قاصدک24

تصمیم ترامپ درباره برجام جمعه اعلام خواهد شد/ اعلام «پای‌بندی ایران به برجام در سطح فنی» و «عدم پایبندی به روح برجام»

گروه سیاسی الف،   3960720209 ۲۰ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۵ تکراری یا غیرقابل انتشار
تصمیم ترامپ درباره برجام جمعه اعلام خواهد شد/ اعلام «پای‌بندی ایران به برجام در سطح فنی» و «عدم پایبندی به روح برجام»

در حالی که چشم‌ها به کاخ سفید است که دونالد ترامپ درباره توافق هسته‌ای ایران چه تصمیمی می‌گیرد، به نظر می‌رسد این تصمیم امروز اعلام نمی‌شود و احتمالا به فردا جمعه افتاده است.

به گزارش الف، این‌طور که به گوش می‌رسد، ساعت یک بعد از ظهر به وقت واشنگتن، ٨:٣٠ شب به وقت تهران.

در همین حال رسانه‌های آمریکایی از ادامه اختلاف‌نظرها در داخل کابینه بر سر توافق هسته‌ای خبر می‌دهند.

روز گذشته همچنین سفیران کشورهای اروپایی طرف برجام به وزارت خارجه آمریکا دعوت شدند تا در جریان تصمیم دونالد ترامپ قرار بگیرند اما ظاهرا به آنها هم چندان اطلاعات جدیدی داده نشده.

دونالد ترامپ تا یک‌شنبه فرصت دارد تاییدیه دوره‌ای برجام را برای کنگره بفرستد.

آنطور که خبرنگار بی بی سی گزارش داده، شنیده می‌شود که او قصد دارد با وجود تایید «پای‌بندی ایران به برجام در سطح فنی»، موضع قبلی‌اش را تکرار کند که «ایران به روح برجام پای‌بند نمانده»؛ و همین‌طور این‌که ادامه تعلیق تحریم‌های هسته‌ای ایران طبق برجام را «در راستای منافع ملی حیاتی» آمریکا نمی‌داند.

گفته می‌شود او از کنگره درخواست نمی‌کند تحریم‌های تعلیق‌شده طبق برجام را برگرداند ولی می‌خواهد دوره ارسال تاییدیه که الان ٩٠ روزه است، شش‌ماهه شود.

تلاش‌هایی هم در کنگره در جریان است که فعالیت‌های غیرهسته‌ای ایران هم به این گزارش دوره‌ای اضافه شود؛ از جمله درباره حقوق بشر، سیاست‌های منطقه ای، و حمایت از گروه‌هایی مانند حزب‌الله لبنان که آمریکا آن را «حمایت از تروریسم» می‌خواند.

منتقدان این اقدام‌ها می‌گویند این‌ها ربطی به توافق هسته‌ای نداشته است.

در بین این منتقدان عده زیادی هم هستند که خواستار شدت عمل در قبال ایران هستند برای مهار همین مواردی که ذکر شد؛ ولی می‌گویند بدون دست‌کاری‌کردن برجام و دست‌انداز انداختن جلوی آن باید با هم‌راه‌کردن اروپا، فشارها در زمینه‌های غیرهسته‌ای را افزایش داد.

عضویت در کانال تلگرام الف

عناوین مرتبط

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۲۰۰۹۹۱۷:۲۸:۵۸ ۱۳۹۶/۷/۲۰
هر تصمیم جدیدی که اتخاذ شود ، به ضرر ماست
ناشناس۱۲۰۱۳۷۱۸:۳۳:۲۹ ۱۳۹۶/۷/۲۰
کلا در برجام چیزی به نفع ما نیست
ناشناس۱۲۰۲۲۰۲۱:۰۲:۴۲ ۱۳۹۶/۷/۲۰
به مرگ میگیرند و به تب راضی میشوید !! خیلی باید ساده لوح باشید که فکر کنید آمریکا رسماً از برجام خارج شود . برجام برای ایران خسارت محض و برای عموسام مملو از سود بوده .
ناشناس۱۲۰۲۶۳۲۲:۳۳:۴۷ ۱۳۹۶/۷/۲۰
ضرر چرا؟ برجام بد بود تازه ازش بیرون میایم عالی میشه تحریمها هم خودش در سال 92 در حال فروپاشی بود به نفع ما است
ناشناس۱۲۰۲۹۷۲۳:۴۱:۲۶ ۱۳۹۶/۷/۲۰
یعنی ترامپ میخواهد از عدد صفری که نزد دیپلمات های ایران است چه عددی را کسر کند ؟؟؟؟ !!!!!
ناشناس۱۲۰۱۰۱۱۷:۳۲:۳۴ ۱۳۹۶/۷/۲۰
کافی است تا ترامپ با سپاه طرف شود تا میلیون ها نفر به سپاه بپیوندند .
جواد رضایی۱۲۰۱۴۴۱۸:۴۰:۳۰ ۱۳۹۶/۷/۲۰
سخنرانی امروز برادر محسن رضایی رو منتشر کردی ؟
ناشناس۱۲۰۱۴۶۱۸:۴۲:۳۳ ۱۳۹۶/۷/۲۰
سپاه مدرسه عشق است
ناشناس۱۲۰۱۰۸۱۷:۴۱:۵۲ ۱۳۹۶/۷/۲۰
اگه ۶ ماهه شود که به نفع ایران است !!!
ناشناس۱۲۰۱۱۶۱۷:۵۰:۵۰ ۱۳۹۶/۷/۲۰
ایران برجام را امضا نکرد که روح آزاده و استقلال طلب عدالت محور و ستم ستیز خود را به خواستهای استعماری آمریکا تسلیم کند.
ناشناس۱۲۰۱۸۱۲۰:۱۷:۵۳ ۱۳۹۶/۷/۲۰
ترامپ دقیقا در برخورد با ایران از استراتژی مرد دیوانه استفاده میکند: نظریه مرد دیوانه» نیکسون : دشمنان ما باید چنین دریابند که ما دیوانه و غیرقابل پیش بینی بوده، نیروی مخرب خارق العاده ای در فرمان خود داریم تا به این ترتیب با هراس و ترس به خواست ما گردن نهند.
ناشناس۱۲۰۱۸۵۲۰:۲۶:۱۶ ۱۳۹۶/۷/۲۰
دکترین "خردمندی بی خردی" یا مرد دیوانه : هرمان کان، یکی از دانشمندان علوم نظامی آمریکا و بنیان گذار "نظریه سیستم ها" و یکی از تئورسین های اصلی این دکترین، گفته بود: "شاید، بهترین راه برای تحمیل سیاست های مان این باشد که خود را قدری عصبی و احساساتی جلوه دهیم. در این بازی بازدارنده طرفی که به نظر می آید عزم اش را جزم کرده و راه بازگشتی برای خود نگذاشته، شانس بهتری برای کسب امتیاز از طرف مقابل دارد که با رفتاری متین به میدان آمده است. این همان جایی است که خردمندی بی خردانه جایز است. تظاهر به اینکه کورکورانه به یک سیاست بی خردانه پایبند هستید، ممکن است بهترین استراتژی یک بحران باشد،
ناشناس۱۲۰۲۳۱۲۱:۳۰:۴۳ ۱۳۹۶/۷/۲۰
تهدید خروج از برجام تحریم از جناح دیگر
ق۱۲۰۲۵۳۲۲:۰۹:۴۹ ۱۳۹۶/۷/۲۰
مسئله پیش بینی مقام معظم رهبری از غیر قابل اعتماد بودن آمریکا یادتان باشد که فرمود اینها با ایران اسلامی دشمنی دیرینه دارند
ناشناس۱۲۰۲۵۴۲۲:۱۲:۰۵ ۱۳۹۶/۷/۲۰
اگر دیدگاه ترامپ به نفع ایران باشد آن را جمعه و اگر به ضرر ایران باشد به منظور ایجاد جنگ روانی و اختلال اقتصادی خصوصا اختلال در بازار ارزی ودلاری ایران شنبه به بعد آن را اعلام خواهد کرد.به نظر من جمعه نظرش را خواهد گفت. بیشتر از سیاستمداران ایرانی دلارفروشها کنجکاوند که از نظر نهایی ترامپ آگاه شوند. حتی اگر ترامپ نظرش به نفع ایران باشد بازهم با زرنگی باعث افزایش قیمت دلار از ۳۸۰۰ به حدود ۴۰۰۰ شده است. انهایی که فکر می کنند ترامپ دیوانه است خودشان باید در دانشگاه سیاست درسهای بیشتری را تلمذ کنند. شواهد امر نشان می دهد که ترامپ دیوانه نیست تظاهر به دیوانگی می کند. آنها "دیوانه نما" دارند ما هم "دیوانه نما"داریم. "دیوانه نما" های ما تیشه به ریشه ی اقتصاد کشور می زنند.
رضاعلی۱۲۰۲۸۰۲۳:۱۹:۳۰ ۱۳۹۶/۷/۲۰
ترامپ میخواد به مرگ بگیره که به تب راضی بشیم. اول میگه برجام را لغو میکنم بعد هرچی دلش میخواد تحریم میکنه ماهم خدا را شکر میکنیم که برجام را لغو نکرده.
ناشناس۱۲۰۳۲۸۰۱:۰۷:۰۲ ۱۳۹۶/۷/۲۱
مهمترین نگرانی ترامپ از دست دادن بازار فروش اسلحه خاورمیانه در اینده بواسطه رسیدن کشورهای منطقه به سطحی از توازن قدرت که دیگر امکان بروز جنگ نباشد و نبودن امکام تهدید و جنگ و موازنه استراتژیک پایدار به معنی خوابیدن تولید و فروس سلاح که مولد اشتغال و موتور اقتصاد انهاست می باشد پس انها با توجه به بودجه هنگفت نظامی و مزیت رقابتی دانش نظامی نگران خود نیستند بلکه نگران توقف رقابت تسلیحاتی و از دست رفتن بازار فروش سلاح منطقه هستند،خاورمیانه ای که هشتاد درصد سلاح ها در انجا نقد میشوند ،اینها از از دست دادن بازار در هراسند نه تهدید ساختگی کشور خاص
ناشناس۱۲۰۳۴۴۰۱:۲۲:۲۰ ۱۳۹۶/۷/۲۱
این نمایشیست که ترامپ برای هوادارنی که به آنها قول داده بود برجام را پاره خواهد کرد به راه انداخته او یک شو من است واینگونه بازیها را خوب اجرا می کند ! با اعلام عدم پایبدی ایران به برجام هم به وعده انتخابیش عمل کرده هم خیالش راحت است که کنگره رای به نقض برجام نخواهد داد !
ناشناس۱۲۰۳۴۹۰۱:۲۹:۳۹ ۱۳۹۶/۷/۲۱
ترامپ در پیاده سازی نقش محوله توسط کسینجر در استراتژی خردمندی بی خردی بدلیل ماهیت کاری بنگاه داری و فروش که نیازمند قابلیت هنرپیشگی است با خبرگی تمام پیش رفته و خود را به جهان ظاهرا فردی بی منطق و خطرناک معرفی کرده که این فقط وانموددنمودن القایی توصیه کسینجر برای ترساندن کشور های هدف است تا در غالب اضطراب محیط تصمیم گیری پر مخاطره و مبهم تصمیمات نادرستی بگیرند
ناشناس۱۲۰۴۳۱۰۸:۴۹:۲۹ ۱۳۹۶/۷/۲۱
ترامپ با تکیه بر استراتژی کسینجر با عنوان «مرد دیوانه» با این مضمون که دشمنان ما باید چنین دریابند که ما دیوانه و غیرقابل پیش بینی بوده تا بدین ترتیب باهراس و اضطراب در محیطی پر ابهام تصمیم گیری به خواسته ما گردن نهند و تصمیمات درستی نگیرند ، اصولا استراتژی اقتصاد محوری به عنوان یک بنگاه دار اقتصادی اتخاذ کرده است ،در این راستا از بکار گیری مزیت های رقابتی کشورش شامل اهرمهای فشار نظامی و اقتصادی و نفوذ سیاسی بهره میگیرد وبا توجه به محوریت مولد صنایع تسلیحاتی آن کشور در کارآفرینی کشورش و همچنین محوریت اخیر صادرات محصولات نفتی سعی بر تقویت صادرات در این دو بعد دارد ،یعنی برای افزایش صادرات تسلیحات به بحران آفرینی چه در منطقه آسیای جنوب شرقی و کره ،چه در خاورمیانه و چه در اروپای شرقی برای بازار سازی تسلیحاتی تلاش دارد و ابزار بحران هم چندان مهم نیست خواه افراد تکفیری،خواه تحریک کردها،خواه تحریک و تحریم کشورهای خاص ،خواه طالبان و هر عامل بحران ساز دیگر باشد و از سوی دیگر که اخیرا بدنبال آنست تسخیر سهم بازار کشورهای نفت خیز و بحران آفرینی در آنهاست که مزیت افزایش صادرات نفتی آمریکا و دوم با بحران آفرینی در این کشورها از مزیت فرمانروایی بر قیمت گذاری بازار نفت استفاده کند ،منطقه خلیج فارس بدلیل عامل بالقوه رقابتی کشورها در صادرات نفت در صورت بحران سازی در آنها او لا بازار آنها را در اختیارترامپ قرار خواهد داد ثانیا گلوگاه انرژی چین در خلیج فارس تحت فشار استراتژیک ترامپ قرار خواهد گرفت یعنی منافع استراتژیک نظامی و اقتصادی ،پس فعلا در آینده نزدیک شاهد کاهش بحران در این منطقه نخواهیم بود ،از سوی دیگر کشورهای منطقه جزیره کره هم بایستی سهم دلاری حمایت از امنیتشان را به ترامپ با خرید سلاح هایش گران قیمت مولد رشد اقتصادی ترامپ بپردازند .....
تجارت نیوز

پربحث‌های امروز

 1. آقای رئیسی شما خوش شانس بودید!

 2. حاجی بابایی: بودجه ۹۷ یارانه بگیران را قلع و قمع و فقرا را نابود می‎کند

 3. بحران کاغذی/ وقتی تنها کارخانه کاغذ ایرانی تولید نمی‌کند/ باز هم دست به دامان واردات / محموله‌ای در راه است

 4. وزیر کار خبر داد:‌ ورود سالانه یک میلیون نفر به بازار کار

 5. نباید در تسویه با سپرده گذاران موسسات مالی–اعتباری نوع تازه ای از کلاهبرداری شکل بگیرد

 6. براي پشيماني کمی زود نيست؟

 7. آقای رئیس جمهور! «مدیران آویزان» را برکنار کنید

 8. سی‌ان‌بی‌سی: بیت کوین؛ سرمایه گذاران را ثروتمند کرده است

 9. جنایت در آشپزخانه

 10. نوبخت: رییس جمهوری از افزایش نرخ ارز بسیار مکدر است/ قسم می خورم ماهی حدود هشت میلیون و 700 هزار تومان حقوق می گیرم/ قیمت کنونی بنزین 1200 ارزان تر از فوب خلیج فارس است

 11. حقه عجیب روس‌ها در اصفهان!

 12. بهترین شیوه جلوگیری از سرقت کیف  

 13. دیابت و فشارخون را با مصرف این سبزی درمان کنید + اینفوگرافی

 14. درگذشت پیرترین نقاره‌زن حرم امام رضا (ع)

 15. آخرین خبرها از ساخت سریال «فوق لیسانسه‌ها»

 16. گزارش رسانه غربی درباره میزان لابی «منافقین» در آمریکا علیه ایران

 17. محسن هاشمی: 700 مدرسه تهران با طوفان شدید تخریب می‌شوند؛ زلزله که جای خود دارد

 18. عادل الجبیر: ترامپ هنوز به راه‌حل دو کشوری متعهد است/ هیچ فشاری بر عباس نیاورده‌ایم

 19. ماجرای دعوای مهران مدیری با تلویزیون  

 20. دستگیری ۲۷۵ قاچاقچی در پاتک پلیس پایتخت

 21. خودروهای میلیاردی برای سوپرپولدارها

 22. موگرینی اروپا را افشا کرد

 23. موسوی: نحوه اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها باید اصلاح شود/حاجی بابایی: لایحه بودجه ۹۷ سبب نابودی فقیر می‌شود

 24. تیپ لاکچری بنیامین بهادری قبل از معروف شدن  

 25. آمریکا: تا ژانویه درباره برجام کاری نمی کنیم

پربحث‌های دیروز

 1. چرخش در سیاست یارانه‌ای دولت با عبور از انتخابات/ سال 95: درآمد 3 میلیون هم نمی‌تواند، ملاک حذف باشد/ آذر 96: فقط به افراد شناسایی شده یارانه می‌دهیم

 2. بلاتکلیفی ثبت سفارش و هدیه میلیاردی دولت به دلالان و واردکنندگان خودرو

 3. ماجرای درگیری لفظی نمایندگان با عیسی کلانتری به روایت یک شاهد عینی

 4. هر همایش حسام‌الدین آشنا ۱۱۳ میلیون تومان خرج دارد

 5. کیهان خطاب به هنرمندان: به عوارض خروج از کشور معترض شده اید که فقط 8درصد مردم با آن سروکار دارند؟

 6. رازی که موگرینی فاش کرد/ جمله‌ای که به درخواست ایران در برجام آمد+ توضیح عراقچی

 7. حداد عادل: بودجه‌های مؤسساتی که من در آنها هستم کارشناسی شده است

 8. عذرخواهی علی کریمی برای حمایت از حسن روحانی در انتخابات   

 9. محسن هاشمی: ترافیک تهران از داعش خطرناک‌تر است

 10. فرمانده قرارگاه خاتم‌الانبیاء: از دولت 30 هزار میلیارد تومان طلب داریم / برای بازسازی سوریه آمادگی داریم

 11. ناگفته های زندگی قاتل ستایش/ او در 14 سالگی با یک زن رابطه جنسی کامل داشته است

 12. نگهداری هواپیمای ایران ایر در حیاط خانه یک تهرانی  

 13. بی‌کیفیت ترین خودروهای داخلی/ خودروسازان سوار بر بی‌کیفیت‌ها می‌تازند!

 14. دولت به جای درخواست کمک هزینه های جاری خود در بودجه ۹۷ را کاهش دهد/ بودجه برخی طرح‌ها کورکورانه زیاد شد

 15. ادعای موگرینی: امروز رازی را درباره درخواست ایران در برجام افشا می‌کنم

 16. ماجرای حذف یارانه ۳۰ میلیون نفر از ثروتمندان به نفع کمیته امداد

 17. ۶۰۰ میلیارد عوارض خروج سال گذشته کجا هزینه شد

 18. پاسخ سید حسن به حواشی بودجه دفتر نشر آثار امام

 19. ۷۰۰ میلیارد عوارض خروج کجا هزینه شد؟

 20. قوه قضائیه و دو اقدام قابل ستایش

 21. اردوغان: قدس خط قرمز ماست/ /آنها فراتر از یک کشور رفتار می کنند، درحالی که اسرائیل اصلا کشور نیست

 22. رونمایی از چند پرونده جدید قاچاق و پشت پرده قاچاق خودروهای لوکس/ واردات 600 خودرو پورشه و بنز به نام "مریم دو سر دهلیز"/ تبانی سازمان یافته سلطان قاچاق تجهیزات پزشکی

 23. پیشنهاد فرماندار تهران: مکانی برای تجمعات اعتراضی تعیین شود

 24. ترافیک سنگین جاده چالوس؛ روزگاری که حتی پیکان خلق نشده بود!  

 25. عکس/ اخم روحانی در نشست اضطراری استانبول

پربحث‌های هفته

 1. افزایش عجیب عوارض خروج از کشور/ سفر اول 220 هزار تومان، سفر دوم 330 و سفرهای بعدی 440 هزار تومان

 2. مشاور رییس برنامه و بودجه در واکنش به انتقادات از افزایش ۳ برابری عوارض خروج از کشور: پول ندارید، سفر خارجی نروید

 3. نوبخت: با قیمت کنونی بنزین نمی توانیم به سقف برسیم/ قیمت بنزین می تواند به بالاتر از ۱۵۰۰ تومان هم برسد

 4. زمزمه بنزين 1500 توماني از دی ماه

 5. روایت نوبخت از سازوکار شناسایی سه گروه یارانه بگیر/یارانه کسانی که اعلام نیاز کنند حذف نمی‌شود/فعلاً افزایش قیمت حامل‌‌های انرژی قطعی نیست/ برگشت منابع حاصل از اصلاح قیمت‌ها به مردم

 6. صادقی؛ فساد؛ سکوت

 7. واکنش واعظی به افزایش عوارض خروج از کشور: درآمد افزایش عوارض برای اقشار کم درآمد هزینه می‌شود

 8. از فروش هویج آمریکایی ۹۰هزار تومانی و تمشک‌ 480 هزار تومان تا اجناس سوپرلاکچری در فروشگاه شهرداری +عکس

 9. در لایحه بودجه ۹۷ افزایش حقوق کارکنان ۱۰ درصد در نظر گرفته شد

 10. درباره سه برابر شدن عوارض خروج از کشور؛ برای دریافت عوارض نوع سفر مدنظر قرار بگیرد/ دولت همه مسافران را به یک چشم نگاه نکند/ وعده احیای گردشگری شعار بود

 11. تاوانی که باید برای سفر بپردازیم/ حکایت ما و ثبت نام خودرو/ با نخبگان چنین نکنید

 12. چک سفید امضای دولت برای افزایش قیمت بنزین/ زنگنه گرانی را تکذیب نکرد: افزایش قیمت بنزین در بودجه دیده شده

 13. باور کنید اینجا تهران است  

 14. واکنش سید حسن خمینی به انتقادها از بودجه موسسه امام: نقدها پديده‌ای مبارک است/ امثال من را نيز از خطا و خطر مصون می‌دارد

 15. جزئیات لایحه بودجه‌۹۷/ از حذف گسترده یارانه بگیر، افزایش قیمت آب و قیمت خرید سربازی تا افزایش 10درصدی حقوق و بودجه عمرانی و اشتغال

 16. آقای رئیسی شما خوش شانس بودید!

 17. چرخش در سیاست یارانه‌ای دولت با عبور از انتخابات/ سال 95: درآمد 3 میلیون هم نمی‌تواند، ملاک حذف باشد/ آذر 96: فقط به افراد شناسایی شده یارانه می‌دهیم

 18. عکس / مالیات یا عوارض خروج از کشور در برخی کشورها

 19. خداحافظی رضا صادقی با حسن روحانی  

 20. وامهای کلان آقازاده ها و مقامات باعث ورشکستگی موسسات مالی- اعتباری شد

 21. توافق ۵عضو کابینه برای افزایش تعرفه خودرو/ سقف تعرفه ۱۵۰درصد می‌شود

 22. دلار رکورد سال را شکست/ هر دلار ۴۲۲۰ تومان/ بازاری که بر خلاف اظهارات سیف به آرامش نمی رسد+جدول

 23. اینفوگرافی؛ نهادها و موسسات وابسته به چهره‌های مذهبی و سیاسی چه سهمی از بودجه ۱۳۹۷دارند؟

 24. گزارش روحانی از بودجه ۱۱۹۴ تریلیونی سال ۹۷: حذف بخشی از یارانه بگیرها/ دنبال اصلاح قیمت‌ها هستیم/ انتقاد از تصویب ردیف های دریافت بودجه توسط دو برادر یا پسرعمو!/ ریشه مسکن مهر غلط بود

 25. اخبار سرکاری سود سهام عدالت و بازی با اعصاب مردم

پربحث‌های امروز

 1. آقای رئیسی شما خوش شانس بودید!

 2. آقای رئیس جمهور! «مدیران آویزان» را برکنار کنید

 3. آمریکا: تا ژانویه درباره برجام کاری نمی کنیم

 4. جزئیات نامه خصوصی رئیس سیا به سردار سلیمانی

 5. سردار حاجی زاده: در حوزه موشکی و پهپادی در لبه تکنولوژی قرار داریم

 6. ضرغامی: سلفی جدید موگرینی با نیکی هیلی را دریابیم!

 7. نماینده ولی‌فقیه در سپاه: برخی انحرافات احمدی‌نژاد هنوز به‌مردم گفته نشده است

 8. وزیر اطلاعات: ورود به زندگی خصوصی مردم و نیت خوانی ممنوع/برخورد امنیتی راهکار مقابله با شبهه های فکری نیست

 9. رونمايي از ديباچه انتخاباتي برجام

 10. خروج آمریکا از سکوت برجامی

 11. جلسه‌ای که فرمایشی نبود

 12. رهبر انقلاب از چه طریق و چگونه در جریان مسائل کشور قرار می‌گیرند؟

 13. کواکبیان: اصلاح‌طلبان از روحانی سرخورده هستند

 14. موج انتقاد از دولت به سلبریتی ها رسید/ مخالفت با پروژه عبور از روحانی

 15. روایت آیت الله امینی از عزل آیت الله منتظری توسط امام

 16. استقبال عضو جامعه روحانیت از مذاکره با مجمع روحانیون

 17. سرلشکر جعفری: در مدیریت جامعه با سبک غربی مواجهیم

 18. عضو جبهه پایداری: از گفتگو با اصلاح‌طلبان استقبال می کنیم/ ما شرطی نداریم

 19. تصویب طرحی در کنگره آمریکا برای بررسی دارایی مقامات ایران

 20. بروجردی: مجلس در قضیه برجام جزیره منفصل از نظام نیست

 21. صلاحیت و حدود اختیارات دیوان عدالت اداری چیست؟

 22. گوترش: آمریکا تعهداتش در برجام را اجرا کند/ نامه روسیه درباره برنامه موشکی ایران

 23. آخرین عناوین روزنامه‌های سیاسی

 24. مجلس نمایندگان آمریکا طرحی مداخله‌جویانه علیه ایران تصویب کرد

 25. وضعیت اولویت‌های کشور در پاستور و بهارستان/ از مشکلات معیشتی مردم تا حمل قمه

پربحث‌های دیروز

 1. کیهان خطاب به هنرمندان: به عوارض خروج از کشور معترض شده اید که فقط 8درصد مردم با آن سروکار دارند؟

 2. حداد عادل: بودجه‌های مؤسساتی که من در آنها هستم کارشناسی شده است

 3. فرمانده قرارگاه خاتم‌الانبیاء: از دولت 30 هزار میلیارد تومان طلب داریم / برای بازسازی سوریه آمادگی داریم

 4. پاسخ سید حسن به حواشی بودجه دفتر نشر آثار امام

 5. قوه قضائیه و دو اقدام قابل ستایش

 6. عکس/ اخم روحانی در نشست اضطراری استانبول

 7. مرحوم چاوز و خودروی سمند! + عکس

 8. پرونده شکایت از نمایندگان سلفی‌بگیر با موگرینی خلاف شئونات نمایندگی تشخیص داده نشد و مختومه شد

 9. توقف جلسه کمیسیون برجام به احترام پرچم ایران

 10. رای الیوم: سردار سلیمانی وارد جنگی نشد مگر از آن پیروز خارج شد

 11. روحانی در نشست سازمان همکاری‌های اسلامی: آمریکا بداند به سخره گرفتن مصوبات بین‌المللی بدون هزینه نمی‌ماند

 12. این آقا در جلسه مجمع تشخیص به شمخانی می‌گوید از جاسوسی دختر فلانی چه خبر؟ ایشان پاسخ می‌دهد این ماجرا از اساس دروغ است/فتنه گران جدید بست می نشینند/توضیحات رییس قضا درباره پرونده برادرش

 13. کورکر: نسبت به توافق کنگره و کاخ سفید درباره برجام نیمه امیدوارم

 14. دیدار عراقچی با آمانو در وین

 15. روحانی به اردوغان: دیدگاه مشترکی در مبارزه با تروریسم داریم/اردوغان: همکاری بین دو کشور گسترش یابد

 16. سیدرضا تقوی: جامعه روحانیت مصوبه‌ای درباره ارتباط با مجمع روحانیون نداشته/در اینباره حرف دارم

 17. تکذیب یک شایعه درباره نشست اژه ای

 18. لاریجانی: پاسخ کوبنده ملت به هرگونه تجاوز آمریکا/جریان وطن پرستی ادامه دارد

 19. ظریف: جهان اسلام در کنار فلسطینیان است/ اجلاس استانبول درباره قدس دلگرم‌کننده بود

 20. واکنش عراقچی به راز موگرینی/ این لفاظی‌ها پذیرفته نیست

 21. محسن رضایی: ترامپ دلال است

 22. پیش‌نویس بیانیه نشست سران سازمان همکاری اسلامی

 23. ظریف: آماده آتش بس فوری در یمن هستیم

 24. ضرغامی: ارتباط نزدیک با دانشجویان خوب است حتی اگر به سوت بلبلی ختم شود

 25. ظریف: پایان دادن به جنگ یمن، وظیفه همه ماست

پربحث‌های هفته

 1. صادقی؛ فساد؛ سکوت

 2. واکنش واعظی به افزایش عوارض خروج از کشور: درآمد افزایش عوارض برای اقشار کم درآمد هزینه می‌شود

 3. آقای رئیسی شما خوش شانس بودید!

 4. گزارش روحانی از بودجه ۱۱۹۴ تریلیونی سال ۹۷: حذف بخشی از یارانه بگیرها/ دنبال اصلاح قیمت‌ها هستیم/ انتقاد از تصویب ردیف های دریافت بودجه توسط دو برادر یا پسرعمو!/ ریشه مسکن مهر غلط بود

 5. حجت‌الاسلام رئیسی: از کاندیداتوری در انتخابات پشیمان نیستم/ به گذشته برگردم همان تصمیم را می‌گیرم

 6. بازنشسته‌‌هایی که ۲۰ میلیون "مستمری نجومی" می‌گیرند + جزئیات

 7. خشت «دهباشی» خام بود یا تصمیم آنها؟!   

 8. چرا انگلیسی‌ها ابتدایی‌ترین شئون دیپلماتیک را رعایت نکردند؟

 9. پیشنهاد فسادخیزِ حیرت‌آور در هیات دولت را از دستور کار خارج کنید

 10. کیهان خطاب به هنرمندان: به عوارض خروج از کشور معترض شده اید که فقط 8درصد مردم با آن سروکار دارند؟

 11. مناظره زنبیلیون و سوت بلبلیون

 12. نسبت اصلاح طلبان با اخلاق، عدالت و آزادي!

 13. حکم خاوری صادر شد / حبس طویل‌المدت، جزای نقدی و رد مال برای 4 عنوان اتهامی / حکم، غیابی و قابل واخواهی است

 14. انتقاد تند "روحانی" از "مسکن مهر"

 15. حداد عادل: بودجه‌های مؤسساتی که من در آنها هستم کارشناسی شده است

 16. بهمنی: برداشت ۳۰ هزارمیلیارد با مجوز شورای امنیت بوده/ مدیریت تحریم کار من است

 17. فرمانده قرارگاه خاتم‌الانبیاء: از دولت 30 هزار میلیارد تومان طلب داریم / برای بازسازی سوریه آمادگی داریم

 18. پیشنهاد شریعتمداری: انصارالله یمن نفتکش‌های ائتلاف عربستان در خیلج عدن را بزند

 19. آمریکا بدون نقاب

 20. پاسخ سید حسن به حواشی بودجه دفتر نشر آثار امام

 21. اعتراض نمایندگان در صحن علنی به انتقادات رئیس‌جمهور از مسکن مهر

 22. عارف: هتک حرمت عاشورای 88 را محکوم می‌کنیم/ ماجرای سال 88 توطئه بود که ریشه خارجی داشت

 23. ۹ سال پیش نظر عارف درباره ریاست جمهوری احمدی‌نژاد چه بود؟

 24. قوه قضائیه و دو اقدام قابل ستایش

 25. ادعای کیهان مبنی بر برهنه‌کردن ایرانیان در بلگراد

آخرین عناوین