هتل بین المللی

سهامداران عدالت؛ بدهکار یا طلبکار؟حقوق 49 میلیون سهامدار در خطر است

غلامرضا انبارلويي، گروه اقتصادی الف،   3960715092 ۱۵ نظر، ۱ در صف انتشار و ۵ تکراری یا غیرقابل انتشار
سهامداران عدالت؛ بدهکار یا طلبکار؟حقوق 49 میلیون سهامدار در خطر است

كليه مصوبات هيئت  وزيران و كميسيون هاي متشكل از چند وزير براي تطبيق با قوانين و مقررات موضوعه بايستي براي رئيس مجلس ارسال و عدم مغايرت آن طبق اصل 138 قانون اساسي يا مغايرت آن به منظور اصلاح مصوبه توسط رئيس قوه مقننه اعلام و در روزنامه رسمي كشور براي اطلاع عموم منتشر شود و تمام مصوبه يا بخشي از آن كه  مورد ايراد قرار گرفته پس از اعلام رئيس مجلس،اعتبار اجرايي ندارد.

اما مصوبات شوراهاي استاني و عالي چطور. اين مصوبات هم همين حكم را  دارد. پرسش اين است كه تا كنون چند مصوبه شوراهاي استاني يا عالي براي طي اين طريق قانوني به رئيس مجلس ارسال و در هيئت  تطبيق مصوبات دولت با قانون بررسي شده است؟ پاسخ به چنين پرسشي را بايد مراجع صدور چنين مصوباتي بدهند آنهم به مردم . مردمي كه صاحب حق و حقوق مكتسبه از طريق چنين مصوباتي هستند.

مهم‌ترين اين مصوبات از نظر دامنه شمول حقوق مردم، مصوبات شوراي عالي اجراي سياست‌هاي مرتبط با اصل 44 است كه بيش از 49 ميليون نفر را از طريق سهام عدالت شامل مي شود . توجه و تدقيق به مراتب زير اشاره اي است كه به حق مكتسبه سهامداران عدالت در آخرين مصوبه اين شورا و تصميمات مترتب برآن از سوي سازمان خصوصي سازي؛

1- شوراي عالي اجراي سياست‌هاي كلي اصل 44 قانون اساسي در جلسه مورخ 15/8/95 در 4 بند و تبصره مواردي را تصويب و با امضاء وزير سابق امور اقتصاد و دارايي ابلاغ كرده است.(1)

2- در تبصره بند يك اين مصوبه مالكين سهام عدالت كه برگ سهام مسلم  الصدور يك ميليون توماني را از سال 84 تاكنون يعني بيش از 11 سال است كه در اختيار دارند ، به جاي مالك و سهامدار شناخته شده اند ، صرفا مشمولين نهايي سهام عدالت محسوب

مي شوند . تبديل نام مالك و صاحب سهمي كه برگ سهام در دست دارد به مشمول چه معني دارد؟اين يعني نفي مالكيت!

3-در ادامه اين تبصره آمده سازمان خصوصي سازي موظف است نسبت به تنظيم و ارائه صورت حساب و تسويه اقساط به اين مشمولين پس از پايان دوره اقساط اقدام كند . معنا و مفهوم اين متن بدهكار شناخته شدن مالكين و صاحبان سهامي است كه 10 سال سود سهام دريافت نكرده اند و از اين باب طلبكارند اما مصوبه مي گويد بدهكارند و بايد بدهي خود را طي اقساط بدهند . سهامدار در يك بنگاه اقتصادي طلبكار است يا بدهكار؟ پس سود سهام بنگاهي را كه سهامش را طي سند مسلم‌الصدور در اختيار دارد چه مي شود؟ اين سود چقدر بوده و با چه مبلغي از بدهي تهاتر شده كه صاحب سهم مانده آن را بدهكار شده است؟

4- در تبصره 2 بر سهامداران عدالت كه به جاي عنوان مالك سهم، مشمول ناميده شده اند منت گذاشته‌اند و گفته شده صاحبان سهامي كه مددجوي كميته امداد و بهزيستي هستند 50 درصد در پرداخت اقساط بدهي شان تخفيف مي گيرند و اين تخفيف به حساب كمك بلاعوض دولت به اقشار كم درآمد منظور مي شود . آيا  منتي از اين بالاتر به يك صاحب سهم و سهامداري كه قانونگذار او را مالك قدرالسهم مال خودش هست مي شناسد، مي توان سراغ گرفت؟سكوت مصوبه در مورد تأمين اعتباراين كمك و تقويم مبلغ آن، اين مصوبه را در مغايرت با قانون موضوعه قرار داده است.

5-در تبصره 3 دوره محاسبه اقساط سهام عدالت كه معلوم نيست قسط وام است يا قسط سهم سود براي همه سهامداران 49 ميليوني دوره مالي از 1/1/85 تا نيمه اول سال 95 تعيين شده است . در اين مورد گفتني است كه اولا سال مالي از اول فروردين شروع

و به اسفند همان سال ختم مي شود (2). تقليل سال مالي به نيمه سال مغاير قانون محاسبات عمومي است .در ثاني مگر همه اين 49 ميليون نفر يك دفعه مالك سهم شده اند و در يك سال برگه سهام دريافت داشته اند يا به تدريج و طي 10 سال . چرا اين محاسبه بايد به صورت علي الرأس يك جا به صورت دفعه واحده طي يك دوره 10 ساله مورد محاسبه قرار گيرد؟

6- در تبصره 4 اين مصوبه، شورا با قيد در صورتي كه بهاي سهام مشمولين در يك مهلت زماني تسويه نشود آنان از تعلق بقيه سهام تلويحاً محروم شده اند آيا با مصوبه يك شورا در يك تبصره

مي شود مالكي را از حق مالكيت با عنوان تعلق نمي گيرد محروم كرد؟ قانون مدني و ساير قوانين و مقرراتي را كه مالكيت را در جمهوري اسلامي ايران به رسميت مي شناسد چه مي شود؟

7- موضوع بند 2 مصوبه - تعيين نرخ وجه التزام و خسارت تاخير تاديه اقساط شركت هاي سرمايه پذيري است كه تا پايان سال 95 سود سهام متعلق به سهام عدالت را پرداخت نكرده اند، مي باشد .

مخاطب اين بخش از مصوبه كيست؟ و طرف پرداخت  كننده سود سهام عدالت كه سهم سود سهام عدالت را پرداخت نكرده كيست؟ مگر خود دولت مسئول اين پرداخت نيست؟ في‌المثل در هفت پالايشگاه كشور كه تحت مديريت دولت است طبق قانون فقط 40 درصد سودش درآمد عمومي است كه به حساب رديف درآمدي 130101بايد واريز شده باشد 60 درصد بقيه سود سهام را مگر نبايد مسئولين دولتي به حساب ديگر سهامداران از جمله سهام عدالت به خزانه واريز كرده باشند آيا واريز كرده‌اند؟ اگر مديران پالايشگاه‌ها و دولت و وزارت نفتي كه آنها را منصوب كرده اند چنين تخلفي را  مرتكب شده اند و سهم سود سهام عدالت را واريز نكرده اند ، صاحبان سهام عدالت كه يك ريال در طي 10 سال گذشته سود دريافت نكرده اند چه گناهي كرده اند؟

8- مگر مي شود وجه التزام و خسارت تاخير تاديه و جريمه تاخيري را كه متوجه دولت به‌ ما هو مديران منصوب دولت در بنگاه هاي عظيم اقتصادي است را با صدور اينگونه مصوبات بخشود يا در مورد آن غيرمالك سهم تصميم بگيرد و يا عدم نفع آن را بر صاحبان اصلي سهام عدالت تحميل كرد.آيا اين تحميل، وجه شرعي و قانوني دارد؟

9- در بند ديگر اين مصوبه كه مربوط به ديگر واجدين شرايط دريافت سهام عدالت است و چالش‌هاي قيمت گذاري بنگاه‌هاي باقي‌مانده كه ربطي به 49 ميليون سهامداري كه طبق اسناد

مسلم الصدور برگه سهام يك ميليون توماني را در طي دوره زماني 84 تا 96 در دست دارند، ندارد.

10- ختم كلام .با توجه به اعلام سازمان خصوصي سازي كه در زيرنويس اخبار سراسري اعلام شده هر سهامدار عدالت كه بدهي خود را به دولت نپردازد سهم سهامش به نفع دولت مصادره خواهد شد. لازم است مراجع نظارتي در مورد اين مصوبه و اعتبار اجرايي آن كه  مغاير قانون اساسي و قانون مدني و موجب سلب مالكيت خصوصي 49 ميليون سهامدار مي شود اقدام  نمايند تا موجب رجوع سهامداران به مراجع و محاكم قضائي براي احقاق حق خود نشود.

پي نوشت:

1- ابلاغيه شماره 167979 مورخه 14/2/95

2- ماده 6 قانون محاسبات عمومي

عضویت در کانال تلگرام الف

عناوین مرتبط

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

علی۱۱۵۴۹۲۱۲:۲۸:۵۵ ۱۳۹۶/۷/۱۵
آخ که حرف دل مارا زدی. بدترین سهم ها توی بورس دوره بازگشت سرمایشان بیشتر از 6 یا 7 سال نیست. پالایشگاهی که سال 91 ای پی اس 300 تومانی داشت به ناگهان سودش را در سال بعد درحد صفر اعلام میکنه سال 94 در حد 20 ریال تقسیم سود داره با نفت حدود 40 دلار سال بعد یعنی 95 بانفت 50 دلار 190 تومان سود اعلام میکنه بدون هیچ گونه نوسازی و یا سرمایه گزاری خاصی. هر وقت پول کم بیارند دستشان را می کنند در جیب سهامدار و سهام عدالت هم مستثنا نیست
رضا۱۱۵۴۹۵۱۲:۳۴:۳۲ ۱۳۹۶/۷/۱۵
خدا پدر و مادرت را بیامرزد با این مقاله . واقعا بنده که نفهمیدم دولت الان میخاد 500 تومن از من بگیره تا 100 تومن سود به من بده؟سوادم هم در حده صفره
سرباز۱۱۶۴۳۵۱۴:۱۱:۳۷ ۱۳۹۶/۷/۱۶
دولت بدنبال بازی برد -باخت به نفع خوداز کیسه ملت است.مثل بقیه بازیهایش! دولت با تهدید سهام داران دو هدف را دنبال می کند که هدف اولی بسیار مهمتر است: 1- درامد زایی از جیب مردم.فرضا 40 میلیون نفر بابت مالکیت تمام ارزش سهامشون بخواهند با پرداخت حدود 500 هزارتومان، اینکار انجام بشود.لذا دولت 20 هزار میلیارد تومان(40000000*500000=20000000000000 تومان) درامد کسب میکند و این درحالی است که دولت هیچ زمان مشخصی برای اعطای مالکیت به سهام داران و حق فروش سهامشان اعلام نکرده است و این به معنی نقد مردم را بر میدارد و نسیه میدهد.مثل کاری که امریکا در برجام سر روحانی و دولت باسوادش درآرود!.تاسیسات هسته ای را تعطیل کرد تا تحریم ها لغو شود و رونق اقتصادی شود که نشد! ظاهرا دولت از این تجربه زشت .. 2-بی اثر کردن خصوص سازی و بازگشت سیطره دولت بر رانت خواهی و سرمایه سالاری.بدین صورت که عملا با عدم پرداخت مابه تفاوت قیمت سهام توسط مردم تا پایان مهرماه، دولت بر نصف سهام عدالت مردم سیطره یافته و هر گونه بخواهد با آن رفتار می کند و سرمایه سالاران به راحتی از محل آن به منافع سرشار مالی با تعیین سرنوشت مدیریت آن شرکتها نائل می شوند! کما اینکه الان هم تا حدودی هستند!
هموطن۱۱۵۵۰۲۱۲:۴۴:۲۱ ۱۳۹۶/۷/۱۵
من هنوز نمی توانم درک کنم که چرا باید 500هزارتومان به حساب سازمان خصوصی سازی واریز کنم تا ان سازمان مبلغ 60تومانش را به عنوان سود به حساب من واریز کند؟! مگر ده سال پیش به همه مردم یک مبلغ ثابت به عنوان سهام عدالت داده نشده ؟
ناشناس۱۱۵۵۱۱۱۲:۵۱:۵۰ ۱۳۹۶/۷/۱۵
آخه مورچه چیه که کله پاچش چی باشه یک میلیون تومن می خوان سهام به مردم (که حقشان است) بهند هزارتا سنگ جلوی پایشان ماندازند . البته اینطوری ملت سرگرم میشن.
ناشناس۱۱۵۵۵۳۱۳:۳۲:۵۷ ۱۳۹۶/۷/۱۵
انگار اراده ای برای اصلاح امور واجود ندارد.
ناشناس۱۱۵۶۹۲۱۵:۵۷:۴۴ ۱۳۹۶/۷/۱۵
کلا دست دولت همواره تو جیب مردمه
ناشناس۱۱۵۷۱۳۱۶:۳۲:۰۲ ۱۳۹۶/۷/۱۵
شخصا افراد و خانواده‌های زیادی رو می‌شناسم که بخاطر قصور دولت در اطلاع‌رسانی، زمان ثبت درخواست ناچارا پذیرفتند الباقی بدهی که حدود ۴۸۰،۰۰۰ تومان هست رو بپردازن، و حالا که متوجه شدن ضرورتی در کار نبوده پشیمان هستن، درحالیکه هیچ گزینه‌ای برای اصلاح اشتباه در سایت قرار داده نشده، و نهایتا به همین دلیل پیگیری نکردن و از حقشون محروم شدن
ناشناس۱۱۶۱۶۲۰۹:۴۵:۵۳ ۱۳۹۶/۷/۱۶
وقتی به شخصی رای میدن که رسماً توی تلویزیون میگه دست دولت باید توی جیب مردم باشه نه دست مردم توی جیب دولت، همین میشه! این سهم که تازه برای اقشار ضعیف و متوسط منظور شده بوده، حالا تازه میگن بیا یه پول هم دستی بده ما! شما برنده سود سهام عدالت به مبلغ 60هزار تومان شده اید که برای دریافت آن مبلغ 500هزارتومان بابت حق الزحمه ارسال مرحمت کنید! واقعاً شبیه به .. عمل میکنند. ضمناً، چه مالکیتی هست که ملکیتش معلوم نیست! آقا جان، پدر بازنشسته ما الان صاحب سهم کجا هست دقیقاً؟ ملکش معلوم نیست، دارن تهدید به سلب مالکیتش هم میکنند. حلال خور تر از این مدیران دولتی، راییساشون هستند!
علی۱۱۶۵۰۰۱۵:۱۴:۳۵ ۱۳۹۶/۷/۱۶
هر چی حساب کردم که دولت ۵۰۰ هزار تومان می خواد که ۶۰ تومان سود بده به این نتیجه رسیدم که دولت می خواد حتی ازسود بانکی این ۵۰۰ هزار تومان هم کمتر به مردم بده . خیلی بیشرمی است که روز روشن می خوان از این مردم بیچاره ....
ناشناس۱۱۵۹۷۶۰۰:۱۰:۲۴ ۱۳۹۶/۷/۱۶
اگه.شرکت ها در این دوره 10ساله افزایش سرمایه داشته اند حق صاحب سهمه نه دولت که الان مابه ازا می خواد
حسن۱۱۶۰۵۲۰۷:۳۰:۲۱ ۱۳۹۶/۷/۱۶
این هم از دولت حقوقدان!!
ناصر۱۱۶۰۹۸۰۸:۲۹:۱۲ ۱۳۹۶/۷/۱۶
مردم مالک سهام اختصاص یافته بر اساس قانون هستند، مگر میشود بدون رجوع به نظر سهام داران ارزش سهامش را کم کرد. اگر لازمست باز هم باقیمانده ارزش سهام از سود سالیانه مثل گذشته تامین شود.
ناشناس۱۱۶۲۶۰۱۰:۵۳:۵۲ ۱۳۹۶/۷/۱۶
سوال اینجاست که اصلا این سهام به چه کسانی تعلق گرفت؟بنده که بیست سال در شرکتهای خصوصی کارگر هستم چرا هیچ سهامی به من تعلق نگرفت؟؟؟
ناشناس۱۱۷۰۱۸۰۷:۴۴:۲۴ ۱۳۹۶/۷/۱۷
کسانی که سهام نگرفتند چه؟
تجارت نیوزایرانسلمادیرانسام سیر

پربحث‌های امروز

 1. خط هفت مترو تا خرداد ۹۷ افتتاح می‌شود

 2. اسکولاری: رونالدو از من درباره چین سوال کرده

 3. ساعت10:40 سه شنبه/ ترافیک نیمه سنگین در آزادراه «قزوین-رشت»

 4. کرباسیان:پرداختهای عمرانی۴۲درصد افزایش یافت/۷۰درصد درآمد امسال غیرنفتی بود

 5. رانندگان قانونمند در ایام نوروز جایزه می‌گیرند

 6. بازدید خانواده های جانباختگان سانحه سقوط هواپیمای ATR از محل سقوط  

 7. خستگی و خواب آلودگی رانندگان علت ۴۰ درصد تصادفات نوروزی

 8. یورش صهیونیستها به قدس و کرانه باختری/۱۷ فلسطینی بازداشت شدند

 9. معاون عملیات سازمان امداد و نجات مطرح کرد: آسیب 1400 مسافر طی 5 روز گذشته در تصادفات

 10. مسئولان گزارش عملکرد سال 96 درباره شعار سال را ارایه دهند

 11. جشنواره "گل و گیاه" در رشت به روایت تصویر

 12. کارت‌های ملی یک سال دیگر هم اعتبار دارند+سند

 13. اشتری: هیچ تهدیدی در مرزها متوجه ما نیست /اجرای طرح نوروزی ناجا با مشارکت نیم میلیون نیرو

 14. | بازار سنندج در آستانه سال نو به روایت تصویر

 15. ساعت 10 سه شنبه/ وضعیت جوی و ترافیکی جاده‌های کشور در آخرین ساعات سال ۹۶

 16. ‌مصدومیت 25 نفر در تصادف زنجیره‌ای محور بافت - رابر

 17. اسد در پیام تبریک به پوتین مشارکت روسیه در نابودی تروریسم را ستود

 18. معرفی فوتبال ایران در دیلی میرور/ شکست مراکش کلید شگفتی سازی ایرانی‌ها

 19. قاضی‌پور:دولت روحانی فاتحه اقتصاد مقاومتی را خواند/ انتقاد از واردات بی‌رویه

 20. ژاوی دو سال دیگر در السد ماندنی شد

 21. تهدید بازیکنان سیرالئون: پول ندهید از ایران نمی‌رویم!

 22. روغن زیتون می‌تواند مرطوب کننده خوبی برای پوست باشد؟

 23. ترافیک جاده شمال همچنان نیمه سنگین

 24. چگونه نفت در مرز ۵۰ سالگی ملی شد؟

 25. بحران ریزگردها؛ از اقدامات تسکینی تا درمانی قطعی

پربحث‌های دیروز

 1. اولین واکنش وزیر ارتباطات به احتمال فیلتر دوباره تلگرام/ مجوز دسترسی پیام رسان‌های داخلی به منزله جاسوسی نیست

 2. مهم‌ترین و به‌یادماندنی‌ترین جمله‌ی رهبر انقلاب در سال ۹۶ کدام است؟

 3. بخشنامه های تزئینی و دستورات نمایشی/ مدارس تا 23 اسفند باز بودند!

 4. انتخاب نجفی برای شهرداری تهران از اول اشتباه بود / شهردار باید مورد قبول همه جناحها و ارکان نظام باشد

 5. در تصادف پراید و هیوندا؛ هر پنج سرنشین پراید کشته شدند، سرنشینان هیوندا زخمی شدند

 6. پوتین برای چهارمین بار رئیس جمهور روسیه شد

 7. تصاویری از بازگشت دو کاپیتان به تیم ملی فوتبال  

 8. آراستگی از اخلاق مومنان است  

 9. جان مریم چشماتو واکن،سری بالا کن!

 10. پرواز موفقیت آمیز هواپیمایی با بزرگترین موتور جت دنیا

 11. ترکیه: ماموریتمان در عفرین هنوز تمام نشده است

 12. آنچه بیماران قلبی باید پیش از سفر بدانند

 13. دیدار پوتین و رقبا بعد از انتخابات  

 14. ترامپ: به اعدام برای فروشندگان مواد مخدر تمرکز می کنیم

 15. دزدی یا یادگاری‌هایی از هتل‌ها

 16. دی میستورا: سوریه شاهد تجزیه فاجعه بار است

 17. زمین لرزه 4.9 ریشتری کهگیلویه و بویر احمد را لرزاند

 18. تهران در آغازین روز بهار پنج درجه گرم می شود

 19. سامانه سهام عدالت از دسترس خارج می شود

 20. عرضه نوروزی کالاهای اساسی با نرخ مصوب

 21. آخرین وضعیت جوی کشور در ساعات آتی

 22. تحولی انقلابی در درمان ام‌اس با پیوند سلول‌های بنیادی خون‌ساز

 23. تصویر متفاوت حمید فرخ‌نژاد روی پول هندوستان

 24. واکنش حماس به اتهامزنی محمود عباس

 25. تاکید آلمان بر ضرورت حفظ برجام و مقابله با فعالیت‌های منطقه‌ای ایران

پربحث‌های هفته

 1. "عفاف و کرامت" زن شرقی، یا "بردگی جنسی" زن غربی؟

 2. بیانیه نماینده‌ای که نام موزه لوور را اشتباهی تلفظ کرد‌

 3. نجفی استعفا داد/ محسن هاشمی: در اولین جلسه بعد از نوروز استعفای نجفی بررسی می شود

 4. ترامپ زنگ خطر را برای توافق هسته ای به صدا در آورد/ هدیه بزرگ کاخ سفید به نتانیاهو و محمد بن سلمان/ سناریوهای ایران در قبال خروج آمریکا از برجام چه خواهد بود؟

 5. کیم عاقل, ترامپ عاقل تر‎

 6. توییت احمد توکلی، اصلاح‌ طلبان را بهم ریخت + تصاویر

 7. استیون هاوکینگ درگذشت

 8. اسم این موزه چی بود؟  

 9. سوال دوم از رییس جمهور هم هوا شد! / اسامی ۵۸ نماینده ای که امضای خود را پس نگرفتند + سند

 10. احمد توکلی خبر داد؛ دستور ویژه به رئیس دفتر بازرسی رهبری

 11. کارگر اخراجی شهردار را به آتش کشید  

 12. مذاکرات پنهان با اروپائیها / فرانسه نقش آمریکا را بازی می کند / خروج احتمالی آمریکا از برجام در اردیبهشت

 13. احمد توکلی : معترض ترین و صریح ترین نماینده مجلس در دوره احمدی نژاد بودم/ تنها جایی که مساله املاک نجومی را پیگیری کرد، دیده بان شفافیت و عدالت بود

 14. دلخوشی به اروپا هم رنگ باخت / سال 97 به چه چیزهایی فکر کنیم ؟

 15. اسفندیار رحیم مشایی بازداشت شد

 16. دلیل استعفای شهردار تهران اعلام شد

 17. سرقت دستگاه خودپرداز از میدان ونک با ۶۷ میلیون تومان وجه نقد  

 18. چهارشنبه سوزی با ۲۰۸۲ مصدوم و ۴ فوتی/ قطع عضو به عدد ۱۸ رسید/ سوختگی و مشکلات چشمی رتبه اول و دوم آسیب‌ها +تصاویر

 19. موسسه ژئوفیزیک، صدا و سیما و اوقات شرعی

 20. اولین واکنش وزیر ارتباطات به احتمال فیلتر دوباره تلگرام/ مجوز دسترسی پیام رسان‌های داخلی به منزله جاسوسی نیست

 21. احمد توکلی: از مردم حلالیت می‌خواهم/ برخی مسئولان در تخلف موسسات مالی شریک بودند/ ماجرای تهدید به اعتراض خیابانی

 22. عباس آخوندی در وزارت راه و شهرسازی ماندنی شد+ جزییات شمارش آرای استیضاح

 23. دبیر شورای عالی فضای مجازی: ادامه فعالیت تلگرام با وضعیت فعلی به صلاح نیست/ باید به فکر جایگزین باشیم

 24. شرکت اپل دسترسی به اپ استور در ایران را مسدود کرد

 25. عروس ارشد ترامپ، درخواست طلاق داد +عکس

پربحث‌های دیروز

 1. سامانه سهام عدالت از دسترس خارج می شود

 2. عرضه نوروزی کالاهای اساسی با نرخ مصوب

 3. مصوبه حداقل مزد سال آینده به امضای دولت و کارفرمایان می‌رسد

 4. قطر از بزرگ‌ترین بانک امارات شکایت کرد

 5. حداقل دستمزد کارگران ۲۰ درصد افزایش یافت/ تعیین میزان افزایش سایر سطوح مزدی به آینده موکول شد

 6. «طرح اعاده اموال نامشروع مسئولین» ضروری یا تکراری؟/ برای رسیدگی به اموال مسئولان خلاء و نقض قانونی داریم یا انگیزه و اراده نداریم؟

 7. چند درصد مخازن سدهای تهران پر است؟

 8. زمان پرداخت باقی مانده سود سهام عدالت

 9. عرضه نوروزی کالاهای اساسی با نرخ مصوب

 10. ابلاغ آیین نامه اجرایی ایجاد دفاتر خدمات الکترونیک قضایی و کانون آن‌ها از سوی رئیس قوه قضاییه

 11. آخرین قیمت ها از بازار ارز/ دلار ۴۸۷۵ تومان/ سکه طرح جدید یک میلیون و ۶۱۶ هزار و ۷۰۰ تومان

 12. واعظی: حمایت از کارگران و افزایش حقوق رویکرد دولت است

 13. دیده‌بان شفافیت و عدالت خبر داد؛ پیگیری پرونده‌های قاچاق و جلوگیری از فرار مالیاتی در نشست با رئیس گمرک

 14. با وجود دلار ۴۸۰۰ تومانی و عوارض خروج ۲۰۰ هزارتومانی، گردشگران ایرانی‌ در سفر به ترکیه رکورد شکستند

 15. مهمترین تحولات اقتصادی سال ۹۶ چه بود؟

 16. بیمه‌ نامه شخص ثالث در سال ۹۷ افزایش قیمت ندارد

 17. افت قیمت رسمی دلار / نرخ هر دلار دولتی ۳۷۶۹ تومان

 18. احیای صنعت نفت با مدیرانی واقعا نفتی

 19. زنگنه: نفت ملی یعنی تصمیم‌ گیری درباره تولید در تهران گرفته شود نه در لندن

 20. توقف نوروزی حراج سکه/ آغاز عرضه از ۱۴ فروردین

 21. قیمت خودروهای داخلی در آخرین روز سال

 22. جلسات تعیین حداقل دستمزد ۹۷ ؛ همچنان بدون نتیجه

 23. از سرگیری پرواز ATR های هواپیمایی آسمان

پربحث‌های هفته

 1. توییت احمد توکلی، اصلاح‌ طلبان را بهم ریخت + تصاویر

 2. سوال دوم از رییس جمهور هم هوا شد! / اسامی ۵۸ نماینده ای که امضای خود را پس نگرفتند + سند

 3. احمد توکلی : معترض ترین و صریح ترین نماینده مجلس در دوره احمدی نژاد بودم/ تنها جایی که مساله املاک نجومی را پیگیری کرد، دیده بان شفافیت و عدالت بود

 4. دلخوشی به اروپا هم رنگ باخت / سال 97 به چه چیزهایی فکر کنیم ؟

 5. احمد توکلی: از مردم حلالیت می‌خواهم/ برخی مسئولان در تخلف موسسات مالی شریک بودند/ ماجرای تهدید به اعتراض خیابانی

 6. قول جهانگیری برای برگزاری جلسات ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی

 7. سال آینده حقوق‌ها چقدر اضافه شود؟ +جدول

 8. مصوبه جدید دولت درباره واردات خودرو/ افرادی که نمی توانند خودرو وارد کنند

 9. آخرین مکالمات خلبان و کمک خلبان هواپیمای A.T.R با یکدیگر/ اظهارت کمک خلبان برای برگشت و 2 اخطار سیستم حسگر

 10. نوبخت: اگر در دولت، کسی انقلابی نبود نمی دانم باید اخراجش کنیم یا تبعید/ حقوق همه دستگاه‌ها را پرداخت کرده‌ایم

 11. آخوندی: جنوب کشور مکان مناسبی برای زندگی، کار و تولید ثروت است

 12. بانک مرکزی: تنها 1.2 درصد از سپرده گذاران موسسات غیرمجاز پول خود را به طور کامل دریافت نکردند

 13. افزایش ۳۰ درصدی قیمت مواد شوینده در سال آینده

 14. نشست شورای عالی کار برای تعیین دستمزد ۹۷ بدون نتیجه به پایان رسید

 15. سناریوهای افزایش دستمزد ۹۷ کارگران

 16. چگونه مصرف بنزین خودرو را کاهش دهیم؟

 17. فساد، کشور را زمینگیر می‌کند

 18. وزیر کار: تعیین مزد ۹۷ بر اساس «سبد معیشت» و «تورم»/ به دنبال افزایش قدرت خرید کارگران هستیم

 19. شفافیت، دلیل مخالفت با استارت‌آپ‌های بیمه‌ای

 20. برگزاری نشست تعیین دستمزد کارگران با حضور ۳ وزیر

 21. ماموریت کمیسیون عمران به 2 خلبان زبده برای بررسی علت سقوط هواپیمای A.T.R

 22. برخورد دوگانه با تخلفات خودرویی/ ابهامات قاچاق خودرو با ۱۹هزار ثبت سفارش شائبه‌دار

 23. سکه طرح قدیم گران شد/ نرخ دلار به ۴۸۱۰ تومان رسید

 24. پاسخ وزارت صنعت به ادعای واردکنندگان خودرو: خودتان پرونده دارید!

 25. نرخ رشد ۹ ماهه اقتصادی با نفت ۴.۴ و بدون نفت ۴.۷ درصد

آخرین عناوین