قاصدک24

نسخه به روز شده محور شرارت پس‌از 16 سال

گروه جهان الف،   3960630173

پولیتیکو ساعاتی پس از سخنرانی ترامپ در صحن سازمان ملل طرحی کشید که ترامپ با ضربه‌هایی که با چوب گلف خود زده، شیشه‌های سازمان ملل را شکسته است.

دنیای اقتصاد:بسیاری همچون پولیتیکو بر این باورند که ترامپ در اولین سخنرانی خود به سنت‌های دیرین سازمان ملل وفادار باقی نمانده و این نهاد را با شکنندگی مواجه کرده است.
 

سخنرانی 40 دقیقه‌ای ترامپ که قرار بود 15 دقیقه باشد، با تندترین حملات لفظی وی همراه شد. ترامپ در این سخنرانی دکترین خود را به رهبران جهان معرفی کرد و در آن اولویت را به آمریکا اختصاص داد تا به شعار «اول آمریکا» که در دوران کارزار انتخاباتی سر داده بود، بازگردد. ترامپ همچنین برخی دیدگاه‌های جدید خود را اعلام کرد که نیویورک‌تایمز آن را تحلیل کرده است.

به نوشته این روزنامه، ترامپ در سخنرانی روز سه‌شنبه خود اعلام کرد که حاکمیت باید اصل هدایت‌گر بین ملت‌ها باشد و بدین طریق یک چشم‌انداز متفاوت نسبت به قبل طراحی کرد. این درحالی است که ترامپ در سخنرانی خود بیشترین حملات را علیه حاکمیت ونزوئلا، ایران، کره‌شمالی، کوبا و سوریه داشت و تقریبا هیچ سخنی هم از روسیه به میان نیاورد، جز اینکه از این کشور به‌خاطر اینکه در کنار آمریکا علیه تحریم‌های کره‌شمالی همکاری داشته است، تشکر کرد. در حالی که روسیه بخشی از خاک اوکراین را به اشغال خود درآورده و در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا نیز دخالت داشته است. اما مهم‌تر از تعریف تناقض‌آمیز ترامپ از اصل حاکمیت، نحوه سخنان وی در مورد کشورهای کوچک و چگونگی دفاع از خود در برابر کشورهای بزرگ بود. او گفت: من همیشه آمریکا را در میان اولویت‌های خود قرار می‌دهم، آنچنانکه رهبران کشورهای دیگر هم اولویت را به کشور خودشان اختصاص می‌دهند. به نوشته نیویورک‌تایمز این بخش از سخنان وی موجب نگرانی شبکه‌ای از موسسات شده است. این نهادها معتقدند رئیس‌جمهور آمریکا از قدرت جهانی این کشور برای تثبیت منافع خود استفاده می‌کند. ریشه فلسفی سخنان ترامپ به دکترین هری ترومن بازمی‌گردد که طرح مارشال را ارائه کرد تا اروپا خود دست به بازسازی بزند. اما چشم‌اندازی که ترامپ ارائه کرد، در مقیاسی کوچک‌تر و منفعت‌محورتر باید دیده شود. او گفت که آمریکا دیگر وارد اتحاد یا توافق‌ یک‌طرفه نخواهد شد و صراحتا اعلام کرد که دیگر بارهای مالی غیرمنصفانه‌ای را که از طرف سازمان ملل تحمیل می‌شود به تنهایی به دوش نخواهد کشید. او در این زمینه گفت: تا زمانی که من در این دفتر کار حضور داشته باشم، منفعت آمریکا بالاتر از هر چیز دیگر قرار می‌گیرد.

برخی بر این باورند که سخنان ترامپ بسیار تهاجمی بوده است. منتقدان پیش‌بینی می‌کنند کشورهایی که از سوی ترامپ محکوم شده‌اند، ممکن است روزی از این سخنان علیه خود وی استفاده کنند. اما چیزی که قابل‌توجه بوده این است که ترامپ در این سخنرانی از سیاست خارجی دو حزبی جدا شده است. زیرا در گذشته رسم بر این بوده که هر حزبی که کاخ سفید را اشغال می‌کرد، همواره بر سهم و نقش این کشور در مدیریت جهانی تاکید داشته است. برای مثال باراک اوباما قول داد که کشورش متعهد است تا نهادهای جهانی را در اولویت کارهایش قرار دهد.

باراک اوباما همچنین در نخستین سخنرانی خود در سال 2009 تنها یک‌بار از کلمه حاکمیت استفاده کرد. در مقابل دونالد ترامپ 21 بار این کلمه را به‌کار برد. او تاکید داشت: موفقیت ما بستگی به ائتلاف‌های قوی و مللی مستقل دارد که حاکمیت خود را پذیرفته‌اند تا امنیت خود را رونق دهند، اقتصاد خود را شکوفا کنند و صلحی میان خود در دنیا به‌وجود آورند. ترامپ بر این باور است که حاکمیت و قدرت ملت‌ها موجب می‌شود شهروندان آنها در امنیت به سر برند و از لحاظ اقتصادی نیز برای آنها شکوفایی به بار آورد. او گفت که ملت‌های با حاکمیت قدرتمند می‌توانند با هم ائتلاف تشکیل بدهند و به جنگ تهدیدهای مشترک بروند. با این حال کارشناسان سیاست خارجی بر این اعتقادند که عمده‌ترین مشکل در سخنان ترامپ در همین حوزه بوده که بسیار تناقض‌آمیز صحبت کرد.

ولی نصر می‌گوید: به‌نظر می‌رسد سخنان وی این‌گونه است که ما به حاکمیت کشورهایی که دوست داریم احترام می‌گذاریم اما کشورهایی که خوشایند ما نباشند، به حاکمیت‌شان احترام نخواهیم گذاشت. به اعتقاد نصر تعریف او از حاکمیت تنگ‌نظرانه بوده است.

نیویورک‌تایمز در ادامه می‌نویسد: در سخنان ترامپ انعکاسی از سخنان جورج بوش دوم هم دیده می‌شد. دو کشوری که جورج بوش در لیست محور شرارت قرار داده بود- ایران و کره‌شمالی- در لیست حملات ترامپ قرار دارد. اما به عکس جورج بوش که دوست داشت تا سیستم سیاسی کشورها را تعیین کند، ترامپ علاقه‌ای به تعیین نوع حکومت دیگر کشورها ندارد. محور سخنان وی حمله به سه کشور بود: ایران، کره‌شمالی و ونزوئلا. او در نهایت نیز کره‌شمالی را به نابودی کامل تهدید کرد. این درحالی است که برخی منتقدان ترامپ می‌گویند او در اولین سخنرانی خود عامدانه از حقوق بشر سخن نگفته است. زیرا در این صورت مهم‌ترین متحدان ترامپ در این لیست قرار می‌گرفتند. در این زمینه می‌توان به عربستان سعودی اشاره کرد که یکی از مهم‌ترین کشورهای ناقض حقوق بشر است. همچنین میانمار نیز که این روزها به شدت بر سر زبان‌هاست، جایی در میان سخنان ترامپ نداشت. این در شرایطی است که به گفته کارشناسان، اقلیت مسلمان در این کشور با خطر نسل‌کشی روبه‌رو است.

 واکنش‌ها به سخنان ترامپ

گفته می‌شود تنها اسراییل و عربستان سعودی از نخستین سخنرانی ترامپ راضی بودند. سخنرانی که به گفته برخی جز نفرت‌پراکنی حاصل دیگری نداشت. جایی که ایندیپندنت می‌گوید اولین سخنرانی ترامپ به قصد نابودی سازمان ملل ابراز شد.

به نوشته ایندیپندنت، بسیاری از کارشناسان بر این باورند که لحن سخنان ترامپ غیردیپلماتیک بوده است. در این راستا هیلاری کلینتون، رقیب سابق دموکرات وی در انتخابات ریاست‌جمهوری لحن سخنان ترامپ را بسیار سیاه و خطرناک توصیف کرد. او تصریح کرد: به‌نظر من این سخنرانی بسیار سیاه و خطرناک بود و پیامی نبود که رهبر مهم‌ترین و بزرگ‌ترین کشور جهان باید آن را ایراد می‌کرد. وی افزود: «رویکرد ترامپ باید دیپلماتیک می‌بود. امیدوار بودم که ترامپ در این سخنرانی می‌گفت که ما کره‌شمالی را خطری برای متحدان‌مان، منطقه و حتی آمریکا می‌دانیم. ما از تمامی کشورها می‌خواهیم تا با آمریکا برای پایان دادن به تهدیدی که از جانب کیم‌جونگ‌اون، رهبر کره‌شمالی برای همه ما به‌وجود آمده همکاری کنند.» وزیر سابق امور خارجه ایالات‌متحده همچنین تاکید کرد که ترامپ نباید کیم‌جونگ‌اون را مرد موشکی توصیف می‌کرد.

همزمان ریچارد هاس، رئیس روابط شورای خارجی آمریکا در توییتی نوشت: سخنرانی ترامپ در سازمان ملل، تکرار محور شرارت (جرج بوش) بود با این تفاوت که عراق کنار رفته است اما ایران و کره‌شمالی باقی مانده‌اند. جان کربی، سخنگوی پیشین وزارت خارجه آمریکا نیز نوشت: ترامپ فرصت بسیار خوبی را در سازمان ملل از دست داد. شرمساری واقعی اینجا است که او به جای همکاری و احترام دوجانبه از درگیری و منازعه صحبت می‌کند. سناتور «دیان فینشتاین» عضو ارشد مجلس سنای آمریکا، در پیامی توییتری پس از سخنرانی ترامپ نوشت: «سازمان ملل محلی برای پیشبرد صلح است. ترامپ امروز آن را به صحنه جنگ تبدیل کرد.» وزیر خارجه سابق سوئد هم نوشت: سخنرانی ترامپ یادآور نسخه‌ای تند از سخنرانی «محور شرارت» است که اکنون دو عضو دارد. این نسخه وحشتناک به طرز خطرناکی ساده‌انگارانه است.

ونزوئلا هم به سخنان دونالد ترامپ در مجمع عمومی سازمان ملل متحد واکنش نشان داد و این سخنان را نژادپرستانه خواند.

 موافقان ترامپ

سخنرانی ترامپ باوجود اینکه مورد انتقاد گسترده در داخل و خارج قرار گرفت اما حامیانی هم داشته است. سئول یکی از کشورهایی است که از سخنان ترامپ استقبال کرد و گفت موضع وی در برابر کره‌شمالی از سر اقتدار بوده است. نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی هم در توییتی نوشت: «دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، در سخنرانی خود در سازمان ملل به بیان حقایق درباره خطرات پیش روی جهان پرداخت و خواستار اقدام با همه قدرت برای تضمین آینده بشریت شد.» همچنین وی در توییتی دیگر نوشت: «در 30 سال اخیر تا آنجا که در خاطر دارم، سخنرانی شجاعانه‌تر از این ندیده بودم.» عربستان سعودی نیز از نطق ترامپ در گردهمایی نیویورک استقبال کرد. همچنین جان بولتون با اعلام رضایت از سخنرانی ترامپ در توییتی نوشت: سخنرانی ترامپ بهترین عملکرد او از آغاز دوران ریاست‌جمهوری‌اش بود. او به‌طور صریح و بی‌پرده انتقاد کرد.

عضویت در کانال تلگرام الف

عناوین مرتبط

وب‌گردی

تجارت نیوز

پربحث‌های اخیر

 1. عصاره‌ ملت یا عصاره شورای‌نگهبان/ اصلاح طلبان باید عادت کنند

 2. از کنایه محمدعلی ابطحی به برخی اعضای کابینه تا ماجرای عذرخواهی حداد عادل از کاربران فضای مجازی و حرکت عجیب گردانندگان اینستاگرام روحانی  

 3. سال 97 می تواند سال زوال مافیای کنکور باشد

 4. مقام ارشد دولتی: قیمت بنزین و گازوئیل افزایش می‌یابد/ دولت نرخ ۱۵۰۰ و ۴۰۰ تومان را تصویب کرد

 5. رییس سازمان بازرسی: افزایش قیمت خودرو تا ۱۴ میلیون تومان با چه مجوزی بوده / بی‌خود کردند گران می‌کنند

 6. معاون آب و فاضلاب: ۴۲ درصد قیمت تمام شده آب از مردم دریافت می‌شود

 7. پول‌های دولت در سال ۹۷ کجا می‌رود؟ + جدول

 8. بنزین هزار و 500، یارانه چقدر؟

 9. روحانی: دستگاه های دولتی در رفع تبعیضات ناروا پیشگام باشند

 10. به دلیل آلودگی هوا/ تمامی مدارس تهران فردا تعطیل است/ اجرای طرح زوج و فرد از درب منازل

 11. حاشیه‌های جلسه علنی مجلس   

 12. محمد قوچانی: علی لاریجانی در حل مسأله حصر در حال کمک به روحانی است

 13. حال آیت‌الله حائری شیرازی وخیم شد

 14. آیا روسیه به دنبال ائتلاف با ایالات متحده است؟

 15. مستأجران مناطق زلزله‌زده کرمانشاه، بدون کانکس و مجبور به کوچ

 16. سوال از وزیر نفت: بنزین گران شود، با خر دور کشور بگردیم؟  

 17. واکنش نماینده سازمان ملل به آلودگی هوای تهران

 18. ۸ ربیع‌الاول دیگر تعطیل نیست

 19. کنار تلفن همراه‌تان نخوابید

 20. جشن ۶۸ سالگی کیومرث پوراحمد   

 21. بلاتکلیفی ۷ ساله پرونده کلاهبرداری از هشت بانک

 22. فلاحت پیشه: دولت به‌ جای حذف یارانه مردم از هزینه‌های جاری کم کند

 23. مستاجرهای زلزله‌زده برای رفع مشکل اسکان چه کنند؟ / ایثارگران وام بدون سود می‌گیرند

 24. به دستور بن سلمان، عربستان وارد عصر هسته‌ای شد/عکس

 25. اهدای لباس مهدی طارمی به کودک هوادار پرسپولیسی مبتلا به بیماری قلبی   

پربحث‌های دیروز

 1. افزایش ۷۰ درصدی حقوق نمایندگان/ ‏میانگین حقوق یک نماینده مجلس منهای پاداش، 32میلیون تومان در ماه

 2. یارانه ۳۱ میلیون نفر طی بودجه ۹۷ حذف می‌شود/ نوبخت: آماده‌ایم افزایش مالیات، قیمت بنزین و حذف یارانه در بودجه ۹۷ را متعادل‌تر کنیم

 3. سلبریتی علیه سلبریتی/ از ماست که برماست

 4. کواکبیان: آقای روحانی چرا به وعده‌هایی که به مردم داده‌اید عمل نمی‌کنید؟/ می دانید امروز چه ناسزاهایی به ما اصلاح‌طلبان بابت حمایت از شما سر داده می شود

 5. عصاره‌ ملت یا عصاره شورای‌نگهبان/ اصلاح طلبان باید عادت کنند

 6. جزئیات انیمیشن مضحک سعودی ها علیه ایران+ تصاویر

 7. انتظار مردم از بیت امام (ره)/ چه کسی چراغ اول را روشن خواهد کرد؟

 8. سوال از خودروسازان: چند سال مهلت بدهیم تا خودروی با کیفیت تولید کنید؟

 9. ولی‌عهد فسادستیز! مالک گران‌ترین خانه جهان است +عکس

 10. معضلی به نام کسری دخل و خرج دولت: اشکال از «دخل» است یا «خرج»؟

 11. از کنایه محمدعلی ابطحی به برخی اعضای کابینه تا ماجرای عذرخواهی حداد عادل از کاربران فضای مجازی و حرکت عجیب گردانندگان اینستاگرام روحانی  

 12. سال 97 می تواند سال زوال مافیای کنکور باشد

 13. واکنش دیبر ستاد تنظیم بازار به افزایش قیمت ها: مردم فعلاً گرانی را تحمل کنند/ ما امیدواریم که وضع بازار بدتر از این نشود

 14. وزیر نیرو: تاکنون تصمیمی برای گرانی آب و برق گرفته نشده است

 15. مقام ارشد دولتی: قیمت بنزین و گازوئیل افزایش می‌یابد/ دولت نرخ ۱۵۰۰ و ۴۰۰ تومان را تصویب کرد

 16. رییس سازمان بازرسی: افزایش قیمت خودرو تا ۱۴ میلیون تومان با چه مجوزی بوده / بی‌خود کردند گران می‌کنند

 17. نمودار/ کاهش ارزش ریال در برابر دلار از سال ۱۳۵۵ تا ۱۳۹۵

 18. خطر ایجاد شوک تورمی/ مجلس مخالف افزایش قیمت بنزین به۱۵۰۰ تومان است

 19. پرداخت یارانه ۷ ساله شد/ واریز287 هزار میلیارد تومان یارانه به حساب ایرانی ها

 20. معاون آب و فاضلاب: ۴۲ درصد قیمت تمام شده آب از مردم دریافت می‌شود

 21. پول‌های دولت در سال ۹۷ کجا می‌رود؟ + جدول

 22. بنزین هزار و 500، یارانه چقدر؟

 23. روحانی: دستگاه های دولتی در رفع تبعیضات ناروا پیشگام باشند

 24. به دلیل آلودگی هوا/ تمامی مدارس تهران فردا تعطیل است/ اجرای طرح زوج و فرد از درب منازل

 25. حاشیه‌های جلسه علنی مجلس   

پربحث‌های هفته

 1. مشاور رییس برنامه و بودجه در واکنش به انتقادات از افزایش ۳ برابری عوارض خروج از کشور: پول ندارید، سفر خارجی نروید

 2. نوبخت: با قیمت کنونی بنزین نمی توانیم به سقف برسیم/ قیمت بنزین می تواند به بالاتر از ۱۵۰۰ تومان هم برسد

 3. نوبخت: رییس جمهوری از افزایش نرخ ارز بسیار مکدر است/ قسم می خورم ماهی حدود هشت میلیون و 700 هزار تومان حقوق می گیرم/ قیمت کنونی بنزین 1200 ارزان تر از فوب خلیج فارس است

 4. آقای رئیسی شما خوش شانس بودید!

 5. جهانگیری: نباید رئیس‌جمهور جدید فکر کند هرچه رئیس‌جمهور قبلی کرده غلط است/ یک بازنشسته را نمی‌بینید که از حقوق خود راضی باشد/ قدرت خرید و درآمد آحاد جامعه کاهش پیدا کرده

 6. زمزمه بنزين 1500 توماني از دی ماه

 7. روایت نوبخت از سازوکار شناسایی سه گروه یارانه بگیر/یارانه کسانی که اعلام نیاز کنند حذف نمی‌شود/فعلاً افزایش قیمت حامل‌‌های انرژی قطعی نیست/ برگشت منابع حاصل از اصلاح قیمت‌ها به مردم

 8. واکنش واعظی به افزایش عوارض خروج از کشور: درآمد افزایش عوارض برای اقشار کم درآمد هزینه می‌شود

 9. درباره سه برابر شدن عوارض خروج از کشور؛ برای دریافت عوارض نوع سفر مدنظر قرار بگیرد/ دولت همه مسافران را به یک چشم نگاه نکند/ وعده احیای گردشگری شعار بود

 10. افزایش ۷۰ درصدی حقوق نمایندگان/ ‏میانگین حقوق یک نماینده مجلس منهای پاداش، 32میلیون تومان در ماه

 11. ادعاهای خطرناک و جدید نیکی هیلی علیه ایران/ موشک شلیک شده به ریاض موشک «قیام» بود و نشان ایرانی داشت/ این موشک، وحشتناک است وحشتناک است+واکنش ایران

 12. چرخش در سیاست یارانه‌ای دولت با عبور از انتخابات/ سال 95: درآمد 3 میلیون هم نمی‌تواند، ملاک حذف باشد/ آذر 96: فقط به افراد شناسایی شده یارانه می‌دهیم

 13. تاوانی که باید برای سفر بپردازیم/ حکایت ما و ثبت نام خودرو/ با نخبگان چنین نکنید

 14. چک سفید امضای دولت برای افزایش قیمت بنزین/ زنگنه گرانی را تکذیب نکرد: افزایش قیمت بنزین در بودجه دیده شده

 15. واکنش سید حسن خمینی به انتقادها از بودجه موسسه امام: نقدها پديده‌ای مبارک است/ امثال من را نيز از خطا و خطر مصون می‌دارد

 16. صادق زیباکلام: نارضایتی از روحانی در بین مردم خیلی پررنگ است/ رئیس‌جمهور بسیار متکبرانه عمل می‌کند

 17. عکس / مالیات یا عوارض خروج از کشور در برخی کشورها

 18. خداحافظی رضا صادقی با حسن روحانی  

 19. بلاتکلیفی ثبت سفارش و هدیه میلیاردی دولت به دلالان و واردکنندگان خودرو

 20. قیمت واقعی بنزین!

 21. یارانه ۳۱ میلیون نفر طی بودجه ۹۷ حذف می‌شود/ نوبخت: آماده‌ایم افزایش مالیات، قیمت بنزین و حذف یارانه در بودجه ۹۷ را متعادل‌تر کنیم

 22. مدیرعامل ایران خودرو: خودرو امروز نیازمند حمایت است

 23. حق‌شناس: مردم انتظار ساخت پل و بزرگراه نداشته باشند؛ پول نداریم

 24. وزیر راه: نباید بار دیگر طرحی مثل مسکن مهر داشته باشیم / ۹ تا ۱۰ میلیون نفر در بدترین وضعیت زندگی می‌کنند

 25. از عوارض خروج از کشور تا پزشکانی با صدها میلیون درآمد و چانه زنی برای گرفتن پول از بوریس جانسون

پربحث‌های اخیر

 1. آیا روسیه به دنبال ائتلاف با ایالات متحده است؟

 2. به دستور بن سلمان، عربستان وارد عصر هسته‌ای شد/عکس

 3. حمله موشکی به مناطق صهیونیست نشین در نزدیکی نوار غزه

 4. حمله موشکی به مناطق صهیونیست نشین در نزدیکی نوار غزه

 5. سرقت ۷ میلیون دلار پول رمزگذاری شده توسط هکرهای کره شمالی

 6. شلیک 2 راکت از غزه به سرزمین‌های اشغالی

 7. نظامیان صهیونیست به تلفن‌های هوشمند امنیتی مجهز شدند

 8. زمین‌گیر شدن نیمی از جنگنده‌های فرانسه

 9. شورای امنیت طرح لغو تصمیم«ترامپ»را به رأی گیری گذاشت

 10. اتحادیه عرب برای مقابله با ترامپ هیات وزارتی تشکیل داد

 11. تظاهرات در پاریس علیه تصمیم ترامپ

 12. حرکت عناصر داعش به سوی مقصد جدید

 13. انصارالله: ملت یمن حق خود را خواهند گرفت

 14. واکنش ترکیه از توقف مذاکرات عضویت آنکارا در اتحادیه اروپا

 15. خنثی سازی بمب گذاری در کلیسای سن پترزبورگ روسیه

 16. جسد یک دیپلمات انگلیسی در بیروت کشف شد

 17. پوتین از ترامپ و سیا تشکر کرد

 18. پیش‌گویی‌های شگفت‌انگیز کارتون سیمپسون‌ها که به حقیقت پیوست!+ تصاویر

 19. پنج مکان دنیا که جنگ جهانی سوم می‌تواند از آنجا شروع شود!

 20. عملیات ترور اردوغان خنثی شد

 21. نظامیان آمریکایی در چند کشور مستقرند

 22. تعرضی دیگر به مقدسات اسلامی

 23. واکنش تند اسلام‌آباد به خیانت گروه‌های غربی

 24. عملیات منحصر به فرد ارتش سوریه در حومه «ادلب»

 25. آیا آلمان هنوز پناهجویان را می پذیرد؟

پربحث‌های دیروز

 1. ولی‌عهد فسادستیز! مالک گران‌ترین خانه جهان است +عکس

 2. آیا روسیه به دنبال ائتلاف با ایالات متحده است؟

 3. تظاهرات عراقی‌ها علیه فساد/ درخواست از آیت‌الله سیستانی برای صدور فتوای مبارزه با فساد

 4. به دستور بن سلمان، عربستان وارد عصر هسته‌ای شد/عکس

 5. سرقت ۷ میلیون دلار پول رمزگذاری شده توسط هکرهای کره شمالی

 6. شلیک 2 راکت از غزه به سرزمین‌های اشغالی

 7. نظامیان صهیونیست به تلفن‌های هوشمند امنیتی مجهز شدند

 8. زمین‌گیر شدن نیمی از جنگنده‌های فرانسه

 9. شورای امنیت طرح لغو تصمیم«ترامپ»را به رأی گیری گذاشت

 10. اتحادیه عرب برای مقابله با ترامپ هیات وزارتی تشکیل داد

 11. تظاهرات در پاریس علیه تصمیم ترامپ

 12. حرکت عناصر داعش به سوی مقصد جدید

 13. انصارالله: ملت یمن حق خود را خواهند گرفت

 14. واکنش ترکیه از توقف مذاکرات عضویت آنکارا در اتحادیه اروپا

 15. خنثی سازی بمب گذاری در کلیسای سن پترزبورگ روسیه

 16. جسد یک دیپلمات انگلیسی در بیروت کشف شد

 17. پوتین از ترامپ و سیا تشکر کرد

 18. پیش‌گویی‌های شگفت‌انگیز کارتون سیمپسون‌ها که به حقیقت پیوست!+ تصاویر

 19. پنج مکان دنیا که جنگ جهانی سوم می‌تواند از آنجا شروع شود!

 20. عملیات ترور اردوغان خنثی شد

 21. نظامیان آمریکایی در چند کشور مستقرند

 22. تعرضی دیگر به مقدسات اسلامی

 23. واکنش تند اسلام‌آباد به خیانت گروه‌های غربی

 24. عملیات منحصر به فرد ارتش سوریه در حومه «ادلب»

 25. آیا آلمان هنوز پناهجویان را می پذیرد؟

پربحث‌های هفته

 1. عکس / مالیات یا عوارض خروج از کشور در برخی کشورها

 2. رازی که موگرینی فاش کرد/ جمله‌ای که به درخواست ایران در برجام آمد+ توضیح عراقچی

 3. سنگ اندازی جدید کنگره در مسیر اجرای توافق هسته ای؛ اخلال در فروش هواپیما و نقض صریح‌ترین بند برجام

 4. ترامپ: تاریخ به ما آموخته است که اگر توان دفاعی خود را تضعیف کنید، تجاوز و تهاجم را به سوی خود دعوت کرده‌اید

 5. ولی‌عهد فسادستیز! مالک گران‌ترین خانه جهان است +عکس

 6. ادعای موگرینی: امروز رازی را درباره درخواست ایران در برجام افشا می‌کنم

 7. اردوغان: قدس خط قرمز ماست/ /آنها فراتر از یک کشور رفتار می کنند، درحالی که اسرائیل اصلا کشور نیست

 8. سياست ابهام و تعليق ترامپ و كنگره درباره برجام/ تهديد جديد كاخ سفيد/ واكنش ايران چه خواهد بود؟

 9. پوتین عقل و قلب هزاران شهروند کشورهای اسلامی را تسخیر کرد

 10. وزیر اطلاع‌رسانی عربستان: قدس در دل پادشاه و ولیعهد است!

 11. آیا روسیه به دنبال ائتلاف با ایالات متحده است؟

 12. تظاهرات عراقی‌ها علیه فساد/ درخواست از آیت‌الله سیستانی برای صدور فتوای مبارزه با فساد

 13. نقدی بر نظریه ترامپ بد، اوبامای خوب

 14. «چشم موصل» چه کسی بود؟

 15. سخنگوی کاخ سفید: اگر توافق هسته‌ای اصلاح نشود، برجام متوقف خواهد شد

 16. به دستور بن سلمان، عربستان وارد عصر هسته‌ای شد/عکس

 17. نشست شورای امنیت با موضوع کره شمالی   

 18. ترامپ برندگان قرعه‌کشی لاتاری اقامت در آمریکا را "زباله" خواند

 19. پرداخت حقوق کارمندان با بیت کوین در ژاپن

 20. حملات شدید جنگنده‌های سعودی به صعده

 21. شهادت جوانی فلسطینی در نوار غزه/ده‌ها نفر زخمی شدند

 22. محمدعلی الحوثی به نیکی هیلی: اگر از ایران موشک وارد می‌کردیم، ضد هوایی وارد می‌کردیم

 23. منتظر اختلافات عمیق بین اروپا و آمریکا باشید/ در ماجرای ایران، اروپا دنبال ترامپ راه نمی افتد

 24. گزارش رسانه غربی درباره میزان لابی «منافقین» در آمریکا علیه ایران

 25. عادل الجبیر: ترامپ هنوز به راه‌حل دو کشوری متعهد است/ هیچ فشاری بر عباس نیاورده‌ایم

آخرین عناوین