هتل بین المللی

نمایندگان مجلس در گفتگو با الف عنوان کردند؛ سیف از خودش سلب مسوولیت نکند؛ او در قبال سپرده گذاران کاسپین مسوول است/ پرونده تخلفات بانک مرکزی به دستگاه قضا رفت

گروه اقتصادی الف،   3960628128 ۳۸ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۸ تکراری یا غیرقابل انتشار
سیف از خودش سلب مسوولیت نکند؛ او در قبال سپرده گذاران کاسپین مسوول است/ پرونده تخلفات بانک مرکزی به دستگاه قضا رفت

نمایندگان مجلس با بیان اینکه پرونده تخلفات بانک مرکزی در خصوص موسسات غیرمجاز به قوه قضاییه ارسال شده است، عنوان کردند: بانک مرکزی نه تنها در قبال سپرده گذاران موسسه مجوز دار کاسپین مسول است، بلکه در مورد موسسات غیرمجاز هم باید پاسخگو باشد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی الف؛ ولی الله سیف رییس کل بانک مرکزی روز یکشنبه هفته جاری در پاسخ به این سوال که اگر سپرده گذار کاسپین بودید، چه می کردید؟ پاسخ داد: من هیچ وقت نمی رفتم در جایی که مجوز از بانک مرکزی ندارد، سرمایه گذاری کنم؛ ضمن اینکه اگر اشتباهی کردم باید پای آنها بایستم.

سخنان رئیس کل بانک مرکزی و مقصر جلوه دادن مردم در حالی است که بر اساس اطلاعات موجود در وب سایت بانک مرکزی، مجوز فعالیت موسسه کاسپین در سال 94 صادر شده بود و گزارش کمیسیون اقتصادی مجلس نیز بر این موضوع صحه می گذارد، هر چند بانک مرکزی در واکنش گزارش الف؛ با عنوان «فراموشی سیف از مجوز سال ۹۴ بانک مرکزی به موسسه کاسپین/ آقای رئیس کل! شما باید پاسخگوی مجوز فعالیت کاسپین باشید» توضحیاتی ارسال و اعلام کرد که منظور آقای سیف این نبود که موسسه کاسپین مجوز ندارد؛ اما با این حال بانک مرکزی در قبال حقوق سپرده گذاران باید پاسخگو باشد.

براساس این گزارش در تاریخ 17 مرداد ماه امسال در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی گزارش کمیسیون اقتصادی در خصوص تخلف بانک مرکزی در زمینه عدم اجرای کامل قوانین ناظر بر فعالیت موسسه اعتباری کاسپین، مطابق ماده ۲۳۶ آیین نامه داخلی مجلس و با رای گیری از نمایندگان تایید و جهت رسیدگی به تخلفات به قوه قضائیه ارسال شد.

 

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس: نظر سیف، جدید نیست!

محمدرضا پور ابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در گفتگو با خبرنگار اقتصادی الف؛ در مورد سخنان رئیس‌کل بانک مرکزی با بیان اینکه این سخنان جدید نیست، گفت: پاسخ به تمام سؤالات، در گزارش کمیسیون اقتصادی داده و مشخص‌شده است.

 وی با اشاره به اینکه گزارش کمیسیون اقتصادی مجلس بر اساس ماده 236 به دستگاه قضا ارجاع شده است، افزود: جملات و سخنان سیف موضوع جدیدی نیست و همان مطالب قبلی است و اظهارنظر در مورد گزارش کمیسیون اقتصادی و مطالبی که آقای سیف قبلاً گفته و یا می‌گویند به عهده دستگاه قضا است و در آنجا به این موضوع رسیدگی خواهد شد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد: گزارش مجلس در مورد تخلفات بانک مرکزی در رابطه با مؤسسات غیرمجاز با تأخیر از سوی هیئت‌رئیسه مجلس در اوایل شهریورماه جاری به قوه قضاییه ارجاع شده و چون بر اساس ماده 236 در مجلس تصویب‌شده، باید بدون تشریفات، در اولویت دستگاه قضایی قرارگرفته و رسیدگی شود و قوه قضاییه نظر خواهد داد.

موسوی لارگانی: آقای سیف نه‌تنها در قبال کاسپین مسئول است، بلکه باید پاسخگوی سپرده‌گذاران و مؤسسات غیرمجاز هم باشد

سید ناصر موسوی لارگانی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس هم در گفتگو با خبرنگار اقتصادی الف؛ در واکنش به سخنان سیف، با بیان اینکه موسسه کاسپین مجوز از بانک مرکزی دارای مجوز بوده است، گفت: هر موسسه مالی و اعتباری که تأسیس و شعبه باز می‌کند، ولو اینکه مجوز نداشته باشد، اما بانک مرکزی باید بر آن موسسه نظارت داشته باشد.

وی با بیان اینکه قانون‌گذار وظیفه بانک مرکزی را نظارت بر مؤسسات مالی و اعتباری می‌داند؛ افزود: اگر یک مغاز مواد غذایی باز شود، نیروی انتظامی، اصناف و گروه‌های مختلف به سراغ آن می‌روند که آیا مجوز دارد یا نه و فرد بر چه اساسی سوپرمارکت را بازکرده است؛ حال چگونه می‌توان یک موسسه مالی و اعتباری تأسیس شود؛ در سراسر کشور شعبه بزند، اما هیچ فرد و نهادی سراغ آن نرود و بررسی نکند که آیا مجوز دارد یا نه که بر چه اساسی پول و سپرده‌های مردم را می‌گیرد؛ لذا بانک مرکزی در قبال مؤسساتی که مجوز هم ندارند، مسئول است.

این نماینده مردم در خانه ملت بیان کرد: تمام مؤسسات مالی و اعتباری که تأسیس شدند، در تابلوی بزرگ سر درب شعبه‌های که خود نصب کردند، نوشتن با مجوز یا تحت نظارت بانک مرکزی است؛ اصلاً یک فرد خلاف‌کار این را نوشته است، آیا نباید بانک مرکزی از حیثیت خود دفاع و شکایت می‌کرد که بر چه اساسی نوشته‌شده تحت نظارت بانک مرکزی است. هم‌اکنون موسسه ثامن‌الحجج هم همین مسئله را دارد؛ موسسه‌ای که 450 شعبه در سراسر ایران زده است و همه‌جا نوشته تحت نظر بانک مرکزی است اما عنوان می‌شود که این موسسه مجوز ندارند.

موسوی لارگانی تصریح کرد: چندی پیش معاون نظارتی بانک مرکزی اعلام کرد که مردم نگران نباشند و این‌ها در حال گرفتن مجوز هستند؛ این موسسه 10 ساله است که فعالیت بانکی انجام می‌دهند؛ بعد بانک مرکزی خطاب به مردم می‌گوید نگران نباشید؛ این‌ها در حال گرفتن مجوز هستند؛ پس در این ده سال قبل با چه عنوانی فعالیت می‌کردند و سپرده مردم را می‌گرفتند، بنابراین بانک مرکزی در قبال آن‌ها مسئولیت دارد.

وی گفت: موضوع موسسه کاسپین کاملاً روشن و مشخص است و بانک مرکزی مجوز داده بود و بر اساس آن اقدام به تأسیس شعبه کردند؛ اما بانک مرکزی یک روز می‌گوید مجوز مشروط بوده و حق زدن شعبه را نداشت، اگر حق زدن شعب را نداشت، چرا شعبه زد و اینکه چرا زمانی که اولین، دومین و دهمین شعبه تأسیس شد، بانک مرکزی جلوی آن‌ها را نگرفت و نگفت ما به شما (موسسه کاسپین) مجوز تأسیس شعبه را ندادیم. موسسه کاسپین زیر نظر بانک مرکزی بود؛ حالا دیگر مؤسسات مجوز نداشتن و بانک مرکزی نظارت نکرده بود، اما این بحث که آقای سیف عنوان کردند، تقریباً سلب مسئولیت کردن از خودشان است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه آقای سیف در قبال سپرده‌گذاران در موسسه کاسپین آن‌ها مسئول و وظیفه دارد به مشکل آن‌ها را رسیدگی و آن را حل کنند، تصریح کرد: بانک مرکزی عنوان می‌کنند وجوه سپرده‌گذاران را تا سقف تا 300 میلیون تعیین تکلیف کردیم، اما این قابل‌قبول نیست، زیرا بانک مرکزی به این موسسه مجوز داده بود و مردم بر اساس آن رفتند و سپرده‌گذاری کردند که ماهیانه سودی دریافت کنند، اما اکنون بانک مرکزی می‌گوید سودهایی بابت سپرده‌گذاری گرفتید از اصل سپرده کسر می‌شود و مابقی سپرده را مردم بیایند و بگیرند و این واقعاً ظلم در حق سپرده‌گذاران است. گزارش گروه اقتصادی بر اساس ماده 236 به قوه قضاییه ارجاع شده و انتظار داریم دستگاه قضا از حقوق سپرده‌گذاران دفاع و مشکل آن‌ها را حل کند.

عضویت در کانال تلگرام الف

عناوین مرتبط

۲۸ اسفند ۱۳۹۶افت قیمت رسمی دلار / نرخ هر دلار دولتی ۳۷۶۹ تومان
۲۷ اسفند ۱۳۹۶حاشیه های آخرین روز کاری مجلس؛ از تعطیلی دفاتر برخی نمایندگان برای ندادن عیدی تا خانه تکانی خانم نماینده
۲۳ اسفند ۱۳۹۶آیا پول‌های نامشروع آقایان به حساب مردم برمی‌گردد؟  
۲۲ اسفند ۱۳۹۶بانک مرکزی: تنها 1.2 درصد از سپرده گذاران موسسات غیرمجاز پول خود را به طور کامل دریافت نکردند
۲۲ اسفند ۱۳۹۶ معاون اول برای دفاع از وزرا در جلسه استیضاح حضور می‌یابد +عکس
۲۱ اسفند ۱۳۹۶پورابراهیمی: نگران تولید و بانک‌ها در سال ۹۷ هستیم/ وزیر اقتصاد: نرخ تامین مالی باید تعدیل شود
۲۱ اسفند ۱۳۹۶معاون نظارتی بانک مرکزی: مهر اقتصاد و ثامن در کوثر ادغام می‌شوند/ ۲۰۰صرافی در سال ۹۶ تعطیل شد
۲۱ اسفند ۱۳۹۶نقوی: استیضاح آخوندی مورد مطالبه نمایندگان است
۲۱ اسفند ۱۳۹۶چهارشنبه؛بررسی حمله به سفارت ایران در انگلیس با حضور معاونان ظریف
۱۹ اسفند ۱۳۹۶حراج ذخایر ارزی کشور در صف‌های طویل سفته‌بازی
۱۹ اسفند ۱۳۹۶ما نماینده حوزه انتخابیه در مجلسیم نه نماینده مجلس در حوزه انتخابیه/ برخی از نمایندگان ادوار مجلس در طراز نمایندگی نبودند
۱۹ اسفند ۱۳۹۶طرح «اعاده اموال نامشروع» مسئولان ملی است نه جناحی و سیاسی

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

سپرده گذار کاسپین۱۰۵۲۳۶۱۲:۱۸:۲۵ ۱۳۹۶/۶/۲۸
با تشکر فراوان از سایت الف عزیز که طرفداری از حق می کند و ما فریب خوردگان کاسپین دعا گو هستیم
ناشناس۱۰۵۲۴۳۱۲:۳۳:۴۳ ۱۳۹۶/۶/۲۸
انشالله که باعثان و بانیان مشکلات مردم بصورت عادلانه محاکمه شوند. از نمایندگان واقعی مردم متشکریم.
علی۱۰۵۲۶۱۱۳:۰۴:۵۹ ۱۳۹۶/۶/۲۸
به خدا گرفتاریم کمکمان کنید به مجوز دولت به کاسپین اعتماد نمودیم اعتقاداتمان دارد می رود.
ناشناس۱۰۵۲۶۲۱۳:۰۵:۰۶ ۱۳۹۶/۶/۲۸
10 نماینده در 18 خردادامسال خواستار تحقیق و تفحض از بانک مرکزی به دلیل نقض قوانین و اجرای ناقص آن از هیت ریسه مجلس شده بودند که نتیجه آن معلوم نشد تا سیف به درو غگوییهایش ادامه دهد.؟!
افشین۱۰۵۲۶۴۱۳:۰۸:۰۶ ۱۳۹۶/۶/۲۸
لطفا مشکلات ما را منعکس کنید. ما سپرده گذارهای تعاونی حوزه پیوند(یکی از تعاونی های هشتگانه زیرمجموعه کاسپین) بیش از 30 ماه است از دسترسی به اصل و سود سپرده هایمان محروم مانده ایم. اینجانب به عنوان یکی از سپرده‌گذاران در طول سه سال گذشته به صورت مستمر پیگیر سپرده ام بوده‌ام، و مشکلات موجود در این موسسه که باعث عدم نتیجه گیری و سامان‌دهی این موسسه شده را به صورت خلاصه در ذیل تقدیم می‌کنم. به دنبال تصمیم گرفته شده برای سامان‌دهی موسسات مالی که مجوز فعالیت خود را از وزارت تعاون گرفته بودند، در چندین مرحله مقرر شده بود که این تعاونی‌ها در یک موسسه واحد تجمیع شوند. موسسات "فردوسی" و "آرمان" و "آرمان ایرانیان" نتیجه تلاش نافرجام در این جهت هستند. آخرین تصمیم در جهت ساماندهی موسسات، تاسیس موسسه کاسپین به منظور تجمیع هشت تعاونی فرشتگان، الزهرا مشهد، حسنات اصفهان، دامداران و کشاورزان کرمانشاه، بدر توس مشهد، پیوند، امید جلین گرگان و عام کشاورزان مازندران بوده است. اولین دستور به هیأت مدیره هر کدام از تعاونیها، انحلال آنها بوده است. که ظاهراً همه تعاونی‌ها این دستور را به موقع و به صورت یکسان انجام نداده‌اند. موسسه پیوند یکی از تعاونی‌هایی است که این دستور را در همان ابتدای امر اجرا کرده و در ابتدای تیرماه 1394 موسسه را منحل کرده است. اگر چه دسترسی سپرده‌گذاران از اواخر سال 1393 به سپرده‌های خود وجود نداشته، ولی مشکلات اصلی از زمان انحلال شروع شده است. بی‌تدبیری هیأت مدیره پیوند و عدم مسئولیت‌پذیری هیأت مدیره کاسپین باعث طولانی شدن پروسه ادغام و سردرگمی سپرده‌گذاران در این مدت شده است. متأسفانه هیأت مدیره و سهامداران موسسه پیوند که خود کمترین اطلاعات و سواد مالی دارند، پس از بروز مشکلات و عدم توانایی در مدیریت موضوع و پاسخگویی، اقدام به وارد کردن افرادی سودجو به ترکیب مدیریت موسسه نمودند که این افراد با روش‌های مختلف (از جمله ایجاد حساب‌های واهی) قصد کلاهبرداری داشتند. سرانجام هیأت مدیره موسسه پیوند از سر ناچاری فردی که هیچگونه توانایی در مدیریت موضوع موسسه ندارد را به عنوان مدیر تصفیه انتخاب کردند. عدم کارایی این شخص از یک طرف و عدم شفافیت در پیگیری امور عملاً باعث عدم ساماندهی این موسسه پس از قریب به سه سال شده است. در ذیل بخشی از اقدامات خلاف قانون سهامداران و مدیران موسسه ذکر می‌گردد : 1) بررسی گزارشات مالی موسسه پیوند در زمان انحلال حکایت از کسری چند ده میلیارد تومانی دارد که ناشی از برداشت‌های غیر مجاز سهامداران و مدیران موسسه می‌باشد. متأسفانه در هیاهوی پروسه ادغام این موضوع مغفول واقع شده و هیچ یک از مراجع به این موضوع توجه نمی‌کنند. مدیران موسسه از این غفلت مراجع سواستفاده کرده و قصد دارند این بخش از کسری نیز از محل حقوق و سپرده سپرده‌گذاران جبران نمایند. 2) شواهد موجود حاکی از اعمال تغییرات خلاف قانون در حساب‌ها و تغییر مبالغ سپرده افراد وابسته به مدیران موسسه در جهت ایجاد انتفاع برای خود و وابستگان بوده و همچنین اموال و املاک موسسه را نیز که می‌بایست به عنوان دارائی موسسه در پروسه ادغام به موسسه جدیدالتاسیس کاسپین منتقل می‌شد، به عنوان تهاتر و یا معوض با ارزشهای غیر واقعی در اختیار بعضی از سپرده‌گذاران قرار داده‌اند. 3) در طول مدتی که از زمان انحلال تاکنون می‌گذرد، مدیران موسسه پیوند، مبالغ وصولی از محل وام‌های پرداختی به اشخاص، که می‌بایست به عنوان دارائی نقدی در پروسه ادغام به موسسه کاسپین منتقل می‌شد را، به گروهی از سپرده‌گذاران که شائبه وابستگی و یا اقدامات منفعت‌طلبانه برای آنها متصور است، پرداخته است که این موضوع با عنایت به اعلام انحلال موسسه پیوند و لزوم توقف کلیه عملیات مالی، مصداق بارز کلاهبرداری از طریق تضییع حقوق دیگر سپرده‌گذاران است. 4) مدیران موسسه با علم به اینکه در پروسه ادغام، امکان پرداخت و استرداد سریعتر سپرده‌های کوچکتر وجود دارد، اقدام به خرد کردن حساب‌های بعضی از سپرده‌گذاران به مبالغ کوچکتر نموده، که این موضوع نیز اجحاف در حق بقیه سپرده‌گذاران می‌باشد. از طرفی مدیران موسسه کاسپین با این ذهنیت که سهم موسسه پیوند در سهام کاسپین اندک و ناچیز است، هیچ اقدامی در جهت سامان بخشی این موسسه (پیوند) نمی‌کنند. شایان ذکر است همین سهم کم، مبالغی است که حاصل دست‌رنج 55000 سپرده‌گذار بوده و قریب به 99% آنها ساکن استان خراسان، خصوصاً شهرهای کوچک این استان هستند و این موضوع باعث شده که اعتراض آنها همانند سپرده‌گذاران موسسه فرشتگان نمود عمومی پیدا نکند. عدم تعهد مدیران کاسپین به ساماندهی این موسسه و متعاقب آن مشکلات ناشی از عدم دسترسی سپرده‌گذاران به سپرده‌های خود موجب گشته، تعداد زیادی از سپرده‌گذاران جهت تأمین مخارج زندگی خود و خانواده‌هایشان ناچار به دریافت وام از دیگر موسسات و بانک‌ها (گاهاً با بهره‌های نامتعارف) شده‌اند. تطویل روند ادغام و ساماندهی، که به نظر می‌رسد عامدانه صورت می‌پذیرد، باعث شده، مشکل بدهکاری و عدم توانایی در بازپرداخت تعهدات بانکی نیز به مشکلات قبلی ایشان افزوده گردد. سهل انگاری مدیران کاسپین در سامان دهی موسسه پیوند در حالی است که به گواه تمامی مسئولین ذی‌ربط، این موسسه (پیوند) کمترین مشکل را در راستای پیوستن و ادغام با کاسپین دارد. در پایان امیدوارم کمک و پیگیری جنابعالی راهگشای رفع مشکلات و مصیبت‌های تحمیلی به سپرده‌گذاران بی‌گناه و بی‌پناه پیوند گردد.
علی پیوندی۱۰۵۳۹۴۱۶:۱۲:۴۱ ۱۳۹۶/۶/۲۸
لطفا به داد ما سپرده گذارهای پیوند برسید! 30 ماه است که از دسترسی به اصل و سود سپرده هایمان مجروم هستیم.
فریب خورده مجوز بانک مرکری۱۰۵۲۶۶۱۳:۱۱:۵۸ ۱۳۹۶/۶/۲۸
اینجانب پس از رویت مجوز کاسپین در سایت بانک مرکزی و نیز تماس با روابط عمومی بانک مرکزی و اطمینان دادن آنها و ملاحظه تابلو کاسپین بر سر در شعبه اقدام به سپرده گذاری کردم و حال میبینم که برایمان تله گذاشته بودند و غارتمان کردند ولیکن امیدمان فقط به عدالت قوه قضائیه است که به این تخلف آشکار بانک مرکزی رسیدگی کند.
ناشناس۱۰۵۲۶۷۱۳:۱۲:۱۲ ۱۳۹۶/۶/۲۸
جواب سپرده گذاران کاسپین به سیف : ما پای اشتباه مان (اعتماد به شما) خواهیم ایستاد ، به شرطی که شما هم پای امضایتان بایستید / شرم کنید! مغلطه بازی بس است.
سپرده گذار کاسپین۱۰۵۲۶۸۱۳:۱۲:۴۵ ۱۳۹۶/۶/۲۸
با تشکر از سایت الف که به ما سپرده گذار فریب خورده که در دام توطیه بانک مرکزی افتاده ایم کمک میکند
نادر۱۰۵۲۶۹۱۳:۱۴:۱۱ ۱۳۹۶/۶/۲۸
اقاى سيف من سپرده گذار كه رفتم تمام سرمايه خود را به اعتبار مجوزى كه در سايت بانك مركزى ديدم در موسسه مجاز كاسپين گذاشتم حالا چطور شما اسم غير مجاز روى موسسه كاسپين ميگذارى؟؟؟؟؟ شما نميتوانى بى مسئوليتى و بى تدبيرى خود را با دست كردن در جيب مردم جبران كنى.......ريالى از حقمون نميگذريم.......حاصل يك عمر زحمتكشى و پول خود را تا ريال اخر بايد بدهى
سپرده گذار کاسپین۱۰۵۲۷۵۱۳:۲۱:۳۳ ۱۳۹۶/۶/۲۸
بانک مرکزی باید توضیح دهد در حالی که تقریبا سپرده گذاری اصلی در موسسه کاسپین در سال 95 و پس از اعطای مجوز به ان انجام گرفته است و در ان زمان این موسسه تحت نظارت مستقیم بانک مرکزی و قول صیانت این بانک از سپرده های مردم بوده است چگونه به یکباره 4500 میلیارد تومان از پول مردم گم می شود.
محمد۱۰۵۲۸۱۱۳:۲۷:۰۷ ۱۳۹۶/۶/۲۸
خدا خیرتون بده هم نماینده های محترم مجلس رو که واقعا دارن در برابر این ظلم از ما دفاع میکنن هم سایت الف عزیز که همیشه درد مارو انعکاس داده
ناشناس۱۰۵۲۸۳۱۳:۲۹:۰۷ ۱۳۹۶/۶/۲۸
ایا واقعا می توان قبول نمود موسسه کاسپین که تقریبا تمامی سپرده گذاری در ان در سال 95 و پس از دریافت مجوز انجام گرفته است و در این سال تحت نظارت مستقیم بانک مرکزی بوده است به یکباره دو سوم سپرده های مردم را از دست بدهد . بانک مرکزی چرا پاسخگو نیست که این سرمایه های مردم بیگناه به چه افرادی داده شده است و در طی فقط چند ماه چگونه این سرمایه عظیم به تاراج رفته است . ضمنا چگونه بزرگترین مجوز این مملکت ( هیچ موسسه ای حتی بزرگترین شرکتها در حد 8000 میلیارد تومان فعالیت نمی کنند ) به این راحتی به این موسسه اعطا شده است و در دادن این مجوز چه کسانی منتفع شده اند.
سعید۱۰۵۲۹۷۱۳:۴۷:۴۴ ۱۳۹۶/۶/۲۸
با تشکر فراوان از سایت الف که با روشنگری د ست اقای سیف را رو کردند در حالیکه که تمام سایت های خبری از جمله ایلنا و سایت بانک مردم اظهارات چند روز گذشته سیف رو از روی سایت خودشان برادشتن به طوریکه حتی در ارشیو خبریشون هم پیدا نمیشود این حرکت خیلی عجیب وبودار است سیف باید برکنار بشه انسان دروغگویی ایت
افشین۱۰۵۲۹۸۱۳:۴۹:۳۸ ۱۳۹۶/۶/۲۸
از جناب اقای توکلی و سایت الف سپاسگزاریم انتظار داریم ایشان همانند موسسه ثامن الحجج در خصوص کاسپین هم اقامه دعوی کنند
ناشناس۱۰۵۲۹۹۱۳:۵۰:۰۸ ۱۳۹۶/۶/۲۸
امثال سیف مقصر نیستند. چرا نمیخواهیم مسئول کارهای خود باشیم.
ناشناس۱۰۵۴۲۸۱۶:۵۹:۲۳ ۱۳۹۶/۶/۲۸
مظمئن باش که دقیقاً خود شما مقصری آقای سیف !!!
عباس۱۰۵۳۰۶۱۳:۵۹:۴۹ ۱۳۹۶/۶/۲۸
من خودم با بانک مرکزی تماس گرفتم و در مورد مجوز کاسپین استعلام گرفتم بانک مرکزی صراحتا اعلام کرد که مجوز دارد. حال طبق گفته آقای سیف هر کی اشتباه کرده باید پای اشتباهش باشد.آقای بانک مرکزی لطفا پای اشتباهات !!!خود بایست!!!!!!
توکلی۱۰۵۳۱۰۱۴:۰۷:۲۴ ۱۳۹۶/۶/۲۸
دمت گرم الف
ياشا۱۰۵۳۱۱۱۴:۰۷:۵۸ ۱۳۹۶/۶/۲۸
انشاالله بزودي سيف به اشد مجازات از سوي قوه قضاييه محكوم ميشود. اين درس عبرتي براي ديگر مسيولين دروغگو خواهد شد.
ناشناس۱۰۵۳۱۵۱۴:۱۳:۲۷ ۱۳۹۶/۶/۲۸
سایت الف من چیزی ندارم که بگویم و چیزی نمانده که بدهم فقط خدا پدر و مادرت را بیامرزد که پیگیری حق ما را می کنی .
نادر دولتیاری۱۰۵۳۳۷۱۴:۳۷:۱۲ ۱۳۹۶/۶/۲۸
از موضع به حق سایت الف و شخص آقای پور ابراهیمی متشکرم
محمد۱۰۵۳۳۹۱۴:۳۸:۵۲ ۱۳۹۶/۶/۲۸
به داد ما سپرده گذاران كاسپين برسيد. باقي مانده پولمان مشخص نيست. ما با اعتماد به سخنان مسئولان و مجوز بانك مركزي پول خود را در بانك گذاشته و خارج نكرده ايم. از مسئولان خواستار ايفاي وظايف واقعي خود هستيم.
پیمان۱۰۵۳۴۳۱۴:۴۶:۲۱ ۱۳۹۶/۶/۲۸
خیلی خیلی ممنون از سایت خوب شما .باز خدارو شکر یک سایت حرف دل ما سپرده گذاران مجاز موسسه کاسپین رو زد ممنون از شما
رضا۱۰۵۳۵۱۱۵:۱۴:۲۴ ۱۳۹۶/۶/۲۸
مرداد ۹۵ در شعبه ای با تابلو موسسه کاسپین و دفترچه پس اندازی با نام و مهر موسسه کاسپین سرمایه و دسترنج یک عمر تلاش خود را سپرده گذاری کردم. در آذر ماه که موسسه با مشکل مواجه شد آقای سیف اطلاعیه داد و در پشت شیشه آن شعبه نصب شد با این مضمون که مردم نگران نباشید و صبور باشید، موسسه کاسپین مجوز دارد و پاسخگوی تعهدات است . بعد از مدتی آقای سیف گفت که مردم دچار سوءتفاهم شده اند چرا که اصلا پولشان را در کاسپین نگذاشته اند بلکه در فرشتگان گذاشته اند و خودشان نمی دانند! بعد از چند ماه همان شعبه که در آن سپرده گذاری کرده بودم و تابلو کاسپین با رنگ آبی داشت تابلوش عوض شد و شد تابلو کاسپین ولی این بار به رنگ نارنجی. وقتی برای پیگیری دریافت سپرده ام وارد شعبه شدم همه چیز (معاون شعبه ،کارمندان شعبه، میز و صندلی ها و دکوراسیون و ...) همانهایی بودند که زمان سپرده گذاری ام بودند. همه چیز (بجز رنگ تابلو) همانها بودند ولی همان فردی که قبلا پولم را گرفته بود می گفت این سپرده مربوط به این موسسه نیست، می گفت در پروسه ساماندهی، بانک مرکزی شما را تعیین تکلیف خواهد کرد. قضاوت و نظر شما در مورد این اتفاقی که برای من افتاده چیست؟ یک شعبه واحد از موسسه کاسپین یک بار با رنگ تابلو آبی و سپس با رنگ تابلو نارنجی کدامین یک کلاه بردارند؟ آبی یا نارنجی؟ یا هردو؟ ارتباط آنها با هم چیست که بغیر از رنگ تابلو همه چیزشان یکی ست و فقط در این میان سپرده ماست که معلوم نیست کجاست و تلف شده است! این آقای سیف است که باید پای مجوزی که داده و موجب فریب سپرده گذاران گردیده بایستد. مردم گناهی مرتکب نشده اند که تاوان آن را بدهند. این بانک مرکزی است که باید تاوان سوء مدیریت خود را بدهد.
ناشناس۱۰۵۳۷۱۱۵:۴۳:۴۵ ۱۳۹۶/۶/۲۸
اگر قوه قضاییه ماده۲۳۶ تسریع نماید و نظر خود رادرجهت منافع سپرده گزاران دهد دیگر این سخنان بیهوده راسیف نمی تواند عنوان کند وقتی محکوم شود
مهناز۱۰۵۵۸۰۲۰:۰۷:۱۰ ۱۳۹۶/۶/۲۸
من با مراجعه به بانك مركزي واستعلام از اين مركز افتتاح حساب كردم ونتيجه سي سال عمرم رو دراين موسسه مجاز گذاشتم از اقاي پور ابراهيمي واقاي لاركاني كمال تشكر را دارم كه درد سپرده گذاران مظلوم رو درك مي كنند واميدوارم خداوند اقاي سيف رو از بيماري الزايمر نجات بده كه با وجود اين بيماري بيشتر از اين باعث اسيب روحي ورواني براي مردم إيجاد نكنه ده ماه كه مازندگي نداريم واقاي روحاني براي ما حقوق شهروندي ونشاط مي خواهد إيجاد كند پول خودمونو پس بديد حقوق شهروندي مبارك خودتون باشه
ناشناس۱۰۵۷۷۶۰۲:۱۳:۴۷ ۱۳۹۶/۶/۲۹
عقل سلیم اقتضا دارد که روسای بانک مرکزی هم مثل وزرا پس از رای اعتماد مجلس منصوب شوند. و در مقابل نمایندگان ملت پاسخگو باشند. و در صورت قصور یا تقصیر مورد بازخواست و محاکمه فرار گیرند.
ناشناس۱۰۵۸۹۴۰۹:۲۶:۲۷ ۱۳۹۶/۶/۲۹
فکر میکنم باتوجه به اعتراضات مردم درخصوص سپرده گذاری درکاسپین ومجوز صادره توسط بانک مرکزی 2نکته راباید بیان نمود ...1- اقای سیف ....بعنوان عالیترین مقام سیاستگذار مالی چگونه نمیداند که موسسه کاسپین مجوز دارد یا خیر ومیگوید اگر من بودم دران سپرده گذاری نمیکردم ومردم اشتباه کردند درحالیکه مجوز را بانک مرکزی صادر کرده است ..2- ببخشند یاباید گفت ایشان الزایمر دارد که برای دولت خوشایند نیست وبایستی موردمعاینه قرار گیرد اگر صحت دارد برای کسی درچنین جایگاهی که ارتباط بین اللمللی دارد مصلحت نیست وبیگانگان بهره اش راخواهند برد درهر صورت سخنان باید سنجیده ومورداعتراض رسانه ها قرار نگیرد
بهروز۱۰۶۰۱۱۱۱:۵۶:۴۴ ۱۳۹۶/۶/۲۹
خواهشن جلوی حسابها رو بازکنید تا مردم پولشونرو برداشت کنند
ناشناس۱۰۶۱۶۹۱۵:۳۸:۴۸ ۱۳۹۶/۶/۲۹
یک مغازه دراطراف شهر بمحضی که باز شد بیدرنگ مامور اصناف ازش پروانه کسب درخواست میکند ولی یک بانک درمرکز شهر افتتاح میشود وتعدادی از مسئولین درافتتاح ان شرکت میکند .اگر مجوز ندارد چر ا بانک مرکزی یا اداره تعاون اعلام بیطرفی میکند ومردم را که عموما ازسودان برای معیشت خود برنامه ریزی کردند جواب منتقی نمیدهدوهرروز شاهد اعتراض نامناسب ان درحوزه شهری هستیم
محمود-ق۱۰۶۱۷۲۱۵:۴۰:۱۵ ۱۳۹۶/۶/۲۹
1- از پیگیری و تلاشهای جناب آقایان دکتر پورابراهیمی و قاضی پور و موسوی لارگانی بسیار متشکریم انشاالله که بصورت موثرتری ادامه یابد. 2- یک نفر دست فروش در طول روز به چند مامور باید پاسخگو باشد و نهایتا بساطش را جمع کند در حالیکه به راحتی آقای سیف و همکارانش در مورد ضعف و ناتوانی دستگاههای نظارتی بانک مرکزی، اقدام به فرافکنی میکنند و ناتوانی خود را انکار میکنند 3-میگویند موسسات اعتباری قبلا توسط آدمهای بیسواد اداره میشده و این اتفاقات نتیجه بیسوادی و بی تجربگی آنها بوده است ولی حالا که شما ادعا میکنید متخصص و با سواد هستید و دغدغه منافع سپرده گذاران کاسپین را دارید چگونه است که تحویل و تحول فرشتگان قریب به یکسال طول کشیده و هنوز وضعیت آن مبهم است 4-چرا در مورد سود زمانی که مسؤلیت به کاسپین محول شده صحبتی نیست 5- وضعیت سپرده های کمتر از 200 میلیون تومان روشن نشده و تحت عنوان و بهانه مسدود شدن حسابها از پرداخت آن به سپرده گذاران طفره میروند حداقل به تعهدات خودتان در مورد سقف سپرده های کمتر از 200 میلیون تومان پایبند باشید 6- آیا مسؤل بانک مرکزی جمهوری اسلامی که شعار بانکداری بدون ربا به عدالت اسلامی را مورد تاکید قرار میدهد میتواند موارد مذکور را بپذیرد یا فقط در حد شعار باید به آن نگریست
رضا۱۰۶۲۲۲۱۶:۴۵:۳۶ ۱۳۹۶/۶/۲۹
چرا از بلایی که سر سپرده گذاران ثامن اورده چیزی نمیگید.هی میگه هیچ مشکلی نداره و الان 3 ماه است این دست و اون دست میکنه
شیما۱۰۶۴۵۹۰۳:۰۳:۱۵ ۱۳۹۶/۶/۳۰
قوه قضائیه بایستی قویا در مقابل مغلطه گوئی های سیف بایستد چون هم سرمایه قشر عظیمی از مردم از بین رفته و هم اعتماد عمومی نسبت به سیستم بانکی کشور نزول کرده.
ناشناس۱۰۶۴۸۰۰۵:۳۷:۰۰ ۱۳۹۶/۶/۳۰
وقتی بعضی مسؤلان مثل آقای سیف به گسترش نا رضایتی مردم اهمیتی ندهند و جوابگوی کسی هم در مورد ضعیف کشی و ضعف مدیریتی خود نباشند، ترامپ دیوانه هم جرأت پیدا می کند که آنگونه سخنان سخیفی را بیان کند!
ناشناس۱۰۷۰۳۱۱۱:۲۵:۲۵ ۱۳۹۶/۶/۳۱
ضرری که این مسئولین به اعتماد مردم و احساس خیانت دولت به مردم متبوع و بیگناه ایران وارد ساخته است و سرمایه ای که از این مردم به تاراج رفته است هرگز حتی یک هزارم ان این مردم از دولت امریکا نخورده اند و فشار عصبی که امثال اقای سیف با صحبتهای سخیفانه خود بر سر مردم اورده است و مستقیما به شعور مردم توهین کرده است هرگز مسئولین دولت امریکا که تازه دشمن این مملکت است وارد نساخته است . امثال اقای سیف به جای حل مشکلات مردم فقط در پی منافع شخصی و جناحی خود هستند و مردم قربانیان این مسئولان هستند.
محسن۱۰۷۱۹۶۲۰:۵۸:۴۸ ۱۳۹۶/۶/۳۱
به داد سپرده گذاران ثامن هم برسید. آقای سیف فرمودند ثامن مشکلی ندارد. اگر مشکلی ندارد پس انداز مردم را پس بدهد. چه مشکلی برای موسسه بیشتر از این که پس انداز دیداری مردم را نمی تواند تامین کند؟ تا کی منتظر بمانیم؟ چرا به مردم جواب درست و درمان نمی دهند؟ روابط عمومی این موسسه هم که روزه سکوت گرفته است و دریغ از یک خبر برای مشتریان. حتی در مورد سقف برداشت از خودپردازهای صادرات هم اطلاع رسانی نکرده و مردم خود باید با شایعات و مراجعه به خودپرداز صادرات هر چند روز یکبار 200 تومان بگیرند. صدای ما که به گوش کسی نمی رسد. از شما درخواست عاجزانه دارم گزارشی تهیه و منتشر کنید.
ناشناس۱۰۷۴۸۶۱۱:۵۳:۴۲ ۱۳۹۶/۷/۱
بانك مركزي مطابق همه اطلاعيه هاي صادره خود با مدعاي اجراي قانون تنظيم بازار غير متشكل پولي ‏به زعم خود جهت ساماندهي تعاونیها از جمله تعاوني فرشتگان ، طي سالها از طرق متعدد و متفاوت جهت ‏فعالیت آنها مجوز داد .بصورت رسمی در تاريخ ٨/١٢/٨٩ طي اطلاعيه رسمي اجازه فعاليت تعاوني ‏فرشتگان را تحت عنوان "موسسه اعتباري در شرف تاسيس" داد. در تاريخ ١٧/١٢/٨٩ طي اطلاعيه ‏رسمي بانك مركزي ادعا نمود : "با اقدامات وسيع به عمل آمده از سوي دستگاهاي ذيربط، مرحله اول ‏برنامه ساماندهی تعاوني هاي اعتباري آزاد به اتمام رسيده است و تعاو ني هاي اعتباري تجميع شده از ‏جمله فرشتگان با عنوان مؤسسه مالی اعتباري در شرف تأسیس ادامه فعاليت خواهند داد و بانک مرکزي ‏با استقرار ناظر مقيم بر عملکرد آنان نظارت خواهد کرد". بانك مركزي به اين اكتفا ننموده و در همان ‏اطلاعيه مورخ ١٧/١٢/٨٩ تعاونيهاي مثلا تجميع شده را مكلف به تعويض تابلو نيز نموده است . بانك ‏مركزي در خصوص تعاوني فرشتگان از تاريخ ١٧/١٠/٨٩ تا ٥/١/٩١ يعني در حدود ١٤ ماه در ‏خصوص تعاوني فرشتگان سكوت اختيار مينمايد كه مويد عدم خروج فرشتگان از ضوابط مد نظر بانك ‏مركزي بوده است و در تاریخ ٥/١/٩١ با دلایلی اعلام میکند فاقد مجوز است ولی با فاصله دو روز در ‏تاريخ ٧/١/٩١ اطلاعيه قبلي را با اطلاعيه جديدي نقض و رسما اعلام ميدارد: ‏ ‏" با توجه به اینکه موسسه یاد شده روند اصلاحی در رابطه با ساماندهی را در پیش گرفته است بنابراین ‏تا زمان ساماندهی می تواند به فعالیت خود ادامه دهد" ‏ از تاريخ ٧/١/٩١ به بعد با وجود اتمام مهلت ٢ ماهه بانك مركزي به موسسه (تعاوني) مقررات و ‏فرشتگان بانك مركزي تا تاريخ ٢٧/١٢/٩٤ كه تاريخ صدور مجوز براي موسسه كاسپين ( به ‏منظورساماندهي و ادغام فرشتگان و ٧ تعاوني ديگر) ميباشد – يعني به مدت ٣ سال !!! بانك مركزي در ‏قضيه موسسه فرشتگان كاملا ساكت و خاموش بوده و اطلاعيه اي صادر نميكند كه نشانه رعايت همه ‏منويات بانك مركزي از سوي فرشتگان و عدم وجود هرگونه مشكل در عملكرد اين تعاوني بوده است.‏ تعاونی فرشتگان در تاريخ ١/١٠/٩٢ منحل گرديد و ازسال 92تحت عنوان شركت سهامي عام اعتباري ‏آرمان ايرانيان با مجوز ثبت بانك مركزي به شماره ٢٢٤٨٩٤/٩٤ مورخ ١١/٨/٩٤ و مجوز١٦٧٩/١٢٢ ‏مورخ ٣/٩/٩٤ سازمان بورس و اوراق بهادار در تاريخ ٤/٩/٩٤ به شماره ثبت ٤٨٣٠٤٥ با شناسه ملي ‏‏١٤٠٠٥٤٣٢٨٧١ به ثبت رسيد و نام موسسه اعتباري آرمان ايرانيان با مجوز شماره ٣٣٥٦٦٢/٩٤ مورخ ‏‏١٧/١١/٩٤ بانك مركزي در تاريخ ١٠/١٢/٩٤ به شركت سهامي عام اعتباري كاسپين تغيير يافت و در ‏تاريخ ٢٧/١٢/٩٤ مجوز فعاليت (مجوز نهايي رسمي بر اساس مفاد آيين نامه تاسيس و اداره موسسات ‏اعتباري غير دولتي) براي موسسه اعتباري كاسپين (همان آرمان ايرانيان ) رسما صادر گرديد.‏ جهت یادآوری آقای سیف ، در تاريخ ٢٨/٢/٩٤ آقاي تهرانفر معاون نظارتي وقت بانك مركزي طي ‏مصاحبه اي اعلام ميكند كه تعاوني فرشتگان وجود ندارد و در آرمان (همان كه بعدا به كاسپين تغيير نام ‏يافت ) ادغام شده و آرمان نيز به زودي مجوز ميگيرد.‏ با توجه به اينكه كليه مراحل انحلال و ادغام تعاوني ها توسط بانك مركزي صورت گرفته و با عنايت به ‏قصور بانك مركزي در انحلال و ادغام ناشيانه و بدون لحاظ كردن حقوق سپرده گذاران و دادن مجوز ‏پيش از ادغام و عدم نظارت بر ادغام و اجازه و اطلاع از نصب تابلوها و سپرده گيري از مردم توسط ‏تعاوني های زيرمجموعه كاسپين كه منجر به تضييع اموال مردم گرديده است و چون بانك مركزي قصور ‏و تعهد قانوني خود در قبال مجوز داده شده را صراحتا انكار كرده است ، بانك مركزي به عنوان مجرم ‏اصلي در فريب مردم به سپرده گذاري در مكان و شرايط مجاز برابر قانون و سپس ضبط و انسداد سپرده ‏ها به عمد و وارد آوردن خسارت و زيان عمدي به اموال سپرده گذاران به نفع اشخاص حقيقي و حقوقي ‏غير و عدم انجام وظايف قانوني و سو استفاده از مقام دولتي و ادعاي كذب منجر به زيان مالي به سپرده ‏گذاران است .‏
تجارت نیوزایرانسلمادیرانسام سیر

پربحث‌های امروز

 1. خط هفت مترو تا خرداد ۹۷ افتتاح می‌شود

 2. اسکولاری: رونالدو از من درباره چین سوال کرده

 3. ساعت10:40 سه شنبه/ ترافیک نیمه سنگین در آزادراه «قزوین-رشت»

 4. کرباسیان:پرداختهای عمرانی۴۲درصد افزایش یافت/۷۰درصد درآمد امسال غیرنفتی بود

 5. رانندگان قانونمند در ایام نوروز جایزه می‌گیرند

 6. بازدید خانواده های جانباختگان سانحه سقوط هواپیمای ATR از محل سقوط  

 7. خستگی و خواب آلودگی رانندگان علت ۴۰ درصد تصادفات نوروزی

 8. یورش صهیونیستها به قدس و کرانه باختری/۱۷ فلسطینی بازداشت شدند

 9. معاون عملیات سازمان امداد و نجات مطرح کرد: آسیب 1400 مسافر طی 5 روز گذشته در تصادفات

 10. مسئولان گزارش عملکرد سال 96 درباره شعار سال را ارایه دهند

 11. جشنواره "گل و گیاه" در رشت به روایت تصویر

 12. کارت‌های ملی یک سال دیگر هم اعتبار دارند+سند

 13. اشتری: هیچ تهدیدی در مرزها متوجه ما نیست /اجرای طرح نوروزی ناجا با مشارکت نیم میلیون نیرو

 14. | بازار سنندج در آستانه سال نو به روایت تصویر

 15. ساعت 10 سه شنبه/ وضعیت جوی و ترافیکی جاده‌های کشور در آخرین ساعات سال ۹۶

 16. ‌مصدومیت 25 نفر در تصادف زنجیره‌ای محور بافت - رابر

 17. اسد در پیام تبریک به پوتین مشارکت روسیه در نابودی تروریسم را ستود

 18. معرفی فوتبال ایران در دیلی میرور/ شکست مراکش کلید شگفتی سازی ایرانی‌ها

 19. قاضی‌پور:دولت روحانی فاتحه اقتصاد مقاومتی را خواند/ انتقاد از واردات بی‌رویه

 20. ژاوی دو سال دیگر در السد ماندنی شد

 21. تهدید بازیکنان سیرالئون: پول ندهید از ایران نمی‌رویم!

 22. روغن زیتون می‌تواند مرطوب کننده خوبی برای پوست باشد؟

 23. ترافیک جاده شمال همچنان نیمه سنگین

 24. چگونه نفت در مرز ۵۰ سالگی ملی شد؟

 25. بحران ریزگردها؛ از اقدامات تسکینی تا درمانی قطعی

پربحث‌های دیروز

 1. اولین واکنش وزیر ارتباطات به احتمال فیلتر دوباره تلگرام/ مجوز دسترسی پیام رسان‌های داخلی به منزله جاسوسی نیست

 2. مهم‌ترین و به‌یادماندنی‌ترین جمله‌ی رهبر انقلاب در سال ۹۶ کدام است؟

 3. بخشنامه های تزئینی و دستورات نمایشی/ مدارس تا 23 اسفند باز بودند!

 4. انتخاب نجفی برای شهرداری تهران از اول اشتباه بود / شهردار باید مورد قبول همه جناحها و ارکان نظام باشد

 5. در تصادف پراید و هیوندا؛ هر پنج سرنشین پراید کشته شدند، سرنشینان هیوندا زخمی شدند

 6. پوتین برای چهارمین بار رئیس جمهور روسیه شد

 7. تصاویری از بازگشت دو کاپیتان به تیم ملی فوتبال  

 8. آراستگی از اخلاق مومنان است  

 9. جان مریم چشماتو واکن،سری بالا کن!

 10. پرواز موفقیت آمیز هواپیمایی با بزرگترین موتور جت دنیا

 11. ترکیه: ماموریتمان در عفرین هنوز تمام نشده است

 12. آنچه بیماران قلبی باید پیش از سفر بدانند

 13. دیدار پوتین و رقبا بعد از انتخابات  

 14. ترامپ: به اعدام برای فروشندگان مواد مخدر تمرکز می کنیم

 15. دزدی یا یادگاری‌هایی از هتل‌ها

 16. دی میستورا: سوریه شاهد تجزیه فاجعه بار است

 17. زمین لرزه 4.9 ریشتری کهگیلویه و بویر احمد را لرزاند

 18. تهران در آغازین روز بهار پنج درجه گرم می شود

 19. سامانه سهام عدالت از دسترس خارج می شود

 20. عرضه نوروزی کالاهای اساسی با نرخ مصوب

 21. آخرین وضعیت جوی کشور در ساعات آتی

 22. تحولی انقلابی در درمان ام‌اس با پیوند سلول‌های بنیادی خون‌ساز

 23. تصویر متفاوت حمید فرخ‌نژاد روی پول هندوستان

 24. واکنش حماس به اتهامزنی محمود عباس

 25. تاکید آلمان بر ضرورت حفظ برجام و مقابله با فعالیت‌های منطقه‌ای ایران

پربحث‌های هفته

 1. "عفاف و کرامت" زن شرقی، یا "بردگی جنسی" زن غربی؟

 2. بیانیه نماینده‌ای که نام موزه لوور را اشتباهی تلفظ کرد‌

 3. نجفی استعفا داد/ محسن هاشمی: در اولین جلسه بعد از نوروز استعفای نجفی بررسی می شود

 4. ترامپ زنگ خطر را برای توافق هسته ای به صدا در آورد/ هدیه بزرگ کاخ سفید به نتانیاهو و محمد بن سلمان/ سناریوهای ایران در قبال خروج آمریکا از برجام چه خواهد بود؟

 5. کیم عاقل, ترامپ عاقل تر‎

 6. توییت احمد توکلی، اصلاح‌ طلبان را بهم ریخت + تصاویر

 7. استیون هاوکینگ درگذشت

 8. اسم این موزه چی بود؟  

 9. سوال دوم از رییس جمهور هم هوا شد! / اسامی ۵۸ نماینده ای که امضای خود را پس نگرفتند + سند

 10. احمد توکلی خبر داد؛ دستور ویژه به رئیس دفتر بازرسی رهبری

 11. کارگر اخراجی شهردار را به آتش کشید  

 12. مذاکرات پنهان با اروپائیها / فرانسه نقش آمریکا را بازی می کند / خروج احتمالی آمریکا از برجام در اردیبهشت

 13. احمد توکلی : معترض ترین و صریح ترین نماینده مجلس در دوره احمدی نژاد بودم/ تنها جایی که مساله املاک نجومی را پیگیری کرد، دیده بان شفافیت و عدالت بود

 14. دلخوشی به اروپا هم رنگ باخت / سال 97 به چه چیزهایی فکر کنیم ؟

 15. اسفندیار رحیم مشایی بازداشت شد

 16. دلیل استعفای شهردار تهران اعلام شد

 17. سرقت دستگاه خودپرداز از میدان ونک با ۶۷ میلیون تومان وجه نقد  

 18. چهارشنبه سوزی با ۲۰۸۲ مصدوم و ۴ فوتی/ قطع عضو به عدد ۱۸ رسید/ سوختگی و مشکلات چشمی رتبه اول و دوم آسیب‌ها +تصاویر

 19. موسسه ژئوفیزیک، صدا و سیما و اوقات شرعی

 20. اولین واکنش وزیر ارتباطات به احتمال فیلتر دوباره تلگرام/ مجوز دسترسی پیام رسان‌های داخلی به منزله جاسوسی نیست

 21. احمد توکلی: از مردم حلالیت می‌خواهم/ برخی مسئولان در تخلف موسسات مالی شریک بودند/ ماجرای تهدید به اعتراض خیابانی

 22. عباس آخوندی در وزارت راه و شهرسازی ماندنی شد+ جزییات شمارش آرای استیضاح

 23. دبیر شورای عالی فضای مجازی: ادامه فعالیت تلگرام با وضعیت فعلی به صلاح نیست/ باید به فکر جایگزین باشیم

 24. شرکت اپل دسترسی به اپ استور در ایران را مسدود کرد

 25. عروس ارشد ترامپ، درخواست طلاق داد +عکس

پربحث‌های دیروز

 1. سامانه سهام عدالت از دسترس خارج می شود

 2. عرضه نوروزی کالاهای اساسی با نرخ مصوب

 3. مصوبه حداقل مزد سال آینده به امضای دولت و کارفرمایان می‌رسد

 4. قطر از بزرگ‌ترین بانک امارات شکایت کرد

 5. حداقل دستمزد کارگران ۲۰ درصد افزایش یافت/ تعیین میزان افزایش سایر سطوح مزدی به آینده موکول شد

 6. «طرح اعاده اموال نامشروع مسئولین» ضروری یا تکراری؟/ برای رسیدگی به اموال مسئولان خلاء و نقض قانونی داریم یا انگیزه و اراده نداریم؟

 7. چند درصد مخازن سدهای تهران پر است؟

 8. زمان پرداخت باقی مانده سود سهام عدالت

 9. عرضه نوروزی کالاهای اساسی با نرخ مصوب

 10. ابلاغ آیین نامه اجرایی ایجاد دفاتر خدمات الکترونیک قضایی و کانون آن‌ها از سوی رئیس قوه قضاییه

 11. آخرین قیمت ها از بازار ارز/ دلار ۴۸۷۵ تومان/ سکه طرح جدید یک میلیون و ۶۱۶ هزار و ۷۰۰ تومان

 12. واعظی: حمایت از کارگران و افزایش حقوق رویکرد دولت است

 13. دیده‌بان شفافیت و عدالت خبر داد؛ پیگیری پرونده‌های قاچاق و جلوگیری از فرار مالیاتی در نشست با رئیس گمرک

 14. با وجود دلار ۴۸۰۰ تومانی و عوارض خروج ۲۰۰ هزارتومانی، گردشگران ایرانی‌ در سفر به ترکیه رکورد شکستند

 15. مهمترین تحولات اقتصادی سال ۹۶ چه بود؟

 16. بیمه‌ نامه شخص ثالث در سال ۹۷ افزایش قیمت ندارد

 17. افت قیمت رسمی دلار / نرخ هر دلار دولتی ۳۷۶۹ تومان

 18. احیای صنعت نفت با مدیرانی واقعا نفتی

 19. زنگنه: نفت ملی یعنی تصمیم‌ گیری درباره تولید در تهران گرفته شود نه در لندن

 20. توقف نوروزی حراج سکه/ آغاز عرضه از ۱۴ فروردین

 21. قیمت خودروهای داخلی در آخرین روز سال

 22. جلسات تعیین حداقل دستمزد ۹۷ ؛ همچنان بدون نتیجه

 23. از سرگیری پرواز ATR های هواپیمایی آسمان

پربحث‌های هفته

 1. توییت احمد توکلی، اصلاح‌ طلبان را بهم ریخت + تصاویر

 2. سوال دوم از رییس جمهور هم هوا شد! / اسامی ۵۸ نماینده ای که امضای خود را پس نگرفتند + سند

 3. احمد توکلی : معترض ترین و صریح ترین نماینده مجلس در دوره احمدی نژاد بودم/ تنها جایی که مساله املاک نجومی را پیگیری کرد، دیده بان شفافیت و عدالت بود

 4. دلخوشی به اروپا هم رنگ باخت / سال 97 به چه چیزهایی فکر کنیم ؟

 5. احمد توکلی: از مردم حلالیت می‌خواهم/ برخی مسئولان در تخلف موسسات مالی شریک بودند/ ماجرای تهدید به اعتراض خیابانی

 6. قول جهانگیری برای برگزاری جلسات ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی

 7. سال آینده حقوق‌ها چقدر اضافه شود؟ +جدول

 8. مصوبه جدید دولت درباره واردات خودرو/ افرادی که نمی توانند خودرو وارد کنند

 9. آخرین مکالمات خلبان و کمک خلبان هواپیمای A.T.R با یکدیگر/ اظهارت کمک خلبان برای برگشت و 2 اخطار سیستم حسگر

 10. نوبخت: اگر در دولت، کسی انقلابی نبود نمی دانم باید اخراجش کنیم یا تبعید/ حقوق همه دستگاه‌ها را پرداخت کرده‌ایم

 11. آخوندی: جنوب کشور مکان مناسبی برای زندگی، کار و تولید ثروت است

 12. بانک مرکزی: تنها 1.2 درصد از سپرده گذاران موسسات غیرمجاز پول خود را به طور کامل دریافت نکردند

 13. افزایش ۳۰ درصدی قیمت مواد شوینده در سال آینده

 14. نشست شورای عالی کار برای تعیین دستمزد ۹۷ بدون نتیجه به پایان رسید

 15. سناریوهای افزایش دستمزد ۹۷ کارگران

 16. چگونه مصرف بنزین خودرو را کاهش دهیم؟

 17. فساد، کشور را زمینگیر می‌کند

 18. وزیر کار: تعیین مزد ۹۷ بر اساس «سبد معیشت» و «تورم»/ به دنبال افزایش قدرت خرید کارگران هستیم

 19. شفافیت، دلیل مخالفت با استارت‌آپ‌های بیمه‌ای

 20. برگزاری نشست تعیین دستمزد کارگران با حضور ۳ وزیر

 21. ماموریت کمیسیون عمران به 2 خلبان زبده برای بررسی علت سقوط هواپیمای A.T.R

 22. برخورد دوگانه با تخلفات خودرویی/ ابهامات قاچاق خودرو با ۱۹هزار ثبت سفارش شائبه‌دار

 23. سکه طرح قدیم گران شد/ نرخ دلار به ۴۸۱۰ تومان رسید

 24. پاسخ وزارت صنعت به ادعای واردکنندگان خودرو: خودتان پرونده دارید!

 25. نرخ رشد ۹ ماهه اقتصادی با نفت ۴.۴ و بدون نفت ۴.۷ درصد

آخرین عناوین