هتل بین المللی

پاسخی روشن و کاملا حقوقی به اظهارات عجیب وزیر اطلاعات؛ قانون چه می‌گوید؟

گروه سیاسی الف،   3960721026 ۱۵ نظر، ۱ در صف انتشار و ۴۴ تکراری یا غیرقابل انتشار
 پاسخی روشن و کاملا حقوقی به اظهارات عجیب وزیر اطلاعات؛ قانون چه می‌گوید؟

سیدمحمود علوی وزیر اطلاعات در گفت‌و‌گو با ایسنا در خصوص پرونده دری‌اصفهانی اظهاراتی بیان کرده که از جهات مختلف نادرست است.

میزان در ادامه نوشت: سیدمحمود علوی وزیر اطلاعات در گفت‌و‌گو با ایسنا اظهار داشته است: «در خصوص دری اصفهانی قبلا در چند نوبت تصریح کرده و بازهم به صراحت اعلام می‌کنم، از آنجا که مرجع تشخیص موضوعات مرتبط به جاسوسی معاونت ضدجاسوسی وزارت اطلاعات است، از نظر این معاونت، آقای دری اصفهانی نه تنها مرتکب جاسوسی نشده، بلکه در برابر هجمه‌هایی که برخی سرویس‌های بیگانه به وی داشته‌اند، هوشیارانه مقاومت کرده و با معاونت ضدجاسوسی وزارت اطلاعات همکاری داشته است».

اظهارات وزیر محترم اطلاعات از جهات مختلف نادرست است:
 
دادگاه؛ تنها مرجع صالح برای محکومیت اشخاص به جرم جاسوسی

۱- دری اصفهانی به موجب حکم قطعی دادگاه جاسوس شناخته شده و به جرم مذکور محکوم گردیده‌ است.

۲- جاسوسی طبق قانون مجازات اسلامی، جرم است و برابر اصل ۳۷ قانون اساسی، هیچ کس از نظر قانون مجرم شناخته نمی‌شود، مگر این که جرم او در دادگاه صالح ثابت گردد؛ بنابراین تنها مرجع صالح برای محکومیت اشخاص به جرم جاسوسی مطابق قانون اساسی و قوانین جزایی، دادگاه است، نه وزارت اطلاعات.
 
وزارت اطلاعات؛ ضابط دادگستری

۳- وزارت اطلاعات ضابط دادگستری است و طبق ماده‌ی ٢٨ آیین دادرسی ضابطان دادگستری مأمورانی هستند که تحت نظارت و تعلیمات دادستان در کشف جرم، حفظ آثار و علائم و جمع آوری ادله وقوع جرم، شناسایی، یافتن و جلوگیری از فرار و مخفی شدن متهم، تحقیقات مقدماتی، ابلاغ اوراق و اجرای تصمیمات قضائی، به موجب قانون اقدام می‌کنند. علاوه بر این، مطابق ماده ٣٢ همین قانون، ریاست و نظارت بر ضابطان دادگستری از حیث وظایفی که به‌عنوان ضابط به عهده دارند با دادستان است.

۴- برابر ماده ماده ٣٦ قانون آیین دادرسی کیفری، گزارش ضابطان در صورتی معتبر است که بر خلاف اوضاع و احوال و قرائن مسلم قضیه نباشد و بر اساس ضوابط و مقررات قانونی تهیه و تنظیم شود.

۵- هیچ قانونی مقرر نداشته است که اثبات جرم جاسوسی و انتساب آن به اشخاص با وزارت اطلاعات است؛‌ ای بسا مواردی که دادگاه برخلاف محتوای گزارش وزارت اطلاعات، شخص یا اشخاصی را از اتهام جاسوسی تبرئه یا به این جرم محکوم کند.

۶- در حال حاضر وزارت اطلاعات تنها ضابط قضایی نیست و مطابق ماده ٢٩ قانون آیین دادرسی کیفری، مأموان دستگاه‌های دیگری مانند ‏ نیروی‏ مقاومت‏ بسیج‏ سپاه‏ پاسداران‏ انقلاب ‏اسلامی و همچنین سایر نیرو‌های مسلح در مواردی که به موجب قانون تمام یا برخی از وظایف ضابطان به آنان محول شده باشد، ضابط محسوب می‌شوند.

۷- سخن آقای علوی مانند آن است که دادگاه، کسی را به جرم ارتکاب قتل عمد به قصاص محکوم کند و مأمور پلیس که ضابط قضایی بوده و تنها وظیفه کشف قتل، حفظ آثار و علائم و جمع آوری ادله وقوع آن را به عهده دارد، در برابر حکم قطعی دادگاه اعلام کند قاتل از اتهام قتل مبراست!

و این اتفاقی ست عجیب!

۸-برخی این اظهار نظر عجیب و دور از انتظار را با اظهار نظر قبلی وزیر اطلاعات در باره مهملات منتشر شده مربوط به جاسوسی یکی از فرزندان مسوولان نظام مقایسه می‌کنند، و حال آن که این قیاس از جهات متعدد مع الفارق است.

از جمله این که در آنجا به دلیل اینکه اساس موضوع داستان سرایی کذب بوده و اساسا کیفر خواست و حکم محکومیتی از سوی دادگاه وجود نداشته، در نتیجه فارغ از وهمیات رسانه‌های ضد انقلاب، اصل وجود اتهام منتفی بوده و وزیر اطلاعات حسب وظیفه سازمانی، شایعات بی پایه و اساس ناشی از رسانه‌های ضد انقلاب را تکذیب کرده است.
عضویت در کانال تلگرام الف

عناوین مرتبط

۱۷ اسفند ۱۳۹۶محمد هاشمی: اجرای طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان اعتماد مردم به نظام را افزایش می‌دهد
۱۵ اسفند ۱۳۹۶علوی: وزارت اطلاعات نمی‌تواند برای برقراری امنیت دست به هر اقدامی بزند
۸ اسفند ۱۳۹۶وزیر اطلاعات: نشاط پیش شرط امنیت است
۷ اسفند ۱۳۹۶هشدار جدی وزیر اطلاعات بعد از حادثه پاسداران؛ اگر زبان مدارا را نفهمید با زبان خودتان صحبت می‌کنیم
۶ اسفند ۱۳۹۶پیام تسلیت وزیر اطلاعات به فرمانده کل سپاه و فرمانده نیروی انتظامی
۶ اسفند ۱۳۹۶عضو فرهنگستان علوم پزشکی: مطابق آمارهای جهانی، قوه قضائیه در دفاع از نخبگان کولاک کرده؛ متعجبم خود دستگاه قضا این موفقیت بزرگ را اعلام نمی‌کند
۵ اسفند ۱۳۹۶بیانیه فراکسیون اصولگرایان خانه احزاب ایران درباره طرح مسائل تفرقه‌انگیز و فرار از پاسخگویی
۲۸ بهمن ۱۳۹۶وزیر اطلاعات: دشمنان دنبال شایعه پراکنی و حرمت‌شکنی مسئولان هستند
۲۳ بهمن ۱۳۹۶تذکر ۴۳ نماینده به وزرای اطلاعات و کشور به دلیل مرگ‌های مشکوک زندان اوین
۱۴ بهمن ۱۳۹۶دادستان تهران اعلام کرد: درخواست تعلیق ۲۵ قاضی در سال ۹۶
۱۱ بهمن ۱۳۹۶آملی لاریجانی: قوه قضاییه کاستی‌هایی دارد که امیدواریم برطرف شود
۱۰ بهمن ۱۳۹۶قانون، استثنا ندارد/اسامی مرتکبین برخی جرایم باید منتشر شود

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۲۰۴۵۹۱۰:۳۲:۱۷ ۱۳۹۶/۷/۲۱
دادگاه را علنی کنید تا روشن شود حق با کیست .
ناشناس۱۲۰۴۶۸۱۰:۵۱:۰۴ ۱۳۹۶/۷/۲۱
ما نفهمیدیم که انکار جاسوسی متهم محکوم شده چه ربطی به شایعات جاسوسی فردی در شبکه های مجازی دارد . سخنان وزیر مشخصا در مورد فردی بود که حکم گرفته .
ناشناس۱۲۰۴۷۸۱۱:۰۷:۴۴ ۱۳۹۶/۷/۲۱
پاسخ به هیچ عنوان حقوقی و روشن نبود. وقتی یک کارشناس خبره نظری می دهد این برای قاضی از همه مهمتر است چون قاضی علم به همه موارد ندارد. نکته بعد وظیفه وزارت اطلاعات چیست شما به این مورد پاسخ بده همه چیز روشن می شود عیب شما جناحی نوشتن این نه تخصصی نوشتنو کاملا حقوقی و روشن نوشتن
ناشناس۱۲۰۴۸۹۱۱:۲۱:۱۷ ۱۳۹۶/۷/۲۱
من حرف علوی را باور میکنم
ناشناس۱۲۰۵۰۵۱۱:۴۶:۲۴ ۱۳۹۶/۷/۲۱
مغلطه می‌کنند خیلی‌ها علوی گفت مرجع تشخیص معاونت ضد جاسوسی هست یعنی کشف جرم ولی شما میگید تنها دادگاه میتونه محکوم کنه خوب علوی که نگفته وزارت اطلاعات قراره محکوم کنه مثل پزشک فانونی که مرجع تشخیص علت مرگ هست ولی محکوم که نمیکنه
ناشناس۱۲۰۵۱۹۱۲:۰۰:۵۵ ۱۳۹۶/۷/۲۱
نویسنده خودش مدعی شده پاسخ قانع کننده و حقوقی! شفافیت یعنی همین. طرف نظرش را می نویسد و بجای مخاطب تصدیق و تائید می کند
حسن۱۲۰۵۲۹۱۲:۳۵:۲۴ ۱۳۹۶/۷/۲۱
عجیبه،قوه قضاییه از روی خودش که نمیتونه جرم جاسوسی را اثبات کند نیاز به سند و مدرک است که تهیه این مدارک به عهده وزارت اطلاعات است.
علی۱۲۰۵۳۵۱۲:۵۰:۰۲ ۱۳۹۶/۷/۲۱
اصولا قاضی نمیتواند در زمینه های تخصصی صرفا به استناد تشخیص خود عمل کند!آنچه مسلم است در تخصص های معمولی از جمله ساختمان و... هم نظر کارشناسان اخذ میشود وطبعا قاضی بر اساس آن عمل خواهد کرد! آنچه در سخنان وزیر اطلاعات است ناظر بر همین موضوع یعنی کارشناسی جاسوسی است که ظاهرا بر اساس نظر کارشناسی بخش متخصص در وزارت اطلاعات رای صادر نشده و موضوع مربوط به ضابط نیست بلکه مربوط به نظر کارشناسی است و به نظر میرسد در متن خلط مبحث شده و اصل موضوع که مرجعیت کارشناسی وزارت اطلاعات است نادیده گرفته شده است!
ناشناس۱۲۰۵۳۶۱۲:۵۰:۰۵ ۱۳۹۶/۷/۲۱
پناه میبرم به خدا از دعوای سیاسی مسولان امت اسلامی
مهندس جنت شهری۱۲۰۵۵۸۱۳:۴۲:۲۸ ۱۳۹۶/۷/۲۱
بنظر اشتباه ان چیزی است که شما نوشته اید به چند دلیل روشن...قوه قضاییه برای جاسوسی باید به استناد ضابط قضایی حکم دهد وقتی ضابط قضایی درباره جاسوسی یک نفر نظر نداده چگونه حکم صادر شده ..بسیج کجا میتواند درباره جاسوسی یک نفر نظر دهد انهم در خارج که نیروی اطلاعاتی ندارد...چگونه پرونده مرتضوی بعد از 7 سال هنوز منتج به نتیجه نشده ملی پرونده دری در کمتر از یک سال حکم قطعی صادر شده...
ناشناس۱۲۰۶۲۶۱۵:۳۷:۲۵ ۱۳۹۶/۷/۲۱
این مطلب به طور یک جانبه ای نوشته شده است: در همه جای دنیا منوال امر این است که نهاد مسئول اطلاعاتی به عنوان کارشناس و متخصص امر می تواند اظهار کند که چه کسی جاسوس نیست. این که بخش اطلاعاتی ایران می گوید که دری اصفهانی با بخش ضد جاسوسی جمهوری اسلامی ایران همکاری داشته است تعمدا در مقاله ی فوق سانسور شده است. بدون نظر دادگاه دیدگاه نهاد اطلاعاتی درباره ی جاسوس بودن یک فرد مشروعیت حقوقی ندارد ولی نهاد اطلاعاتی این مشروعیت را دارد که بگوید چه کسی جاسوس نیست. نهاد اطلاعاتی هیچ کشوری اعتبار حرفه ای خود را به خطر نمی اندازد که فردی را که با او در خنثی کردن جاسوسی رقبا همکاری کرده است اجازه دهد که به عنوان جاسوس معرفی شود. بدون شک اشتباه نهاد اطلاعاتی در مبری دانستن فرد از جاسوسی بسیار کمتر از اشتباه قاضی است. این که عده ای بهانه می کنند که در مواردی نهاد اطلاعاتی دچار خطا شده و فردی را متهم به جاسوسی کرده و در دادگاه تبرئه شده ضامن سلب حق نهاد اطلاعاتی از اعلام جاسوس نبودن افراد متهم به جاسوسی نیست. انتشار همزمان این مقاله در اکثر نشریات جناحی خاص خود دلیل بر رویکر جناحی مقاله ی فوق می باشد. اگر رویکرد مقاله ی فوق جناحی نبود، اعلام همکاری آقای دری اصفهانی با بخش جاسوسی جمهوری اسلامی ایران که توسط وزیر محترم اطلاعات به طور رسمی اعلام شد را مورد سانسور قرار نمی داد. جالب این که اعلام جاسوسی فرد ذکر شده باعث خوشنودی همین رسانه هایی شده که شدیدا مخالف برجام می باشند و این خبر را وسیله ای برای اعتبار زدایی از برجام قرار داده اند.
ناشناس۱۲۰۶۵۱۱۶:۲۷:۰۰ ۱۳۹۶/۷/۲۱
خود قاضی هم به جاسوسی اعتقاد نداشته وگرنه پنج سال حبس نمی برید برای جاسوسی اون هم در مورد یکی از مهم ترینوتاریخی ترین توافقات ایران
ناشناس۱۲۰۶۵۵۱۶:۳۲:۱۰ ۱۳۹۶/۷/۲۱
یعنی شما از وزیر اطلاعات بیشتر خبر داری؟ وزیر داره میگه جاسوسی نکرده شما میگی جاسوسه؟ عجیبه
ضابط۱۲۰۷۰۰۱۸:۲۵:۲۸ ۱۳۹۶/۷/۲۱
از تفسیر سیاسی بگذریم و فقط نوشتار شما را در نظر بگیریم: وزیر اطلاعات میگه مرجع رسیدگی به معقوله جاسوسی یکی از معاونتهای این وزارتخانه است. شما در شماره ۳ نوشتار خود همین حرف را به نوعی تایید میکنید (..... مأمورانی هستند که تحت نظارت و تعلیمات دادستان در کشف جرم، حفظ آثار و علائم و جمع آوری ادله وقوع جرم، شناسایی، یافتن و جلوگیری از فرار و مخفی شدن متهم، تحقیقات مقدماتی، .......... به موجب قانون اقدام می‌کنند) سوال اینجاست که اگر بعداز تمام این تحقیقات و غیره ضابط قضایی (معاونت وزارت) بگه٫ خیر ایشان جاسوس نیست و ما مدرکی پیدا نکردیم و یا از اول ماجرا با ما هماهنگ بوده٫ جناب دادستان و یا قاضی چطور به جاسوس بودن این اقا رسیدند؟ البته شما میگی یک ضابط دیگر مدارک دیگری به دادگاه داده و فکر کنم این محل دعواست که جناب وزیر میگویند تنها مرجع تخصصی برای "این موارد" معاونت وزارت هست و داداگاه در این موارد فقط باید پرونده را به این ضابط بسپاره. حالا اگر با این دیدگاه وزیر مخالفید لطفا در این مورد صحبت کنید و خارج از موضوع وقت دیگران را نگیرید.
ناشناس۱۲۰۷۱۰۱۸:۵۷:۲۰ ۱۳۹۶/۷/۲۱
البته دادگاه صادر کننده حکم محکومیت یا تبرئه است ولی در بسیاری از موارد قاضی کارشناس در آن تخصص خاص نیست و امر را به کارشناسی در آن موضوع واگذار میکند و بر اساس نظریه کارشناس حکم را صادر میکند در اینجا شاید وزیر محترم به لحاظ کارشناسی در موضوع مطروحه اظهار نظر کرده اند یعنی کارشناسان وزارت خانه به چنین نظری نرسیده اند و این اشکال حقوقی ندارد.
تجارت نیوزایرانسلسام سیر

پربحث‌های اخیر

 1. مروری بر مهم‌ترین بیانات سردار قاسم سلیمانی در سال ۹۶ +فیلم

 2. با این میوه‌ها به جنگ بی خوابی بروید

 3. آلمان: بزرگترین نگرانی اجلاس گروه ۲۰، جنگ تجاری با آمریکاست

 4. فرمانده آمریکایی: ایران به برجام پایبند بوده است

 5. کار و تلاش جمعی برای توسعه ایران در سال ۹۷

 6. لحظه تحویل سال نو در یادمان منطقه عملیاتی شلمچه  

 7. تحویل سال‌نو از حرم امام رضا(ع) تا حافظیه  

 8. پژویان:دولت برای ترغیب سرمایه‌گذاری در تولید ملی تلاش کند/ مبانی خرد اقتصاد مورد توجه قرار گیرد

 9. مهران رجبی: در یک سال به اندازه 35 سال همسرم پول درآوردم/ به عیاری گفتم «خانه پدری» را جوری ساختی که اکران نشود!

 10. سیدحسن خمینی: انسان حقیر، انتقادناپذیر است

 11. بهروز وثوقی: یک روز لیدر منچستر می‌شوم/ از عادل فردوسی‌پور گله‌مندم!  

 12. اولین نوزاد سال ۹۷ به دنیا آمد

 13. قاتل نامرئی جان 3 خواهر تبریزی را گرفت

 14. درخواست استیناف تلگرام پذیرفته نشد

 15. عکس یادگاری ملی پوشان فوتبال لحظه تحویل سال+ تصاویر

 16. رقم نهایی‌شده فروش تجهیزات نظامی به عربستان چقدر است؟  

 17. امام جمعه تبریز:امنیت امروز ایران مدیون مدافعان حرم و شهدای دفاع مقدس است

 18. پرداخت حقوق سربازمعلمان و حق التدریس معلمان رسمی تا ساعاتی دیگر

 19. پیام تبریک نوروزی روحانی به سران ۹ کشور منطقه/ عید نوروز بشارت‌دهنده صلح و دوستی است

 20. پیام تبریک شخصیت‌های سیاسی به مناسبت آغاز سال ۹۷

 21. شب عید زلزله‌زدگان روستای الیاسی کرمانشاه

 22. پیام تبریک آیت‌الله جنتی به مناسبت آغاز سال ۱۳۹۷

 23. گزارشی از مراسم تحویل سال نو ملی‌پوشان در تونس/ کی‌روش به بازیکنان تیم ملی چه گفت؟

 24. روحانی ۱۳۹۷ هجری شمسی را به رهبر انقلاب تبریک گفت

 25. دیدار امیر قطر و پوتین در هفته آینده

پربحث‌های دیروز

 1. تهدید بازیکنان سیرالئون: پول ندهید از ایران نمی‌رویم!

 2. درخواست استیناف تلگرام پذیرفته نشد

 3. عکس یادگاری ملی پوشان فوتبال لحظه تحویل سال+ تصاویر

 4. رقم نهایی‌شده فروش تجهیزات نظامی به عربستان چقدر است؟  

 5. امام جمعه تبریز:امنیت امروز ایران مدیون مدافعان حرم و شهدای دفاع مقدس است

 6. پرداخت حقوق سربازمعلمان و حق التدریس معلمان رسمی تا ساعاتی دیگر

 7. پیام تبریک نوروزی روحانی به سران ۹ کشور منطقه/ عید نوروز بشارت‌دهنده صلح و دوستی است

 8. پیام تبریک شخصیت‌های سیاسی به مناسبت آغاز سال ۹۷

 9. شب عید زلزله‌زدگان روستای الیاسی کرمانشاه

 10. پیام تبریک آیت‌الله جنتی به مناسبت آغاز سال ۱۳۹۷

 11. گزارشی از مراسم تحویل سال نو ملی‌پوشان در تونس/ کی‌روش به بازیکنان تیم ملی چه گفت؟

 12. روحانی ۱۳۹۷ هجری شمسی را به رهبر انقلاب تبریک گفت

 13. دیدار امیر قطر و پوتین در هفته آینده

 14. دعای جالب قرائتی/ به امید روزی که بجای خبر تلخ، خبر خوب بشنویم  

 15. فرانسه: مدافعان خروج از برجام، طرح جایگزین ارائه کنند

 16. مهم‌ترین جمله رهبر انقلاب در سال۹۶ از نظر مردم انتخاب شد  

 17. هراز یک‌طرفه می‌شود/ افزایش 18 درصدی مسافرت‌های نوروزی در محورهای شرق تهران

 18. وزیر خزانه‌داری آمریکا با همتایانش از چند کشور درباره ایران گفت‌وگو کرد

 19. ترامپ: ایران رفتار مناسبی با دنیا ندارد/ تصمیمم درباره برجام را خواهید دید

 20. پیام رئیس جمهور به مناسبت سال نو  

 21. آیت‌الله مکارم شیرازی:تولیدکنندگان داخلی به دنبال افزایش کیفیت کالا باشند/ سال جدید «ما» را جایگزین «من» کنیم

 22. پیام نوروزی رهبر انقلاب به مناسبت آغاز سال ۱۳۹۷  

 23. خوش و بش نوروزی جهانگیری با مسافران پروزاز تهران-کرمان  

 24. کار خیرخواهانه بشار رسن در جمع کودکان بی‌سرپرست+عکس

 25. اظهارنظر متفاوت رامبد جوان درباره مهران مدیری/ جناب‌خان در «دورهمی»

پربحث‌های هفته

 1. "عفاف و کرامت" زن شرقی، یا "بردگی جنسی" زن غربی؟

 2. بیانیه نماینده‌ای که نام موزه لوور را اشتباهی تلفظ کرد‌

 3. نجفی استعفا داد/ محسن هاشمی: در اولین جلسه بعد از نوروز استعفای نجفی بررسی می شود

 4. ترامپ زنگ خطر را برای توافق هسته ای به صدا در آورد/ هدیه بزرگ کاخ سفید به نتانیاهو و محمد بن سلمان/ سناریوهای ایران در قبال خروج آمریکا از برجام چه خواهد بود؟

 5. کیم عاقل, ترامپ عاقل تر‎

 6. استیون هاوکینگ درگذشت

 7. اسم این موزه چی بود؟  

 8. سوال دوم از رییس جمهور هم هوا شد! / اسامی ۵۸ نماینده ای که امضای خود را پس نگرفتند + سند

 9. احمد توکلی خبر داد؛ دستور ویژه به رئیس دفتر بازرسی رهبری

 10. کارگر اخراجی شهردار را به آتش کشید  

 11. مذاکرات پنهان با اروپائیها / فرانسه نقش آمریکا را بازی می کند / خروج احتمالی آمریکا از برجام در اردیبهشت

 12. احمد توکلی : معترض ترین و صریح ترین نماینده مجلس در دوره احمدی نژاد بودم/ تنها جایی که مساله املاک نجومی را پیگیری کرد، دیده بان شفافیت و عدالت بود

 13. دلخوشی به اروپا هم رنگ باخت / سال 97 به چه چیزهایی فکر کنیم ؟

 14. اسفندیار رحیم مشایی بازداشت شد

 15. دلیل استعفای شهردار تهران اعلام شد

 16. سرقت دستگاه خودپرداز از میدان ونک با ۶۷ میلیون تومان وجه نقد  

 17. موسسه ژئوفیزیک، صدا و سیما و اوقات شرعی

 18. اولین واکنش وزیر ارتباطات به احتمال فیلتر دوباره تلگرام/ مجوز دسترسی پیام رسان‌های داخلی به منزله جاسوسی نیست

 19. احمد توکلی: از مردم حلالیت می‌خواهم/ برخی مسئولان در تخلف موسسات مالی شریک بودند/ ماجرای تهدید به اعتراض خیابانی

 20. دبیر شورای عالی فضای مجازی: ادامه فعالیت تلگرام با وضعیت فعلی به صلاح نیست/ باید به فکر جایگزین باشیم

 21. شرکت اپل دسترسی به اپ استور در ایران را مسدود کرد

 22. عروس ارشد ترامپ، درخواست طلاق داد +عکس

 23. شرافت چند آقایان احمدی‌نژادی؟!

 24. نماینده مجلس: معتقدم اگر یک نظامی رئیس‌جمهور شود کشور را نجات خواهد داد

 25. قهرمان سازی از نجفی به سبک اصلاح طلبان

پربحث‌های اخیر

 1. مروری بر مهم‌ترین بیانات سردار قاسم سلیمانی در سال ۹۶ +فیلم

 2. سیدحسن خمینی: انسان حقیر، انتقادناپذیر است

 3. امام جمعه تبریز:امنیت امروز ایران مدیون مدافعان حرم و شهدای دفاع مقدس است

 4. پیام تبریک نوروزی روحانی به سران ۹ کشور منطقه/ عید نوروز بشارت‌دهنده صلح و دوستی است

 5. پیام تبریک شخصیت‌های سیاسی به مناسبت آغاز سال ۹۷

 6. پیام تبریک آیت‌الله جنتی به مناسبت آغاز سال ۱۳۹۷

 7. روحانی ۱۳۹۷ هجری شمسی را به رهبر انقلاب تبریک گفت

 8. آیت‌الله مکارم شیرازی:تولیدکنندگان داخلی به دنبال افزایش کیفیت کالا باشند/ سال جدید «ما» را جایگزین «من» کنیم

 9. عکسی که اسحاق جهانگیری از خانواده اش در سفر نوروزی منتشر کرد  

 10. توصیه‌های مسافرتی سفر به چین

 11. توئیت تبریک نوروزی جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور   

 12. پیام رهبر انقلاب برای نوروز ۹۷  

 13. رئیس جمهور :سال نو سال تولید ملی و حمایت از کالای ایرانی و سال اشتغال و رونق است/اتحاد ملت ایران همه دشمنان را به اعجاب واداشت

 14. رهبر معظم انقلاب سال 97 را سال «حمایت از کالای ایرانی» نامگذاری کردند/ مخاطب شعار امسال آحاد ملت و مسئولانند؛ همه باید سخت، کار کنند

 15. پاسخ توئیتری ظریف به پیام نوروزی رئیس جمهور آمریکا +عکس

 16. روحانی: موضوع امهال وام به زلزله‌زدگان در دولت مطرح می‌شود/ تلاش دولت برای بازگرداندن مردم زلزله‌زده کرمانشاه به زندگی عادی

 17. جهانگیری سال نو را در کنار مردم زلزله‌زده آغاز می‌کند

 18. لاریجانی :نیروی انتظامی در مسائل سال 96 عملکرد سنجیده‌ای داشت/ تلاش برای کاهش حوادث ناگوار در جاده‌ها

 19. رئیس اسبق زندان اوین:ادعای انتظام درباره پاپوش موکتی کذب است

 20. عزتشاهی:انتظام به دنبال دمپایی روفرشی بود/ادعاهای وی به دلیل اغراض سیاسی و کهولت سن است

 21. ظریف:در غرب آسیا با کمبود گفت‌وگو مواجهیم/ ایده «منطقه قوی» ریشه در نگاه راهبردی ایران دارد

 22. پیام اینستاگرامی ظریف در آستانه فرا رسیدن نوروز

پربحث‌های دیروز

 1. امام جمعه تبریز:امنیت امروز ایران مدیون مدافعان حرم و شهدای دفاع مقدس است

 2. پیام تبریک نوروزی روحانی به سران ۹ کشور منطقه/ عید نوروز بشارت‌دهنده صلح و دوستی است

 3. پیام تبریک شخصیت‌های سیاسی به مناسبت آغاز سال ۹۷

 4. پیام تبریک آیت‌الله جنتی به مناسبت آغاز سال ۱۳۹۷

 5. روحانی ۱۳۹۷ هجری شمسی را به رهبر انقلاب تبریک گفت

 6. آیت‌الله مکارم شیرازی:تولیدکنندگان داخلی به دنبال افزایش کیفیت کالا باشند/ سال جدید «ما» را جایگزین «من» کنیم

 7. عکسی که اسحاق جهانگیری از خانواده اش در سفر نوروزی منتشر کرد  

 8. توصیه‌های مسافرتی سفر به چین

 9. توئیت تبریک نوروزی جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور   

 10. پیام رهبر انقلاب برای نوروز ۹۷  

 11. رئیس جمهور :سال نو سال تولید ملی و حمایت از کالای ایرانی و سال اشتغال و رونق است/اتحاد ملت ایران همه دشمنان را به اعجاب واداشت

 12. رهبر معظم انقلاب سال 97 را سال «حمایت از کالای ایرانی» نامگذاری کردند/ مخاطب شعار امسال آحاد ملت و مسئولانند؛ همه باید سخت، کار کنند

 13. پاسخ توئیتری ظریف به پیام نوروزی رئیس جمهور آمریکا +عکس

 14. روحانی: موضوع امهال وام به زلزله‌زدگان در دولت مطرح می‌شود/ تلاش دولت برای بازگرداندن مردم زلزله‌زده کرمانشاه به زندگی عادی

 15. جهانگیری سال نو را در کنار مردم زلزله‌زده آغاز می‌کند

 16. لاریجانی :نیروی انتظامی در مسائل سال 96 عملکرد سنجیده‌ای داشت/ تلاش برای کاهش حوادث ناگوار در جاده‌ها

 17. رئیس اسبق زندان اوین:ادعای انتظام درباره پاپوش موکتی کذب است

 18. عزتشاهی:انتظام به دنبال دمپایی روفرشی بود/ادعاهای وی به دلیل اغراض سیاسی و کهولت سن است

 19. ظریف:در غرب آسیا با کمبود گفت‌وگو مواجهیم/ ایده «منطقه قوی» ریشه در نگاه راهبردی ایران دارد

 20. پیام اینستاگرامی ظریف در آستانه فرا رسیدن نوروز

 21. راه‌آهن تهران کرمانشاه افتتاح شد /بلیت‌فروشی از ۵ فروردین

 22. مقام معظم رهبری فردا در حرم امام رضا«ع» سخنرانی می‌کنند

 23. ادعاهای خالد بن سلمان علیه ایران

 24. حضور رئیس جمهور در روستای زلزله زده میرمیروی شهرستان سرپل ذهاب/وعده ۶ ماهه روحانی برای تکمیل واحدهای مسکونی مناطق ‌‌زلزد‌ه‌زده

 25. طی پیامی:روحانی فرا رسیدن سالروز استقلال و روز ملی تونس را تبریک گفت

پربحث‌های هفته

 1. اسم این موزه چی بود؟  

 2. سوال دوم از رییس جمهور هم هوا شد! / اسامی ۵۸ نماینده ای که امضای خود را پس نگرفتند + سند

 3. احمد توکلی خبر داد؛ دستور ویژه به رئیس دفتر بازرسی رهبری

 4. مذاکرات پنهان با اروپائیها / فرانسه نقش آمریکا را بازی می کند / خروج احتمالی آمریکا از برجام در اردیبهشت

 5. احمد توکلی : معترض ترین و صریح ترین نماینده مجلس در دوره احمدی نژاد بودم/ تنها جایی که مساله املاک نجومی را پیگیری کرد، دیده بان شفافیت و عدالت بود

 6. دلخوشی به اروپا هم رنگ باخت / سال 97 به چه چیزهایی فکر کنیم ؟

 7. اسفندیار رحیم مشایی بازداشت شد

 8. نماینده مجلس: معتقدم اگر یک نظامی رئیس‌جمهور شود کشور را نجات خواهد داد

 9. قهرمان سازی از نجفی به سبک اصلاح طلبان

 10. سومین استیضاح هم رای نیاورد ! / حجتی ماند + جزییات شمارش آرا و گزارش کامل جلسه استیضاح

 11. عراقچی: آمریکایی‌ها در خروج از برجام جدی هستند/ اگر آمریکا از برجام خارج شود، ما هم خارج می‌شویم

 12. آخرین مکالمات خلبان و کمک خلبان هواپیمای A.T.R با یکدیگر/ اظهارت کمک خلبان برای برگشت و 2 اخطار سیستم حسگر

 13. عماد افروغ: تحقق عدالت شلاق بُرنده می‌خواهد

 14. اروپایی ها اگر حسن نیت دارند مشکلات بانکی و پولی را مرتفع کنند/ بین اروپا و آمریکا تفاوتی نیست

 15. پیام آیت‎الله مکارم به روحانی: اصرار به شبکه‌های اجتماعی خارجی و عدم توجه به شبکه‌های داخلی بردگی است

 16. روزنامه جوان: نامگذاری خیابان بنام مصدق، عبور از امام است

 17. مهم‌ترین و به‌یادماندنی‌ترین جمله‌ی رهبر انقلاب در سال ۹۶ کدام است؟

 18. چه‌کسی به دختر خیابان انقلاب «تراول ۵۰ هزارتومانی» داد؟/ بازهم پای تاجزاده در میان است؟ +عکس

 19. مدرک منتشر شده در مورد حساب بانکی آیت الله مکارم شیرازی جعلی است

 20. دانه درشت های فاسد از نظر محسنی اژه ای/رونمایی از سلاح دراویش/ روایت احمدی‌نژاد از سردار سلیمانی قبل و بعد از دستگیری بقایی/ دلیل لغو دیدارهای امروز ظریف/ جهانگیری: در بهشت هستم

 21. عراقچی: انتظارات مردم از برجام برآورده نشد/ تصور ما این است که برجام ادامه پیدا نخواهد کرد

 22. علت استعفای شهردار تهران، بیماری یا فسادستیزی؟

 23. توضیح رئیس شعبه ۱۰۲۳ دادگاه عمومی و جزایی درباره حکم صادق زیباکلام

 24. قاسمی: اخراج‌ها در دولت ترامپ تازگی ندارد/ تایید خبر حمله افرادی به سفارت سابق ایران در بن

 25. نقوی حسینی: تحریم جدید آمریکا مقدمه خروج از برجام است/ نوزدهمین تحریم علیه ایران بعد از برجام

آخرین عناوین