قاصدک24

گزينه هاي پيش روي کنگره بعد از تصميم جنجالي ترامپ درباره برجام

گروه جهان الف،   3960720197 ۱۴ نظر، ۰ در صف انتشار و ۷ تکراری یا غیرقابل انتشار
گزينه هاي پيش روي کنگره بعد از تصميم جنجالي ترامپ درباره برجام

وزنامه واشنگتن پست به بررسي اقداماتي پرداخت که کنگره مي‌تواند براي حفظ توافق هسته‌اي ايران يا برهم زدن آن انجام دهد.

اين روزنامه آمريکايي در تحليلي به قلم امبر فيليپس نوشت: انتظار مي‌رود اين هفته رئيس جمهور آمريکا اعلام کند به اعتقاد وي ايران به توافق هسته‌اي سال 2015 پايبند نيست و اينکه وي سرنوشت اين توافق را به کنگره خواهد سپرد.

پس از آن نمايندگان کنگره 60 روز فرصت خواهند داشت تا برخي اقدامات را انجام دهند. آن‌ها يا مي‌توانند آمريکا را از اين توافق خارج کنند يا با ايجاد برخي تغييرات درصدد برآيند اروپا و سازمان ملل را با خود همراه سازند يا اصلا هيچ اقدامي انجام ندهند. نويسنده در ادامه چهار گزينه موجود براي نمايندگان کنگره را برشمرده است. هنوز مشخص نيست کنگره کدام گزينه را انتخاب خواهد کرد.

گزينه اول اعمال تحريم‌هاي جديد يا همان تحريم‌هاي قديمي ضد ايران است. اين خصمانه‌ترين اقدامي است که کنگره مي‌تواند انجام دهد. اين تصميم به حضور آمريکا در توافق خاتمه مي‌دهد و احتمالا توافق را به طور کلي برهم مي‌زند زيرا تنها دليلي که ايران را پاي ميز مذاکره نشاند اين بود که بتواند با ديگر کشور‌ها روابط تجاري داشته باشد.

حسن روحاني، رئيس جمهور ايران هشدار داده است که اگر کنگره تحريم‌هاي جديدي اعمال کند، ايران ظرف چند ساعت به پايبندي به تعهداتش براساس توافق خاتمه خواهد داد. نويسنده در ادامه تاکيد کرده است اين گزينه طرفداري ندارد و بعيد است کنگره چنين تصميمي بگيرد. ترامپ همواره توافق هسته‌اي ايران را يکي از بدترين توافق‌هايي که تاکنون ديده توصيف کرده است، اما اگر مي‌خواست آن را پاره کند يا بايد اوايل امسال آن را رد مي‌کرد يا درصدد برمي آمد تحريم‌هاي جديدي وضع کند. وي هيچ کدام از اين کار‌ها را نکرد.

گزينه دومي که کنگره مي‌تواند برگزيند اين است که کشور‌هاي ديگر را متقاعد به برگزاري مذاکرات مجدد درباره توافق هسته‌اي ايران کند. کنگره مي‌تواند پيامي براي جهانيان ارسال کند مبني بر اين که مي‌خواهد اين توافق را تغيير دهد. کنگره مي‌تواند با راي گيري درباره قطعنامه‌اي که در آن آمده است آمريکا مي‌خواهد محدوديت‌هاي برنامه هسته‌اي ايران را تمديد کند، اين پيام را به گوش جهانيان برساند. علاوه بر آنکه کنگره مي‌تواند ايران را ملزم کند اگر مي‌خواهد توافق هسته‌اي حفظ شود، بايد به آزمايش موشک‌هاي بالستيک خاتمه دهد. (تابستان امسال کنگره طرحي را به تصويب رساند که ايران را به دليل آزمايش موشک‌هاي بالستيک تحريم مي‌کرد.) حاميان اين پيشنهاد مي‌گويند براساس توافق کنوني راه ايران به سوي دستيابي به بمب هسته‌اي تنها کمي طولاني‌تر شده است. سناتور تام کاتن، يکي از مخالفان سرسخت توافق هسته‌اي از جمله افرادي است که از اين گزينه حمايت مي‌کند.

نويسنده درباره اينکه آيا احتمال دارد کنگره اين گزينه را انتخاب کند، افزود: کاتن خوش بين است، اما دست کم يک کارشناس بين المللي هم در اين زمينه خوش بين نيست. به گفته آنتوني کوردسمن، مشاور راهبرد نظامي در مرکز مطالعات بين المللي و راهبردي اتحاديه اروپا و سازمان ملل اعلام کرده اند توافق هسته‌اي ايران کارآيي لازم را دارد در نتيجه دليلي وجود ندارد براي برگزاري مذاکرات مجدد به آمريکا بپيوندند. برخي از مشاوران ارشد ترامپ از جمله جيمز ماتيس، وزير دفاع هم معتقدند ايران همکاري لازم را انجام مي‌دهد. حتي برخي از مخالفان جدي توافق هسته‌اي ايران هم با دو گزينه اول موافق نيستند.

گزينه ديگر برگزاري جلسات استماع درباره توافق هسته‌اي ايران به عنوان راهي زيرکانه‌تر است تا به اين طريق جامعه جهاني براي برگزاري مذاکرات مجدد متقاعد شود. هدف تحت فشار قرار دادن ايران خواهد بود تا اين روند را بپذيرد و قدرت‌هاي جهاني بتوانند آن را به پذيرش توافقي سخت‌تر مجبور کنند.

سناتور باب کورکر، رئيس کميته روابط خارجي سنا از حاميان اين گزينه است. نويسنده بر اين باور است که احتمال دارد کنگره اين گزينه را در پيش گيرد و جلسات استماع را برگزار کند.

گزينه چهارم و آخر هم اين است که کنگره هيچ اقدامي انجام ندهد. عدم تاييد توافق هسته‌اي از سوي ترامپ احتمالا بيشتر جنبه نمادين خواهد داشت. وي با اين کار به جامعه جهاني اعلام مي‌کند که به اعتقاد وي اين توافق در راستاي منافع امنيت ملي آمريکا نيست، اما در واقع آمريکا را از اين توافق خارج نکند. اين مسئله به کنگره بستگي دارد. کنگره هم مي‌تواند اقدامي انجام ندهد و در نتيجه توافق همچنان به قوت خود باقي بماند.

دموکرات‌ها حامي اين گزينه هستند. آن‌ها مي‌خواهند توافق همينگونه باقي بماند تاحدودي به اين دليل که فکر مي‌کنند برهم خوردن آن به اعتبار آمريکا در جهان آسيب خواهد رساند. پاسخ نويسنده به اين پرسش که آيا احتمال دارد کنگره چنين گزينه‌اي را برگزيند، مثبت بود.

وي افزود: جمهوريخواهان در هر دو مجلس اکثريت را تشکيل مي‌دهند، اما در سنا دموکرات‌ها مي‌توانند برسر راه هر طرحي که توافق ايران را تغيير مي‌دهد، سنگ اندازي کنند.

منبع: خبرگزاری آریا

عضویت در کانال تلگرام الف

عناوین مرتبط

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۲۰۰۷۱۱۶:۴۱:۳۲ ۱۳۹۶/۷/۲۰
قطعنامه ها که کاغذ پاره است اثر ندارد ضمنا به گفته دوستان مخالف توافق، تحریمها خودش در سال 92 در استانه فروپاشی بود و به برجام نیاز نداشت لذا اهمیتی ندارد
مشعود۱۲۰۲۷۷۲۳:۱۵:۳۰ ۱۳۹۶/۷/۲۰
همه چیزو در قبال تقریبا هیچ دادین رفته حالا بلبل زبونی هم می کنین؟
ناشناس۱۲۰۰۸۲۱۶:۵۹:۰۴ ۱۳۹۶/۷/۲۰
کنگره ما را از شر این برجام خلاص کند . داخلی ها که فقط میخندن و میگن برجام گشایش است و پیروزی اخلاقی است !!!!
ناشناس۱۲۰۰۸۳۱۷:۰۰:۴۶ ۱۳۹۶/۷/۲۰
کسینجر مشاور استراتژیک ترامپ مبدع استراتژی خردمندی بی خردی در حال اجرای ترامپ است، از نظر او در دوران جنگ سرد t;جنگ خروس ها در میان بود، او می پنداشت در این بازی طرفی برنده است که در جا انداختن این دیدگاه غلبه پیدا می کند که او از هیچ چیز نمی ترسد، درد را نمی شناسد و آماده گلاویز شدن تا سر حد نابودی یکی از طرفین است،در واقع تمام ماجرا این است که چقدر می توانید عمدا کوشش کنید خود را یک سیاستمدار کاملا غیرمنطقی جلوه دهید، و تا کجا می توانید به مجنون نشان دادن خود تظاهر کنید و حریف را مرعوب این ابهام کنید. کیسینجر بسیار استادانه این متد را همانگونه که به نیکسون آموخت به ترامپ آموخته است
ناشناس۱۲۰۳۶۳۰۱:۳۵:۲۳ ۱۳۹۶/۷/۲۱
واسه همینه که نیکسون مجبور به استعفا شد و ایضا بعید نیست اتفاقی مشابه برای ترامپ بیفتند.
واقع بین۱۲۰۰۸۵۱۷:۰۱:۴۸ ۱۳۹۶/۷/۲۰
هر تصمیمی بگیرند به ضرر منافع ماست
ناشناس۱۲۰۰۹۰۱۷:۰۵:۰۲ ۱۳۹۶/۷/۲۰
آقای با تدبیر !!!!!! نباید با طناب کدخدا ! میرفت توی چاه .
ناشناس۱۲۰۳۵۳۰۱:۳۰:۵۲ ۱۳۹۶/۷/۲۱
فعلا که آمریکایی ها خود را ته چاه برجام می بینند وگرنه دلیلی نداشت با آن مخالفت کنند !
ناشناس۱۲۰۱۸۲۲۰:۱۸:۲۱ ۱۳۹۶/۷/۲۰
ترامپ دقیقا در برخورد با ایران از استراتژی مرد دیوانه استفاده میکند: نظریه مرد دیوانه» نیکسون : دشمنان ما باید چنین دریابند که ما دیوانه و غیرقابل پیش بینی بوده، نیروی مخرب خارق العاده ای در فرمان خود داریم تا به این ترتیب با هراس و ترس به خواست ما گردن نهند.
ناشناس۱۲۰۳۵۹۰۱:۳۳:۱۴ ۱۳۹۶/۷/۲۱
شاید !!! اما وقتی طرح کیسینجر برای طرف مقابل رو شده دیگر کارایی ندارد !
ناشناس۱۲۰۳۱۰۰۰:۱۸:۳۵ ۱۳۹۶/۷/۲۱
ولی کاری ندارم. خوشم می آید که ساختار آمریکا طوری است که قدرت بین ساختارهای مختلف پخش شده است و متمرکز نیست. ..
ناشناس۱۲۰۳۴۳۰۱:۲۱:۲۰ ۱۳۹۶/۷/۲۱
مهمترین نگرانی ترامپ از دست دادن بازار فروش اسلحه خاورمیانه در اینده بواسطه رسیدن کشورهای منطقه به سطحی از توازن قدرت که دیگر امکان بروز جنگ نباشد و نبودن امکام تهدید و جنگ و موازنه استراتژیک پایدار به معنی خوابیدن تولید و فروش سلاح که مولد اشتغال و موتور اقتصاد انهاست می باشد پس انها با توجه به بودجه هنگفت نظامی و مزیت رقابتی دانش نظامی نگران خود نیستند بلکه نگران توقف رقابت تسلیحاتی و از دست رفتن بازار فروش سلاح منطقه هستند،خاورمیانه ای که هشتاد درصد سلاح ها در انجا نقد میشوند ،اینها از از دست دادن بازار در هراسند
ناشناس۱۲۰۳۵۰۰۱:۲۹:۵۴ ۱۳۹۶/۷/۲۱
ترامپ در پیاده سازی نقش محوله توسط کسینجر در استراتژی خردمندی بی خردی بدلیل ماهیت کاری بنگاه داری و فروش که نیازمند قابلیت هنرپیشگی است با خبرگی تمام پیش رفته و خود را به جهان ظاهرا فردی بی منطق و خطرناک معرفی کرده که این فقط وانموددنمودن القایی توصیه کسینجر برای ترساندن کشور های هدف است تا در غالب اضطراب محیط تصمیم گیری پر مخاطره و مبهم تصمیمات نادرستی بگیرند
ناشناس۱۲۰۳۶۷۰۱:۵۱:۳۵ ۱۳۹۶/۷/۲۱
فروشنده و تاجری که کارخانه فروش هیزم دارد هیچگاه از خاموشی تنور دفاع نمبکند ،خاورمیانه بازا ر پر رونق سلاح نیاز به بحران دارد ،پروژه لانه زنبور داعش و تکفیری ها،پروژه طالبان،پروژه اسراییل و فلسطین ،پروژه کردستان ،پروژه تجزیه کشورهای منطقه تحت پروژه برنارد لوییس همه و همه بجای تسکین خاورمیانه ملتهب ،نمک بر زخمها و ایجاد جراحت های جدید برای تخلیه دلارهای نفتی منطقه و اشتغالزایی برای خودشان است ،تحت عناوین مختلف قلک خاورمیانه در جیب برخی تخلیه میشود ،هر بی ثباتی به معنای فرار سرمایه چه در قالب تزریق و انتقال پول کثیف فساد برخی کشورهای خاورمیانه با در هم ریختن حکومتها و چه در قالب فرار سرمایه داران و تولید کنندگان و کارافرینان بواسطه افزایش ریسک و کاهش امنیت و چه با فرار مغزهای کارافرین ،همه و همه ریشه در چلاندن خاورمیانه برای جذب دلارهای نفتی است ،تا دلار نفتی هست نا ارامی هست،انها به خاورمیانه همچون کندوی زنبور عسل و محل پرورش ابریشم نگاه میکنند
تجارت نیوز

پربحث‌های اخیر

 1. عصاره‌ ملت یا عصاره شورای‌نگهبان/ اصلاح طلبان باید عادت کنند

 2. از کنایه محمدعلی ابطحی به برخی اعضای کابینه تا ماجرای عذرخواهی حداد عادل از کاربران فضای مجازی و حرکت عجیب گردانندگان اینستاگرام روحانی  

 3. سال 97 می تواند سال زوال مافیای کنکور باشد

 4. مقام ارشد دولتی: قیمت بنزین و گازوئیل افزایش می‌یابد/ دولت نرخ ۱۵۰۰ و ۴۰۰ تومان را تصویب کرد

 5. رییس سازمان بازرسی: افزایش قیمت خودرو تا ۱۴ میلیون تومان با چه مجوزی بوده / بی‌خود کردند گران می‌کنند

 6. معاون آب و فاضلاب: ۴۲ درصد قیمت تمام شده آب از مردم دریافت می‌شود

 7. پول‌های دولت در سال ۹۷ کجا می‌رود؟ + جدول

 8. روحانی: دستگاه های دولتی در رفع تبعیضات ناروا پیشگام باشند

 9. به دلیل آلودگی هوا/ تمامی مدارس تهران فردا تعطیل است/ اجرای طرح زوج و فرد از درب منازل

 10. حاشیه‌های جلسه علنی مجلس   

 11. محمد قوچانی: علی لاریجانی در حل مسأله حصر در حال کمک به روحانی است

 12. حال آیت‌الله حائری شیرازی وخیم شد

 13. آیا روسیه به دنبال ائتلاف با ایالات متحده است؟

 14. مستأجران مناطق زلزله‌زده کرمانشاه، بدون کانکس و مجبور به کوچ

 15. سوال از وزیر نفت: بنزین گران شود، با خر دور کشور بگردیم؟  

 16. واکنش نماینده سازمان ملل به آلودگی هوای تهران

 17. ۸ ربیع‌الاول دیگر تعطیل نیست

 18. کنار تلفن همراه‌تان نخوابید

 19. جشن ۶۸ سالگی کیومرث پوراحمد   

 20. بلاتکلیفی ۷ ساله پرونده کلاهبرداری از هشت بانک

 21. فلاحت پیشه: دولت به‌ جای حذف یارانه مردم از هزینه‌های جاری کم کند

 22. مستاجرهای زلزله‌زده برای رفع مشکل اسکان چه کنند؟ / ایثارگران وام بدون سود می‌گیرند

 23. به دستور بن سلمان، عربستان وارد عصر هسته‌ای شد/عکس

 24. اهدای لباس مهدی طارمی به کودک هوادار پرسپولیسی مبتلا به بیماری قلبی   

 25. 3 راه دریافت دیپلم برای بزرگسالان/ آموزشگاه‌ها نمی توانند دیپلم صادر کنند

پربحث‌های دیروز

 1. افزایش ۷۰ درصدی حقوق نمایندگان/ ‏میانگین حقوق یک نماینده مجلس منهای پاداش، 32میلیون تومان در ماه

 2. یارانه ۳۱ میلیون نفر طی بودجه ۹۷ حذف می‌شود/ نوبخت: آماده‌ایم افزایش مالیات، قیمت بنزین و حذف یارانه در بودجه ۹۷ را متعادل‌تر کنیم

 3. سلبریتی علیه سلبریتی/ از ماست که برماست

 4. کواکبیان: آقای روحانی چرا به وعده‌هایی که به مردم داده‌اید عمل نمی‌کنید؟/ می دانید امروز چه ناسزاهایی به ما اصلاح‌طلبان بابت حمایت از شما سر داده می شود

 5. عصاره‌ ملت یا عصاره شورای‌نگهبان/ اصلاح طلبان باید عادت کنند

 6. جزئیات انیمیشن مضحک سعودی ها علیه ایران+ تصاویر

 7. انتظار مردم از بیت امام (ره)/ چه کسی چراغ اول را روشن خواهد کرد؟

 8. سوال از خودروسازان: چند سال مهلت بدهیم تا خودروی با کیفیت تولید کنید؟

 9. ولی‌عهد فسادستیز! مالک گران‌ترین خانه جهان است +عکس

 10. معضلی به نام کسری دخل و خرج دولت: اشکال از «دخل» است یا «خرج»؟

 11. از کنایه محمدعلی ابطحی به برخی اعضای کابینه تا ماجرای عذرخواهی حداد عادل از کاربران فضای مجازی و حرکت عجیب گردانندگان اینستاگرام روحانی  

 12. سال 97 می تواند سال زوال مافیای کنکور باشد

 13. واکنش دیبر ستاد تنظیم بازار به افزایش قیمت ها: مردم فعلاً گرانی را تحمل کنند/ ما امیدواریم که وضع بازار بدتر از این نشود

 14. وزیر نیرو: تاکنون تصمیمی برای گرانی آب و برق گرفته نشده است

 15. مقام ارشد دولتی: قیمت بنزین و گازوئیل افزایش می‌یابد/ دولت نرخ ۱۵۰۰ و ۴۰۰ تومان را تصویب کرد

 16. رییس سازمان بازرسی: افزایش قیمت خودرو تا ۱۴ میلیون تومان با چه مجوزی بوده / بی‌خود کردند گران می‌کنند

 17. نمودار/ کاهش ارزش ریال در برابر دلار از سال ۱۳۵۵ تا ۱۳۹۵

 18. خطر ایجاد شوک تورمی/ مجلس مخالف افزایش قیمت بنزین به۱۵۰۰ تومان است

 19. پرداخت یارانه ۷ ساله شد/ واریز287 هزار میلیارد تومان یارانه به حساب ایرانی ها

 20. معاون آب و فاضلاب: ۴۲ درصد قیمت تمام شده آب از مردم دریافت می‌شود

 21. پول‌های دولت در سال ۹۷ کجا می‌رود؟ + جدول

 22. بنزین هزار و 500، یارانه چقدر؟

 23. روحانی: دستگاه های دولتی در رفع تبعیضات ناروا پیشگام باشند

 24. به دلیل آلودگی هوا/ تمامی مدارس تهران فردا تعطیل است/ اجرای طرح زوج و فرد از درب منازل

 25. حاشیه‌های جلسه علنی مجلس   

پربحث‌های هفته

 1. مشاور رییس برنامه و بودجه در واکنش به انتقادات از افزایش ۳ برابری عوارض خروج از کشور: پول ندارید، سفر خارجی نروید

 2. نوبخت: با قیمت کنونی بنزین نمی توانیم به سقف برسیم/ قیمت بنزین می تواند به بالاتر از ۱۵۰۰ تومان هم برسد

 3. نوبخت: رییس جمهوری از افزایش نرخ ارز بسیار مکدر است/ قسم می خورم ماهی حدود هشت میلیون و 700 هزار تومان حقوق می گیرم/ قیمت کنونی بنزین 1200 ارزان تر از فوب خلیج فارس است

 4. آقای رئیسی شما خوش شانس بودید!

 5. جهانگیری: نباید رئیس‌جمهور جدید فکر کند هرچه رئیس‌جمهور قبلی کرده غلط است/ یک بازنشسته را نمی‌بینید که از حقوق خود راضی باشد/ قدرت خرید و درآمد آحاد جامعه کاهش پیدا کرده

 6. زمزمه بنزين 1500 توماني از دی ماه

 7. روایت نوبخت از سازوکار شناسایی سه گروه یارانه بگیر/یارانه کسانی که اعلام نیاز کنند حذف نمی‌شود/فعلاً افزایش قیمت حامل‌‌های انرژی قطعی نیست/ برگشت منابع حاصل از اصلاح قیمت‌ها به مردم

 8. واکنش واعظی به افزایش عوارض خروج از کشور: درآمد افزایش عوارض برای اقشار کم درآمد هزینه می‌شود

 9. درباره سه برابر شدن عوارض خروج از کشور؛ برای دریافت عوارض نوع سفر مدنظر قرار بگیرد/ دولت همه مسافران را به یک چشم نگاه نکند/ وعده احیای گردشگری شعار بود

 10. افزایش ۷۰ درصدی حقوق نمایندگان/ ‏میانگین حقوق یک نماینده مجلس منهای پاداش، 32میلیون تومان در ماه

 11. ادعاهای خطرناک و جدید نیکی هیلی علیه ایران/ موشک شلیک شده به ریاض موشک «قیام» بود و نشان ایرانی داشت/ این موشک، وحشتناک است وحشتناک است+واکنش ایران

 12. چرخش در سیاست یارانه‌ای دولت با عبور از انتخابات/ سال 95: درآمد 3 میلیون هم نمی‌تواند، ملاک حذف باشد/ آذر 96: فقط به افراد شناسایی شده یارانه می‌دهیم

 13. تاوانی که باید برای سفر بپردازیم/ حکایت ما و ثبت نام خودرو/ با نخبگان چنین نکنید

 14. چک سفید امضای دولت برای افزایش قیمت بنزین/ زنگنه گرانی را تکذیب نکرد: افزایش قیمت بنزین در بودجه دیده شده

 15. واکنش سید حسن خمینی به انتقادها از بودجه موسسه امام: نقدها پديده‌ای مبارک است/ امثال من را نيز از خطا و خطر مصون می‌دارد

 16. صادق زیباکلام: نارضایتی از روحانی در بین مردم خیلی پررنگ است/ رئیس‌جمهور بسیار متکبرانه عمل می‌کند

 17. عکس / مالیات یا عوارض خروج از کشور در برخی کشورها

 18. خداحافظی رضا صادقی با حسن روحانی  

 19. بلاتکلیفی ثبت سفارش و هدیه میلیاردی دولت به دلالان و واردکنندگان خودرو

 20. قیمت واقعی بنزین!

 21. یارانه ۳۱ میلیون نفر طی بودجه ۹۷ حذف می‌شود/ نوبخت: آماده‌ایم افزایش مالیات، قیمت بنزین و حذف یارانه در بودجه ۹۷ را متعادل‌تر کنیم

 22. مدیرعامل ایران خودرو: خودرو امروز نیازمند حمایت است

 23. حق‌شناس: مردم انتظار ساخت پل و بزرگراه نداشته باشند؛ پول نداریم

 24. وزیر راه: نباید بار دیگر طرحی مثل مسکن مهر داشته باشیم / ۹ تا ۱۰ میلیون نفر در بدترین وضعیت زندگی می‌کنند

 25. از عوارض خروج از کشور تا پزشکانی با صدها میلیون درآمد و چانه زنی برای گرفتن پول از بوریس جانسون

پربحث‌های اخیر

 1. آیا روسیه به دنبال ائتلاف با ایالات متحده است؟

 2. به دستور بن سلمان، عربستان وارد عصر هسته‌ای شد/عکس

 3. حمله موشکی به مناطق صهیونیست نشین در نزدیکی نوار غزه

 4. حمله موشکی به مناطق صهیونیست نشین در نزدیکی نوار غزه

 5. سرقت ۷ میلیون دلار پول رمزگذاری شده توسط هکرهای کره شمالی

 6. شلیک 2 راکت از غزه به سرزمین‌های اشغالی

 7. نظامیان صهیونیست به تلفن‌های هوشمند امنیتی مجهز شدند

 8. زمین‌گیر شدن نیمی از جنگنده‌های فرانسه

 9. شورای امنیت طرح لغو تصمیم«ترامپ»را به رأی گیری گذاشت

 10. اتحادیه عرب برای مقابله با ترامپ هیات وزارتی تشکیل داد

 11. تظاهرات در پاریس علیه تصمیم ترامپ

 12. حرکت عناصر داعش به سوی مقصد جدید

 13. انصارالله: ملت یمن حق خود را خواهند گرفت

 14. واکنش ترکیه از توقف مذاکرات عضویت آنکارا در اتحادیه اروپا

 15. خنثی سازی بمب گذاری در کلیسای سن پترزبورگ روسیه

 16. جسد یک دیپلمات انگلیسی در بیروت کشف شد

 17. پوتین از ترامپ و سیا تشکر کرد

 18. پیش‌گویی‌های شگفت‌انگیز کارتون سیمپسون‌ها که به حقیقت پیوست!+ تصاویر

 19. پنج مکان دنیا که جنگ جهانی سوم می‌تواند از آنجا شروع شود!

 20. عملیات ترور اردوغان خنثی شد

 21. نظامیان آمریکایی در چند کشور مستقرند

 22. تعرضی دیگر به مقدسات اسلامی

 23. واکنش تند اسلام‌آباد به خیانت گروه‌های غربی

 24. عملیات منحصر به فرد ارتش سوریه در حومه «ادلب»

 25. آیا آلمان هنوز پناهجویان را می پذیرد؟

پربحث‌های دیروز

 1. ولی‌عهد فسادستیز! مالک گران‌ترین خانه جهان است +عکس

 2. آیا روسیه به دنبال ائتلاف با ایالات متحده است؟

 3. تظاهرات عراقی‌ها علیه فساد/ درخواست از آیت‌الله سیستانی برای صدور فتوای مبارزه با فساد

 4. به دستور بن سلمان، عربستان وارد عصر هسته‌ای شد/عکس

 5. سرقت ۷ میلیون دلار پول رمزگذاری شده توسط هکرهای کره شمالی

 6. شلیک 2 راکت از غزه به سرزمین‌های اشغالی

 7. نظامیان صهیونیست به تلفن‌های هوشمند امنیتی مجهز شدند

 8. زمین‌گیر شدن نیمی از جنگنده‌های فرانسه

 9. شورای امنیت طرح لغو تصمیم«ترامپ»را به رأی گیری گذاشت

 10. اتحادیه عرب برای مقابله با ترامپ هیات وزارتی تشکیل داد

 11. تظاهرات در پاریس علیه تصمیم ترامپ

 12. حرکت عناصر داعش به سوی مقصد جدید

 13. انصارالله: ملت یمن حق خود را خواهند گرفت

 14. واکنش ترکیه از توقف مذاکرات عضویت آنکارا در اتحادیه اروپا

 15. خنثی سازی بمب گذاری در کلیسای سن پترزبورگ روسیه

 16. جسد یک دیپلمات انگلیسی در بیروت کشف شد

 17. پوتین از ترامپ و سیا تشکر کرد

 18. پیش‌گویی‌های شگفت‌انگیز کارتون سیمپسون‌ها که به حقیقت پیوست!+ تصاویر

 19. پنج مکان دنیا که جنگ جهانی سوم می‌تواند از آنجا شروع شود!

 20. عملیات ترور اردوغان خنثی شد

 21. نظامیان آمریکایی در چند کشور مستقرند

 22. تعرضی دیگر به مقدسات اسلامی

 23. واکنش تند اسلام‌آباد به خیانت گروه‌های غربی

 24. عملیات منحصر به فرد ارتش سوریه در حومه «ادلب»

 25. آیا آلمان هنوز پناهجویان را می پذیرد؟

پربحث‌های هفته

 1. عکس / مالیات یا عوارض خروج از کشور در برخی کشورها

 2. رازی که موگرینی فاش کرد/ جمله‌ای که به درخواست ایران در برجام آمد+ توضیح عراقچی

 3. سنگ اندازی جدید کنگره در مسیر اجرای توافق هسته ای؛ اخلال در فروش هواپیما و نقض صریح‌ترین بند برجام

 4. ترامپ: تاریخ به ما آموخته است که اگر توان دفاعی خود را تضعیف کنید، تجاوز و تهاجم را به سوی خود دعوت کرده‌اید

 5. ولی‌عهد فسادستیز! مالک گران‌ترین خانه جهان است +عکس

 6. ادعای موگرینی: امروز رازی را درباره درخواست ایران در برجام افشا می‌کنم

 7. اردوغان: قدس خط قرمز ماست/ /آنها فراتر از یک کشور رفتار می کنند، درحالی که اسرائیل اصلا کشور نیست

 8. سياست ابهام و تعليق ترامپ و كنگره درباره برجام/ تهديد جديد كاخ سفيد/ واكنش ايران چه خواهد بود؟

 9. پوتین عقل و قلب هزاران شهروند کشورهای اسلامی را تسخیر کرد

 10. وزیر اطلاع‌رسانی عربستان: قدس در دل پادشاه و ولیعهد است!

 11. آیا روسیه به دنبال ائتلاف با ایالات متحده است؟

 12. تظاهرات عراقی‌ها علیه فساد/ درخواست از آیت‌الله سیستانی برای صدور فتوای مبارزه با فساد

 13. نقدی بر نظریه ترامپ بد، اوبامای خوب

 14. «چشم موصل» چه کسی بود؟

 15. سخنگوی کاخ سفید: اگر توافق هسته‌ای اصلاح نشود، برجام متوقف خواهد شد

 16. به دستور بن سلمان، عربستان وارد عصر هسته‌ای شد/عکس

 17. نشست شورای امنیت با موضوع کره شمالی   

 18. ترامپ برندگان قرعه‌کشی لاتاری اقامت در آمریکا را "زباله" خواند

 19. پرداخت حقوق کارمندان با بیت کوین در ژاپن

 20. حملات شدید جنگنده‌های سعودی به صعده

 21. شهادت جوانی فلسطینی در نوار غزه/ده‌ها نفر زخمی شدند

 22. محمدعلی الحوثی به نیکی هیلی: اگر از ایران موشک وارد می‌کردیم، ضد هوایی وارد می‌کردیم

 23. منتظر اختلافات عمیق بین اروپا و آمریکا باشید/ در ماجرای ایران، اروپا دنبال ترامپ راه نمی افتد

 24. گزارش رسانه غربی درباره میزان لابی «منافقین» در آمریکا علیه ایران

 25. عادل الجبیر: ترامپ هنوز به راه‌حل دو کشوری متعهد است/ هیچ فشاری بر عباس نیاورده‌ایم

آخرین عناوین