پاسخی روشن و کاملا حقوقی به اظهارات عجیب وزیر اطلاعات؛ قانون چه می‌گوید؟

گروه سیاسی الف،   3960721026 ۱۵ نظر، ۱ در صف انتشار و ۴۴ تکراری یا غیرقابل انتشار
 پاسخی روشن و کاملا حقوقی به اظهارات عجیب وزیر اطلاعات؛ قانون چه می‌گوید؟

سیدمحمود علوی وزیر اطلاعات در گفت‌و‌گو با ایسنا در خصوص پرونده دری‌اصفهانی اظهاراتی بیان کرده که از جهات مختلف نادرست است.

میزان در ادامه نوشت: سیدمحمود علوی وزیر اطلاعات در گفت‌و‌گو با ایسنا اظهار داشته است: «در خصوص دری اصفهانی قبلا در چند نوبت تصریح کرده و بازهم به صراحت اعلام می‌کنم، از آنجا که مرجع تشخیص موضوعات مرتبط به جاسوسی معاونت ضدجاسوسی وزارت اطلاعات است، از نظر این معاونت، آقای دری اصفهانی نه تنها مرتکب جاسوسی نشده، بلکه در برابر هجمه‌هایی که برخی سرویس‌های بیگانه به وی داشته‌اند، هوشیارانه مقاومت کرده و با معاونت ضدجاسوسی وزارت اطلاعات همکاری داشته است».

اظهارات وزیر محترم اطلاعات از جهات مختلف نادرست است:
 
دادگاه؛ تنها مرجع صالح برای محکومیت اشخاص به جرم جاسوسی

۱- دری اصفهانی به موجب حکم قطعی دادگاه جاسوس شناخته شده و به جرم مذکور محکوم گردیده‌ است.

۲- جاسوسی طبق قانون مجازات اسلامی، جرم است و برابر اصل ۳۷ قانون اساسی، هیچ کس از نظر قانون مجرم شناخته نمی‌شود، مگر این که جرم او در دادگاه صالح ثابت گردد؛ بنابراین تنها مرجع صالح برای محکومیت اشخاص به جرم جاسوسی مطابق قانون اساسی و قوانین جزایی، دادگاه است، نه وزارت اطلاعات.
 
وزارت اطلاعات؛ ضابط دادگستری

۳- وزارت اطلاعات ضابط دادگستری است و طبق ماده‌ی ٢٨ آیین دادرسی ضابطان دادگستری مأمورانی هستند که تحت نظارت و تعلیمات دادستان در کشف جرم، حفظ آثار و علائم و جمع آوری ادله وقوع جرم، شناسایی، یافتن و جلوگیری از فرار و مخفی شدن متهم، تحقیقات مقدماتی، ابلاغ اوراق و اجرای تصمیمات قضائی، به موجب قانون اقدام می‌کنند. علاوه بر این، مطابق ماده ٣٢ همین قانون، ریاست و نظارت بر ضابطان دادگستری از حیث وظایفی که به‌عنوان ضابط به عهده دارند با دادستان است.

۴- برابر ماده ماده ٣٦ قانون آیین دادرسی کیفری، گزارش ضابطان در صورتی معتبر است که بر خلاف اوضاع و احوال و قرائن مسلم قضیه نباشد و بر اساس ضوابط و مقررات قانونی تهیه و تنظیم شود.

۵- هیچ قانونی مقرر نداشته است که اثبات جرم جاسوسی و انتساب آن به اشخاص با وزارت اطلاعات است؛‌ ای بسا مواردی که دادگاه برخلاف محتوای گزارش وزارت اطلاعات، شخص یا اشخاصی را از اتهام جاسوسی تبرئه یا به این جرم محکوم کند.

۶- در حال حاضر وزارت اطلاعات تنها ضابط قضایی نیست و مطابق ماده ٢٩ قانون آیین دادرسی کیفری، مأموان دستگاه‌های دیگری مانند ‏ نیروی‏ مقاومت‏ بسیج‏ سپاه‏ پاسداران‏ انقلاب ‏اسلامی و همچنین سایر نیرو‌های مسلح در مواردی که به موجب قانون تمام یا برخی از وظایف ضابطان به آنان محول شده باشد، ضابط محسوب می‌شوند.

۷- سخن آقای علوی مانند آن است که دادگاه، کسی را به جرم ارتکاب قتل عمد به قصاص محکوم کند و مأمور پلیس که ضابط قضایی بوده و تنها وظیفه کشف قتل، حفظ آثار و علائم و جمع آوری ادله وقوع آن را به عهده دارد، در برابر حکم قطعی دادگاه اعلام کند قاتل از اتهام قتل مبراست!

و این اتفاقی ست عجیب!

۸-برخی این اظهار نظر عجیب و دور از انتظار را با اظهار نظر قبلی وزیر اطلاعات در باره مهملات منتشر شده مربوط به جاسوسی یکی از فرزندان مسوولان نظام مقایسه می‌کنند، و حال آن که این قیاس از جهات متعدد مع الفارق است.

از جمله این که در آنجا به دلیل اینکه اساس موضوع داستان سرایی کذب بوده و اساسا کیفر خواست و حکم محکومیتی از سوی دادگاه وجود نداشته، در نتیجه فارغ از وهمیات رسانه‌های ضد انقلاب، اصل وجود اتهام منتفی بوده و وزیر اطلاعات حسب وظیفه سازمانی، شایعات بی پایه و اساس ناشی از رسانه‌های ضد انقلاب را تکذیب کرده است.
عضویت در کانال تلگرام الف

عناوین مرتبط

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۲۰۴۵۹۱۰:۳۲:۱۷ ۱۳۹۶/۷/۲۱
دادگاه را علنی کنید تا روشن شود حق با کیست .
ناشناس۱۲۰۴۶۸۱۰:۵۱:۰۴ ۱۳۹۶/۷/۲۱
ما نفهمیدیم که انکار جاسوسی متهم محکوم شده چه ربطی به شایعات جاسوسی فردی در شبکه های مجازی دارد . سخنان وزیر مشخصا در مورد فردی بود که حکم گرفته .
ناشناس۱۲۰۴۷۸۱۱:۰۷:۴۴ ۱۳۹۶/۷/۲۱
پاسخ به هیچ عنوان حقوقی و روشن نبود. وقتی یک کارشناس خبره نظری می دهد این برای قاضی از همه مهمتر است چون قاضی علم به همه موارد ندارد. نکته بعد وظیفه وزارت اطلاعات چیست شما به این مورد پاسخ بده همه چیز روشن می شود عیب شما جناحی نوشتن این نه تخصصی نوشتنو کاملا حقوقی و روشن نوشتن
ناشناس۱۲۰۴۸۹۱۱:۲۱:۱۷ ۱۳۹۶/۷/۲۱
من حرف علوی را باور میکنم
ناشناس۱۲۰۵۰۵۱۱:۴۶:۲۴ ۱۳۹۶/۷/۲۱
مغلطه می‌کنند خیلی‌ها علوی گفت مرجع تشخیص معاونت ضد جاسوسی هست یعنی کشف جرم ولی شما میگید تنها دادگاه میتونه محکوم کنه خوب علوی که نگفته وزارت اطلاعات قراره محکوم کنه مثل پزشک فانونی که مرجع تشخیص علت مرگ هست ولی محکوم که نمیکنه
ناشناس۱۲۰۵۱۹۱۲:۰۰:۵۵ ۱۳۹۶/۷/۲۱
نویسنده خودش مدعی شده پاسخ قانع کننده و حقوقی! شفافیت یعنی همین. طرف نظرش را می نویسد و بجای مخاطب تصدیق و تائید می کند
حسن۱۲۰۵۲۹۱۲:۳۵:۲۴ ۱۳۹۶/۷/۲۱
عجیبه،قوه قضاییه از روی خودش که نمیتونه جرم جاسوسی را اثبات کند نیاز به سند و مدرک است که تهیه این مدارک به عهده وزارت اطلاعات است.
علی۱۲۰۵۳۵۱۲:۵۰:۰۲ ۱۳۹۶/۷/۲۱
اصولا قاضی نمیتواند در زمینه های تخصصی صرفا به استناد تشخیص خود عمل کند!آنچه مسلم است در تخصص های معمولی از جمله ساختمان و... هم نظر کارشناسان اخذ میشود وطبعا قاضی بر اساس آن عمل خواهد کرد! آنچه در سخنان وزیر اطلاعات است ناظر بر همین موضوع یعنی کارشناسی جاسوسی است که ظاهرا بر اساس نظر کارشناسی بخش متخصص در وزارت اطلاعات رای صادر نشده و موضوع مربوط به ضابط نیست بلکه مربوط به نظر کارشناسی است و به نظر میرسد در متن خلط مبحث شده و اصل موضوع که مرجعیت کارشناسی وزارت اطلاعات است نادیده گرفته شده است!
ناشناس۱۲۰۵۳۶۱۲:۵۰:۰۵ ۱۳۹۶/۷/۲۱
پناه میبرم به خدا از دعوای سیاسی مسولان امت اسلامی
مهندس جنت شهری۱۲۰۵۵۸۱۳:۴۲:۲۸ ۱۳۹۶/۷/۲۱
بنظر اشتباه ان چیزی است که شما نوشته اید به چند دلیل روشن...قوه قضاییه برای جاسوسی باید به استناد ضابط قضایی حکم دهد وقتی ضابط قضایی درباره جاسوسی یک نفر نظر نداده چگونه حکم صادر شده ..بسیج کجا میتواند درباره جاسوسی یک نفر نظر دهد انهم در خارج که نیروی اطلاعاتی ندارد...چگونه پرونده مرتضوی بعد از 7 سال هنوز منتج به نتیجه نشده ملی پرونده دری در کمتر از یک سال حکم قطعی صادر شده...
ناشناس۱۲۰۶۲۶۱۵:۳۷:۲۵ ۱۳۹۶/۷/۲۱
این مطلب به طور یک جانبه ای نوشته شده است: در همه جای دنیا منوال امر این است که نهاد مسئول اطلاعاتی به عنوان کارشناس و متخصص امر می تواند اظهار کند که چه کسی جاسوس نیست. این که بخش اطلاعاتی ایران می گوید که دری اصفهانی با بخش ضد جاسوسی جمهوری اسلامی ایران همکاری داشته است تعمدا در مقاله ی فوق سانسور شده است. بدون نظر دادگاه دیدگاه نهاد اطلاعاتی درباره ی جاسوس بودن یک فرد مشروعیت حقوقی ندارد ولی نهاد اطلاعاتی این مشروعیت را دارد که بگوید چه کسی جاسوس نیست. نهاد اطلاعاتی هیچ کشوری اعتبار حرفه ای خود را به خطر نمی اندازد که فردی را که با او در خنثی کردن جاسوسی رقبا همکاری کرده است اجازه دهد که به عنوان جاسوس معرفی شود. بدون شک اشتباه نهاد اطلاعاتی در مبری دانستن فرد از جاسوسی بسیار کمتر از اشتباه قاضی است. این که عده ای بهانه می کنند که در مواردی نهاد اطلاعاتی دچار خطا شده و فردی را متهم به جاسوسی کرده و در دادگاه تبرئه شده ضامن سلب حق نهاد اطلاعاتی از اعلام جاسوس نبودن افراد متهم به جاسوسی نیست. انتشار همزمان این مقاله در اکثر نشریات جناحی خاص خود دلیل بر رویکر جناحی مقاله ی فوق می باشد. اگر رویکرد مقاله ی فوق جناحی نبود، اعلام همکاری آقای دری اصفهانی با بخش جاسوسی جمهوری اسلامی ایران که توسط وزیر محترم اطلاعات به طور رسمی اعلام شد را مورد سانسور قرار نمی داد. جالب این که اعلام جاسوسی فرد ذکر شده باعث خوشنودی همین رسانه هایی شده که شدیدا مخالف برجام می باشند و این خبر را وسیله ای برای اعتبار زدایی از برجام قرار داده اند.
ناشناس۱۲۰۶۵۱۱۶:۲۷:۰۰ ۱۳۹۶/۷/۲۱
خود قاضی هم به جاسوسی اعتقاد نداشته وگرنه پنج سال حبس نمی برید برای جاسوسی اون هم در مورد یکی از مهم ترینوتاریخی ترین توافقات ایران
ناشناس۱۲۰۶۵۵۱۶:۳۲:۱۰ ۱۳۹۶/۷/۲۱
یعنی شما از وزیر اطلاعات بیشتر خبر داری؟ وزیر داره میگه جاسوسی نکرده شما میگی جاسوسه؟ عجیبه
ضابط۱۲۰۷۰۰۱۸:۲۵:۲۸ ۱۳۹۶/۷/۲۱
از تفسیر سیاسی بگذریم و فقط نوشتار شما را در نظر بگیریم: وزیر اطلاعات میگه مرجع رسیدگی به معقوله جاسوسی یکی از معاونتهای این وزارتخانه است. شما در شماره ۳ نوشتار خود همین حرف را به نوعی تایید میکنید (..... مأمورانی هستند که تحت نظارت و تعلیمات دادستان در کشف جرم، حفظ آثار و علائم و جمع آوری ادله وقوع جرم، شناسایی، یافتن و جلوگیری از فرار و مخفی شدن متهم، تحقیقات مقدماتی، .......... به موجب قانون اقدام می‌کنند) سوال اینجاست که اگر بعداز تمام این تحقیقات و غیره ضابط قضایی (معاونت وزارت) بگه٫ خیر ایشان جاسوس نیست و ما مدرکی پیدا نکردیم و یا از اول ماجرا با ما هماهنگ بوده٫ جناب دادستان و یا قاضی چطور به جاسوس بودن این اقا رسیدند؟ البته شما میگی یک ضابط دیگر مدارک دیگری به دادگاه داده و فکر کنم این محل دعواست که جناب وزیر میگویند تنها مرجع تخصصی برای "این موارد" معاونت وزارت هست و داداگاه در این موارد فقط باید پرونده را به این ضابط بسپاره. حالا اگر با این دیدگاه وزیر مخالفید لطفا در این مورد صحبت کنید و خارج از موضوع وقت دیگران را نگیرید.
ناشناس۱۲۰۷۱۰۱۸:۵۷:۲۰ ۱۳۹۶/۷/۲۱
البته دادگاه صادر کننده حکم محکومیت یا تبرئه است ولی در بسیاری از موارد قاضی کارشناس در آن تخصص خاص نیست و امر را به کارشناسی در آن موضوع واگذار میکند و بر اساس نظریه کارشناس حکم را صادر میکند در اینجا شاید وزیر محترم به لحاظ کارشناسی در موضوع مطروحه اظهار نظر کرده اند یعنی کارشناسان وزارت خانه به چنین نظری نرسیده اند و این اشکال حقوقی ندارد.
بانک گردشگری

پربحث‌های اخیر

 1. "تیراژ روزنامه‌ها" در کشور به وضعیت بحرانی رسیده است

 2. سیاه نمایی علیه یکی از خدمات نظام

 3. حضور رهبر انقلاب در منطقه زلزله‌زده سرپل ذهاب+ فیلم و عکس  

 4. وعده دو ماه قبل سردار سلیمانی چه بود؟  

 5. واکنش کلوپ به احتمال هدایت بارسلونا

 6. دایی ۶ میلیارد و ۲۸۸ میلیون تومان پول جمع کرد

 7. تکذیب خبر اسلحه کشیدن یکی از فرمانداران در فضای مجازی

 8. شلوغی صف جایگاه‌های سوخت در ایلام

 9. مدارس مهران فردا دایر است

 10. رضایی: پرونده داعش برای همیشه بسته شد

 11. ولایتی: فرزندان حریری در دستان عربستان گروگان هستند

 12. حضور موگرینی در میان آوارگان روهینگیایی  

 13. درخواست آمریکا برای استقرار سلاح‌های اتمی در ژاپن

 14. کشف گورستان جمعی در داخل چاه‎های نفت عراق

 15. درگیری مرزبانان هرمزگان با قاچاقچیان خارجی

 16. نرخ بیکاری در ایران چقدر است؟

 17. نگرانی عمیق اروپا درباره شکست ائتلاف جامائیکا در آلمان

 18. عراقچی: اروپا برجام را قابل مذاکره مجدد نمی‌داند

 19. برخورد قاطع کاپیتان‌های پرسپولیس و باقری با بیرانوند در رختکن

 20. مسعود بارزانی: تصمیم دادگاه فدرال عراق یکجانبه است

 21. قربانیان وبا در یمن به ۲۲۰۸ نفر رسید

 22. وزارت خزانه‌داری آمریکا نام ۲ فرد و ۴ شرکت مرتبط با ایران را در فهرست تحریم‌ها قرار داد

 23. تمرین مشترک نظامی نیروی دریایی ایران و پاکستان

 24. میزان خسارات زلزله امشب مهران

 25. تصاویر جاسوسی از داخل شاسی بلند لامبورگینی  

پربحث‌های دیروز

 1. "تیراژ روزنامه‌ها" در کشور به وضعیت بحرانی رسیده است

 2. سیاه نمایی علیه یکی از خدمات نظام

 3. رهبر انقلاب در جمع مردم زلزله‌زده: من با یکایک دلهای داغدار شما همدردم/ انسانهای دلاور حادثه را مغلوب خود می کنند

 4. حضور رهبر انقلاب در منطقه زلزله‌زده سرپل ذهاب+ فیلم و عکس  

 5. وعده دو ماه قبل سردار سلیمانی چه بود؟  

 6. واکنش کلوپ به احتمال هدایت بارسلونا

 7. دایی ۶ میلیارد و ۲۸۸ میلیون تومان پول جمع کرد

 8. تکذیب خبر اسلحه کشیدن یکی از فرمانداران در فضای مجازی

 9. شلوغی صف جایگاه‌های سوخت در ایلام

 10. مدارس مهران فردا دایر است

 11. رضایی: پرونده داعش برای همیشه بسته شد

 12. ولایتی: فرزندان حریری در دستان عربستان گروگان هستند

 13. حضور موگرینی در میان آوارگان روهینگیایی  

 14. درخواست آمریکا برای استقرار سلاح‌های اتمی در ژاپن

 15. کشف گورستان جمعی در داخل چاه‎های نفت عراق

 16. درگیری مرزبانان هرمزگان با قاچاقچیان خارجی

 17. نرخ بیکاری در ایران چقدر است؟

 18. نگرانی عمیق اروپا درباره شکست ائتلاف جامائیکا در آلمان

 19. عراقچی: اروپا برجام را قابل مذاکره مجدد نمی‌داند

 20. برخورد قاطع کاپیتان‌های پرسپولیس و باقری با بیرانوند در رختکن

 21. مسعود بارزانی: تصمیم دادگاه فدرال عراق یکجانبه است

 22. قربانیان وبا در یمن به ۲۲۰۸ نفر رسید

 23. وزارت خزانه‌داری آمریکا نام ۲ فرد و ۴ شرکت مرتبط با ایران را در فهرست تحریم‌ها قرار داد

 24. تمرین مشترک نظامی نیروی دریایی ایران و پاکستان

 25. میزان خسارات زلزله امشب مهران

پربحث‌های هفته

 1. مسکن مهر و زلزله ۷.۳ ریشتری در کرمانشاه

 2. زلزله کرمانشاه و طرح مسکن مهر

 3. درخواست کشف معمار اقتصادی برای نجات کشور از بحران‌های مبتلابه

 4. دولت نتوانست فاینانسور بیابد/ایرباس هواپیماهای ایران را حراج کرد

 5. پاسخ نیکزاد به جهانگیری/ پرداختن به تسویه‌حساب سیاسی دور از جوانمردی است

 6. هدف یاران احمدی‌نژاد از زنبیل به دست گرفتن و تحصن در حرم حضرت عبدالعظیم

 7. افزایش تعداد مصدومان زلزله کرمانشاه به ۷۸۱۷ نفر/ ۱۸۰۰ میلیارد تومان؛ خسارات زلزله/ تایید حمله به ۲۰ کامیون امدادی به زلزله‌زدگان/ واکنش به گلایه های مردم/ به حساب‌های شخصی کمک نکنید

 8. توئیت جالب عبدلله‌رمضان‌زاده سخنگوی دولت اصلاحات خطاب به وزیر مسکن  

 9. توضيحات وحید حقانیان پیرامون اظهاراتش در مورد معاون اول رئیس جمهور

 10. مقام مسئول اداره راه و شهرسازی استان کرمانشاه: سقف هیچ مسکن مهری در زلزله فرو نریخت/ مسکن مهر فقط ۲ فوتی داشت

 11. سیف: کمبود ارز نداریم/امسال افزایش قیمت دلار نظم مناسب‌تری داشته است

 12. روشنگری مجری سمت خدا درباره یک کلیپ

 13. هیچ سازه‌ای توان مقاومت برابر زلزله اخیر را ندارد/ قدرت ۸ بمب اتم

 14. بازی سیاسی جدید یاران احمدی نژاد؛ بقایی بجای دادگاه به حرم عبدالعظیم حسنی رفت /بست نشینی بقایی، علی اکبر جوانفکر و حبیب الله جزء خراسانی در حرم

 15. روحانی در بدو ورود به کرمانشاه: دولت با همه توان خود برای یاری آسیب دیدگان وارد عمل شده/مردم باید خودشان خانه‌هایشان را بسازند/دولت وام می‌دهد

 16. اينجا كرمانشاه، روز ششم زلزله/ سلام ما را به وزیر مسکن برسانید!

 17. بدرقه بقایی و جوانفکر توسط احمدی نژاد پیش از بست نشینی  

 18. آمار جدید قربانیان زلزله کرمانشاه؛ 432 کشته و 7817 مصدوم/ 100 نفر بدون مجوز دفن شدند

 19. رقصنده با زلزله

 20. گفت وگو با سرتیپی که مغز زن50ساله را در بیمارستان صحرایی عمل کرد

 21. بدون مشخصات زلزله،تخریب مسکن مهر را قضاوت نکنید

 22. مدیران امروز مدیران عرصه ی عرض تسلیت

 23. قیمت‌ احتمالی انواع نان از اول آذر (+جدول)

 24. دلار رکورد ۹۶ را شکست

 25. بست‌نشینی یاران احمدی‌نژاد در حرم حضرت عبدالعظیم  

پربحث‌های اخیر

 1. سیاه نمایی علیه یکی از خدمات نظام

 2. رضایی: پرونده داعش برای همیشه بسته شد

 3. ولایتی: فرزندان حریری در دستان عربستان گروگان هستند

 4. عراقچی: اروپا برجام را قابل مذاکره مجدد نمی‌داند

 5. وزارت خزانه‌داری آمریکا نام ۲ فرد و ۴ شرکت مرتبط با ایران را در فهرست تحریم‌ها قرار داد

 6. تمرین مشترک نظامی نیروی دریایی ایران و پاکستان

 7. سرلشکر باقری وارد روسیه شد

 8. عراق در بحران اعراب با ایران اعلام بی طرفی کرد

 9. کمالوندی: هیچ مانعی از اروپا برای فروش آب سنگین ایران نیست

 10. نتانیاهو: با ماکرون روش های مقابله با ایران را بررسی می کنیم

 11. سیدحسن نصرالله: آمریکایی ها در البوکمال برای داعش پوشش هوایی ایجاد کرده بودند/ باید از سردار سلیمانی قدردانی کنیم

 12. چرا کویت از قطعنامه ضد ایرانی نشست قاهره حمایت نکرد؟

 13. اشمید با ظریف دیدار کرد

 14. پرونده دانشجویان بورسیه بسته شد + جزئیات

 15. توضیح سخنگوی کمیسیون امنیت درباره دوتابعیتی‌ها

 16. واکنش عراق به بیانیه پایانی نشست ضدایرانی قاهره

 17. قالیباف: منکر تخلفات شهرداری نیستم/ تعطیلی خط هفت مترو کار سیاسی است

 18. مشایی با قرار کفالت آزاد شد

 19. رئیس قوه قضاییه: اقدامات عربستان در یمن مصداق «جنایت جنگی» است/ خواسته رهبری تحول در کاهش آسیب های اجتماعی است

 20. رهبر انقلاب: مهمترین اولویت کنونی، تامین مسکن زلزله‌زدگان است

 21. سخنگوی وزارت خارجه: مشکلات منطقه نتیجه سیاست‌های عقیم سعودی‌هاست

 22. 3 جمله که از بیانیه اتحادیه عرب حذف شد

 23. کواکبیان: طرح تحقیق و تفحص از «مسکن مهر» تقدیم هیات رییسه مجلس شد

 24. راز سکوت عارف در مجلس از زبان خودش

 25. دعوت از روحانی برای سفر به اتریش

پربحث‌های دیروز

 1. سیاه نمایی علیه یکی از خدمات نظام

 2. رهبر انقلاب در جمع مردم زلزله‌زده: من با یکایک دلهای داغدار شما همدردم/ انسانهای دلاور حادثه را مغلوب خود می کنند

 3. رضایی: پرونده داعش برای همیشه بسته شد

 4. ولایتی: فرزندان حریری در دستان عربستان گروگان هستند

 5. عراقچی: اروپا برجام را قابل مذاکره مجدد نمی‌داند

 6. وزارت خزانه‌داری آمریکا نام ۲ فرد و ۴ شرکت مرتبط با ایران را در فهرست تحریم‌ها قرار داد

 7. تمرین مشترک نظامی نیروی دریایی ایران و پاکستان

 8. سرلشکر باقری وارد روسیه شد

 9. عراق در بحران اعراب با ایران اعلام بی طرفی کرد

 10. کمالوندی: هیچ مانعی از اروپا برای فروش آب سنگین ایران نیست

 11. نتانیاهو: با ماکرون روش های مقابله با ایران را بررسی می کنیم

 12. سیدحسن نصرالله: آمریکایی ها در البوکمال برای داعش پوشش هوایی ایجاد کرده بودند/ باید از سردار سلیمانی قدردانی کنیم

 13. چرا کویت از قطعنامه ضد ایرانی نشست قاهره حمایت نکرد؟

 14. اشمید با ظریف دیدار کرد

 15. پرونده دانشجویان بورسیه بسته شد + جزئیات

 16. توضیح سخنگوی کمیسیون امنیت درباره دوتابعیتی‌ها

 17. واکنش عراق به بیانیه پایانی نشست ضدایرانی قاهره

 18. قالیباف: منکر تخلفات شهرداری نیستم/ تعطیلی خط هفت مترو کار سیاسی است

 19. مشایی با قرار کفالت آزاد شد

 20. رئیس قوه قضاییه: اقدامات عربستان در یمن مصداق «جنایت جنگی» است/ خواسته رهبری تحول در کاهش آسیب های اجتماعی است

 21. رهبر انقلاب: مهمترین اولویت کنونی، تامین مسکن زلزله‌زدگان است

 22. سخنگوی وزارت خارجه: مشکلات منطقه نتیجه سیاست‌های عقیم سعودی‌هاست

 23. 3 جمله که از بیانیه اتحادیه عرب حذف شد

 24. کواکبیان: طرح تحقیق و تفحص از «مسکن مهر» تقدیم هیات رییسه مجلس شد

 25. راز سکوت عارف در مجلس از زبان خودش

پربحث‌های هفته

 1. پاسخ نیکزاد به جهانگیری/ پرداختن به تسویه‌حساب سیاسی دور از جوانمردی است

 2. هدف یاران احمدی‌نژاد از زنبیل به دست گرفتن و تحصن در حرم حضرت عبدالعظیم

 3. توضيحات وحید حقانیان پیرامون اظهاراتش در مورد معاون اول رئیس جمهور

 4. بازی سیاسی جدید یاران احمدی نژاد؛ بقایی بجای دادگاه به حرم عبدالعظیم حسنی رفت /بست نشینی بقایی، علی اکبر جوانفکر و حبیب الله جزء خراسانی در حرم

 5. روحانی در بدو ورود به کرمانشاه: دولت با همه توان خود برای یاری آسیب دیدگان وارد عمل شده/مردم باید خودشان خانه‌هایشان را بسازند/دولت وام می‌دهد

 6. روحانی: وقوع حوادثی طبیعی میز محاکمه نیست/ در بخش پیمانکاری ساخت و ساز دولتی فساد وجود داشته است/ پاسخ قاطع رئیس جمهور خطاب به عربستان

 7. نتانیاهو: ایران جایی در سوریه نخواهد داشت که بتواند به اسرائیل حمله کند / چاره نداشته باشیم تنهایی علیه ایران اقدام می‌کنیم

 8. واکنش آذری جهرمی به حاشیه‌سازی برای اسحاق جهانگیری و فرمانده سپاه  

 9. گاف بزرگ آمدنیوز درباره مکالمه تلفنی فرمانده سپاه

 10. پاسخ ظریف به پیشنهادهای کمک کشورهای خارجی: قادر به مدیریت امور با منابع خود هستیم

 11. گفتگوهاي حقوق بشري!/  اروپایی ها دفتر تهران را برای چه می‌خواهند؟

 12. واکنش متفاوت امام جمعه تهران به حادثه زلزله؛ هتاکان بس است.../درخواست دو مرجع تقلید از مسئولان

 13. پایان موقت بست‌نشینی بقایی و یاران

 14. انتقاد سعید جلیلی از عملکرد دولت در نوسازی بافت های فرسوده  

 15. سیاه نمایی علیه یکی از خدمات نظام

 16. رهبر انقلاب در جمع مردم زلزله‌زده: من با یکایک دلهای داغدار شما همدردم/ انسانهای دلاور حادثه را مغلوب خود می کنند

 17. حذف یارانه ثروتمندان در دستور کار دولت و مجلس

 18. جهانگيری: پیمانکاران ساختمان‌های نوساز و بدون استحکام باید بازخواست شوند

 19. واکنش استانداری کرمانشاه به یک ادعای عجیب درباره روحانی و جهانگیری

 20. بحرین خواستار اقدام مشترک کشورهای عربی علیه ایران شد

 21. عادل الجبیر: سکوت در برابر ایران به نفع اعراب نیست

 22. نوبخت: پرداخت ۴۱ میلیون تومان وام و کمک بلاعوض به خانوارهای شهری آسیب دیده از زلزله

 23. درگیری لفظی اصلاح طلبان با کریمی قدوسی

 24. قطعنامه حقوق بشری ضد ايران در کميته سوم مجمع عمومی سازمان ملل تصويب شد

 25. امیری‌فر: بقایی، احمدی‌نژاد را به نابودی کامل می‌کشاند / به وقتش خواهم گفت چرا این سه نفر از هم جدا نمی شوند

آخرین عناوین