قاصدک24

هیولای 1000 اسب‌بخاری آلمانی

گروه فناوری الف،   3960627319
هیولای 1000 اسب‌بخاری آلمانی

مرسدس بنز با همکاری زیرمجموعه خود AMG، در نمایشگاه خودرو فرانکفورت از هیولایی رونمایی کردند که مدتی است جهان خودروهای اسپرت در انتظارش هستند.

به گزارش خودرو پلاس، مرسدس بنز با همکاری زیرمجموعه خود AMG، در نمایشگاه خودرو فرانکفورت از هیولایی رونمایی کردند که مدتی است جهان خودروهای اسپرت در انتظارش هستند؛ Project One. این سوپر اسپرت، از سوی مرسدس بنز به پاسداشت قهرمانی این شرکت در رقابت‌های فرمول یک تولید شده است و آن را می‌توان نزدیک‌ترین تجربه راندن یک خودروی فرمول1 بر روی جاده دانست تا جایی که موتور آن نیز مشابه موتور خودروهای فرمول یک مرسدس بنز است.


 از همان آغاز مشخص است Project One به‌عنوان یک سوپر اسپرت بسیار سریع طراحی شده و این مسئله به‌ویژه در زمینه طراحی بدنه آن دیده می‌شود، جایی که مرسدس بنز بیش از هر چیز به آئرودینامیک بدنه توجه کرده تا بتواند عبور جریان باد را اطراف بدنه این خودرو مدیریت کند. ظاهر خودرو جذاب است هرچند بعضی گلایه دارند المان‌های دوست‌داشتنی محصولات بنز را در آن نمی‌بینیم که البته حرف درستی هم هست چراکه نشان ستاره بنز را از روی آن برداریم، تشخیص اینکه با یکی از محصولات مرسدس بنز طرف هستیم بسیار دشوار و تا حد زیادی غیرممکن خواهد بود. طراحی بخش‌هایی از خودرو به‌طور مستقیم از خودروهای فرمول1 آمده است که مهم‌ترین آن نصب یک هواکش بزرگ بر روی سقف خودرو است که باید هوای مورد نیاز موتور پرقدرت آن را تامین کند. به‌علاوه یک تیغه عمودی بزرگ هم وظیفه مدیریت عبور جریان هوا را بر عهده دارد و یک بال عقب بزرگ که به‌صورت خودکار در سرعت‌های بالا از جای خود خارج می‌شود این بخش را تکمیل می‌کند. در نمای داخلی، سادگی و کاربردی بودن بیش از هر چیز مدنظر بوده است تا جایی که دو مانیتور بزرگ تنها نشان‌دهنده‌های آن هستند و فرمان ‌هم به شکل فرمان فرمول1 نصب شده است. برای کاهش وزن، غیر از بدنه خودرو، در داخل کابین هم به شکل گسترده‌ای از فیبر کربن استفاده شده است.


موتور؛ دنیای فرمول1 بر روی جاده
هرچند ظاهر متفاوت این خودرو شاید در نگاه اول بیشتر از هر چیز جلب توجه کند اما قطعاً وقتی به جزییات فنی برسید از شنیدن اطلاعات موتور آن شگفت‌زده می‌شوید چراکه مرسدس بنز، موتور مدل‌های فرمول1 را با تغییرات اندک و حتی افزودن توان اضافی به این خودرو آورده است. در اینجا موتور بنزین سوز1/6لیتری V6 را داریم که عیناً در مدل‌های فرمول1 مرسدس بنز هم استفاده می‌شود و با همین موتورها هم قهرمان فصل پیش شده‌اند. این موتور با یک توربوشارژر الکتریکی تقویت شده است و به‌تنهایی 520 اسب بخار قدرت تولید می‌کند که برای یک موتور1/6لیتری عدد بالایی است. این موتور باید بر روی یک خودروی خیابانی نصب شود و این یعنی باید دوام بیشتری نسبت به خودروهای مسابقه‌ای‌ داشته باشد و به همین دلیل مهندسان مرسدس بنز تغییراتی در این راستا در آن اعمال کرده‌اند؛ حداکثر توان موتور خودرو اکنون به‌جای دور موتور11/500در دور موتو9/000 به‌دست می‌آید ضمن آنکه دور آرام موتور (دور موتور در کارکرد درجا) اکنون بر روی 1/000 تنظیم شده است در حالی که در خودروهای مسابقه‌ای این عدد بر روی4/000 است. موتور خودروهای فرمول یک می‌تواند به‌راحتی دور بگیرد و این مسئله در مورد Project One هم وجود دارد چراکه خط قرمز آن بر روی10/000 دور در دقیقه تنظیم شده است. البته این موتور باوجود تغییرات انجام گرفته همچنان به‌شدت تحت فشار خواهد بود چراکه استخراج بیش از 500 اسب بخار قدرت از یک موتور1/6لیتری به معنای فشار بسیار زیاد به قطعات است و به همین دلیل احتمال فرسایش قطعات موتور بیشتر می‌شود. پیش از این شنیده می‌شد مالکین خودرو به‌صورت دوره‌ای و البته در فواصل 50هزار کیلومتری باید برای تعویض بعضی از قطعات اصلی موتور به نمایندگی‌های مرسدس بنز بروند.

این‌ همه ماجرا نیست چراکه این هیولا همان‌گونه که پیش از این گفتیم یک خودرو هیبرید است و از موتورهای الکتریکی هم بهره می‌برد هرچند توان این موتورها بیشتر برای شتاب گیری‌های لحظه‌ای و رسیدن به حداکثر سرعت به کار می‌رود و قرار نیست با این موتورها مصرف سوخت خودرو کاهش پیدا کند. در مدل‌های فرمول1 برای این منظور از یک موتور الکتریکی 161 اسب بخاری استفاده می‌شود اما مرسدس بنز در اینجا دو موتور 161 اسب بخاری دیگر را هم به چرخ‌های جلو اضافه کرده است. به این ترتیب مجموع توان این موتورها به عدد شگفت‌انگیز 000/ 1 اسب بخار می‌رسد تا Project One به یکی از قوی‌ترین خودروهای حال حاضر جهان تبدیل شود. نصب دو موتور در چرخ‌های جلو باعث شده این خودرو عملا یک خودروی چهارچرخ محرک باشد و این یک مزیت بزرگ برای سوپر اسپرت مرسدس بنز AMG در پیچ‌ها است چراکه هم در پیچ پایدار است و هم می‌تواند خیلی سریع از دایره پیچ خارج شود.

سیستم برقی
همه‌چیز در این خودرو خاص است و این مسئله حتی شامل سیستم برق هیبرید آن‌هم می‌شود. سیستم برقی هیبرید این خودرو 800 ولت برق را انتقال می‌دهد و این در حالی است که در سایر خودروهای هیبرید این عدد بین 300 تا 400 ولت است. مجموعه باتری‌ها، مشابه آن چیزی است که در خودروهای فرمول یک هم می‌بینیم با این تفاوت که کمی بزرگ‌تر شده‌اند چراکه باید برق دو موتور الکتریکی اضافی را تامین کنند ضمن آنکه Project One به‌عنوان یک سوپر اسپرت هیبرید، جنبه‌های کاربردی هم دارد و باید بتواند به‌عنوان یک خودروی هیبرید تنها با برق هم حرکت کند. مجموعه این باتری‌ها باعث شده Project One بتواند تنها با برق در حدود 25 کیلومتر را طی کند. البته در این حالت تنها دو موتور الکتریکی جلوی خودرو درگیر هستند و سوپر اسپرت چند میلیون دلاری شما یک خودروی دیفرانسیل جلو و البته نه‌چندان سریع است که صدای چندانی هم تولید نمی‌کند. غیر از این سه موتور الکتریکی که در کار موتور درون‌سوز، توان خود را به چرخ‌ها می‌رسانند، یک موتور الکتریکی بسیار قدرتمند با قدرت بیش از 100 اسب بخار هم بر روی موتور این خودرو نصب شده است که البته توان آن به چرخ‌ها نمی‌رسد. این موتور به توربوشارژر متصل است و وظیفه به گردش درآوردن توربوشارژر را دارد. این موتور می‌تواند بسیار سریع دور بگیرد و به این ترتیب پدیده تأخیر توربو را در این خودرو شاهد نیستیم. البته این‌همه ماجرا نیست چراکه در بعضی موارد (زمانی که از همه توان موتور استفاده نکنید و توربوشارژر در مدار نباشد)، این موتور می‌تواند مانند یک ژنراتور عمل کرده و برق تولید کند. اگر هنوز هم به دنبال منبع برق در این خودرو هستید باید بدانید در زمان ترمزگیری، موتورهای الکتریکی آن مانند ژنراتور عمل کرده و برق تولید می‌کنند و به این ترتیب 80درصد از نیروی ترمز به برق تبدیل می‌شود.

اعداد و ارقام
این خودرو می‌تواند تا 350 کیلومتر در ساعت سرعت بگیرد و در کمتر از 6 ثانیه به سرعت 200 کیلومتر در ساعت برسد تا به این ترتیب شتابی بیش از بوگاتی شیرون یا پورشه 918 یا هر سوپر اسپرت دیگری در جهان داشته باشد. همه این‌ها برای خودرویی است که سیستم تهویه، شیشه‌های برقی و حتی سیستم سرگرمی اختصاصی مرسدس بنز را درون کابین دارد.

مرسدس بنز با این خودرو چه می‌کند؟
هرچند در Project One همه‌چیز عجیب و فضایی به نظر می‌رسد اما این خودرو اصلاً یک ایده مفهومی نیست و واقعا قرار است به‌همین شکل تولید شود و مرسدس بنز خیلی جدی قصد دارد آن را بفروشد تا به این ترتیب نزدیک‌ترین تجربه به حس یک خودروی فرمول یک در قرن بیست و یکم را بر روی جاده‌ها بیاورد. قیمت این خودرو بر اساس اعلام این شرکت7/2میلیون دلار است که شاید برای یکی از خاص‌ترین سوپر اسپرت‌های جهان چندان ‌هم زیاد نباشد. اگر می‌خواهید برای خرید این خودرو از همین الان صرفه‌جویی کنید باید گفت بسیار دیر اقدام کرده‌اید چراکه تمام 275‌دستگاه از آن‌هم اکنون پیش‌فروش شده است!

عضویت در کانال تلگرام الف

عناوین مرتبط

وب‌گردی

تجارت نیوز

پربحث‌های امروز

 1. خشت «دهباشی» خام بود یا تصمیم آنها؟!   

 2. جادوی پول و بانک - 5 | ساعتی که «دلار» آقای ارزهای جهان شد

 3. وزارت اطلاعات درست می گوید یا کرباسیان؟/قاچاق حلقه مفقوده وزارتخانه‌های اطلاعات و اقتصاد

 4. افزایش قطعی قیمت‌ حامل ‌های انرژی کلید خورد/ احتمال اجرا از آخر امسال

 5. مجری خطاب به سخنگوی دولت: چرا می‌خواهید از حقوق من کم کنید، از هزینه‌های خودتان کم کنید  

 6. اجرای برنامه کاهش فقر مطلق در سال ۹۷/شناسایی ثروتمندان و غیر از نیازمندان آغاز شد/تصمیمی برای افزایش ضرایب مالیاتی نداریم

 7. اعجازی که با نیروی فکر ممکن می‌شود  

 8. دکتر ظریف در گشت ارشاد! / کاریکاتور

 9. آب پاکی که روی پیامک‌های تبلیغاتی ریخته شد

 10. شاخص‌هاي بودجه شفاف

 11. مهران رجبی: خیلی‌ها می‌گویند نیستی!/ کنایه رجبی به «ح. ف» فیلمفارسی‌ساز معروف

 12. سهم حوزه‌ علمیه و سازمان اوقاف از لایحه بودجه سال ۹۷

 13. تخلفات گسترده در عقد قرارداد استقلالی‌ها/ ماجرای زن دوم کرار چه بود؟

 14. زالو درمانی چیست + فواید زالو درمانی

 15. برنی سندرز: اکنون زمان مناسبی برای استیضاح ترامپ نیست

 16. اتحادیه عرب: تحریم آمریکا چیز ساده‌ای نیست

 17. فواید بی نظیر سنگ‌ پا از منظر طب ایرانی

 18. آتش سوزی در تهران

 19. فرزندخواندگی به سبک اینترنتی/ کاهش معطلی متقاضیان به کمتر از ۳ ماه

 20. داعش چه اهدافی را در افغانستان دنبال می‌کند؟

 21. 21بازیکن پرسپولیس برای بازی با صنعت نفت مشخص شدند

 22. 20 گل باور نکردنی تاریخ فوتبال  

 23. اوضاع فساد روز به روز وخیم‌تر شد/ ۱.۵ میلیون نفر، در حال مهاجرت

 24. تعریف و تمجید پسر مرحوم کرایف از کارلوس کی‌روش

 25. واشنگتن‌پست: کره شمالی به توان تولید سلاح‌های بیولوژیک دست یافته است

پربحث‌های دیروز

 1. افزایش عجیب عوارض خروج از کشور/ سفر اول 220 هزار تومان، سفر دوم 330 و سفرهای بعدی 440 هزار تومان

 2. جزئیات لایحه بودجه‌۹۷/ از حذف گسترده یارانه بگیر، افزایش قیمت آب و قیمت خرید سربازی تا افزایش 10درصدی حقوق و بودجه عمرانی و اشتغال

 3. وامهای کلان آقازاده ها و مقامات باعث ورشکستگی موسسات مالی- اعتباری شد

 4. گزارش روحانی از بودجه ۱۱۹۴ تریلیونی سال ۹۷: حذف بخشی از یارانه بگیرها/ دنبال اصلاح قیمت‌ها هستیم/ انتقاد از تصویب ردیف های دریافت بودجه توسط دو برادر یا پسرعمو!/ ریشه مسکن مهر غلط بود

 5. توافق ۵عضو کابینه برای افزایش تعرفه خودرو/ سقف تعرفه ۱۵۰درصد می‌شود

 6. فراموشی دختران سوخته شین‌آباد/ گوشت اضافه، عمل جراحی و دیه ای که پرداخت نمی شود

 7. توافق ۵ عضو کابینه برای افزایش تعرفه خودرو / سقف تعرفه ۱۵۰ درصد می‌شود

 8. چرا انگلیسی‌ها ابتدایی‌ترین شئون دیپلماتیک را رعایت نکردند؟

 9. پیشنهاد جدید برای حذف ۴ قشر جامعه از دریافت یارانه نقدی + جزئیات

 10. دلار رکورد سال را شکست/ هر دلار ۴۲۲۰ تومان/ بازاری که بر خلاف اظهارات سیف به آرامش نمی رسد+جدول

 11. انتقاد تند "روحانی" از "مسکن مهر"

 12. روحانی: سازمان هدفمندی یارانه‌ها به صندوق رفاه امید تبدیل می‌شود

 13. اعتراض نمایندگان در صحن علنی به انتقادات رئیس‌جمهور از مسکن مهر

 14. وزیر بهداشت: دولت در بودجه ۹۷ یارانه ۲۰ میلیون نفر را حذف می‌کند

 15. پیشنهاد دولت برای حذف یارانه ۳۰ میلیون ایرانی در لایحه بودجه ۹۷

 16. پیشروی ترامپ و ما

 17. «سفر خاص» بوریس جانسون به تهران و توقعات متقابل ایران و انگلیس

 18. دیدار علیرضا کریمی با رهبر انقلاب  

 19. حجت‌الاسلام رئیسی: از کاندیداتوری در انتخابات پشیمان نیستم/ به گذشته برگردم همان تصمیم را می‌گیرم

 20. ایران نیازمند مدیریت بحران در جنگ سرد با عربستان است / سعودی ها از اول انقلاب همواره علیه ایران مواضع خصمانه داشته اند

 21. چقدر پول پشت غول کنکور خوابیده است؟

 22. پيام صالحی به آمريکايی ها از طريق وزير خارجه انگليس

 23. کاهش عجیب بودجه چند طرح کلیدی ارتش + جدول و جزئیات

 24. روش رجیستر کردن گوشی‌های جدید+‌آموزش کاربردی

 25. سقف معافیت مالیاتی حقوق بدون تغییر ۲ میلیون تومان پیشنهاد شد

پربحث‌های هفته

 1. آیا حقوق ایرانی ها به ریال و مخارجشان به دلار است؟

 2. افزایش عجیب عوارض خروج از کشور/ سفر اول 220 هزار تومان، سفر دوم 330 و سفرهای بعدی 440 هزار تومان

 3. صادقی؛ فساد؛ سکوت

 4. از فروش هویج آمریکایی ۹۰هزار تومانی و تمشک‌ 480 هزار تومان تا اجناس سوپرلاکچری در فروشگاه شهرداری +عکس

 5. در لایحه بودجه ۹۷ افزایش حقوق کارکنان ۱۰ درصد در نظر گرفته شد

 6. باور کنید اینجا تهران است  

 7. پس از فروش ۲۰ هزار سکه در ۵ جلسه حراج/ جهش ۴۰ هزار تومانی قیمت سکه/ دلار ۴۲۰۰ را هم رد کرد

 8. وعده وزیر اقتصاد/ دلار ارزان می شود

 9. رفتار تبعیض‎آمیز عراقی‎ها با تجار ایرانی در مقایسه با عربستان و ترکیه

 10. اخبار سرکاری سود سهام عدالت و بازی با اعصاب مردم

 11. انصارالله رسما اعلام کرد؛ عبدالله صالح کشته شده است/ وزارت کشور یمن: فتنه ساقط شد+ فیلم

 12. جزئیات لایحه بودجه‌۹۷/ از حذف گسترده یارانه بگیر، افزایش قیمت آب و قیمت خرید سربازی تا افزایش 10درصدی حقوق و بودجه عمرانی و اشتغال

 13. خوش‌آمد گویی متفاوت رحیم پور ازغدی به آقای دوربینی  

 14. وامهای کلان آقازاده ها و مقامات باعث ورشکستگی موسسات مالی- اعتباری شد

 15. شروط ایران برای سفر امانوئل ماکرون به تهران

 16. گزارش روحانی از بودجه ۱۱۹۴ تریلیونی سال ۹۷: حذف بخشی از یارانه بگیرها/ دنبال اصلاح قیمت‌ها هستیم/ انتقاد از تصویب ردیف های دریافت بودجه توسط دو برادر یا پسرعمو!/ ریشه مسکن مهر غلط بود

 17. استخدام های حاشیه ای زنگنه و لغو جذب فارغ التحصیلان رتبه الف دانشکده نفت!/ وزارت نفت باید متعهد به انجام موضوعی که تعهد داده است باشد

 18. توافق ۵عضو کابینه برای افزایش تعرفه خودرو/ سقف تعرفه ۱۵۰درصد می‌شود

 19. 2 سال دوندگی یک زوج برای واریز یارانه زندگی مشترک/ بی توجهی سازمان هدفمندی یارانه ها به مشکلات مردم

 20. استعلام جدید کمیسیون آموزش از وزارت علوم در مورد مدارک تحصیلی حسین فریدون

 21. حکم اعدام دومین مرد به جرم تجاوز به دختر 15ساله صادر شد

 22. اجرای مرحله دوم اجرای طرح رجیستری با گوشی های اپل/ موقع خرید به چه نکاتی توجه کنیم

 23. واکنش فردوسی پور به حضور 500 میلیونی فیگو در برنامه‌اش!

 24. آقای فردوسی پور، چرا مقابل فیگو دل ضعفه گرفتی؟!

 25. فراموشی دختران سوخته شین‌آباد/ گوشت اضافه، عمل جراحی و دیه ای که پرداخت نمی شود

پربحث‌های هفته

 1. روش رجیستر کردن گوشی‌های جدید+‌آموزش کاربردی

 2. رونمایی از لکسس RX L 2018  

 3. مقایسه بهترین گوشی‌های زیر ۱ میلیون تومان + جدول

 4. آب پاکی که روی پیامک‌های تبلیغاتی ریخته شد

 5. بودجه وزارت ارتباطات ۴۳۰ میلیارد اضافه شد

 6. ایرانی‌ ها چه خودروهایی را می‌ پسندند؟

 7. ابهام در وضعیت فیلترینگ هوشمند اینترنت

 8. اسکوتر هیبریدی با سیستم گرمایشی و کمربند ایمنی

 9. تعداد دانلود مایکروسافت Edge در گوگل پلی از یک میلیون گذشت

 10. مشکل همگام‌سازی مخاطبان در برخی دستگاه‌های اندروید اوریو 8.1

 11. طرح مفهومی هوندا برای استفاده از انرژی باد

 12. تاسیس کشتی فضایی اپل با بودجه ۷ میلیارد دلاری

 13. تشخیص سرعت وای فای با اندروید جدید

 14. بهترین پخش‌کننده‌های محتوای چندرسانه‌ای رایگان

 15. عکس/ نمایشگاه خودرو لس آنجلس ۲۰۱۷

 16. کدام‌یک از ساعت‌های هوشمند اندروید اوریو ۸ می‌گیرند؟

 17. ولنگاری فرهنگی در برخی از مارکت های دیجیتال عرضه بازی

 18. این اپلیکیشن عکس های نوستالژی قدیمی می گیرد

 19. لپ تاپ های همیشه آنلاین ساخته می شوند

 20. نسخه ۶۳ مرورگر کروم از راه رسید

 21. ارتباط امواج موبایل و ابتلا به سرطان؛ آری یا خیر؟

 22. کاهش 26 درصدی درآمد شرکت HTC + جدول

 23. قیمت انواع تلویزیون‌های ‌LED در بازار +جدول

 24. طرح فیلترینگ غیرهمسان کذب است

 25. لای فای چیست و چه تفاوتی با وای فای دارد؟

آخرین عناوین