بامیلو

درگوشی با اصولگرایان

محسن مهدیان،   3960622304 ۱۱ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۲ تکراری یا غیرقابل انتشار
درگوشی با اصولگرایان

یک سوال مهم؛ واقعن سیاست اصولگراها برای 4 سال پیش رو چیست؟ مقابله با دولت؟


طبیعی است که هرجا نیاز به نقدباشد باید فعال بود. اما تحقق شعارهای انقلاب توسط دولت ها رقم می خورد. نمی شود بی اعتنا به قدرت برتر ، به چند رسانه و شبکه اجتماعی و غیره دلخوش بود. باید قدرت سیاسی حاکم را پای کار انقلاب آورد. بخواهیم و نخواهیم باید با همین دولت، ظلم ستیز باشیم و عدالتخواه. باید با همین دولت به مردم خدمت کرد و کار انقلاب را پیش برد.

پذیرفتن این گزاره که "باید با همین دولت بجنگ استکبار رفت"، بسیار کلیدی است. بی اعتنایی به این مهم، یعنی 4 سال مشغول انتقاد و خرده و ایرادگرفتن و آنگاه روی زمین ماندن شعارهای مهم.

اگر با این گارد سیاسی با دولت مواجه شویم، کاملا تعامل مان تغییر می کند. حتا نوع مواجهه مان با مردم و طرفداران دولت نیز تغییر می کند. هیچ امری مهمتر از پی گیری اهداف انقلاب و خدمت به مردم نیست و بخواهیم و نخواهیم باید با همین دولت منتخب این مهم را پیش ببریم.

اما این تذکر چه تغییری در سیاست های ما می دهد؟

یکم. هرجائی که اقدام مثبتی از دولت و در هر سطحی در راه خدمت به مردم و مقاومت دیدیم، باید ضریب دهیم و تمجید کنیم و استقبال.

اگر رئیس جمهور گفت "هرکس نمی تواند با این حقوق در دولت کار کند، نماند" باید استقبال کنیم. اگر در ماجرای میانمار گفت "این دولت باید به جنایت های وحشیانه پایان دهد،" باید تیتر یک کیهان شود. اگر گفت "امضای طلائی نداریم" باید سرمقاله جوان شود. اگر "در شورای عالی امنیت ملی، به حصر کمک کرد" باید تا مدتها یادداشت روزنامه خراسان شود. اگر علیه "استاندار پروازی" موضع گرفت باید مورد تمجید خبرگزاری فارس قرار گیرد. و قس علی هذا.

دوم. مطالبات مان را از این دولت تنظیم کنیم. نه قرارست از آرمان ها عدول کنیم و نه باج دهیم و نه از کنار کم کاری ها بگذریم. اما تعدیل مطالبات بدین معناست که بدانیم با دولت اصلاح طلب و اعتدالی مواجهیم نه دولت اصولگرای دوآتشه.
نقد کنیم، اما سطح انتظارمان را منطقی کنیم. این دولت باید مطابق مشی و مرام سیاسی خودش در خدمت انقلاب قرار گیرد و این نکته ایست اجتناب ناپذیر. جهت دهیم اما منکر راه و نقشش نشویم.

سوم. ادبیات مان را بهینه کنیم. هنوز ادبیات برخی از ما همان ادبیات گذشته است. باید نشان دهیم در نقد و انتقاد دلسوزیم؛ به تعبیر رهبری "دلسوزانه و طبیبانه". توجه اکید کنیم که این دولت منتخب اکثریت مردم است. مخاطب ما، "مردمند" نه "این و آن یکی".

خلاصه اینکه؛
این حرفها را می شود از منظر اخلاق گفت؛ اما غرض فراترست.
می توان از منظر قانون گفت؛ اما هدف مان متعالی ترست.
می توان از منظر مردم سالاری گفت؛ اما دغدغه مان رفیع ترست.

باور کنیم که باید با همین دولت کار انقلاب را پیش برد؛ واگرنه بعد از 4 سال خسر الدنیا و الاخرتیم.

عضویت در کانال تلگرام الف

عناوین مرتبط

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

احمد۱۰۲۱۳۳۲۰:۳۵:۰۶ ۱۳۹۶/۶/۲۲
جوانان دیگر اصولگرایان را نمی پسندند. بروید با اسم و رسم دیگر بیایید.
ناشناس۱۰۳۰۶۱۱۹:۲۰:۱۷ ۱۳۹۶/۶/۲۴
کلا" نویسنده گفته منهم با شما موافقم ولی هدف وسیله را توجیه می کند و الان باید از روشهای دیگر استفاده کرد .
z-n۱۰۲۱۳۹۲۱:۰۴:۱۰ ۱۳۹۶/۶/۲۲
کاملا موافقم .
ناشناس۱۰۲۳۰۸۱۰:۰۵:۱۷ ۱۳۹۶/۶/۲۳
به عنوان یک اصلاح طلب از یادداشت منطقی جناب مهدویان تشکر می کنم. برخورد واقع بینانه و منصفانه ی ایشان درسی برای ما اصلاح طلبان نیز هست.
ناشناس۱۰۲۴۰۳۱۲:۳۸:۵۰ ۱۳۹۶/۶/۲۳
"هیچ امری مهمتر از پی گیری اهداف انقلاب و خدمت به مردم نیست و بخواهیم و نخواهیم باید با همین دولت منتخب این مهم را پیش ببریم." جمله بالا در مقاله توجهم را جمع كرد از اين نظر كه اهداف انقلاب و خدمت به مردم در جهت عكس هم هستند و نميتوان هردو را با هم انجام داد
ناشناس۱۰۳۰۵۸۱۹:۱۸:۲۶ ۱۳۹۶/۶/۲۴
"..این حرفها را می شود از منظر اخلاق گفت؛ اما غرض فراترست. می توان از منظر قانون گفت؛ اما هدف مان متعالی ترست. می توان از منظر مردم سالاری گفت؛ اما دغدغه مان رفیع ترست..." باعث تاسف است که نویسنده غرض را بالاتر از اخلاق و هدف را بالاتر از قانون و دغدغه را بالاتر از مردم در نظر گرفته است .
درخشان۱۰۲۴۳۸۱۳:۵۵:۱۳ ۱۳۹۶/۶/۲۳
ای کاش با دولت احمدی نژاد هم همینطور منصفانه برخورد می کردید. خیلی اشتباه کردید، او هم اشتباه کرد. وقت ان است شما هم بی انصافی هایتان را نسبت به آن دولت بپذیرید.
ناشناس۱۰۲۷۵۸۰۸:۵۸:۱۲ ۱۳۹۶/۶/۲۴
احمدی نژاد کسی است که درباره او دچار افراط و تفریطند. عده ای فقط تخریبش میکنند و خدمات بزرگ او را نمیبینند و عده ای هم خطاهایش رو توجیه میکنند...
حسین۱۰۲۷۱۱۰۰:۳۰:۱۰ ۱۳۹۶/۶/۲۴
بردارعزیز وارجمندم جناب آقای مهدیان با سلام واحترام ، یادداشت شما بسیار عالی ودلنشین بود کاش تمام روزنامه های اصولگرا این موضوع را به بحث می گذاشتند واز این نقطه نقد درون را شروع می کردند. کاش افرادی مثل شما در اصولگرایان بیشتر بودند ، اینجانب اصلاحطلبم ولی این دلیلی نمیشود که کورکورانه از آنان پیروی کنم بنده به موسوی رای دادم ولی بعد از آنکه رهبری اعلام نمودند فصل الخطاب قانون است وفکر کردم حرف درست را رهبری میزند بنده راهم را از ایشان جدا نمودم با وجود انتقاد های فراوان به احمدی نژاد ولی از بعضی سیاستهای درست ایشان حمایت کردم وایشان رئیس دولت مستقر بود وتضعیف ایشان مشکلی را حل نمی کرد متأسفانه مسئولین وسیاسیون مابا همه تیز هوشی، مردم مارا نشناخته اند! و بارها در گرداب چند مشاور و اطرافیان خود گول می خورند مثلا آقای معین در سال 84 فکر میکرد چون خاتمی با شعار نو مثل جامعه مدنی و گفتگوی تمدنها و..... توانسته رای مردم را بگیرد می تواند با شعارهای فانتزی جبهه مشارکت مانند ایران برای تمام ایرانیان رای بگیرد درحالی که زهی خیال باطل مردم عملکرد آقایان را در شورای اول دیدند ویا جلیلی در سال 92 فکر میکرد چون احمدی نژاد با شعار مقدس عدالت طلبی اول انقلاب رئیس جمهور شد می تواند با پرستیژ مقدس برادران بااخلاص اول انقلاب وبا خواستگاه پایداری ریس جمهور شود اما مردم عملکرد ایشان را در مذاکرات دیدند ودر سال 96 بنده خودم که در طول عمرم به اصولگرایان رای نداده ام قالیباف را از نظر اجرایی قویتر از دیگران دیدم و تصمیم گرفتم بخاطر مدیریت و کارهای عمرانی ایشان در تهران برای اولین بار به اصولگرایان رای بدهم ولی متاسفانه ایشان نیز بخاطر مشاورینش دقیقا در دام روش احمدی نژادی افتاد ودر مناظرات با بداخلاقی وحرفهایی که اصولا لزومی نداشت وارد آن میشد برگ برنده خود را سوزاند و بنده در مناظرات تصمیم عوض شد وبرای اینکه به روحانی رای ندهم خود وخانواده به هاشمی طبا که مطمئن بودیم رای نمی آور رای دادیم حال از شما میخواهم اگر دوست دارید پیروز شوید از نقد از درون شروع کنید شجاع باشید از هرکسی وهر قوه ای که کار مثبت وخوب انجام داد حمایت واز هر کاری منفی انتقاد کنید نترسید، چرا از قوه قضایه انتقاد نمیکنید ؟ چرا شورای نگهبان را نقد نمیکنید ؟ چرا صدا وسیمارا نقد نمیکنید؟ چرا حوزه را نقد نمیکنید؟ چرا مجلس خبرگان رانقد نمیکنید؟ چرا سازمان تبلیغات اسلامی رانقد نمیکنید؟ به خدا قسم اگر صادق باشید ومنصفانه نقد کنیدمردم پشت سر شما قرار خواهند گرفت
علی۱۰۲۷۵۴۰۸:۴۲:۳۹ ۱۳۹۶/۶/۲۴
مقاله جالبی بود . هر جا انصاف و عدالت نباشد یعنی ان دولت ناکارامد است حال چه اصولگرا باشد و چه اصلاح طلب . مردم به دنبال اهداف گمشده انقلاب هستند یعنی انصاف . یعنی کاهش شکاف طبقاتی و ازمیان بردن فقر ،یعنی توزیع عادلانه ثروت بین همه مردم کشور ، یعنی شکوفایی و ازادی و پویایی و شادی و ارامش همه جوانان. وقتی خود دولت با بخشنامه ها برای گروهی از کارمندان حقوق نجومی تعیین می کند و برای گروهی دیگر حداقل حقوق ، دیگر از مردم که باید از قانون پیروی کنند چه انتظاری است ؟ وقتی مجلس با قانون های نا متعادل برای گروهی خاص بودجه های نجومی تعیین می کند و اموزش و پرورش و فرزندان ایران محروم از داشتن مدرسه مناسب هستند ایا اینها اهداف انقلاب بوده ؟ چرا باید حقوق کارمندان دو وزارتخانه این همه با هم اختلاف داشته باشد ؟ یکی از کارهای خوب اقای احمدی نژاد پرداخت حقوق از خزانه بود و با همین زیرساخت، دولت روحانی باید بتواند حقوق کارمندان را از این شکاف زیاد رها کند . کارهای خوب هر دولت باید ادامه داده شود و کارهای بد بوسیله رسانه ها نقد شود . نظرات مردم و افکار عمومی باید به گوش مسئولین رسانیده شود. و کمیسوین اصل نود باید فعال شود برای رسیدگی به تخلفات مسئولین
مهدی۱۰۳۷۱۱۱۹:۴۷:۵۵ ۱۳۹۶/۶/۲۵
این حرف ها هم سال 84 زده شد ولی عاقبت چه شد
بانک گردشگری

پربحث‌های امروز

 1. بازار ایران را به فرانسه ندهید

 2. از جمعه سیاه تا "حراجمعه" و "جمعه به خرید

 3. قیمت نون تافتون و سنگک در کانادا  

 4. پاسخ حیرت انگیز امام علی (ع) به سوال مشهور «علم بهتر است یا ثروت؟»

 5. دومین لامبورگینی گالاردو وارد کشور شد  

 6. وزیر راه؛ قیمت سوخت ارزان باشد، جاده‌ها ایمن نمی‌شود

 7. میزان مصرف سوخت اتومبیل را چگونه کم کنیم؟

 8. خودروهای جدید به اعضای شورای شهر تهران تحویل داده شد

 9. افزایش کشته‌های حمله به مسجد العریش به ۲۳۵ تن/ آغازعملیات ارتش مصر/ تعویق در بازگشایی گذرگاه رفح

 10. گرانی ۱۵ درصدی قیمت نان در تهران از شنبه ۴ آذر

 11. اشک های یک مرد در فراق همسر و فرزندان‎

 12. اشک‌های یک ارتشی لحظه خداحافظی از زلزله‌زدگان   

 13. اگر ناگهان خانه لرزید چه باید کرد؟! / توصیه‌های طلایی در وقوع زلزله

 14. وقتی جگرگوشه به فروش گذاشته می شود/ این معامله 3 سر باخت است!+عکس

 15. مجلس، مشكل سهامداران عدالت را بیشتر نكند!

 16. فیلمی از هجوم مردم برای خریدهای "جمعه سیاه"   

 17. چه‌کسی مسوول گوشی‌های سرقتی است؟

 18. طی تماس تلفنی؛ آمریکا درباره توقف مجهز کردن کردهای سوریه به ترکیه تضمین داد

 19. اشک افسران ارتش هنگام بدرقه مردم از شهر سرپل ذهاب   

 20. زن22ساله در آخرین لحظات عمر: شوهرم مرا از طبقه چهارم پرت کرد

 21. کمک ۱۱ میلیارد تومانی صاحبان سهام عدالت به دولت

 22. ۳۲هزار بسته لوازم‌التحریر میان دانش‌آموزان زلزله‌زده توزیع می‌شود

 23. وقوع زلزله ۵.۱ ریشتری در ترکیه

 24. ترامپ و آرزوی برباد رفته شخصیت امسال مجله تایم!

 25. 5 اشتباه هنگام کاهش وزن

پربحث‌های دیروز

 1. انتقاد شديد پزشکیان از طرح تحول سلامت: از زمان اجرای اين طرح گفتم که از نظر علمی و تجربی غلط است/دولت احمدی‌نژاد در ۳ سال به اندازه ۳۰ سال پول به حسابم واریز کرد

 2. لیست وعده های رئیس جمهور قبل از انتخابات امسال

 3. آيا بخش مسكن وارد فاز رونق شده است ؟

 4. دلار زیر بار واقعیت می‌رود؟

 5. ابتکار: برای تسهیل حضور زنان در ورزشگاه‌ها آئین‌نامه تصویب شده است

 6. ولیعهد عربستان: با حمایت ترامپ به دنبال ایجاد ائتلافی علیه ایران هستیم

 7. وعده صادق

 8. حمید فرخ‌نژاد:در سینما بیشتر هزینه‌ها رویکرد سیاسی دارد/فرهنگ مثل اکسیژن در اطراف ماست

 9. هندی‌ها روی سیب ایران ۵۰ درصد تعرفه می‌بندند

 10. وعده سیف برای سپرده‌گذاران غیرمجازهای واگذار شده/ قفل"البرز ایرانیان" شکست

 11. اولین واکنش رسمی حزب‌الله لبنان به بازگشت حریری

 12. فرافکنی نتانیاهو: اجازه نمی‌دهیم ایران به حضورش در سوریه ادامه دهد

 13. کمیته مسابقات AFC اعلام کرد: تیم‌های عربستانی باید به ایران بیایند

 14. واژگونی تریلر حامل بار ماهی در کرمان  

 15. انتقاد دفتر تحکیم وحدت به نظام بانکداری و عملکرد موسسات بانکی در کشور/ ذبح اسلامی خوک

 16. ماجرای کمک ۱۰ میلیاردی فرح پهلوی به زلزله‌زدگان کرمانشاه چه بود؟

 17. با تلگرام از وضعیت جاده‌ها شکایت کنید!

 18. نمایی از کفش طلای چهارم لیونل مسی  

 19. هجوم آمریکایی‌ها به فروشگاه‌ها در جمعه سیاه  

 20. ابرچالش ورشکستگی برخی صندوق‎های بازنشستگی در راه است

 21. فتاح خبر داد: آمادگی کمیته امداد برای پایان دادن به کلاف سردرگم مسکن مهر

 22. کدام بازنشسته‌ها حق برگشت دارند؟

 23. تو می مانی و دیوارهای فرو ریخته پر از خاطره....

 24. خطر آسیب‌های اجتماعی بیخ گوش آموزش و پرورش!

 25. ترامپ، دختر و دامادش را از کاخ سفید اخراج کرد

پربحث‌های هفته

 1. تعطیلی بی منطق 8 ربیع‌الاول را از تقویم حذف کنید

 2. نامه سردار سلیمانی به رهبر انقلاب: به عنوان سرباز مکلف شده از جانب حضرتعالی پایان داعش را اعلام می‌کنم/ آمار خسارت‌ 500 میلیارد دلار است/ 6 هزار نفر به نام اسلام خود را منفجر کردند

 3. زلزله مهیب دلهای مردم، روی گسلهای دردناک اظهارات سیاسیون

 4. دقیقا کجایی؟

 5. انتقاد شديد پزشکیان از طرح تحول سلامت: از زمان اجرای اين طرح گفتم که از نظر علمی و تجربی غلط است/دولت احمدی‌نژاد در ۳ سال به اندازه ۳۰ سال پول به حسابم واریز کرد

 6. توضيحات وحید حقانیان پیرامون اظهاراتش در مورد معاون اول رئیس جمهور

 7. تصمیم گیری ۲۳ نماینده مجلس برای دریافت حقوق نجومی و مادام العمر خود و سایر مقامات

 8. هشدار توکلی درباره فعالیت رانتی یک شرکت خصوصی در تدوین بودجه عملیاتی برای دستگاه‌ها

 9. لیست وعده های رئیس جمهور قبل از انتخابات امسال

 10. اينجا كرمانشاه، روز ششم زلزله/ سلام ما را به وزیر مسکن برسانید!

 11. سقوط اخلاق در زلزله سیاست

 12. سیاه نمایی علیه یکی از خدمات نظام

 13. ویرگول نجومی!

 14. آيا بخش مسكن وارد فاز رونق شده است ؟

 15. پیلِ زلزله‌ی ازگله

 16. نامه احمد توکلی به وزیر نفت: اجرای قرارداد غیرقانونی فروش گاز به شرکت نروژی ایرانی را متوقف کنید / چرا گاز طبیعی را نصف قیمت فروش به ترکیه تعیین کرده اید؟

 17. قالیباف: منکر تخلفات شهرداری نیستم/ تعطیلی خط هفت مترو کار سیاسی است

 18. آخوندی: با زلزله تسویه حساب سیاسی کردند

 19. کیم جونگ اون "شادی" را در کره‌شمالی ممنوع کرد!

 20. انتقاد شدید وحید حقانیان، نماینده ویژه رهبری از سیاسی کاری جهانگیری در مواجهه با مسکن مهر  

 21. بازار ایران را به فرانسه ندهید

 22. تمیز کردن دندان با انگشت توسط واعظی  

 23. موافقت مجلس با یک فوریت طرح «لغو تعطیلی هشتم ربیع‌الاول» در هفته آینده/ علی مطهری: در اين روز مردم بايد شادی كنند يا عزاداری؟

 24. سعد حریری: اگر روسیه نبود بشار اسد سقوط می‌کرد

 25. نهنگ آبی یا نهنگ نوجوانی؟؟

پربحث‌های اخیر

 1. فردا؛ جلسه غیر علنی مجلس با حضور رئیس کل بانک مرکزی

 2. حضور فرمانده ارتش در کمیسیون امنیت/ ۱۴ سئوال از وزیر اقتصاد

 3. نشست سران سه قوه به میزبانی رئیس جمهور برگزار می شود

 4. دریادار خانزادی: نیروی دریایی اجازه نداده استکبار جهانی منافع ایران را به خظر بیندازد

 5. سردار جزایری: تا محو رژیم صهیونیستی و اخراج آمریکا از منطقه مقاومت ادامه دارد/ دستگاه دیپلماسی علیه آمریکا اقامه دعوا کند

 6. حضور مجدد «رحیم‌مشایی» در دادسرا

 7. بسيج و امنيت ملی

 8. ورود کمیسیون انرژی مجلس به نحوه فروش گاز/ صادرات گاز به صورت خام یا تبدیل محصولات پتروشیمی

 9. کاخ سفید: به حمایت از عربستان در برابر ایران متعهد هستیم

 10. تاکید اشرف غنی بر توسعه روابط افغانستان و ایران

 11. دولت روحانی از مردم کناره گیری می کند؟

 12. عضو اسبق کمیسیون اصل نود: ١١ حکم قطعی علیه احمدی‎نژاد صادر شده

 13. لاریجانی: ریشه‌کنی تمامی اشکال ‌تروریسم، نیازمند تلاش جمعی همه ‌کشورهاست

 14. آخرین عناوین روزنامه‌های سیاسی

 15. نامه مشترک ایران، روسیه و ترکیه به گوترش درباره مصوبات اجلاس سوچی

 16. واکنش محسن رضایی به حادثه تروریستی در مصر

پربحث‌های دیروز

 1. انتقاد شديد پزشکیان از طرح تحول سلامت: از زمان اجرای اين طرح گفتم که از نظر علمی و تجربی غلط است/دولت احمدی‌نژاد در ۳ سال به اندازه ۳۰ سال پول به حسابم واریز کرد

 2. ولیعهد عربستان: با حمایت ترامپ به دنبال ایجاد ائتلافی علیه ایران هستیم

 3. وعده صادق

 4. فرافکنی نتانیاهو: اجازه نمی‌دهیم ایران به حضورش در سوریه ادامه دهد

 5. ماجرای کمک ۱۰ میلیاردی فرح پهلوی به زلزله‌زدگان کرمانشاه چه بود؟

 6. ترامپ، دختر و دامادش را از کاخ سفید اخراج کرد

 7. نامه مشترک ایران، روسیه و ترکیه به گوترش درباره مصوبات اجلاس سوچی

 8. واکنش محسن رضایی به حادثه تروریستی در مصر

 9. جهانگیری: تحریم‌های آمریکا باعث تقویت توان و افزایش تولید ملی ایران شده است

 10. با ناو موشک انداز جدید ایرانی آشنا شوید

 11. #شهدای_مدافع_حرم ترند شدند

 12. سخنگوی وزارت خارجه تاکید کرد: لزوم هوشیاری در مقابل توطئه‌های شکست‌خوردگان

 13. قاسمی: ولیعهد ماجراجوی سعودی به سرنوشت محتوم دیکتاتورهای معروف منطقه بیندیشد

 14. توئیت عربی ظریف در واکنش به حمله تروریستی مصر/ عکس

 15. پیروزی‌های جبهه مقاومت مقدمه نابودی رژیم صهیونیستی‌ و آل‌سعود است

 16. حضور ژنرال سلیمانی در بوکمال و عزم قاطع جبهه مقاومت برای بیرون راندن آمریکا از سوریه

 17. کدخدایی: شورای نگهبان محل چانه‌زنی سیاسی نیست

 18. نامه سردار سلیمانی به صاحب خانه‌ای در بوکمال که مقر عملیات بود

 19. حزب کارگزاران: نگران حفظ دستاورد پیروزی در انتخابات هستیم

 20. مقاومت تا محو رژیم صهیونیستی و اخراج آمریکا از منطقه ادامه دارد

 21. احتمال صدور حکم اعدام برای خاوری

 22. نتایج مذاکرات اصلاح‌طلب‌ها با شورای نگهبان به روایت تابش

 23. علی لاریجانی: آمریکایی‌ها به دنبال ماجراجویی جدید هستند

 24. گردن‌آویز سنتی مردم بولیوی بر گردن جهانگیری  

 25. صدیقی: بسیج مردمی یمن به زودی پیروز خواهد شد/عجب بد مادری هستند و بد تخمی در رحم عربستان کاشتند

پربحث‌های هفته

 1. نامه سردار سلیمانی به رهبر انقلاب: به عنوان سرباز مکلف شده از جانب حضرتعالی پایان داعش را اعلام می‌کنم/ آمار خسارت‌ 500 میلیارد دلار است/ 6 هزار نفر به نام اسلام خود را منفجر کردند

 2. زلزله مهیب دلهای مردم، روی گسلهای دردناک اظهارات سیاسیون

 3. انتقاد شديد پزشکیان از طرح تحول سلامت: از زمان اجرای اين طرح گفتم که از نظر علمی و تجربی غلط است/دولت احمدی‌نژاد در ۳ سال به اندازه ۳۰ سال پول به حسابم واریز کرد

 4. توضيحات وحید حقانیان پیرامون اظهاراتش در مورد معاون اول رئیس جمهور

 5. سیاه نمایی علیه یکی از خدمات نظام

 6. قالیباف: منکر تخلفات شهرداری نیستم/ تعطیلی خط هفت مترو کار سیاسی است

 7. موافقت مجلس با یک فوریت طرح «لغو تعطیلی هشتم ربیع‌الاول» در هفته آینده/ علی مطهری: در اين روز مردم بايد شادی كنند يا عزاداری؟

 8. سعد حریری: اگر روسیه نبود بشار اسد سقوط می‌کرد

 9. نوبخت: انتقاد به مسکن مهر سرپل ذهاب به پیمانکار است نه به دولت قبل

 10. چرا حاضر به مذاکره موشکی و منطقه‌ای نیستیم؟

 11. واکنش آذری جهرمی به حاشیه‌سازی برای اسحاق جهانگیری و فرمانده سپاه  

 12. سردار سلیمانی؛ جوان ٢٣ساله‌ای که «ژنرال بی‌سایه» خاورمیانه شد/ روایتی از زندگی شخصی حاج قاسم

 13. بازی با معمای مسکن مهر در میان داغ دل مردم/ روایت دو نماینده مجلس

 14. رهبر انقلاب در جمع مردم زلزله‌زده: من با یکایک دلهای داغدار شما همدردم/ انسانهای دلاور حادثه را مغلوب خود می کنند

 15. پایان موقت بست‌نشینی بقایی و یاران

 16. ولیعهد عربستان: با حمایت ترامپ به دنبال ایجاد ائتلافی علیه ایران هستیم

 17. وعده صادق

 18. مقتدی صدر: ایران از سفرم به عربستان ناراحت است / با سردار سلیمانی در مراسم ختم پدرش گفتگو کردم

 19. خنده ظریف و لاوروف در حاشیه اجلاس سوچی

 20. رفتار احمدی نژاد به نفع اصلاح طلبان است

 21. پاسخ رهبر انقلاب اسلامی به نامه سردار سرلشکر حاج قاسم سلیمانی درباره پایان سیطره شجره خبیثه داعش

 22. حذف یارانه ثروتمندان در دستور کار دولت و مجلس

 23. جهانگيری: پیمانکاران ساختمان‌های نوساز و بدون استحکام باید بازخواست شوند

 24. فرافکنی نتانیاهو: اجازه نمی‌دهیم ایران به حضورش در سوریه ادامه دهد

 25. انتقاد غرضی از میزان کارمفید در ادارات

آخرین عناوین