بازداشت برادر معاون اول رئیس جمهور و خط قرمز دولت ها در مبارزه با فساد

گروه اقتصادی الف،   3960715189 ۲۸ نظر، ۰ در صف انتشار و ۴۷ تکراری یا غیرقابل انتشار
بازداشت برادر معاون اول رئیس جمهور و خط قرمز دولت ها در مبارزه با فساد

مراجع رسمی تا کنون درباره علت بازداشت برادر معاون اول رئیس جمهور اظهارنظر رسمی نداشته اند اما بیشتر بر اتهامات مالی در این باره تاکید می شود.

به گزارش الف، در ساعت های ابتدایی روز جمعه اعلام شد که مهدی جهانگیری، رئیس گروه مالی گردشگری و نایب رئیس اتاق بازرگانی تهران بازداشت شده است.

 برادر معاون رئیس جمهور پیش از این در فضای افکارعمومی با اتهاماتی روبه رو شده که کوشیده بود پاسخ‌هایی به آنها بدهد. برخی از اتهامات متوجه حضور او در بانک گردشگری بود كه مهدي جهانگيري عنوان بنيانگذار آن را با خود به يدك مي‌كشد. شركت سرمايه‌گذاري ميراث فرهنگي و گردشگري ايران مشهور به سمگا نيز كه بخشي از حوزه تحت مديريت جهانگيري است و تيرماه ١٣٨٨ با سرمايه ٢٠ ميليارد توماني به ثبت رسيده و ظرف مدت كوتاهي توانسته شش شركت اقماري بزرگ تاسيس كند، يكي از اين موارد است. او همچنين رييس هيات‌مديره مجتمع فولاد صنعت بناب، عضو هيات رييسه فدراسيون هندبال، رييس هيات‌مديره شركت نگين گردشگري، رييس هيات‌مديره شركت هلدينگ صنايع و معادن ماهان و... است و آنگونه كه تاكنون مطرح شده و هيچگاه هم از سوي او تكذيب نشده، حكايت از سوابق همكاري جهانگيري با طيف مشايي در دولت احمدي‌نژاد و همچنين با دولت كنوني دارد. اما مهدي جهانگيري كه به نام رييس گروه مالي گردشگري، به عنوان كارآفرين برتر اين صنعت مورد تقدير قرار گرفته و تنديس شايستگي نيز به او اهدا شده بود.

روزنامه کیهان امروز با انتشار خبر بازداشت جهانگیری گفته که برادر معاون اول رئیس جمهور بهار 96 پاداشی 200 میلیون تومانی دریافت کرده است. این روزنامه نوشت: فروردین ماه 1393 خبری در رسانه‌ها منتشر شد که بر اساس آن اعضای هیئت مدیره بانک گردشگری در آخرین جلسه مجمع عمومی خود، مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان به اعضای مجمع پاداش داده اند! در صورت جلسه مجمع عمومی شرکت بانک گردشگری که در تاریخ ۱۹ فروردین ماه این سال برگزار شد، آمده بود: مقرر گردید دو میلیارد ریال به عنوان پاداش به اعضای هیئت مدیره پرداخت شود. همچنین در این صورتجلسه که به امضای محمدصادق طاهری به عنوان رئیس‌هیئت مدیره و همچنین آقایان مهدی جهانگیری و علی زیرک نژاد به عنوان ناظر نیز رسیده، مقرر گردیده ماهانه ده میلیون ریال به اعضای هیئت‌مدیره به عنوان حق حضور در جلسه پرداخت شود.

اسحاق جهانگیری در اولین واکنش پس از انتشار خبر دستگیری برادرش نوشت: اطلاع دقیقی از دلیل، چگونگی دستگیری، اتهام، ضابط و شاکی برادرم ندارم، البته وی هیچگونه مسولیت و فعالیت دولتی ندارد. مساله قابل پیش بینی بود و باید صبر کرد. امیدوارم سوءاستفاده سیاسی نباشد و عدالت، مبارزه بافساد و حاکمیت قانون برای همه یکسان اجراء شود.

امروز دوباره اسحاق جهانگیری طی سخنانی در چهارمین همایش روز ملی توسعه روستا و عشایر در سالن اجلاس سران با بیان اینکه فساد در کشور سازمان یافته شده، تصریح کرد: هیچ خط قرمزی برای مقابله با فساد نیست و هیچ کس در این زمینه مصونیت ندارد، اما هیچ کس هم حق ندارد به بهانه مبارزه با فساد تسویه حساب سیاسی کند و نهادهای حاکمیتی باید در چارچوب قانون حرکت کنند.

جهانگیری در ادامه سخنان نیز خود گفت: هیچ کس حق ندارد خودسر به حریم بخش خصوصی تجاوز کند و هر کس غیر از این حرکت کند، قطعا در مسیر آمریکا و دشمن قرار می‌گیرد.

او همچنین هفته گذشته به عنوان رئیس ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی در جلسه این ستاد با تاکید بر ضرورت برافراشته نگه داشتن پرچم مبارزه با فساد در دولت دوازدهم تصریح کرده بود: «خوشبختانه با اقدامات صورت‌گرفته و برخوردهای قاطع قوه قضائیه، امروز دیگر شاهد بروز تخلفات بزرگ و ظهور پدیده‌هایی مثل بابک زنجانی نیستیم».

بازداشت جنجالی حسین فریدون

بازداشت جنجالی دیگر در دولت روحانی، اواخر تیرماه رخ داد که حسین فریدون بازداشت شد. 25 تیرماه  حجت‌الاسلام و المسلمین محسنی‌اژه‌ای سخنگوی قوه قضاییه گفت که برای حسین فریدون قرار تامین صادر شد و چون این قرار تامین وثیقه است و تامین نشده، وی به زندان معرفی شده و اگر این قرار وثیقه را تامین کند، آزاد می شود. در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه در مناظرات انتخاباتی برخی از کاندیداها مسائلی را در مورد رئیس‌جمهور و تخلفات برادر وی - حسین فریدون - مطرح کردند، آیا پرونده‌ای در این خصوص بوده است، گفت: در این خصوص چندین نوبت تحقیق شد و از افرادی که مرتبط با موضوع هستند، تحقیق به عمل آمد که برخی بازداشت و برخی بیرون هستند.

محسنی اژه‌ای تاکید کرد که قرار صادره، قرار بازداشت موقت نیست. وی در پاسخ به سئوال همان خبرنگار مبنی بر اینکه میزان وثیقه چه اندازه است؟ گفت: آن را ندیده‌ام، اما می‌دانم قرار با وثیقه است. سخنگوی قوه قضاییه همچنین در پاسخ به پرسشی در خصوص پرونده حسین فریدون، اظهار کرد: این پرونده در خصوص مسائل مالی است، اما معوقات بانکی نیست.

26 تیرماه حسین فریدون برای تکمیل پرونده در شعبه بازپرسی دادسرای کارکنان دولت حضور یافت اما به‌ علت نامناسب بودن حال عمومی، از طریق آمبولانس از دادسرا به بیمارستان‌ خصوصی دی تهران منتقل شد. عصر همان روز حسین فریدون با وثیقه ۵۰ میلیارد تومانی آزاد شد.

قبل از بازداشت فریدون، حسن روحاني در مناظرات انتخاباتی گفته بود «من با هيچ كسي عقد اخوت نبسته‌ام و بايد با هر كسي كه تخلفي كرده با اشد مجازات برخورد شود».

بعدها صادق خرازی در مصاحبه ای درباره واکنش روحانی به بازداشت حسین فریدون گفته بود: « من همان روز پیش آقای روحانی بودم. یک نفر سوال کرد که چه کار می‌خواهید بکنید؟ ایشان گفت که من کاری نمی‌کنم، کشور قانون دارد، برود وکیل بگیرد و کارهایش را بکند».

این در حالی است که محمود احمدی نژاد رييس دولت‌هاي نهم و دهم براي اطرافیان و كابينه خود آنقدر حساسيت ايجاد كرده بود كه به طور واضح و آشكار آنان را خط قرمز خود ناميد.

 تيرماه سال ٩٠ بود كه محمود احمدي‌نژاد دستگيري چند نفر از نيروهاي مشايي توسط قوه قضاييه را «اقدامي سياسي» دانست و گفت كه «اگر اين روند ادامه يابد، مسائل را با مردم در ميان گذاشته و به وظيفه قانوني خود عمل مي‌كنم. او اين را هم گفته بود كه: کابينه، خط قرمزش است و نخواهد گذاشت به كابينه دست‌اندازي شود.

البته برخی از نزدیکان محمود احمدی نژاد بعد از اتمام دوران ریاست جمهوری وی به دادگاه فراخوانده شدند. مثلاً محمدرضا رحیمی معاون اول که از قضا در برهه‌ای ریاست ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی را نیز به عهده داشت به زندان رفت. همچنین حرف و حدیث هایی درباره بقایی نیز در این باره وجود دارد.

تاکید دائمی رهبری بر مبارزه قاطع با فساد

این در حالی است که رهبر انقلاب بارها بر مبارزه با فساد و قاطعیت قوه قضائیه و مجریه در این زمینه تاکید کرده است. رهبری در تاریخ 10/2/80  فرمان مهمی را در خصوص مبارزه همه جانبه و سازمان یافته با مفاسد مالی و اقتصادی، خطاب به سران قوا صادر کردند. در بخشی از این فرمان آمده بود: خشکانیدن ریشه‌ی فساد مالی و اقتصادی و عمل قاطع و گره‌گشا در این باره، مستلزم اقدام همه جانبه بوسیله‌ی قوای سه گانه مخصوصاً دو قوه‌ی مجریه و قضائیه است.

همچنین در بخش نهایی این فرمان رهبری بر مبارزه با عوامل و مسببان اصلی فساد تاکید می کند: « به دست اندرکاران این‌مهم تاکید کنید که بجای پرداختن به ریشه‌ها و ام‌الفسادها به سراغ ضعفا و خطاهای کوچک نروند و نقاط اصلی را رها نکنند». سه سال قبل هم که معاون اول رئیس‌جمهور خواستار صدور پیامی از سوی رهبر انقلاب به «همایش ملی ارتقای سلامت نظام اداری و مقابله با فساد» شد، معظم‌له مرقوم کردند: «نفس اهتمام آقایان به امر مبارزه با فساد را تحسین می‌کنم، لکن این سمینار و امثال آن بناست چه معجزه‌ای بکند؟ مگر وضعیت برای شما مسئولان سه قوه روشن نیست؟» رهبر انقلاب همچنین در مرقومه مذکور با طرح این سوال که «چرا اقدام قاطع و اساسی انجام نمی‌گیرد که نتیجه را همه به‌طور ملموس مشاهده کنند»، تصریح کردند: توقع من از آقایان محترم این است که چه با سمینار و چه بدون آن، تصمیمات قاطع و عملی بدون هرگونه ملاحظه‌ای بگیرند و اجرا کنند.

عضویت در کانال تلگرام الف

عناوین مرتبط

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

احمد۱۱۵۶۷۸۱۵:۴۸:۴۸ ۱۳۹۶/۷/۱۵
آقای روحانی نبود که در انتخابات می گفت اگر فریدون بازداشت بشه اعلام جنگ میکنه؟
ناشناس۱۱۶۱۳۸۰۹:۱۰:۴۳ ۱۳۹۶/۷/۱۶
دیدی که دروغ بود و اعلام جنگ هم نکرد و مطیع قانون بود
ناشناس۱۱۶۲۴۵۱۰:۴۸:۱۷ ۱۳۹۶/۷/۱۶
اره ديديم حالا منظورت قبل انتخاباته يا بعدش؟
ناشناس۱۱۵۶۸۴۱۵:۵۲:۳۴ ۱۳۹۶/۷/۱۵
در مبارزه با فساد ؛ شهرام بهرام نداره . هر کسی فسادش محرز شد باید اعدامش کرد . بدون ملاحظه
ناشناس۱۱۵۶۸۶۱۵:۵۴:۳۴ ۱۳۹۶/۷/۱۵
در بحث فساد اقتصادی در بین بستگان مسئولان ؛ در دنیا رتبه نخست متعلق به کشور ماست
ناشناس۱۱۵۶۹۱۱۵:۵۷:۴۱ ۱۳۹۶/۷/۱۵
کاشکی در کشور ایران ، مسئولان برادر نداشتند .
ایرانی۱۱۶۲۰۸۱۰:۲۱:۳۷ ۱۳۹۶/۷/۱۶
داوود هم برادر محمود بود اما پاک بو
ناشناس۱۱۵۶۹۳۱۵:۵۸:۲۸ ۱۳۹۶/۷/۱۵
اینها همگی ژن برتر دارن، ولی ژن برتر غیرفعال، موقعی فعال میشه که برادر یا پدر به پست و مقام برسه، بعد یهو پله های ترقی رو میرن بالا و از بیل گیتس هم ثروتمند تر میشن، تا دیروز تو تلوزیون و مناظره ها میگفتن ما خانواده شهید هستیم و انقلابی هستیم و هیچ چیزی جز یک آپارتمان و پیکان نداریم ولی یهو معلوم میشه بانک دارن، شرکت های اقماری دارن، عضو هیت مدیره ده ها شرکت و کارخانه هستن...
ناشناس۱۱۵۷۹۱۱۸:۵۷:۰۶ ۱۳۹۶/۷/۱۵
در حالی که رکود، بیکاری، گرانی و مشکلات اقتصادی و... مردم را از پا درمی‌آورد، برای برخی‌ها لغو کنسرت، حضور خانم‌ها در ورزشگاه‌ها و... شده بود همه مشکلات! البته عاقلان می‌دانند که اینها برای دور کردن ذهن مردم از مسائل اصلی بود؛ کاری که با مهارت هرچه تمام‌تر انجام شد!
اسیب پذیر۱۱۵۸۷۲۲۱:۱۰:۵۲ ۱۳۹۶/۷/۱۵
گر حکم شود که مست گیرند در شهر هر انچه هست گیرند
ناشناس۱۱۵۹۹۳۰۰:۴۶:۲۳ ۱۳۹۶/۷/۱۶
این همه رییس هییت مدیره؟!!!! وقت میکنه که سر بهشون بزنه؟!!! اونوقت این همه جوان مستعد بیکار, دارای مدرک دکتری , غاز میچرونن.
ناشناس۱۱۶۵۲۱۱۵:۲۸:۰۸ ۱۳۹۶/۷/۱۶
احتمالا همش دست فک و فامیل ...
ناشناس۱۱۶۰۳۶۰۶:۲۷:۵۱ ۱۳۹۶/۷/۱۶
نمیدونم چرا این همه اختلاس و فساد کشور ما داره اصلا در تاریخ بشر بی نظیره
ناشناس۱۱۶۳۳۳۱۲:۱۷:۰۰ ۱۳۹۶/۷/۱۶
دوست عزیز دلیلش واضحه. اقتصاد دولتی ..ما هر ارگانمون یه بنگاه اقتصادی شده. حالا از دولت حساب می کشن معلوم میشه چه خبره ..!!!
الف ر۱۱۶۰۸۱۰۸:۱۶:۱۳ ۱۳۹۶/۷/۱۶
بر خورد با غير دولتي ها؟؟؟؟
ناشناس۱۱۶۰۹۹۰۸:۳۱:۴۷ ۱۳۹۶/۷/۱۶
قانون برای همه یا هیچ است اقای جهانگیری چرا بادستگیری برادرت این همه جنجال براه می اندازی شما که میگویید قوه قضاییه بافساد خوب دارد مبارزه میکند بزارید قانون ازشما شروع شود وبه دیگران برسدبرادرت عضو ویاریئس هیئت مدیره چندین شرکت بزرگ میباشد اگر رانت نیست پس چه هست شما دم از ازادی میزنید بزارید برای مردم روشن شود مردم به صداقت شما بیشترپی خواهند برداگر راست گفته باشی
ناشناس۱۱۸۴۰۱۱۷:۱۹:۵۸ ۱۳۹۶/۷/۱۸
عکس العمل جهانگیری درمورد دستگیری برادرش منطقی بود, ایشان فقط اظهار امیدواری کرده تسویه حساب سیاسی نباشه وگرنه موضعگیری منفی نداشته.
ناشناس۱۱۶۱۴۴۰۹:۱۲:۲۴ ۱۳۹۶/۷/۱۶
هیچکدوم از ما از همه کارهای برادرانمان خبر نداریم. خواهشا اول یه سوزن به خودمون به یه چوالدوز به بقیه بزنیم. خوبی این دولت اینه که خط قرمزی برای مبارزه با فساد نداره.
امیر۱۱۶۱۴۵۰۹:۱۲:۲۸ ۱۳۹۶/۷/۱۶
پیشنهاد میکنم شعر " محتسب، مستی به ره دید و گریبانش گرفت " از پروین اعتصامی رو حتما یکبار دیگه مرور کنید .
مرد 50ساله بیکار۱۱۶۲۶۳۱۰:۵۵:۰۶ ۱۳۹۶/۷/۱۶
اگر به مرور کردن شعر مرحوم پروین اعتصامی و خواندن شعر و شعار و غیرو ذالک مشکل حل میشه چشم هزار بار میخوانم
ناشناس۱۱۶۱۵۱۰۹:۲۲:۳۴ ۱۳۹۶/۷/۱۶
جهانگيري در مناظره ها حنجره خودشو پاره كرد. مي گفت پدرم كارگر معدن بود. خدا رحمت كند. سوال اين است برادر شما از كج اين همه سرمايه را به تملك در آورده است؟ چه تقسيم كاري است؟ يكي در سياست و ديگري در ثروت اندوزي مشكوك. اگر ناشي از ابتكار و خلاقيت باشد ايرادي نيست افتخار هم است اما و اما ...
ناشناس۱۱۶۱۶۴۰۹:۴۸:۴۲ ۱۳۹۶/۷/۱۶
جهانگیری در ادامه سخنان نیز خود گفت: هیچ کس حق ندارد خودسر به حریم بخش خصوصی تجاوز کند و هر کس غیر از این حرکت کند، قطعا در مسیر آمریکا و دشمن قرار می‌گیرد. مسیر آمریکا ؟؟؟؟؟
ناشناس۱۱۶۵۴۳۱۵:۴۷:۱۳ ۱۳۹۶/۷/۱۶
تضعیف بخش خصوصی تضعیف اقتصاد مقاومتی و در نتیجه کمک به امریکاست
ناشناس۱۱۶۲۰۹۱۰:۲۱:۵۲ ۱۳۹۶/۷/۱۶
معما: دختر وزير آموزش و پرورش، برادر رئيس جمهور، ب ز!!!
ناشناس۱۱۶۳۹۵۱۳:۳۰:۲۲ ۱۳۹۶/۷/۱۶
وقتی ریس ستادمبارزه با فساد برادر ش .....
محمد۱۱۷۲۴۷۱۲:۴۰:۴۰ ۱۳۹۶/۷/۱۷
چرا ریشه یابی نمی کنید که چرا روز نیست که خبر از فساد در یک گوشه ای به گوش نرسد جز این است که قوانین بازدارنده محکم و قوی نداریم؟
ناشناس۱۱۸۷۲۶۰۰:۴۰:۴۴ ۱۳۹۶/۷/۱۹
..خدایا تو ما را به راه راست هدایتمون کن الهم عجل لولیک به ظهور حجه
صادق حقيقت گو۱۲۰۴۰۹۰۶:۵۱:۱۴ ۱۳۹۶/۷/۲۱
از خدا نميترسند اين ها، اينها تازه مقداريست كه رو مىشود درپس پرده چه خبرست؟
بانک آیندهبیمه دیمادیرانسام سیر

پربحث‌های اخیر

 1. تصحیح دو اشتباه و تقدیر از گروه پزشکان بیمارستان نمازی شیراز

 2. آخوندی: هر حادثه‌ای رخ می‌دهد، به جای اصلاح فرآیندها سریعا دنبال یک نفر می‌رویم که با آن درگیر شویم

 3. سرقت بنز C200 برای خوشگذرانی در شب ولنتاین

 4. رقص ماشین‌ها در کارخانه بنز  

 5. توصیه پیامبر در مورد مصرف نمک

 6. بیشترین عامل تصادفات برون شهری چیست؟

 7. احتمال تغییر ساعت دربی 86

 8. ۲۰ عکس برتر هفته/ داغ آسمان بر سینه دنا/ خواهر اسلاویِ نوروز

 9. رهبر انقلاب: در زمینه عدالت باید از خدای متعال و مردم عذرخواهی کنیم   

 10. دست هایتان از سلامت شما چه می گویند

 11. سهم کشور‌ها از جمعیت کل جهان چقدر است؟ +نمودار و سهم ایران

 12. شکایت دایی از یک هنرپیشه و صداوسیمای گیلان

 13. خودسوزی عاشق پیشه ۱۸ ساله+عکس

 14. ناگفته‌های فیروزآبادی از کوی دانشگاه  

 15. آیا رژیم صهیونیستی، «عربستانِ اتمی» را می‌پذیرد؟

 16. ترکیه هم ارز مجازی ترک‌کوین راه‌اندازی می‌کند

 17. با ۶ سریال ترسناک آمریکایی آشنا شوید (۱۶+)  

 18. سفیر مالزی در ایران:برنامه‌های پتروناس برای سرمایه‌گذاری در صنایع بالادستی نفت / در برجام صرفا آمریکا طرف نیست

 19. ثبات در بازار خودروهای وارداتی

 20. کنسرت کیهان کلهر در تالار وحدت   

 21. آمار متناقض اشتغالزایی سخنگوی دولت

 22. زمانی: هواداران استقلال در دربی به چیزی جز برد فکر نکنند

 23. توقف حراج سکه در بانک مرکزی منتفی شد

 24. بیرانوند حکم توقیف اموال نفت را گرفت

 25. ۱۰ تاثیر شگفت انگیز زردچوبه بر پوست

پربحث‌های دیروز

 1. روحانی: با گذاشتن قرآن در داشبورد، خودرو اسلامی نمی‌شود/ عده ای می خواستند برای هر علمی یک آیه و حدیث پیدا کنند

 2. حمایت روسیه از اسرائیل در صورت حمله ایران

 3. زبان مادری و زبان رسمی

 4. تصحیح دو اشتباه و تقدیر از گروه پزشکان بیمارستان نمازی شیراز

 5. آخوندی: هر حادثه‌ای رخ می‌دهد، به جای اصلاح فرآیندها سریعا دنبال یک نفر می‌رویم که با آن درگیر شویم

 6. درباره پالس‌های جدی و بی‌سابقه ایران به 1+5

 7. فقط یک درصد مخالف شفافیت هستند/ حقوق شهروندی یعنی داشتن نظام شفاف/ غرب شفافیت دارد؛ اما اسلام در 1400 سال پیش آن را توصیه و سفارش کرد

 8. سرقت بنز C200 برای خوشگذرانی در شب ولنتاین

 9. رقص ماشین‌ها در کارخانه بنز  

 10. توصیه پیامبر در مورد مصرف نمک

 11. بیشترین عامل تصادفات برون شهری چیست؟

 12. پزشکیان: دولت روحانی در طرح نظام سلامت خلاف قانون حرکت کرد/ دولت در این طرح ورشکسته است

 13. تک تکشان محاسبه می‌شود...  

 14. عجیب ترین گل تاریخ لیگ برتر

 15. مشخصات فنی پژو ۵۰۸ مدل ۲۰۱۹ +عکس

 16. چه ساعتی شام بخوریم؟

 17. توقف حراج سکه در بانک مرکزی منتفی شد

 18. بیرانوند حکم توقیف اموال نفت را گرفت

 19. ۱۰ تاثیر شگفت انگیز زردچوبه بر پوست

 20. ترافیک در تهران، ۷۰ سال پیش  

 21. بارندگی در ۱۰ استان/ احتمال سیلابی شدن رودخانه ها

 22. شورای مرکزی و بازرسان کانون کارگردانان انتخاب شدند/ اسامی اعضا

 23. پزشکیان: تعداد دانشگاه‌های ایران بیشتر از چین است

 24. ابراهیم جعفری: ایران باید از بازار‌های عراق بهره ببرد

 25. نقص فنی هواپیمای تهران-مشهد

پربحث‌های هفته

 1. پوشش لحظه به لحظه/سقوط هواپیما تهران- یاسوج در سمیرم/همه مسافران جان باختند+اسامی مسافران| لاشه هواپیما هنوز پیدا نشده/ عدم امکان اعزام بالگرد به‌دلیل برف و بوران/+تصاویر

 2. تشک کشتی، چالش جدید ایران با اسرائیل

 3. آقای آخوندی! زمان عذرخواهی و استعفا فرا نرسیده است؟

 4. قیمت واقعی دلار 1000 تومان است / استدلال؟

 5. افشاگری بزرگ در مورد سقوط ATR/هواشناسی هشدار داده بود ولی شرکت آسمان پرواز را لغو نکرد/ از خلبان چک گرفتند و مجبور به پرواز میکنند/ به وزیر تذکر دادیم ولی ربیعی توجهی نکرد

 6. انتقاد کیهان از بازیگر معروف

 7. دستور روحانی برای پیگیری حقوقی پرونده برخورد با دختر خیابان انقلاب

 8. روحانی: با گذاشتن قرآن در داشبورد، خودرو اسلامی نمی‌شود/ عده ای می خواستند برای هر علمی یک آیه و حدیث پیدا کنند

 9. نشانه‌ای دیگر برای خروج  بی بی سی از بی طرفی

 10. رئیس سازمان اجتماعی کشور: ۹۵ درصد بانوان کشور به حجاب باور دارند

 11. پیکر محمد توکلی فرزند احمد توکلی تشییع شد+تصاویر  

 12. دفتر سخنگوی دولت: حداکثر حقوق مقامات ۱۰ میلیون تومان است

 13. درخواست احمد توکلی از شرکت کنندگان در مراسم ترحیم فرزندش 

 14. استیضاح وزرای کار و راه تقدیم هیات رییسه شد/ نامه برخی نمایندگان به روحانی: ربیعی و آخوندی قبل از استیضاح، استعفا دهند

 15. حمایت روسیه از اسرائیل در صورت حمله ایران

 16. زبان مادری و زبان رسمی

 17. آیت‌الله جنتی 91 ساله شد/ کدام روحانیون از ایشان بزرگتر هستند؟

 18. رییس کمیسیون عمران مجلس: قصور سازمان هواپیمایی و هواپیمایی آسمان در سقوط هواپیما/ مسئولین استعفاء دهند/ بررسی علت سقوط هواپیما در کمیسیون عمران

 19. هواپیمای آسمان ۴ دقیقه قبل از سقوط وضعیت عادی داشته/ بزرگترین قطعه پیدا شده از اجساد یک بالاتنه بوده/ روشن شدن حقایق با پیدا شدن جعبه سیاه

 20. احتمال زنده ماندن سرنشینان هواپیما بسیار کم و نزدیک به صفر شد/اعزام تکاوران تیپ ۶۵ نوهد/ارتش مختصات تقریبی محل سقوط هواپیمای ATR را در اختیار ستاد بحران گذاشت

 21. کدخدایی: احمدی‌نژاد اصرار داشت نتیجه انتخابات ۸۸ هرچه زودتر اعلام شود/ علی رغم اصرار تن به اعلام پیش از موعد صحت انتخابات ندادیم

 22. نماینده شرکت آسمان: خیلی از کشورها دنبال این بودند همین هواپیماهای ATR بیست و پنج ساله‌‌ی ما را بخرند  

 23. سوال از رئیس جمهور درباره افزایش قیمت دلار و کاهش ارزش پول ملی/ 80 امضاء

 24. جزئیات شهادت ۳ مامور ناجا در درگیری خیابانی در پاسداران تهران/ قاتلان بلافاصله دستگیر شدند/ اوضاع تحت کنترل است +فیلم

 25. تصحیح دو اشتباه و تقدیر از گروه پزشکان بیمارستان نمازی شیراز

پربحث‌های اخیر

 1. آخوندی: هر حادثه‌ای رخ می‌دهد، به جای اصلاح فرآیندها سریعا دنبال یک نفر می‌رویم که با آن درگیر شویم

 2. سهم کشور‌ها از جمعیت کل جهان چقدر است؟ +نمودار و سهم ایران

 3. ترکیه هم ارز مجازی ترک‌کوین راه‌اندازی می‌کند

 4. سفیر مالزی در ایران:برنامه‌های پتروناس برای سرمایه‌گذاری در صنایع بالادستی نفت / در برجام صرفا آمریکا طرف نیست

 5. ثبات در بازار خودروهای وارداتی

 6. آمار متناقض اشتغالزایی سخنگوی دولت

 7. توقف حراج سکه در بانک مرکزی منتفی شد

 8. مشعل سکوی 14A فاز 14 پارس جنوبی روشن شد

 9. ورود مجلس به ماجرای واردات کود انسانی

 10. وعده نوبخت برای پرداخت حقوق کارکنان دولت در اسفندماه

 11. نوبخت: دولت در هر ماه و شبی که قرار است مبلغ یارانه آماده شود با مشکلاتی در تامین منابع مواجه است

 12. پانزدهمین همایش ملی تعالی سازمانی

 13. آمار نجومی مصرف آب آشامیدنی در کارواش‌ها

 14. ذی حساب وزارت نفت ادعاهای زنگنه را تکذیب کرد؛ «دزدی» 100 میلیاردی از یک ماه پیش آغاز شده بود

 15. معاون وزیر کشور: طرح زوج و فرد سال آینده بدون هیچ تغییری اجرا خواهد شد

 16. آخرین قیمت خودروهای داخلی + جدول

پربحث‌های دیروز

 1. آخوندی: هر حادثه‌ای رخ می‌دهد، به جای اصلاح فرآیندها سریعا دنبال یک نفر می‌رویم که با آن درگیر شویم

 2. فقط یک درصد مخالف شفافیت هستند/ حقوق شهروندی یعنی داشتن نظام شفاف/ غرب شفافیت دارد؛ اما اسلام در 1400 سال پیش آن را توصیه و سفارش کرد

 3. توقف حراج سکه در بانک مرکزی منتفی شد

 4. مشعل سکوی 14A فاز 14 پارس جنوبی روشن شد

 5. ورود مجلس به ماجرای واردات کود انسانی

 6. وعده نوبخت برای پرداخت حقوق کارکنان دولت در اسفندماه

 7. نوبخت: دولت در هر ماه و شبی که قرار است مبلغ یارانه آماده شود با مشکلاتی در تامین منابع مواجه است

 8. پانزدهمین همایش ملی تعالی سازمانی

 9. آمار نجومی مصرف آب آشامیدنی در کارواش‌ها

 10. ذی حساب وزارت نفت ادعاهای زنگنه را تکذیب کرد؛ «دزدی» 100 میلیاردی از یک ماه پیش آغاز شده بود

 11. معاون وزیر کشور: طرح زوج و فرد سال آینده بدون هیچ تغییری اجرا خواهد شد

 12. آخرین قیمت خودروهای داخلی + جدول

 13. بدهی ۱۲۷ میلیاردی فرزند یکی از وزیران سابق دولت تا بررسی رفع تعهد سپرده گذاران ثامن الحجج

 14. نماینده مجلس: سوال از رئیس‌جمهور در خصوص موسسات مالی دیگر وجاهت قانونی ندارد

 15. نرخ تورم در بهمن ماه ۹.۹ درصد محاسبه شد

 16. وزیر کشور: خودروسازان برای نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی همت کنند

 17. کاهش نرخ ارز / هر دلار ۴۴۸۰ تومان

 18. ۱۰ قرارداد نفتی که امسال امضا نشد

 19. حراج سکه متوقف شد

 20. نماینده مجلس: محکم پای استیضاح آخوندی ایستاده ایم

 21. خلبان هیچ گزارشی درباره نقص فنی هواپیما نداده بود/ پیکرها و قطعات هواپیما زیر دو متر برف مدفون شدند

 22. تعلیق ایران از فهرست FATF چهار ماه دیگر تمدید شد

 23. سرپرست مدیریت ایمنی شرکت فرودگاه‌ها: هیچ جای دنیا مرسوم نیست که همه فرودگاه‌ها رادار داشته باشند

 24. حساب بانکی ۸۶ دلال و قاچاقچی ارز مسدود شد

 25. گزارش مقدماتی سانحه سقوط هواپیمای تهران یاسوج منتشر شد

پربحث‌های هفته

 1. قیمت واقعی دلار 1000 تومان است / استدلال؟

 2. افشاگری بزرگ در مورد سقوط ATR/هواشناسی هشدار داده بود ولی شرکت آسمان پرواز را لغو نکرد/ از خلبان چک گرفتند و مجبور به پرواز میکنند/ به وزیر تذکر دادیم ولی ربیعی توجهی نکرد

 3. استیضاح وزرای کار و راه تقدیم هیات رییسه شد/ نامه برخی نمایندگان به روحانی: ربیعی و آخوندی قبل از استیضاح، استعفا دهند

 4. آخوندی: هر حادثه‌ای رخ می‌دهد، به جای اصلاح فرآیندها سریعا دنبال یک نفر می‌رویم که با آن درگیر شویم

 5. فقط یک درصد مخالف شفافیت هستند/ حقوق شهروندی یعنی داشتن نظام شفاف/ غرب شفافیت دارد؛ اما اسلام در 1400 سال پیش آن را توصیه و سفارش کرد

 6. آخوندی پس از بازدید هوایی از محل حادثه: هنوز هیچ‌ چیزی مشخص نیست

 7. ابهامات بسته ضد التهاب بانک مرکزی

 8. کشتی دلار در حال غرق شدن است/افزایش 11 درصدی کسری بودجه آمریکا

 9. زندگی فرزندان میلیاردرهای دنیا چگونه است؟ + عکس

 10. دلار به کمتر از ۴۶۰۰ تومان برگشت+جدول

 11. کواکبیان: لاشه ATR را ظرف ۲۴ ساعت پیدا کنید

 12. پهپاد ویژه جستجو تا ساعتی دیگر به منطقه اعزام می شود

 13. بانک مرکزی فروش ارز اینترنتی را تایید نکرد

 14. پاسخ آذری جهرمی به شایعات مطرح شده درباره طرح رجیستری و مکالمه یکی از سرنشینان پرواز ATR72

 15. بازگشت پرواز «تهران - تبریز» به فرودگاه مهرآباد به‌علت نقص فنی

 16. استیضاح مجدد وزیر راه و شهرسازی کلید خورد

 17. نماینده مجلس: احتمالا سیستم ELT هواپیمای آسمان از کار افتاده و گرنه باید سیگنال می‌داد

 18. آیا ایران با وجود تحریم ها، جزو رکورددارها در سقوط هواپیماست؟

 19. نماینده حامی دولت:مسافران هواپیمای ATR بیمه بودند

 20. جزئیات نحوه ردیابی مکان هواپیما با ماهواره تجسس‌ و نجات/ آخرین مکالمات‌ خلبان با برج مراقبت قبل از سانحه

 21. تغییراتی که مجلس به نفع آموزش و پرورش در بودجه انجام داد

 22. سهم کشور‌ها از جمعیت کل جهان چقدر است؟ +نمودار و سهم ایران

 23. ترکیه هم ارز مجازی ترک‌کوین راه‌اندازی می‌کند

 24. سفیر مالزی در ایران:برنامه‌های پتروناس برای سرمایه‌گذاری در صنایع بالادستی نفت / در برجام صرفا آمریکا طرف نیست

 25. ثبات در بازار خودروهای وارداتی

آخرین عناوین