هیولای 1000 اسب‌بخاری آلمانی

گروه فناوری الف،   3960627319
هیولای 1000 اسب‌بخاری آلمانی

مرسدس بنز با همکاری زیرمجموعه خود AMG، در نمایشگاه خودرو فرانکفورت از هیولایی رونمایی کردند که مدتی است جهان خودروهای اسپرت در انتظارش هستند.

به گزارش خودرو پلاس، مرسدس بنز با همکاری زیرمجموعه خود AMG، در نمایشگاه خودرو فرانکفورت از هیولایی رونمایی کردند که مدتی است جهان خودروهای اسپرت در انتظارش هستند؛ Project One. این سوپر اسپرت، از سوی مرسدس بنز به پاسداشت قهرمانی این شرکت در رقابت‌های فرمول یک تولید شده است و آن را می‌توان نزدیک‌ترین تجربه راندن یک خودروی فرمول1 بر روی جاده دانست تا جایی که موتور آن نیز مشابه موتور خودروهای فرمول یک مرسدس بنز است.


 از همان آغاز مشخص است Project One به‌عنوان یک سوپر اسپرت بسیار سریع طراحی شده و این مسئله به‌ویژه در زمینه طراحی بدنه آن دیده می‌شود، جایی که مرسدس بنز بیش از هر چیز به آئرودینامیک بدنه توجه کرده تا بتواند عبور جریان باد را اطراف بدنه این خودرو مدیریت کند. ظاهر خودرو جذاب است هرچند بعضی گلایه دارند المان‌های دوست‌داشتنی محصولات بنز را در آن نمی‌بینیم که البته حرف درستی هم هست چراکه نشان ستاره بنز را از روی آن برداریم، تشخیص اینکه با یکی از محصولات مرسدس بنز طرف هستیم بسیار دشوار و تا حد زیادی غیرممکن خواهد بود. طراحی بخش‌هایی از خودرو به‌طور مستقیم از خودروهای فرمول1 آمده است که مهم‌ترین آن نصب یک هواکش بزرگ بر روی سقف خودرو است که باید هوای مورد نیاز موتور پرقدرت آن را تامین کند. به‌علاوه یک تیغه عمودی بزرگ هم وظیفه مدیریت عبور جریان هوا را بر عهده دارد و یک بال عقب بزرگ که به‌صورت خودکار در سرعت‌های بالا از جای خود خارج می‌شود این بخش را تکمیل می‌کند. در نمای داخلی، سادگی و کاربردی بودن بیش از هر چیز مدنظر بوده است تا جایی که دو مانیتور بزرگ تنها نشان‌دهنده‌های آن هستند و فرمان ‌هم به شکل فرمان فرمول1 نصب شده است. برای کاهش وزن، غیر از بدنه خودرو، در داخل کابین هم به شکل گسترده‌ای از فیبر کربن استفاده شده است.


موتور؛ دنیای فرمول1 بر روی جاده
هرچند ظاهر متفاوت این خودرو شاید در نگاه اول بیشتر از هر چیز جلب توجه کند اما قطعاً وقتی به جزییات فنی برسید از شنیدن اطلاعات موتور آن شگفت‌زده می‌شوید چراکه مرسدس بنز، موتور مدل‌های فرمول1 را با تغییرات اندک و حتی افزودن توان اضافی به این خودرو آورده است. در اینجا موتور بنزین سوز1/6لیتری V6 را داریم که عیناً در مدل‌های فرمول1 مرسدس بنز هم استفاده می‌شود و با همین موتورها هم قهرمان فصل پیش شده‌اند. این موتور با یک توربوشارژر الکتریکی تقویت شده است و به‌تنهایی 520 اسب بخار قدرت تولید می‌کند که برای یک موتور1/6لیتری عدد بالایی است. این موتور باید بر روی یک خودروی خیابانی نصب شود و این یعنی باید دوام بیشتری نسبت به خودروهای مسابقه‌ای‌ داشته باشد و به همین دلیل مهندسان مرسدس بنز تغییراتی در این راستا در آن اعمال کرده‌اند؛ حداکثر توان موتور خودرو اکنون به‌جای دور موتور11/500در دور موتو9/000 به‌دست می‌آید ضمن آنکه دور آرام موتور (دور موتور در کارکرد درجا) اکنون بر روی 1/000 تنظیم شده است در حالی که در خودروهای مسابقه‌ای این عدد بر روی4/000 است. موتور خودروهای فرمول یک می‌تواند به‌راحتی دور بگیرد و این مسئله در مورد Project One هم وجود دارد چراکه خط قرمز آن بر روی10/000 دور در دقیقه تنظیم شده است. البته این موتور باوجود تغییرات انجام گرفته همچنان به‌شدت تحت فشار خواهد بود چراکه استخراج بیش از 500 اسب بخار قدرت از یک موتور1/6لیتری به معنای فشار بسیار زیاد به قطعات است و به همین دلیل احتمال فرسایش قطعات موتور بیشتر می‌شود. پیش از این شنیده می‌شد مالکین خودرو به‌صورت دوره‌ای و البته در فواصل 50هزار کیلومتری باید برای تعویض بعضی از قطعات اصلی موتور به نمایندگی‌های مرسدس بنز بروند.

این‌ همه ماجرا نیست چراکه این هیولا همان‌گونه که پیش از این گفتیم یک خودرو هیبرید است و از موتورهای الکتریکی هم بهره می‌برد هرچند توان این موتورها بیشتر برای شتاب گیری‌های لحظه‌ای و رسیدن به حداکثر سرعت به کار می‌رود و قرار نیست با این موتورها مصرف سوخت خودرو کاهش پیدا کند. در مدل‌های فرمول1 برای این منظور از یک موتور الکتریکی 161 اسب بخاری استفاده می‌شود اما مرسدس بنز در اینجا دو موتور 161 اسب بخاری دیگر را هم به چرخ‌های جلو اضافه کرده است. به این ترتیب مجموع توان این موتورها به عدد شگفت‌انگیز 000/ 1 اسب بخار می‌رسد تا Project One به یکی از قوی‌ترین خودروهای حال حاضر جهان تبدیل شود. نصب دو موتور در چرخ‌های جلو باعث شده این خودرو عملا یک خودروی چهارچرخ محرک باشد و این یک مزیت بزرگ برای سوپر اسپرت مرسدس بنز AMG در پیچ‌ها است چراکه هم در پیچ پایدار است و هم می‌تواند خیلی سریع از دایره پیچ خارج شود.

سیستم برقی
همه‌چیز در این خودرو خاص است و این مسئله حتی شامل سیستم برق هیبرید آن‌هم می‌شود. سیستم برقی هیبرید این خودرو 800 ولت برق را انتقال می‌دهد و این در حالی است که در سایر خودروهای هیبرید این عدد بین 300 تا 400 ولت است. مجموعه باتری‌ها، مشابه آن چیزی است که در خودروهای فرمول یک هم می‌بینیم با این تفاوت که کمی بزرگ‌تر شده‌اند چراکه باید برق دو موتور الکتریکی اضافی را تامین کنند ضمن آنکه Project One به‌عنوان یک سوپر اسپرت هیبرید، جنبه‌های کاربردی هم دارد و باید بتواند به‌عنوان یک خودروی هیبرید تنها با برق هم حرکت کند. مجموعه این باتری‌ها باعث شده Project One بتواند تنها با برق در حدود 25 کیلومتر را طی کند. البته در این حالت تنها دو موتور الکتریکی جلوی خودرو درگیر هستند و سوپر اسپرت چند میلیون دلاری شما یک خودروی دیفرانسیل جلو و البته نه‌چندان سریع است که صدای چندانی هم تولید نمی‌کند. غیر از این سه موتور الکتریکی که در کار موتور درون‌سوز، توان خود را به چرخ‌ها می‌رسانند، یک موتور الکتریکی بسیار قدرتمند با قدرت بیش از 100 اسب بخار هم بر روی موتور این خودرو نصب شده است که البته توان آن به چرخ‌ها نمی‌رسد. این موتور به توربوشارژر متصل است و وظیفه به گردش درآوردن توربوشارژر را دارد. این موتور می‌تواند بسیار سریع دور بگیرد و به این ترتیب پدیده تأخیر توربو را در این خودرو شاهد نیستیم. البته این‌همه ماجرا نیست چراکه در بعضی موارد (زمانی که از همه توان موتور استفاده نکنید و توربوشارژر در مدار نباشد)، این موتور می‌تواند مانند یک ژنراتور عمل کرده و برق تولید کند. اگر هنوز هم به دنبال منبع برق در این خودرو هستید باید بدانید در زمان ترمزگیری، موتورهای الکتریکی آن مانند ژنراتور عمل کرده و برق تولید می‌کنند و به این ترتیب 80درصد از نیروی ترمز به برق تبدیل می‌شود.

اعداد و ارقام
این خودرو می‌تواند تا 350 کیلومتر در ساعت سرعت بگیرد و در کمتر از 6 ثانیه به سرعت 200 کیلومتر در ساعت برسد تا به این ترتیب شتابی بیش از بوگاتی شیرون یا پورشه 918 یا هر سوپر اسپرت دیگری در جهان داشته باشد. همه این‌ها برای خودرویی است که سیستم تهویه، شیشه‌های برقی و حتی سیستم سرگرمی اختصاصی مرسدس بنز را درون کابین دارد.

مرسدس بنز با این خودرو چه می‌کند؟
هرچند در Project One همه‌چیز عجیب و فضایی به نظر می‌رسد اما این خودرو اصلاً یک ایده مفهومی نیست و واقعا قرار است به‌همین شکل تولید شود و مرسدس بنز خیلی جدی قصد دارد آن را بفروشد تا به این ترتیب نزدیک‌ترین تجربه به حس یک خودروی فرمول یک در قرن بیست و یکم را بر روی جاده‌ها بیاورد. قیمت این خودرو بر اساس اعلام این شرکت7/2میلیون دلار است که شاید برای یکی از خاص‌ترین سوپر اسپرت‌های جهان چندان ‌هم زیاد نباشد. اگر می‌خواهید برای خرید این خودرو از همین الان صرفه‌جویی کنید باید گفت بسیار دیر اقدام کرده‌اید چراکه تمام 275‌دستگاه از آن‌هم اکنون پیش‌فروش شده است!

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

وب‌گردی

طاقچهپارس نماد داده

پربحث‌های امروز

 1. خطر از بیخ گوش تیم ملی عربستان گذشت/آتش گرفتن یکی از بال‌های هواپیمای سعودی‌ها+تصاویر

 2. سفر برجامی روحانی به اتریش و سوئیس/ آیا تضمین های اروپایی منجر به حفظ توافق هسته ای خواهد شد؟

 3. نهاوندیان: مردم باید از آرامش و امنیت اقتصادی خودشان حراست کنند/نیاز به تصمیم گیری‌های قوی داریم و با صبوری مشکلات حل می‌شود/اگر علت گرانی کالایی مشخص نیست، نباید آن را بخریم

 4. روزبه چشمی غیر از جام‌جهانی دیگر چه‌چیزی را از دست داد؟

 5. ایران - اسپانیا/ تیم کی‌روش صدرجدول را به لاروخا نمی‌فروشد

 6. مومن شوخ و بامزه است  

 7. ایران تنها نماینده پیروز میان تیم‌های آسیایی و آفریقایی/مورد عجیب تیم‌های عرب زبان!

 8. سر مربی انگلیس: به بازی شاگردانم افتخار می کنم

 9. حرفهای دختر17ساله ماهشهری که جسد پسر خردسال را آتش زد

 10. روش کردن سلامت باتری لپ‌تاپ

 11. تورم ۳۲ درصدی مسکن رسماً تایید شد

 12. سیف:کاهش تورم در ۴۰ سال اخیر بی‎سابقه است/ احتمال توقف پرداخت ازر به کالاهای غیرضرور

 13. سیف:کاهش تورم در ۴۰ سال اخیر بی‎سابقه است/ احتمال توقف پرداخت ازر به کالاهای غیرضرور

 14. فرمانده سپاه: ائتلاف عربی - غربی در الحدیده شکست خورده است

 15. 53 درصد زائران خانه خدا بانوان هستند

 16. سونامی تعطیلی قطعه‎سازان در راه است/ یقه پژو فرانسه را بگیرید

 17. پامپئو: چین جوک می‌گوید!

 18. تابش: پیشنهاد مذاکره با آمریکا موضع اصلاح‌طلبان نیست

 19. هتل واقعی ترامپ  

 20. کاپلو: اسپانیایی‌ها با اخراج لوپتگی اشتباه کردند

 21. رئیس پلیس تهران بزرگ: دستوری درباره تخلیه ویلای لواسان صادر نشده است

 22. مواجهه اردوغان با بزرگترین چالش خود در انتخابات ترکیه

 23. محل احتمالی دومین نشست پوتین و ترامپ

 24. هنوز دولت سامانه ثبت حقوق و مزایا را راه‌اندازی نکرده است

 25. قیمت جهانی نفت/ دودستگی در اوپک و تشدید تنش

پربحث‌های دیروز

 1. درباره مذاکره مستقیم با آمریکا / رییس جمهور چه کسانی را دیوانه نامید؟

 2. بازار خودرو کاملا انحصاری است/ چرا شرکت های خودروساز به آشفتگی بازار دامن زدند؟

 3. روحانی: برنامه بدخواهان ایجاد بی ثباتی ذهنی و مصنوعی در اقتصاد ملی است/مردم تحت هر شرایطی نباید تحت فشار قرار گیرند/افزایش قیمت کالاها و خدمات نباید فراتر از نرخ تورم باشد

 4. ماجرای ویلای لواسان/ تفریح آمریکایی ها در نیشابور/ مشکل دولت روحانی از نگاه تئوریسین های اصلاح طلب/ چرا در ایران مسئولی استعفا نمی‌دهد؟

 5. اعلام جرم علیه مدیران ارشد پیشین و فعلی بانک مرکزی و مدیران موسسات/ بانک مرکزی به تقصیر متهم است/فرشتگان، آرمان، آرمان ایرانیان و کاسپین یکی هستند؛ حکمت تغییر نام‌ها باید معلوم شود

 6. ثبت سفارش به‌منظور واردات «خاک برای خواب گربه»

 7. شایعه برای بازی ایران - اسپانیا / جام جهانی داور زن ندارد

 8. پاداش پیروزی تیم ملی مقابل مراکش توسط سلطانی فر نقدا پرداخت شد /شام مشترک وزیر با کی‌روش و ملی‌پوشان

 9. بی‌هنری بی بی سی /وقتی قاتل را بی گناه وقهرمان نشان می‌دهند

 10. ایرانیان خارج نشین در صورت بازگشت به کشور عفو می شوند

 11. پاسخ «نایک» به اعتراض مردم ایران چیست؟

 12. چرا پیروزی ایران برابر مراکش «شانسی» نبود؟

 13. بحران اقتصادی و راهکارهای مادربزرگانه

 14. تاثیر افزایش تولید نفت عربستان و روسیه بر بازار ایران

 15. صعود فغانی به صدر جدول رده‌بندی داوران جام بیست‌ویکم+ عکس

 16. سرمربی تیم ملی والیبال: تیم ایران هنگام ورود به آمریکا مورد بازجویی FBI قرار گرفت!

 17. دیده‌بان شفافیت و عدالت علیه تعاونی کاسپین اعلام جرم کرد+متن کامل

 18. جنایت فجیع زنی علیه شوهرش در مرکز تهران

 19. بن بست دوباره در روابط ایران و کانادا/ نقش طرف ثالث در موضع گیری جدید اتاوا

 20. دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویی: آقای فیروزآبادی گفته بود اواخر اردیبهشت ویلای لواسان را تخلیه می‌کند، ولی نکرده است

 21. وقتی شادی فوتبال به فقیرترین مناطق ایران رسید

 22. روزبه چشمی ادامه جام جهانی را از دست داد

 23. محمد ثلاث قصاص شد

 24. پایانی تلخ برای یک نمایش خیابانی  

 25. پیروزی سوئد مقابل کره‌جنوبی/ ایران همچنان تنها نماینده پیروز آسیا

پربحث‌های هفته

 1. کیم جونگ اون و دونالد ترامپ دیدار کردند/ ترامپ: احساس فوق‌العاده‌ای دارم/ کیم: برای برگزاری این نشست موانع بسیاری وجود داشت+ فیلم و عکس

 2. توریست‌هایی که با پول بیت‌المال عازم روسیه میشوند + جدول اسامی

 3. روحانی: همه حاکمان آمریکا علیه ملت ما بوده اند و این یکی خبیث تر/ نقد را می پذیریم اما تخریب نه/ تلاطم بازار، دلیل اقتصادی ندارد

 4. از شعر امسال تا شعر پارسال/تریبون زبان مردم

 5. روحانی به گرانی‌ها واکنش نشان داد/ بررسی افزایش قیمت‌ها در هیات دولت

 6. کواکبیان: وضعیت معیشتی و اقتصادی مردم مناسب نیست/شب می‌خوابیم و صبح بلند می‌شویم و می‌بینیم قیمت‌ها تغییر کرده است/ خجالت می‌کشم بگویم از این دولت حمایت کردم

 7. تولید کجا بود؟ این روزها همه منتظرند ارز بگیرند تا کود حیوانی را هم وارد کنند

 8. جمعه عید سعید فطر است

 9. درباره مذاکره مستقیم با آمریکا / رییس جمهور چه کسانی را دیوانه نامید؟

 10. بیش از یک سوم جوانان بیکار ایرانی، درتلاش و حتی کسب مهارت برای پیدا کردن شغل نیستند

 11. ایران 1 - مراکش 0؛ پیروزی یوزها در دقیقه 93 و پایان 20 سال انتظار

 12. احمد توکلی: اعتماد مردمی به سیاستمداران به حداقل خود رسیده/ سبد کالای مردم کوچک‌تر شده است

 13. نوبخت: با قاطعیت اعلام می‌کنم که در شرایط سخت تحریمی هم کشور قابل اداره است

 14. آخوندی: نوسانات بازار مسکن سیاسی است

 15. درباره دادگاه صادر کننده حکم فیلتر تلگرام/ لطفا نیمه پر لیوان را هم ببینید

 16. ادامه بی‎خیالی دولت به بلبوشو در بازار

 17. به بهانه "شبی که ایران نخوابید" / فوتبال را ببینید آقای رئیس جمهور + فیلم

 18. اروپا می خواهد برجام را ادامه دهد، اما بدون آمریکا نمی تواند/ ایران نباید منتظر بماند

 19. سیف: گران شدن سکه روانی است

 20. ۱۷ راهکار میرسلیم برای حمایت از تولید ایرانی/ بهره بانکی بالا، نظام پیچیده مالیاتی و... عامل موفق نبودن تولید ملی

 21. وقتی عادل فردوسی پور احساساتی میشود !

 22. ترامپ: اون خلع سلاح هسته‌ای و موشکی را پذیرفت/ تحریم‌ها علیه کره شمالی ادامه خواهد یافت

 23. عبدالله ناصری: اصلاح‌طلبان بی‌شک از جهانگیری در ۱۴۰۰ حمایت خواهند کرد

 24. بازار خودرو کاملا انحصاری است/ چرا شرکت های خودروساز به آشفتگی بازار دامن زدند؟

 25. تصمیم گیری در خصوص بازار خودرو، مسکن، ارز و سکه در جلسه ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی /۵۰ نفر، ۵ درصد سکه‌های ثبت‌نامی را خریده‌اند/ هک سایت وزارت صنعت و فروش ۴ هزار خودروی وارداتی قاچاق

پربحث‌های هفته

 1. موبایل خودرو را به آتش کشید!

 2. کد‌های دستوری موبایل حذف نمی‌شود

 3. روش کردن سلامت باتری لپ‌تاپ

 4. وزیر ارتباطات نتیجه پیگیری موضوع پیام جعلی اینترنت رایگان را اعلام کرد

 5. بقایای قدیمی‌ترین انسان ۱میلیون سال عمر دارد   

 6. چرا گوشی‌ها و لپ‌تاپ‌ها در معرض خطرند؟

 7. زمان عرضه و قیمت گوشی تاشو و انعطاف‌پذیر

 8. طرح ایرانی گوگل+ عکس

 9. آخرین قیمت گوشی‌های میان‌رده در بازار

 10. درصورت حذف ناخواسته اطلاعات رایانه چه باید کرد؟

 11. معاون محتوای مرکز ملی فضای مجازی: صعود پرشتاب رتبه جهانی پیام‌رسان‌های بومی و سقوط ۷۶۵ پله‌ای تلگرام

 12. چرا نباید ای‌میل‌های قدیمی را سر به نیست کنیم؟

 13. کاربران آیفون فلش گوگل‌مپ را به خودرو تبدیل می‌کنند

 14. واتس‌اپی‌ها با کفش‌های آدیداس طعمه فیشینگ شدند

 15. راهی برای پنهان کردن تصاویر در تلفن همراه

 16. استفاده از هویج و شلغم برای افزایش استحکام بتن!

 17. تصمیم اینستاگرام در مورد حریم شخصی کاربران

 18. تهدید اینستاگرام برای کودکان

 19. قابلیت جدید به گوگل‌مپ می‌آید

 20. مشکل‌دار شدن سیستم‌ها پس از آپدیت ویندوز ۱۰

 21. چگونه در کوتاه‌ترین زمان آدرس IP را پیدا کنیم؟

 22. افزایش سهم زنان در دانلود بازی‌های فروشگاه گوگل

 23. نحوه‌ مدیریت و کاهش مصرف اینترنت در اندروید

 24. چگونه گوشی را شارژ کنیم تا عمر باتری افزایش یابد؟

 25. تنفر واتس اپی‌ها از فیس بوک!

آخرین عناوین