پارکینگ و اول اعلام کردند ورودی آن 50 هزار تومان است. پس از اعتراض ها، آن را به 20 هزار تومان کاهش دادند به اضافه شبی 5 هزار تومان. به این معنا که اگر هموطنی سفرش 10 روز طول بکشد، باید هفتاد هزار تومان پول پارکینگ پرداخت کند.

آقای جلایی پور عزیز!

امثال بنده به کسانی چون شما، به چشم اهل تامل و دقت نگاه می کنیم (هرچند ممکن است با بسیاری از مواضع و نوشته های شما موافق نباشیم) با چنین نوشته هایی باورهای ما را نسبت به خود سست نکنید.

*حمیدرضا جلایی پورــ عنوان یادداشت: ابعاد جدید عزاداری مردمی اربعین ــ مورخ هجدهم آبان نود و شش

 

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۴۱۶۸۶۱۶:۰۹:۲۶ ۱۳۹۶/۸/۲۰
این نوشت دفاعی برای خود باقی نگذاشته چون جوابش در میان مردم هست و باید از آنها پرسید
ناشناس۱۴۱۶۹۳۱۶:۱۷:۱۷ ۱۳۹۶/۸/۲۰
خود امام حسین (ع) جوابشو تو همین دنیا بده ان شاء ا...
ناشناس۱۴۱۷۰۱۱۶:۲۲:۱۱ ۱۳۹۶/۸/۲۰
تحقیر نیست ؛ حقیقت است
امیر۱۴۱۷۷۱۱۷:۴۸:۲۶ ۱۳۹۶/۸/۲۰
امثال شما معلوم نیست دقیقا فازتون چیه !!! خود برتربینی در مقابل جامعه خود و خود تحقیری در برابر غرب دارید
ناشناس۱۴۱۸۲۵۱۹:۲۲:۳۲ ۱۳۹۶/۸/۲۰
اول متن بالا رو بخون بعد نظر بده
ناشناس۱۴۱۸۳۳۱۹:۳۴:۳۳ ۱۳۹۶/۸/۲۰
جدی ؟
ناشناس۱۴۱۸۶۷۲۰:۳۵:۳۰ ۱۳۹۶/۸/۲۰
یعنی از 2000000 نفر زایر چند نفر با هواپیما رفتند که آقای جلایی پور آشفته شدند.؟
ناشناس۱۴۱۹۱۳۲۱:۴۵:۴۰ ۱۳۹۶/۸/۲۰
آقای جلایی پور بنده سال گذشته از مرز زمینی رفت و وارد این اقیانوس انسانی عظیم شدم. اما متأسفانه امسال پاسپورتم گیر یکی از این سفارتهای از نظر شما سطح بالا افتاد و سعادت حضور نداشتم. ان شاء الله سال دیگه نمی گذارم این با کلاسها منو گیر بندازن.
ناشناس۱۴۱۹۷۴۲۳:۳۴:۵۴ ۱۳۹۶/۸/۲۰
حقیقت اون حماقتی هست که شما دچارش هستید...
میرزائی۱۴۱۹۸۶۲۳:۵۱:۰۹ ۱۳۹۶/۸/۲۰
این آقا که چوب حرفی رو که زده میخوره و کاملا در اشتباهه، ولی اگه نظرش اینه چرا دولت فکری برای این قشر ضعیف در بقیه سال نمیکنه؟؟ لازم نیست از نظر تغذیه ای و هواپیما به این قشر کمک کنید، مشکلات معیشتی اینها رو تا اربعین سال آینده حل کنید که جز بنز بهشت زهرا، امکانات رو در سطح زندگی ببینن، نه وقتی که مردن
مینو۱۴۱۹۹۳۰۰:۰۳:۲۹ ۱۳۹۶/۸/۲۱
اصلا متن را نخوندی فقط رو هوا میگی حقیقته منطق شما اینه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
میلاد۱۴۲۸۶۲۱۰:۴۹:۲۴ ۱۳۹۶/۸/۲۲
سلام دوست گرامی، میدانی حقیقت چیست؟ حقیقت انتخاب چنین افرادی برای سکانداری این مملکت که خودماانتخاب کردیم، نمک می خورند ونمک دان میشکنند!!!!!!!
ناشناس۱۴۱۷۱۰۱۶:۳۱:۵۹ ۱۳۹۶/۸/۲۰
یعنی دیگه بد تر ازاین نمیتونسته نظر بده . دولت که بیابون خالی رو به اسم پارکینگ به زائرین میفروشه . بلیطها رو چند برابر میکنه . تا بتونه از مردم پول میگیره . اونوقت اینجوری نوشتن این آقایان واقعا غیر قابل تحمله
آریابان۱۴۱۷۴۸۱۷:۰۶:۴۹ ۱۳۹۶/۸/۲۰
در میان اینهمه هزینه ها که زائرین اجبارا باید پرداخت کنند اتفاقا هزینۀ بیمه منطقیست زیرا در حقیقت "حادثه خبر نمیکند" و درمورد پرداخت هزینۀ دو سرۀ اتوبوس برای یک سربا برگشت خالی ، اینهم یک مورد منطقیست که در زمان تعطیلات نوروز هم عمل میشه و کسی نباید توقع داشته باشه که اجحافی به رانندگان زحمتکش اتوبوس ها بشه ؛ ولی پرداخت هزینۀ پارکینگ واقعا بی انصافیست ، اونهم پارکینگی که فاقد هرگونه امنیت تضمین شده است (بر اساس نوشتۀ روی قبض) و یا فاقد هرگونه سقف و یا حتی امکانات اولیه میباشد زیرا پارسال که بدلیل بارش شدید باران ، ماشین ها در گل فرو رفتند و سپس با آفتابی شدن هوا در گل های خشگ شده فروماندند ، نه تنها جرثقیلی در کار نبود بلکه جستجو و یافتن تراکتور و پرداخت هزینه مربوطه به عهدۀ صاحب ماشین بود و البته هیچکسی هم جوابگوی آسیب ها و صدمات ناشی از تکاپوی تراکتور (نه جرثقیل !!!!) برای خارج کردن ماشین ها از گودال گل های خشگ شده نبود ؛
ناشناس۱۴۵۴۱۵۰۹:۴۴:۰۵ ۱۳۹۶/۸/۲۵
انگار نوروز امسال، تو ایران تشریف نداشتید و گرنه یادتون می اومد که رییس همین حمل و نقل گفت که در نوروز علیرغم برگشت خالی اتوبوسها قیمت اتوبوسها افزایش پیدانخواهد کرد.
ناشناس۱۴۱۷۶۱۱۷:۲۸:۱۰ ۱۳۹۶/۸/۲۰
من ساکن کانادا هستم. برای سفر به عتبات اومدم ایران. پرواز ما اول به نجف بود که به خاطر بدهی ایران ایر چند ساعت قبل از پرواز به بغداد تغییر کرد. به خاطر خرابی هواپیمای خریداری شده پس از برجام ۱۵ ساعت تو فرودگاه معطل بودیم . ما رو بردن هتل فرودگاه ولی رو زمین استراحت کردن مردم. حتی گفتن نمازخونه خرابه و مردم گوشه لابی هتل نماز خوندن حتی یه موکت برا نماز پهن نکردن. رفتار همه پرسنل هتل و فرودگاه با مسافران عتبات بسیار بد هست. این هجم از توهین و تحقیر رو هیچوقت ندیده بودم. بالاخره این جریان اربعین ادامه داره ولی اونایی که اینجوری مردم رو تحقیر میکنن عاقبت خوبی ندارن
ناشناس۱۴۱۷۷۶۱۷:۵۳:۱۱ ۱۳۹۶/۸/۲۰
بنده با خوندن یادداشت جلایی پور همچین برداشتی مبنی بر توهین نکردم. در ضمن آقای جلایی پور باید بداند اکثر این زائران از قشر غیرمرفه یعنی متوسط هم هستند. در ضمن امری چنین یک مساله مذهبی است که همان بحث های مربوط به امنیت ملی و فرستادن پیام های مربوطه به آن به قدرتهای منطقه ای است.
ناشناس۱۴۱۷۹۱۱۸:۱۶:۴۷ ۱۳۹۶/۸/۲۰
نگوئید دولت خرجی برای این زائران متقبل نشده است آیامی دانیدهزینه امنیت این زائران بسیاربالاست ..
علیرضا۱۴۱۸۰۵۱۸:۳۷:۴۲ ۱۳۹۶/۸/۲۰
بنده و همکارانم که همگی هیأت علمی دانشگاه هستیم برای این سفر ارزشمند عازم شدیم. بسیاری از دوستان هم اظهار تأسف می کردند که موقعیت این سفر را ندارند. متأسفم برای امثال آقای جلائی پور که نمی توانند حقیقت این حرکت عظیم و معنوی را درک کنند.
ناشناس۱۴۱۸۱۴۱۸:۵۶:۰۹ ۱۳۹۶/۸/۲۰
متن کاملشو خوندم یه جامعه شناس این جوری تحلیل میکنه واقعا جای خجالته این تحلیله یا تحقیر مردم
ناشناس۱۴۱۸۲۴۱۹:۲۰:۵۷ ۱۳۹۶/۸/۲۰
متاسفانه برخی از اهل علم خود را ورای عامه مردم دانسته و با نگاه از بالا به مردم نگاه می کنند که مایه تاسف بسیار هست
سینا۱۴۱۸۳۱۱۹:۳۳:۰۰ ۱۳۹۶/۸/۲۰
متن کامل اقای جلایی پور رو اگه بخونی چیز دیگری است و هدف از ان نوشته چیز دیگری بوده
ناشناس۱۴۱۸۳۲۱۹:۳۴:۰۷ ۱۳۹۶/۸/۲۰
خوبه وقتی یکی میخواد نظر بده از حداقل هوش و عقل برخوردار باشه . با این قیمتهای سر گردنه که برای ایام اربعین در نظر گرفته میشه ، با یک حساب سرانگشتی ، هزینه مسافرت هوایی هر نفر و هزینه های اونجا سر به میلیونها تومن میزنه . ( حالا اینکه چرا باید یکی اینهمه هزینه کنه به خودش ربط داره . همونجور که وقتی کسی میره دوبی یا آنتالیا و همینقدر یا بیشتر هزینه میکنه کسی ازش سوال و جواب نمیکنه ) . حالا چجوریه که این جماعت فقیر حساب میشن و اون افرادی که از ... و ... اومدن به همون فرودگاه تا مثلا به آسیای جنوب شرقی یا کشورهای همسایه یا حتی اروپا و کانادا مسافرت کنن ، ثروتمند ؟! و فرض کنیم ، البته فقط با کم هوشی مفرط و نهایت بی سوادی ، که اونهایی که رفتن زیارت فقیر بودن ، و در مقابل اونهایی که رفتن جاهای دیگه خیلی پولدار . آیا میشه افراد رو صرفا براساس دارایی اونها دسته بندی کرد ؟ بدون در نظر گرفتن شعور و شرافت اونها ؟ شخصیت انسانی و شان اجتماعی اونها ؟ این نوع تقسیم بندی بیشتر از اونکه دیگران رو از هم جدا کنه ، به معنای مشکل شخصیتی .. ست . شاید این قصه ها مربوط به اولین باری بوده که ایشون پاش به یک شهر بزرگ و یا یک فرودگاه رسیده ؟! پی نویس : سانسورچی محترم الف ، ما که واقعا از زحمات شما بی نصیب نموندیم . برای راحتی خودتون هم که شده از سانسور کردن ، و حذف این متن خودداری کنین ، چون مساله مهمیه . خیلی متشکرم
ناشناس۱۴۱۸۳۵۱۹:۳۶:۲۴ ۱۳۹۶/۸/۲۰
دستگاه امام حسین رو کننده ی طینت افراد است
ناشناس۱۴۱۸۴۵۱۹:۵۹:۴۵ ۱۳۹۶/۸/۲۰
اگر معتقدید جلایی پور توهین کرده بهتر است بروید با خودش مصاحبه کنید و چراییش را بپرسید..!! بروید از خودش سوال کنید
ناشناس۱۴۱۸۵۲۲۰:۰۸:۱۲ ۱۳۹۶/۸/۲۰
با توجه به سوابق جناب جلایی پور، بیان اینگونه تحلیل های بی ارزش...از ناحیه شخص ایشان چندان جای تعجب ندارد. نمی دانم ..با مصلحت اندیشی از کنار آن گذشتند...
ناشناس۱۴۱۸۵۷۲۰:۱۸:۱۸ ۱۳۹۶/۸/۲۰
اصلاحطلب .....
ناشناس۱۴۱۸۸۱۲۰:۵۲:۵۶ ۱۳۹۶/۸/۲۰
نمیدونم جلایی پور کیه قشر ضعیف نیستم زائر اربعین هم نبودم اما سطحی نگری و ح.. از حرفهای این جناب میباره
الی۱۴۱۸۸۶۲۱:۰۰:۴۹ ۱۳۹۶/۸/۲۰
جماعت روشنفکر توانایی فهم عاشورا و امام حسین(ع) رو نداره....
حسن۱۴۱۹۰۵۲۱:۳۰:۱۵ ۱۳۹۶/۸/۲۰
اصلاح طلبان برای ابراز وجود واقعا چیزی ندارند وبخاطر رای یک مشت آدم که فقط بدنبال...هستند حاضرند هرچه ...، را به زبان بیاورند
ناشناس۱۴۱۹۰۶۲۱:۳۰:۲۲ ۱۳۹۶/۸/۲۰
ایشان از منظر یک جامعه شناس مسپله را دیدن و شما هم هم از منظر یک ایدلوژیک
ناشناس۱۴۲۰۱۴۰۰:۵۵:۴۲ ۱۳۹۶/۸/۲۱
اتفاقا مشکل اینجاست که هیچ جامعه شناسی همچین تحلیل بی معنایی نمیکنه . قصه اینه که این فرد شخصا با اعتقاد اون جماعتی که به این زیارت رفتن مشکل داره اما اونقدر باهوش نیست که بتونه نظر شخصی خودش رو مخفی کنه . بنابراین با یک ژست جامعه شناسی سعی کرده به اونها توهین کنه تا آروم بگیره . ولی بدتر خودش رو مضحکه دیگران کرده .
سجاد۱۴۱۹۳۲۲۲:۲۳:۲۰ ۱۳۹۶/۸/۲۰
الان شما که منفی دادید به چه منظور بود
ناشناس۱۴۱۹۳۸۲۲:۳۰:۰۲ ۱۳۹۶/۸/۲۰
آقای جلایی پور یه جور منت میذاری انگار شما ولی نعمت ما هستی, از چی ناراحتید از اینکه مردم انقد امام حسینو دوس دارن؟ وظیفه دولت خدمت به مردمه گرچه نشون داد در کاسبی از مردم اینبار چیزی کم نذاشت
ناشناس۱۴۱۹۴۷۲۲:۵۴:۳۲ ۱۳۹۶/۸/۲۰
همکار من 13روز در سفر بوده300هزارتومان کل هزینه اش بوده است
ناشناس۱۴۲۰۶۶۰۶:۲۲:۲۵ ۱۳۹۶/۸/۲۱
هزینه شون از جیب شما و جلایی پور و دولت نبوده هزینه ش از دستان با سخاوت عراقیها تامین شده که بعد از مرز صلواتی مردم رو بین شهرها جابجا میکنن و در خونه هاشونو باز میذارنو مردم را با اصرار میهمان میکنن و وعده های غذایی اونهارو تامین میکنن. برای شما قابل درک نیست چون همیشه به فکر سوءاستفاده از موقعیت و مسافر و زائر و توریست هستین. بستگان نزدیک من رفتن و وقتی برگشتن گفتن از عراقیها فقط خجالت کشیدن و از رفتار ایرانی ها در موقعیتهای مشابه شرمسار بودن
ناشناس۱۴۲۴۷۳۱۷:۰۶:۱۴ ۱۳۹۶/۸/۲۱
چرا شعار میدی! ما رفتگر فرستادیم اونجا! هزینه از جیب ساکنان بیچاره تهران است!
ناشناس۱۴۱۹۸۴۲۳:۴۶:۰۶ ۱۳۹۶/۸/۲۰
سلام لازم است قبل از انکه نام دستگاه هایی که با نام و مبلغ کاسبی ذکر نموده اید و آنان را در جامعه بی اعتبار و.. قلمداد می کنید گزارشی از نوع خدمات ارایه شده توسط انان و میزان هزینه ها را اخذ نموده تا سلب اعتماد صورت نگیرد ضمن اینکه عملکرد آنان زیر نظر نهاد های نظارتی مورد ارزیابی قرار می گیرند .
ناشناس۱۴۲۰۸۴۰۷:۱۶:۰۸ ۱۳۹۶/۸/۲۱
مشکل جلایی پور نیست! مشکل مردمی است که هزاران مشکل دارند و از حل اون مشکلها عاجزند . آنها تنها راه خلاصی از آن مشکلات را قدرت ماورایی می دانند ! و منتظر همان قدرت هستند ! این تنها امید آنهاست و نمی خواهند این امید کمرنگ شود!
تجارت نیوزطاقچهپارس نماد داده

پربحث‌های امروز

 1. نظر شما درباره این عکس چیست؟  

 2. جهانگیری در مجلس: آمریکا جنگ اقتصادی را شروع کرده است/همه با اتحاد از این توطئه بزرگ عبور می‌کنیم

 3. تقدیر از دولت / یک گام به جلو برای به رسمیت شناختن مطالبه گری مردم 

 4. سخنگوی دولت مطرح کرد: هیچ آثار منفی در شاخص‌های اقتصادی دیده نشد/عرضه بیش از ۷ میلیون قطعه سکه برای برطرف کردن عطش عده‌ای!

 5. دهقان مطرح کرد؛ تدوین طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان برای بازپس‌گیری اموال غیرقانونی و باد‌آورده/ بازپس‌گیری اموال نامشروع در صورت تصویب طرح

 6. ظریف: بدنامی ترامپ در درازمدت به نفع ماست/ خیال نکنید اگر روحانی رفت و اصولگرایان آمدند موفق می‌شوند

 7. ژاپن با ۱۳ میلیون بیکار چه کرد؟ ماجرای کمپینی که ۷۰ سال طول کشید

 8. نیاز مبرم به گروه‌های خونی منفی در تهران/کاهش 3درصدی اهدای خون در پایتخت

 9. سفر خانوادگی وزیر ارتباطات به سوادکوه  

 10. انتخابات و تلاش برای انقلاب مخملی در ترکیه/ بزودی اردوغان متهم به تقلب می شود

 11. یادداشت حسین شریعتمداری/ چون به گَردَش نمی‌رسی برگرد! / آیا اقتصاد را نجات داده‌اید یا ده‌ها مشکل به آن افزوده‌اید؟!

 12. کرباسچی: عبدالله نوری جایگزین خوبی برای عارف است/رای رئیس شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان بالاتر از اعضا نیست

 13. طلا گرمی ۲۵۲ هزار تومان شد/ سکه ۲ میلیون و ۸۲۰ هزار تومان

 14. فلاحت پیشه: ایرانی‌ها بارها بازیچه سیاست‌های منفعت‌طلبانه روسیه قرار گرفتند

 15. بحران در حوالی تشک/ گرگ‌های وارداتی در پوستین رژیم صهیونیستی

 16. لاکچری‌ترین خودروی ژاپنی/ تویوتا سنچری ۱۸۰ هزاردلاری را ببینید  

 17. دستور فرمانده ناجا برای برخورد با بی حجابی، دور دور، شیشه دودی غیرمتعارف در خودروها

 18. افشاگری مدیر برنامه‌ کارلوس پویول درخصوص حاشیه‌ها  

 19. واژگونی خودروی حامل ورزشکاران در یاسوج

 20. سخنگوی کاخ سفید را از رستوران بیرون انداختند

 21. ممنوعیت رانندگی بانوان عربستانی رسما لغو شد + فیلم

 22. تهدید ترامپ بر اعمال تعرفه ۲۰ درصدی روی واردات خودروهای اروپایی

 23. آیت‌الله نوری‌همدانی: مشکلات اقتصادی مردم مایه شرمندگی است/ برخی مسئولان با کتمان مشکلات نمک بر زخم نپاشند

 24. کتک خوردن وحشتناک دانش آموز 14 ساله به دست معلم  

 25. جنگ در حال نزدیک شدن به مرکز شهر الحدیده

پربحث‌های دیروز

 1. نام ۲ نفری که ۵۹ هزار سکه خریدند چیست؟

 2. اولین اعتراضات به تلگرام طلایی / دست وزارت ارتباطات در کار است

 3. بیماری‌های اقتصاد ایران علاج دارند اما...

 4. تغییر شرکای راهبردی حکومت

 5. پاسخ نوبخت به سه ادعای عجیب/ نقش جهانگیری در چالش آتی دولت/پشت پرده مشکلات اقتصادی/ داستان خانه ولایتی/ چاپ کتابی مجازی علیه روحانی/ سیاسی‌ترین گل جام‌جهانی

 6. واکنش معاون شریعتمداری به گرانی‌ها: رسانه‌ها چرت و پرت نگویند

 7. دومین نامه نمایندگان به "روحانی" برای برکناری ۳ وزیر

 8. واردات بیش از ۱۴۰۰ قلم کالا ممنوع شد/ خودرو هم در لیست ممنوعه‌ها

 9. منتظرید که امریکا برای‌تان کار بکند!  

 10. آشنایی با 10 خودرویی که بیشترین افت قیمت را دارند  

 11. توئیت ناشیانه وزیر خارجه آمریکا درباره ایران جنجالی شد+عکس

 12. ضرورت ترمیم کابینه/ تیم اقتصادی دولت ضعیف و ناکارآمد است

 13. قاضی سراج: دست دلالان را از بازار خودرو قطع می‌کنیم

 14. سه ماه گذشته؛ حمایت از کالای ایرانی چه شد؟/فردا که گُل‌ها خشک شدن دیر است

 15. ثبت سفارش خودرو ممنوع شد+سند

 16. مجوز صادر شد/ ایران و پرتغال در ورزشگاه آزادی پخش می شود

 17. قائم مقام بانک مرکزی: افزایش قیمت سکه متاثر از افزایش قیمت طلا و نرخ دلار است/ وعده کاهش قیمت سکه

 18. قیمت سکه 2 میلیون و 650 هزار تومان/قیمت سکه آتی به بیش از ۳ میلیون تومان رسید

 19. معاون سیما: ممنوعیت حضور چهره‌های پرخرج خارجی ابلاغ شده بود

 20. اولویتی مضحک برای استیضاح/آیا ربیعی باید پاسخگوی افسار گسیختگی اقتصاد باشد؟

 21. واعظی:برخی هنوزفکر می‌کنند درشرایط قبل ازتحریم آمریکا هستیم

 22. ضرغامی:‌نامه اصلاح‌طلبان تکمیل سیاست ضدبشری ترامپ است/ این نامه دلسوزی برای ملت ایران نیست

 23. ۱۸ محصول ایران خودرو گران شد+ لیست قیمت

 24. علائم نامعلوم راهنمایی و رانندگی در شهر  

 25. مادر و فرزند مهاجری که تصویرشان در دنیا معروف شد  

پربحث‌های هفته

 1. چند نکته با افرادی که در دام ترامپ گرفتار شده‌اند

 2. نظر شما درباره این عکس چیست؟  

 3. توضیحات سرلشکر فیروزآبادی پیرامون ویلای لواسان+سند

 4. پزشکیان:در هیچ جای دنیا پزشکان به اندازه ایران درآمد ندارند

 5. درباره مذاکره مستقیم با آمریکا / رییس جمهور چه کسانی را دیوانه نامید؟

 6. نام ۲ نفری که ۵۹ هزار سکه خریدند چیست؟

 7. قرار بود حکومت‌مان، رنگ و بوی علی را داشته باشد  

 8. تصمیم گیری در خصوص بازار خودرو، مسکن، ارز و سکه در جلسه ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی /۵۰ نفر، ۵ درصد سکه‌های ثبت‌نامی را خریده‌اند/ هک سایت وزارت صنعت و فروش ۴ هزار خودروی وارداتی قاچاق

 9. نهاوندیان: مردم باید از آرامش و امنیت اقتصادی خودشان حراست کنند/نیاز به تصمیم گیری‌های قوی داریم و با صبوری مشکلات حل می‌شود/اگر علت گرانی کالایی مشخص نیست، نباید آن را بخریم

 10. آزمون: اگر ناراضی هستند، بعد از جام جهانی دیگر برای تیم ملی بازی نمی‌کنم

 11. فیروزآبادی ویلای لواسان را تحویل داد

 12. زور تورم به قدرت خرید مردم می‌چربد/ چه زمانی توانایی خرید مردم بالا می‌رود؟

 13. اولین اعتراضات به تلگرام طلایی / دست وزارت ارتباطات در کار است

 14. اسپانیا به سختی برد/ یوزها جانانه جنگیدند/ویدئو چک گل ایران به ماتادورها مردود اعلام کرد/امیدها به بازی پرتغال زنده است

 15. بیماری‌های اقتصاد ایران علاج دارند اما...

 16. محمد ثلاث قصاص شد

 17. وقتی عادل فردوسی پور احساساتی میشود !

 18. سیف:کاهش تورم در ۴۰ سال اخیر بی‎سابقه است/ احتمال توقف پرداخت ازر به کالاهای غیرضرور

 19. اعلام جرم علیه مدیران ارشد پیشین و فعلی بانک مرکزی و مدیران موسسات/ بانک مرکزی به تقصیر متهم است/فرشتگان، آرمان، آرمان ایرانیان و کاسپین یکی هستند؛ حکمت تغییر نام‌ها باید معلوم شود

 20. بی‌هنری بی بی سی /وقتی قاتل را بی گناه وقهرمان نشان می‌دهند

 21. ماجرای ویلای لواسان/ تفریح آمریکایی ها در نیشابور/ مشکل دولت روحانی از نگاه تئوریسین های اصلاح طلب/ چرا در ایران مسئولی استعفا نمی‌دهد؟

 22. بازار خودرو کاملا انحصاری است/ چرا شرکت های خودروساز به آشفتگی بازار دامن زدند؟

 23. تغییر شرکای راهبردی حکومت

 24. ماجرای پرحاشیه ویلای لواسان سرلشکر فیروزآبادی

 25. ضرورت تشکیل اتاق فرماندهی برای اقتصاد

پربحث‌های اخیر

 1. سفر خانوادگی وزیر ارتباطات به سوادکوه  

 2. دستور فرمانده ناجا برای برخورد با بی حجابی، دور دور، شیشه دودی غیرمتعارف در خودروها

 3. کتک خوردن وحشتناک دانش آموز 14 ساله به دست معلم  

 4. ورود سازمان غذا و دارو به تامین داروهای خارجی بیماران خاص

 5. مشکل آب آبادان تا اواسط تیرماه برطرف می‌شود

 6. جزییات توزیع«فطریه» پرداختی تهرانی‌ها

 7. برخورد با حمل حیوان در خودروها/ مخالفت پلیس با کاهش سرعت در تمام جاده‌ها

 8. روایتی از خانه سالمندان و تنهایی پدربزرگ‌ و مادربزرگ‌هایمان؛

 9. تجمع معلمان حق‌التدریسی در اعتراض به وضعیت استخدام

 10. بهار ۹۷، آلوده‌ترین بهار تهران در سال‌های اخیر + جدول

 11. محسن هاشمی: امیدوارم درهای استادیوم آزادی باز بماند

 12. حجم سنگین ترافیک در بزرگراه‌ها و معابر پایتخت

 13. توصیه‌ برترین‌های کنکور ۹۶ به داوطلبان آزمون سراسری ۹۷

 14. عرفانی خبر داد؛ آخرین وضعیت شیوع تب کنگو در کشور/ بیماری که جانتان را تهدید می کند

 15. قد کشیدن کودکان کار پشت چراغ قرمز زندگی!

پربحث‌های دیروز

 1. اولین اعتراضات به تلگرام طلایی / دست وزارت ارتباطات در کار است

 2. برگزاری جلسه سوم رسیدگی به پرونده موسسه ثامن الحجج اعلام شد

 3. شهردار تهران خبرداد: افتتاح خط 7 مترو در شهریور ماه

 4. تغییر در نظام پرداختی به معلمان/ تدوین پیش نویس قانون مستقل استخدامی در آموزش و پرورش

 5. میزان بارش کشور در بهار 97/ کشور هنوز 26 درصد کمبود بارش دارد

 6. لاریجانی: پیگیری بین المللی پرونده فاجعه منا باید ادامه پیدا کند

 7. آذری جهرمی گران‌فروشی ۵۵ درصدی موبایل در بازار را پذیرفت

 8. هزینه حج امسال با نرخ ارز مبادله‌ای محاسبه شد/ دلایل تفاوت قیمت کاروان‌ها

 9. دستگیری کلاهبردار میلیاردی در اصفهان

 10. توضیح وزیر ارتباطات درباره پیامک‌های قاچاق

 11. تحقیر مسیح‌ علی‌نژاد توسط ابتکار

 12. ساختمان جدید پلاسکو منطبق با طرح تفصیلی بازسازی می‌شود

 13. رئیس پلیس راه راهور ناجا: هر تابستان ۵۰۰۰ نفر در جاده های کشور جان می بازند

 14. بهترین روش نظارت و کنترل وکلای متخلف چیست؟

 15. واکنش معاون وزیر به اخذ شهریه‌ ۲۵ میلیون تومانی از والدین

 16. تویسرکانی: اطلاعات اموال ثبت شده خاوری موجود است

 17. خاک عراقی در آسمان خوزستان / آغاز روند افزایش دما

 18. دستگیری 67 نفر از عاملین تیراندازی‌های غیرمجاز در خوزستان

 19. آغاز توزیع کارت آزمون سراسری از فردا

 20. وجود بیش از ۳ میلیون زن سرپرست خانوار و یک میلیون زن بیوه در کشور

 21. تامین داروی بیماران خاص در اولویت/ تاخیر در واردات دارو به دلیل مشکلات انتقال ارز

 22. بطحایی اعلام کرد: جزئیات پرداخت مطالبات فرهنگیان/ تسویه خرید خدمات و حق‌التدریس معلمان شاغل در تابستان

 23. استاندار تهران خبر داد: الزام اخذمجوز احداث پلاسکوی جدید ظرف ۲ماه آینده/مقام سازی ساختمان پشتی پلاسکو بارای اکثریت کسبه

 24. داستان واقعی از درد یتیمی و بیماریقلب دانش‌آموز یازده ساله به سختی می‌تپد

پربحث‌های هفته

 1. تصمیم گیری در خصوص بازار خودرو، مسکن، ارز و سکه در جلسه ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی /۵۰ نفر، ۵ درصد سکه‌های ثبت‌نامی را خریده‌اند/ هک سایت وزارت صنعت و فروش ۴ هزار خودروی وارداتی قاچاق

 2. اولین اعتراضات به تلگرام طلایی / دست وزارت ارتباطات در کار است

 3. محمد ثلاث قصاص شد

 4. بی‌هنری بی بی سی /وقتی قاتل را بی گناه وقهرمان نشان می‌دهند

 5. واردات 424 خودوری قاچاق از بندرعباس/ مگر می‌شود هزاران دستگاه خودرو با قیمت بالا وارد شود، اما شبکه ای در کار نباشد؟/ تشریح آخرین وضعیت پرونده ایرانشهر و حقوق‌های نجومی

 6. سفر خانوادگی وزیر ارتباطات به سوادکوه  

 7. قانون عجیب ازدواج دختران در ژاپن

 8. بانوان ایرانی پس از ۳۷ سال به ورزشگاه راه یافتند

 9. مدرسه "معین" تعطیل شد/ تغییر مدیر آموزش و پرورش منطقه ۲ تهران

 10. برگزاری جلسه سوم رسیدگی به پرونده موسسه ثامن الحجج اعلام شد

 11. شهردار تهران خبرداد: افتتاح خط 7 مترو در شهریور ماه

 12. تغییر در نظام پرداختی به معلمان/ تدوین پیش نویس قانون مستقل استخدامی در آموزش و پرورش

 13. میزان بارش کشور در بهار 97/ کشور هنوز 26 درصد کمبود بارش دارد

 14. حجت‌الاسلام حسینی، استاد معروف اخلاق در خانواده درگذشت

 15. دارو گران می‌شود+ جزئیات

 16. دستور فرمانده ناجا برای برخورد با بی حجابی، دور دور، شیشه دودی غیرمتعارف در خودروها

 17. لاریجانی: پیگیری بین المللی پرونده فاجعه منا باید ادامه پیدا کند

 18. وزیر بهداشت: دفترچه بیمه چک سفیدامضا نیست

 19. اعتماد مردم به کمیته امداد امام / افزایش ۳۰ درصدی زکات فطره/ جذب ۸۰ هزار حامی «ایتام» و «محسنین»

 20. آذری جهرمی گران‌فروشی ۵۵ درصدی موبایل در بازار را پذیرفت

 21. هزینه حج امسال با نرخ ارز مبادله‌ای محاسبه شد/ دلایل تفاوت قیمت کاروان‌ها

 22. مردانه باختیم/ واکنش کاربران فضای مجازی به شکست قهرمانانه ایران در مقابل اسپانیا

 23. واکنش چهره‌ها به باخت پیروزمندانه ایران در مقابل ستارگان اسپانیا +تصاویر

 24. دستور وزیر کشور به استاندار سیستان و بلوچستان درباره حادثه ایرانشهر

 25. کتک خوردن وحشتناک دانش آموز 14 ساله به دست معلم  

آخرین عناوین