نیسان

هیولای 1000 اسب‌بخاری آلمانی

گروه فناوری الف،   3960627319
هیولای 1000 اسب‌بخاری آلمانی

مرسدس بنز با همکاری زیرمجموعه خود AMG، در نمایشگاه خودرو فرانکفورت از هیولایی رونمایی کردند که مدتی است جهان خودروهای اسپرت در انتظارش هستند.

به گزارش خودرو پلاس، مرسدس بنز با همکاری زیرمجموعه خود AMG، در نمایشگاه خودرو فرانکفورت از هیولایی رونمایی کردند که مدتی است جهان خودروهای اسپرت در انتظارش هستند؛ Project One. این سوپر اسپرت، از سوی مرسدس بنز به پاسداشت قهرمانی این شرکت در رقابت‌های فرمول یک تولید شده است و آن را می‌توان نزدیک‌ترین تجربه راندن یک خودروی فرمول1 بر روی جاده دانست تا جایی که موتور آن نیز مشابه موتور خودروهای فرمول یک مرسدس بنز است.


 از همان آغاز مشخص است Project One به‌عنوان یک سوپر اسپرت بسیار سریع طراحی شده و این مسئله به‌ویژه در زمینه طراحی بدنه آن دیده می‌شود، جایی که مرسدس بنز بیش از هر چیز به آئرودینامیک بدنه توجه کرده تا بتواند عبور جریان باد را اطراف بدنه این خودرو مدیریت کند. ظاهر خودرو جذاب است هرچند بعضی گلایه دارند المان‌های دوست‌داشتنی محصولات بنز را در آن نمی‌بینیم که البته حرف درستی هم هست چراکه نشان ستاره بنز را از روی آن برداریم، تشخیص اینکه با یکی از محصولات مرسدس بنز طرف هستیم بسیار دشوار و تا حد زیادی غیرممکن خواهد بود. طراحی بخش‌هایی از خودرو به‌طور مستقیم از خودروهای فرمول1 آمده است که مهم‌ترین آن نصب یک هواکش بزرگ بر روی سقف خودرو است که باید هوای مورد نیاز موتور پرقدرت آن را تامین کند. به‌علاوه یک تیغه عمودی بزرگ هم وظیفه مدیریت عبور جریان هوا را بر عهده دارد و یک بال عقب بزرگ که به‌صورت خودکار در سرعت‌های بالا از جای خود خارج می‌شود این بخش را تکمیل می‌کند. در نمای داخلی، سادگی و کاربردی بودن بیش از هر چیز مدنظر بوده است تا جایی که دو مانیتور بزرگ تنها نشان‌دهنده‌های آن هستند و فرمان ‌هم به شکل فرمان فرمول1 نصب شده است. برای کاهش وزن، غیر از بدنه خودرو، در داخل کابین هم به شکل گسترده‌ای از فیبر کربن استفاده شده است.


موتور؛ دنیای فرمول1 بر روی جاده
هرچند ظاهر متفاوت این خودرو شاید در نگاه اول بیشتر از هر چیز جلب توجه کند اما قطعاً وقتی به جزییات فنی برسید از شنیدن اطلاعات موتور آن شگفت‌زده می‌شوید چراکه مرسدس بنز، موتور مدل‌های فرمول1 را با تغییرات اندک و حتی افزودن توان اضافی به این خودرو آورده است. در اینجا موتور بنزین سوز1/6لیتری V6 را داریم که عیناً در مدل‌های فرمول1 مرسدس بنز هم استفاده می‌شود و با همین موتورها هم قهرمان فصل پیش شده‌اند. این موتور با یک توربوشارژر الکتریکی تقویت شده است و به‌تنهایی 520 اسب بخار قدرت تولید می‌کند که برای یک موتور1/6لیتری عدد بالایی است. این موتور باید بر روی یک خودروی خیابانی نصب شود و این یعنی باید دوام بیشتری نسبت به خودروهای مسابقه‌ای‌ داشته باشد و به همین دلیل مهندسان مرسدس بنز تغییراتی در این راستا در آن اعمال کرده‌اند؛ حداکثر توان موتور خودرو اکنون به‌جای دور موتور11/500در دور موتو9/000 به‌دست می‌آید ضمن آنکه دور آرام موتور (دور موتور در کارکرد درجا) اکنون بر روی 1/000 تنظیم شده است در حالی که در خودروهای مسابقه‌ای این عدد بر روی4/000 است. موتور خودروهای فرمول یک می‌تواند به‌راحتی دور بگیرد و این مسئله در مورد Project One هم وجود دارد چراکه خط قرمز آن بر روی10/000 دور در دقیقه تنظیم شده است. البته این موتور باوجود تغییرات انجام گرفته همچنان به‌شدت تحت فشار خواهد بود چراکه استخراج بیش از 500 اسب بخار قدرت از یک موتور1/6لیتری به معنای فشار بسیار زیاد به قطعات است و به همین دلیل احتمال فرسایش قطعات موتور بیشتر می‌شود. پیش از این شنیده می‌شد مالکین خودرو به‌صورت دوره‌ای و البته در فواصل 50هزار کیلومتری باید برای تعویض بعضی از قطعات اصلی موتور به نمایندگی‌های مرسدس بنز بروند.

این‌ همه ماجرا نیست چراکه این هیولا همان‌گونه که پیش از این گفتیم یک خودرو هیبرید است و از موتورهای الکتریکی هم بهره می‌برد هرچند توان این موتورها بیشتر برای شتاب گیری‌های لحظه‌ای و رسیدن به حداکثر سرعت به کار می‌رود و قرار نیست با این موتورها مصرف سوخت خودرو کاهش پیدا کند. در مدل‌های فرمول1 برای این منظور از یک موتور الکتریکی 161 اسب بخاری استفاده می‌شود اما مرسدس بنز در اینجا دو موتور 161 اسب بخاری دیگر را هم به چرخ‌های جلو اضافه کرده است. به این ترتیب مجموع توان این موتورها به عدد شگفت‌انگیز 000/ 1 اسب بخار می‌رسد تا Project One به یکی از قوی‌ترین خودروهای حال حاضر جهان تبدیل شود. نصب دو موتور در چرخ‌های جلو باعث شده این خودرو عملا یک خودروی چهارچرخ محرک باشد و این یک مزیت بزرگ برای سوپر اسپرت مرسدس بنز AMG در پیچ‌ها است چراکه هم در پیچ پایدار است و هم می‌تواند خیلی سریع از دایره پیچ خارج شود.

سیستم برقی
همه‌چیز در این خودرو خاص است و این مسئله حتی شامل سیستم برق هیبرید آن‌هم می‌شود. سیستم برقی هیبرید این خودرو 800 ولت برق را انتقال می‌دهد و این در حالی است که در سایر خودروهای هیبرید این عدد بین 300 تا 400 ولت است. مجموعه باتری‌ها، مشابه آن چیزی است که در خودروهای فرمول یک هم می‌بینیم با این تفاوت که کمی بزرگ‌تر شده‌اند چراکه باید برق دو موتور الکتریکی اضافی را تامین کنند ضمن آنکه Project One به‌عنوان یک سوپر اسپرت هیبرید، جنبه‌های کاربردی هم دارد و باید بتواند به‌عنوان یک خودروی هیبرید تنها با برق هم حرکت کند. مجموعه این باتری‌ها باعث شده Project One بتواند تنها با برق در حدود 25 کیلومتر را طی کند. البته در این حالت تنها دو موتور الکتریکی جلوی خودرو درگیر هستند و سوپر اسپرت چند میلیون دلاری شما یک خودروی دیفرانسیل جلو و البته نه‌چندان سریع است که صدای چندانی هم تولید نمی‌کند. غیر از این سه موتور الکتریکی که در کار موتور درون‌سوز، توان خود را به چرخ‌ها می‌رسانند، یک موتور الکتریکی بسیار قدرتمند با قدرت بیش از 100 اسب بخار هم بر روی موتور این خودرو نصب شده است که البته توان آن به چرخ‌ها نمی‌رسد. این موتور به توربوشارژر متصل است و وظیفه به گردش درآوردن توربوشارژر را دارد. این موتور می‌تواند بسیار سریع دور بگیرد و به این ترتیب پدیده تأخیر توربو را در این خودرو شاهد نیستیم. البته این‌همه ماجرا نیست چراکه در بعضی موارد (زمانی که از همه توان موتور استفاده نکنید و توربوشارژر در مدار نباشد)، این موتور می‌تواند مانند یک ژنراتور عمل کرده و برق تولید کند. اگر هنوز هم به دنبال منبع برق در این خودرو هستید باید بدانید در زمان ترمزگیری، موتورهای الکتریکی آن مانند ژنراتور عمل کرده و برق تولید می‌کنند و به این ترتیب 80درصد از نیروی ترمز به برق تبدیل می‌شود.

اعداد و ارقام
این خودرو می‌تواند تا 350 کیلومتر در ساعت سرعت بگیرد و در کمتر از 6 ثانیه به سرعت 200 کیلومتر در ساعت برسد تا به این ترتیب شتابی بیش از بوگاتی شیرون یا پورشه 918 یا هر سوپر اسپرت دیگری در جهان داشته باشد. همه این‌ها برای خودرویی است که سیستم تهویه، شیشه‌های برقی و حتی سیستم سرگرمی اختصاصی مرسدس بنز را درون کابین دارد.

مرسدس بنز با این خودرو چه می‌کند؟
هرچند در Project One همه‌چیز عجیب و فضایی به نظر می‌رسد اما این خودرو اصلاً یک ایده مفهومی نیست و واقعا قرار است به‌همین شکل تولید شود و مرسدس بنز خیلی جدی قصد دارد آن را بفروشد تا به این ترتیب نزدیک‌ترین تجربه به حس یک خودروی فرمول یک در قرن بیست و یکم را بر روی جاده‌ها بیاورد. قیمت این خودرو بر اساس اعلام این شرکت7/2میلیون دلار است که شاید برای یکی از خاص‌ترین سوپر اسپرت‌های جهان چندان ‌هم زیاد نباشد. اگر می‌خواهید برای خرید این خودرو از همین الان صرفه‌جویی کنید باید گفت بسیار دیر اقدام کرده‌اید چراکه تمام 275‌دستگاه از آن‌هم اکنون پیش‌فروش شده است!

عضویت در کانال تلگرام الف

عناوین مرتبط

وب‌گردی

پربحث‌های اخیر

 1. رونمایی هیوندایی از النترا BTR (+عکس)

 2. فرمانده پیشمرگه: عقب‌نشینی ما از کرکوک تصمیم درستی بود/ نزدیک بود 6 هزار کشته بدهیم

 3. فروش جنجالی ۳ زیر دریایی به رژیم صهیونیستی

 4. توصیه های طب سنتی برای درست آشامیدن آب   

 5. دنیا مجهز به دوربین مداربسته می‌باشد!+عکس

 6. کاریکاتور/خشونت خانوادگی ادامه دارد!

 7. ایران برای کشورهای گروه ۸ اسلامی دانشگاه تاسیس می‌کند

 8. اثر لقمه‌ی شبهه‌ناک  

 9. آخرین عناوین روزنامه‌های سیاسی

 10. بهاره افشاری و سردار آزمون پشت صحنه فیلم «سریک»  

 11. دردسر مترجم موقت وینفرد شفر و احتمال سوژه شدنش مثل مترجم حرف‌های ترامپ!

 12. گوگل به هکرها پول می‌دهد!

 13. حمایت مرکل از کاهش کمک‌های اتحادیه اروپا به ترکیه

 14. خبر مهم مکرون در بروکسل: با امریکا بر سر حفظ برجام توافق کرده ایم

 15. موتلفه: باید با دست پر وارد انتخابات مجلس یازدهم شویم

 16. تلاش کنگره برای تصويب قانونی جهت بازگرداندن تحريم‌های ايران/ جزئیاتی از پیش نویس طرح تشدید قانون نظارت بر برجام/ هفته آینده رای گیری

 17. رئیسی: موشک برای نجنگیدن است، نه جنگیدن

 18. ترامپ با دبیر کل سازمان ملل متحد دیدار کرد

 19. لحظه وحشتناک ترکیدن جک کمپرسی  

 20. مردان واترپلو ایران از سد سنگاپور گذشتند

 21. وزیر خارجه آلمان: هدف ترامپ از بین بردن میراث اوباما از توافق آب‌و هوایی گرفته تا برجام است

 22. جزئیات جدید از طرح سناتورهای آمریکایی برای ملزم کردن ایران به شرایط جدید در برجام

 23. نوه امام خمینی در صف اول نماز جمعه  

 24. سه غایب احتمالی استقلال در دربی

 25. شکستی دیگر برای الخور و سروش رفیعی

پربحث‌های دیروز

 1. وزارت نفت: دختر نماینده مجلس را استخدام نکردیم/ او را «منتقل» کردیم

 2. آیا توتال نیامده می رود؟

 3. نگاهی به طرح اجرای رجیستری/ برای خرید گوشی به چه نکاتی توجه کنیم

 4. بهاره افشاری و سردار آزمون پشت صحنه فیلم «سریک»  

 5. دردسر مترجم موقت وینفرد شفر و احتمال سوژه شدنش مثل مترجم حرف‌های ترامپ!

 6. گوگل به هکرها پول می‌دهد!

 7. حمایت مرکل از کاهش کمک‌های اتحادیه اروپا به ترکیه

 8. خبر مهم مکرون در بروکسل: با امریکا بر سر حفظ برجام توافق کرده ایم

 9. موتلفه: باید با دست پر وارد انتخابات مجلس یازدهم شویم

 10. تلاش کنگره برای تصويب قانونی جهت بازگرداندن تحريم‌های ايران/ جزئیاتی از پیش نویس طرح تشدید قانون نظارت بر برجام/ هفته آینده رای گیری

 11. رئیسی: موشک برای نجنگیدن است، نه جنگیدن

 12. ترامپ با دبیر کل سازمان ملل متحد دیدار کرد

 13. لحظه وحشتناک ترکیدن جک کمپرسی  

 14. مردان واترپلو ایران از سد سنگاپور گذشتند

 15. وزیر خارجه آلمان: هدف ترامپ از بین بردن میراث اوباما از توافق آب‌و هوایی گرفته تا برجام است

 16. جزئیات جدید از طرح سناتورهای آمریکایی برای ملزم کردن ایران به شرایط جدید در برجام

 17. نوه امام خمینی در صف اول نماز جمعه  

 18. سه غایب احتمالی استقلال در دربی

 19. شکستی دیگر برای الخور و سروش رفیعی

 20. حمله انتحاری به مسجد شیعیان در کابل/ شهادت 60 نمازگزار/ داعش مسئولیت حمله را برعهده گرفت

 21. دخالت مجدد فرانسه در امور دفاعی ایران

 22. هادی العامری: حشد شعبی وارد شهر کرکوک نشده است

 23. صالحی: بهتر است به برجام متعهد باشیم

 24. مربی استقلال اجازه صحبت کردن ندارد!

 25. یک کشته در تیراندازی در نزدیکی مسجدی در انگلیس

پربحث‌های هفته

 1. اخراج آقای دوربینی توسط قرائتی/ آقا پاشو برو بیرون، صدبار تو دوربین دیدن ات!   

 2. حکایت استخدام یک ژن خوب در وزارت نفت/ زنگنه: دختر نماینده مجلس صلاحیت داشت، استخدام شد

 3. فتاح خطاب به روحانی: یارانه‌‌ها را قطع کنید من فحش‌ها را می‌پذیرم/ بگویید هرکس نیازمند است برود کمیته امداد/ داعشی‌ها را شبانه جزغاله می‌کنید؛ نمی‌توانید جلوی قاچاق در روز روشن را بگیرید؟

 4. واکنش بهارستان به خبر دیروز احمد توکلی/ احضار وزیر نفت به مجلس به علت کشیدن خط لوله گاز تا ویلای طیب نیا

 5. وزارت نفت: دختر نماینده مجلس را استخدام نکردیم/ او را «منتقل» کردیم

 6. قتل هولناک پسر 2 ساله رشتی به دست دوست مادرش!

 7. واکنش ها به عذر خواهی آقای قرائتی

 8. در حاشیه برخورد خانم نماینده با معاون استاندار خراسان رضوی

 9. طیب نیا مطالب مطرح شده درباره موضوع باغچه سولقان را به شدت تکذیب کرد

 10. عذر خواهی حجت‌الاسلام قرائتی از آقای دوربینی/ همه ما ممکن است اشتباه کنیم

 11. توضیحات جنجالی هاجر چنارانی از درگیری با معاون سیاسی استاندار خراسان رضوی  

 12. از برکات مذاکره؛ دور جدید شعار مرگ بر آمریکا

 13. موضع مشترک اروپا و آمریکا علیه ایران/ دلخوشی به اروپای منهای ترامپ رنگ باخت

 14. روایتی از برخورد خانم نماینده با معاون استاندار خراسان رضوی

 15. مشکل واقعی ما ترامپ نیست، خودمانیم

 16. واکنش کیهان پس از اظهارات ضد ایرانی ترامپ و پاسخ روحانی به او  

 17. دونالد ترامپ: ایرانی‌ها مذاکره‌کنندگان بزرگی هستند/ پایان کامل «برجام» یک احتمال واقعی و قوی است

 18. ترامپ علیه ایران، دنیا علیه ترامپ

 19. انتشار نامه منتشرنشده روحانی به اوباما در سال 2016: رویکرد برد - برد می تواند الگوی مناسبی برای حل اختلافات باشد

 20. از گرا دادن به دشمن در مورد خزانه ی خالی تا بازگشایی پرونده ی تخلفات نفتی دولت نهم و دهم

 21. ماجرای دیوارکشی اطراف مجلس و بناهای تاریخی بهارستان/ چرا خیابان «مردم» بسته شد؟

 22. رییس مجلس کویت نماینده رژیم صهیونیستی را اشغالگر و کودک کُش خطاب کرد  

 23. جلیلی: در دانشگاه‌ها دوره برجام خوانی شروع شود

 24. دختر خاص دیدار نخبگان با رهبری کیست؟  

 25. از قراردادن کودکان 10 ساله در آمار نیروی کار توسط دولت تا لوله کشی انحصاری برای ویلای طیب نیا

پربحث‌های هفته

 1. نگاهی به طرح اجرای رجیستری/ برای خرید گوشی به چه نکاتی توجه کنیم

 2. واکنش کنایه‌آمیز فیروز نادری به سخنان ترامپ

 3. عواقب عدم پرداخت قبض موبایل

 4. رونمایی هیوندایی از النترا BTR (+عکس)

 5. گوگل به هکرها پول می‌دهد!

 6. مقایسه فنی هواوی میت ۱۰ پرو با گلکسی اس ۸ پلاس

 7. فاز نخست رجیستری آغاز شد/گوشی‌های کارنکرده‌ را فعال کنید

 8. احراز هویت های آینده با عکس سلفی انجام می شود

 9. جلوگیری از ۲ هزار میلیارد تومان سوداگری در بازار موبایل با اجرای رجیستری

 10. ۳ اقدام برای شناسایی موبایل قاچاق

 11. با یک راه حل ارزان؛ روغن آفتابگردان جاده ها را هموار می کند!

 12. اجرای طرح رجیستری گوشی موبایل از فردا آغاز می‌شود/ اعمال محدودیت برای گوشی‌های ممنوعه از آبان

 13. نوتیفیکیشن «خبر فوری» وارد نسخه اندرویدی Chrome شد

 14. قابلیت اشتراک گذاری موقعیت مکانی به صورت زنده به واتس اپ اضافه شد

 15. ظهور "ابر انسان‌ها" طی 20 سال آینده

 16. ماشین خودران جنرال موتورز به خیابان های شلوغ نیویورک می‌آید

 17. آپدیت های گوگل و اپل برای مقابله با حفره امنیتی وای فای خانگی

 18. چند ساعت تا اجرای رجیستری تلفن همراه / از فردا با احتیاط گوشی بخرید

 19. دوربین ٣٦٠ درجه با ١٧ لنز ساخته شد

 20. این کت موبایل شما را شارژ می کند

 21. ظهور "ابر انسان‌ها" طی 20 سال آینده

 22. موتورهای جست‌وجوی بومی، گوگل‌های ایرانی می‌شوند؟

 23. موس مخصوص سرفیس آمد

 24. میلیاردرهای شرکت های فناوری در جهان را بشناسید

 25. ایجاد شهر هوشمند در تورنتو

آخرین عناوین