: نامه احمد توکلی به آیت الله آملی لاریجانی درباره توقیف 2 روزه روزنامه کیهان

گروه سیاسی الف،   3960820178 ۴۸ نظر، ۰ در صف انتشار و ۹۶ تکراری یا غیرقابل انتشار
نامه احمد توکلی به آیت الله آملی لاریجانی درباره توقیف 2 روزه روزنامه کیهان

احمد توکلی نامه‌ای به آیت الله آملی لاریجانی؛ رئیس قوه قضاییه در مورد توقیف 2 روزه روزنامه کیهان نوشت.

به گزارش الف؛ دکتر احمد توکلی طی نامه‌ای به آیت الله آملی لاریجانی؛ رئیس محترم قوه قضاییه توقیف 2 روزه روزنامه کیهان را غیر قانونی دانست.

متن این نامه به شرح زیر است:

 بسم‌الله الرحمن الرحیم

ریاست محترم قوه قضائیه، آیت‌الله آملی لاریجانی

با عرض سلام و احترام

روزنامۀ کیهان در روز دوشنبه 14/08/96 تیتر نخست خود را چنین انتخاب کرد: «شلیک موشک انصار الله به ریاض، هدف بعدی دبی» به همین دلیل، هیئت نظارت بر مطبوعات به این روزنامه تذکر می‌دهد و چون روز سه‌شنبه کیهان از خودش دفاع می‌کند، چهارشنبه سرپرست اداره کل مطبوعات وزارت ارشاد اعلام کرد به تصمیم شعبه دوم بازپرسی دادسرای فرهنگ و رسانه، روزنامه کیهان دو روز نخست هفته آینده توقیف خواهد بود. ظاهراً این دستور بازپرس پس از شکایت دبیرخانۀ شورای عالی امنیت ملی صادر شده است.

از اهم وظایف دستگاه قضایی، مصرح در اصل 156 قانون اساسی «احیای حقوق عامه و گسترش عدل و آزادی‌های مشروع» است که رهبر انقلاب در آخرین ملاقاتی که تابستان امسال با ایشان داشتید بر اجرای آن تأکید داشتند: «احیا و استیفای حقوق عامه و حمایت از آزادی‌های مشروع مردم از وظایف مهم قوه‌ی قضائیه است و این قوه باید پرچم‌دار این موضوعات باشد.»

 اصل 24 قانون اساسی نیز نشریات و مطبوعات را در بیان مطالب آزاد می‌شمارد و موارد محدودیت را به قانون ذی‌ربط یعنی قانون مطبوعات موکول می‌سازد. پیش از آن‌که درستی یا نادرستی تذکر هیئت نظارت را ارزیابی کنم، وجاهت قانونی دستور بازپرس محترم، مسئله موردبحث این نامه است. شکی ندارم حمایت از آزادی مطبوعات نباید مانع رسیدگی به تخلفاتی گردد که احتمالاً به نقض حقوق افراد یا مصالح و امنیت ملی منجر می‌شود ولی آنچه مهم است استناد به قانون در سلب هر حقی از هر فردی است. به‌ویژه آن‌که به دست کسانی باشد که در اصل 156 قانون اساسی «نظارت بر حسن اجرای قوانین» از وظایف آنان شناخته شده است. صرف نظر از موضع ما نسبت به کیهان یا مطلب موضوع دعوا، به دلایل زیر توقیف دو روزه کیهان قانونی نیست.

الف) بعد از تعطیلی، سخت‌ترین مجازاتی که می‌توان برای یک رسانه در نظر گرفت توقیف آن است. قانون مطبوعات نشان می‌دهد که ادامه کار رسانه آن‌قدر مهم است که اولاً توقیف آن استثنا است و حتی در شرایط مجازات مسئولان آن نیز غالباً رسانه به کار خود ادامه می‌دهد. ثانیاً دوره توقیف غالباً کوتاه است و ثالثاً جز یک مورد که مقنن اختیار توقیف را به هیئت نظارت سپرده است، در بقیه موارد فقط رئیس دادگاه و رئیس دادگستری قدرت توقیف دارند و لا غیر. هیئت نظارت درباره برخی جرائم، مذکور در تبصره 2 ماده 12 حق دارد رسانه‌ای را توقیف کند و در صورت توقیف، پرونده را باید طی یک هفته به دادگاه بفرستد. موارد دیگر بدین قرار است:

1.      ماده 5، تبصره ۲ – مصوبات شورای عالی امنیت ملی برای مطبوعات لازم‌الاتباع است. در صورت تخلف، دادگاه می‌تواند نشریه متخلف را موقتاً تا دو ماه‌ توقیف و پرونده را خارج از نوبت رسیدگی نماید.

2.      تبصره 3 ماده 23 نیز مقرر می‌کند اگر نشریه از درج پاسخ فردی که به وی در آن توهین شده یا افترا زده شده است خودداری کند و به اخطار رئیس دادگستری نیز ‌‌اعتنا نکند، رئیس دادگستری پس از صدور دستور توقیف موقت نشریه که نباید بیش از ده روز باشد، پرونده را به دادگاه می‌فرستد. قابل‌ذکر است که در قانون مصوب 1364 در این تخلف، دادستان مقام صادرکننده دستور توقیف بود که در اصلاحیه سال 1379 این اختیار از وی سلب و به رئیس دادگستری واگذار شد.

3.      در تبصره ماده 31 نیز اختیار توقیف به دادگاه سپرده شده و دوره توقیف در بار اول فقط یک روز است: «‌تبصره – در مواد ۳۰، ۳۱ تا زمانی که پرونده در مرحله تحقیق و رسیدگی است، نشریه مورد شکایت حق ندارد نسبت به مورد رسیدگی مطلبی نشر دهد، در صورت تخلف رئیس دادگاه باید قبل از ختم تحقیقات حکم توقیف نشریه را صادر کند، این توقیف شامل اولین شماره بعد از ابلاغ می‌شود ‌و در صورت تکرار تا موقع صدور رأی دادگاه، از انتشار نشریه جلوگیری می‌شود.» در اینجا نیز در قانون قبلی اختیار توقیف با دادستان بود که قانون اصلاحیه سال 1379 این اختیار را از دادستان گرفته و به رئیس دادگاه سپرده است.

ملاحظه می‌فرمایید غیر از مورد مربوط به هیئت نظارت، قدرت توقیف فقط برای رئیس دادگستری و قاضی دادگاه به رسمیت شناخته شده است. نه‌تنها هیچ حقی برای بازپرس که عضوی از دادسرا است پیش‌بینی نشده؛ بلکه حق واگذارشده به ریاست دادسرا یعنی دادستان در قانون پیشین، در اصلاحیه از وی سلب گردیده است. این نکته نیز روشن است که در تمام موارد، دوره توقیف معمولاً کوتاه است تا دادگاه تکلیف را مشخص کند. اهمیت ادامه کار رسانه تا بدان جاست که حتی محکومیت‌های مسئولان رسانه، اگر آثار اجتماعی نداشته باشد، مانع ادامه کار رسانه نیست. ماده 44 قانون مطبوعات را ملاحظه بفرمایید (به‌ویژه به کلمه بلادرنگ):

«ماده ۴۴ – هرگاه حکم دادگاه مبنی بر برائت یا محکومیتی باشد که مستلزم سلب حقوق اجتماعی نباشد، از نشریه درصورتی‌که قبلاً توقیف شده باشد ‌بی‌درنگ رفع توقیف خواهد شد و انتشار مجدد آن بلامانع می‌باشد.»

ب) نکته مهم دیگر این است که حتی به فرض محال، قانون اختیار توقیف رسانه را به بازپرس داده بود، جای این پرسش هست که کدام بازپرسی به‌محض شکایت شاکی، بدون احضار متهم و استماع توضیحات وی و تفهیم اتهام دستور توقیف می‌دهد؟ توقیف اموال که اختیار آن به بازپرس داده شده است، تابع طی تشریفات خاص قضایی است و بدون مقدمات و به‌محض درخواست شاکی صورت نمی‌گیرد.

ت) بنا بر دلایل حقوقی تقدیم شده، لغو فوری تصمیم غیرقانونی توقیف روزنامه کیهان و برخورد مقتضی با بازپرس مربوط و ارجاع دهندگان پرونده را تقاضا دارد.

ریاست محترم قوه قضائیه!

 جنابعالی به وضعیت رسانه‌ها در جهان آگاهید و به دلیل تسلط به زبان خارجی ارتباط مستقیم با رسانه‌های خارجی برایتان عادی است، پس این درخواست برادرانه از شما برایتان عجیب نخواهد بود: با مجموعه‌ای از راهکارهای منسجم و مطالعه شده، راه رشد رسانه‌ها را که آزادی بیشتر است هموار فرمایید. پذیرش و عمل به این توصیه خیرخواهانه می‌تواند شفافیت را در نظام بالا ببرد و از شدت فساد که مبارزه با آن و تقویت عدالت از اهداف راهبردی جنابعالی است، به‌سرعت بکاهد. این اقدام جنابعالی موجبات خرسندی رسانه‌ها و حمایت آن‌ها از قوه قضائیه و قانون پذیری بیشتر را در کار رسانه­ای فراهم خواهد ساخت.

 احمد توکلی

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام

19/08/1396

عضویت در کانال تلگرام الف

عناوین مرتبط

۶ اسفند ۱۳۹۶عضو فرهنگستان علوم پزشکی: مطابق آمارهای جهانی، قوه قضائیه در دفاع از نخبگان کولاک کرده؛ متعجبم خود دستگاه قضا این موفقیت بزرگ را اعلام نمی‌کند
۵ اسفند ۱۳۹۶بیانیه فراکسیون اصولگرایان خانه احزاب ایران درباره طرح مسائل تفرقه‌انگیز و فرار از پاسخگویی
۵ اسفند ۱۳۹۶تصحیح دو اشتباه و تقدیر از گروه پزشکان بیمارستان نمازی شیراز
۲ اسفند ۱۳۹۶درستایش حریت وعدالت
۳۰ بهمن ۱۳۹۶روایتی از ختم فرزند مسئولی که هیچ کدام از فرزندانش آقازاده نشدند  
۳۰ بهمن ۱۳۹۶پیام تسلیت رئیس جمهور به احمد توکلی
۲۹ بهمن ۱۳۹۶دادستان کل کشور برای بررسی علت حادثه هوایی و برخورد قانونی با مقصران مامور شد
۲۹ بهمن ۱۳۹۶مراسم تشییع مرحوم محمد توکلی  
۲۹ بهمن ۱۳۹۶درخواست احمد توکلی از شرکت کنندگان در مراسم ترحیم فرزندش 
۲۸ بهمن ۱۳۹۶رئیس مجلس درگذشت فرزند احمد توکلی را تسلیت گفت
۲۸ بهمن ۱۳۹۶پیام تسلیت رئیس سازمان صداوسیما به احمد توکلی
۲۸ بهمن ۱۳۹۶پیام تسلیت وزیر نفت به مناسبت درگذشت فرزند احمد توکلی

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۴۱۶۲۱۱۵:۱۰:۰۳ ۱۳۹۶/۸/۲۰
جناب توکلی از شما دیگه توقع نداشتم که حرکت تحریک آمیز و ضد امنیت ملی کیهان را این طور توجیه کنید !
ناشناس۱۴۱۸۳۴۱۹:۳۶:۲۲ ۱۳۹۶/۸/۲۰
عجب . اونوقت تکلیف رسانه های عربی که مدام به ایرانیها توهین میکنن و تشویق هم میشن چیه ؟ حرکات اونها در راستای گسترش صلح و امنیت منطقه ست ؟
ناشناس۱۴۱۸۷۲۲۰:۴۱:۱۳ ۱۳۹۶/۸/۲۰
اقدام آقای توکلی دفاع از اقدام کیهان نیست. بحث ایشان رعایت قانون از سوی دستگاه قضاء است که خود باید ناظر بر حسن اجرای قوانین باشد. تصمیم به توقیف نشریه با دادگاه آنهم پس از طی مراحل رسیدگی توسط هیات نظارت و دادگاه صالحه است؛ نه توسط بازپرس یا حتی دادستان.
ناشناس۱۴۲۸۹۵۱۱:۲۱:۰۴ ۱۳۹۶/۸/۲۲
سخن حقی است که بد موقع عنوان شده است
ناشناس۱۴۱۸۹۱۲۱:۰۷:۵۷ ۱۳۹۶/۸/۲۰
انشاالله قلم حامی،متقن و بُّرای جناب دکتر توکلی، شامل سایر نشریات نیز بوده باشد.
ناشناس۱۴۲۴۳۱۱۵:۴۳:۵۷ ۱۳۹۶/۸/۲۱
بله بوده بویژه دفاع جانانه ای که از یاشار سلطانی میکند و از سوی همفکرانش سرزنش میشود توکلی مینویسد:؛برخی با پیش کشیدن گرایش سیاسی آقای یاشار سلطانی مرا ملامت کردند که چرا در این ماجرا مایه می‌گذاری؟ به این دسته از منتقدان عرض می‌کنم اگر ما مسلمانیم و به آزادی بندگان خدا معتقدیم و انقلابی طرفدار نظام جمهوری اسلامی هستیم و حفظ آبروی نظام را واجب می‌دانیم و قانون را مانند احکام شرع واجب الاتباع می‌شماریم، باید از مظلوم دفاع کنیم و با نقد حاکمان، وظیفه امر به معروف و نهی از منکر را به جا آوریم. آقای یاشار سلطانی بر فرض منتقدان اشکالی هم داشته باشد، تازه می‌شود مانند من و منتقدین که اشکالات زیادی داریم، ولی مسلمان است. ایرانی است، شهروند تابع نظام جمهوری اسلامی است و به نظر بنده مظلوم است. و دفاع از مظلوم هر که باشد واجب است. اگر امروز کسانی در قبال نقض قانون- ولو با خیرخواهی و از سر غفلت- سکوت کنند، باید منتظر حاکم شدن اشرار بر سرنوشت ملت باشند.؛ 10 مرداد 96 http://old.alef.ir/vdciwya5ut1a3q2.cbct.html?497650
ناشناس۱۴۱۹۱۵۲۱:۴۸:۰۳ ۱۳۹۶/۸/۲۰
اصلاحطلب و منافع ملی ؟ آخرزمان شده
ناشناس۱۴۲۳۷۸۱۴:۴۷:۰۶ ۱۳۹۶/۸/۲۱
چرا دارین سفسطه میکنین . ایشون قضاوتی در درست یاغلط بودن اقدام کیهان نکردند بلکه با استناد به موارد مختلف قانون اقدام باز پرس در توقیف رورنامه کیهان رو غیر قانونی دونستن بر فرض که کیهان هم متخلف باشه طبق قانون باز پرس صلاحیت صدور چنین حکمی رو نداشتند این کجاش دفاع از کیهانه
صابر۱۴۲۴۰۰۱۵:۰۸:۵۲ ۱۳۹۶/۸/۲۱
آیا حتی یک مورد هم سراغ داریم که آقای توکلی برای تعطیلی سایر روزنامه ها هم اعتراضی داشتند؟من که بیاد ندارم. اگر بوده لطفا اعلام بفرمایند
ناشناس۱۴۲۴۱۸۱۵:۲۵:۴۱ ۱۳۹۶/۸/۲۱
باید از امثال احمد توکلی تشکر کرد به خاطر شجاعتش . احمد توکلی که امروز توقیف کیهان را غیر قانونی میخواند همان کسی است که سوم شهریور 88 در حالیکه با امثال کروبی اختلاف نظر شدیدی داشت اما از روزنامه اعتماد ملی آقای کروبی دفاع و توقیف آن را غیر قانونی دانست. و خبرش در همین سایت الف منتشر شد . ببینید http://old.alef.ir/prtf1ydt.w6d01agiiw.html
علی بیک۱۴۱۶۵۱۱۵:۴۰:۴۵ ۱۳۹۶/۸/۲۰
جناب توکلی از شما بعید بود که از اقدامات خارج از منافع ملی آقای شریعتمداری دفاع کنید
مصدق۱۴۲۶۵۵۲۳:۴۵:۳۶ ۱۳۹۶/۸/۲۱
لطفا اگر ایرانی وطن پرست هستید منافع ملی را که کیهان به خطر انداخته بیشتر توضیح دهید .
ناشناس۱۴۱۶۶۰۱۵:۴۷:۴۵ ۱۳۹۶/۸/۲۰
آقای توکلی شما چرا ؟!
ناشناس۱۴۱۶۸۸۱۶:۱۱:۵۴ ۱۳۹۶/۸/۲۰
جناب توكلي يه نگاهی به ماده ۱۱۴ قانون آیین دادرسی کیفری اصلاحی ۱۳۹۴ بندازید!!!!!!!
سید۱۴۱۶۶۱۱۵:۴۸:۲۳ ۱۳۹۶/۸/۲۰
دفاع از آزادی از هر کسی و هر موقع خوب است چه کیهان باشد چه غیر کیهان
ناشناس۱۴۱۶۸۰۱۶:۰۴:۰۵ ۱۳۹۶/۸/۲۰
من هم با شما موافقم ....ولی آیا ایشان برای تعطیلی سایر روزنامه ها هم اعتراضی داشتند؟من یادم نیست. لطفا تصیح بفرمایند اگر که اشتباه کرده ام...
سید۱۴۲۴۱۲۱۵:۱۸:۱۷ ۱۳۹۶/۸/۲۱
در سال 88 در اوج آشوبها وقتی روزنامه اعتماد ملی که متعلق به آقای کروبی بود چه کسی به توقیف آن اعتراض کرد و خواستار برخورد با تخلفات مرتضوی شد؟ بله احمد توکلی بود که طی نامه ای رسمی به رئیس جدید قوه قضاییه (همین جناب آقای آملی لاریجانی)، توقیف روزنامه اعتماد ملی به مدیر مسئولی مهدی کروبی را غیر قانونی خواند. http://old.alef.ir/prtf1ydt.w6d01agiiw.html
محمد۱۴۱۷۲۶۱۶:۴۹:۰۴ ۱۳۹۶/۸/۲۰
وقتی یک سایت به دلیل انتشار آپارتمانهای بخشیده شده توسط شهردار توقیف و مدیرآن دستگیر می شود چرا کسی نامه نمی نویسه؟
ناشناس۱۴۱۶۶۲۱۵:۴۹:۳۰ ۱۳۹۶/۸/۲۰
به نظرم در این مورد هم تعجیل در قضاوت توسط دستگاههای مسوو ل صورت گرفت هم تعجیل در صدور حکم
شریف۱۴۱۶۶۵۱۵:۵۲:۱۰ ۱۳۹۶/۸/۲۰
با خواندن متن خبر کیهان در می یابیم که کیهان نقل قول کرده از مقاومت یمن. مثل نقل قولهای بسیاری که از منابع دیگر میشود . مثلا اگر داعش بیانیه بدهد که به اروپا حمله میکنیم آیا زننده این تیتر باید تعطیل و محاکمه شود؟
ناشناس۱۴۱۶۸۵۱۶:۰۹:۱۴ ۱۳۹۶/۸/۲۰
وقتی تیتر اول گنده بزنن بدون اینکه اشاره به کسی کنن که این حرف رو زده بله! کاملا کار اشتباهیه! چون کاملا مشخصه که مخصوصا و به عمد اینکار انجام شده، تیتر خبر بدون آوردن نام نقل قول کننده در تیتر یعنی نظر شخصی نویسنده خبر! مطمئن باش کیهانم با آگاهی کامل اینکار رو انجام داده تا چنین برداشت اشتباهی رو ایجاد کنه.
ناشناس۱۴۱۷۳۱۱۶:۵۳:۱۹ ۱۳۹۶/۸/۲۰
تیتر کیهان بازتاب های بدی داشت و باید برخورد می شد همچنان که ترامپ شعارش "اول آمریکاست" ما هم باید "اول ایران "شعارمون باشه.
امیری۱۴۲۰۰۴۰۰:۲۹:۰۴ ۱۳۹۶/۸/۲۱
در تیتر کیهان هیچ اشاره ای به اینکه این مطلب گفته یمنی ها است نشده است. در واقع تیتر کیهان همان اتهام مقامات سعودی علیه حاکمیت ایران را تایید کرد. مثل همیشه،تندروی کیهان آب به آسیاب دشمن ریختن بود.
ناشناس۱۴۲۱۰۰۰۷:۴۲:۰۵ ۱۳۹۶/۸/۲۱
ببخشید این نقل قول مستقیم فقط به کیهان شده؟!!! مگر این بیانیه نبوده پس چرا هیچ رسانه دیگه نه تو ایران نه تو دنیا منتشرش نکرد؟
ناشناس۱۴۱۶۶۷۱۵:۵۴:۲۶ ۱۳۹۶/۸/۲۰
2 روز توقیف شد اینهمه دردتون اومد. اگر جای اصلاح طلبا بودین که رسانه هاشون رو فله ای توقیف و کارمنداشون رو بازداشت میکنن چکار میکردین؟
ناشناس۱۴۱۶۶۹۱۵:۵۴:۵۵ ۱۳۹۶/۸/۲۰
خوب بود از روزنامه نگاران حرفه‌ای خواسته می‌شد با خواندن تیتر و متن کیهان نظر حرفه ای خودشان را اعلام کنند
کمالی۱۴۱۶۷۱۱۵:۵۵:۴۲ ۱۳۹۶/۸/۲۰
جای بسی تشکر و سپاس است که جناب دکتر توکلی نظرات خود را با متانت و در کمال حق خواهی بدون واهمه بیان می فرمایند
ناشناس۱۴۱۶۷۳۱۵:۵۷:۵۸ ۱۳۹۶/۸/۲۰
آنها که اقدام کیهان را خلاف مصالح ملی می دانند خوب است توجه کنند که تیتر کیهان یک روتیتر هم دارد: «گزارش کیهان از عملیاتی شدن تهدیدهای یمن» این روتیتر از نظر حرفه ای کاملا با تیتر هماهنگ است. کسانی که اخبار تجاوز سه ساله ی عربستان و امارات و... را علیه یمن تعقیب کرده اند بخوبی می دانند که ارتش یمن و کمیته های دفاع مردمی این کشور چندین بار و با صراحت از برنامه و قصد دفاعی و بازدارنده ی خود علیه عربستان و امارات سخن گفته بودند. تیتر کیهان هم به همین سابقه ی خبر و هشدارهای دفاعی ارتش و کمیته های دفاع مردمی یمن اشاره دارد. به همین خاطر کار کیهان از منظر اصول روزنامه نگاری یک اقدام کاملا حرفه ای است.
ناشناس۱۴۱۶۷۴۱۵:۵۸:۵۹ ۱۳۹۶/۸/۲۰
اگر به مواضع مسولان رسمی امارات در همین چند سال گذشته (غیر از ماجراجویی های دامنه دار این امیر نشین در باره ی جزایرسه گانه ی ایرانی) علیه ایران توجه کنیم، خواهیم دید که آنها از هیچ فرصتی برای بیان دیدگاه های افراطی خود چه علیه ایران و بویژه مشارکت در طرح ها و نقشه های ضد ایرانی، خودداری و کوتاهی نکرده اند. در این صورت چرا باید از یک روزنامه نگار و روزنامه ی ایرانی که فاقد مسوولیت رسمی و دولتی است، گلایه کنیم و آن را خلاف مصالح کشور بدانیم؟
ناشناس۱۴۱۸۷۳۲۰:۴۱:۱۴ ۱۳۹۶/۸/۲۰
نبايد بهانه به دست دشمنان نظام داد ، كيهان ميتوانست تيتر بهترى و عاقلانه اي ميگذاشت .
ناشناس۱۴۱۹۰۲۲۱:۲۸:۰۹ ۱۳۹۶/۸/۲۰
توجه کنید که کیهان روزنامه حکومتی است نه یک روزنامه شخص و خصوصی
ناشناس۱۴۲۰۲۰۰۱:۰۷:۲۷ ۱۳۹۶/۸/۲۱
به عنوان یک اصلاح طلب موافقم...مواضع امارات وحشتناک است آن هم با این همه سودی که از ایرانی ها نصیب خود کردند.
ش.ش۱۴۱۶۸۲۱۶:۰۷:۰۴ ۱۳۹۶/۸/۲۰
آقای توکلی مثل شما جناحی و ضد مردم نیست که بگوید از این یکی دفاع کنم از آن یکی نکنم ایشان بنابر وظیفه هر جا که دید حق نیازمند به کمک است اقدام می کنند مثل همه آزادگان غیر وابسته به هوای نفس و دکان بازرار سیاسی
استاد دانشگاه۱۴۱۷۰۰۱۶:۲۱:۲۶ ۱۳۹۶/۸/۲۰
مصوبات شورای عالی امنیت ملی را نمیتوان گزینشی تایید کرد!
سلام۱۴۱۷۴۳۱۷:۰۲:۵۶ ۱۳۹۶/۸/۲۰
وقتی یک اتفاقی می افتد شما چند واکنش می توانید داشته باشید (من کیهانی نیستم فقط این تیتر را یک کار عالی میدانم که کلاس بالاتر کار آقای شریعت مداری نسبت به بقیه ی هم صنفی هایش را می رساند و به عنوان کسی که فعال رسانه ای بوده و خداحافظی کرده نظرم را بیان میکنم) 1. واکنش منفی که به معنی مخالفت است مثل این که تیتر میزدیم مرگ بر یمن که به آل سعود مظلوم تجاوز کرد!!! 2. واکنش منفعلانه مثلا تیتر میزدیم یک موشکی به یک جایی برخورد کرده به ما ربطی نداره تورم یک رقمی را عشقه (این واکنش بدترین واکنش سیاسی است که امروزه از آن تعبیر به اعتدال می شود چند سال دیگر همه به این نگاه می خندند اما امروز این نگاه مد است اما بدانید انفعال، اعتدال نیست از افراطی بودن هم بدتر است) 3. واکنش مثبت مثلا تیتر میزدیم آخ جون انصارالله بافتشون. این نگاه هم در کار رسانه ای بیش از 5 یا 6 بار درسال توصیه نمی شود از طرف دیگر تبعات هم دارد. از دست رفتن جایگاه رسانه های اصلاح طلب به خاطر خوشحالی های لیست امید به دلیل عدم دقت به این مورد است. 4. نگاه فرصت سازانه: طبق این نگاه شما با تیتری که میزنید خوشحالی خود را مستقیم مطرح نمیکنید بلکه با ذکر فرصتهایی که این اتفاق ایجاد میکند از آن بهره برداری میکنید. بزرگترین دستاورد این حمله ایجاد ترس است و با این تیتر شما یادآوری میکنید که مرگ برای همه هست و موشک بر سر شما هم خواهد آمد! این به نوعی حضور در یک بازی سیاسی با یک برگ برنده است. مثالهای زیادی از این موضوع در جهان وجود دارد به عنوان مثال بحث خلیج فارس و ترامپ را در نظر بگیرید: آقای روحانی به دو شکل می توانست جواب این مردک بی شرافت را بدهد: 1. ترامپ سنگ قبر سربازانت را بخوان و از مهندسانی که ناو کج شدتان را در جنگ با صدام از خلیج فارس بردند بپرس به این جا چه میگویند(این رویکر فرصت سازی میکند و به ترامپ و مهم تر مردم آمریکا یادآوری میکند ماجراجویی آنها هزینه ی سنگینی دارد که قبلا هم پرداخته اند) 2.آقای ترامپ از سربازانت که در این آبها هستند بپرس به اینجا چه میگویند.(انتهای انفعال را می توان از این سخن فهمید مثل این که در یک دعوا با آدم هایی که بویی از شرافت نبرده اند یک گوشه کتک بخوری و بعد بگویی شما لطفا ساکت باشید!!!خخخخخخخخخ) جالب است که با توجه به رویکرد دوم ترامپ حق دارد بگوید اگر من با این اقتدار در این آبها هستم که شما جرات هیچ حرفی را ندارید پس هر اسمی بخواهم روی آن میگذارم! من کدخدا هستم. اما رویکرد اول توسط خبرگزاری افراطی متحجر و بیسواد و تندرو ی تایمز! صورت گرفت که در یک عکس احساسی نام خلیج فارس را بر روی سنگ قبر یک سرباز آمریکایی نشان میداد! و بعد از آن یک موج جهانی بر علیه جنگ طلبی های ترامپ به راه افتاد. هر چند که انفعال گرایان ایران متاسفانه ازاین موج هیچ بهره ای نبردند وباید منتظر بمانیم ببینیم سر پیچ و مهره های صنعت موشکیمان چه بلایی می آید! پ.ن.:نگاه انفعالی امروزه مد سیاسی ایران است پنج سال دیگر همه با هم با صدای بلند به آن خواهیم خندید. اما متاسفانه با مجریان اصلی این نگاه با تمام خسارتهایی که به بار آورده اند هیچ برخوردی نخواهد شد و احتمالا مدعی هم می شوند! ...
ناشناس۱۴۱۷۶۰۱۷:۲۴:۳۰ ۱۳۹۶/۸/۲۰
غرب و همدستهای عربی حاشیه خلیج فارس 24 ساعته طبل جنگ با ایران و تهدید و گزینه های روی میز را دارند با قدرت بیان میکنند اونوقت تیتر یه روزنامه شده تحریک و که البته فقط یه روزنامه بوده نه دیدگاه دولت ایران شده تهدید امنیت و اقدامات خارج از منافع ملی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس۱۴۱۷۷۵۱۷:۵۱:۵۶ ۱۳۹۶/۸/۲۰
دلایل آقای توکلی محکم است. زنده باشی آقای توکلی. خدا به همراهت. حق هیچکس نباید پایمال شود. حتی کیهان
ناشناس۱۴۱۷۸۳۱۸:۰۵:۰۲ ۱۳۹۶/۸/۲۰
جناب اقاي توكلي شما بايد مدافع منافع ملي باشيد
ناشناس۱۴۱۷۸۵۱۸:۰۷:۲۵ ۱۳۹۶/۸/۲۰
عجیبه مقامات رسمی امارات و عربستان در این سال ها بارها کشورمان را تهدید کرده اند. فقط کافی است به تیتر روزنامه های آنها در همین یکی دو روز نگاه کنید، آن وقت نقل قول مقاومت یمن می شود اقدام علیه امنیت ملی. سازش، عقب نشینی و بزدلی در برابر امریکا و نوچه هایش چیزی جز ذلت به ارمغان نمی آورد.
ناشناس۱۴۱۸۲۳۱۹:۱۴:۳۴ ۱۳۹۶/۸/۲۰
باسلام دفاع ازحقوق افراد حتی اگر مخالف ما باشند امری نیکو هست فقط نمیدانم اقای توکلی نسبت به توقیف دیگرمطبوعات تا الان نامه نوشته اندواعتراض کردند یا انهارا صحیح میدانسته وفقط این مورد را خطا
ناشناس۱۴۱۸۵۰۲۰:۰۵:۳۸ ۱۳۹۶/۸/۲۰
دفاع از حق خوبه ولی کاش آقای توکلی از روزنامه های اصلاح طلب و از منتشر کننده نامه املاک نجومی و همین طور از حقوق محصورین نیز دفاع می کرد
حسام۱۴۲۴۰۳۱۵:۱۳:۴۰ ۱۳۹۶/۸/۲۱
اتفاقا دفاع کرده دفاع جانانه ای هم کرده . آن وقتی که یاشار سلطانی املاک نجومی در شهرداری را افشا کرد و بازداشت شد این احمد توکلی بود که صریح از اقدام او در مبارزه با فساد دفاع کرد این هم لینک خبر و نامه او http://old.alef.ir/vdciwya5ut1a3q2.cbct.html?497650
علی۱۴۱۸۷۸۲۰:۵۰:۲۹ ۱۳۹۶/۸/۲۰
کیهان تیتر درستی زده .انصاراله یمن گفت بود وکیهان نقل قول کرده بود چرا به قبای بعضی ها برخورده
سانی۱۴۱۹۳۹۲۲:۳۸:۴۲ ۱۳۹۶/۸/۲۰
هیچ رسانه ای نباید اینطوری راحت توقیف بشه. من همیشه با مواضع کیهان مخالف بودم اما توقیف اون رو نمی پذیرم. هر روزنامه ای طرفدارای خاص خودش رو داره و محترمه حتی اگر مطالبش با عقاید من صددرصد مخالف باشه. اما جا داره از آقای توکلی بخوام که هنگام توقیف شدن روزنامه های اصلاح طلب هم همینطور به مقامات قضایی نامه بنویسند و و درخواست رفع توقیف و آزادی مطبوعات کنن. نه اینکه فقط هوای رفقای خودشون رو داشته باشن. البته در دفاع از کامنت های کاربران که قبلا خبرش رو زدین واقعا جا داره به آقای توکلی تبریک گفت که در راه انصاف قدم گذاشتن
طلبه۱۴۱۹۸۰۲۳:۴۱:۴۴ ۱۳۹۶/۸/۲۰
با عرض سلام به آقای دکتر توکلی؛ از دفاع مستدل و با مطانت شما تشکر می کنم. این دفاع چون از نگاه منافع ملی است و در آن رنگ جناحی و حزبی وجود ندارد ستودنی است. آقای دکتر باز هم تشکر
هموطن۱۴۲۰۵۱۰۵:۰۰:۵۸ ۱۳۹۶/۸/۲۱
ازادی بیان تا زمانی که به مردم کشور و یا حتی یک فرد بی گناه، اسیب نزند قابل احترام است ، ولی اگر بجای حمایت از امنیت مردم کشور، باعث ایجاد تنش بشود، در ان صورت باید متوقف شود . بنابراین قاضی این پرونده حکم درستی صادر کرده است
ناشناس۱۴۲۱۱۶۰۸:۰۳:۰۲ ۱۳۹۶/۸/۲۱
تیتر اینگونه القاء میکرد: بعدی را به دوبی میزنیم.متن چیز دیگری گفته باشد اما تیر حرف دیگری میزند.
ناشناس۱۴۲۲۶۵۱۲:۰۳:۱۹ ۱۳۹۶/۸/۲۱
اولا ایکاش همیشه اینگونه از عدم رعایت قانون اظهار انزجار میکردیم ، نه فقط در خصوص کیهان . دوم آنکه هرکس اندکی از مباحث سیاسی و فنی نظامی اطلاع دارد متوجه خطای تیتر این روزنامه شده است و آقای توکلی نیز با هوشمندی از آن دفاع نکرده است و فقط به دفاع از حقوق عامه و رعایت قانون بسنده کرده اند.
بانک آیندهبیمه دیمادیرانسام سیر

پربحث‌های امروز

 1. اقدام قابل تقدیر امام جمعه اهواز در قبال اعتراض تلخ کارگران

 2. ضرغامی: به لیلا حاتمی خرده نگیرید وقتی رییس جمهور ....  

 3. پایان تراژیک داستان کی‌روش و ایران

 4. موسوی لارگانی: برجام بزرگترین ضربه را به کشور وارد کرده است

 5. ابتکار: مدیریت بحران دولت نمره قبولی می‌گیرد

 6. نماینده مجلس: ادامه حضور آخوندی به صلاح نیست

 7. واکنش «وزرات کشور» به فیلم برخورد پلیس با دختری که کشف حجاب کرد

 8. سیف: قیمت ارز به تدریج متعادل خواهد شد

 9. سوال از کرباسیان برای افزایش قیمت ارز/ احتمال استیضاح وزیر

 10. اصلاحات جدید برای طرح ترافیک پایتخت / تخفیف ۹۰ درصدی برای خبرنگاران / طرح رایگان برای جانبازان

 11. ایران می تواند صادرکننده استارت آپ های موفق به جهان باشد

 12. دانشجویان خطاب به غلامی: به شما اطلاعات غلط می‌دهند؛مشکل بورسیه‌ها هنوز پابرجاست

 13. درخواست پلیس برای مدیریت بیشتر فضای مجازی

 14. جلوگیری از خروج ۱۰۰میلیون دلار ارز با ساخت داخلی یک چراغ

 15. آذری جهرمی: رفع فیلتر توئیتر در دبیرخانه شورای عالی فضای مجازی در حال بررسی است

 16. آخرین وضعیت لئوناردو پادوانی بعد از عمل جراحی

 17. حرف حساب / نماز حکومت، عدالت است! / این چوپان را معرفی کنید !

 18. واکنش علی دایی به ادعای کتک زدن یک هنرمند

 19. اعزام غواصان ایرانی به چین برای ورود مجدد به نفتکش سانچی

 20. انتشار تصاویر جانباختگان هواپیمای آسمان در فضای مجازی جرم است

 21. کدام بهتر است؟ پورشه پانامرا توربو، بی‌ام‌و M6 گرن کوپه یا مرسدس AMG S63

 22. کلاهبرداری برخی از واردکنندگان خودروهای هیبریدی

 23. کیهان: دلیل مخالفت آخوندی با مسکن مهر آن است که از ساخته شدن آن ضرر کرده

 24. ایران هیچ پیش شرطی را برای سفر مکرون نپذیرفت

 25. شکایت دایی از یک هنرپیشه و صداوسیمای گیلان

پربحث‌های دیروز

 1. روحانی: با گذاشتن قرآن در داشبورد، خودرو اسلامی نمی‌شود/ عده ای می خواستند برای هر علمی یک آیه و حدیث پیدا کنند

 2. آخوندی: هر حادثه‌ای رخ می‌دهد، به جای اصلاح فرآیندها سریعا دنبال یک نفر می‌رویم که با آن درگیر شویم

 3. نوبخت: دولت در هر ماه و شبی که قرار است مبلغ یارانه آماده شود با مشکلاتی در تامین منابع مواجه است

 4. باهنر: مقامات قضایی گفته‌اند که برای برخورد با احمدی‌نژاد آمادگی وجود دارد و به اندازه کافی هم جرم مرتکب شده است

 5. حمایت روسیه از اسرائیل در صورت حمله ایران

 6. زبان مادری و زبان رسمی

 7. تصحیح دو اشتباه و تقدیر از گروه پزشکان بیمارستان نمازی شیراز

 8. ذی حساب وزارت نفت ادعاهای زنگنه را تکذیب کرد؛ «دزدی» 100 میلیاردی از یک ماه پیش آغاز شده بود

 9. درباره پالس‌های جدی و بی‌سابقه ایران به 1+5

 10. فقط یک درصد مخالف شفافیت هستند/ حقوق شهروندی یعنی داشتن نظام شفاف/ غرب شفافیت دارد؛ اما اسلام در 1400 سال پیش آن را توصیه و سفارش کرد

 11. سرقت بنز C200 برای خوشگذرانی در شب ولنتاین

 12. رقص ماشین‌ها در کارخانه بنز  

 13. توصیه پیامبر در مورد مصرف نمک

 14. بیشترین عامل تصادفات برون شهری چیست؟

 15. پزشکیان: دولت روحانی در طرح نظام سلامت خلاف قانون حرکت کرد/ دولت در این طرح ورشکسته است

 16. تک تکشان محاسبه می‌شود...  

 17. عجیب ترین گل تاریخ لیگ برتر

 18. مشخصات فنی پژو ۵۰۸ مدل ۲۰۱۹ +عکس

 19. چه ساعتی شام بخوریم؟

 20. توقف حراج سکه در بانک مرکزی منتفی شد

 21. بیرانوند حکم توقیف اموال نفت را گرفت

 22. ۱۰ تاثیر شگفت انگیز زردچوبه بر پوست

 23. ترافیک در تهران، ۷۰ سال پیش  

 24. بارندگی در ۱۰ استان/ احتمال سیلابی شدن رودخانه ها

 25. شورای مرکزی و بازرسان کانون کارگردانان انتخاب شدند/ اسامی اعضا

پربحث‌های هفته

 1. پوشش لحظه به لحظه/سقوط هواپیما تهران- یاسوج در سمیرم/همه مسافران جان باختند+اسامی مسافران| لاشه هواپیما هنوز پیدا نشده/ عدم امکان اعزام بالگرد به‌دلیل برف و بوران/+تصاویر

 2. تشک کشتی، چالش جدید ایران با اسرائیل

 3. روحانی: با گذاشتن قرآن در داشبورد، خودرو اسلامی نمی‌شود/ عده ای می خواستند برای هر علمی یک آیه و حدیث پیدا کنند

 4. آقای آخوندی! زمان عذرخواهی و استعفا فرا نرسیده است؟

 5. قیمت واقعی دلار 1000 تومان است / استدلال؟

 6. استیضاح وزرای کار و راه تقدیم هیات رییسه شد/ نامه برخی نمایندگان به روحانی: ربیعی و آخوندی قبل از استیضاح، استعفا دهند

 7. افشاگری بزرگ در مورد سقوط ATR/هواشناسی هشدار داده بود ولی شرکت آسمان پرواز را لغو نکرد/ از خلبان چک گرفتند و مجبور به پرواز میکنند/ به وزیر تذکر دادیم ولی ربیعی توجهی نکرد

 8. آخوندی: هر حادثه‌ای رخ می‌دهد، به جای اصلاح فرآیندها سریعا دنبال یک نفر می‌رویم که با آن درگیر شویم

 9. انتقاد کیهان از بازیگر معروف

 10. نوبخت: دولت در هر ماه و شبی که قرار است مبلغ یارانه آماده شود با مشکلاتی در تامین منابع مواجه است

 11. دستور روحانی برای پیگیری حقوقی پرونده برخورد با دختر خیابان انقلاب

 12. نشانه‌ای دیگر برای خروج  بی بی سی از بی طرفی

 13. رئیس سازمان اجتماعی کشور: ۹۵ درصد بانوان کشور به حجاب باور دارند

 14. پیکر محمد توکلی فرزند احمد توکلی تشییع شد+تصاویر  

 15. اقدام قابل تقدیر امام جمعه اهواز در قبال اعتراض تلخ کارگران

 16. دفتر سخنگوی دولت: حداکثر حقوق مقامات ۱۰ میلیون تومان است

 17. درخواست احمد توکلی از شرکت کنندگان در مراسم ترحیم فرزندش 

 18. باهنر: مقامات قضایی گفته‌اند که برای برخورد با احمدی‌نژاد آمادگی وجود دارد و به اندازه کافی هم جرم مرتکب شده است

 19. حمایت روسیه از اسرائیل در صورت حمله ایران

 20. زبان مادری و زبان رسمی

 21. آیت‌الله جنتی 91 ساله شد/ کدام روحانیون از ایشان بزرگتر هستند؟

 22. رییس کمیسیون عمران مجلس: قصور سازمان هواپیمایی و هواپیمایی آسمان در سقوط هواپیما/ مسئولین استعفاء دهند/ بررسی علت سقوط هواپیما در کمیسیون عمران

 23. تصحیح دو اشتباه و تقدیر از گروه پزشکان بیمارستان نمازی شیراز

 24. هواپیمای آسمان ۴ دقیقه قبل از سقوط وضعیت عادی داشته/ بزرگترین قطعه پیدا شده از اجساد یک بالاتنه بوده/ روشن شدن حقایق با پیدا شدن جعبه سیاه

 25. احتمال زنده ماندن سرنشینان هواپیما بسیار کم و نزدیک به صفر شد/اعزام تکاوران تیپ ۶۵ نوهد/ارتش مختصات تقریبی محل سقوط هواپیمای ATR را در اختیار ستاد بحران گذاشت

پربحث‌های امروز

 1. اقدام قابل تقدیر امام جمعه اهواز در قبال اعتراض تلخ کارگران

 2. ضرغامی: به لیلا حاتمی خرده نگیرید وقتی رییس جمهور ....  

 3. موسوی لارگانی: برجام بزرگترین ضربه را به کشور وارد کرده است

 4. ابتکار: مدیریت بحران دولت نمره قبولی می‌گیرد

 5. واکنش «وزرات کشور» به فیلم برخورد پلیس با دختری که کشف حجاب کرد

 6. سوال از کرباسیان برای افزایش قیمت ارز/ احتمال استیضاح وزیر

 7. حرف حساب / نماز حکومت، عدالت است! / این چوپان را معرفی کنید !

 8. ایران هیچ پیش شرطی را برای سفر مکرون نپذیرفت

 9. زیباکلام: اگر درجا می‌زنیم یعنی هم بی‌عرضه هستیم هم از نظر آی‌کیو دارای مشکلاتی هستیم

 10. تصمیماتی که هیات دولت امشب با حضور روحانی گرفت

 11. پیام تسلیت وزیر اطلاعات به فرمانده کل سپاه و فرمانده نیروی انتظامی

 12. جوانفکر: احمدی‌نژاد از مجمع تشخیص مصلحت نظام استعفا نمی‌دهد

 13. محمد هاشمی: مرحوم آیت‌الله هاشمی رفتارهای امروز احمدی‌نژاد را پیش‌بینی کرده بود/ برخورد نکردن با او برای همه عجیب است

 14. آخرین تحلیل رئیس پلیس تهران بزرگ از آشوب گران خیابان پاسداران

 15. نشست خبری اژه ای/ از مجازات دختران خیابان انقلاب تا واکنش به مستند تلویزیون از سیدامامی و اظهارات احمدی نژاد، پرونده تخلفات شهرداری و بازداشت رئیس سابق حراست بانک مرکزی

 16. مطهری: باید بیش از این با دراویش برخورد می‌شد

 17. سردار رحیمی: این آشوب‌ها نشات گرفته از سایت‌های معاند و ضدانقلاب است

 18. شورای امنیت درباره قطعنامه ضدایرانی رای‌گیری می‌کند

 19. مادر شهید حدادیان: شهید من بسیجی راه ولایت بود/ اشد مجازات قاتلان پسرم را خواستارم

 20. لاریجانی: ایجاد مسائل غیرامنیتی برای مردم خط قرمز مسئولان است

 21. سخنگوی قوه قضاییه: مرگ یکی از بازداشتی‌های اتفاقات خیابان پاسداران

 22. سردار کوثری: حکم اغتشاش‌گران خیابان پاسداران از نظر ما اعدام است

 23. برخی اعضای مجمع: احمدی‌نژاد صلاحیت عضویت در مجمع تشخیص مصلحت را ندارد

 24. محسنی اژه‌ای: نفوذی‌ها حتما پوششی معقول و مورد پذیرش مردم و حکومت را دارند

 25. سخنگوی قوه قضاییه: دستگیری سه متهم جدید مرتبط با پرونده سیدامامی

پربحث‌های دیروز

 1. روحانی: با گذاشتن قرآن در داشبورد، خودرو اسلامی نمی‌شود/ عده ای می خواستند برای هر علمی یک آیه و حدیث پیدا کنند

 2. باهنر: مقامات قضایی گفته‌اند که برای برخورد با احمدی‌نژاد آمادگی وجود دارد و به اندازه کافی هم جرم مرتکب شده است

 3. تصحیح دو اشتباه و تقدیر از گروه پزشکان بیمارستان نمازی شیراز

 4. درباره پالس‌های جدی و بی‌سابقه ایران به 1+5

 5. ابراهیم جعفری: ایران باید از بازار‌های عراق بهره ببرد

 6. بیانیه فراکسیون اصولگرایان خانه احزاب ایران درباره طرح مسائل تفرقه‌انگیز و فرار از پاسخگویی

 7. فردا؛ جلسه فوق العاده شورای نگهبان برای بودجه ۹۷

 8. دادستان تهران: متهمان حوادث خیابان پاسداران تعیین تکلیف شدند / عوامل اصلی بزودی آزاد نخواهند شد

 9. چرا گل به خودی می‌زنید؟

 10. ضرغامی : اصلاح طلبان خیلی بهتر از اصول گرایان مهندسی انتخابات کردند

 11. مناظره دو اصلاح طلب و اصولگرا، امشب در شبکه یک

 12. محسن رضایی :برخی مسئولان برای دشمنان و رسانه های بیگانه خوراک تبلیغی فراهم می کند

 13. ظریف: کشورهای منطقه نگاه‌شان به مردم خودشان باشد

 14. نوبخت: ما از جایگاه قانونی و پشتیبانی مردمی برخوردار هستیم و اگر اعتراضاتی هم وجود دارد، در دورن خانواده اتفاق افتاده است

 15. نماینده مجلس: سوال از رئیس‌جمهور در خصوص موسسات مالی دیگر وجاهت قانونی ندارد

 16. دادستان تهران: هیچ فردی حق ندارد به بهانه آزادی، امنیت را مخدوش کند

 17. آیت الله مکارم شیرازی: عاملان شهادت ماموران انتظامی کار داعشی‌ها را انجام دادند

 18. واکنش علی مطهری به نامه احمدی‌نژاد: آیا این اقدام تهدید قوه‎قضاییه به افشای حقایق نیست؟

 19. سخنگوی ناجا: ناجا و سیستم قضایی به جد در حال رسیدگی به پرونده اغتشاشگران هستند/ بررسی نحوه برخورد مامور پلیس با دختری که کشف حجاب کرد

 20. سخنگوی وزارت خارجه: قطعاً روزی خواهد رسید که عربستان با یک شکست مفتضحانه یمن را هم ترک خواهد کرد

 21. معمای نگرانی احمدی نژاد از پررنگ شدن سعید جلیلی

 22. ظریف: داعش زاییده حمله آمریکا به عراق است

 23. برگزاری آخرین جلسه دادگاه تجدیدنظر «بقایی»

 24. روزنامه جمهوری اسلامی: اگر اطلاعات احمدی نژاد درست است چرا به ان توجه نمی شود؟

 25. نبردهایی که «حاج قاسم» شخصا فرماندهی کرد

پربحث‌های هفته

 1. تشک کشتی، چالش جدید ایران با اسرائیل

 2. روحانی: با گذاشتن قرآن در داشبورد، خودرو اسلامی نمی‌شود/ عده ای می خواستند برای هر علمی یک آیه و حدیث پیدا کنند

 3. آقای آخوندی! زمان عذرخواهی و استعفا فرا نرسیده است؟

 4. انتقاد کیهان از بازیگر معروف

 5. نشانه‌ای دیگر برای خروج  بی بی سی از بی طرفی

 6. رئیس سازمان اجتماعی کشور: ۹۵ درصد بانوان کشور به حجاب باور دارند

 7. اقدام قابل تقدیر امام جمعه اهواز در قبال اعتراض تلخ کارگران

 8. دفتر سخنگوی دولت: حداکثر حقوق مقامات ۱۰ میلیون تومان است

 9. درخواست احمد توکلی از شرکت کنندگان در مراسم ترحیم فرزندش 

 10. باهنر: مقامات قضایی گفته‌اند که برای برخورد با احمدی‌نژاد آمادگی وجود دارد و به اندازه کافی هم جرم مرتکب شده است

 11. رییس کمیسیون عمران مجلس: قصور سازمان هواپیمایی و هواپیمایی آسمان در سقوط هواپیما/ مسئولین استعفاء دهند/ بررسی علت سقوط هواپیما در کمیسیون عمران

 12. تصحیح دو اشتباه و تقدیر از گروه پزشکان بیمارستان نمازی شیراز

 13. ضرغامی: به لیلا حاتمی خرده نگیرید وقتی رییس جمهور ....  

 14. کدخدایی: احمدی‌نژاد اصرار داشت نتیجه انتخابات ۸۸ هرچه زودتر اعلام شود/ علی رغم اصرار تن به اعلام پیش از موعد صحت انتخابات ندادیم

 15. سوال از رئیس جمهور درباره افزایش قیمت دلار و کاهش ارزش پول ملی/ 80 امضاء

 16. جزئیات شهادت ۳ مامور ناجا در درگیری خیابانی در پاسداران تهران/ قاتلان بلافاصله دستگیر شدند/ اوضاع تحت کنترل است +فیلم

 17. اختصاصی الف/ استیضاح آخوندی با 17 امضاء و پنچ محور تحویل کمیسیون عمران شد

 18. پلیس: ناآرامی‌های خیابان پاسداران ساعت ۴ و نیم بامداد به پایان رسید / ۳۰۰ نفر از جمله رانندگان خودروهای اتوبوس مرگ و سمند بازداشت شدند / شهادت سه مامور ناجا و دو بسیجی

 19. موسوی لارگانی: برجام بزرگترین ضربه را به کشور وارد کرده است

 20. یادداشت حسین شریعتمداری / تحلیل احمقانه! /چه کسی اجازه نداده بود؟

 21. جهانگیری: زمان انتخابات کمی «زیاده‌روی» کردم!

 22. ابتکار: مدیریت بحران دولت نمره قبولی می‌گیرد

 23. پایان آشوب دراویش در پاسداران تهران/ ۳ مامور پلیس و ۲ بسیجی به شهادت رسیدند

 24. ظریف در پایان سفرش به مونیخ: آنهایی که دنبال گفت‌وگو هستند جدیت در اجرای تعهدات قبلی‌شان را نشان دهند/ امیدوارم شایسته محبت‌های رهبری باشم/ کنایه به نتانیاهو و عادل الجبیر

 25. واکنش «وزرات کشور» به فیلم برخورد پلیس با دختری که کشف حجاب کرد

آخرین عناوین