وقتی به تاریخمان رحم نمی کنیم، انتظار از بقیه نیست که فیلم 300 را نسازند

امید حسینی، گروه تعاملی الف،   3960809106 ۴۱ نظر، ۲ در صف انتشار و ۳۵ تکراری یا غیرقابل انتشار
وقتی به تاریخمان رحم نمی کنیم، انتظار از بقیه نیست که فیلم 300 را نسازند

دنیای مجازی ما ایرانیان پر شده از کنایه و اهانت و دشمنی و نفرت‌پراکنی. تقریبا هر روز به یک بهانه، ملت مشغول فحاشی به همدیگر هستند. در اکثر مواقع، شبیه دعواها و کل‌کل‌های هواداران تیم‌های فوتبال، بی‌منطق به جان هم می‌افتند و به هر قیمتی می‌خواهند در مقابل هم صف‌آرایی کنند.

مثلا این روزها، بهانه‌ی دعوا، روز کوروش کبیر بود. آن‌طرفی‌ها مشغول تقدیر و تمجید افراطی از کوروش، این‌وری‌ها هم تمسخر و توهین! انگار چاره‌ای جز تن دادن به این دوگانه‌های غلط نیست. این بغض و کینه و نفرت و دشمنی هم قطعا از فضای مجازی به دنیای حقیقی سرایت می‌کند که نتیجه‌ی آن چیزی نیست جز فاصله و اختلاف بیشتر؛ و باز طبق معمول و مثل همه ماجراهای مشابه، یک علت اصلی ایجاد این حساسیت، تصمیم‌گیران و مسوولان سیاسی و امنیتی هستند که با ممنوعیت و محدودیت، می‌خواهند همه مسایل کشور را حل کنند.

لابد بهانه‌ی محدودیت، ممانعت از سوءاستفاده عناصر ضدانقلاب است. اما آیا از روش‌های دیگری نمی‌شد و نمی‌شود این مسایل را حل کرد؟ امروز فردوسی و کوروش، فردا هم لابد حافظ و سعدی و ... آیا همه این ها باید تعطیل شوند تا قضیه‌ای را جمع کرد؟ تا کی سیاست اورژانسی و دلخوشی به اینکه حالا امسال تمام شد، سال آینده خدا بزرگ است! نتیجه این سیاست‌ها تاکنون چه بوده؟ جز واکنش‌ بدتر و حساسیت بیشتر؟ چرا به جای همه این روش های تکراری و برخوردهای سلبی، یکبار خودمان نیامدیم و به تاریخ و هویت خود افتخار نکردیم؟ اصلا افتخار هم نه، لااقل بفهمیم که حالا مثل چهل سال پیش نمی‌شود با بی‌توجهی، ممنوعیت و محدودیت مساله‌ای را حل کرد.

خنده‌دار اینجاست که بسیاری از کاربران مذهبی و انقلابی تصور می‌کنند برای دفاع از دین و مذهب و انقلاب، حتما باید فحش به تاریخ ایران و هویت ملی و کوروش و داریوش بدهند تا دینشان کامل شود. البته تقصیر این دوستان نیست. اشکال از بزرگانی است که سال های سال، گفتند و نوشتند و تلاش کردند به مغز جوانان القاء کنند که تاریخ ایران، از بعد اسلام (و انقلاب) شروع شده و قبل از آن هیچ خبری نبوده. اینان تصور می‌کنند که کمترین اشاره و دلبستگی به تاریخ ایران باستان، نشانه باستان‌گرایی و ایران‌پرستی و شاه‌دوستی است. وقتی آن بزرگان، این‌چنین میان ایران و اسلام، تمایز قایل می‌شوند و منکر تاریخ و هویت ملی هستند، دیگر از جوانان انقلابی چه توقعی می‌توان داشت جز انکار همه تاریخ ایران؟ جالب اینکه همین دوستان و رسانه‌های انقلابی، در جریان فیلم ۳۰۰، عصبانی بودند که چرا آمریکای جنایتکار، ایرانیان باستان را مسخره کرده است! وقتی خود ما به تاریخمان رحم نمی‌کنیم و با انکار و تمسخر، هویتمان را به بازی می‌گیریم، دیگر چرا از دشمن ناراحتیم؟ گفتا ز که نالیم که از ماست که برماست...

مرحوم شهریار شعری دارد در وصف تخت جمشید. احتمالا خیلی‌ها، حتی یک‌بار هم این شعر را نخوانده‌اند. این همان شهریاری است که درباره اهل‌بیت شعرهای زیادی سروده، اما خب در وصف تاریخ باستان و ایران و عظمت تخت جمشید هم شعر گفته:

تخت جم ای سرای سراینده داستان
ای یادگارِ شوکتِ ایران باستان

جام جهان‌نمایی و دستان‌سرای جم
آیینه‌ی گذشته و آینده‌ی جهان

از عهد حشمت و عظمت یاد می‌دهی
ای مهد داریوش کبیر عظیم‌شان

بس دست اقتدار که بودت در آستین
بس سر به افتخار که سودت بر آستان

آتش زدت سکندر و هر خشتی از تو شد
آیینه‌ی سکندر آتش به دودمان

تاریخ ما به آتش کین و حسد بسوخت
تاریخ را به سوز درون باز کن دهان

آری امانت است و نشایدش جز امین
ناموس کشور است و نبایدش جز امان

 

عضویت در کانال تلگرام الف

عناوین مرتبط

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

مازيار۱۳۴۰۷۵۱۰:۵۸:۰۶ ۱۳۹۶/۸/۹
متن بسيار شيوا و تحسين برانگيزي بود
ایرانی۱۳۴۶۴۴۲۰:۵۴:۰۴ ۱۳۹۶/۸/۹
چه عجب تو سایت الف یه مطلب متفاوت هم دیدیم
افسر مجازی۱۳۴۰۷۷۱۰:۵۸:۵۰ ۱۳۹۶/۸/۹
همه دنیا میگردند یک چیزی از قدیمشون پیدا کنند و بهمه دنیا معرفی کنند و درآمد زایی و گردشگری رونق بدهند و بهمه دنیا فخر بفروشند/ نمیدونم چرا اینروز را ما در جهان تبلیغ نمیکنیم و توریست وارد نمیکنیم و بهمه ثابت از اول ایرانیان صلح دوست بودند!!!!
ناشناس۱۳۴۳۴۳۱۴:۴۵:۵۳ ۱۳۹۶/۸/۹
تو یکی از خیابونای دبی یه برج کفتری هست (که تو ایران مخصوصا اطراف مزارع روستایی به وفور دیده میشه ) اینو کردن سنبل که یعنی ما هم تاریخ داریم واینم نمونش !! اونوقت ما این همه عظمت تاریخی رو میخوایم ندیده بگیریم اصلا امکان نداره . مگه میشه به روز بگی شب !! این نادیده گرفتن تاریخ کهن ایران چه قبل اسلام چه بعد اسلام ...فقط یک خود زنی است وبس ! ...
محمدحسین۱۳۵۴۸۵۰۸:۲۱:۵۳ ۱۳۹۶/۸/۱۱
سلام دوست عزیز این روز ربطی به کورش ندارد نه روز تولد، نه روز تاجگذاری نه روز مرگ. روز بزرگداشت کورش کبیر، 21 مرداد است. حتی روز بزرگداشت کورشمان را باید صهیونیستها تعیین کنند. چرا روز 21 مرداد را که در تاریخ مکتوب است به عنوان بزرگداشت کورش نگذاریم؟!
ناشناس۱۳۴۱۱۱۱۱:۳۴:۲۱ ۱۳۹۶/۸/۹
آفرین
علی۱۳۴۱۱۳۱۱:۳۵:۵۳ ۱۳۹۶/۸/۹
عالی بود کاش ما درک کنیم ایران و اسلام در تضاد با هم نیستند
ناشناس۱۳۴۲۱۱۱۲:۵۱:۵۲ ۱۳۹۶/۸/۹
در تضاد نیستن ولی ربطی هم ندارند! ایرانی، ایرانی است! مسلمان و مسیحی و زرتشتی و یهودی و غیره هم فرق ندارد! هم درستکارش ایرانی است و هم خلافکارش! هم آنکه اسید ریخت ایرانی و بود و هم آنکه با اسید سوخت، هم آنکه در دل شاد شد و هم آنکه در دل خون گریست! به هر حال امسال هم نه یکی از همین سال ها ایرانی خوب در شورا خواهد نشست! تاریخ را ببینید، ایران مانده، یونان و روم و عرب و مغول و غیره بودند که رفتند!
پرویز۱۳۴۲۳۴۱۳:۱۲:۰۷ ۱۳۹۶/۸/۹
آفرین ، متن خیلی با حالی بود
حسین۱۳۴۲۴۲۱۳:۱۸:۵۷ ۱۳۹۶/۸/۹
احسنت به نظر شما بزرگوار.دقیقا همینطور باید بشه...
naderehabedi@yahoo.com۱۳۴۱۵۴۱۲:۰۹:۱۰ ۱۳۹۶/۸/۹
جناب آقای حسینی سخنانتان بسیار منطقی و سنجیده و قابل تأمل است. امید آنکه همه دوستان با افکار و سلایق متفاوت با گوش جان آن را بشنوند .
چکیده۱۳۴۲۲۶۱۳:۰۳:۴۴ ۱۳۹۶/۸/۹
متن مطلوبی است مابایدبدانیم کشوری هستیم با قدمت تاریخی بسیار کهن ،باید به کودکانمان درمدارس بیاموزیم که ایران عزیزمان تاریخ مدون 100 هزارساله دارد ،باید بدانیم که اگر تشیع در جهان تابناک بشریت می درخشد باهمت ودرک صحیح مردم ایران بوده است،اگر به ظن اغلب مراجع کوروش کبیر یکی از پیامبران الهی است چرا اجازه نمی دهیم مردم ایشان را زیارت کنند ،باعث تاسف است که امام جمعه تهران می فرمایند که ملت ما تاریخ 1400 دارد
هموطن۱۳۴۲۲۸۱۳:۰۶:۰۵ ۱۳۹۶/۸/۹
دین و دید گاه همه انسانها محترم است، تا وقتی که به دیگران آسیب نزنند خداوند حق الناس را نمی بخشد حق مردم بسیار عزیز و صبور و شریف ایران این است که بتواند همه مراسم تاریخی و یا مذهبی خود را اجرا کنند.
مودی۱۳۴۲۴۷۱۳:۲۶:۵۴ ۱۳۹۶/۸/۹
نویسنده محترم به درستی به اشکال و ایرادی که بین مذهبیون و بعضی انقلابی ها در خصوص شناخت واقعی از تاریخ ایران قبل از اسلام هست اشاره کردید ولی اصلا به دوگانه سازی که از همان ابتدا ضدانقلاب سعی داشته و دارد که از ایران باستان و کورش در مقابل انقلاب و اسلام انجام دهند اشاره ای نکردید. خوب بود به این هم اشاره ای میکردید. البته روشن است که هر دو طرف مقصرند . و صدالبته کورشی که بعضی ایران پرستان و ضدانقلاب تعریف میکنند تومنی ده ریال با کورش ذوالقرنین که در اسلام آمده متفاوت است.
ازرپاد۱۳۴۴۲۰۱۶:۳۴:۳۷ ۱۳۹۶/۸/۹
بهتر بود 2تا کتاب میخوندی بعداظهارنظر میکردی دانشمند
ali۱۳۴۲۷۸۱۳:۵۳:۲۱ ۱۳۹۶/۸/۹
جالب بود اما از این لحاظ که یک سویه به قضاوت پرداختید. باید انطرفر راهم نهیب بزنید که به اسلام توهین می کنند و درکانالهای تلگرام به پیامبراسلام و دینش توهین می کنند و جمع شدن در کنار مقبره ای که هنوز بطور قطع ثابت نشده مال کوروش و یا مال مادرسلیمان است به نظام فحاشی می کنند وشعار میدهند. ببخشید از حرفم ناراحت شدید ولی بدانید که منظورم این است که هنوز از لحاظ علمی ثابت نشده. شاید غیرعلمی ......به هر حال من به کوروش احترام می گذارم و اورامانع دین و وطن دوستی ام نمیدانم. امابرخی از اونیز سو استفاده می کنند حتی برای خوب جلوه دادن پهلوی ها
ناشناس۱۳۴۲۹۱۱۳:۵۸:۰۲ ۱۳۹۶/۸/۹
"دنیای مجازی ما ایرانیان پر شده از کنایه و اهانت و دشمنی و نفرت‌پراکنی." من چنین احساسی ندارم، در محیطهای مجازی سالم تر و غیر سیاسی تر باشید.
ناشناس۱۳۴۳۰۲۱۴:۰۱:۵۹ ۱۳۹۶/۸/۹
دولت در آستانه روز کوروش جاده اصفهان شیراز را کلاٌ بازسازی کرد این نشون می‌ده که مسئولان خیلی به تاریخ کشور علاقمند هستند.
پادارلو۱۳۴۳۱۰۱۴:۰۹:۱۲ ۱۳۹۶/۸/۹
جالب و به موقع مطرح شده است.ممنون از زحمت این دوست گرامی.
ناشناس۱۳۴۳۱۸۱۴:۱۶:۱۵ ۱۳۹۶/۸/۹
ما می خوایم بدونیم چرا این همه دشمنی با تاریخ کشورمون داریم.همه کشورهای دنیا بد و دشمن .گذشته خودمون بد .خب چرا اینجوریه?همین سیستم توی مردم و همسایه به همسایه و کوچکترها به بزرگترها در حال سرایته
بابک۱۳۴۳۴۱۱۴:۴۵:۰۸ ۱۳۹۶/۸/۹
متن بسیار خوب و شعر بسیار عالی بود.
ناشناس۱۳۴۳۴۴۱۴:۴۶:۳۴ ۱۳۹۶/۸/۹
احسنت .
ناشناس۱۳۴۳۴۷۱۴:۴۹:۱۴ ۱۳۹۶/۸/۹
اینکه بعضی تاریخ را منکر میشوند یا اینکه تاریخ را تحقیر میکنند برای این است که ایرانی نیستند خائن هستند و دنبال هویت خارج از ایران میگردند چون اصلا اینها ایرانی نیستند
ناشناس۱۳۵۴۴۵۰۰:۵۰:۵۵ ۱۳۹۶/۸/۱۱
کوروشیا معمولا پندار نیک کردار نیک گفتار نیک رو عمل نمیکنن بیشتر مشغول تکفیر استناداتین که خلاف هوای نفسشونه
ناشناس۱۳۴۳۷۳۱۵:۱۸:۰۷ ۱۳۹۶/۸/۹
خيلي ممنون از مقاله تون
ناشناس۱۳۴۵۲۴۱۸:۲۵:۲۳ ۱۳۹۶/۸/۹
خداییش فکر نمیکرد الف همچین موضوعی بذاره ! فک میکردم تو فاز تخریب کوروش و داریوش و اینایین !!!!!!!!!!
محمد۱۳۴۶۷۴۲۱:۳۹:۲۵ ۱۳۹۶/۸/۹
سعدی علیه الرحمه اسکندر رومی را پرسیدند: دیار مغرب و مشرق بچه گرفتی که ملوک پیشین را خزاین و لشکر بیش از تو بوده است و چنین فتحی میسر نشد. گفتا: بعون خدای عزوجل هر مملکتی را که گرفتم رعیتش نیازردم و نام پادشاهان جز بنکوئی نبردم بــزرگـش نـخـوانـنـد اهـل خــرد کــه نـام بــزرگـان بــزشــتــی بــرد *** اینهمه هیچ است چون میگذرد تخت و بخت و امر و نهی و گیرودار نـام نـیک رفـتـگـان ضـایع مـکـن تــا بــمــانــد نــام نــیـکــت پــایـدار
مسعود۱۳۴۶۹۰۲۲:۱۱:۵۳ ۱۳۹۶/۸/۹
جانا سخن از زبان ما می گویی
ناشناس۱۳۴۷۵۸۲۳:۵۴:۴۴ ۱۳۹۶/۸/۹
چرا چنين شده است؟ منظورم عدم تحمل يکديگر و خود حق بينی است.
ناشناس۱۳۴۷۹۱۰۰:۴۶:۲۸ ۱۳۹۶/۸/۱۰
این چیزا واسه ما نون و اب نمیشه
ناشناس۱۳۸۱۶۳۰۸:۴۸:۱۴ ۱۳۹۶/۸/۱۵
انکار تاریخ و هویت و تخریب آنها ، نون و آب میشه ؟
ممدخان۱۳۴۸۰۰۰۱:۰۶:۵۴ ۱۳۹۶/۸/۱۰
آقای امید حسینی نگاه زیبایی در حول تاریخ باستان و کورش داشته ای و حقیقت چیزی جز آن نیست که شما نوشته اید دست مریزاد
ناشناس۱۳۴۸۲۱۰۳:۱۴:۳۹ ۱۳۹۶/۸/۱۰
فکر کنم تنها متنی بود که در الف خواندم وخوشم اومد. این همه از الف انتقاد کردم اما حالا میگم درود بر شما بخاطر این متن.
سوسان۱۳۴۸۷۸۰۸:۲۰:۱۷ ۱۳۹۶/۸/۱۰
چرا فارسها فکر میکنند تاریخ ایران فقط متعلق به آوارگان گالوت و حکومت خاخام منشیان است
اسدی۱۳۴۹۱۵۰۹:۱۲:۲۵ ۱۳۹۶/۸/۱۰
آفرین بر نویسندۀ متن. احمد توکلی همیشه یک استقلال رای داشته. گذاشتن همین متن هم نشانه همان استقلال رای است
ناشناس۱۳۴۹۵۹۱۰:۱۷:۱۷ ۱۳۹۶/۸/۱۰
یک جوری دو دیدگاه را مطرح کرده اید انگار هر دو از بطن مردم و جامعه برخاسته. مردم دو رارامگاه را حصار فلزی کشیدند شروع به جاده سازی و مانور کردند؟!
ناشناس۱۳۵۰۷۴۱۲:۴۸:۵۱ ۱۳۹۶/۸/۱۰
هرکس به دنبال تخریب تاریخ و هویت ایران است؛ آب به آسیاب دشمنان مردم ایران میرزید. و در پروژه بی هویت سازی و تجزیه و تخریب ایران میکوشد
ناشناس۱۳۵۴۹۵۰۸:۴۶:۲۷ ۱۳۹۶/۸/۱۱
با بچه های یگان حفاظت که کارشان حفاظت از بناهای تاریخی است چقدر فرهنگی برخورد کردن عاشقان فرهنگ کوروش.
نيم نگاه۱۳۵۷۷۳۱۷:۱۳:۱۰ ۱۳۹۶/۸/۱۱
با درود بر نويسنده ي محترم ./ متني مختصر - مفيد و گويا است. " چه خوب و چه بد / تاريخ را نمي توان انكار كرد ".
ناشناس۱۳۷۳۲۶۲۳:۵۳:۴۷ ۱۳۹۶/۸/۱۳
آدم باورش نمیشه این مطلب به این منطق درست در سایت الف باشه... بخدا
ناشناس۱۳۷۹۰۹۱۹:۳۲:۴۰ ۱۳۹۶/۸/۱۴
کمی دیر شده مردم دو شقه شده اند و مقصر مسولین هستند
بانک گردشگری

پربحث‌های امروز

 1. زلزله مهیب دلهای مردم، روی گسلهای دردناک اظهارات سیاسیون

 2. چگونه "زلزله" را بی‌خطر پشت سر بگذاریم؟

 3. پیشنهاد ویژه وزیر ورزش که مهدوی‌کیا ردش کرد!

 4. کشته شدن 100 عضور الشباب در حمله هوایی آمریکا در سومالی

 5. تصادف زنجیره ای مرگبار در محور اهواز - رامشیر   

 6. مرگ یک روستایی به دلیل رعد و برق

 7. اولین رستوران زیرآبی اروپا در نروژ  

 8. محدودیت‌های ترافیکی آخرهفته جاده‌ها

 9. ترمز این رفتار غلط را بکشید

 10. تولید مسکن یک سوم تقاضا + قیمت

 11. سازمان ملل: کردستان عراق «لغو همه‌پرسی» را به‌رسمیت بشناسد

 12. گفت‌وگوی تلفنی پوتین با سران سعودی و مصر درباره سوریه

 13. انصارالله: باید از تجربه مشترک هم‌پیمانان سوریه استفاده کرد

 14. مركل در بن بست، اروپا در يأس

 15. سازمان ملل: ائتلاف سعودی مانع از ارسال کمک‌های بشردوستانه به یمن می‌شود

 16. زن و شوهر افغانی، راننده های مسافرکش را می ربودند

 17. اعتراف تلخ بعد از رهایی از قصاص/ از پدرم پول خواستم نداد؛او را با کلنگ کشتم

 18. راه های پیشگیری از پوکی استخوان را بشناسید

 19. قیمت رهن آپارتمانهای زیر 100متر در نقاط مختلف تهران + جدول

 20. تاثیر میزان ویتامین D بر درمان ناباروری

 21. کواکبیان: کشورهای عربی با طناب پوسیده عربستان ته چاه نروند

 22. همراه شدن اروپا با ترامپ چقدر محتمل است؟

 23. بازداشت 100 مظنون به سرقت در منطقه زلزله زده سرپل‌ذهاب

 24. تعطیلی بی منطق 8 ربیع‌الاول را از تقویم حذف کنید

 25. نجات معجزه آسای 6 نفر از مجروحان زلزله کرمانشاه + عکس

پربحث‌های دیروز

 1. دقیقا کجایی؟

 2. تصمیم گیری ۲۳ نماینده مجلس برای دریافت حقوق نجومی و مادام العمر خود و سایر مقامات

 3. نامه سردار سلیمانی به رهبر انقلاب: به عنوان سرباز مکلف شده از جانب حضرتعالی پایان داعش را اعلام می‌کنم/ آمار خسارت‌ 500 میلیارد دلار است/ 6 هزار نفر به نام اسلام خود را منفجر کردند

 4. سعد حریری: اگر روسیه نبود بشار اسد سقوط می‌کرد

 5. نامه احمد توکلی به وزیر نفت: اجرای قرارداد غیرقانونی فروش گاز به شرکت نروژی ایرانی را متوقف کنید / چرا گاز طبیعی را نصف قیمت فروش به ترکیه تعیین کرده اید؟

 6. پاسخ رهبر انقلاب اسلامی به نامه سردار سرلشکر حاج قاسم سلیمانی درباره پایان سیطره شجره خبیثه داعش

 7. عزل شهردار ناحیه دو منطقه یک شهرداری تهران بابت قطع درختان خیابان ولیعصر/ شرکت نگین خودرو مقصر بود

 8. اعلام جزئیات کمک‌های نقدی به خانواده‌های مناطق آسیب‌دیده زلزله کرمانشاه

 9. بنز 3 میلیارد تومانی در تهران + عکس  

 10. نوبخت: انتقاد به مسکن مهر سرپل ذهاب به پیمانکار است نه به دولت قبل

 11. بقایی باز هم به دادگاه نرفت

 12. پاداش خوب برای پلیس بد!

 13. جزئیات تعرفه‌های جدید اینترنت +جدول

 14. کنکور چگونه نظام آموزش‌وپرورش کشور را به بحران کشاند؟

 15. عکس/ جشن تولد کودک زلزله‌زده در چادر هلال‌احمر

 16. اشمید: امکان مذاکره مجدد وجود ندارد/ تحریم‌ها باید برداشته می‌شد و این قابل بازگشت نیست

 17. آنچه در مناطق زلزله زده دیدم

 18. رقم دقیق کمک یانگوم به زلزله‌زدگان غرب ایران

 19. نامه نمایندگان مجلس به رهبر انقلاب، ملت ایران و سایر کشورهای اسلامی درپی پایان داعش

 20. چرا سکه گران شد؟

 21. کمک‌رسانی ارتش به مردم زلزله‌زده   

 22. حمایت عجیب منشا از دروازه‌بان مغضوب هواداران+ عکس

 23. بودجه سرّی!

 24. بنز 3 میلیارد تومانی در تهران   

 25. سفیر ایران در فرانسه: توافق هسته‌ای، نه امکان اضافه شدن دارد و نه کاستن/ با همه گروه‌ها در لبنان تماس داریم

پربحث‌های هفته

 1. درخواست کشف معمار اقتصادی برای نجات کشور از بحران‌های مبتلابه

 2. دولت نتوانست فاینانسور بیابد/ایرباس هواپیماهای ایران را حراج کرد

 3. پاسخ نیکزاد به جهانگیری/ پرداختن به تسویه‌حساب سیاسی دور از جوانمردی است

 4. سیف: کمبود ارز نداریم/امسال افزایش قیمت دلار نظم مناسب‌تری داشته است

 5. دقیقا کجایی؟

 6. توضيحات وحید حقانیان پیرامون اظهاراتش در مورد معاون اول رئیس جمهور

 7. هدف یاران احمدی‌نژاد از زنبیل به دست گرفتن و تحصن در حرم حضرت عبدالعظیم

 8. تصمیم گیری ۲۳ نماینده مجلس برای دریافت حقوق نجومی و مادام العمر خود و سایر مقامات

 9. توئیت جالب عبدلله‌رمضان‌زاده سخنگوی دولت اصلاحات خطاب به وزیر مسکن  

 10. هشدار توکلی درباره فعالیت رانتی یک شرکت خصوصی در تدوین بودجه عملیاتی برای دستگاه‌ها

 11. نامه سردار سلیمانی به رهبر انقلاب: به عنوان سرباز مکلف شده از جانب حضرتعالی پایان داعش را اعلام می‌کنم/ آمار خسارت‌ 500 میلیارد دلار است/ 6 هزار نفر به نام اسلام خود را منفجر کردند

 12. هیچ سازه‌ای توان مقاومت برابر زلزله اخیر را ندارد/ قدرت ۸ بمب اتم

 13. بازی سیاسی جدید یاران احمدی نژاد؛ بقایی بجای دادگاه به حرم عبدالعظیم حسنی رفت /بست نشینی بقایی، علی اکبر جوانفکر و حبیب الله جزء خراسانی در حرم

 14. اينجا كرمانشاه، روز ششم زلزله/ سلام ما را به وزیر مسکن برسانید!

 15. بدرقه بقایی و جوانفکر توسط احمدی نژاد پیش از بست نشینی  

 16. سقوط اخلاق در زلزله سیاست

 17. مدیران امروز مدیران عرصه ی عرض تسلیت

 18. سیاه نمایی علیه یکی از خدمات نظام

 19. ویرگول نجومی!

 20. زلزله کرمانشاه و فاجعه ای به نام ساختمان های نوساز

 21. رقصنده با زلزله

 22. گفت وگو با سرتیپی که مغز زن50ساله را در بیمارستان صحرایی عمل کرد

 23. بدون مشخصات زلزله،تخریب مسکن مهر را قضاوت نکنید

 24. قالیباف: منکر تخلفات شهرداری نیستم/ تعطیلی خط هفت مترو کار سیاسی است

 25. قیمت‌ احتمالی انواع نان از اول آذر (+جدول)

آخرین عناوین