نیسان

بازداشت برادر معاون اول رئیس جمهور و خط قرمز دولت ها در مبارزه با فساد

گروه اقتصادی الف،   3960715189 ۲۸ نظر، ۰ در صف انتشار و ۴۷ تکراری یا غیرقابل انتشار
بازداشت برادر معاون اول رئیس جمهور و خط قرمز دولت ها در مبارزه با فساد

مراجع رسمی تا کنون درباره علت بازداشت برادر معاون اول رئیس جمهور اظهارنظر رسمی نداشته اند اما بیشتر بر اتهامات مالی در این باره تاکید می شود.

به گزارش الف، در ساعت های ابتدایی روز جمعه اعلام شد که مهدی جهانگیری، رئیس گروه مالی گردشگری و نایب رئیس اتاق بازرگانی تهران بازداشت شده است.

 برادر معاون رئیس جمهور پیش از این در فضای افکارعمومی با اتهاماتی روبه رو شده که کوشیده بود پاسخ‌هایی به آنها بدهد. برخی از اتهامات متوجه حضور او در بانک گردشگری بود كه مهدي جهانگيري عنوان بنيانگذار آن را با خود به يدك مي‌كشد. شركت سرمايه‌گذاري ميراث فرهنگي و گردشگري ايران مشهور به سمگا نيز كه بخشي از حوزه تحت مديريت جهانگيري است و تيرماه ١٣٨٨ با سرمايه ٢٠ ميليارد توماني به ثبت رسيده و ظرف مدت كوتاهي توانسته شش شركت اقماري بزرگ تاسيس كند، يكي از اين موارد است. او همچنين رييس هيات‌مديره مجتمع فولاد صنعت بناب، عضو هيات رييسه فدراسيون هندبال، رييس هيات‌مديره شركت نگين گردشگري، رييس هيات‌مديره شركت هلدينگ صنايع و معادن ماهان و... است و آنگونه كه تاكنون مطرح شده و هيچگاه هم از سوي او تكذيب نشده، حكايت از سوابق همكاري جهانگيري با طيف مشايي در دولت احمدي‌نژاد و همچنين با دولت كنوني دارد. اما مهدي جهانگيري كه به نام رييس گروه مالي گردشگري، به عنوان كارآفرين برتر اين صنعت مورد تقدير قرار گرفته و تنديس شايستگي نيز به او اهدا شده بود.

روزنامه کیهان امروز با انتشار خبر بازداشت جهانگیری گفته که برادر معاون اول رئیس جمهور بهار 96 پاداشی 200 میلیون تومانی دریافت کرده است. این روزنامه نوشت: فروردین ماه 1393 خبری در رسانه‌ها منتشر شد که بر اساس آن اعضای هیئت مدیره بانک گردشگری در آخرین جلسه مجمع عمومی خود، مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان به اعضای مجمع پاداش داده اند! در صورت جلسه مجمع عمومی شرکت بانک گردشگری که در تاریخ ۱۹ فروردین ماه این سال برگزار شد، آمده بود: مقرر گردید دو میلیارد ریال به عنوان پاداش به اعضای هیئت مدیره پرداخت شود. همچنین در این صورتجلسه که به امضای محمدصادق طاهری به عنوان رئیس‌هیئت مدیره و همچنین آقایان مهدی جهانگیری و علی زیرک نژاد به عنوان ناظر نیز رسیده، مقرر گردیده ماهانه ده میلیون ریال به اعضای هیئت‌مدیره به عنوان حق حضور در جلسه پرداخت شود.

اسحاق جهانگیری در اولین واکنش پس از انتشار خبر دستگیری برادرش نوشت: اطلاع دقیقی از دلیل، چگونگی دستگیری، اتهام، ضابط و شاکی برادرم ندارم، البته وی هیچگونه مسولیت و فعالیت دولتی ندارد. مساله قابل پیش بینی بود و باید صبر کرد. امیدوارم سوءاستفاده سیاسی نباشد و عدالت، مبارزه بافساد و حاکمیت قانون برای همه یکسان اجراء شود.

امروز دوباره اسحاق جهانگیری طی سخنانی در چهارمین همایش روز ملی توسعه روستا و عشایر در سالن اجلاس سران با بیان اینکه فساد در کشور سازمان یافته شده، تصریح کرد: هیچ خط قرمزی برای مقابله با فساد نیست و هیچ کس در این زمینه مصونیت ندارد، اما هیچ کس هم حق ندارد به بهانه مبارزه با فساد تسویه حساب سیاسی کند و نهادهای حاکمیتی باید در چارچوب قانون حرکت کنند.

جهانگیری در ادامه سخنان نیز خود گفت: هیچ کس حق ندارد خودسر به حریم بخش خصوصی تجاوز کند و هر کس غیر از این حرکت کند، قطعا در مسیر آمریکا و دشمن قرار می‌گیرد.

او همچنین هفته گذشته به عنوان رئیس ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی در جلسه این ستاد با تاکید بر ضرورت برافراشته نگه داشتن پرچم مبارزه با فساد در دولت دوازدهم تصریح کرده بود: «خوشبختانه با اقدامات صورت‌گرفته و برخوردهای قاطع قوه قضائیه، امروز دیگر شاهد بروز تخلفات بزرگ و ظهور پدیده‌هایی مثل بابک زنجانی نیستیم».

بازداشت جنجالی حسین فریدون

بازداشت جنجالی دیگر در دولت روحانی، اواخر تیرماه رخ داد که حسین فریدون بازداشت شد. 25 تیرماه  حجت‌الاسلام و المسلمین محسنی‌اژه‌ای سخنگوی قوه قضاییه گفت که برای حسین فریدون قرار تامین صادر شد و چون این قرار تامین وثیقه است و تامین نشده، وی به زندان معرفی شده و اگر این قرار وثیقه را تامین کند، آزاد می شود. در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه در مناظرات انتخاباتی برخی از کاندیداها مسائلی را در مورد رئیس‌جمهور و تخلفات برادر وی - حسین فریدون - مطرح کردند، آیا پرونده‌ای در این خصوص بوده است، گفت: در این خصوص چندین نوبت تحقیق شد و از افرادی که مرتبط با موضوع هستند، تحقیق به عمل آمد که برخی بازداشت و برخی بیرون هستند.

محسنی اژه‌ای تاکید کرد که قرار صادره، قرار بازداشت موقت نیست. وی در پاسخ به سئوال همان خبرنگار مبنی بر اینکه میزان وثیقه چه اندازه است؟ گفت: آن را ندیده‌ام، اما می‌دانم قرار با وثیقه است. سخنگوی قوه قضاییه همچنین در پاسخ به پرسشی در خصوص پرونده حسین فریدون، اظهار کرد: این پرونده در خصوص مسائل مالی است، اما معوقات بانکی نیست.

26 تیرماه حسین فریدون برای تکمیل پرونده در شعبه بازپرسی دادسرای کارکنان دولت حضور یافت اما به‌ علت نامناسب بودن حال عمومی، از طریق آمبولانس از دادسرا به بیمارستان‌ خصوصی دی تهران منتقل شد. عصر همان روز حسین فریدون با وثیقه ۵۰ میلیارد تومانی آزاد شد.

قبل از بازداشت فریدون، حسن روحاني در مناظرات انتخاباتی گفته بود «من با هيچ كسي عقد اخوت نبسته‌ام و بايد با هر كسي كه تخلفي كرده با اشد مجازات برخورد شود».

بعدها صادق خرازی در مصاحبه ای درباره واکنش روحانی به بازداشت حسین فریدون گفته بود: « من همان روز پیش آقای روحانی بودم. یک نفر سوال کرد که چه کار می‌خواهید بکنید؟ ایشان گفت که من کاری نمی‌کنم، کشور قانون دارد، برود وکیل بگیرد و کارهایش را بکند».

این در حالی است که محمود احمدی نژاد رييس دولت‌هاي نهم و دهم براي اطرافیان و كابينه خود آنقدر حساسيت ايجاد كرده بود كه به طور واضح و آشكار آنان را خط قرمز خود ناميد.

 تيرماه سال ٩٠ بود كه محمود احمدي‌نژاد دستگيري چند نفر از نيروهاي مشايي توسط قوه قضاييه را «اقدامي سياسي» دانست و گفت كه «اگر اين روند ادامه يابد، مسائل را با مردم در ميان گذاشته و به وظيفه قانوني خود عمل مي‌كنم. او اين را هم گفته بود كه: کابينه، خط قرمزش است و نخواهد گذاشت به كابينه دست‌اندازي شود.

البته برخی از نزدیکان محمود احمدی نژاد بعد از اتمام دوران ریاست جمهوری وی به دادگاه فراخوانده شدند. مثلاً محمدرضا رحیمی معاون اول که از قضا در برهه‌ای ریاست ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی را نیز به عهده داشت به زندان رفت. همچنین حرف و حدیث هایی درباره بقایی نیز در این باره وجود دارد.

تاکید دائمی رهبری بر مبارزه قاطع با فساد

این در حالی است که رهبر انقلاب بارها بر مبارزه با فساد و قاطعیت قوه قضائیه و مجریه در این زمینه تاکید کرده است. رهبری در تاریخ 10/2/80  فرمان مهمی را در خصوص مبارزه همه جانبه و سازمان یافته با مفاسد مالی و اقتصادی، خطاب به سران قوا صادر کردند. در بخشی از این فرمان آمده بود: خشکانیدن ریشه‌ی فساد مالی و اقتصادی و عمل قاطع و گره‌گشا در این باره، مستلزم اقدام همه جانبه بوسیله‌ی قوای سه گانه مخصوصاً دو قوه‌ی مجریه و قضائیه است.

همچنین در بخش نهایی این فرمان رهبری بر مبارزه با عوامل و مسببان اصلی فساد تاکید می کند: « به دست اندرکاران این‌مهم تاکید کنید که بجای پرداختن به ریشه‌ها و ام‌الفسادها به سراغ ضعفا و خطاهای کوچک نروند و نقاط اصلی را رها نکنند». سه سال قبل هم که معاون اول رئیس‌جمهور خواستار صدور پیامی از سوی رهبر انقلاب به «همایش ملی ارتقای سلامت نظام اداری و مقابله با فساد» شد، معظم‌له مرقوم کردند: «نفس اهتمام آقایان به امر مبارزه با فساد را تحسین می‌کنم، لکن این سمینار و امثال آن بناست چه معجزه‌ای بکند؟ مگر وضعیت برای شما مسئولان سه قوه روشن نیست؟» رهبر انقلاب همچنین در مرقومه مذکور با طرح این سوال که «چرا اقدام قاطع و اساسی انجام نمی‌گیرد که نتیجه را همه به‌طور ملموس مشاهده کنند»، تصریح کردند: توقع من از آقایان محترم این است که چه با سمینار و چه بدون آن، تصمیمات قاطع و عملی بدون هرگونه ملاحظه‌ای بگیرند و اجرا کنند.

عضویت در کانال تلگرام الف

عناوین مرتبط

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

احمد۱۱۵۶۷۸۱۵:۴۸:۴۸ ۱۳۹۶/۷/۱۵
آقای روحانی نبود که در انتخابات می گفت اگر فریدون بازداشت بشه اعلام جنگ میکنه؟
ناشناس۱۱۶۱۳۸۰۹:۱۰:۴۳ ۱۳۹۶/۷/۱۶
دیدی که دروغ بود و اعلام جنگ هم نکرد و مطیع قانون بود
ناشناس۱۱۶۲۴۵۱۰:۴۸:۱۷ ۱۳۹۶/۷/۱۶
اره ديديم حالا منظورت قبل انتخاباته يا بعدش؟
ناشناس۱۱۵۶۸۴۱۵:۵۲:۳۴ ۱۳۹۶/۷/۱۵
در مبارزه با فساد ؛ شهرام بهرام نداره . هر کسی فسادش محرز شد باید اعدامش کرد . بدون ملاحظه
ناشناس۱۱۵۶۸۶۱۵:۵۴:۳۴ ۱۳۹۶/۷/۱۵
در بحث فساد اقتصادی در بین بستگان مسئولان ؛ در دنیا رتبه نخست متعلق به کشور ماست
ناشناس۱۱۵۶۹۱۱۵:۵۷:۴۱ ۱۳۹۶/۷/۱۵
کاشکی در کشور ایران ، مسئولان برادر نداشتند .
ایرانی۱۱۶۲۰۸۱۰:۲۱:۳۷ ۱۳۹۶/۷/۱۶
داوود هم برادر محمود بود اما پاک بو
ناشناس۱۱۵۶۹۳۱۵:۵۸:۲۸ ۱۳۹۶/۷/۱۵
اینها همگی ژن برتر دارن، ولی ژن برتر غیرفعال، موقعی فعال میشه که برادر یا پدر به پست و مقام برسه، بعد یهو پله های ترقی رو میرن بالا و از بیل گیتس هم ثروتمند تر میشن، تا دیروز تو تلوزیون و مناظره ها میگفتن ما خانواده شهید هستیم و انقلابی هستیم و هیچ چیزی جز یک آپارتمان و پیکان نداریم ولی یهو معلوم میشه بانک دارن، شرکت های اقماری دارن، عضو هیت مدیره ده ها شرکت و کارخانه هستن...
ناشناس۱۱۵۷۹۱۱۸:۵۷:۰۶ ۱۳۹۶/۷/۱۵
در حالی که رکود، بیکاری، گرانی و مشکلات اقتصادی و... مردم را از پا درمی‌آورد، برای برخی‌ها لغو کنسرت، حضور خانم‌ها در ورزشگاه‌ها و... شده بود همه مشکلات! البته عاقلان می‌دانند که اینها برای دور کردن ذهن مردم از مسائل اصلی بود؛ کاری که با مهارت هرچه تمام‌تر انجام شد!
اسیب پذیر۱۱۵۸۷۲۲۱:۱۰:۵۲ ۱۳۹۶/۷/۱۵
گر حکم شود که مست گیرند در شهر هر انچه هست گیرند
ناشناس۱۱۵۹۹۳۰۰:۴۶:۲۳ ۱۳۹۶/۷/۱۶
این همه رییس هییت مدیره؟!!!! وقت میکنه که سر بهشون بزنه؟!!! اونوقت این همه جوان مستعد بیکار, دارای مدرک دکتری , غاز میچرونن.
ناشناس۱۱۶۵۲۱۱۵:۲۸:۰۸ ۱۳۹۶/۷/۱۶
احتمالا همش دست فک و فامیل ...
ناشناس۱۱۶۰۳۶۰۶:۲۷:۵۱ ۱۳۹۶/۷/۱۶
نمیدونم چرا این همه اختلاس و فساد کشور ما داره اصلا در تاریخ بشر بی نظیره
ناشناس۱۱۶۳۳۳۱۲:۱۷:۰۰ ۱۳۹۶/۷/۱۶
دوست عزیز دلیلش واضحه. اقتصاد دولتی ..ما هر ارگانمون یه بنگاه اقتصادی شده. حالا از دولت حساب می کشن معلوم میشه چه خبره ..!!!
الف ر۱۱۶۰۸۱۰۸:۱۶:۱۳ ۱۳۹۶/۷/۱۶
بر خورد با غير دولتي ها؟؟؟؟
ناشناس۱۱۶۰۹۹۰۸:۳۱:۴۷ ۱۳۹۶/۷/۱۶
قانون برای همه یا هیچ است اقای جهانگیری چرا بادستگیری برادرت این همه جنجال براه می اندازی شما که میگویید قوه قضاییه بافساد خوب دارد مبارزه میکند بزارید قانون ازشما شروع شود وبه دیگران برسدبرادرت عضو ویاریئس هیئت مدیره چندین شرکت بزرگ میباشد اگر رانت نیست پس چه هست شما دم از ازادی میزنید بزارید برای مردم روشن شود مردم به صداقت شما بیشترپی خواهند برداگر راست گفته باشی
ناشناس۱۱۸۴۰۱۱۷:۱۹:۵۸ ۱۳۹۶/۷/۱۸
عکس العمل جهانگیری درمورد دستگیری برادرش منطقی بود, ایشان فقط اظهار امیدواری کرده تسویه حساب سیاسی نباشه وگرنه موضعگیری منفی نداشته.
ناشناس۱۱۶۱۴۴۰۹:۱۲:۲۴ ۱۳۹۶/۷/۱۶
هیچکدوم از ما از همه کارهای برادرانمان خبر نداریم. خواهشا اول یه سوزن به خودمون به یه چوالدوز به بقیه بزنیم. خوبی این دولت اینه که خط قرمزی برای مبارزه با فساد نداره.
امیر۱۱۶۱۴۵۰۹:۱۲:۲۸ ۱۳۹۶/۷/۱۶
پیشنهاد میکنم شعر " محتسب، مستی به ره دید و گریبانش گرفت " از پروین اعتصامی رو حتما یکبار دیگه مرور کنید .
مرد 50ساله بیکار۱۱۶۲۶۳۱۰:۵۵:۰۶ ۱۳۹۶/۷/۱۶
اگر به مرور کردن شعر مرحوم پروین اعتصامی و خواندن شعر و شعار و غیرو ذالک مشکل حل میشه چشم هزار بار میخوانم
ناشناس۱۱۶۱۵۱۰۹:۲۲:۳۴ ۱۳۹۶/۷/۱۶
جهانگيري در مناظره ها حنجره خودشو پاره كرد. مي گفت پدرم كارگر معدن بود. خدا رحمت كند. سوال اين است برادر شما از كج اين همه سرمايه را به تملك در آورده است؟ چه تقسيم كاري است؟ يكي در سياست و ديگري در ثروت اندوزي مشكوك. اگر ناشي از ابتكار و خلاقيت باشد ايرادي نيست افتخار هم است اما و اما ...
ناشناس۱۱۶۱۶۴۰۹:۴۸:۴۲ ۱۳۹۶/۷/۱۶
جهانگیری در ادامه سخنان نیز خود گفت: هیچ کس حق ندارد خودسر به حریم بخش خصوصی تجاوز کند و هر کس غیر از این حرکت کند، قطعا در مسیر آمریکا و دشمن قرار می‌گیرد. مسیر آمریکا ؟؟؟؟؟
ناشناس۱۱۶۵۴۳۱۵:۴۷:۱۳ ۱۳۹۶/۷/۱۶
تضعیف بخش خصوصی تضعیف اقتصاد مقاومتی و در نتیجه کمک به امریکاست
ناشناس۱۱۶۲۰۹۱۰:۲۱:۵۲ ۱۳۹۶/۷/۱۶
معما: دختر وزير آموزش و پرورش، برادر رئيس جمهور، ب ز!!!
ناشناس۱۱۶۳۹۵۱۳:۳۰:۲۲ ۱۳۹۶/۷/۱۶
وقتی ریس ستادمبارزه با فساد برادر ش .....
محمد۱۱۷۲۴۷۱۲:۴۰:۴۰ ۱۳۹۶/۷/۱۷
چرا ریشه یابی نمی کنید که چرا روز نیست که خبر از فساد در یک گوشه ای به گوش نرسد جز این است که قوانین بازدارنده محکم و قوی نداریم؟
ناشناس۱۱۸۷۲۶۰۰:۴۰:۴۴ ۱۳۹۶/۷/۱۹
..خدایا تو ما را به راه راست هدایتمون کن الهم عجل لولیک به ظهور حجه
صادق حقيقت گو۱۲۰۴۰۹۰۶:۵۱:۱۴ ۱۳۹۶/۷/۲۱
از خدا نميترسند اين ها، اينها تازه مقداريست كه رو مىشود درپس پرده چه خبرست؟

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

پربحث‌های اخیر

 1. رونمایی هیوندایی از النترا BTR (+عکس)

 2. فرمانده پیشمرگه: عقب‌نشینی ما از کرکوک تصمیم درستی بود/ نزدیک بود 6 هزار کشته بدهیم

 3. فروش جنجالی ۳ زیر دریایی به رژیم صهیونیستی

 4. توصیه های طب سنتی برای درست آشامیدن آب   

 5. دنیا مجهز به دوربین مداربسته می‌باشد!+عکس

 6. کاریکاتور/خشونت خانوادگی ادامه دارد!

 7. ایران برای کشورهای گروه ۸ اسلامی دانشگاه تاسیس می‌کند

 8. اثر لقمه‌ی شبهه‌ناک  

 9. آخرین عناوین روزنامه‌های سیاسی

 10. بهاره افشاری و سردار آزمون پشت صحنه فیلم «سریک»  

 11. دردسر مترجم موقت وینفرد شفر و احتمال سوژه شدنش مثل مترجم حرف‌های ترامپ!

 12. گوگل به هکرها پول می‌دهد!

 13. حمایت مرکل از کاهش کمک‌های اتحادیه اروپا به ترکیه

 14. خبر مهم مکرون در بروکسل: با امریکا بر سر حفظ برجام توافق کرده ایم

 15. موتلفه: باید با دست پر وارد انتخابات مجلس یازدهم شویم

 16. تلاش کنگره برای تصويب قانونی جهت بازگرداندن تحريم‌های ايران/ جزئیاتی از پیش نویس طرح تشدید قانون نظارت بر برجام/ هفته آینده رای گیری

 17. رئیسی: موشک برای نجنگیدن است، نه جنگیدن

 18. ترامپ با دبیر کل سازمان ملل متحد دیدار کرد

 19. لحظه وحشتناک ترکیدن جک کمپرسی  

 20. مردان واترپلو ایران از سد سنگاپور گذشتند

 21. وزیر خارجه آلمان: هدف ترامپ از بین بردن میراث اوباما از توافق آب‌و هوایی گرفته تا برجام است

 22. جزئیات جدید از طرح سناتورهای آمریکایی برای ملزم کردن ایران به شرایط جدید در برجام

 23. نوه امام خمینی در صف اول نماز جمعه  

 24. سه غایب احتمالی استقلال در دربی

 25. شکستی دیگر برای الخور و سروش رفیعی

پربحث‌های دیروز

 1. وزارت نفت: دختر نماینده مجلس را استخدام نکردیم/ او را «منتقل» کردیم

 2. آیا توتال نیامده می رود؟

 3. نگاهی به طرح اجرای رجیستری/ برای خرید گوشی به چه نکاتی توجه کنیم

 4. بهاره افشاری و سردار آزمون پشت صحنه فیلم «سریک»  

 5. دردسر مترجم موقت وینفرد شفر و احتمال سوژه شدنش مثل مترجم حرف‌های ترامپ!

 6. گوگل به هکرها پول می‌دهد!

 7. حمایت مرکل از کاهش کمک‌های اتحادیه اروپا به ترکیه

 8. خبر مهم مکرون در بروکسل: با امریکا بر سر حفظ برجام توافق کرده ایم

 9. موتلفه: باید با دست پر وارد انتخابات مجلس یازدهم شویم

 10. تلاش کنگره برای تصويب قانونی جهت بازگرداندن تحريم‌های ايران/ جزئیاتی از پیش نویس طرح تشدید قانون نظارت بر برجام/ هفته آینده رای گیری

 11. رئیسی: موشک برای نجنگیدن است، نه جنگیدن

 12. ترامپ با دبیر کل سازمان ملل متحد دیدار کرد

 13. لحظه وحشتناک ترکیدن جک کمپرسی  

 14. مردان واترپلو ایران از سد سنگاپور گذشتند

 15. وزیر خارجه آلمان: هدف ترامپ از بین بردن میراث اوباما از توافق آب‌و هوایی گرفته تا برجام است

 16. جزئیات جدید از طرح سناتورهای آمریکایی برای ملزم کردن ایران به شرایط جدید در برجام

 17. نوه امام خمینی در صف اول نماز جمعه  

 18. سه غایب احتمالی استقلال در دربی

 19. شکستی دیگر برای الخور و سروش رفیعی

 20. حمله انتحاری به مسجد شیعیان در کابل/ شهادت 60 نمازگزار/ داعش مسئولیت حمله را برعهده گرفت

 21. دخالت مجدد فرانسه در امور دفاعی ایران

 22. هادی العامری: حشد شعبی وارد شهر کرکوک نشده است

 23. صالحی: بهتر است به برجام متعهد باشیم

 24. مربی استقلال اجازه صحبت کردن ندارد!

 25. یک کشته در تیراندازی در نزدیکی مسجدی در انگلیس

پربحث‌های هفته

 1. اخراج آقای دوربینی توسط قرائتی/ آقا پاشو برو بیرون، صدبار تو دوربین دیدن ات!   

 2. حکایت استخدام یک ژن خوب در وزارت نفت/ زنگنه: دختر نماینده مجلس صلاحیت داشت، استخدام شد

 3. فتاح خطاب به روحانی: یارانه‌‌ها را قطع کنید من فحش‌ها را می‌پذیرم/ بگویید هرکس نیازمند است برود کمیته امداد/ داعشی‌ها را شبانه جزغاله می‌کنید؛ نمی‌توانید جلوی قاچاق در روز روشن را بگیرید؟

 4. واکنش بهارستان به خبر دیروز احمد توکلی/ احضار وزیر نفت به مجلس به علت کشیدن خط لوله گاز تا ویلای طیب نیا

 5. وزارت نفت: دختر نماینده مجلس را استخدام نکردیم/ او را «منتقل» کردیم

 6. قتل هولناک پسر 2 ساله رشتی به دست دوست مادرش!

 7. واکنش ها به عذر خواهی آقای قرائتی

 8. در حاشیه برخورد خانم نماینده با معاون استاندار خراسان رضوی

 9. طیب نیا مطالب مطرح شده درباره موضوع باغچه سولقان را به شدت تکذیب کرد

 10. عذر خواهی حجت‌الاسلام قرائتی از آقای دوربینی/ همه ما ممکن است اشتباه کنیم

 11. توضیحات جنجالی هاجر چنارانی از درگیری با معاون سیاسی استاندار خراسان رضوی  

 12. از برکات مذاکره؛ دور جدید شعار مرگ بر آمریکا

 13. موضع مشترک اروپا و آمریکا علیه ایران/ دلخوشی به اروپای منهای ترامپ رنگ باخت

 14. روایتی از برخورد خانم نماینده با معاون استاندار خراسان رضوی

 15. مشکل واقعی ما ترامپ نیست، خودمانیم

 16. واکنش کیهان پس از اظهارات ضد ایرانی ترامپ و پاسخ روحانی به او  

 17. دونالد ترامپ: ایرانی‌ها مذاکره‌کنندگان بزرگی هستند/ پایان کامل «برجام» یک احتمال واقعی و قوی است

 18. ترامپ علیه ایران، دنیا علیه ترامپ

 19. انتشار نامه منتشرنشده روحانی به اوباما در سال 2016: رویکرد برد - برد می تواند الگوی مناسبی برای حل اختلافات باشد

 20. از گرا دادن به دشمن در مورد خزانه ی خالی تا بازگشایی پرونده ی تخلفات نفتی دولت نهم و دهم

 21. ماجرای دیوارکشی اطراف مجلس و بناهای تاریخی بهارستان/ چرا خیابان «مردم» بسته شد؟

 22. رییس مجلس کویت نماینده رژیم صهیونیستی را اشغالگر و کودک کُش خطاب کرد  

 23. جلیلی: در دانشگاه‌ها دوره برجام خوانی شروع شود

 24. دختر خاص دیدار نخبگان با رهبری کیست؟  

 25. از قراردادن کودکان 10 ساله در آمار نیروی کار توسط دولت تا لوله کشی انحصاری برای ویلای طیب نیا

پربحث‌های دیروز

 1. آیا توتال نیامده می رود؟

 2. سهم گمرک از هر گوشی چند درصد است؟

 3. مردم چقدر در بانک‌ها سپرده دارند؟

 4. استرالیا با صنعت خودرو خداحافظی کرد

 5. پرداخت سود نقدی سهام عدالت در دستور کار دولت قرار گرفت

 6. نگاهی به طرح اجرای رجیستری/ برای خرید گوشی به چه نکاتی توجه کنیم

 7. بدهی موبایل قابلیت پرداخت قسطی دارد؟

 8. چگونه گوشی قاچاق را تشخیص دهیم؟

 9. بازار مسکن بدون جهش قیمت تا پایان سال

 10. لبنان پس از ۱۲ سال صاحب بودجه شد

 11. رشد اقتصادی چین در ربع سوم سال کند شد

 12. معاون وزیر کشور: برای وضع درآمدی شهرداری های خوزستان متاسف شدم

 13. رشد ۳۸ درصدی واردات روغن پالم در نیمه نخست امسال

 14. ۲میلیون ایرانی نه شاغل هستند، نه بیکار+جدول

 15. اذعان معاون زنگنه به بی‌نظمی در واردات بنزین/ زیان ۱۵۰ میلیارد تومانی از جیب کیست؟

 16. نوبخت: رییس‌جمهور برج‌سازی در بافت‌ فرسوده را ابلاغ کرد

 17. جدول زمان‌بندی بودجه سال۹۷/آیا بودجه تا نیمه آبان به مجلس می‌رسد؟

 18. اجرای ناقص آزادسازی قیمت بلیت هواپیما/ بازار چارتری ها داغ شد

 19. آخرین عناوین روزنامه‌های اقتصادی

پربحث‌های هفته

 1. حکایت استخدام یک ژن خوب در وزارت نفت/ زنگنه: دختر نماینده مجلس صلاحیت داشت، استخدام شد

 2. فتاح خطاب به روحانی: یارانه‌‌ها را قطع کنید من فحش‌ها را می‌پذیرم/ بگویید هرکس نیازمند است برود کمیته امداد/ داعشی‌ها را شبانه جزغاله می‌کنید؛ نمی‌توانید جلوی قاچاق در روز روشن را بگیرید؟

 3. واکنش بهارستان به خبر دیروز احمد توکلی/ احضار وزیر نفت به مجلس به علت کشیدن خط لوله گاز تا ویلای طیب نیا

 4. طیب نیا مطالب مطرح شده درباره موضوع باغچه سولقان را به شدت تکذیب کرد

 5. قیمت عجیب پژو 2008 در بازار آزاد+عکس

 6. مهدی جهانگیری همچنان در بازداشت است/ پرونده در حال طی مراحل تحقیقات و مستندسازی است

 7. آیا توتال نیامده می رود؟

 8. سهم هر ایرانی از درآمدهای نفتی چقدر است؟

 9. دهن‌کجی بازار سرمایه به سخنان ضدایرانی ترامپ/روند افزایشی رشد شاخص ادامه دارد

 10. این نفت لعنتی

 11. گوشت های بی‌کیفیت در راه بازار/ چرا مردم باید هزینه ضعف نظارت را بپردازند؟

 12. معطل ماندن مطالبه 21 ساله رهبری و سنگ‌اندازی‌های ناتمام وزارت نیرو

 13. پاسخ حاجي دليكاني به طيب نيا / چرا همسايگان وزير "مجوز" ندارند؟!

 14. انتقاد توکلی به یک رانت عمرانی/ گاز فقط به خانه وزیر سابق رسید

 15. درباره واردات 6 میلیون گوسفند مجازی به کشور

 16. قوانین اجاره خانه در آلمان+ فیلم

 17. واکنش بازارهای مالی ایران به سخنان ترامپ/ دلار 4000 تومان ماند/ بورس رشد کرد

 18. زنگ خطر جدید برای ترانزیت ایران/ دومین مرز فعال بسته شد

 19. «کم‌ فروشی سکه» حقیقت دارد؟

 20. توتال‌ می ماند بويینگ می رود‌؟

 21. کشتي به‌گل‌نشسته کشاورزی ايران

 22. چرا تِیلِر، جایزۀ خود را به غیرعقلایی‌ترین شکل ممکن خرج می‌کند؟

 23. آبونمان از قبوض گاز حذف می‌شود+سند

 24. بانک‌های خصوصی زیر بار کاهش نرخ سود بانکی نمی‌روند

 25. سوء‌استفاده تازه فرودگاه نجف در ایام زیارتی اربعین

آخرین عناوین