هتل بین المللی

توقف شماره‌گذاری ۸ خودروی پرمصرف و حق پایمال شده مشتریان خودروسازان وطنی

گروه اقتصادی الف،   3960715204 ۵۰ نظر، ۳ در صف انتشار و ۸ تکراری یا غیرقابل انتشار
توقف شماره‌گذاری ۸ خودروی پرمصرف و حق پایمال شده مشتریان خودروسازان وطنی

بر اساس مصوبه دولت، پلیس شماره‌گذاری 8 خودرو را متوقف کرد، در حالی مردم قبل از تصویب و اجرای این مصوبه اقدام به پیش خرید خودرو کردند و مقصر نیستند، اما پاسخگو نیست و...

به گزارش الف؛ پلیس راهنمایی و رانندگی شماره‌گذاری خودروهای تیگو ۵، آریزو ۵، ام‌وی‌ام‌ X۳۳، جک S۵، لیفان ۸۲۰، سوزوکی گراند ویتارا، هایما S۷ و BYD S۶ را به دلیل بالا بودن مصرف سوخت متوقف کرد.

ماجرا ازاین‌قرار است که ۲۴ مردادماه سال جاری اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهوری مصوبه جدید هیئت دولت درزمینهٔ هزینه‌ها و عوارض شماره‌گذاری خودروهای وارداتی و داخلی را ابلاغ کرد.

بر اساس این مصوبه خودروسازان داخلی برای اولین بار در طول تاریخ فعالیت خود مشمول جریمه‌ در صورت تولید خودروهای سواری پرمصرف شده‌اند، به‌گونه‌ای که از زمان اجرایی شدن این مصوبه خودروسازان داخلی باید برای شماره‌گذاری خودروهای سواری تولیدی با مصرف سوخت ۸.۵ لیتر و بیشتر، یک خودروی فرسوده را اسقاط کنند.

از چند روز پیش پلیس راهنمایی و رانندگی با استناد به همین مصوبه هیئت دولت، شماره‌گذاری چند مدل خودروی داخلی را متوقف کرده و خواستار از رده خارج کردن یک خودروی فرسوده به ازای شماره‌گذاری هر دستگاه خودروی داخلی با مصرف سوخت ۸.۵ لیتر و بیشتر شده است.

در حال حاضر بنا بر اعلام پلیس شماره‌گذاری خودروهای خودروهایی که شماره‌گذاری آن‌ها متوقف‌شده شامل تیگو ۵، آریزو ۵، ام‌وی‌ام‌ X۳۳ (خودروسازی مدیران)، جک S۵، لیفان ۸۲۰ (کرمان موتور)، سوزوکی گراند ویتارا، هایما S۷ (ایران خودرو) و BYD S۶ (کارمانیا) هستند و خودروسازان هنوز در این رابطه اظهارنظری نکرده‌اند.

سرهنگ سعید روحی معاون فنی و مهندسی پلیس راهنمایی و رانندگی در این خصوص گفته بود: برابر مصوبه‌ای که امسال در هیئت‌وزیران به تصویب رسیده و از روز ۲۰ شهریور ۹۶ اجرایی شد، شماره‌گذاری کلیه خودروهای سواری داخلی که میزان مصرف سوخت آن‌ها ۸.۵ لیتر و یا بالاتر از ۸.۵ در ۱۰۰ کیلومتر است را موکول به اسقاط یک خودروی فرسوده کرده است که مطابق این مصوبه ۹ خودروی داخلی مربوط به 4 شرکت شناسایی و شماره‌گذاری آن‌ها نیز منوط به اسقاط خودروی فرسوده شد.

بر اساس اعلام پلیس، این مصوبه از سوی هیئت‌وزیران ابلاغ‌شده و تا زمانی که لغو این مصوبه از طریق هیئت محترم دولت اعلام نشود کماکان مصوبه قبلی از سوی پلیس در حال اجرا است.

اما این موضوع در طی روزهای اخیر مشکلات شماره‌گذاری برخی از خودروها باعث نارضایتی مردم شده است، البته در این میان شرکت‌های خودروسازی که طرف اصلی مصوبه دولت هستند، سکوت کرده و برای از رده خارج کردن خودروهای فرسوده به ازای تولید خودروهای پرمصرف را اجرایی نکرده‌اند.

موتمنی رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو در این مورد اظهار کرد: مردم این خودروها را پیش‌خرید کرده و باید در زمان مقرر تحویل می‌گرفتند اما ممانعت خودروسازان در اسقاط خودروهای فرسوده عاملی شده تا امکان شماره‌گذاری این خودروها فراهم نشود و مردم وقتی به نمایندگی‌های خودروسازان مراجعه کرده و دلیل عدم تحویل خودروهای خود را پیگیری می‌کنند هم با پاسخ قانع‌کننده‌ای روبه‌رو نمی‌شوند.

حال این مصوبه دولت اجراشده و پلیس بر اساس آن این خودروها را شماره‌گذاری نمی‌کند، اما در این میان فقط حقوق خریداران (مصرف‌کننده) که حتی ماه‌ها پیش از تصویب این مصوبه این خودروها را پیش خرید کردند پایمال می‌شود و سؤالاتی مطرح است:

1- اگر این خودروها، پرمصرف و بی‌کیفیت هستند؛ معیار تعیین میزان مصرف بر اساس چه استانداردی بوده که برخی خودروهای تولید داخل که بر اساس گزارش سازمان استاندارد تک‌ستاره هستند و ازلحاظ کیفیت قابل قیاس با برخی از این 8 خودرو نیستند، شماره‌گذاری می‌شوند؛ آیا مصرف خودروهای تک‌ستاره کم است؛ و اینکه چرا لیست میزان مصرف خودروهای تولید داخل اعلام و منتشر نمی‌شود؛ ؛ چگونه این خودروها که امروز شماره نمی شوند 4 ستاره گرفتند؟ ( این گزارش سازمان استاندارد را می‌توانید اینجا بخوانید).

2- دولت زمانی که این مصوبه را تصویب کرد، می‌بایست در مورد آن اطلاع‌رسانی کرده و از پیش‌فروش این خودروها توسط خودروسازان جلوگیری کند، یا اینکه سازوکاری را برای اجرای مصوبه از سوی شرکت‌های عرضه‌کننده تعیین می‌کرد تا حق مردم و خریداران این خودروهای پرطرفدار پایمال نشود.

3- حالا خریداران (مصرف‌کننده‌ها) این خودروها را که حتی ماه‌ها پیش از تصویب این مصوبه خودرو را پیش‌خرید و به خودروسازان پول پرداخت کرده بودند، امروز در بلاتکلیفی به سر می‌برند و نمی‌دانند خودروی خود را چه زمانی تحویل خواهند گرفت، این این افراد مقصرند یا... . لازم بود تمهیداتی برای این افراد در نظر گرفته می‌شد تا متضرر نشوند و در حالی که مقصر اصلی که خودروسازان هستند، جریمه شوند نه مردم.

باید پلیس و دولت با آگاهی از این موضوع و ایجاد شرایطی، مانع از بلاتکلیفی مردم (خریداران) این خودروهای پرطرفدار می‌شدند و یا اینکه قبل از تصویب و اجرای مصوبه مانع از پیش‌فروش خودرو توسط خودروساز جلوگیری می کردند، اما در این موضوع هم مانند گذشته حق مصرف‌کننده پایمال می‌شود و حتی سازمان حمایت از مصرف‌کننده هم که باید به این ماجرا ورود کند؛ سکوت کرده و خودروساز پول خودروی خود را دریافت کرده و هیچ نهادی هم در این مورد به مردم پاسخ‌گو نیست.

 

عضویت در کانال تلگرام الف

عناوین مرتبط

۳ فروردین ۱۳۹۷آخرین وضعیت ترافیکی راه های کشور تا ظهر سوم فروردین
۲ فروردین ۱۳۹۷هشدار پلیس به بیش از ۲میلیون نوگواهینامه در نوروز؛ رانندگی در جاده ممنوع
۱ فروردین ۱۳۹۷ساعت 21:45 روز چهارشنبه/پلیس‌راه: تست مواد مخدر و الکل در راه‌های شرق تهران/ ترافیک نیمه‌سنگین در محورهای فیروزکوه و امام رضا(ع)
۲۹ اسفند ۱۳۹۶جانشین رئیس پلیس راهور ناجا:رانندگان صبر پیشه کنند/احتمال وقوع شرایط زمستانی در جاده‌ها وجود دارد
۱۸ اسفند ۱۳۹۶چالش ارتقای سطح کیفی خودروهای داخلی/ وزارت صنعت: با موافقت های انجام شده استانداردهای 85گانه خودرویی تعدیل می شوند/ پاسخ سازمان استاندارد چه خواهد بود
۱۱ اسفند ۱۳۹۶پلیس راهور:شماره‌گذاری خودرو در مناطق آزاد مستلزم خروج خودرو فرسوده است/ ممنوعیت شمارهگذاری خودروهای بالای 2500 سی سی
۸ اسفند ۱۳۹۶از اجرای استانداردهای ۸۵گانه عقب‌نشینی نمی‌کنیم/ خودروسازان موظف به اجرا هستند
۵ اسفند ۱۳۹۶وزیر کشور: خودروسازان برای نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی همت کنند
۴ اسفند ۱۳۹۶عکس/ جزئیات پلاک های جدید ملی  
۱۳ بهمن ۱۳۹۶فقط "نام" خودروساز را یدک می‌کشیم!
۸ بهمن ۱۳۹۶محورها و جاده‌های اصلی و فرعی مسدود
۴ بهمن ۱۳۹۶تولید ۸۰۰ هزار خودرو متوقف می‌شود؟!

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۱۵۶۹۸۱۶:۰۴:۱۶ ۱۳۹۶/۷/۱۵
قانونا ضرر را باید خودرو(لگن)سازان بدهند- کار سختی نیست وارد کننده ها هم خودرو اسقاط میکنن- این ایران خودرو و سایپا مثل همیشه دنبال دور زدن قانون هستن
ناشناس۱۱۵۷۰۳۱۶:۰۹:۰۰ ۱۳۹۶/۷/۱۵
مردم رایشون رو دادند حالا باید تاوانشو پس بدهند!
ناشناس۱۱۶۲۹۲۱۱:۱۷:۵۵ ۱۳۹۶/۷/۱۶
حالا دیگه باید به اقای جهانگیری گفت اقای جهانگیری یادتان هست....
فافا۱۱۶۹۱۱۲۲:۵۸:۴۳ ۱۳۹۶/۷/۱۶
حالا هی برن خودشونو ...بنفش کنن ..
ناشناس۱۱۵۷۰۹۱۶:۱۳:۵۲ ۱۳۹۶/۷/۱۵
چه مسخره بازی
ناشناس۱۱۵۷۵۲۱۷:۳۵:۱۲ ۱۳۹۶/۷/۱۵
همیشه همین بوده ضرر قانون ها و مصوبه ها برای مردم
علی۱۱۵۷۵۹۱۷:۴۹:۵۱ ۱۳۹۶/۷/۱۵
اینجا سر گردنه هست! بفهمید
حشمت۱۱۶۱۶۵۰۹:۴۹:۵۷ ۱۳۹۶/۷/۱۶
جالب اینجاست که نیروی انتظامی پول پلاک را گرفته و شماره گذاری نمیکنه!!! ای خدا به کی بگیم اینا رو
ناشناس۱۱۵۷۶۳۱۷:۵۵:۱۳ ۱۳۹۶/۷/۱۵
خودروسازها با قدرت نامحدوی که دارند هر قانونی را اراده کنند اصلاح میشود .
سعید۱۱۵۷۹۷۱۹:۱۴:۲۱ ۱۳۹۶/۷/۱۵
حالا تکلیف خریداران بیچاره چه میشود.خودروسازان همچنان دارند پیش فروش میکنند.هیچ کس هم مانعشان نیست.
مهدی مهدی۱۱۵۸۵۶۲۰:۴۴:۴۴ ۱۳۹۶/۷/۱۵
من یک آردی دارم در ۱۰۰کیلومتر در شهر ۱۶ لیتر مصرف میکند اینکه دیگه ساخت داخله
ناشناس۱۱۵۸۵۸۲۰:۴۸:۱۵ ۱۳۹۶/۷/۱۵
این دیگه چه مصوبه ای هست؟!هر چه حجم موتور بالا بره مصرف سوخت هم بیشتر میشه؟!حتما همه باید برن پراید قاتل رو بخرن؟!پس سانتافه رو که صدی ۱۴ میسوزونه رو پلاک نکنین!پس اکتیون رو که صدی ۱۶ میسوزونه رو پلاک نکنین!اون وقت میگن چه ایران تو خودرو عقبه!بعدشم نگاه کنید همه خودرو های اعلام شده حجم ۲۰۰۰به بالا دارن به جز آریزو۵ که من موندم برا چی اینو نوشتن؟خیلی مصرف باشه صدی۷ تا ۸
منتظر۱۱۵۸۶۴۲۰:۵۴:۴۹ ۱۳۹۶/۷/۱۵
بیچاره منه مصرف کننده که ماشینه زیر پامو فروختم به امید مثلا یه ماشینه بهتر ضرر فقط مال ماست والا خودرو ساز که واسش مهم نیست جالب اینجاست که با کمال ..دوباره دارن ثبت نام میکنن کسی هم نیست جلوی این از خدا بی خبرا رو بگیره تازه اقساط ماشینی رو که بعد از چهار ماه که تحویل ندادن رو هم میگن باید بدین....خدایا تو به داد ما برس....
ناشناس۱۱۵۸۶۷۲۱:۰۴:۱۶ ۱۳۹۶/۷/۱۵
کسی نیست از اقایان سوال کنه ایا سوزوکی ویتارا پر مصرفه یا پراید لکنتی؟ این بچه بازیا چیه که درآوردین ؟
حشمت۱۱۵۸۷۴۲۱:۱۳:۳۰ ۱۳۹۶/۷/۱۵
خودرو سازان که ماشیناشون را فروخته اند، وای به حال اونایی که پول دادند و خریده اند
ناشناس۱۱۵۹۰۵۲۱:۳۹:۵۰ ۱۳۹۶/۷/۱۵
دولت محترم نمی توانید جلوخودروسازان را بگیرید گناه مصرف کننده چیه مبلغ کلانی نقدادادیم منتظر شماره ومدارک هستم چه کنم اینه علی وار عدالت اینه زور نگید خدابزرگه
محمد۱۱۵۹۱۲۲۱:۵۲:۰۶ ۱۳۹۶/۷/۱۵
مردم چه پناهی دارند
ناشناس۱۱۵۹۴۴۲۲:۵۱:۵۸ ۱۳۹۶/۷/۱۵
شرم آور است. مردم بیجاره.
ناشناس۱۱۵۹۵۳۲۳:۲۱:۴۷ ۱۳۹۶/۷/۱۵
آقا این مشکلات رو حل کنید . بنزین برداریم بریم جلو در کارخونه خودمون رو آتیش بزنیم ضرب العجل حل می کنین!!!!!!
ناشناس۱۱۵۹۷۴۰۰:۰۹:۳۴ ۱۳۹۶/۷/۱۶
بیشتر از یک ماهه ۹۲ملیون برای خودرو هایما به صورت تحویل فوری ۴۸ساعته پرداخت کردم الان بعد از یک ماه میگن معلوم نیست کی پلاک بشه . واقعا مسخرست نه پولمون رو پس میدن نه ماشین رو میدن
ناشناس۱۱۵۹۹۱۰۰:۴۳:۳۹ ۱۳۹۶/۷/۱۶
باز هم خودورو سازان از این قضیه پیروز در می آیند.چون هر وقت دیدیم شماره گذاری متوقف می شود بعدش این خبر می آید که مهلت چند ماهه گرفتند. دیگه عادت کردیم به این اخبار
ایرانی۱۱۶۰۵۰۰۷:۲۳:۰۰ ۱۳۹۶/۷/۱۶
این خودروها را میخوان گرون کنند برای همین با توجیه قانونی پول پیش خرید هارو پس میدن بعد پیش فروش با شرایط جدید
محمد رضا۱۱۶۰۹۶۰۸:۲۸:۱۳ ۱۳۹۶/۷/۱۶
آریزو5 که مصرفش خیلی کمتر از سمند وپارس هست
حشمت۱۱۶۱۲۰۰۸:۵۴:۱۸ ۱۳۹۶/۷/۱۶
نیروی انتظامی پول شماره گذاری را گرفته ، به چه حقی پلاک را نمی دهد ، مردم تا کی باید تحمل کنند؟
زارع۱۱۶۱۳۲۰۹:۰۷:۳۰ ۱۳۹۶/۷/۱۶
پس بقیه خودرو های پر مصرف چی؟ رونیز، ماکسیما، زانتیا، لندکروزر، بنز s500 ، پاترول و خ ماشینای دیگه ک سوختشون بالاست؟
محمد۱۱۶۱۳۳۰۹:۰۸:۲۶ ۱۳۹۶/۷/۱۶
من 820 دارم ، از 406 هم کمتر مصرف میکنه، این یعنی چی؟ دقت کردن همه ماشین های خوب چینی که راقب و خریدار زیاد دارن رو شماره گذاری نمیکنن. نشون میده پلیس هم از..(سایپا و ایران خودرو) داره حمایت میکنه خودروهای چینی ایمنی بهتری دارند.... ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس۱۱۸۰۴۳۱۰:۳۶:۳۶ ۱۳۹۶/۷/۱۸
اين درسته اينا همه برا اينه كه مردم ٤٠٥ بخرن
ناشناس۱۱۶۱۵۵۰۹:۲۸:۵۸ ۱۳۹۶/۷/۱۶
دمتون گرم. اينها دقيقا محصولاتي هستند كه در چند سال اخير در حاشيه امن بودند و به ازاي هر محصول سودهاي باورنكردني حدود90% را برده و مي برند. بعد چيني ها و سهامداران خصوصي اينها مي گويند مسئولان ايراني چقدر ... هستند. و به ريش همه ي ما مي خندند.
ناشناس۱۱۶۲۱۱۱۰:۲۴:۵۱ ۱۳۹۶/۷/۱۶
پرايدو تو ليست نديدم. يعنی جان مردم کم ارزشتر از سوخته؟!
فرجی۱۱۶۲۹۹۱۱:۲۶:۳۰ ۱۳۹۶/۷/۱۶
چرا مصرف کننده باید جرم خودرو سازان بکشه سودهای هنگفتشون یک مقدار کمتر کنن وبه دادمردم بیچاره برسن پول نقد گرفتن وماشین برای خوشگلی تو پارکینگ بزاریم بدون پلاک که نمیشه استفاده کرد این دولت هم فکر جیبهای خودش همیشه مردم بیچاره باید ضرر کنن
جک۱۱۶۹۸۱۰۲:۱۱:۱۸ ۱۳۹۶/۷/۱۷
خداروشکر مشکل حل شد
مجتبی۱۱۶۷۴۱۱۹:۳۴:۵۹ ۱۳۹۶/۷/۱۶
بنده هم مثل همه دوستان برج دو یک هایما ۷ توربو ثبت نام کرده بودم که بیستم برج شیش هم دعوت نامه برایم امد و بقیه پول را واریز کردم که قرار بود هفتم برج هفت خودرو را به بنده تحویل بدهند ولی تا به امروز نتونستن تحویل بدهند اخر سر امروز رفتم نمایندگی که چرا ماشین را تحویل نمی دهید گفتند که ایران خودرو با پلیس راهور در مورد شماره گذاری هایما به مشکل بر خورده که نمیتونه خودرو را تحویل دهد وبنده عرض کردم تکلیف بنده چیه گفتند که برای هر روز تاخیر مبلغی به شما به عنوان جریمه پرداخت خواهند کرد که رقم مبلغ را بهم نگفتن حالا نمیدانم چیکار کنم ایا راهی هست که بنده پولم را بگیرم و بیخیال خودرو چینی ایران خودرو شوم
سترک قشقایی نمدی۱۱۶۸۱۰۲۱:۰۵:۱۹ ۱۳۹۶/۷/۱۶
من جک s5 دارم مصرفش کمه و راضی ام . از این ماشین های داغون ایران خودرو ایمن تر و با کیفیت تر هستن و این هم .. مردم باید تاوانشو بدن
جک۱۱۶۹۸۰۰۲:۱۰:۰۱ ۱۳۹۶/۷/۱۷
خداروشکر مشکل حل شذه از هفته بعد شماره گذاری شروع میشه
Hadi۱۱۶۹۸۸۰۳:۳۰:۳۳ ۱۳۹۶/۷/۱۷
از بهمن ماه سال گذشته یه جک اس۵ ثبت نام کردم اما قرار بود برج ۵ تحویل بدن که یه دفه این مشکل پیش اومده و ماشینمون نمیدن. خب این چه قانونیه؟ گناه ما چیه؟ خدا .. کنه. تکلیف ما رو روشن کنن. فکر میکنن اگه پلاک نکنن ما میتونیم پولمونو از نمایندگی بگیریم؟ بخدا دیگه نمیدن. این مشکل رو حل کنن
طاها۱۱۷۱۸۸۱۱:۴۲:۳۰ ۱۳۹۶/۷/۱۷
گرفتن حق مظلوم ازظالم کارکیست آیا دولت چرابایدهر مصوبه ای که دارد به نفع سرمایه دار وکارخانه است به ضرر مردم بیگناه ومظلوم
رضا۱۱۷۲۸۴۱۳:۳۶:۵۵ ۱۳۹۶/۷/۱۷
میخوان گرونش کنن دارن بهانه میارن ، چند روز دیگه با یه تبصره ولی با قیمت بالاتر پلاکش میکنن ، ضررشم مردم بدن ، مگه چیه ؟ آقایون هم باید به فکر بانکاشون باشن نه مردم !
ناشناس۱۱۷۵۴۶۱۸:۰۸:۵۲ ۱۳۹۶/۷/۱۷
کسی میدونه کسایی ک این ماشینو دارن یعنی نمیتونن بفروشنش دیگه؟؟کلا شماره گذاری نمیشه یا فقط ماشین صفر کیلومترش پلاک نمیشه؟
ناشناس۱۱۷۶۳۴۱۹:۴۷:۰۵ ۱۳۹۶/۷/۱۷
قبل از اجرای هر قانونی باید اطلاع رسانی صورت بگیره و از مشتری ضعیف و مصرف کننده حمایت لازم بشه و مطابق قانون اساسی هیچ کس نمی تواند اعمال حق خویش رو وسیله ای برای اضرار به دیگران قرار بده
ناشناس۱۱۷۷۵۵۲۳:۰۹:۴۳ ۱۳۹۶/۷/۱۷
من یک x33 ثبت نام کرده بودم . ماشین از کارخونه اومده بیرون ولی ماشین حمل بار رفته یک شهر دیگه .هنوزم نمایندگی نفهمیده کجاست. ماشین رو که پیدا کنیم باید برش گردونیم نمایندگی. بعدش بشینم بدون پلاک نگاش کنم تا دعوای زرگری آقایون تمام بشه پلاکش بیاد. من موندم چرا حمله کردن به ماشینای بمی مثلا آریزو که غیر ممکنه سوختش بالاباشه موتورش با ۳۱۵ یکیه که
جک۱۱۷۷۹۴۰۰:۰۷:۰۶ ۱۳۹۶/۷/۱۸
دوستان نترسین مگه میشه پلاک نکنن مجبورن پلاک کنن این ضرر تنها واسه خودروسازا نیست دولت هم ضرر میکنه اگه ادامه پیدا کنه خیالتون راحت از هفته بعد شروع میشه
ایرانی بدبخت۱۱۷۹۰۳۰۸:۱۵:۳۸ ۱۳۹۶/۷/۱۸
همه اینا برا پوله . احتمالا سهم راهنمایی از سودهای بادآورده شرکتهای خودرویی کمه ! اینا پول بدن حله . این مملکت هر چیزی و هر مشکلی با پول حل میشه . شما تو ساختمان سازی هر خلافی بکنی و جریمه شو بدی به شهرداری خلاف هم حل میشه . گیر همه چیز پوله .
مهدی خانپور۱۱۷۹۴۷۰۹:۰۶:۵۱ ۱۳۹۶/۷/۱۸
سلام یکی بهم بگه چرا میگن ۹ خودرو - ولی اسامی رو میشمارم ۸ تاست !!!! وضعیت رنو کپچر چی جوریه ؟!!
فرشید۱۱۸۰۰۶۱۰:۰۶:۳۵ ۱۳۹۶/۷/۱۸
من . . که نه چک پاس میکنم نه شماره میخام ماشین رو تحویل گرفتم 580 کیلومتر هم رفتم . . .تا یکسال هم ز بزنن چک پاس نمیکنم
خوشبین۱۱۸۰۱۰۱۰:۰۹:۲۸ ۱۳۹۶/۷/۱۸
چند روز دیگه این خودروها گران می شوند و مسئله حل می شود.
احمد۱۱۸۱۱۳۱۲:۱۶:۲۹ ۱۳۹۶/۷/۱۸
ببینم اگر بنا به جمع کردن و پلاک نکردن ماشینهای مصرف بالاست پس چرا بنزها و ماشینهای مدل بالا و پر مصرف آقایون و رجال سیاسی و شخصیتها هر روز بیشتر از دیروز میشه و از ترددشون جلو گیری نمیشه؟ در ثانی تکلیف تمامی کسانی که خودرو پیش خرید کردن و با ثبت نام پولشون رو به خودرو سازی ها دادن چیه؟ و چرا باید پاسوز دعوای بین دولت و نیرو انتظامی و مجلس بشن؟ به این روزها و ایام قسم خدا رو خوش نمیاد. بی تفاوتی نسبت به جان و مال مردم عین ضد انقلابی بودن و بی مسئولیتی نسبت به نظامه.
امیر۱۱۸۱۹۶۱۳:۴۵:۵۲ ۱۳۹۶/۷/۱۸
سلام خوشبختانه بنده x33اسپرت رو تازه پلاک کردم و شاملم نشده انشاللهمشکل همه زودتر حل بشه و مثل من از این ماشینای چینی که خدا بیامرزه امواتشون که به داد مردم ایران رسیدن لذت ببرن, چون ماها نه داشتیم بری ماشین دویست میلیونی بخریم نه میخواستیم تو ماشینای ایرانی بمیریم پس پولی که دادم از شیر مادر حلالترشون
حشمت۱۲۰۵۲۸۱۲:۳۵:۱۴ ۱۳۹۶/۷/۲۱
خودروسازان باید هزینه دیرکرد شماره گذاری را به خریدداران پرداخت کنند، ما که ماشین نخریدیم توی پارکینگ نگه داری؟
علی۱۲۲۲۶۲۱۹:۴۸:۲۴ ۱۳۹۶/۷/۲۳
واقعا جالبه . از چهارشنبه هفته قبل گفتن مشکل پلاک حل شده اما هنوز ایران خودرو میگه ناجا پلاک نمیکنه هایما و سوزوکی رو. حدود دو ماه هست که پول رو ازمون گرفتن امروز فردا میکنند . مملکته جالبی داریم
حشمت۱۲۳۸۶۹۱۵:۳۸:۱۲ ۱۳۹۶/۷/۲۵
ایران خودرو طبق بند ۲۹ قرارداد موظف است که بابت دیرکرد شماره گذاری به مشتریان خود خسارت پرداخت کند.زیرا مشتری هیچ تقصیری در این مورد ندارد.
تجارت نیوزایرانسل

پربحث‌های امروز

 1. تشویق جهرمی به استفاده ازماشین ترجمه 3 زبانه ایرانی به جای گوگل

 2. موانع اقتصادی دولت - ملت سازی در جمهوری اسلامی ایران

 3. تغییرات جدید در کابینه ترامپ و آینده توافق هسته ای/ بازخوانی طرح جنجالی جان بولتون درباره برجام و واکنش ظریف

 4. آستان قدس رضوی استخدام مرتضوی را تکذیب کرد

 5. نور پردازی سه بعدی پل خواجو - اصفهان   

 6. هفت نکته راهبردی در باب شعار امسال

 7. بولتون: باید شبیه لیبی تاسیسات هسته ای کره شمالی را به آمریکا ببریم

 8. عجیب ترین وسایل بُرده شده به ماه

 9. هیلی: علیه اسرائیل قطعنامه تصویب نکنید تا از شورای حقوق بشر خارج نشویم

 10. محمدرضا گلزار: تا جایی که بتوانم به همه عیدی می‌دهم!/ حاشیه‌ها برایم عادی شده است

 11. برجام بدون ترامپ پا بر جا می‌ماند!

 12. ستاری خبر داد؛ تشکیل کمیته رسیدگی به شکایت شرکت‌های دانش بنیان/ نخبه‌ها از خدمت سربازی معاف می‌شوند

 13. هشدار برای تله‌های شبکه‌های اجتماعی

 14. جزییات تولید و مصرف بنزین کشور در سال ۹۶

 15. خشکی دریاچه ارومیه دست کم بر زندگی ۵ میلیون نفر اثر می‌گذارد

 16. وزیر خارجه قطر: محاصره ما فایده‌ای ندارد؛ کوتاه نمی‌آییم

 17. بولتون کار خود را با اخراج ده‌ها مقام کاخ سفید شروع می‌کند

 18. محور هراز از ساعت ۱۴ چهارم فروردین یکطرفه می شود

 19. پرونده واریز سود سهام عدالت در سال ۹۶ بسته نشد

 20. با ۱۵۰ میلیون تومان کجا خانه بخریم؟ + جدول  

 21. گیر کردن ۵ ساعته دست یک زن در توالت فرنگی

 22. طلا ارزان شد

 23. توکلی: اتهامات بقایی و مشایی مالی است و ربطی به آزادی بیان ندارد/ احمدی‌نژادی که مصوبه مجلس را قبول نداشت نباید از قانون سخن بگوید

 24. گزارشی از حد و مرز‌های آزادی بیان در ایران و جهان

 25. خاطره کارمند بهشت زهرا از بزن بزن بر مزار یک متوفی

پربحث‌های دیروز

 1. ترامپ مک‌مستر را هم از طریق توئیتر برکنار کرد/جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا شد/ صف بندی نئوکان ها علیه ایران

 2. گروگان گرفتن «علم» در عملیات ربودن هواپیمای «سیاست»

 3. آمریکا وضعیت دشواری برای اجرای توافق هسته ای ایجاد کرده/ در سه ماه آینده جدال سنگین میان برجامیان و ضدبرجامیان اوج می‌گیرد/ کوشنر، بن سلمان و نتانیاهو بدنبال نابودی برجام هستند

 4. ارتباط نئولیبرالیسم و استخدام آقازاده

 5. توقف هیوندا جنسیس با سرعت ۲۴۵ کیلومتر بر ساعت در اصفهان

 6. آمریکا ۱۰ فرد ایرانی و یک شرکت مستقر در ایران را تحریم کرد

 7. عکس/ جدول افزایش حقوق کارمندان دولت

 8. عقب نشینی نجفی از استعفا/ بازی با افکار عمومی

 9. تا «هاروارد» چقدر راه است!؟

 10. اشتغالزایی برای هرنفر ۷۵ میلیون تومان برای دولت هزینه دارد

 11. تصاویر/ زندگی اشرافی خانواده سلطنتی سعودی  

 12. واکنش تعدادی از سناتورهای کنگره به انتصاب جان بولتون

 13. علم‌الهدی: دروازه‌های کشور را به روی کالای خارجی ببندید

 14. ایرانیان سومین گروه بزرگ گردشگران خارجی ترکیه هستند

 15. انتقاد تهیه‌کننده «لاتاری» از کسانی که تبلیغات فیلمش را نژادپرستانه می‌دانند

 16. شورای شهر درباره استعفای نجفی توضیح دهد

 17. ونزوئلا 3 صفر پول خود را حذف کرد

 18. شهری یک روز صبح بیدار شد و دید که دیگر پایتخت نیست

 19. نا آرامی در خیابان های فرانسه ۱۶ نفر کشته داد

 20. ثبت نخستین وقف سال ۹۷/ موقوفه ۱۵۰ میلیاردی برای کمک به تحصیل کودکان

 21. محمدرضا عارف به چالش بی زباله پیوست

 22. لشگر تلگرام ۲۰۰ میلیونی شد

 23. جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا شد

 24. الجزیره:عربستان به دنبال شریک جرم در حادثه ۱۱ سپتامبر/ریاض، تهران را وارد دعوی قضایی کرد

 25. اگر در مسافرت نوروزی تصادف کردیم،چه کنیم؟

پربحث‌های هفته

 1. به نظر شما؛ چگونه می‌توان از تولید ملی و کالای ایرانی حمایت کرد؟

 2. ترامپ مک‌مستر را هم از طریق توئیتر برکنار کرد/جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا شد/ صف بندی نئوکان ها علیه ایران

 3. نماینده مجلس خبر داد؛ فیلترینگ تلگرام به تصویب شورای‌ عالی فضای مجازی رسیده است

 4. احمد توکلی خبر داد؛ دستور ویژه به رئیس دفتر بازرسی رهبری

 5. عراقچی: انتظارات مردم از برجام برآورده نشد/ تصور ما این است که برجام ادامه پیدا نخواهد کرد

 6. چند درصد دانشجویان ایرانی دانشگاه های آمریکا به کشور باز می گردند؟  

 7. جهانگیری: هیچ دستگاه دولتی حق خرید کالای خارجی با بودجه دولتی ندارد/ این قانون را به صورت مصوبه به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ خواهیم کرد/تولیدکنندگان کالاهای رقابتی و با کیفیت عرضه کنند

 8. مهدی جهانگیری چگونه مولتی میلیاردر شد؟/ مواهب رفاقت با «بقایی» از جیب مردم +تصاویر و اسناد

 9. حداقل دستمزد کارگران ۲۰ درصد افزایش یافت/ تعیین میزان افزایش سایر سطوح مزدی به آینده موکول شد

 10. مذاکرات پنهان با اروپائیها / فرانسه نقش آمریکا را بازی می کند / خروج احتمالی آمریکا از برجام در اردیبهشت

 11. دلخوشی به اروپا هم رنگ باخت / سال 97 به چه چیزهایی فکر کنیم ؟

 12. اسفندیار رحیم مشایی بازداشت شد

 13. پوتین؛ الگوی اشاعه عزت‌طلبی مردم

 14. اولین واکنش وزیر ارتباطات به احتمال فیلتر دوباره تلگرام/ مجوز دسترسی پیام رسان‌های داخلی به منزله جاسوسی نیست

 15. کدام کالا تولید داخل است؟ چرا؟

 16. متهم خیابان پاسداران: من عاشق اعدامم/ ۵۰ نفر هم می‌مردند خواست خدا بود

 17. دبیر شورای عالی فضای مجازی: ادامه فعالیت تلگرام با وضعیت فعلی به صلاح نیست/ باید به فکر جایگزین باشیم

 18. گروگان گرفتن «علم» در عملیات ربودن هواپیمای «سیاست»

 19. شرافت چند آقایان احمدی‌نژادی؟!

 20. گرانترین عوارضی ایران  

 21. نماینده مجلس: معتقدم اگر یک نظامی رئیس‌جمهور شود کشور را نجات خواهد داد

 22. آمریکا وضعیت دشواری برای اجرای توافق هسته ای ایجاد کرده/ در سه ماه آینده جدال سنگین میان برجامیان و ضدبرجامیان اوج می‌گیرد/ کوشنر، بن سلمان و نتانیاهو بدنبال نابودی برجام هستند

 23. قهرمان سازی از نجفی به سبک اصلاح طلبان

 24. تشویق جهرمی به استفاده ازماشین ترجمه 3 زبانه ایرانی به جای گوگل

 25. ارتباط نئولیبرالیسم و استخدام آقازاده

پربحث‌های هفته

 1. به نظر شما؛ چگونه می‌توان از تولید ملی و کالای ایرانی حمایت کرد؟

 2. جهانگیری: هیچ دستگاه دولتی حق خرید کالای خارجی با بودجه دولتی ندارد/ این قانون را به صورت مصوبه به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ خواهیم کرد/تولیدکنندگان کالاهای رقابتی و با کیفیت عرضه کنند

 3. حداقل دستمزد کارگران ۲۰ درصد افزایش یافت/ تعیین میزان افزایش سایر سطوح مزدی به آینده موکول شد

 4. دلخوشی به اروپا هم رنگ باخت / سال 97 به چه چیزهایی فکر کنیم ؟

 5. کدام کالا تولید داخل است؟ چرا؟

 6. «طرح اعاده اموال نامشروع مسئولین» ضروری یا تکراری؟/ برای رسیدگی به اموال مسئولان خلاء و نقض قانونی داریم یا انگیزه و اراده نداریم؟

 7. عکس/ جدول افزایش حقوق کارمندان دولت

 8. اشتغالزایی برای هرنفر ۷۵ میلیون تومان برای دولت هزینه دارد

 9. تقابل عمیق دو نگاه در سیاست گذاری ها و اعمال مدیریت در کشور و پیامدهای آن!

 10. هفت نکته راهبردی در باب شعار امسال

 11. ونزوئلا 3 صفر پول خود را حذف کرد

 12. چند درصد ایرانی‌ها کالای چینی مصرف می‌کنند؟

 13. استاد دانشگاه صنعتی شریف مطرح کرد: حمایت از کالای ایرانی مهمترین محور اقتصاد مقاومتی/ مردم برای تحقق شعار امسال منتظر دولتمردان نمانند

 14. ستاری خبر داد؛ تشکیل کمیته رسیدگی به شکایت شرکت‌های دانش بنیان/ نخبه‌ها از خدمت سربازی معاف می‌شوند

 15. وزارت خارجه در حمایت از فعالان اقتصادی ایران بیانیه داد

 16. مقام آمریکایی: برای ایرانی‌ها مجوز خرید هواپیما صادر نمی‌کنیم

 17. افزایش ۹ میلیارد دلاری واردات در سال حمایت از تولید و اشتغال+جدول

 18. قطارها و هواپیماها با ساعت جدید حرکت می کنند

 19. تابش: مردم برای تحقق شعار سال مطالبه گری کنند

 20. خط تولید جامدات و آزمایشگاه مرجع داروسازی تهران شیمی افتتاح شد

 21. مزد منصفانه و امنیت شغلی خواسته اصلی کارگران

 22. جزییات تولید و مصرف بنزین کشور در سال ۹۶

 23. پرونده واریز سود سهام عدالت در سال ۹۶ بسته نشد

 24. با ۱۵۰ میلیون تومان کجا خانه بخریم؟ + جدول  

 25. طلا ارزان شد

آخرین عناوین