بامیلو

چرا نود به سوژ‌ه ای بی ارزش پرداخت؟

گروه ورزشی الف،   3960817105 ۴۰ نظر، ۴ در صف انتشار و ۲۹ تکراری یا غیرقابل انتشار
 چرا نود به سوژ‌ه ای بی ارزش پرداخت؟

یکبار دیگر این فرصت مناسب به آقای عادل فردوسی پور رسید تا مطلبی علیه فوتبال ایران بیابد و در برنامه‌اش به نمایش بگذارد. مطلبی که ارزش خبری‌اش در حد پرداختن در یک برنامه زنده نیست و بیشتر به گزارشی حاشیه‌ای در یکی از برنامه‌های مستند شوک شبیه است تا یک گزارش زنده در یک برنامه ورزشی پرطرفدار!

خیلی‌ها وقتی متوجه شدند که او قرار است بخشی از وقت برنامه‌اش روی آنتن زنده سیما را به این موضوع اختصاص بدهد، یادشان آمد که ذهن زرد پسند عادل فردوسی پور از یافتن سوژه‌های اینچنینی به وجد می‌آید. او یکی از زردترین سلیقه‌های ورزشی را دارد و از تماشای هر چیز بی‌اهمیت و غیر متعارفی به وجد می‌آید. او عاشق این است که در مورد موضوعات بی‌اهمیتی مثل لباس پوشیدن یا شیوه اصلاح کردن صورت یا موی یک بازیکن یا مربی سخنرانی کند اما برای صحبت کردن از موضوع مهمی مانند بی‌اهمیتی صدا و سیما در پرداخت حق پخش، وقت ندارد.


عادل فردوسی پور برای پر کردن برنامه‌اش با سوژه‌های اینچنینی تردید به دل راه نمی‌دهد. برای او اهمیتی ندارد که با پرداختن به چنین موضع زشت، زننده و نامناسبی در یک برنامه زنده، چقدر می‌تواند به اشاعه این تفکر اشتباه کمک کند. همین حالا هم اگر صفحات حوادث روزنامه‌ها را باز کنید، روزی یک یا دو خبر را خواهید یافت که به موضوعاتی مانند رمالی یا جادوگری و جنایات و فجایعی اختصاص دارد که در پی مراجعه مردم به این آدم‌های شیاد رخ می‌دهد. بارها و بارها خوانده‌اید و خوانده‌ایم که چه زندگی‌ها به خاطر رمالی و جادوگری به هم ریخته و چقدر سرمایه‌ها تلف شده است.


کم نیستند اخبار مربوط به فریب خوردن خانم‌هایی که به خیال خام خود برای یافتن رقیب پنهانی خود، وارد سراهایی شده‌اند که در آنجا اتفاقاتی بسیار تلخ انتظارشان را می‌کشیده.


حالا عادل فردوسی پور، می‌آید و در یک برنامه زنده، بیست دقیقه این را در ذهن مردم جا می‌اندازد که رمالی و ساحری هست و در همه جا استفاده می‌شود و حتی تیم‌های ثروتمند نیز برای صعود به لیگ برتر، از راهکار فنی دست شسته‌اند و به دنبال این هستند که به چنین راهکارهای غلطی روی بیاورند.


باید اظهار تأسف کنیم برای عادل فردوسی پور، برنامه نود و شبکه سوم سیما که وقت بینندگانش را با توضیح دادن در مورد ... تلف می‌کند. عادل فردوسی پور خودش هم خجالت کشید وقتی می‌خواست توضیح بدهد که دقیقاً چه اتفاقی افتاده و چه مایعی را روی خط دروازه ریخته‌اند! سؤال اینجاست که کودکان یا نوجوانانی که پای یک برنامه تلویزیونی زنده نشسته‌اند و امیدوارند تصویر بازیکن یا مربی محبوب خود را ببینند، ازتماشای چنین تصاویر و شنیدن چنین حرف‌هایی قرار است دقیقاً چه چیزی عایدشان شود؟ یک زمانی عادل فردوسی پور خبرنگار مخفی می‌فرستد تا از دل صحبت‌های دو واسطه قلابی با مدیر برند جیوآ، فساد حاکم در بازار پوشاک ورزشی و مناسبات مالی نامشروع بین برخی از مسوولان باشگاهی و برخی از تولید کنندگان را به نمایش بگذارد که در نهایت به فاکتورسازی ختم می‌شود. در چنین روزی باید به افتخار عادل فردوسی پور، محکم دست برهم بکوبیم و به او و شم روزنامه نگاری‌اش آفرین بگوییم. یا مثلاً وقتی عادل به افشای قرارداد شرکت برهان مبین در مورد بلیت فروشی‌های لیگ می‌پردازد و اثبات می‌کند که پای آقازاده‌های ورزشی در میان است، باید به او و جسارتش تبریک گفت.


اما ورود او به بخش بی اهمیت، غیر لازم و اثبات نشده‌ای مانند ساحری در لیگ آنهم در برنامه زنده چه اهمیتی دارد؟ واقعاً چرا باید وقت مردم گرفته شود تا در مورد ریخته شدن ... روی خط دروازه یک تیم صحبت کنند. رسانه‌های ورزشی این موضوع را به خوبی منتشر کردند و دیگر نیازی به ورود برنامه نود به چنین سوژه‌ای نبود.


در حقیقت، علاقه ذاتی عادل به این موضوع بی اهمیت باعث شده تا وقت مردم این‌گونه به هدر برود. در کتاب فوتبال علیه دشمن سایمون کوپر - که خود عادل ترجمه‌اش کرده - فصلی به موضوع جادوگری در فوتبال اختصاص دارد که در این فصل مشخص می‌شود علاقه بازیکنان فوتبال به جادو یا موارد اینچنینی به لیگ‌های معتبر اروپایی هم کشیده شده و فقط در آفریقا دنبال نمی‌شود. او از هر فرصتی استفاده می‌کند تا در خلال گزارش مسابقات فوتبال مخصوصاً در حوزه مسابقات بین الملل، به موارد بی اهمیت اینچنینی اشاره کند!


شاید بزرگترین ضعف برنامه نود این است که عادل هم مجری و هم تهیه کننده آن است و کسی نیست که جلوی برخی از این بی‌سلیقگی‌هایش را بگیرد! برای صدا و سیما انگار مهم نیست که چه محتوایی را به نمایش مردم بگذارد اما یک زمانی این آنتن حرمتی بیش از این داشت که یک مجری بیاید و نیم ساعت در مورد .... وقت مردم را بگیرد!

*صبح نو

عضویت در کانال تلگرام الف

عناوین مرتبط

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۳۹۶۱۹۱۱:۲۶:۰۷ ۱۳۹۶/۸/۱۷
کار عادل بسیار خوب و بی نظیر است
ناشناس۱۳۹۷۱۶۱۳:۲۶:۵۹ ۱۳۹۶/۸/۱۷
اینا باید شفاف گفته بشه تا معلوم شه خروجی بودجه فرهنگی ورزشی چی هست چه آدم هایی باچه باورهایی ...
سعید۱۳۹۶۲۳۱۱:۳۵:۱۴ ۱۳۹۶/۸/۱۷
به نظر من اینهایی که گفته کاملا واقعیت داره و فایدش هم اینه که مردم نسبت به این مسائل خرافی آگاه باشن. مهمترین عامل موفقیت عادل و برنامه نود همین پرداختن به واقعیت هاست.
ناشناس۱۳۹۶۲۶۱۱:۳۷:۲۵ ۱۳۹۶/۸/۱۷
كاملا با شما موافق هستم
سینا۱۳۹۶۳۶۱۱:۴۷:۲۳ ۱۳۹۶/۸/۱۷
جند بار برنامه و دیدی؟ به حق پخش هم 2 برنامه پرداخته. اگر این برنامه مسئله زشت و زننده ای رو نشون می ده اون رو تقبیح و شماتت می کنه نه اینکه ستایش کنه برادر. نود برنامه محبوبی هست ولی کلی توش مشکل هست و قبول دارم. ولی این مشکلاتی که شما گفتی به نظر حقیر وارد نیست. مخصوصا اختصاص ندادن برنامه به حق بخش که نشان از اطلاع نداشتن شما از آن دو برنامه هست که انتظار میره بابت اتهامی ناروایی که وارد کردین از طریق همین تارنمای تحلیلی(که خیلی دوسش دارم) عذرخواهی کنید.
ناشناس۱۳۹۶۴۶۱۱:۵۷:۰۷ ۱۳۹۶/۸/۱۷
کاملا با این تحلیل موافقم. برنامه بسیار مزخرفی بود این هفته و چیزهایی که باید میشنیدیم را نشنیدیم!
محمد۱۳۹۶۴۸۱۱:۵۹:۰۸ ۱۳۹۶/۸/۱۷
با دیدگاه نویسنده مخالفم
آریابان۱۳۹۶۵۱۱۲:۰۰:۵۱ ۱۳۹۶/۸/۱۷
این یک واقعیتیه که جناب فردوسی پور اولین شرط لازم برای یک مجری رادیو-تلویزیونی را که دارا بودن یک بیان گویا و رسا و قابل درک برای شنونده و بیننده است (آهنگ کلام بماند !!!!!) ندارد و عمدتا بسیاری از کلماتی که ایشان ادا میکند برای عموم شنوندگان نامفهوم و غیر قابل درک است ؛ بر این اساس مهمترین علت ماندگاری برنامۀ 90 بر اوج آنتن سیماباید دردو ویژگی منحصر به فرد دیگر این برنامه یافت : یکی اونکه در حال حاضر ، تنها برنامه ایست که صدای مخاطب پشت خط را به طور مستقیم روی آنتن می برد و پخش می کند (حتی هر چند که همۀ مخاطبین منتخب دارای اسم و رسم و با هویت کاملا شناخته شده و همگی دست اندر کارند ، نه مخاطبین ناشناس !!!! در کوچه و خیابون ) و دوم هم اینکه در چالشگری ها اصولا آنقدر جلو میره که همه رو به جون هم میندازه !!! ؛
ناشناس۱۳۹۶۵۲۱۲:۰۰:۵۵ ۱۳۹۶/۸/۱۷
اتفاقا سوژه خوبی بود ، در اینکه همه درگیر جهل و خرافه هستند شکی نیست ، هر کسی به نحوی درگیر است .
ناشناس۱۳۹۶۵۳۱۲:۰۴:۵۰ ۱۳۹۶/۸/۱۷
اگر تلویزیون جلوی فردوسی پور را بگیرد ، یک عده نق می زنند، حالا هم که اجازه پخش برنامه فردوسی پور را داده ، باز نق می زنند !! هدف کوبیدن صدا و سیماست ، و گرنه شاید هیچکدام ، اصلا فردوسی پور را نشناسند!
آرمان۱۳۹۶۶۲۱۲:۱۴:۱۳ ۱۳۹۶/۸/۱۷
تاسف رو بايد به حال مملكتي خورد كه مردم با سواد و بالا شهرنشيش براي حل مشكلات زناشوئي زندگي شون متوسل به جادو و جمبل مي شن . تا حالا شنيديد توي مناطق پائين شهر يه همچين اتفاقي بيافته . چون براي پولي كه از راه حلال و زحمت كشيدن در ميارن احترام قائلن . تاسف بايد به حال اونايي خورد كه ثروت باد آوردشون رو نمي دونن چطور بايد خرج كنن . پس از آقاي فردوسي پور خورده نگيريد چون داره مسائلي رو عنوان مي كنه كه نه تنها زنان بالا شهر نشين رو بلكه جامعه ورزشي رو هم در گير خودش كرده.
مهدی۱۳۹۷۱۸۱۳:۳۳:۱۶ ۱۳۹۶/۸/۱۷
اتفاقا در قشر فقیر این ضعف فرهنگی پر رنگتر هست
آرش از روستا۱۴۰۴۶۰۱۱:۲۰:۱۱ ۱۳۹۶/۸/۱۸
دوست عزیز ثروت رو باد نمیاره بلکه تلاش و زحمت میاره.
اچ دی۱۳۹۶۷۸۱۲:۳۸:۰۳ ۱۳۹۶/۸/۱۷
عادل فردوسی پور بر خلاف دیگر برنامه های صدا وسیما که میخوان همه چی رو گل و بلبل نشون بدن سعی میکنه مسائلی که میتونه فوتبال رو به نابودی بکشونه بدون سانسور در برنامش مطرح کنه تا از تکرار شون جلوگیری بشه ، دلیل محبوبیت برنامه نود هم برای همینه، شما هم اگه فکر میکنین با سانسور میشه مشکلات رو حل کرد سخت در اشتباهین
زارع۱۴۰۲۰۸۲۱:۵۴:۰۴ ۱۳۹۶/۸/۱۷
از واقعیت فرار نکن
ناشناس۱۳۹۶۸۳۱۲:۴۷:۴۰ ۱۳۹۶/۸/۱۷
برنامه 90 پربينده ترين برنامه صدا وسيما است
ناشناس۱۳۹۶۸۷۱۲:۵۳:۴۷ ۱۳۹۶/۸/۱۷
برنامه عادل شاید مشکلاتی داشته باشد ولی عامه پسند است و برای صدا و سیما درآمدزایی دارد
ناشناس۱۳۹۶۸۸۱۲:۵۶:۱۵ ۱۳۹۶/۸/۱۷
درود بر الف جان، دقیقا برنامه نود به مسائل اصلی فوتبال که حق پخش تلویزیونی است اصلا یا ورود نمی کند یا خیلی سریع رد می شود، در مورد این که در مورد این که چرا بخش خصوصی وارد فوتبال نمی شد سخنی نمی گوید صحبتها بسیار زرد و دم دستی است تا صحبتهای مهم و پر اهمیت.
محمد۱۳۹۶۹۶۱۳:۰۳:۳۵ ۱۳۹۶/۸/۱۷
متاسفانه فقر فرهنگی و خرافه پرستی در جامعه بیداد می کند و فقیر و غنی هم نمی شناسد. هر کس به وسع خود مایه می گذارد. تا کی باید لاپوشانی کرد و سرپوش گذاشت. شاید جای مطرح کردن خرافه پرستی در برنامه ورزشی نباشد. اما یادمان نرود بارها گفته شده حتی مربی لیگ برتری ها پیش رمال در شهرهای دور افتاده رفته اند. باید مسائل گفته شود تا برایش راه کاری پیدا شود
ناشناس۱۳۹۷۰۳۱۳:۱۳:۵۶ ۱۳۹۶/۸/۱۷
با نویسنده مطالب مخالفم
بهزاد۱۳۹۷۰۵۱۳:۱۵:۴۱ ۱۳۹۶/۸/۱۷
متاسفانه این روزها این فرهنگ در تمامی بخش زیاد شده که که به فرع و حاشیه بیشتر اهمیت می دهند تا موضوع جذابتر جلوه کنه اصلا برنامه نود در برخی موارد با خط دهی و یا آمار بینندگان علاوه بر القا سعی دارد یک تیم یا فردی بالا و یا به پائین بکشه درست یا غلط جناحی یا فراجناحی این شیوه درستی نیست باید برنامه نود که بعضا به موضوعات مخرب در ورزش فوتبال منجر میشه تغییر نماید
مرتضی۱۳۹۷۰۶۱۳:۱۵:۴۴ ۱۳۹۶/۸/۱۷
به نظر من هیچ ایرادی به فردوسی پور در این قضی وارد نیست. در اینجا نویسنده باید نوعی تفکر غلط رو نقد میکرد و به اشتباه برنامه ی نود رو نقد کرد
حمید۱۳۹۷۱۲۱۳:۲۴:۲۵ ۱۳۹۶/۸/۱۷
به نظرم بایدبه این مسائل پرداخته بشه . چرا که اصلا هم مسئله غریبی در جامعه نیست .
حسن۱۳۹۷۲۷۱۳:۴۱:۱۲ ۱۳۹۶/۸/۱۷
کار اقای فردوسی پور بسیار خوب بود
پرهام۱۳۹۷۲۸۱۳:۴۳:۱۷ ۱۳۹۶/۸/۱۷
بنظر من عادل بحث خیلی خوبی را پیگیری کرد و برعکس نویسنده مطلب بالا بنظر میرسد مردم بخاطر همین کارها عادل را دوست دارن پس نویسنده بهتره است فکر خود را بنام مردم جا نزند از کامنت ها هم معلوم است که مردم چقدر این مطلب نویسنده را قبول دارن
حمید۱۳۹۷۳۰۱۳:۴۶:۲۷ ۱۳۹۶/۸/۱۷
انشای ننوشته که غلط نداره در ثانی گزینشی نباید به فردوسی پور نگاه کرد و میبایست کارنامه اش ارزیابی شود که در مجموع قابل قبول است / اول تلنگر به خودم که سعی کنیم نقاط قوت افراد را بزرگ کنیم که بهتر شوند نه نقاط ضعف آنها را
سید۱۳۹۷۳۱۱۳:۴۸:۳۵ ۱۳۹۶/۸/۱۷
منم موافقم که حداقل تو برنامه زنده جای این کار نبود....ضمن اینکه واقعا چرا به مسئله حق پخش نمی پردازه؟؟؟این از عادل بودنش کم می کنه...
ناشناس۱۳۹۷۳۶۱۳:۵۴:۲۶ ۱۳۹۶/۸/۱۷
بسیار کار عادل ستودنی است
ابراهیم۱۳۹۷۴۱۱۴:۰۳:۲۶ ۱۳۹۶/۸/۱۷
به نام خدا اگر در یک جامعه یک بیماری وجود داشته باشد ؛ پرداختن به آن در جهت آگاهی عمومی و توجه متخصصان و متولیان امر برای ارائه راههای پیشگیری و درمان آن بیماری نه تنها جای نکوهش ندارد ، بلکه وظیفه هر انسان عاقل و دلسوز است . این وظیفه در خصوص اصحاب رسانه چند برابر می شود . حتما عزیزان به خاطر دارند که در خصوص این بیماری قبلا" نیز هنرمند محترم ، جناب آقای مدیری ، اطلاع رسانی کرده بودند . به هر حال از سایت محترم الف توقع نمی رود که چنین عکس العملی از خود نشان دهد ، بلکه مناسب است همه دست به دست هم داده و این بیماری های فرهنگی را از چهره و وجود میهن و امت اسلامی بزدایند .
کیوان سپانلو۱۳۹۷۴۵۱۴:۰۷:۲۸ ۱۳۹۶/۸/۱۷
برنامه های تلویزیون باید یک جوری پر شود. مسئله‌ ی خرافات و جادو و جنبل یک نوع به بیراهه کشاندن موضوعات اصلی است. علم و ایمان در یک جهتند اما خرافات ضد هر دو است. آقای فردوسی پور علیرغم سواد زیادش به حاشیه ها زیاد اهمیت می دهد و همین امر باعث شده تا نتواند از کارشناسان خوب فوتبال کشورمان جهت بررسی و نقد کمبودها و برجستگی های فوتبال ایران به نحو احسنت استفاده کند.
سینا۱۳۹۷۶۱۱۴:۲۹:۳۸ ۱۳۹۶/۸/۱۷
اتفاقا مطلب مهمی بود که عادل به آن پرداخته است و ریشه های این خرافه پرستی ها که انجام دهندگان آن هیچ اعتقادی هم به آن ندارند باید رو شود
ناشناس۱۳۹۷۸۲۱۴:۴۶:۵۹ ۱۳۹۶/۸/۱۷
اصلا هم بی ارزش نبوده بلکه یکی از معدود دفعاتی هست یک ایتم درست در برنامه پخش شد . مبارزه با خرافات و رمل و جادو که چندین ساله که در فوتبال ما متاسفانه وجود داره نمونه بارزش .. بود که هر وقت ..می ایستاد قبل از شروع مسابقه یه ضربدر و .. می زد . حتی .. چیزی که بوده و الان هم هست و درامد میلیاردی را نصیب جادوگران کرده است . چرا شما ..آن را چیز بی ارزشی می دانی
ناشناس۱۳۹۸۰۱۱۵:۰۷:۴۱ ۱۳۹۶/۸/۱۷
صدا و سیما بیشتر .. فقط چند برنامه خاصمثل برنامه 90 و برنامه ماه عسل است که مردم دوست دارند و جالب است .
حسینی۱۳۹۸۳۴۱۵:۳۲:۵۲ ۱۳۹۶/۸/۱۷
اتفاقا برنامه این هفته 90 خیلی خوب بود. من هم برای نویسنده این متن اظهار تأسف می کنم. فردوسی پور ده ها بلکه صدها بار در خصوص ارزشها و شهدا و ... آیتم های بی نظیر داشته و حتی در خصوص حق پخش تلویزیونی بیشترین پیگیری رو در برنامه داشته. گویا نویسنده محترم، برنامه 90 رو کامل ندیده و نمی بینند. سوژه این هفته هم عالی بود. موفق باشید
ناشناس۱۳۹۹۱۳۱۶:۲۵:۳۱ ۱۳۹۶/۸/۱۷
اتفاقا خیلی ها گرفتار خرافات این چنینی هستند و من دیدم و باید به این مسائل پرداخت
امیر۱۳۹۹۵۷۱۷:۲۲:۲۰ ۱۳۹۶/۸/۱۷
آینه چون نقش تو بنمود راست خود شکن آیینه شکستن خطاست
ميثم۱۴۰۲۲۸۲۲:۱۷:۰۳ ۱۳۹۶/۸/۱۷
كاملا با نويسنده مخالفم.
ناشناس۱۴۰۲۲۹۲۲:۱۷:۳۱ ۱۳۹۶/۸/۱۷
چون خود این برنامه هم ارزش خودش رو از دست داده مدتهاست!!!
معصومه۱۴۰۲۸۷۰۰:۱۷:۴۲ ۱۳۹۶/۸/۱۸
چطور به خودتون اجازه میدید به عادل بگید ذهن زرد پسند فک کنم شما اصلا نه ایشون و نه برنامه ۹۰ رو نمیشناسید
ناشناس۱۴۰۳۰۱۰۱:۱۵:۵۰ ۱۳۹۶/۸/۱۸
اصلا وظیفه و رسالت و هدف برنامه نود پرداختن به همین مسائل هست شما قدر 90 را نمیدانید اگر نود نبود الان معل.وم نبود که وضعیت فوتبال ما چگونه است نود از یک طرف یک دادگاه رسانه ای است که هر هفته مچ خیلی ها رو میگیره از یک طرف هم به نقد بازیکنان و..می پردازه . خواهشا اجازه بدهید عادل کارش رو بکنه . خیلی هم عالی و خوب و مفیده من فقط دوشنبه ها ساعت 10 و نیم تلویزیونم رو باز می کنم بقیه ساعات خاموشه
بانک گردشگری

پربحث‌های امروز

 1. لیست وعده های رئیس جمهور قبل از انتخابات امسال

 2. آيا بخش مسكن وارد فاز رونق شده است ؟

 3. دلار زیر بار واقعیت می‌رود؟

 4. ولیعهد عربستان: با حمایت ترامپ به دنبال ایجاد ائتلافی علیه ایران هستیم

 5. وعده صادق

 6. اولین واکنش رسمی حزب‌الله لبنان به بازگشت حریری

 7. فرافکنی نتانیاهو: اجازه نمی‌دهیم ایران به حضورش در سوریه ادامه دهد

 8. واژگونی تریلر حامل بار ماهی در کرمان  

 9. حمید فرخ‌نژاد:در سینما بیشتر هزینه‌ها رویکرد سیاسی دارد/فرهنگ مثل اکسیژن در اطراف ماست

 10. ابتکار: برای تسهیل حضور زنان در ورزشگاه‌ها آئین‌نامه تصویب شده است

 11. انتقاد دفتر تحکیم وحدت به نظام بانکداری و عملکرد موسسات بانکی در کشور/ ذبح اسلامی خوک

 12. ماجرای کمک ۱۰ میلیاردی فرح پهلوی به زلزله‌زدگان کرمانشاه چه بود؟

 13. نمایی از کفش طلای چهارم لیونل مسی  

 14. هجوم آمریکایی‌ها به فروشگاه‌ها در جمعه سیاه  

 15. هندی‌ها روی سیب ایران ۵۰ درصد تعرفه می‌بندند

 16. کدام بازنشسته‌ها حق برگشت دارند؟

 17. خطر آسیب‌های اجتماعی بیخ گوش آموزش و پرورش!

 18. ترامپ، دختر و دامادش را از کاخ سفید اخراج کرد

 19. سیف برای توضیح درمورد مشکلات موسسات اعتباری به مجلس می‌رود

 20. ساخت برچسب های هوشمند امنیتی کالا با فناوری نانو/ جلوگیری از جعل

 21. پارس جنوبی- پرسپولیس؛ فینال نیم فصل/ استقلال در ورزشگاه خالی مقابل آقا فیروز

 22. چرا ایرانی‌ها خاطره نمی‌نویسند؟

 23. جریمه گران‌فروشی فقط ۲۲۰ هزار تومان!

 24. احسان کرمی:مجریان انگشت‌شماری که کمرنگ شده‌اند

 25. 3 ساله شدن هنرستان‌ها از سال آینده/محدودیت در ثبت‌نام‌ها بدلیل کمبود فضای آموزشی

پربحث‌های دیروز

 1. پیلِ زلزله‌ی ازگله

 2. آخوندی: با زلزله تسویه حساب سیاسی کردند

 3. تمیز کردن دندان با انگشت توسط واعظی  

 4. دعوت شهردار تهران از قالیباف برای انجام مناظره/ سیاسی‌کاری، افتتاح خط 7 بود نه تعطیلی آن

 5. مهدی مهدوی‌کیا: خدا را شکر داعش از بین رفت/ مردم دنیا از کار سرلشکر سلیمانی خوشحال شدند

 6. چرا تعطیلی هشتم ربیع الاول باید لغو شود؟

 7. شگرد توتال برای معطلی فاز 11 پارس جنوبی و بهره برداری قطری‌ها از مخازن مشترک

 8. نماینده مردم کرمانشاه در مجلس: تسهیلات دولت دیوار حیاط روستائیان را هم نخواهد ساخت

 9. ممنوعیت عکسبرداری برای کارت ملی در دفاتر پست و پیشخوان دولت/ واکنش ثبت احوال

 10. پشت پرده ضرب و شتم یکی از زلزله زدگان توسط جناب سروان در کرمانشاه  

 11. سردار سلیمانی؛ جوان ٢٣ساله‌ای که «ژنرال بی‌سایه» خاورمیانه شد/ روایتی از زندگی شخصی حاج قاسم

 12. گرفتن اثر انگشت از دانشجوها برای استفاده از قاشق و چنگال  

 13. مقتدی صدر: ایران از سفرم به عربستان ناراحت است / با سردار سلیمانی در مراسم ختم پدرش گفتگو کردم

 14. خنده ظریف و لاوروف در حاشیه اجلاس سوچی

 15. رفتگری با مدرک فوق لیسانس  

 16. امید حل مشکلات با برجام واهی بود

 17. پنجمین شکست عربستان سعودی در منطقه

 18. استاندار کرمانشاه: چادرهای اهدا شده پاسخگوی سرمای مناطق زلزله‌زده نیست

 19. انتقاد وزیر صنعت از دخالت دولت در موضوع نان

 20. انتقاد غرضی از میزان کارمفید در ادارات

 21. ۳ شرط سعد حریری برای پس گرفتن استعفا

 22. ۵۵ کیلومترمربع از مساحت تهران در حریم گسل‌هاست/ چه بلایی‌سر ۱۰۱برج و ۷۰گود پرخطر تهران در زلزله می‌آید؟

 23. توضیحات جهرمی درباره «ویز»/بررسی دستور قضایی برای تاکسیهای آنلاین

 24. جزئیات تخلف دولت در پرداخت یارانه‌های نقدی

 25. وزیر اقتصاد باید به دنبال راهکار برای مقابله با قاچاق کالا باشد

پربحث‌های هفته

 1. تعطیلی بی منطق 8 ربیع‌الاول را از تقویم حذف کنید

 2. دولت نتوانست فاینانسور بیابد/ایرباس هواپیماهای ایران را حراج کرد

 3. سیف: کمبود ارز نداریم/امسال افزایش قیمت دلار نظم مناسب‌تری داشته است

 4. نامه سردار سلیمانی به رهبر انقلاب: به عنوان سرباز مکلف شده از جانب حضرتعالی پایان داعش را اعلام می‌کنم/ آمار خسارت‌ 500 میلیارد دلار است/ 6 هزار نفر به نام اسلام خود را منفجر کردند

 5. زلزله مهیب دلهای مردم، روی گسلهای دردناک اظهارات سیاسیون

 6. دقیقا کجایی؟

 7. توضيحات وحید حقانیان پیرامون اظهاراتش در مورد معاون اول رئیس جمهور

 8. تصمیم گیری ۲۳ نماینده مجلس برای دریافت حقوق نجومی و مادام العمر خود و سایر مقامات

 9. هشدار توکلی درباره فعالیت رانتی یک شرکت خصوصی در تدوین بودجه عملیاتی برای دستگاه‌ها

 10. لیست وعده های رئیس جمهور قبل از انتخابات امسال

 11. اينجا كرمانشاه، روز ششم زلزله/ سلام ما را به وزیر مسکن برسانید!

 12. سقوط اخلاق در زلزله سیاست

 13. سیاه نمایی علیه یکی از خدمات نظام

 14. ویرگول نجومی!

 15. آيا بخش مسكن وارد فاز رونق شده است ؟

 16. پیلِ زلزله‌ی ازگله

 17. نامه احمد توکلی به وزیر نفت: اجرای قرارداد غیرقانونی فروش گاز به شرکت نروژی ایرانی را متوقف کنید / چرا گاز طبیعی را نصف قیمت فروش به ترکیه تعیین کرده اید؟

 18. قالیباف: منکر تخلفات شهرداری نیستم/ تعطیلی خط هفت مترو کار سیاسی است

 19. آخوندی: با زلزله تسویه حساب سیاسی کردند

 20. انتقاد شدید وحید حقانیان، نماینده ویژه رهبری از سیاسی کاری جهانگیری در مواجهه با مسکن مهر  

 21. زلزله کرمانشاه نمایی کلی از وضعیت حاکم بر ساخت وساز را نشان داد/عمده برج‌های تهران روی گسل است که دیر یا زود فعال خواهد شد و فاجعه‌ای به وجود می‌آید

 22. تمیز کردن دندان با انگشت توسط واعظی  

 23. موافقت مجلس با یک فوریت طرح «لغو تعطیلی هشتم ربیع‌الاول» در هفته آینده/ علی مطهری: در اين روز مردم بايد شادی كنند يا عزاداری؟

 24. سعد حریری: اگر روسیه نبود بشار اسد سقوط می‌کرد

 25. نهنگ آبی یا نهنگ نوجوانی؟؟

پربحث‌های اخیر

 1. نمایی از کفش طلای چهارم لیونل مسی  

 2. پارس جنوبی- پرسپولیس؛ فینال نیم فصل/ استقلال در ورزشگاه خالی مقابل آقا فیروز

 3. ستاره‌هایی که بیشترین فینالها را از دست دادند + عکس

 4. عکس یادگاری لیونل مسی با 4 کفش طلایش  

 5. کمیته مسابقات AFC اعلام کرد: تیم‌های عربستانی باید به ایران بیایند

 6. جدول رده‌بندی لیگ برتر در پایان بازیهای امروز  

 7. صنعت نفت 3- سپاهان 2؛ کرار، کرار، کرار!

 8. رونمایی از چهره جدید راموس پس از شکستگی بینی  

 9. استقبال هواداران از پرسپولیس در عسلویه + تصاویر

 10. برانکو و بیلیچ گزینه های هدایت ازبکستان

 11. پیشنهاد شفر برای کمک به مردم زلزله‌زده

 12. شفر: شهباززاده را به روزهای خوبش برمی‌گردانم/هنوز جباری را ندیده‌ام

 13. روشن:آقای خرمگاه، اگر می‌دانستید شهباززاده آماده نیست چرا او را گرفتید؟

 14. محمود مشحون استعفا داد

 15. برانکو گزینه سرمربیگری تیم ملی ازبکستان

 16. رئیس فدراسیون بسکتبال استعفا داد

 17. IWF متوجه اشتباهش شد/ فدراسیون وزنه برداری آمریکا: سفارت پاسپورت رستمی را خواسته است

 18. سوژه ترین اشتباهات دروازه بانان  

 19. بیانیه باشگاه پرسپولیس در مورد حواشی اخیر

 20. رپ‌خوانی بازیکن مطرح تیم‌ملی  

 21. اظهار نظر سرمربی کرواسی درباره تیم ایران و برانکو ایوانکوویچ

پربحث‌های دیروز

 1. طعنه علی کریمی به صدا و سیما/ حرفایم در شبکه‌هاى اجتماعى می‌زنم که ببیننده میلیونى دارد

 2. گلزنی قدوس و شکست آرسنال در لیگ اروپا

 3. مرادی: نام کیانوش رستمی به دلیل ناهماهنگی در لیست قرار نگرفت؛ او برای سفر به آمریکا مشکلی ندارد

 4. ادعای عجیب فدراسیون جهانی در مورد ویزای رستمی/ حذف کیانوش از لیست اولیه  

 5. زندان برای ستاره برزیلی سابق میلان و رئال مادرید به اتهام رسوایی اخلاقی

 6. تقاضای مالی هنگفت اوزیل برای انتقال به بارسلونا

 7. 10 گل آکروباتیک تماشایی  

 8. کی روش به دنبال صعود ایران به دور دوم جام جهانی

 9. جلسه افتخاری و شفر در پایان تمرین استقلال

 10. 10 پیراهن پر فروش لیگ MLS در سال 2017

 11. قیافه دیدنی دروازه بانی که 7 گل خورد  

 12. مهاجم محبوب تراکتورسازی اخراج شده است؟

 13. سامان قدوس: در ایران نباید قبل از کاپیتان غذا بخورید!

 14. دستمزدی که اوزیل از بارسلونا می‌خواهد

 15. صعود دو پله ای ایران در رده بندی فیفا

 16. طارمی جزو چهار بازیکن برتر غرب آسیا

 17. علی کریمی حکم جلب مالک باشگاه نفت را گرفت

 18. توصیه عقاب به پسرش: در دروازه باید مثل گربه باشی!

 19. بهداد سليمي در ركوردگيری پيش از اعزام به مسابقات قهرماني جهان وزنه 260 كيلوگرمي را در حركت دو ضرب مهار کرد  

 20. دالیچ: برانکو از بهترین مربیان کروات است/ ایران با کی‌روش تیم خوبی در جام‌جهانی دارد

 21. آخرین عناوین روزنامه‌های ورزشی

پربحث‌های هفته

 1. تبدیل نام باشگاه سياه‌جامگان خراسان به مشكي‌پوشان خراسان

 2. تاج: تیم ملی ۴۰ روز قبل از جام‌جهانی به روسیه می‌رود

 3. نمایی از کفش طلای چهارم لیونل مسی  

 4. پارس جنوبی- پرسپولیس؛ فینال نیم فصل/ استقلال در ورزشگاه خالی مقابل آقا فیروز

 5. طعنه علی کریمی به صدا و سیما/ حرفایم در شبکه‌هاى اجتماعى می‌زنم که ببیننده میلیونى دارد

 6. حقیقی:می‌خواهم به عنوان شماره یک در جام جهانی باشم

 7. کمک مالی باشگاه کاوه رضایی به زلزله‌زدگان غرب ایران

 8. مهلت ٧٢ ساعته کمیته اخلاق به پرسپولیس درباره بیرانوند

 9. ۱۹ گمشده جودوی ایران در آن سوی مرز!

 10. بحران جدید برای دروازه‌بان پرسپولیس/ جنجال یک تقلب و تخلف عجیب!

 11. رکوردشکنی جودو در پناهندگی/ جدیدترین «بازنگشته» در حوالی آلمان!

 12. دلنوشته بیرانوند برای هواداران واقعی پرسپولیس

 13. درسی که باران کوثری از جواد خیابانی گرفت/ عکس

 14. حمایت عجیب منشا از دروازه‌بان مغضوب هواداران+ عکس

 15. بعد از حضودر در رقابتهای هلند؛ یک جودوکار به تهران بازنگشت

 16. پیشکسوت پرسپولیس خطاب به بیرانوند: فراموش نکن که در میدان آزادی می‌خوابیدی

 17. AFC، نماینده عربستان را نقره داغ می‌کند

 18. افتخاری: سبک کردن طلب‌های استقلال عملیاتی بی‌نظیر بود

 19. دستمزد مربیان حاضر در جام جهانی ۲۰۱۸

 20. ستاره‌هایی که بیشترین فینالها را از دست دادند + عکس

 21. عکس یادگاری لیونل مسی با 4 کفش طلایش  

 22. کمیته مسابقات AFC اعلام کرد: تیم‌های عربستانی باید به ایران بیایند

 23. جدول رده‌بندی لیگ برتر در پایان بازیهای امروز  

 24. صنعت نفت 3- سپاهان 2؛ کرار، کرار، کرار!

 25. رونمایی از چهره جدید راموس پس از شکستگی بینی  

آخرین عناوین