نیسان

روحانی: برجام پیروزی اخلاقی ما بود/ منافع ایران با روی کار آمدن ۱۰ تا ترامپ دیگر هم از بین رفتنی نیست

گروه سیاسی الف،   3960715079 ۳۸ نظر، ۳ در صف انتشار و ۲۸ تکراری یا غیرقابل انتشار
روحانی: برجام پیروزی اخلاقی ما بود/ منافع ایران با روی کار آمدن ۱۰ تا ترامپ دیگر هم از بین رفتنی نیست

رئیس جمهور گفت: نقد باید مخصوصاً در دانشگاه آزاد باشد. اگر استاد یا دانشجویی نقدی دارد که مورد پسند من نباشد باید تشویق شود چون او نظر خود را گفته است.

حجت‌الاسلام روحانی در مراسم آغاز سال تحصیلی دانشگاه‌ها با تبریک آغاز سال تحصیلی اظهار داشت: برای ما آغاز دوران تحصیلات حائز اهمیت است و هر چه که در کشور داریم و هر توانایی که داریم از علم است که توانا بود هر که دانا بود. همه توانایی‌های ما از علم و دانش و دانایی است.

وی با اشاره به همزمانی آغاز سال تحصیلی با ایام سوگواری اباعبدالله‌الحسین (ع) اظهار داشت: این بزرگ‌ترین منبع انگیزشی برای جامعه ما در مسیر استقامت و اصلاح جامعه است. حادثه عاشورا و فرهنگ مکتب امام حسین (ع) یک تابلوی کامل با همه دقت‌ها و ظرافت‌ها است، اما معمولاً ما به گوشه‌ای از این تابلو بیشتر نظر می‌افکنیم.

روحانی ادامه داد: آزادی، ایستادگی، استقامت، ایثار و فداکاری بخشی از این تابلو بزرگ است، اخلاق، صلح‌دوستی، اصلاح جامعه، هدایت مردم، دلسوزی حتی برای دشمنان بخش دیگری از این تابلو است که کمتر به آن توجه می‌کنیم.

رئیس‌جمهور اظهار داشت: امام حسین (ع) قبل از آغاز قیام ابتدا با حاکم مدینه صحبت کرد و استدلال آورد حالا نمی‌گوییم مذاکره چون عده‌ای بدشان می‌آید می‌گوییم حرف زد، سخن گفت. امام حسین (ع) به او گفت که چرا من بدعت نمی‌کنم و دلایل خودش را برشمرد حاکم مدینه نپذیرفت. همان جا می‌تو انست جنگ شروع شود اما امام حسین (ع) نگذاشت این جنگ شروع شود حالا به چه دلیل بحث سر جای خودش است امام حسین مهلت خواست تا بیندیشد و در نهایت پاسخ دهد و در این فرصت از مدینه خارج شد. حالا اگر توضیح دهیم امام حسین (ع) مخفیانه از مدینه خارج شد عده‌ای ممکن است بدشان بیاید و بگویند امام حسین (ع) مرد شجاعت است و پنهانی خارج نمی‌شود و حتی ممکن است در آیه قرآن خدشه وارد کنند. 

روحانی با اشاره به ماندن امام حسین (ع) در مکه و فرستادن نامه برای مردم کوفه، گفت: امام حسین (ع) فرمود برای حرمت حرم از مکه خارج می‌شوم در روایات داریم که حرمت مؤمن همانند حرمت کعبه است و امام حسین (ع) برای اینکه حرمت کعبه شکسته نشود از کعبه خارج می‌شود و چقدر آسان در جامعه ما حرمت افراد و جایگاه و شخصیت آنها افراد خدوم و خدمتگزار و محبوب مردم چقدر راحت این حیثیت و این جایگاه شکسته می‌شود توسط برخی قلم‌ها و برخی زبان‌ها

وی ادامه داد: دانشگاه برای این است که ما با مکتب امام حسین (ع) آشناتر شویم و به خوبی بیاموزیم و این مکتب را به اذهان جامعه منتقل کنیم مگر امام حسین (ع) نبود که گفت مشک‌ها را پر آب کنید امام حسین (ع) دوست ندارد کسی تشنه باشد و برای رفع تشنگی او از منزل قبل آب را ذخیره می‌کند و در همان ملاقات با حر وقتی که جلوی او گرفته شد و گفتند الان زمان خوبی برای جنگ است چون عددشان کم است. 

روحانی ادامه داد: امام حسین (ع) فرمود، من هرگز دوست ندارم آغازگر جنگ باشم. من هیچگاه آغازگر جنگ نخواهم بود. همه ابعاد زندگی اباعبدالله را بیاموزیم، اخلاق امام، مروت امام حسین (ع)، مردانی امام حسین (ع)، فتوت امام حسین (ع)، احترام امام حسین (ع) حتی به فکر تشنگی دشمنانش بود و به فکر اسب دشمنانشان نیز بود. ما به چنین روحیه‌ای نیاز داریم و عاشورا بزرگ‌ترین مکتب آموزشی ماست. بزرگ‌ترین دانشگاه، برزگ‌ترین معلم ماست و بزرگ‌ترین عامل برای وحدت برای امنیت ملی ماست، خیلی وارد جزئیات نشویم که چه کسی با چه زبانی عزاداری می‌کند اصل  عزاداری مهم است همه به احترام امام حسین (ع) برمی‌خیزند، یکی سینه می‌زند، یکی شربت توزیع می‌کند و ... 

روحانی افزود: دانشگاه پیوند جامعه با فرهنگ متعالی بشریت است ما می‌خواهیم پیوند برقرار کنیم دانشگاه همیشه گذار بوده است گذار از یک جامعه با شرایط استبدادی به سمت یک جامعه آزاد و مستقل، گذار از یک جامعه استثمار شده به سمت استقلال جامعه ، گذار از شرایط انحصار قدرت تا رسیدن به شایستگی‌ها و برجستگی‌های علمی و اخلاقی افراد جامعه.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه تا قبل از مشروطه کسی به راحتی نمی‌توانست مسئولیت‌ها را کسب کند،‌ اظهارداشت: این انحصار را حوزه و دانشگاه شکستند الان اکثریت قریب به اتفاق مدیران جامعه ما تحصیل‌کرده‌های دانشگاه و برخی نیز حوزه هستند.

وی ادامه داد: در گذشته برخی اساتید انقلابی بودند، برخی شجاع بودند، در کل متفاوت بودند، اما بسیار اساتید اثرگذاری بودند، اخلاق آنها نحوه نمره دادن آنها و ... البته الان دیگر اینگونه نیست و این برای 40 سال پیش است؛ برخی استادان را وجبی می‌نامیدند، می گفتند هر چه قدر بیشتر بنویسی بیشتر نمره می‌دهد، من از خود او پرسیدم گفت من دو سه سطر می‌خوانم همین که ببینم خوب نوشته نمره می‌دهم این خیلی خوب است که در نمره دادن و تشویق کردن و حتی نگاه کردن به شاگرد، همه این‌ها دانشگاه را می‌سازد.

روحانی ادامه داد:‌ شما دانشگاهیان تربیت‌کنندگان مدیران جامعه و حل‌ المسائل دادن برای مسائل معضل جامعه هستید. اولین معضل هم خود دانشگاه است ابتدا باید معضل دانشگاه را حل کنید ممکن است ایرادهایی به مسئولین داشته باشید که حق هم باشد من خودم چون این را صریحا در شورای انقلاب فرهنگی و جلسات دولت گفته‌ام معلوم نیست که راه خوبی را اداره کرده باشیم ما مدیریت و اداره دانشگاه را قطعه‌ قطعه کردیم هر قطعه را مسئولی گذاشته‌ایم یکی مسئول دین مردم کرده‌ایم یکی را مسئول انقلاب کرده‌ایم یکی را مسئول علم کرده‌ایم. 

رئیس‌جمهور اساس علم و دانشگاه را بر مبنای رقابت عنوان کرد و اظهارداشت: مقام اساتید بر مبنای رقابت است، بسیاری از مسائل دیگر مدخلیت دارد که ما آنها را دخالت نمی‌دهیم، استادی که جزوه امسالش با جزوه 10 سال پیش او جز چند لغت تغییر دیگری نکرده ما دانشجویی داشتیم بسیار در این مسائل کنجکاو بود، جزوه‌ای که می‌داد جزوه 5 سال پیش همان استاد را پیدا می‌کرد و تطبیق می‌داد، این استاد باید رتبه‌های علمی بیشتری بگیرد یا استادی که مداوم در حال کسب علم است و دانشوری مداوم دارد، ما در علم متوقف نمی‌شویم علم جای توقف ندارد، نمی‌شود بگوییم ما رسیدیم و دیگر عالم‌تر نمی‌شویم، ما چنین جیزی نداریم، در اخلاق و فضیلت هم چنین چیزی نداریم. 

روحانی اظهار داشت: قرآن در خصوص پیغمبرش می‌گوید عبادت و پیشرفت معنوی تا روز مرگ، باید ادامه داشته باشد. این که گفتند از مهد تا لهد بر همین مبناست، ما پایان نداریم، مهم است که با چه متدی رقابت‌های علمی را ایجاد کنیم، رقابت‌های دانشگاهی را ایجاد کنیم؛ دانشگاه تهران همیشه دانشگاه پر آوازه‌ای بوده و الان هم است اما باید بین دانشگاه‌ها و کلاس‌های ما باید رقابت باشد و در درون کلاس‌ها رقابت گروه‌ها از دانشجویان باشد ما یک رقابت که آن هم ناسالم درست کردیم تحت همین جناح‌های سیاسی که آن هم معلوم نیست چقدر درست باشد.

وی افزود: همه ما در انتخابات شرکت می‌کنیم آخر انتخابات همه باید تشویق شوند، هر کس در انتخابات تلاش داشته از این جناح و آن جناح باید جایزه بگیرند، این می‌شود انتخابات، این می‌شود مشارکت عمومی، این می‌شود سرمایه عمومی حالا البته شاید بعضی از دستگاه‌ها بیکارند و باید شغلی داشته باشند ناچار هستند عده‌ای را احضار کنند یک جناحی از اول دیوارش کوتاه ساخته شده است، اگر کسی تأثیرگذاری زیادی هم داشته باشد، مثلا برای تشویق جامعه مردم را تکرار کند که پای صندوق بیایند خب آنها نباید تشویق شوند یک عده باید تشویق شوند یک عده تنبیه شوند تشویق و  تنبیه برای همین است یک جناح تشویق و یک جناح تنبیه.

روحانی با بیان اینکه باید این مسیر را رها کنیم اظهار کرد: چند بار باید تجربه کنی یک بار در 92 تجربه کردید و باز هم در 94 تجربه کردید و در 96 دوباره تجربه کردی بگذاریم یک رقابت آزاد در جامعه ما باشد در اقتصاد انحصار خطرناک است در علم انحصار خطرناک است در مدیریت انحصار خطرناک است؛ رقابت آزاد بگذاریم و برای نقد و برای مشارکت همه را تشویق کنید، هر که نقد می‌کند باید تشویق شود. نقد باید آزاد باشد مخصوصا در دانشگاه‌ها، مخصوصا استاد دانشگاه‌ها ، اگر کسی سر کلاس حرفی بزند و بحثی بکند یا استاد دانشجویی و مورد پسند ما نباشد او نظرش را گفته و نقد دلسوزانه کرده است او باید تشویق بشود و در مسیر تشویق قرار بگیرد البته دانشگاه برای این است که  مسائل و پیچیدگی‌های جامعه ما را حل و فصل کند. الان موضوع این شده که می‌گویند این قدر دانشجو از دانشگاه فارغ‌التحصیل شده چرا شغل ندارند.

وی ادامه داد: من از شما اساتید دانشگاه می‌پرسم بعداً‌ به ما پاسخ بدهید. ما باید بگوییم برای چه شغلی دانشجو نیاز داریم یا نه، اینکه ابتدا دانشجو بگیریم و بعد به فکر شغل آنها باشیم مگر در هر شغلی نیازمند به دانشگاه است آیا تمام مشاغل به تحصیلات تکمیلی نیاز دارند در دنیا اینگونه است، مدیریت نیروی انسانی بر مبنای هرم امکانپذیر است نه استوانه، ما داریم استوانه درست می‌کنیم. همه را می‌خواهیم دکترا کنیم چقدر نیاز داریم،‌ چند مهندس و پزشک نیاز داریم زیاد درست می‌کنیم بعد می‌گوییم شغل نیست، در دنیا بررسی شده است که چند درصد از مشاغل به تحصیلات دانشگاهی نیاز دارد، 40 تا 45 درصد از مشاغل در جامعه ما نیاز به مشاغل دانشگاهی ندارد. 

روحانی ادامه داد: اگر پزشکان متخصص شوند آیا پزشک عمومی نیاز نداریم، بالاخره تا یک حدی به متخصص نیاز داریم، بسیار مهم است که ما دانشگاه را بر مبنای نیاز جامعه و رفع مشکلات جامعه بر این مبنا تنظیم کنیم البته این به آن معنا نیست که اگر همه این‌ها تنظیم شود ما امروز مشکلی برای اشتغال نداریم خیر برای اقتصاد مشکل داریم باید حل و فصل شود. 

رئیس‌جمهور با بیان اینکه خوشحالم که از پارسال تا امسال بیش از یک درصد بیکاری کم شده و از 12.7 به 11.5 رسیده است، اظهارداشت: این به معنی این نیست که ما به مقصد رسیده‌ایم اما به این معنی است که مسیر را درست رفته‌ایم. 

وی امید دادن به نسل جوان برای آینده کشور را مورد اشاره قرار داد و گفت:‌ ما ملت بزرگی هستیم دارای فرهنگ غنی هستیم، سوابق علمی بزرگی در طول تاریخ داشته‌ایم، امروز دانشگاهیان و دانشجویان ما در مسائل روز باید پیشرو باشند، من نمی‌خواهم بگویم دانشجو یک دیپلمات است،‌ خیر، دانشجو دانشجو است اما باید مسائل سیاسی روز را خوب بداند، سن جوانی و دانشجویی سن نقد و انتقاد است، سن خلاقیت است. نگذاریم عده‌ای جامعه ما را نسبت به آینده مأیوس کنند و کار ارزشمند ملت را زیر علامت سوال قرار دهند.

وی تاکید کرد: بله ممکن است در کشوری در موانعی یک آقایی بشود رئیس‌جمهور و حاکم و همه دنیا را نگران کند. حالا اگر یک معضلی در کشوری ایجاد شد و به کشورهای مختلف هم سرایت کرد ممکن است بر ما هم فشار وارد شود. برخی‌ها از اینکه کشور دچار مشکل شود خوشحال می‌شوند بعضی‌ها نان خود را در دعوا می‌بینند چرا ما با هم نزاع کنیم تفکرات مختلف نظرات مختلف داشته باشند اشکالی ندارد با هم بحث کنیم اما در منافع ملی همصدا و هم نظر باشیم. 

روحانی ادامه داد: ما در مذاکرات هسته‌ای و در توافق برجام به مواردی رسیدیم و به منافعی رسیدیم غیرقابل بازگشت که هیچکس نمی‌تواند آنها را باز گرداند نه آقای ترامپ نه 10 تا ترامپ دیگر، این‌ها غیرقابل بازگشت است، در مذاکرات هسته‌ای ما قدرت سیاسی‌مان را برای جهانیان روشن کردیم. دیپلمات‌ها ما آنقدر قوی هستند که با 6 قدرت بزرگ جهانی می‌توانند حرف بزنند و به توافق برسند. توافقی که طرف مقابل الان می‌گوید من فریب خورده‌ام ترامپ می‌گوید ایرانی‌ها ما را فریب داده‌اند  این حرف هم نادرست است آیا قدرت سیاسی ما از بین می‌رود هر چه قرار است سر برجام بیاید، بیاید، ما در صحنه سیاسی با قدرت ظاهر شدیم و نشان دادیم که فقط در جنگ قوی نیستیم بلکه در صلح هم قوی‌ هستیم تنها در اقتصاد قوی نیستیم در سیاست هم قوی هستیم این قابل بازگشت نیست، ما اتحاد جهانی را علیه ایران بر هم زده‌ایم. همه علیه ایران متحد شده بودند از اولین ناطق تا آخرین ناطق سازمان ملل حتی کشورهای به ظاهر دوست از ما دفاع نمی‌کردند.

وی با بیان اینکه منفعت برجام غیرقابل بازگشت است گفت:‌ امسال در سازمان ملل آنچه ایران گفت بیش از 190 کشور همان را می‌گفتند و یک کشور به نام آمریکا و یک رژیم اشغالگر به نام رژیم صهیونیستی حرف دیگر می‌گفتند این پیروزی ماست ما در صحنه دیپلماسی موفق شده‌ایم، ما به دنیا می‌‌گفتیم در پی ساخت بمب اتم نیستیم دنبال فعالیت هسته‌ای صلح‌آمیز هستیم آمریکایی‌ها و برخی کشور ها می‌گفتند ایران دروغ می‌گوید مخفیانه بمب می‌سازد برجام به دنیا ثابت کرده که ما راست می‌گفتیم و بدخواهان ما دروغ می‌گفتند این قابل بازگشت است، خیر.

رئیس‌جمهور با اشاره به توافق هسته‌ای و عهدشکنی‌های آمریکا گفت: ایستادن پای عهد به ضرر کسی نیست که معاهده را انجام داده است بلکه به ضرر کسی است که عهد را زیر پا می‌گذارد.

وی یکی از وظایف مهم دانشگاه‌ها را وظایف سیاسی عنوان کرد و تصریح کرد: باید واقعیات را از طریق کلاس، مصاحبه و فضای مجازی با مردم درمیان گذاشت. در میان شما اساتید سیاسی، حقوقی، فنی و سایر رشته‌ها وجود دارد که هرکدام به تناسب خود برای کشور ایفای نقش می‌کند.

روحانی با بیان اینکه مردم در سال 92 راهی را انتخاب کردند و در 94 و 96 باز همان راه را تایید کردند، اظهارداشت: عده‌ای می‌خواهند بگویند مردم اشتباه کرده‌اند، خیر مردم اشتباه نکردند راه مردم درست بوده است، اکنون شاهد این هستیم که عظمت و عزت ما در دنیا بالا رفته است. همان چیزی که رهبری گفتند خواست ما تعامل گسترده با دنیا است، مگر می‌شود بدون تعامل و همکاری با دنیا حرکت کرد، ما باید با همه دنیا تعامل داشته باشیم.

روحانی معضلات مختلف کشور را مورد اشاره قرار داد و با بیان اینکه حل این معضلات به عهده مسئولین و مردم است، تصریح کرد: دانشگاه به خاطر جایگاهی که دارد وظایف سنگینی برای حل این معضلات به عهده دارد.

رئیس‌جمهور ادامه داد: دولت در سال دو رقم را پرداخت می‌کند که اگر اینها را در بخش عمرانی به کار می‌گرفت تحول ایجاد می‌کرد.

وی با بیان اینکه ما در سال 40 هزار میلیارد به صندوق بازنشستگی کمک می‌کنیم اظهار داشت: صندوق بازنشستگی الان پول ندارد 42 هزار میلیارد هم برای پرداخت یارانه می‌پردازیم درواقع از بودجه 300 هزار میلیاردی حدود 90 هزار میلیارد آن بدین طریق کم می‌شود.

رئیس‌جمهور ادامه داد: در چنین شرایطی شما دانشجویان گلایه می‌کنید که ساختمان دانشگا‌ها فرسوده است، آزمایشگاه‌های ما تجهیزات ندارند و مشکلاتی از این قبیل. درست است همه این مشکلات وجود دارد اما این مشکلات مربوط به دولت یازدهم و دوازدهم نیست. این مشکلات از قبل به ارث رسیده است. برخی‌ها پدرشان پولدار است و موقع مرگ برای فرزندانش ارث خوبی به جا می‌گذارد اما برخی نیز چیزی از خود به جای نمی‌گذارد ما از آن دسته هستیم که چیزی برای ما به جا نمانده است.

روحانی با بیان اینکه من شعار خودکفایی دانشگاه را نمی‌دهم چون خودکفایی نیاز به زمان دارد اظهار داشت: من قبول دارم که دولت باید به دانشگاه کمک کند اما باید معضلات دانشگاه را معضل دولت ندانیم بلکه مشکل کشور بدانیم.

وی اضافه کرد: اطمینان دارم که با اعتقاد به یکدیگر مسیر آینده ما، مسیر پیروزی خواهد بود.

عضویت در کانال تلگرام الف

عناوین مرتبط

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۱۵۴۳۵۱۱:۱۲:۵۷ ۱۳۹۶/۷/۱۵
جناب آقای روحانی اگر کسی از جناح مقابل شما دستگیر شود، ولو هنوز هم مشخص نشده باشد که برای چه دستگیر شده، بوق های تبلیغاتی جنابتان شروع میکنند به جوسازی و بیان این جور حرفها که ما از اول میگفتیم فلانی فاسد است و ... اما اگر کسی از اطرافیانتان دستگیر شود، میگویید مسئله صرفا سیاسی است و طرف از آب زلال هم پاک تر است و ... واقعا شما به یوم الحساب اعتقاد دارید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ اونجا دیگه نمی شه ماست مالی کرد ها!!!!!!!!
ناشناس۱۱۵۷۸۵۱۸:۵۳:۵۶ ۱۳۹۶/۷/۱۵
زبان حال و قال مسئولان نشان از پوچ بودن برجام برای کشور دارد. متأسفانه دولتی‌ها نمی‌خواهند اشتباه خود در اعتماد بی‌جا به آمریکا را علناً بپذیرند و هرچه جلوتر می‌رویم بدتر می‌شود.
ناشناس۱۱۶۲۱۰۱۰:۲۳:۵۰ ۱۳۹۶/۷/۱۶
فقط توهین به شعور مردم است این دفاع بیجا از برجام
ناشناس۱۱۵۷۸۶۱۸:۵۴:۴۹ ۱۳۹۶/۷/۱۵
وزیر خارجه کشورمان گفته احتمال می‌دهد رئیس‌جمهور آمریکا پایبندی ایران به برجام را تأیید نکند. سؤال از ایشان این است که چرا برجام نمی‌تواند جلوی زیاده‌طلبی و زورگویی آمریکا را بگیرد. مگر تا چند وقت پیش نمی‌گفتند برجام دشمنان را به زانو درآورد. پس چه شد؟
ناشناس۱۱۵۷۸۷۱۸:۵۵:۱۷ ۱۳۹۶/۷/۱۵
آقای روحانی قبل از اجرای برجام، منتقدان را با توهین‌های مکرر ترسو، بزدل، برو به جهنم، بیسواد تکریم می‌کرد! ولی پس از برجام و اجرای تمامی تعهدات آن از سوی کشورمان و عهدشکنی‌های مکرر شیطان بزرگ و شاخ و شانه کشیدن ترامپ، رئیس‌جمهورمان و دولت مدعی تدبیر قادر نیستند واکنش عملی و جدی نشان دهند! حال پیدا کنید ترسو و بزدل را؟!
ناشناس۱۱۵۷۸۸۱۸:۵۵:۳۵ ۱۳۹۶/۷/۱۵
برای دولت و دولتمردان مهم نیست که در برجام آمریکا چه کلاه گشادی بر سرشان گذاشته است. چرا که هزینه‌های سنگین این توافقنامه یک طرفه را ملت باید بپردازند.
ناشناس۱۱۵۷۸۹۱۸:۵۵:۵۹ ۱۳۹۶/۷/۱۵
دولتی که به اکثر نصایح بزرگان در برجام بی‌توجهی کرد و حالا بعد از4 سال به اولین پیش‌بینی‌های منتقدان رسیده چطور از حالا 6 ماه آینده را پیش‌بینی می‌کند که تورم کاهش می‌یابد؟
ناشناس۱۱۵۷۹۰۱۸:۵۶:۲۱ ۱۳۹۶/۷/۱۵
به هنگام پذیرش برجام، دلار حتی به زیر سه هزار تومان رسید ولی دولت با اظهارات نسنجیده مانع کاهش آن شد. حال این روزها که زمزمه خروج از برجام مطرح است برجامیان سعی می‌کنند با جوسازی، هم به صعود دلار دامن بزنند و هم دلیل این اتفاق را توقف برجام نشان دهند؟! دولت برای حفظ برجام حتی به قیمت له شدن قشر ضعیف در زیر بار گرانی دلار پیش خواهد رفت! آیا مجلس به نمایندگی از مردم فقط نظاره‌گر است؟!
ناشناس۱۱۵۴۳۷۱۱:۲۲:۳۲ ۱۳۹۶/۷/۱۵
روحانی دیگه حرفاتو رو کسی باور نمی کنه. مذاکره کردی خوب ولی نباید ربطش بدی به امام حسین، لابد اخرش میخوای بگی همون طور که امام حسین در مذاکره شهید شد، ما هم باید توسط ترامپ شهید بشیم
عرفان۱۱۵۴۹۶۱۲:۳۶:۵۶ ۱۳۹۶/۷/۱۵
واقعا اون بنده خدا راست میگفت که جدیدا راست راست تو چشم بقیه نگاه میکنند و خلاف واقع میگند.تمام صحبتهای بالا روی صحبتش با خود ایشان هست.تمام این انتقادها به خود ایشان وارد است... در مورد برجام هم همین موضوع بحث که قراردادهای ترکمنچای و گلستان و فین.....در دوره و زمان خودش با توجیه امضا شدند و بعدا شد قراردادهای تاریخ آینده به زودی خواهد رسید
مودی۱۱۵۵۰۱۱۲:۴۴:۱۴ ۱۳۹۶/۷/۱۵
مثل اینکه رییس جمهور هنوز در فضای انتخاباتی ست و قصد هم ندارد از این فضا خارج شود.... ظاهرا تایید شدن جاسوسی یکی از اعضای تیم مذاکره کننده برجام و دستگیری برادر جناب معاون اول و در کنار آن پیگیری پرونده برادر خود رییس جمهور ؛ دوباره مشاوران رییس جمهور را به صرافت انداخته است که این جملات نیش دار را دوباره بر زبان آورد..... یادمان نمیرود که یکی قبل انتخابات گفته بود اگه دست به برادرم بزنید اعلام جنگ میکنم ؛ و حالا کانالایی مانند آمدنیوز به نیابت و اکنون خود جناب اعلام کننده جنگ در حال عملی کردن وعده های خود هستند....
ناشناس۱۱۵۵۰۵۱۲:۴۷:۲۹ ۱۳۹۶/۷/۱۵
صندلی های خالی سازمان ملل چیز دیگری میگفت!
ناشناس۱۱۵۵۰۶۱۲:۴۷:۵۴ ۱۳۹۶/۷/۱۵
احسنت
hossein۱۱۵۵۰۷۱۲:۴۸:۵۰ ۱۳۹۶/۷/۱۵
خیلی قشنگ صحبت!!میکنی جناب آقای دکتر روحانی!!!
ناشناس۱۱۵۵۱۵۱۲:۵۴:۰۸ ۱۳۹۶/۷/۱۵
آقای رئیس جمهور شما اگه 88 رو فراموش کردین ما نکردیم. اگه عده ای تو 88 میتونستن به نتیجه برسن دیگه نوبت به دولت شما نمیرسید. پس حمایت از فتنه گرا نکنید چون فایده ای نداره. ما نمی بخشیم و فراموش نمیکنیم. درضمن اینکه قبل از انتخابات به همه چیز بتازیم (نظام و رهبری و ...) و بعد انتخابات جور دیگری باشیم هم نوعی نفاقه.
رسول۱۱۶۴۵۸۱۴:۴۵:۴۲ ۱۳۹۶/۷/۱۶
لطفا من و 24 میلیون رای دهنده به روحانی را جزو ما حساب نکنید. لطفاً
ناشناس۱۱۵۵۲۰۱۲:۵۷:۳۳ ۱۳۹۶/۷/۱۵
برجام از آفتاب تابان و کاپ قهرمانی تبدیل شده به کاپ اخلاق!!!! خوبه واقعا! بالاخره این برجام نباید بی اسم بمونه.
ناشناس۱۱۵۵۴۷۱۳:۳۰:۵۷ ۱۳۹۶/۷/۱۵
روحانی: هر که نقد می‌کند باید تشویق شود. پس بگو قضیه چی بوده. توهین هایی مثل بی شناسنامه، بزدل، برو به جهنم و ده ها مورد دیگه از نظر ایشان تشویق است نه توهین!!!!!!!!!
ناشناس۱۱۵۵۵۲۱۳:۳۲:۲۷ ۱۳۹۶/۷/۱۵
دوباره همان کلی گویی ها و شعارهای بی محتوا و هیچ باز هم همان رویه های غلط شکست خورده پنج سال پیش آقای روحانی! این ره که می روی به ترکستان است عزیز
ناشناس۱۱۵۵۶۴۱۳:۴۵:۳۷ ۱۳۹۶/۷/۱۵
ژست میگیری خیلی باحالی؟ حمایت از زنان و جوانان در شعارهایت است ولی کل کابینه یک زن نیست و یک جوان بیشتر نیست و پیرمردهای بازنشسته می خواهند کشور را بسازند؟! مبلغ استقراض از بانک مرکزی دوبرابر شده است در این دولت؟ چرا؟ چرا نود درصد بودجه کشور هزینه عمرانی می شود؟ قبلا هم اینطور بود؟ چرا با فساد و قاچاق مبارزه نمی شود ؟ گویا ایشان رای داده اند ما رئیس جمهوریم ؟!!!!!! اینکه دیگران نظر شما را در مذاکره بودن کار امام حسین ع قبول ندارند، و حق با آنان است صرفا یک انتقاد به حرف شماست که همه اش با کنایه از آنان یاد می کنید و تحمل مخالف سر می دهید و عکس آن رفتار می نمایید. آنان هم نظرشان را دارند و می گویند و من بی طرفانه می بینم سخن امام حسین ع با عبید الله مذاکره نبود بلکه اتمام حجت بود ... دوست داری از منابع دینی مصدری برای مذاکره بیابی ، خب غلط است و دیگران هم این را می گویند و شما با کنایه تحقیرشان می کنید. مردم همیشه مردمند نه وقتی به شما رای دادند. ....
محبی۱۱۵۵۹۷۱۴:۱۴:۰۳ ۱۳۹۶/۷/۱۵
برجام باید پیروزی سیاسی و اقتصادی ما میشد جناب رئیس جمهور !
ناشناس۱۱۵۶۰۰۱۴:۱۵:۰۷ ۱۳۹۶/۷/۱۵
1 ترامپ رو حل کن ؛ 10 ترامپ پیشکش
ناشناس۱۱۵۸۵۷۲۰:۴۶:۳۳ ۱۳۹۶/۷/۱۵
تحریم های غیر هسته ای رو کجا دلم بذارم؟؟
معلم۱۱۵۶۰۲۱۴:۱۷:۴۳ ۱۳۹۶/۷/۱۵
پیروزی اخلاقی ؟!!!!!؟ ما هینجوری هم نمره اخلاقمون بیسته ! دنبال پیروزی اقتصادی برای حل مشکلات سفره مردم باش
ناشناس۱۱۵۶۰۴۱۴:۱۹:۰۱ ۱۳۹۶/۷/۱۵
روحانی ! این چه حرفیه ؟! شما مذاکره کردید که پیروز اخلاقی شوید ؟!
همایونفال۱۱۵۶۱۱۱۴:۲۹:۳۵ ۱۳۹۶/۷/۱۵
جناب روحانی ! راه رسیدن به پیروزی اخلاقی ؛ خوابوندن سانتریفیوژها و پر کردن قلب رئکتور با بتون نیست ! راه های سهل الوصول تری برای رسیدن به پیروزی اخلاقی ! وجود دارد .
ناشناس۱۱۵۶۱۳۱۴:۳۱:۴۵ ۱۳۹۶/۷/۱۵
در واقع با فروش بیشتر نفت و تحویل 4 تا هواپیما ، به پیروزی اخلاقی رسیدیم خخخخخخخ
ناشناس۱۱۵۶۱۸۱۴:۳۷:۱۹ ۱۳۹۶/۷/۱۵
حالا که میبینیم برجام ، هیچ دست آورد اقتصادی و سیاسی برای ما نداشته میخواهیم اسمشو بذاریم پیروزی اخلاقی !!!!
ناشناس۱۱۵۶۲۲۱۴:۴۰:۵۷ ۱۳۹۶/۷/۱۵
ما نفهمیدیم بالاخره برجام ، تقریبا" هیچ است یا پیروزی اخلاقی
سهامدار۱۱۵۶۴۰۱۴:۵۹:۳۰ ۱۳۹۶/۷/۱۵
مِستر پرزیدنت پیروزی اخلاقی شکم ما را سیر نخواهد کرد به فکر پیروزی اقتصادی باش امروز هم بورس 360 واحد افت کرد . همین امروز بنده 14 میلیون تومن ضرر کردم
ناشناس۱۱۵۶۴۶۱۵:۰۵:۰۷ ۱۳۹۶/۷/۱۵
بنده خدا دارن یواش یواش خلع سلاح ات میکنن اونوقت تو صحبت از پیروزی اخلاقی میکنی ؟
ناشناس۱۱۵۶۵۳۱۵:۱۷:۴۵ ۱۳۹۶/۷/۱۵
منظورتون از "ما" شخص شما و اطرافیان شما هست یا مردم ایران؟! اگر مقصود شما مردم ایران هست شما دروغ میگید یک نمونش خود من که با اومدن ترامپ منافعم آسیب دیده و کلی از جهات گوناگون متضرر شدم...
ناشناس۱۱۵۷۰۵۱۶:۱۱:۰۴ ۱۳۹۶/۷/۱۵
یعنی دیگه فتح الفتوح نبست؟
سیدعلی حجازی۱۱۵۸۲۸۱۹:۵۷:۲۳ ۱۳۹۶/۷/۱۵
دشمن گستاخ جلو می آید وهجوم می آورد و ما بجای نشان دان عکس العمل مناسب دست بکار توجیه شدیم هی عقب نشینی کردیم و می کنیم خوب است اعمالی را که امریکا بعد از برجام انجام داده جمع بندی کنیم از تحریم های جدید آقای روحانی شاید شما فیلم ها ی کشتی کج را ندیدی در باره کری خواندن آنها اطلاعی نداری ترامپ دارد با همان منطق شلوغ می کند تا به تعهداتش درباره برجام عمل نکند و نکرده و دشمن در کار بانک ها اخلال می کند ودر حالی که میلیونها دلار سلاح به کشورهای متخاصم وهمسایه ما می فروشد ما تحریم تسلیحاتی می کندو ما در عوض می گوییم اگر اینجور بشود و اگر آنجوری بشود ما باید به دیدن جوسازی هاو شانتاژ ترامپ دیوانه شرط و شرو ط می گذاشتیم و حرکت عکس العملی در خصوص فعالیت های هسته ای انجام می دادیم تا دشمن کوتاه بیاید نه اینکه با توجیهات خود برای جامعه جهانی کار ناعادلانه آنها را در استعماری و ابزاری کردن حق داشتن سلاح هسته رانادیده گرفته و بگونه ای عمل کنیم که گویا 5+1 به خاطر امنیت جهانی مارا تحریم کرده اند درصورتیکه آنها اگر در امر خودصادق هستند باید اول خود را تحریم کنند که سلاح های هسته ای دارند و نه اینکه موارد غیر مرتبط همچون موشک و ... را بهانه کنند آقای روحانی همانطور که داشتن هسته ای و بکار بردنش از نظر اسلام محکوم است نداشتش دربرابر یک نیروی مهاج با به مثابه بار گذاشتن دست او برای بکارگیری است آقای روحانی اگر تدبیری نیندیشیم ومعترض نشویم همین آژانش هسته ای و آمانو دوباره می شوند ابزار دست ترامپ دیوانه برای تحریم دولت باید در برابر زیاده خواهی ترامپ از حالت تدافعی درآمده و معترض عدم انجام برجام و اتفاقا نفی روح برجام توسط ترامپ باشد چراکه او بعلت دروغ گویی و فرافکنی غیر واقعی و بی توجهی دیگر اعضا خصوصا فرانسه و انگلیس بر این توافق خلل وارد ساخته و به اهداف شوم خود می اندیشد برجام یک در شکل مثبت یک توافق برد-برد بود و همه ما هم قبول کردیم اگر طبق توافق انجام می شدیا بشود پس بجای توجیه ماباید ابزارهایی برای مرعوب کردن حریف و وادار کردنش به انجام تعهداتش پیدا کرد
ناشناس۱۱۶۲۸۵۱۱:۱۳:۴۷ ۱۳۹۶/۷/۱۶
حال که از فتح الفتووووووووووووووووووووح و درخت گلابی و ..... مایوس شده اند و دانسته اند که برجام چه کلاه گشاد و خسارت محضی بوده است شروع کرده اند به تعاریف انتزاعی از قبیل پیروزی ؟!!!!اخلاقی. درست مصداق شعر ترحم بر پلنگ تیزدندان است که بعد از دریدن بره ها می گویند دیدید ما اخلاقی عمل کردیم در برابر گرگها و پلنگها .
رسول۱۱۶۳۴۴۱۲:۳۴:۳۵ ۱۳۹۶/۷/۱۶
من نمی فهمم روحانی که اینقدر مخالف دارد، چرا در انتخابات رأی آورد!! درود بر روحانی
ناشناس۱۱۶۴۰۳۱۳:۳۷:۵۳ ۱۳۹۶/۷/۱۶
اقای روحانی توجه دارید که طرف امام حسین کافران نبودند مسلمانان بودند و توجه دارید که در همه دنیا مذاکره برای داد و ستد است اما حسین برای معامله نرفته بود شما بودید که رفتید و کلی امتیاز نقد به دشمن دادید به هیچ ثمره ای. امام حسین فقط مثل شما شعار نداد برای هدفش جان داد اما شما کنج عافیت نشسته ایدو ناهارهای چند صد میلیونی می خورید و به مردم می گویید محض رضای خدا اضافه کار رایگان بمانند. لطفا این بار که خواستید نام مبارک امام حسین را ببرید کمی فکر کنید بعد حرف بزنید.
ناشناس۱۱۶۷۴۸۱۹:۴۴:۳۸ ۱۳۹۶/۷/۱۶
دیروز رییس جمهور در سخنرانی دانشگاه با استناد به آیه 56 سوره انفال به نوعی مماشات دولت با نقض عهد امریکا در برجام را توجیه کرد اما از معنی مجموع آیات چنین چیزی استفاده نمی شود. انَّ شَرَّ الدَّوَابِّ عِنْدَ اللَّهِ الَّذينَ كَفَرُوا فَهُمْ لا يُؤْمِنُونَ (55) الَّذينَ عاهَدْتَ مِنْهُمْ ثُمَّ يَنْقُضُونَ عَهْدَهُمْ في‏ كُلِّ مَرَّةٍ وَ هُمْ لا يَتَّقُونَ (56) فَإِمَّا تَثْقَفَنَّهُمْ فِي الْحَرْبِ فَشَرِّدْ بِهِمْ مَنْ خَلْفَهُمْ لَعَلَّهُمْ يَذَّكَّرُونَ (57) وَ إِمَّا تَخافَنَّ مِنْ قَوْمٍ خِيانَةً فَانْبِذْ إِلَيْهِمْ عَلى‏ سَواءٍ إِنَّ اللَّهَ لا يُحِبُّ الْخائِنينَ (58) وَ لا يَحْسَبَنَّ الَّذينَ كَفَرُوا سَبَقُوا إِنَّهُمْ لا يُعْجِزُونَ (59) وَ أَعِدُّوا لَهُمْ مَا اسْتَطَعْتُمْ مِنْ قُوَّةٍ وَ مِنْ رِباطِ الْخَيْلِ تُرْهِبُونَ بِهِ عَدُوَّ اللَّهِ وَ عَدُوَّكُمْ وَ آخَرينَ مِنْ دُونِهِمْ لا تَعْلَمُونَهُمُ اللَّهُ يَعْلَمُهُمْ وَ ما تُنْفِقُوا مِنْ شَيْ‏ءٍ في‏ سَبيلِ اللَّهِ يُوَفَّ إِلَيْكُمْ وَ أَنْتُمْ لا تُظْلَمُونَ (60) ترجمه يقيناً بدترين جنبندگان نزد خدا كسانى هستند كه كافرند و [به سبب لجبازى و عنادشان‏] ايمان نمى‏آورند. (55)همان كسانى كه با برخى از آنان [بارها] پيمان بستى، ولى هر بار پيمانشان را مى‏شكنند و از خدا پروا نمى‏كنند. (56) پس اگر در ميدان جنگ، بر آنان دست يافتى [با وارد كردن مجازات و عقوبت سنگين بر ايشان‏] ديگر كسانى را كه دنبال آنانند [و قصد جنگ با تو را دارند] تار و مار كن تا متذكّر [قدرت شما] شوند [و از خيال جنگ با تو بازايستند.] (57) و اگر از خيانت و پيمان‏شكنى گروهى [كه با آنان هم‏پيمانى‏] بيم دارى، پس به آنان خبر ده كه [پيمان‏] به صورتى مساوى [و طرفينى‏] گسسته است؛ زيرا خدا خائنان را دوست ندارد. (58) و آنها كه راه كفر پيش گرفتند تصوّر نكنند [با اين اعمال‏] پيروز مى‏شوند [و از قلمرو كيفر ما بيرون مى‏روند] آنها هرگز ما را عاجز نخواهند كرد.(59)در برابر آنها [دشمنان‏] آنچه توانائى داريد از [نيرو] آماده سازيد [و همچنين‏] اسبهاى ورزيده [براى ميدان نبرد] تا بوسيله آن دشمن خدا و دشمن خويش را بترسانيد و [همچنين‏] گروه ديگرى غير از اينها را كه شما نمى‏شناسيد و خدا مى‏شناسد و هرچه در راه خدا [و تقويت بنيه دفاعى اسلام‏] انفاق كنيد به شما بازگردانده مى‏شود و به شما ستم نخواهد شد. (60)

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

پربحث‌های اخیر

 1. رونمایی هیوندایی از النترا BTR (+عکس)

 2. فرمانده پیشمرگه: عقب‌نشینی ما از کرکوک تصمیم درستی بود/ نزدیک بود 6 هزار کشته بدهیم

 3. فروش جنجالی ۳ زیر دریایی به رژیم صهیونیستی

 4. توصیه های طب سنتی برای درست آشامیدن آب   

 5. دنیا مجهز به دوربین مداربسته می‌باشد!+عکس

 6. کاریکاتور/خشونت خانوادگی ادامه دارد!

 7. ایران برای کشورهای گروه ۸ اسلامی دانشگاه تاسیس می‌کند

 8. اثر لقمه‌ی شبهه‌ناک  

 9. آخرین عناوین روزنامه‌های سیاسی

 10. بهاره افشاری و سردار آزمون پشت صحنه فیلم «سریک»  

 11. دردسر مترجم موقت وینفرد شفر و احتمال سوژه شدنش مثل مترجم حرف‌های ترامپ!

 12. گوگل به هکرها پول می‌دهد!

 13. حمایت مرکل از کاهش کمک‌های اتحادیه اروپا به ترکیه

 14. خبر مهم مکرون در بروکسل: با امریکا بر سر حفظ برجام توافق کرده ایم

 15. موتلفه: باید با دست پر وارد انتخابات مجلس یازدهم شویم

 16. تلاش کنگره برای تصويب قانونی جهت بازگرداندن تحريم‌های ايران/ جزئیاتی از پیش نویس طرح تشدید قانون نظارت بر برجام/ هفته آینده رای گیری

 17. رئیسی: موشک برای نجنگیدن است، نه جنگیدن

 18. ترامپ با دبیر کل سازمان ملل متحد دیدار کرد

 19. لحظه وحشتناک ترکیدن جک کمپرسی  

 20. مردان واترپلو ایران از سد سنگاپور گذشتند

 21. وزیر خارجه آلمان: هدف ترامپ از بین بردن میراث اوباما از توافق آب‌و هوایی گرفته تا برجام است

 22. جزئیات جدید از طرح سناتورهای آمریکایی برای ملزم کردن ایران به شرایط جدید در برجام

 23. نوه امام خمینی در صف اول نماز جمعه  

 24. سه غایب احتمالی استقلال در دربی

 25. شکستی دیگر برای الخور و سروش رفیعی

پربحث‌های دیروز

 1. وزارت نفت: دختر نماینده مجلس را استخدام نکردیم/ او را «منتقل» کردیم

 2. آیا توتال نیامده می رود؟

 3. نگاهی به طرح اجرای رجیستری/ برای خرید گوشی به چه نکاتی توجه کنیم

 4. بهاره افشاری و سردار آزمون پشت صحنه فیلم «سریک»  

 5. دردسر مترجم موقت وینفرد شفر و احتمال سوژه شدنش مثل مترجم حرف‌های ترامپ!

 6. گوگل به هکرها پول می‌دهد!

 7. حمایت مرکل از کاهش کمک‌های اتحادیه اروپا به ترکیه

 8. خبر مهم مکرون در بروکسل: با امریکا بر سر حفظ برجام توافق کرده ایم

 9. موتلفه: باید با دست پر وارد انتخابات مجلس یازدهم شویم

 10. تلاش کنگره برای تصويب قانونی جهت بازگرداندن تحريم‌های ايران/ جزئیاتی از پیش نویس طرح تشدید قانون نظارت بر برجام/ هفته آینده رای گیری

 11. رئیسی: موشک برای نجنگیدن است، نه جنگیدن

 12. ترامپ با دبیر کل سازمان ملل متحد دیدار کرد

 13. لحظه وحشتناک ترکیدن جک کمپرسی  

 14. مردان واترپلو ایران از سد سنگاپور گذشتند

 15. وزیر خارجه آلمان: هدف ترامپ از بین بردن میراث اوباما از توافق آب‌و هوایی گرفته تا برجام است

 16. جزئیات جدید از طرح سناتورهای آمریکایی برای ملزم کردن ایران به شرایط جدید در برجام

 17. نوه امام خمینی در صف اول نماز جمعه  

 18. سه غایب احتمالی استقلال در دربی

 19. شکستی دیگر برای الخور و سروش رفیعی

 20. حمله انتحاری به مسجد شیعیان در کابل/ شهادت 60 نمازگزار/ داعش مسئولیت حمله را برعهده گرفت

 21. دخالت مجدد فرانسه در امور دفاعی ایران

 22. هادی العامری: حشد شعبی وارد شهر کرکوک نشده است

 23. صالحی: بهتر است به برجام متعهد باشیم

 24. مربی استقلال اجازه صحبت کردن ندارد!

 25. یک کشته در تیراندازی در نزدیکی مسجدی در انگلیس

پربحث‌های هفته

 1. اخراج آقای دوربینی توسط قرائتی/ آقا پاشو برو بیرون، صدبار تو دوربین دیدن ات!   

 2. حکایت استخدام یک ژن خوب در وزارت نفت/ زنگنه: دختر نماینده مجلس صلاحیت داشت، استخدام شد

 3. فتاح خطاب به روحانی: یارانه‌‌ها را قطع کنید من فحش‌ها را می‌پذیرم/ بگویید هرکس نیازمند است برود کمیته امداد/ داعشی‌ها را شبانه جزغاله می‌کنید؛ نمی‌توانید جلوی قاچاق در روز روشن را بگیرید؟

 4. واکنش بهارستان به خبر دیروز احمد توکلی/ احضار وزیر نفت به مجلس به علت کشیدن خط لوله گاز تا ویلای طیب نیا

 5. وزارت نفت: دختر نماینده مجلس را استخدام نکردیم/ او را «منتقل» کردیم

 6. قتل هولناک پسر 2 ساله رشتی به دست دوست مادرش!

 7. واکنش ها به عذر خواهی آقای قرائتی

 8. در حاشیه برخورد خانم نماینده با معاون استاندار خراسان رضوی

 9. طیب نیا مطالب مطرح شده درباره موضوع باغچه سولقان را به شدت تکذیب کرد

 10. عذر خواهی حجت‌الاسلام قرائتی از آقای دوربینی/ همه ما ممکن است اشتباه کنیم

 11. توضیحات جنجالی هاجر چنارانی از درگیری با معاون سیاسی استاندار خراسان رضوی  

 12. از برکات مذاکره؛ دور جدید شعار مرگ بر آمریکا

 13. موضع مشترک اروپا و آمریکا علیه ایران/ دلخوشی به اروپای منهای ترامپ رنگ باخت

 14. روایتی از برخورد خانم نماینده با معاون استاندار خراسان رضوی

 15. مشکل واقعی ما ترامپ نیست، خودمانیم

 16. واکنش کیهان پس از اظهارات ضد ایرانی ترامپ و پاسخ روحانی به او  

 17. دونالد ترامپ: ایرانی‌ها مذاکره‌کنندگان بزرگی هستند/ پایان کامل «برجام» یک احتمال واقعی و قوی است

 18. ترامپ علیه ایران، دنیا علیه ترامپ

 19. انتشار نامه منتشرنشده روحانی به اوباما در سال 2016: رویکرد برد - برد می تواند الگوی مناسبی برای حل اختلافات باشد

 20. از گرا دادن به دشمن در مورد خزانه ی خالی تا بازگشایی پرونده ی تخلفات نفتی دولت نهم و دهم

 21. ماجرای دیوارکشی اطراف مجلس و بناهای تاریخی بهارستان/ چرا خیابان «مردم» بسته شد؟

 22. رییس مجلس کویت نماینده رژیم صهیونیستی را اشغالگر و کودک کُش خطاب کرد  

 23. جلیلی: در دانشگاه‌ها دوره برجام خوانی شروع شود

 24. دختر خاص دیدار نخبگان با رهبری کیست؟  

 25. از قراردادن کودکان 10 ساله در آمار نیروی کار توسط دولت تا لوله کشی انحصاری برای ویلای طیب نیا

پربحث‌های اخیر

 1. ایران برای کشورهای گروه ۸ اسلامی دانشگاه تاسیس می‌کند

 2. آخرین عناوین روزنامه‌های سیاسی

 3. حمایت مرکل از کاهش کمک‌های اتحادیه اروپا به ترکیه

 4. موتلفه: باید با دست پر وارد انتخابات مجلس یازدهم شویم

 5. تلاش کنگره برای تصويب قانونی جهت بازگرداندن تحريم‌های ايران/ جزئیاتی از پیش نویس طرح تشدید قانون نظارت بر برجام/ هفته آینده رای گیری

 6. رئیسی: موشک برای نجنگیدن است، نه جنگیدن

 7. ترامپ با دبیر کل سازمان ملل متحد دیدار کرد

 8. وزیر خارجه آلمان: هدف ترامپ از بین بردن میراث اوباما از توافق آب‌و هوایی گرفته تا برجام است

 9. جزئیات جدید از طرح سناتورهای آمریکایی برای ملزم کردن ایران به شرایط جدید در برجام

 10. دخالت مجدد فرانسه در امور دفاعی ایران

 11. صالحی: بهتر است به برجام متعهد باشیم

 12. هادی العامری: حشد شعبی وارد شهر کرکوک نشده است

 13. یک کشته در تیراندازی در نزدیکی مسجدی در انگلیس

 14. ۸ نفر درپی حمله با چاقو در لهستان زخمی شدند

 15. روایت اسماعیل دوستی از دیدار با کروبی: براساس گشایش‌های صورت گرفته موضوع «حصر» قابل حل است

 16. جهانگیری در نماز جمعه استانبول حضور یافت

 17. ۴ زن وارد کابینه امارات شدند

 18. اردوغان: تصویر یک تروریست را در رقه بالا بردند؛ آمریکا چه توضیحی دارد؟

 19. بیانیه فارغ التحصیلان دانشگاه صنعت نفت درباره استخدام دختر یک نماینده مجلس

 20. انفجار انتحاری در مسجد امام زمان(عج) شهر کابل با دهها شهید و رخمی

 21. کره شمالی: پیونگ یانگ با رگبار آتش به واشنگتن پاسخ خواهد داد

 22. تلاش نتانیاهو برای لابی جهت ممانعت از عقب‌نشینی کردستان عراق

 23. مسئول اسرائیلی: محمد بن سلمان به تل آویو سفر کرده است

 24. مقام آمریکایی: ترامپ کاملاً آماده لغو برجام است

 25. توافق دولت اسپانیا و اپوزیسیون برای انتخابات کاتالونیا

پربحث‌های دیروز

 1. وزارت نفت: دختر نماینده مجلس را استخدام نکردیم/ او را «منتقل» کردیم

 2. حمایت مرکل از کاهش کمک‌های اتحادیه اروپا به ترکیه

 3. موتلفه: باید با دست پر وارد انتخابات مجلس یازدهم شویم

 4. تلاش کنگره برای تصويب قانونی جهت بازگرداندن تحريم‌های ايران/ جزئیاتی از پیش نویس طرح تشدید قانون نظارت بر برجام/ هفته آینده رای گیری

 5. رئیسی: موشک برای نجنگیدن است، نه جنگیدن

 6. ترامپ با دبیر کل سازمان ملل متحد دیدار کرد

 7. وزیر خارجه آلمان: هدف ترامپ از بین بردن میراث اوباما از توافق آب‌و هوایی گرفته تا برجام است

 8. جزئیات جدید از طرح سناتورهای آمریکایی برای ملزم کردن ایران به شرایط جدید در برجام

 9. دخالت مجدد فرانسه در امور دفاعی ایران

 10. صالحی: بهتر است به برجام متعهد باشیم

 11. هادی العامری: حشد شعبی وارد شهر کرکوک نشده است

 12. یک کشته در تیراندازی در نزدیکی مسجدی در انگلیس

 13. ۸ نفر درپی حمله با چاقو در لهستان زخمی شدند

 14. روایت اسماعیل دوستی از دیدار با کروبی: براساس گشایش‌های صورت گرفته موضوع «حصر» قابل حل است

 15. جهانگیری در نماز جمعه استانبول حضور یافت

 16. ۴ زن وارد کابینه امارات شدند

 17. اردوغان: تصویر یک تروریست را در رقه بالا بردند؛ آمریکا چه توضیحی دارد؟

 18. بیانیه فارغ التحصیلان دانشگاه صنعت نفت درباره استخدام دختر یک نماینده مجلس

 19. انفجار انتحاری در مسجد امام زمان(عج) شهر کابل با دهها شهید و رخمی

 20. کره شمالی: پیونگ یانگ با رگبار آتش به واشنگتن پاسخ خواهد داد

 21. تلاش نتانیاهو برای لابی جهت ممانعت از عقب‌نشینی کردستان عراق

 22. مسئول اسرائیلی: محمد بن سلمان به تل آویو سفر کرده است

 23. مقام آمریکایی: ترامپ کاملاً آماده لغو برجام است

 24. توافق دولت اسپانیا و اپوزیسیون برای انتخابات کاتالونیا

 25. دیدار ماتیس و وزیر جنگ رژیم صهیونیستی با محور ایران

پربحث‌های هفته

 1. فتاح خطاب به روحانی: یارانه‌‌ها را قطع کنید من فحش‌ها را می‌پذیرم/ بگویید هرکس نیازمند است برود کمیته امداد/ داعشی‌ها را شبانه جزغاله می‌کنید؛ نمی‌توانید جلوی قاچاق در روز روشن را بگیرید؟

 2. وزارت نفت: دختر نماینده مجلس را استخدام نکردیم/ او را «منتقل» کردیم

 3. در حاشیه برخورد خانم نماینده با معاون استاندار خراسان رضوی

 4. از برکات مذاکره؛ دور جدید شعار مرگ بر آمریکا

 5. موضع مشترک اروپا و آمریکا علیه ایران/ دلخوشی به اروپای منهای ترامپ رنگ باخت

 6. روایتی از برخورد خانم نماینده با معاون استاندار خراسان رضوی

 7. واکنش کیهان پس از اظهارات ضد ایرانی ترامپ و پاسخ روحانی به او  

 8. دونالد ترامپ: ایرانی‌ها مذاکره‌کنندگان بزرگی هستند/ پایان کامل «برجام» یک احتمال واقعی و قوی است

 9. از گرا دادن به دشمن در مورد خزانه ی خالی تا بازگشایی پرونده ی تخلفات نفتی دولت نهم و دهم

 10. جلیلی: در دانشگاه‌ها دوره برجام خوانی شروع شود

 11. دختر خاص دیدار نخبگان با رهبری کیست؟  

 12. از قراردادن کودکان 10 ساله در آمار نیروی کار توسط دولت تا لوله کشی انحصاری برای ویلای طیب نیا

 13. یک گپ دوستانه/ بداخلاقی این روزهای ما

 14. ایران یک صدا در برابر ترامپ+عکس

 15. اگر طرف مقابل برجام را پاره کرد ما آن را ریزریز می‌کنیم / از اروپایی‌ها قبول نمی‌کنیم که با حرف زور آمریکا هم‌آواز شوند

 16. آخرین وضعیت محکومان امنیتی/ خروج ۶۲میلیارد تومان توسط دری اصفهانی

 17. ناگفته‌های قاضی علی اکبر حیدری: اعزام به کهریزک دستور من بود/ فیلم فاضل لاریجانی غیرواقعی و ساختگی است

 18. واکنش توییتری ایرانیان به سخنان رئیس جمهور آمریکا/ از یادآوری جنایات آمریکا علیه ایران تا درس تاریخ و جغرافیا به ترامپ

 19. یک ترامپ برای جهان کافی است

 20. مظلومیت عدالت اجتماعی در هیاهوی بداخلاقی های سیاسی

 21. درخواست عربستان از آمریکا برای حمله به ایران

 22. چرا شایعه یک کانال درباره دختر آیت‌الله لاریجانی فراگیر می‌شود؟/آیا انگلیس جاسوس خود را می‌سوزاند؟

 23. توئیت ظریف در واکنش به سخنرانی ترامپ / عکس

 24. واکنش آشنا به سخنرانی ترامپ درباره برجام

 25. صفحه یک روزنامه رسمی دولت به سخنان ضدایرانی ترامپ و واکنش روحانی   

آخرین عناوین