نیسان

تصمیم ترامپ درباره برجام جمعه اعلام خواهد شد/ اعلام «پای‌بندی ایران به برجام در سطح فنی» و «عدم پایبندی به روح برجام»

گروه سیاسی الف،   3960720209 ۲۰ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۵ تکراری یا غیرقابل انتشار
تصمیم ترامپ درباره برجام جمعه اعلام خواهد شد/ اعلام «پای‌بندی ایران به برجام در سطح فنی» و «عدم پایبندی به روح برجام»

در حالی که چشم‌ها به کاخ سفید است که دونالد ترامپ درباره توافق هسته‌ای ایران چه تصمیمی می‌گیرد، به نظر می‌رسد این تصمیم امروز اعلام نمی‌شود و احتمالا به فردا جمعه افتاده است.

به گزارش الف، این‌طور که به گوش می‌رسد، ساعت یک بعد از ظهر به وقت واشنگتن، ٨:٣٠ شب به وقت تهران.

در همین حال رسانه‌های آمریکایی از ادامه اختلاف‌نظرها در داخل کابینه بر سر توافق هسته‌ای خبر می‌دهند.

روز گذشته همچنین سفیران کشورهای اروپایی طرف برجام به وزارت خارجه آمریکا دعوت شدند تا در جریان تصمیم دونالد ترامپ قرار بگیرند اما ظاهرا به آنها هم چندان اطلاعات جدیدی داده نشده.

دونالد ترامپ تا یک‌شنبه فرصت دارد تاییدیه دوره‌ای برجام را برای کنگره بفرستد.

آنطور که خبرنگار بی بی سی گزارش داده، شنیده می‌شود که او قصد دارد با وجود تایید «پای‌بندی ایران به برجام در سطح فنی»، موضع قبلی‌اش را تکرار کند که «ایران به روح برجام پای‌بند نمانده»؛ و همین‌طور این‌که ادامه تعلیق تحریم‌های هسته‌ای ایران طبق برجام را «در راستای منافع ملی حیاتی» آمریکا نمی‌داند.

گفته می‌شود او از کنگره درخواست نمی‌کند تحریم‌های تعلیق‌شده طبق برجام را برگرداند ولی می‌خواهد دوره ارسال تاییدیه که الان ٩٠ روزه است، شش‌ماهه شود.

تلاش‌هایی هم در کنگره در جریان است که فعالیت‌های غیرهسته‌ای ایران هم به این گزارش دوره‌ای اضافه شود؛ از جمله درباره حقوق بشر، سیاست‌های منطقه ای، و حمایت از گروه‌هایی مانند حزب‌الله لبنان که آمریکا آن را «حمایت از تروریسم» می‌خواند.

منتقدان این اقدام‌ها می‌گویند این‌ها ربطی به توافق هسته‌ای نداشته است.

در بین این منتقدان عده زیادی هم هستند که خواستار شدت عمل در قبال ایران هستند برای مهار همین مواردی که ذکر شد؛ ولی می‌گویند بدون دست‌کاری‌کردن برجام و دست‌انداز انداختن جلوی آن باید با هم‌راه‌کردن اروپا، فشارها در زمینه‌های غیرهسته‌ای را افزایش داد.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۲۰۰۹۹۱۷:۲۸:۵۸ ۱۳۹۶/۷/۲۰
هر تصمیم جدیدی که اتخاذ شود ، به ضرر ماست
ناشناس۱۲۰۱۳۷۱۸:۳۳:۲۹ ۱۳۹۶/۷/۲۰
کلا در برجام چیزی به نفع ما نیست
ناشناس۱۲۰۲۲۰۲۱:۰۲:۴۲ ۱۳۹۶/۷/۲۰
به مرگ میگیرند و به تب راضی میشوید !! خیلی باید ساده لوح باشید که فکر کنید آمریکا رسماً از برجام خارج شود . برجام برای ایران خسارت محض و برای عموسام مملو از سود بوده .
ناشناس۱۲۰۲۶۳۲۲:۳۳:۴۷ ۱۳۹۶/۷/۲۰
ضرر چرا؟ برجام بد بود تازه ازش بیرون میایم عالی میشه تحریمها هم خودش در سال 92 در حال فروپاشی بود به نفع ما است
ناشناس۱۲۰۲۹۷۲۳:۴۱:۲۶ ۱۳۹۶/۷/۲۰
یعنی ترامپ میخواهد از عدد صفری که نزد دیپلمات های ایران است چه عددی را کسر کند ؟؟؟؟ !!!!!
ناشناس۱۲۰۱۰۱۱۷:۳۲:۳۴ ۱۳۹۶/۷/۲۰
کافی است تا ترامپ با سپاه طرف شود تا میلیون ها نفر به سپاه بپیوندند .
جواد رضایی۱۲۰۱۴۴۱۸:۴۰:۳۰ ۱۳۹۶/۷/۲۰
سخنرانی امروز برادر محسن رضایی رو منتشر کردی ؟
ناشناس۱۲۰۱۴۶۱۸:۴۲:۳۳ ۱۳۹۶/۷/۲۰
سپاه مدرسه عشق است
ناشناس۱۲۰۱۰۸۱۷:۴۱:۵۲ ۱۳۹۶/۷/۲۰
اگه ۶ ماهه شود که به نفع ایران است !!!
ناشناس۱۲۰۱۱۶۱۷:۵۰:۵۰ ۱۳۹۶/۷/۲۰
ایران برجام را امضا نکرد که روح آزاده و استقلال طلب عدالت محور و ستم ستیز خود را به خواستهای استعماری آمریکا تسلیم کند.
ناشناس۱۲۰۱۸۱۲۰:۱۷:۵۳ ۱۳۹۶/۷/۲۰
ترامپ دقیقا در برخورد با ایران از استراتژی مرد دیوانه استفاده میکند: نظریه مرد دیوانه» نیکسون : دشمنان ما باید چنین دریابند که ما دیوانه و غیرقابل پیش بینی بوده، نیروی مخرب خارق العاده ای در فرمان خود داریم تا به این ترتیب با هراس و ترس به خواست ما گردن نهند.
ناشناس۱۲۰۱۸۵۲۰:۲۶:۱۶ ۱۳۹۶/۷/۲۰
دکترین "خردمندی بی خردی" یا مرد دیوانه : هرمان کان، یکی از دانشمندان علوم نظامی آمریکا و بنیان گذار "نظریه سیستم ها" و یکی از تئورسین های اصلی این دکترین، گفته بود: "شاید، بهترین راه برای تحمیل سیاست های مان این باشد که خود را قدری عصبی و احساساتی جلوه دهیم. در این بازی بازدارنده طرفی که به نظر می آید عزم اش را جزم کرده و راه بازگشتی برای خود نگذاشته، شانس بهتری برای کسب امتیاز از طرف مقابل دارد که با رفتاری متین به میدان آمده است. این همان جایی است که خردمندی بی خردانه جایز است. تظاهر به اینکه کورکورانه به یک سیاست بی خردانه پایبند هستید، ممکن است بهترین استراتژی یک بحران باشد،
ناشناس۱۲۰۲۳۱۲۱:۳۰:۴۳ ۱۳۹۶/۷/۲۰
تهدید خروج از برجام تحریم از جناح دیگر
ق۱۲۰۲۵۳۲۲:۰۹:۴۹ ۱۳۹۶/۷/۲۰
مسئله پیش بینی مقام معظم رهبری از غیر قابل اعتماد بودن آمریکا یادتان باشد که فرمود اینها با ایران اسلامی دشمنی دیرینه دارند
ناشناس۱۲۰۲۵۴۲۲:۱۲:۰۵ ۱۳۹۶/۷/۲۰
اگر دیدگاه ترامپ به نفع ایران باشد آن را جمعه و اگر به ضرر ایران باشد به منظور ایجاد جنگ روانی و اختلال اقتصادی خصوصا اختلال در بازار ارزی ودلاری ایران شنبه به بعد آن را اعلام خواهد کرد.به نظر من جمعه نظرش را خواهد گفت. بیشتر از سیاستمداران ایرانی دلارفروشها کنجکاوند که از نظر نهایی ترامپ آگاه شوند. حتی اگر ترامپ نظرش به نفع ایران باشد بازهم با زرنگی باعث افزایش قیمت دلار از ۳۸۰۰ به حدود ۴۰۰۰ شده است. انهایی که فکر می کنند ترامپ دیوانه است خودشان باید در دانشگاه سیاست درسهای بیشتری را تلمذ کنند. شواهد امر نشان می دهد که ترامپ دیوانه نیست تظاهر به دیوانگی می کند. آنها "دیوانه نما" دارند ما هم "دیوانه نما"داریم. "دیوانه نما" های ما تیشه به ریشه ی اقتصاد کشور می زنند.
رضاعلی۱۲۰۲۸۰۲۳:۱۹:۳۰ ۱۳۹۶/۷/۲۰
ترامپ میخواد به مرگ بگیره که به تب راضی بشیم. اول میگه برجام را لغو میکنم بعد هرچی دلش میخواد تحریم میکنه ماهم خدا را شکر میکنیم که برجام را لغو نکرده.
ناشناس۱۲۰۳۲۸۰۱:۰۷:۰۲ ۱۳۹۶/۷/۲۱
مهمترین نگرانی ترامپ از دست دادن بازار فروش اسلحه خاورمیانه در اینده بواسطه رسیدن کشورهای منطقه به سطحی از توازن قدرت که دیگر امکان بروز جنگ نباشد و نبودن امکام تهدید و جنگ و موازنه استراتژیک پایدار به معنی خوابیدن تولید و فروس سلاح که مولد اشتغال و موتور اقتصاد انهاست می باشد پس انها با توجه به بودجه هنگفت نظامی و مزیت رقابتی دانش نظامی نگران خود نیستند بلکه نگران توقف رقابت تسلیحاتی و از دست رفتن بازار فروش سلاح منطقه هستند،خاورمیانه ای که هشتاد درصد سلاح ها در انجا نقد میشوند ،اینها از از دست دادن بازار در هراسند نه تهدید ساختگی کشور خاص
ناشناس۱۲۰۳۴۴۰۱:۲۲:۲۰ ۱۳۹۶/۷/۲۱
این نمایشیست که ترامپ برای هوادارنی که به آنها قول داده بود برجام را پاره خواهد کرد به راه انداخته او یک شو من است واینگونه بازیها را خوب اجرا می کند ! با اعلام عدم پایبدی ایران به برجام هم به وعده انتخابیش عمل کرده هم خیالش راحت است که کنگره رای به نقض برجام نخواهد داد !
ناشناس۱۲۰۳۴۹۰۱:۲۹:۳۹ ۱۳۹۶/۷/۲۱
ترامپ در پیاده سازی نقش محوله توسط کسینجر در استراتژی خردمندی بی خردی بدلیل ماهیت کاری بنگاه داری و فروش که نیازمند قابلیت هنرپیشگی است با خبرگی تمام پیش رفته و خود را به جهان ظاهرا فردی بی منطق و خطرناک معرفی کرده که این فقط وانموددنمودن القایی توصیه کسینجر برای ترساندن کشور های هدف است تا در غالب اضطراب محیط تصمیم گیری پر مخاطره و مبهم تصمیمات نادرستی بگیرند
ناشناس۱۲۰۴۳۱۰۸:۴۹:۲۹ ۱۳۹۶/۷/۲۱
ترامپ با تکیه بر استراتژی کسینجر با عنوان «مرد دیوانه» با این مضمون که دشمنان ما باید چنین دریابند که ما دیوانه و غیرقابل پیش بینی بوده تا بدین ترتیب باهراس و اضطراب در محیطی پر ابهام تصمیم گیری به خواسته ما گردن نهند و تصمیمات درستی نگیرند ، اصولا استراتژی اقتصاد محوری به عنوان یک بنگاه دار اقتصادی اتخاذ کرده است ،در این راستا از بکار گیری مزیت های رقابتی کشورش شامل اهرمهای فشار نظامی و اقتصادی و نفوذ سیاسی بهره میگیرد وبا توجه به محوریت مولد صنایع تسلیحاتی آن کشور در کارآفرینی کشورش و همچنین محوریت اخیر صادرات محصولات نفتی سعی بر تقویت صادرات در این دو بعد دارد ،یعنی برای افزایش صادرات تسلیحات به بحران آفرینی چه در منطقه آسیای جنوب شرقی و کره ،چه در خاورمیانه و چه در اروپای شرقی برای بازار سازی تسلیحاتی تلاش دارد و ابزار بحران هم چندان مهم نیست خواه افراد تکفیری،خواه تحریک کردها،خواه تحریک و تحریم کشورهای خاص ،خواه طالبان و هر عامل بحران ساز دیگر باشد و از سوی دیگر که اخیرا بدنبال آنست تسخیر سهم بازار کشورهای نفت خیز و بحران آفرینی در آنهاست که مزیت افزایش صادرات نفتی آمریکا و دوم با بحران آفرینی در این کشورها از مزیت فرمانروایی بر قیمت گذاری بازار نفت استفاده کند ،منطقه خلیج فارس بدلیل عامل بالقوه رقابتی کشورها در صادرات نفت در صورت بحران سازی در آنها او لا بازار آنها را در اختیارترامپ قرار خواهد داد ثانیا گلوگاه انرژی چین در خلیج فارس تحت فشار استراتژیک ترامپ قرار خواهد گرفت یعنی منافع استراتژیک نظامی و اقتصادی ،پس فعلا در آینده نزدیک شاهد کاهش بحران در این منطقه نخواهیم بود ،از سوی دیگر کشورهای منطقه جزیره کره هم بایستی سهم دلاری حمایت از امنیتشان را به ترامپ با خرید سلاح هایش گران قیمت مولد رشد اقتصادی ترامپ بپردازند .....

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

پربحث‌های امروز

 1. سه دغدغه اصلی کسب‌وکار

 2. ۱۲ مصدوم در سانحه واژگونی وانت در بندرعباس

 3. اگر مفصل هایتان ورم دارد، این خوراکی ها را اصلا نخورید

 4. نماینده مجلس: لغو عضویت یک زرتشتی در شورای شهر؛ مایه وهن اسلام و تشیع است

 5. عباس عراقچی وارد مسکو شد/ دیدار با همتای روس درباره برجام

 6. حداد عادل: راه دراز و سختی در پیش داریم

 7. رهبر کاتالونیا اسپانیا را تهدید کرد

 8. راه حل واگذاری سرخابی‌ها چیست؟

 9. ظهور "ابر انسان‌ها" طی 20 سال آینده

 10. وزیر کشور عراق: بغداد هیچ دشمنی با اربیل ندارد / گفتگو با رهبران کرد ادامه دارد

 11. پرسپولیسی ها باید بازی با الهلال را فراموش کنند

 12. دروغ‌پردازی و جوسازی‌ رسانه‌های بارزانی درباره حوادث کرکوک

 13. پیام اینستاگرامی بیرانوند به هواداران پرسپولیس+عکس

 14. ۴۰ کشته بر اثر حمله انتحاری در قندهار افغانستان

 15. جزئیات قرارداد ۲.۵ میلیارد یورویی ایران و نروژ

 16. سقوط کرکوک، پایان رویای بارزانی و احتمال تقسیم اقلیم کردستان عراق

 17. واکنش مسی بعد از پیروزی برابر المپیاکوس

 18. بارسا 3-1 المپیاکوس؛ برد راحت در شب اخراج پیکه

 19. یک هفته ای خونه بخر!

 20. محور چالوس فردا یک‌طرفه می‌شود

 21. وزیر خارجه اقلیم کردستان: قصد نداریم با عراق بجنگیم

 22. عضویت نماینده زرتشتی شورای یزد در گروی رفع ابهام از یک تبصره قانون شوراها

 23. دستگیری گروگانگیران طی یک عملیات ضربتی در هرمزگان

 24. بخشش قاتل پای چوبه دار به شرط حفظ سه جزء از قرآن

 25. ما آماده‌ی هر گونه خدمت‌رسانی شهری به مردم هرات هستیم!

پربحث‌های دیروز

 1. نقدی بر نظریه ترامپ بد، اوبامای خوب

 2. اگر طرف مقابل برجام را پاره کرد ما آن را ریزریز می‌کنیم / از اروپایی‌ها قبول نمی‌کنیم که با حرف زور آمریکا هم‌آواز شوند

 3. این نفت لعنتی

 4. واقعیت ها و فریب ها در بازی هسته ای ایران و آمریکا/ چرا عصبانیت این روزهای دولت ترامپ از برجام طبیعی است؟

 5. معطل ماندن مطالبه 21 ساله رهبری و سنگ‌اندازی‌های ناتمام وزارت نیرو

 6. مطهری: به آمر اصلی حمله شیراز رضایت می‌دهم

 7. ممنوع‌التصویری نجفی شایعه بود

 8. واکنش دادستان‌کل به شایعه اعدام قریب‌الوقوع بابک زنجانی: چرا شایعه؟

 9. اظهارات نماینده عربستان علیه ایران در نشست شورای امنیت

 10. نماینده مجلس: وزیر کار احتمالا تا قبل از پایان سال اول دولت استیضاح می‌شود

 11. هشدار درباره جنگ داخلی در منطقه کردستان عراق

 12. ۱۱ کشته و زخمی در برخورد خودرو با جمعیت در اوکراین

 13. ۸ کشور اروپایی از رژیم صهیونیستی طلب غرامت کردند

 14. رحیم‌صفوی: ایران به‌دنبال صلح و امنیت پایدار در منطقه است

 15. هدف جهانگیری از سفر به ترکیه چیست؟

 16. روایت بازیگر زن از تجاوز جنسی در ۱۶ سالگی

 17. ژنرال آمریکایی: با رفتارهای مخرب ایران مقابله می‌کنیم

 18. رقیب جدی حمید درخشان مشخص شد!

 19. برانکو: برخی‌ها هوادار بعضی از بازیکنان خاص هستند؛ چرا یقه ربیع‌خواه و بیرانوند را می‌گیرید؟

 20. تشکر هادی العامری از مواضع پیشمرگه در عقب‎‏نشینی از کرکوک

 21. تکذیب حذف واژه فارس از سایت بانک صادرات در امارات

 22. توقف دیوارکشی اطراف ساختمان مجلس

 23. پسر شفر برای آنالیزوری استقلال وارد تهران شد!

 24. انکار هولوکاست پیرزن ۸۸ ساله را راهی زندان کرد

 25. شفر چه زمانى روى نام استقلالى ها خط قرمز مى کشد؟

پربحث‌های هفته

 1. حکایت استخدام یک ژن خوب در وزارت نفت/ زنگنه: دختر نماینده مجلس صلاحیت داشت، استخدام شد

 2. اخراج آقای دوربینی توسط قرائتی/ آقا پاشو برو بیرون، صدبار تو دوربین دیدن ات!   

 3. فتاح خطاب به روحانی: یارانه‌‌ها را قطع کنید من فحش‌ها را می‌پذیرم/ بگویید هرکس نیازمند است برود کمیته امداد/ داعشی‌ها را شبانه جزغاله می‌کنید؛ نمی‌توانید جلوی قاچاق در روز روشن را بگیرید؟

 4. واکنش بهارستان به خبر دیروز احمد توکلی/ احضار وزیر نفت به مجلس به علت کشیدن خط لوله گاز تا ویلای طیب نیا

 5. ترامپ: برجام را تایید نمی‌کنیم و نخواهیم کرد، اما کنگره باید نواقص توافق را برطرف کند/ اگر کنگره به نتیجه نرسد برجام تمام می‌شود/ تحریم‌های شدید علیه کل سپاه پاسداران

 6. واکنش ها به عذر خواهی آقای قرائتی

 7. عذر خواهی حجت‌الاسلام قرائتی از آقای دوربینی/ همه ما ممکن است اشتباه کنیم

 8. روحانی: سخنرانی ترامپ بیشتر فحاشی بود/ چطور یک رئیس‌جمهور اسم خلیج تاریخی فارس را یاد نگرفته/ ظاهرا نمی‌داند برجام سند دوجانبه نیست که هر گونه بخواهد رفتار کند/ برای اولین بار در تاریخ، کشورهای بزرگ جهان در برابر امریکا ایستادند

 9. ترامپ: برجام جزو ناشیانه‌ترین توافق‌هایی است که دیده‌ام/ می‌دانید ۱.۷ میلیارد دلار چند هواپیما پر از پول می‌شود؟

 10. توضیحات جنجالی هاجر چنارانی از درگیری با معاون سیاسی استاندار خراسان رضوی  

 11. از برکات مذاکره؛ دور جدید شعار مرگ بر آمریکا

 12. موضع مشترک اروپا و آمریکا علیه ایران/ دلخوشی به اروپای منهای ترامپ رنگ باخت

 13. روایتی از برخورد خانم نماینده با معاون استاندار خراسان رضوی

 14. تصمیم ترامپ درباره برجام جمعه اعلام خواهد شد/ اعلام «پای‌بندی ایران به برجام در سطح فنی» و «عدم پایبندی به روح برجام»

 15. مشکل واقعی ما ترامپ نیست، خودمانیم

 16. واکنش کیهان پس از اظهارات ضد ایرانی ترامپ و پاسخ روحانی به او  

 17. قتل هولناک پسر 2 ساله رشتی به دست دوست مادرش!

 18. دونالد ترامپ: ایرانی‌ها مذاکره‌کنندگان بزرگی هستند/ پایان کامل «برجام» یک احتمال واقعی و قوی است

 19. ترامپ علیه ایران، دنیا علیه ترامپ

 20. پاسخی روشن و کاملا حقوقی به اظهارات عجیب وزیر اطلاعات؛ قانون چه می‌گوید؟

 21. رونمایی از شاهکار دیگر شهرداری رشت و ادامه توجیهات عجیب/ نامه تشویقی را مسئول دفتر امضا کرده است!

 22. طیب نیا مطالب مطرح شده درباره موضوع باغچه سولقان را به شدت تکذیب کرد

 23. انتشار نامه منتشرنشده روحانی به اوباما در سال 2016: رویکرد برد - برد می تواند الگوی مناسبی برای حل اختلافات باشد

 24. گزينه هاي پيش روي کنگره بعد از تصميم جنجالي ترامپ درباره برجام

 25. چرا برنامه ریزی در ایران ناکارآمد است؟!/ سازمان یا وزارتخانه؛ مشکل چیست؟

پربحث‌های اخیر

 1. عباس عراقچی وارد مسکو شد/ دیدار با همتای روس درباره برجام

 2. حداد عادل: راه دراز و سختی در پیش داریم

 3. ماجرای استعفای مهدوی‌کنی از نخست‌وزیری/ گفتم 2 آخوند رئیس شوند مردم می‌گویند همه چیز را قبضه کرده‌اند

 4. نیویورکر: جدی‌ترین مخالفان ایران حامی برجام هستند

 5. ترامپ به پایبندی ایران به چارچوب فنی برجام اعتراف کرد/ عکس

 6. گزافه‌گویی نیکی‌هیلی درباره برنامه موشکی ایران / عکس

 7. در مهلت 60 روزه کنگره برای برجام چه اتفاقی می افتد

 8. اظهارات نماینده عربستان علیه ایران در نشست شورای امنیت

 9. نماینده مجلس: وزیر کار احتمالا تا قبل از پایان سال اول دولت استیضاح می‌شود

 10. هشدار درباره جنگ داخلی در منطقه کردستان عراق

 11. ۸ کشور اروپایی از رژیم صهیونیستی طلب غرامت کردند

 12. رحیم‌صفوی: ایران به‌دنبال صلح و امنیت پایدار در منطقه است

 13. هدف جهانگیری از سفر به ترکیه چیست؟

 14. ژنرال آمریکایی: با رفتارهای مخرب ایران مقابله می‌کنیم

 15. تشکر هادی العامری از مواضع پیشمرگه در عقب‎‏نشینی از کرکوک

 16. استقبال سفیر امارات از سخنرانی ترامپ علیه ایران

 17. نماینده انگلیس در شورای امنیت: انگلستان به برجام متعهد است

 18. توضیح رییس شورای شهر در باره یک خبر

 19. موضوع دفاع از حقوق همجنس بازان از دستور کار اتحادیه بین المجالس خارج شد

 20. مرکل کار اردوغان را یکسره کرد!  

 21. ظریف در واکنش به اظهارات نتانیاهو مبنی بر بستن صفحه توئیترش: بیجا کرده  

 22. توقف آموزش نظامی آلمان به نیروهای بارزانی

 23. پاریس: از ایران می‌خواهیم به کاهش تنش در عراق کمک کند

 24. خبر لاریجانی از ارجاع پرونده سپنتا نیکنام به شورای حل اختلاف

 25. ادعای نیکی هیلی: ایران قطعنامه‌های شورای امنیت را نقض می‌کند

پربحث‌های دیروز

 1. اگر طرف مقابل برجام را پاره کرد ما آن را ریزریز می‌کنیم / از اروپایی‌ها قبول نمی‌کنیم که با حرف زور آمریکا هم‌آواز شوند

 2. مطهری: به آمر اصلی حمله شیراز رضایت می‌دهم

 3. اظهارات نماینده عربستان علیه ایران در نشست شورای امنیت

 4. نماینده مجلس: وزیر کار احتمالا تا قبل از پایان سال اول دولت استیضاح می‌شود

 5. هشدار درباره جنگ داخلی در منطقه کردستان عراق

 6. ۸ کشور اروپایی از رژیم صهیونیستی طلب غرامت کردند

 7. رحیم‌صفوی: ایران به‌دنبال صلح و امنیت پایدار در منطقه است

 8. هدف جهانگیری از سفر به ترکیه چیست؟

 9. ژنرال آمریکایی: با رفتارهای مخرب ایران مقابله می‌کنیم

 10. تشکر هادی العامری از مواضع پیشمرگه در عقب‎‏نشینی از کرکوک

 11. استقبال سفیر امارات از سخنرانی ترامپ علیه ایران

 12. نماینده انگلیس در شورای امنیت: انگلستان به برجام متعهد است

 13. توضیح رییس شورای شهر در باره یک خبر

 14. موضوع دفاع از حقوق همجنس بازان از دستور کار اتحادیه بین المجالس خارج شد

 15. مرکل کار اردوغان را یکسره کرد!  

 16. ظریف در واکنش به اظهارات نتانیاهو مبنی بر بستن صفحه توئیترش: بیجا کرده  

 17. توقف آموزش نظامی آلمان به نیروهای بارزانی

 18. پاریس: از ایران می‌خواهیم به کاهش تنش در عراق کمک کند

 19. خبر لاریجانی از ارجاع پرونده سپنتا نیکنام به شورای حل اختلاف

 20. ادعای نیکی هیلی: ایران قطعنامه‌های شورای امنیت را نقض می‌کند

 21. دیدار رئیس سازمان صداوسیما با رئیس جمهور لبنان

 22. «الخلیج»: جهان عرب با جنگ جهانی سوم مواجه است

 23. بیانیه اتحادیه اروپا درباره ساخت و سازهای جدید اسرائیل در کرانه باختری

 24. کنگره منتظر دریافت جزئیات راهبرد جدید ترامپ

 25. معاون اول رئیس جمهوری عازم ترکیه شد

پربحث‌های هفته

 1. فتاح خطاب به روحانی: یارانه‌‌ها را قطع کنید من فحش‌ها را می‌پذیرم/ بگویید هرکس نیازمند است برود کمیته امداد/ داعشی‌ها را شبانه جزغاله می‌کنید؛ نمی‌توانید جلوی قاچاق در روز روشن را بگیرید؟

 2. ترامپ: برجام را تایید نمی‌کنیم و نخواهیم کرد، اما کنگره باید نواقص توافق را برطرف کند/ اگر کنگره به نتیجه نرسد برجام تمام می‌شود/ تحریم‌های شدید علیه کل سپاه پاسداران

 3. روحانی: سخنرانی ترامپ بیشتر فحاشی بود/ چطور یک رئیس‌جمهور اسم خلیج تاریخی فارس را یاد نگرفته/ ظاهرا نمی‌داند برجام سند دوجانبه نیست که هر گونه بخواهد رفتار کند/ برای اولین بار در تاریخ، کشورهای بزرگ جهان در برابر امریکا ایستادند

 4. از برکات مذاکره؛ دور جدید شعار مرگ بر آمریکا

 5. موضع مشترک اروپا و آمریکا علیه ایران/ دلخوشی به اروپای منهای ترامپ رنگ باخت

 6. روایتی از برخورد خانم نماینده با معاون استاندار خراسان رضوی

 7. تصمیم ترامپ درباره برجام جمعه اعلام خواهد شد/ اعلام «پای‌بندی ایران به برجام در سطح فنی» و «عدم پایبندی به روح برجام»

 8. واکنش کیهان پس از اظهارات ضد ایرانی ترامپ و پاسخ روحانی به او  

 9. دونالد ترامپ: ایرانی‌ها مذاکره‌کنندگان بزرگی هستند/ پایان کامل «برجام» یک احتمال واقعی و قوی است

 10. پاسخی روشن و کاملا حقوقی به اظهارات عجیب وزیر اطلاعات؛ قانون چه می‌گوید؟

 11. ترامپ در سخنرانی امروز درباره برجام چه خواهد گفت؟

 12. جلیلی: در دانشگاه‌ها دوره برجام خوانی شروع شود

 13. از قراردادن کودکان 10 ساله در آمار نیروی کار توسط دولت تا لوله کشی انحصاری برای ویلای طیب نیا

 14. یک گپ دوستانه/ بداخلاقی این روزهای ما

 15. ایران یک صدا در برابر ترامپ+عکس

 16. ترامپ با وجود اعتراف به تاریخ غنی ایران؛ خلیج فارس را خلیج ع.ر.ب.ی خواند!

 17. پاسخ حقوقی به اظهارات وزیر اطلاعات در مورد «دری اصفهانی »

 18. آخرین وضعیت محکومان امنیتی/ خروج ۶۲میلیارد تومان توسط دری اصفهانی

 19. ناگفته‌های قاضی علی اکبر حیدری: اعزام به کهریزک دستور من بود/ فیلم فاضل لاریجانی غیرواقعی و ساختگی است

 20. واکنش توییتری ایرانیان به سخنان رئیس جمهور آمریکا/ از یادآوری جنایات آمریکا علیه ایران تا درس تاریخ و جغرافیا به ترامپ

 21. اگر طرف مقابل برجام را پاره کرد ما آن را ریزریز می‌کنیم / از اروپایی‌ها قبول نمی‌کنیم که با حرف زور آمریکا هم‌آواز شوند

 22. مظلومیت عدالت اجتماعی در هیاهوی بداخلاقی های سیاسی

 23. درخواست عربستان از آمریکا برای حمله به ایران

 24. چرا شایعه یک کانال درباره دختر آیت‌الله لاریجانی فراگیر می‌شود؟/آیا انگلیس جاسوس خود را می‌سوزاند؟

 25. توئیت ظریف در واکنش به سخنرانی ترامپ / عکس

بامیلوایران نوین

وب‌گردی

آخرین عناوین