نیسان

توقف شماره‌گذاری ۸ خودروی پرمصرف و حق پایمال شده مشتریان خودروسازان وطنی

گروه اقتصادی الف،   3960715204 ۴۷ نظر، ۷ در صف انتشار و ۶ تکراری یا غیرقابل انتشار
توقف شماره‌گذاری ۸ خودروی پرمصرف و حق پایمال شده مشتریان خودروسازان وطنی

بر اساس مصوبه دولت، پلیس شماره‌گذاری 8 خودرو را متوقف کرد، در حالی مردم قبل از تصویب و اجرای این مصوبه اقدام به پیش خرید خودرو کردند و مقصر نیستند، اما پاسخگو نیست و...

به گزارش الف؛ پلیس راهنمایی و رانندگی شماره‌گذاری خودروهای تیگو ۵، آریزو ۵، ام‌وی‌ام‌ X۳۳، جک S۵، لیفان ۸۲۰، سوزوکی گراند ویتارا، هایما S۷ و BYD S۶ را به دلیل بالا بودن مصرف سوخت متوقف کرد.

ماجرا ازاین‌قرار است که ۲۴ مردادماه سال جاری اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهوری مصوبه جدید هیئت دولت درزمینهٔ هزینه‌ها و عوارض شماره‌گذاری خودروهای وارداتی و داخلی را ابلاغ کرد.

بر اساس این مصوبه خودروسازان داخلی برای اولین بار در طول تاریخ فعالیت خود مشمول جریمه‌ در صورت تولید خودروهای سواری پرمصرف شده‌اند، به‌گونه‌ای که از زمان اجرایی شدن این مصوبه خودروسازان داخلی باید برای شماره‌گذاری خودروهای سواری تولیدی با مصرف سوخت ۸.۵ لیتر و بیشتر، یک خودروی فرسوده را اسقاط کنند.

از چند روز پیش پلیس راهنمایی و رانندگی با استناد به همین مصوبه هیئت دولت، شماره‌گذاری چند مدل خودروی داخلی را متوقف کرده و خواستار از رده خارج کردن یک خودروی فرسوده به ازای شماره‌گذاری هر دستگاه خودروی داخلی با مصرف سوخت ۸.۵ لیتر و بیشتر شده است.

در حال حاضر بنا بر اعلام پلیس شماره‌گذاری خودروهای خودروهایی که شماره‌گذاری آن‌ها متوقف‌شده شامل تیگو ۵، آریزو ۵، ام‌وی‌ام‌ X۳۳ (خودروسازی مدیران)، جک S۵، لیفان ۸۲۰ (کرمان موتور)، سوزوکی گراند ویتارا، هایما S۷ (ایران خودرو) و BYD S۶ (کارمانیا) هستند و خودروسازان هنوز در این رابطه اظهارنظری نکرده‌اند.

سرهنگ سعید روحی معاون فنی و مهندسی پلیس راهنمایی و رانندگی در این خصوص گفته بود: برابر مصوبه‌ای که امسال در هیئت‌وزیران به تصویب رسیده و از روز ۲۰ شهریور ۹۶ اجرایی شد، شماره‌گذاری کلیه خودروهای سواری داخلی که میزان مصرف سوخت آن‌ها ۸.۵ لیتر و یا بالاتر از ۸.۵ در ۱۰۰ کیلومتر است را موکول به اسقاط یک خودروی فرسوده کرده است که مطابق این مصوبه ۹ خودروی داخلی مربوط به 4 شرکت شناسایی و شماره‌گذاری آن‌ها نیز منوط به اسقاط خودروی فرسوده شد.

بر اساس اعلام پلیس، این مصوبه از سوی هیئت‌وزیران ابلاغ‌شده و تا زمانی که لغو این مصوبه از طریق هیئت محترم دولت اعلام نشود کماکان مصوبه قبلی از سوی پلیس در حال اجرا است.

اما این موضوع در طی روزهای اخیر مشکلات شماره‌گذاری برخی از خودروها باعث نارضایتی مردم شده است، البته در این میان شرکت‌های خودروسازی که طرف اصلی مصوبه دولت هستند، سکوت کرده و برای از رده خارج کردن خودروهای فرسوده به ازای تولید خودروهای پرمصرف را اجرایی نکرده‌اند.

موتمنی رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو در این مورد اظهار کرد: مردم این خودروها را پیش‌خرید کرده و باید در زمان مقرر تحویل می‌گرفتند اما ممانعت خودروسازان در اسقاط خودروهای فرسوده عاملی شده تا امکان شماره‌گذاری این خودروها فراهم نشود و مردم وقتی به نمایندگی‌های خودروسازان مراجعه کرده و دلیل عدم تحویل خودروهای خود را پیگیری می‌کنند هم با پاسخ قانع‌کننده‌ای روبه‌رو نمی‌شوند.

حال این مصوبه دولت اجراشده و پلیس بر اساس آن این خودروها را شماره‌گذاری نمی‌کند، اما در این میان فقط حقوق خریداران (مصرف‌کننده) که حتی ماه‌ها پیش از تصویب این مصوبه این خودروها را پیش خرید کردند پایمال می‌شود و سؤالاتی مطرح است:

1- اگر این خودروها، پرمصرف و بی‌کیفیت هستند؛ معیار تعیین میزان مصرف بر اساس چه استانداردی بوده که برخی خودروهای تولید داخل که بر اساس گزارش سازمان استاندارد تک‌ستاره هستند و ازلحاظ کیفیت قابل قیاس با برخی از این 8 خودرو نیستند، شماره‌گذاری می‌شوند؛ آیا مصرف خودروهای تک‌ستاره کم است؛ و اینکه چرا لیست میزان مصرف خودروهای تولید داخل اعلام و منتشر نمی‌شود؛ ؛ چگونه این خودروها که امروز شماره نمی شوند 4 ستاره گرفتند؟ ( این گزارش سازمان استاندارد را می‌توانید اینجا بخوانید).

2- دولت زمانی که این مصوبه را تصویب کرد، می‌بایست در مورد آن اطلاع‌رسانی کرده و از پیش‌فروش این خودروها توسط خودروسازان جلوگیری کند، یا اینکه سازوکاری را برای اجرای مصوبه از سوی شرکت‌های عرضه‌کننده تعیین می‌کرد تا حق مردم و خریداران این خودروهای پرطرفدار پایمال نشود.

3- حالا خریداران (مصرف‌کننده‌ها) این خودروها را که حتی ماه‌ها پیش از تصویب این مصوبه خودرو را پیش‌خرید و به خودروسازان پول پرداخت کرده بودند، امروز در بلاتکلیفی به سر می‌برند و نمی‌دانند خودروی خود را چه زمانی تحویل خواهند گرفت، این این افراد مقصرند یا... . لازم بود تمهیداتی برای این افراد در نظر گرفته می‌شد تا متضرر نشوند و در حالی که مقصر اصلی که خودروسازان هستند، جریمه شوند نه مردم.

باید پلیس و دولت با آگاهی از این موضوع و ایجاد شرایطی، مانع از بلاتکلیفی مردم (خریداران) این خودروهای پرطرفدار می‌شدند و یا اینکه قبل از تصویب و اجرای مصوبه مانع از پیش‌فروش خودرو توسط خودروساز جلوگیری می کردند، اما در این موضوع هم مانند گذشته حق مصرف‌کننده پایمال می‌شود و حتی سازمان حمایت از مصرف‌کننده هم که باید به این ماجرا ورود کند؛ سکوت کرده و خودروساز پول خودروی خود را دریافت کرده و هیچ نهادی هم در این مورد به مردم پاسخ‌گو نیست.

 

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۱۵۶۹۸۱۶:۰۴:۱۶ ۱۳۹۶/۷/۱۵
قانونا ضرر را باید خودرو(لگن)سازان بدهند- کار سختی نیست وارد کننده ها هم خودرو اسقاط میکنن- این ایران خودرو و سایپا مثل همیشه دنبال دور زدن قانون هستن
ناشناس۱۱۵۷۰۳۱۶:۰۹:۰۰ ۱۳۹۶/۷/۱۵
مردم رایشون رو دادند حالا باید تاوانشو پس بدهند!
ناشناس۱۱۶۲۹۲۱۱:۱۷:۵۵ ۱۳۹۶/۷/۱۶
حالا دیگه باید به اقای جهانگیری گفت اقای جهانگیری یادتان هست....
فافا۱۱۶۹۱۱۲۲:۵۸:۴۳ ۱۳۹۶/۷/۱۶
حالا هی برن خودشونو ...بنفش کنن ..
ناشناس۱۱۵۷۰۹۱۶:۱۳:۵۲ ۱۳۹۶/۷/۱۵
چه مسخره بازی
ناشناس۱۱۵۷۵۲۱۷:۳۵:۱۲ ۱۳۹۶/۷/۱۵
همیشه همین بوده ضرر قانون ها و مصوبه ها برای مردم
علی۱۱۵۷۵۹۱۷:۴۹:۵۱ ۱۳۹۶/۷/۱۵
اینجا سر گردنه هست! بفهمید
حشمت۱۱۶۱۶۵۰۹:۴۹:۵۷ ۱۳۹۶/۷/۱۶
جالب اینجاست که نیروی انتظامی پول پلاک را گرفته و شماره گذاری نمیکنه!!! ای خدا به کی بگیم اینا رو
ناشناس۱۱۵۷۶۳۱۷:۵۵:۱۳ ۱۳۹۶/۷/۱۵
خودروسازها با قدرت نامحدوی که دارند هر قانونی را اراده کنند اصلاح میشود .
سعید۱۱۵۷۹۷۱۹:۱۴:۲۱ ۱۳۹۶/۷/۱۵
حالا تکلیف خریداران بیچاره چه میشود.خودروسازان همچنان دارند پیش فروش میکنند.هیچ کس هم مانعشان نیست.
مهدی مهدی۱۱۵۸۵۶۲۰:۴۴:۴۴ ۱۳۹۶/۷/۱۵
من یک آردی دارم در ۱۰۰کیلومتر در شهر ۱۶ لیتر مصرف میکند اینکه دیگه ساخت داخله
ناشناس۱۱۵۸۵۸۲۰:۴۸:۱۵ ۱۳۹۶/۷/۱۵
این دیگه چه مصوبه ای هست؟!هر چه حجم موتور بالا بره مصرف سوخت هم بیشتر میشه؟!حتما همه باید برن پراید قاتل رو بخرن؟!پس سانتافه رو که صدی ۱۴ میسوزونه رو پلاک نکنین!پس اکتیون رو که صدی ۱۶ میسوزونه رو پلاک نکنین!اون وقت میگن چه ایران تو خودرو عقبه!بعدشم نگاه کنید همه خودرو های اعلام شده حجم ۲۰۰۰به بالا دارن به جز آریزو۵ که من موندم برا چی اینو نوشتن؟خیلی مصرف باشه صدی۷ تا ۸
منتظر۱۱۵۸۶۴۲۰:۵۴:۴۹ ۱۳۹۶/۷/۱۵
بیچاره منه مصرف کننده که ماشینه زیر پامو فروختم به امید مثلا یه ماشینه بهتر ضرر فقط مال ماست والا خودرو ساز که واسش مهم نیست جالب اینجاست که با کمال ..دوباره دارن ثبت نام میکنن کسی هم نیست جلوی این از خدا بی خبرا رو بگیره تازه اقساط ماشینی رو که بعد از چهار ماه که تحویل ندادن رو هم میگن باید بدین....خدایا تو به داد ما برس....
ناشناس۱۱۵۸۶۷۲۱:۰۴:۱۶ ۱۳۹۶/۷/۱۵
کسی نیست از اقایان سوال کنه ایا سوزوکی ویتارا پر مصرفه یا پراید لکنتی؟ این بچه بازیا چیه که درآوردین ؟
حشمت۱۱۵۸۷۴۲۱:۱۳:۳۰ ۱۳۹۶/۷/۱۵
خودرو سازان که ماشیناشون را فروخته اند، وای به حال اونایی که پول دادند و خریده اند
ناشناس۱۱۵۹۰۵۲۱:۳۹:۵۰ ۱۳۹۶/۷/۱۵
دولت محترم نمی توانید جلوخودروسازان را بگیرید گناه مصرف کننده چیه مبلغ کلانی نقدادادیم منتظر شماره ومدارک هستم چه کنم اینه علی وار عدالت اینه زور نگید خدابزرگه
محمد۱۱۵۹۱۲۲۱:۵۲:۰۶ ۱۳۹۶/۷/۱۵
مردم چه پناهی دارند
ناشناس۱۱۵۹۴۴۲۲:۵۱:۵۸ ۱۳۹۶/۷/۱۵
شرم آور است. مردم بیجاره.
ناشناس۱۱۵۹۵۳۲۳:۲۱:۴۷ ۱۳۹۶/۷/۱۵
آقا این مشکلات رو حل کنید . بنزین برداریم بریم جلو در کارخونه خودمون رو آتیش بزنیم ضرب العجل حل می کنین!!!!!!
ناشناس۱۱۵۹۷۴۰۰:۰۹:۳۴ ۱۳۹۶/۷/۱۶
بیشتر از یک ماهه ۹۲ملیون برای خودرو هایما به صورت تحویل فوری ۴۸ساعته پرداخت کردم الان بعد از یک ماه میگن معلوم نیست کی پلاک بشه . واقعا مسخرست نه پولمون رو پس میدن نه ماشین رو میدن
ناشناس۱۱۵۹۹۱۰۰:۴۳:۳۹ ۱۳۹۶/۷/۱۶
باز هم خودورو سازان از این قضیه پیروز در می آیند.چون هر وقت دیدیم شماره گذاری متوقف می شود بعدش این خبر می آید که مهلت چند ماهه گرفتند. دیگه عادت کردیم به این اخبار
ایرانی۱۱۶۰۵۰۰۷:۲۳:۰۰ ۱۳۹۶/۷/۱۶
این خودروها را میخوان گرون کنند برای همین با توجیه قانونی پول پیش خرید هارو پس میدن بعد پیش فروش با شرایط جدید
محمد رضا۱۱۶۰۹۶۰۸:۲۸:۱۳ ۱۳۹۶/۷/۱۶
آریزو5 که مصرفش خیلی کمتر از سمند وپارس هست
حشمت۱۱۶۱۲۰۰۸:۵۴:۱۸ ۱۳۹۶/۷/۱۶
نیروی انتظامی پول شماره گذاری را گرفته ، به چه حقی پلاک را نمی دهد ، مردم تا کی باید تحمل کنند؟
زارع۱۱۶۱۳۲۰۹:۰۷:۳۰ ۱۳۹۶/۷/۱۶
پس بقیه خودرو های پر مصرف چی؟ رونیز، ماکسیما، زانتیا، لندکروزر، بنز s500 ، پاترول و خ ماشینای دیگه ک سوختشون بالاست؟
محمد۱۱۶۱۳۳۰۹:۰۸:۲۶ ۱۳۹۶/۷/۱۶
من 820 دارم ، از 406 هم کمتر مصرف میکنه، این یعنی چی؟ دقت کردن همه ماشین های خوب چینی که راقب و خریدار زیاد دارن رو شماره گذاری نمیکنن. نشون میده پلیس هم از..(سایپا و ایران خودرو) داره حمایت میکنه خودروهای چینی ایمنی بهتری دارند.... ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس۱۱۸۰۴۳۱۰:۳۶:۳۶ ۱۳۹۶/۷/۱۸
اين درسته اينا همه برا اينه كه مردم ٤٠٥ بخرن
ناشناس۱۱۶۱۵۵۰۹:۲۸:۵۸ ۱۳۹۶/۷/۱۶
دمتون گرم. اينها دقيقا محصولاتي هستند كه در چند سال اخير در حاشيه امن بودند و به ازاي هر محصول سودهاي باورنكردني حدود90% را برده و مي برند. بعد چيني ها و سهامداران خصوصي اينها مي گويند مسئولان ايراني چقدر ... هستند. و به ريش همه ي ما مي خندند.
ناشناس۱۱۶۲۱۱۱۰:۲۴:۵۱ ۱۳۹۶/۷/۱۶
پرايدو تو ليست نديدم. يعنی جان مردم کم ارزشتر از سوخته؟!
فرجی۱۱۶۲۹۹۱۱:۲۶:۳۰ ۱۳۹۶/۷/۱۶
چرا مصرف کننده باید جرم خودرو سازان بکشه سودهای هنگفتشون یک مقدار کمتر کنن وبه دادمردم بیچاره برسن پول نقد گرفتن وماشین برای خوشگلی تو پارکینگ بزاریم بدون پلاک که نمیشه استفاده کرد این دولت هم فکر جیبهای خودش همیشه مردم بیچاره باید ضرر کنن
جک۱۱۶۹۸۱۰۲:۱۱:۱۸ ۱۳۹۶/۷/۱۷
خداروشکر مشکل حل شد
مجتبی۱۱۶۷۴۱۱۹:۳۴:۵۹ ۱۳۹۶/۷/۱۶
بنده هم مثل همه دوستان برج دو یک هایما ۷ توربو ثبت نام کرده بودم که بیستم برج شیش هم دعوت نامه برایم امد و بقیه پول را واریز کردم که قرار بود هفتم برج هفت خودرو را به بنده تحویل بدهند ولی تا به امروز نتونستن تحویل بدهند اخر سر امروز رفتم نمایندگی که چرا ماشین را تحویل نمی دهید گفتند که ایران خودرو با پلیس راهور در مورد شماره گذاری هایما به مشکل بر خورده که نمیتونه خودرو را تحویل دهد وبنده عرض کردم تکلیف بنده چیه گفتند که برای هر روز تاخیر مبلغی به شما به عنوان جریمه پرداخت خواهند کرد که رقم مبلغ را بهم نگفتن حالا نمیدانم چیکار کنم ایا راهی هست که بنده پولم را بگیرم و بیخیال خودرو چینی ایران خودرو شوم
سترک قشقایی نمدی۱۱۶۸۱۰۲۱:۰۵:۱۹ ۱۳۹۶/۷/۱۶
من جک s5 دارم مصرفش کمه و راضی ام . از این ماشین های داغون ایران خودرو ایمن تر و با کیفیت تر هستن و این هم .. مردم باید تاوانشو بدن
جک۱۱۶۹۸۰۰۲:۱۰:۰۱ ۱۳۹۶/۷/۱۷
خداروشکر مشکل حل شذه از هفته بعد شماره گذاری شروع میشه
Hadi۱۱۶۹۸۸۰۳:۳۰:۳۳ ۱۳۹۶/۷/۱۷
از بهمن ماه سال گذشته یه جک اس۵ ثبت نام کردم اما قرار بود برج ۵ تحویل بدن که یه دفه این مشکل پیش اومده و ماشینمون نمیدن. خب این چه قانونیه؟ گناه ما چیه؟ خدا .. کنه. تکلیف ما رو روشن کنن. فکر میکنن اگه پلاک نکنن ما میتونیم پولمونو از نمایندگی بگیریم؟ بخدا دیگه نمیدن. این مشکل رو حل کنن
طاها۱۱۷۱۸۸۱۱:۴۲:۳۰ ۱۳۹۶/۷/۱۷
گرفتن حق مظلوم ازظالم کارکیست آیا دولت چرابایدهر مصوبه ای که دارد به نفع سرمایه دار وکارخانه است به ضرر مردم بیگناه ومظلوم
رضا۱۱۷۲۸۴۱۳:۳۶:۵۵ ۱۳۹۶/۷/۱۷
میخوان گرونش کنن دارن بهانه میارن ، چند روز دیگه با یه تبصره ولی با قیمت بالاتر پلاکش میکنن ، ضررشم مردم بدن ، مگه چیه ؟ آقایون هم باید به فکر بانکاشون باشن نه مردم !
ناشناس۱۱۷۵۴۶۱۸:۰۸:۵۲ ۱۳۹۶/۷/۱۷
کسی میدونه کسایی ک این ماشینو دارن یعنی نمیتونن بفروشنش دیگه؟؟کلا شماره گذاری نمیشه یا فقط ماشین صفر کیلومترش پلاک نمیشه؟
ناشناس۱۱۷۶۳۴۱۹:۴۷:۰۵ ۱۳۹۶/۷/۱۷
قبل از اجرای هر قانونی باید اطلاع رسانی صورت بگیره و از مشتری ضعیف و مصرف کننده حمایت لازم بشه و مطابق قانون اساسی هیچ کس نمی تواند اعمال حق خویش رو وسیله ای برای اضرار به دیگران قرار بده
ناشناس۱۱۷۷۵۵۲۳:۰۹:۴۳ ۱۳۹۶/۷/۱۷
من یک x33 ثبت نام کرده بودم . ماشین از کارخونه اومده بیرون ولی ماشین حمل بار رفته یک شهر دیگه .هنوزم نمایندگی نفهمیده کجاست. ماشین رو که پیدا کنیم باید برش گردونیم نمایندگی. بعدش بشینم بدون پلاک نگاش کنم تا دعوای زرگری آقایون تمام بشه پلاکش بیاد. من موندم چرا حمله کردن به ماشینای بمی مثلا آریزو که غیر ممکنه سوختش بالاباشه موتورش با ۳۱۵ یکیه که
جک۱۱۷۷۹۴۰۰:۰۷:۰۶ ۱۳۹۶/۷/۱۸
دوستان نترسین مگه میشه پلاک نکنن مجبورن پلاک کنن این ضرر تنها واسه خودروسازا نیست دولت هم ضرر میکنه اگه ادامه پیدا کنه خیالتون راحت از هفته بعد شروع میشه
ایرانی بدبخت۱۱۷۹۰۳۰۸:۱۵:۳۸ ۱۳۹۶/۷/۱۸
همه اینا برا پوله . احتمالا سهم راهنمایی از سودهای بادآورده شرکتهای خودرویی کمه ! اینا پول بدن حله . این مملکت هر چیزی و هر مشکلی با پول حل میشه . شما تو ساختمان سازی هر خلافی بکنی و جریمه شو بدی به شهرداری خلاف هم حل میشه . گیر همه چیز پوله .
مهدی خانپور۱۱۷۹۴۷۰۹:۰۶:۵۱ ۱۳۹۶/۷/۱۸
سلام یکی بهم بگه چرا میگن ۹ خودرو - ولی اسامی رو میشمارم ۸ تاست !!!! وضعیت رنو کپچر چی جوریه ؟!!
فرشید۱۱۸۰۰۶۱۰:۰۶:۳۵ ۱۳۹۶/۷/۱۸
من . . که نه چک پاس میکنم نه شماره میخام ماشین رو تحویل گرفتم 580 کیلومتر هم رفتم . . .تا یکسال هم ز بزنن چک پاس نمیکنم
خوشبین۱۱۸۰۱۰۱۰:۰۹:۲۸ ۱۳۹۶/۷/۱۸
چند روز دیگه این خودروها گران می شوند و مسئله حل می شود.
احمد۱۱۸۱۱۳۱۲:۱۶:۲۹ ۱۳۹۶/۷/۱۸
ببینم اگر بنا به جمع کردن و پلاک نکردن ماشینهای مصرف بالاست پس چرا بنزها و ماشینهای مدل بالا و پر مصرف آقایون و رجال سیاسی و شخصیتها هر روز بیشتر از دیروز میشه و از ترددشون جلو گیری نمیشه؟ در ثانی تکلیف تمامی کسانی که خودرو پیش خرید کردن و با ثبت نام پولشون رو به خودرو سازی ها دادن چیه؟ و چرا باید پاسوز دعوای بین دولت و نیرو انتظامی و مجلس بشن؟ به این روزها و ایام قسم خدا رو خوش نمیاد. بی تفاوتی نسبت به جان و مال مردم عین ضد انقلابی بودن و بی مسئولیتی نسبت به نظامه.
امیر۱۱۸۱۹۶۱۳:۴۵:۵۲ ۱۳۹۶/۷/۱۸
سلام خوشبختانه بنده x33اسپرت رو تازه پلاک کردم و شاملم نشده انشاللهمشکل همه زودتر حل بشه و مثل من از این ماشینای چینی که خدا بیامرزه امواتشون که به داد مردم ایران رسیدن لذت ببرن, چون ماها نه داشتیم بری ماشین دویست میلیونی بخریم نه میخواستیم تو ماشینای ایرانی بمیریم پس پولی که دادم از شیر مادر حلالترشون

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

پربحث‌های امروز

 1. در حاشیه برخورد خانم نماینده با معاون استاندار خراسان رضوی

 2. دیدار ظریف با حجت‌الاسلام رئیسی  

 3. بازتاب واکنش قاطع رهبر انقلاب به آمریکا در رسانه ها

 4. تصمیم جنجالی برانکو بعد از بازی الهلال

 5. سهم 21 درصدی تهران از کل تولید ناخالص داخلی ایران

 6. اجرای طرح رجیستری گوشی موبایل از فردا آغاز می‌شود/ زمان اعمال محدودیت برای گوشی‌های ممنوعه

 7. زورگیر آپارتمان‌های درباز دستگیر شد

 8. دیوان عالی پاکستان نوازشریف و دخترش را مجرم اعلام کرد

 9. یک ترامپ برای جهان کافی است

 10. روایت پنج نخبه دانشجویی از دیدار با رهبر انقلاب

 11. اروپا بار دیگر بر تعهد کامل خود به برجام تاکید می‌کند

 12. روزانه ۱۵ هزار کودک خردسال در پی گرسنگی و بیماری می‌میرند

 13. نوتیفیکیشن «خبر فوری» وارد نسخه اندرویدی Chrome شد

 14. قابلیت اشتراک گذاری موقعیت مکانی به صورت زنده به واتس اپ اضافه شد

 15. ظهور "ابر انسان‌ها" طی 20 سال آینده

 16. توافق عربستان و آمریکا برای «بازسازی رقه سوریه»

 17. آسمان‌ آفتابی در اغلب مناطق کشور تا ۳ روز آینده

 18. نوری المالکی: تنها اسرائیل برای «بارزانی» مانده است

 19. آمار حوادث ناشی از کار ۷۵ درصد کاهش یافته است

 20. العبادی: دولت اقلیم کردستان در آستانه ورشکستی است

 21. آمریکا:‌ داعش برای ۱۱ سپتامبر دیگری برنامه دارد

 22. محمد قوچانی از واعظی حکم گرفت

 23. پایان مرگبار مثلث عشقی در شهر ری

 24. محور کرج ـ چالوس فردا یک‌طرفه می‌شود

 25. مروری بر بازی های شب گذشته لیگ قهرمانان اروپا (96/07/27)  

پربحث‌های دیروز

 1. از گرا دادن به دشمن در مورد خزانه ی خالی تا بازگشایی پرونده ی تخلفات نفتی دولت نهم و دهم

 2. رییس مجلس کویت نماینده رژیم صهیونیستی را اشغالگر و کودک کُش خطاب کرد  

 3. نقدی بر نظریه ترامپ بد، اوبامای خوب

 4. اگر طرف مقابل برجام را پاره کرد ما آن را ریزریز می‌کنیم / از اروپایی‌ها قبول نمی‌کنیم که با حرف زور آمریکا هم‌آواز شوند

 5. این نفت لعنتی

 6. واقعیت ها و فریب ها در بازی هسته ای ایران و آمریکا/ چرا عصبانیت این روزهای دولت ترامپ از برجام طبیعی است؟

 7. معطل ماندن مطالبه 21 ساله رهبری و سنگ‌اندازی‌های ناتمام وزارت نیرو

 8. مطهری: به آمر اصلی حمله شیراز رضایت می‌دهم

 9. گوشت های بی‌کیفیت در راه بازار/ چرا مردم باید هزینه ضعف نظارت را بپردازند؟

 10. بازتاب بیانات مهم رهبر انقلاب درباره اظهارات ترامپ در رسانه‌های خارجی

 11. ممنوع‌التصویری نجفی شایعه بود

 12. واکنش دادستان‌کل به شایعه اعدام قریب‌الوقوع بابک زنجانی: چرا شایعه؟

 13. اظهارات نماینده عربستان علیه ایران در نشست شورای امنیت

 14. نماینده مجلس: وزیر کار احتمالا تا قبل از پایان سال اول دولت استیضاح می‌شود

 15. هشدار درباره جنگ داخلی در منطقه کردستان عراق

 16. ۱۱ کشته و زخمی در برخورد خودرو با جمعیت در اوکراین

 17. ۸ کشور اروپایی از رژیم صهیونیستی طلب غرامت کردند

 18. رحیم‌صفوی: ایران به‌دنبال صلح و امنیت پایدار در منطقه است

 19. هدف جهانگیری از سفر به ترکیه چیست؟

 20. روایت بازیگر زن از تجاوز جنسی در ۱۶ سالگی

 21. ژنرال آمریکایی: با رفتارهای مخرب ایران مقابله می‌کنیم

 22. رقیب جدی حمید درخشان مشخص شد!

 23. برانکو: برخی‌ها هوادار بعضی از بازیکنان خاص هستند؛ چرا یقه ربیع‌خواه و بیرانوند را می‌گیرید؟

 24. تشکر هادی العامری از مواضع پیشمرگه در عقب‎‏نشینی از کرکوک

 25. تکذیب حذف واژه فارس از سایت بانک صادرات در امارات

پربحث‌های هفته

 1. حکایت استخدام یک ژن خوب در وزارت نفت/ زنگنه: دختر نماینده مجلس صلاحیت داشت، استخدام شد

 2. اخراج آقای دوربینی توسط قرائتی/ آقا پاشو برو بیرون، صدبار تو دوربین دیدن ات!   

 3. فتاح خطاب به روحانی: یارانه‌‌ها را قطع کنید من فحش‌ها را می‌پذیرم/ بگویید هرکس نیازمند است برود کمیته امداد/ داعشی‌ها را شبانه جزغاله می‌کنید؛ نمی‌توانید جلوی قاچاق در روز روشن را بگیرید؟

 4. واکنش بهارستان به خبر دیروز احمد توکلی/ احضار وزیر نفت به مجلس به علت کشیدن خط لوله گاز تا ویلای طیب نیا

 5. ترامپ: برجام را تایید نمی‌کنیم و نخواهیم کرد، اما کنگره باید نواقص توافق را برطرف کند/ اگر کنگره به نتیجه نرسد برجام تمام می‌شود/ تحریم‌های شدید علیه کل سپاه پاسداران

 6. واکنش ها به عذر خواهی آقای قرائتی

 7. عذر خواهی حجت‌الاسلام قرائتی از آقای دوربینی/ همه ما ممکن است اشتباه کنیم

 8. روحانی: سخنرانی ترامپ بیشتر فحاشی بود/ چطور یک رئیس‌جمهور اسم خلیج تاریخی فارس را یاد نگرفته/ ظاهرا نمی‌داند برجام سند دوجانبه نیست که هر گونه بخواهد رفتار کند/ برای اولین بار در تاریخ، کشورهای بزرگ جهان در برابر امریکا ایستادند

 9. ترامپ: برجام جزو ناشیانه‌ترین توافق‌هایی است که دیده‌ام/ می‌دانید ۱.۷ میلیارد دلار چند هواپیما پر از پول می‌شود؟

 10. توضیحات جنجالی هاجر چنارانی از درگیری با معاون سیاسی استاندار خراسان رضوی  

 11. از برکات مذاکره؛ دور جدید شعار مرگ بر آمریکا

 12. موضع مشترک اروپا و آمریکا علیه ایران/ دلخوشی به اروپای منهای ترامپ رنگ باخت

 13. روایتی از برخورد خانم نماینده با معاون استاندار خراسان رضوی

 14. تصمیم ترامپ درباره برجام جمعه اعلام خواهد شد/ اعلام «پای‌بندی ایران به برجام در سطح فنی» و «عدم پایبندی به روح برجام»

 15. مشکل واقعی ما ترامپ نیست، خودمانیم

 16. واکنش کیهان پس از اظهارات ضد ایرانی ترامپ و پاسخ روحانی به او  

 17. قتل هولناک پسر 2 ساله رشتی به دست دوست مادرش!

 18. دونالد ترامپ: ایرانی‌ها مذاکره‌کنندگان بزرگی هستند/ پایان کامل «برجام» یک احتمال واقعی و قوی است

 19. ترامپ علیه ایران، دنیا علیه ترامپ

 20. پاسخی روشن و کاملا حقوقی به اظهارات عجیب وزیر اطلاعات؛ قانون چه می‌گوید؟

 21. رونمایی از شاهکار دیگر شهرداری رشت و ادامه توجیهات عجیب/ نامه تشویقی را مسئول دفتر امضا کرده است!

 22. طیب نیا مطالب مطرح شده درباره موضوع باغچه سولقان را به شدت تکذیب کرد

 23. انتشار نامه منتشرنشده روحانی به اوباما در سال 2016: رویکرد برد - برد می تواند الگوی مناسبی برای حل اختلافات باشد

 24. گزينه هاي پيش روي کنگره بعد از تصميم جنجالي ترامپ درباره برجام

 25. چرا برنامه ریزی در ایران ناکارآمد است؟!/ سازمان یا وزارتخانه؛ مشکل چیست؟

پربحث‌های دیروز

 1. این نفت لعنتی

 2. معطل ماندن مطالبه 21 ساله رهبری و سنگ‌اندازی‌های ناتمام وزارت نیرو

 3. گوشت های بی‌کیفیت در راه بازار/ چرا مردم باید هزینه ضعف نظارت را بپردازند؟

 4. رتبه اول چین در واردات ماهانه نفت از ایران

 5. خودروی اسرارآمیزی که یاماها می‌خواهد تولید کند  

 6. پلیس راهور: ممنوعیت شماره‌گذاری خودروهای با مصرف سوخت بالا لغو شد

 7. تغییر قیمت نفت با پیش‌بینی کاهش ذخایر آمریکا

 8. امضای تفاهم‌نامه همکاری میان شهرداران تهران و سئول

 9. اعزام بیکاران ایرانی به ۴ کشور

 10. ۱۰ تومانی و ۲۰ تومانی در انتظار خروج از اقتصاد ایران

 11. عراق درصدد توسعه میادین نفتی کرکوک

 12. تسهیلات حمایتی بانک صادرات ایران از ٣٦ هزار میلیارد ریال فراتر رفت

 13. واکنش ایران نسبت به ساخت سد بزرگ ایلیسو در ترکیه

 14. یارانه مهر امشب واریز می‌شود

 15. گزارش کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس درباره تخلفات نفتی

 16. سیف: موسسه غیر مجاز فعال در کشور نداریم

 17. دلار صعودی و سکه نزولی شد + جدول

 18. توضیحات وزارت نفت درباره شایعه استخدام فرزند یک نماینده مجلس

 19. وزارت نیرو: ناچار به انتقال آب هستیم/ کاهش بارش در آبان ماه

 20. حجتی: تولید کنندگان گندم عذر ما را بپذیرند

 21. پرتقال‌های رنگ شده نخوردید/ با عرضه‌کنندگان برخورد می‌شود

 22. بی‌هراسی نفت از سیاست ضدایرانی آمریکا

 23. ماراتن افزایش قیمت در بازار نفت

 24. قیمت واحدهای ۷۰ متری در تهران + جدول

 25. آخرین وضعیت ساماندهی جاده‌های شمالی/ ریل هفته آینده به ارومیه می‌رسد

پربحث‌های هفته

 1. حکایت استخدام یک ژن خوب در وزارت نفت/ زنگنه: دختر نماینده مجلس صلاحیت داشت، استخدام شد

 2. فتاح خطاب به روحانی: یارانه‌‌ها را قطع کنید من فحش‌ها را می‌پذیرم/ بگویید هرکس نیازمند است برود کمیته امداد/ داعشی‌ها را شبانه جزغاله می‌کنید؛ نمی‌توانید جلوی قاچاق در روز روشن را بگیرید؟

 3. واکنش بهارستان به خبر دیروز احمد توکلی/ احضار وزیر نفت به مجلس به علت کشیدن خط لوله گاز تا ویلای طیب نیا

 4. طیب نیا مطالب مطرح شده درباره موضوع باغچه سولقان را به شدت تکذیب کرد

 5. چرا برنامه ریزی در ایران ناکارآمد است؟!/ سازمان یا وزارتخانه؛ مشکل چیست؟

 6. قیمت عجیب پژو 2008 در بازار آزاد+عکس

 7. تورم ونزوئلا سال آینده از ۲۳۰۰ درصد فراتر می‌رود

 8. مهدی جهانگیری همچنان در بازداشت است/ پرونده در حال طی مراحل تحقیقات و مستندسازی است

 9. کاهش مجدد قیمت مسکن/ خواب زودرس زمستانی بازار را فراگرفت

 10. سهم هر ایرانی از درآمدهای نفتی چقدر است؟

 11. دهن‌کجی بازار سرمایه به سخنان ضدایرانی ترامپ/روند افزایشی رشد شاخص ادامه دارد

 12. موافقت روحانی با پیشنهاد مجلس برای نپرداختن سود نقدی سهام عدالت

 13. این نفت لعنتی

 14. یک ساعت از «بانه» تا «تهران»

 15. معطل ماندن مطالبه 21 ساله رهبری و سنگ‌اندازی‌های ناتمام وزارت نیرو

 16. پاسخ حاجي دليكاني به طيب نيا / چرا همسايگان وزير "مجوز" ندارند؟!

 17. انتقاد توکلی به یک رانت عمرانی/ گاز فقط به خانه وزیر سابق رسید

 18. قدرت خرید بازنشستگان در کدام دولت کم شد؟

 19. درباره واردات 6 میلیون گوسفند مجازی به کشور

 20. قوانین اجاره خانه در آلمان+ فیلم

 21. واکنش بازارهای مالی ایران به سخنان ترامپ/ دلار 4000 تومان ماند/ بورس رشد کرد

 22. شرایط هنوز برای تک‌نرخی شدن ارز مهیا نیست

 23. گوشت های بی‌کیفیت در راه بازار/ چرا مردم باید هزینه ضعف نظارت را بپردازند؟

 24. زنگ خطر جدید برای ترانزیت ایران/ دومین مرز فعال بسته شد

 25. «کم‌ فروشی سکه» حقیقت دارد؟

بامیلوایران نوین

وب‌گردی

آخرین عناوین