نیسان

رئیس مرکز تجارت جهانی ایران در گفتگو با الف: ارز به این زودی ها تک نرخی نخواهد شد/ دلار از 4 هزار تومان عبور می کند

گروه اقتصادی الف،   3960622075 ۲۲ نظر، ۰ در صف انتشار و ۸ تکراری یا غیرقابل انتشار
ارز به این زودی ها تک نرخی نخواهد شد/ دلار از 4 هزار تومان عبور می کند

رئیس مرکز تجارت جهانی ایران با بیان اینکه ارز به این زودی ها ارز تک نرخی نخواهد شد و شاهد افزایش قیمت دلار خواهیم بود، گفت: دولت تدبیر و امید از همان سیاست‌های دوران احمدی‌نژادی استفاده می‌کند.

به گزارش الف؛ هم‌زمان با توقف فروش ارز مسافرتی در شبکه بانکی، غلامعلی کامیاب، معاون بین‌الملل بانک مرکزی زمان اجرای برنامه یکسان‌سازی نرخ ارز را اواخر امسال اعلام کرد و گفت: توقف فروش ارز مسافرتی در جهت اجرای یکسان‌سازی ارزی است.

به گفته معاون امور بين‌الملل بانك مركزي، گرچه هنوز زماني براي اجراي برنامه تک‌نرخی کردن ارز توسط بانك مركزي به‌صورت مشخص تعيين نشده است اما فعلاً برنامه‌ريزي‌ها، اجراي آن را براي پايان سال جاری پيش‌بيني كرده است.

به گفته بسیاری از کارشناسان اكنون شرايط نسبتاً مناسبي براي تک‌نرخی شدن ارز وجود دارد، مشروط بر اينكه دولت بتواند با استفاده از اعتبارات و تسهيلاتي كه از بانك‌هاي خارجي مي‌گيرد، از افزايش جهشي نرخ ارز جلوگيري كرده تا منجر به افزايش تورم نشود.

يكي از قديمي‌ترين برنامه‌هايي كه دولت یازدهم وعده آن را داد تک‌نرخی كردن ارز بود که هیچ‌گاه در این دولت محقق نشد؛ البته سیف رئیس‌کل بانک مرکزی در همان زمان گفته بود كه با توافق برجام و نتيجه دادن مذاكرات با كشورهاي ١+٥ شرايط يكسان‌سازي ارز مهيا مي‌شود ولي باگذشت بيش از دو سال از برجام، همچنان قول تا پايان سال داده مي‌شود.

بر اساس اعلام بانك مركزي فروش ارز مسافرتي از روز بيستم شهریورماه متوقف و مسافران مي‌توانند ارز را با نرخ بازار آزاد تهيه كنند.

محمدرضا سبزعلیپور رئیس مرکز تجارت جهانی ایران در گفتگو با خبرنگار الف؛ در خصوص تک‌نرخی کردن ارز (دلار)، گفت: به نظر من تک‌نرخی شدن ارز به این زودی اتفاق نمی‌افتد؛ یعنی حداقل تا سال 1400 بعید می‌دانم که نرخ ارز تک‌نرخی شود.

وی افزود: برای تک‌نرخی شدن ارز باید فاکتورهایی وجود داشته باشد که متأسفانه اکنون از آن بی‌بهره‌ایم. یکی از این شرایط این است که کشور ذخایر ارزی‌اش پر باشد و درآمدهای ارزی بالا باشد و دائماً ارز به سمت مملکت سرازیر شود که متأسفانه این وضعیت را نداریم.

سبزعلیپور با بیان اینکه هنوز تحریم‌ها سایه‌اش بالای سر ایران است، بیان کرد: ما فروش نفت یا درامدهای ارزی‌مان خیلی بالا نیست؛ اینکه فروش نفت ما یک‌میلیون بشکه بوده و بعد از برجام به 3 میلیون بشکه رسیده، این خیلی پول به کشور نمی‌آورد؛ با توجه به اینکه خیلی موانع برداشته نشده و پول نفت کامل به ایران برنمی‌گردد.

به گفته وی؛ بخشی از پول نفت هنوز از محاسبه نفت در برابر غذا که قبلاً بود، بازهم در بانک‌های خارج بلوکه می‌شود؛ با توجه به این قضیه بازهم دلاری نداریم که بتوان به‌اندازه کافی اگر نرخ آن تک‌نرخی شد و مشتریان در داخل دلار خواستند؛ بتوان پرداخت کرد، زیرا تک‌نرخی باید جوابگوی همه باشد.

رئیس مرکز تجارت جهانی ایران اضافه کرد: با توجه به کمبود ارز بعید می‌دانم که دولت بتواند پاسخگوی نیاز خریداران ارز پس از یکسان‌سازی قیمت باشد، بنابراین اولین فاکتور را برای انجام تک‌نرخی شدن ارز نداریم.

سبزعلیپور ادامه داد: دولت علاقه دارد ارز تک‌نرخی شود، اما بعید می‌دانم با توجه به اینکه قول دادند و محقق نشده، امسال هم محقق شود. دولت درامدهایش محقق نمی‌شود و درامد کافی ندارد؛ چگونه می‌تواند در این شرایط از تک‌نرخی ارز سخن بگوید.

وی با اشاره به افزایش قیمت دلار در چند روز گذشته، عنوان کرد: افزایش نرخ ارز به این معنی است که پشتوانه خوبی ندارد. یک سال پیش که آقای رئیس‌کل بانک مرکزی دستور داد به بانک‌ها که می‌توانند ارز با نرخ آزاد خریدوفروش کنند همان زمان ارز مبادلاتی خیلی پایین‌تر از نرخ امروز بود، اما متأسفانه نه‌تنها بانک‌ها، الآن آن‌چنان خریدوفروش از آن سال‌ها به امروز نداشته‌اند، بلکه نرخ ارز از 3600 تومان به نزدیک حدود 4000 تومان رسیده است.

رئیس مرکز تجارت جهانی ایران با بیان این دولت نرخ ارز مبادلاتی را زیرپوستی افزایش داد، بیان کرد: و امروز نرخ ارز مبادله‌ای در حدود 3200-3300 تومان رسیده و روزبه‌روز بالا می‌رود.

سبزعلیپور ادامه داد: در این سال‌های آینده ارز تک‌نرخی نخواهد شد، بلکه این صحبت‌ها آرزوی دولتمردان است که در قالب قول و قرار مطرح می‌کنند؛ اما با توجه به نبود فاکتورهای لازم به این زودی محقق نخواهد شد و حداقل می‌توانم بگویم در دولت دوازدهم محقق نخواهد شد.

وی در خصوص حذف ارز مبادله‌ای به مسافران تصریح کرد: این نشات گرفته از همان کمبود ارزی است که دولت دارد، از طرفی کسری بودجه وجود دارد که تمام این‌ها نشان‌دهنده این است که دولت می‌گوید ارز مبادلاتی ندارد.

رئیس مرکز تجارت جهانی ایران فزود: اکنون دولت تدبیر و امید با توجه به کسری بودجه کم‌کم از همان سیاست‌های دوران احمدی‌نژادی استفاده می‌کند؛ یعنی افزایش نرخ ارز؛ کسری بودجه با فروش یک‌بخشی از ارزها باقیمت بالاتری، می‌تواند تفاوت ریالی بیشتری را برای دولت داشته باشد، بتوان بخشی از درآمدها را از این طریق جبران کنند.

به گفته روی؛ به یک سری ابزارها و قوانین و مدیریت صحیح نیاز داریم نه آزمون‌وخطا. متأسفانه دولت امروز به روزمرگی افتاده که امروز را بگذراند و فردا خدا کریم است؛ مانند خانواده‌ای که پول ندارد و وضعیتشان خراب است و می‌گوید خدایا امروز سفره ما پر باشد فردا خدا بزرگ است.

رئیس مرکز تجارت جهانی ایران تصریح کرد: کدام کشور در دنیا این‌گونه اداره می‌شود، آن‌هم کشوری مانند ایران که روی یک نعمت و پول خوابیده است، روی ثروت نفت و طلا و اورانیوم؛ که این وضعیت معقول نیست و با هیچ عقل سلیمی سازگار نیست.

وی در مورد اینکه آینده نرخ ارز در چند ماه آینده گفت: با همین سیاست و وضعیت، روزبه‌روز شاهد افزایش نرخ ارز و کاهش ارزش پول ملی خواهیم بود؛ تصور بر این است که دیری نخواهد کشید دلار نرخ چهار هزار تومان را هم می‌شکند.

سبزعلیپور ادامه داد: باید هرچه زودتر با تدابیری جلوی کاهش ارزش پول ملی گرفته شود؛ در غیر این صورت متأسفانه نرخ رشد تورم بالا خواهد رفت و با این توجه به کاهش سود سپرده‌ها، بخشی از پول‌های مردم به سمت بازارهای سفته‌بازی و خریدوفروش ارز خواهد رفت و به افزایش قیمت دامن می‌زند.

رئیس مرکز تجارت جهانی ایران گفت: آمارها نشان می‌دهند تورم تک‌رقمی شده، درحالی‌که این‌ها رؤیاپردازی است در عام واقعیت تورم چندان کم نشده، اگر جاهایی نرخ آن کاهش‌یافته با توسل به کم‌فروشی بوده است. امروز برخی از میزان برخی محصولات کاسته شده و نشان می‌دهد که تورم را با کم فروشی کنترل کردند.

عناوین مرتبط

بامیلو

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۰۱۸۷۴۱۱:۱۰:۵۸ ۱۳۹۶/۶/۲۲
تک نرخی کجا بود بابا! سیف 4 ساله که سالی 4 بار میگه بزودی ارز را تک نرخی می کنم و هنوز هم درجا میزنه. منفعت دولت در گران بودن ارز است.
ناشناس۱۰۱۹۳۴۱۲:۵۱:۱۴ ۱۳۹۶/۶/۲۲
گفتن تک نرخی میکنن نگفتن در مثلا قیمت3500 . معمولا وقتی زمان اجرا رو تعیین نمیکنن قصد بالا بردن ناگهانی قیمت رو دارن...تازه تک نرخی شد و قیمت بالا هم رفت،باز تضمینی نیست که در واقعیت و بازار تقاضا برای قیمت بالاتر نباشه ...که کلا باز معامله دو سر برد برای دولت هست...چون در این صورت کارشناسان میگویند طرح شکست خورده و دولت قبول نمیکنه و باز دلار رو بالاتر میفروشه.
ناشناس۱۰۱۸۷۸۱۱:۲۲:۱۸ ۱۳۹۶/۶/۲۲
اب که از سر گذشت چه یک وجب چه صد وجب این درسترین واژه است برای اقتصاد ما و قول میدهم با این وضع فقر چنان فراگیر شود که حتی به نان خشک هم مردم راضی شوند
ناشناس۱۰۱۹۳۷۱۳:۰۳:۱۱ ۱۳۹۶/۶/۲۲
خوب شما چرا جو گرون شدن میدی ؟؟؟
اقتصاد دان۱۰۱۹۸۸۱۴:۴۷:۱۴ ۱۳۹۶/۶/۲۲
امیدوارم یکبار برای همیشه دولت محترم نرخ ارز رو واقعی کنه ویعنی بالای 5000 تومان و اینقدر به ارز سوبسید نده
ناشناس۱۰۲۰۲۱۱۵:۴۲:۰۷ ۱۳۹۶/۶/۲۲
اولا قیمت واقعی ارز حدود 1000 تومان هست بالا نگه داشتن مصنوعی دلار و گران کردن آن هیچ توجیه ای جز به فلاکت نشاندن بیشتر اقتصاد ایران ندارد 1-صادرات نفت به قبل از تحریم ها برگشته 2-حدود 150 میلیارد دلار از پولهای بلوکه شده ایران در حال آزاد شدن هست 3-با اینکه بانکهای مهم خارجی شعبه در ایران نمی زنند اما سوئیفت برقرار شده اما دلار بحای کاهش هر روز در حال افزایش هست! در واقع تحریم ها نه از سوی خارجی ها بلکه از سوی مسولان بر علیه مردم ادامه دارد !
اقتصاد دان۱۰۲۱۹۴۰۰:۱۵:۰۹ ۱۳۹۶/۶/۲۳
قیمت 1000 تومان رو از کجا اوردید؟چه اصراری دارید در موضوعی که تخصص ندارید اظهار نظر کوچه بازاری کنید برادر
ناشناس۱۰۲۶۵۲۲۰:۴۸:۲۰ ۱۳۹۶/۶/۲۳
برادر بد نیست تا به مواردی نظری بی افکنی تا خیلی راحت به قیمت دلار 1000 تومان برسی از همه مهم تر آن تولید ناخالص ملی ایران به رده بندی آن در جهان هست که گفته می شود 21 امین کشور هست حال حتی 31 امین کشور در نظر بگیریم خیلی راحت ارزش پول ملی ایران خیلی راحت با برابری گرفتن آن نسبت به کشورهای دیگر حداکثر برای یک دلار 1000 تومان هست بدون در نظر گرفتن توسعه انسانی یا منابع نفت و گاز ایران حتی با نقدیندگی بیش از مقداری که الان هست پس دوست عزیز بهتر هست شما کمی اقتصاد فرا. بگیرید اقتصاد کشور ما برای همین به این روز اسفبار افتاده چون اقتصاددانان کوچه بازاری اقتصاد کشور را دست گرفته اند
ناشناس۱۰۲۶۸۱۲۲:۲۷:۱۳ ۱۳۹۶/۶/۲۳
دوستمان سه دلیل قانع کننده گفته اما جنابعالی. بدون هیچ دلیلی ایشان را کوچه بازاری عنوان کردید! بد نیست کمی اقتصاد یاد بگیرید!
ناشناس۱۰۲۲۴۸۰۷:۰۲:۲۷ ۱۳۹۶/۶/۲۳
قیمت واقعی ارز رو چطور محاسبه کردی شد 1000 داداش
ناشناس۱۰۲۰۵۵۱۷:۰۴:۴۵ ۱۳۹۶/۶/۲۲
معلومه هر جی داشتی و نداشتی دادی دلار خریدی تا به قیمت بدبخت تر شدن هموطنات و بی ارزش تر شدن پول ملی،دلی از عزا در بیار،هر چند .. هر کس چنین فکری کنه ون تو هر چقدر با دلار سود کنی بقیه چیزایی که باید بخری اینقدر گرون می شه که صد برابر اون سود رو از جیبت در میارن.
سید محمد رضا قافله باشی۱۰۲۰۲۸۱۵:۵۳:۳۲ ۱۳۹۶/۶/۲۲
با سلام قیمت چند چیز در کشور شدیدا سیاسی و رانتی است ؟ - نان وتنرژی و ارز الف - درقیمت نان ؟ ما شاهد کم فروشی یا بدفروشی هستیم یعنی نانوایی ها با تعدیل وزن نان وکیفیت پخت ان تا حد ممکن بخشی از کسری قیمت نان را جبران می کنند .نانوایی ها با کاهش وزن نان قیمت را منعادل می کنند ؟ ب -قیمت انرژی مخصوصا بنزیندر حال حاضر ما شاهد سوء استفاده در این بخش ها هستیم ؟ ن مراکز پخش فراروده های سوختی مخصوصا بنزین با عرضه خارج از شبکه و کم فروشی در عرضه قیمت ان را متعادل می کنند ؟ بخش عمده ورودی باک خودرو ها هوای فشرده است و پس از یک ساعت عملا میزان سوخت واقعی شما عیان میشود . سوم مسئله قیمت ارز است ؟ که به این راحتی ها نمی شود کلاف سردرگم ان را پیدا کرد حتی اگر حضرت انیشتین و ابن سینا و خیام و ... هم بیایند حریف این بروکرات های دولتی در لایه های متنوع ومتعدد رانتی نمی شوند ؟ چرا ارز باید قیمتش دستوری ثابت بماند ؟ 1 -الیگارشی واردات هیچ وقت نمی تواند باقیمت دلار بالا در بازار داخلی کشور جولان دهد ؟ 2- الیگارشی تبادل سرمایه با خارج از کشور نمی تواند با قیمت ارز بالا از کشور سرمایه خارج کند ؟ 3 - الیگارشی توریسم خاکستری ؟ هرسال بین 7 تا 10 میلیون ایرانی به خارج سفر می کنند و اگر قیمت ارز بالا باشد عملا بخش عمدهای از این خدمات هم مختل می شود و در مقابل تبعات خودش را خواهد داشت . 4_مراکزی که مصرف کننده دلار ارزان و کوپنی هستند نمی توانند با ارز واقعی در میدان اقتصاد و رقابت های سایسی و .... جولان دهند . 5- سایر وضعیت ها که از حوصله جمع خارج است .
ناشناس۱۰۲۶۸۵۲۲:۴۰:۵۵ ۱۳۹۶/۶/۲۳
قیمت ارز دستوری چند برابر ارزش واقعی آن بالا نگه داشته شده متاسفانه مسولان چند دهه هست بجای رونق اقتصادی کارشان شده بالا بردن غیر واقعی ارز و طلا و دلالی ارز و طلا !
ناشناس۱۰۲۰۴۴۱۶:۴۵:۳۴ ۱۳۹۶/۶/۲۲
در كجا دنيا قيمت ارز تثبيت شد ثابت شدن ارز نياز به در أمدها ارزى كلان دارد امارات عربستان كويت بلى ولى خود اورپا و چين و ژاپن نتوانستد تثبيت كند ارز خودشون
ناشناس۱۰۲۰۶۸۱۷:۲۶:۰۳ ۱۳۹۶/۶/۲۲
تثبیت !! عمو جون میخوان یکسان سازی کنند منظور ارز ازاد و دولتی
ناشناس۱۰۲۱۱۲۱۹:۴۵:۲۳ ۱۳۹۶/۶/۲۲
دلار باید بیاد پایین کسی بالا رفتنش رو تحمل نمیکنه
ناشناس۱۰۲۲۰۳۰۰:۵۰:۴۶ ۱۳۹۶/۶/۲۳
متاسفم.همه چیز از دست دادیم
ناشناس۱۰۲۲۳۷۰۵:۳۳:۳۵ ۱۳۹۶/۶/۲۳
این مالیات ارزش افزوده، ییک از بدترین رهاوردهای اقتصاد نئولیبرال است. متاسفانه دولتی های مستقر وقت، علی رغم ظاهر انتقاد و مخالفت با نئولیرالیسم غربی، یکی از بدترین ابزارهای استثمار امپرالیزم جهان غربی را بر توده مردم مسلمان و اغلب فقیر از غرب تحمیل کردند. مالیات بر ارزش افزوده با کمی بررسی متجه میشویم با بدیهیات عقلی و حتی اسلامی در تضاد است. مثلا ما زکات و خمس در اسلام داریم، ولی این زکات و خمس بر مال بدست آمده است و به زبان ساده بر درآمد مازاد نیاز است. هیچ جای اسلام نیامده مثلا فلان تابع حکومت اسلامی، بر مصرف گندم یا گوشت .. مالیات (زکات یا خمس) به دهد! عجبا چنین مالیات ناحقی (و از جمله مالیات بر ارث که حتی بدون نظرداشت وضعیت وارث که آیا فقیر است و آیا کف این مالیات با زندگی نیازمند مطابقت دارد؟ یعنی طرف 50 ملیون تومان ارث بهش رسیده مشمول مالیات سنگین چند ده درصدی میوشد! در حالی نگاه نمیکنند این وارث نیازمند یا بیمار و یا بیکار و یا مجرد نیازمند ازدواج مستحقی است!) بر امت اسلامی روا داشتند و و با وجود عوارضش زیان بارش بر امت اسلام و نابودی قدرت خرید و تولید و افزایش فقر، باز اصرار به تداوم این مالیات ناحق دارند. بالاخره .. این مالیات، دیگر، سرمایه گذاری خارجی یا تحریم نیست که بگویند در تنگنا هستندف این مالیات دست دولت و مجلس است. دیگر بهانه ای برای اهمال در عدالت و احجاف بر مردم نیست.
ناشناس۱۰۲۶۱۱۱۸:۳۴:۴۷ ۱۳۹۶/۶/۲۳
پا فشاری بر بی ارزش نگه داشتن پول ملی بنفع کیست؟؟؟!!! --- این گونه تحلیلها زمینه سازی برای در حضیض نگه داشتن ارزش پول ملی و بی توجهی به رنجهای جان کاه و معنویت زدای مردم با چند برابر شدن قیمت دلار و صعود جنونی روز افزون گراانی و تورم افسار گسیخته در کشور است . این گونه تحلیلها خلاف به رهنمودهای همیشگی و اخیر رهبر انقلاب نسبت به ضرورت بازگرداندن ارزش پول ملی به قیمت واقعی و تلاش صادقانه و جدی برای زدودن رنجهای اکثریت مردم است. آیا کسی نیست که جویا شود چرا علی رغم امضای برجام و گشایشهای اقتصادی که با خود داشته و علی رغم ثروتهای کلان موجود در کشور چرا باید دلار در ایران در حدود چهار برابر قیمت واقعی خود بد تر از وضع اقتصادی فقیر ترین کشورهای جهان بماند و اکثریت مردم با این وضع فجیع ساختگی بد ترین رنجها را تحمل کنند؟؟؟!!! پا فشاری بر بی ارزش نگه داشتن پول ملی بنفع کیست و چه هدفی را دنبال می کند و کشور را به کجا می خواهد برساند؟؟؟!!!
ناشناس۱۰۲۹۲۶۱۴:۲۶:۱۱ ۱۳۹۶/۶/۲۴
كل اين فرمايشات جهت سرگرمي است والا همه ميدانيم كه مشكل اقتصاد ما رانت و فساد و رابطه و انحصار و عدم شفافيت است و تا ماداميكه اين روابط ناعادلانه بر قرار است هرگز به يك اقتصاد مردم محور و با ثبات نخواهيم رسيد
ناشناس۱۰۳۰۱۵۱۷:۳۶:۲۳ ۱۳۹۶/۶/۲۴
چون اگر رشد اقتصادی هم بوده باشه در حوزه خام فروشی به خصوص نفت و گاز بوده و پول حاصل آن خرج مردم ایران نمی شود و به جیب .. و افراد خاص ..می رود.فکر می کنید چرا .. دولت دائم بر طبل گران شدن ارز می کوبند و پول ملی را بی ارزش تر می کنند؟ چون گرانی دلار فقط به نفع خام فروشان است .کسانی که ثروت های ملی را خام می فروشند و پولش را برای ..به جیب می زنند.
عباس۱۰۳۰۷۱۱۹:۴۰:۵۲ ۱۳۹۶/۶/۲۴
ما بلاخره نفهمیدیم قبل از انقلاب دلار ۷ تومان بوده است یا این را الکی می گویند

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

مدیران خودروبانک ملت

پربحث‌های امروز

 1. مگر آقای زیبا کلام از خانم شیرین عبادی چه کم دارد؟

 2. نتایج اولیه شمارش آرای همه‌پرسی در اقلیم کردستان عراق/ روایت روزنامه ترکیه از نشست سری معماران استقلال اقلیم در کرکوک

 3. برگزاری آزمون وکالت توسط قوه قضاییه وفق مقررات است

 4. حجت الاسلام نقویان:نباید روح عوامزدگی در اندیشمندان ما شکل بگیرد/ برخی سبک های مداحی باید منسوخ شود

 5. یک اکران و چند نکته

 6. خوابی که برای کردستان دیده‌اند

 7. از اقلیم کردستان به ایران آمدند؛ به آنها گفتیم مسئله استقلال تشنج به وجود می‌آورد/ مسائل آنها باید با گفت‌وگو حل شود

 8. شاه عربستان سرانجام مجوز رانندگی به زنان را صادر کرد

 9. زیباترین گلهای بارسلونا در هفته دوم لیگ قهرمانان اروپا  

 10. بازتاب شکست پرسپولیس در رسانه‌های عربستانی   

 11. شرط یمن برای توقف حملات موشکی به عربستان

 12. آمار بازی الهلال - پرسپولیس/ بی‌دقت در حمله، ضعیف در دفاع

 13. عراقچی: عملکرد دولت آمریکا به مسابقه مدرن سازی سلاح هسته ای منجر می شود

 14. ۳۰ درصد پست‌های کشور به زنان اختصاص می‌یابد‌

 15. اردوغان خطاب به مسئولان کردستان عراق: اسرائیل نمی تواند شما را نجات دهد

 16. شی‌ء نورانی در آسمان بجنورد چه بود؟

 17. حتما «خیری» در این 4 گل بوده آقای طارمی!

 18. توضیحات دادستان اصفهان درباره حرکت عجیب یک راننده تاکسی

 19. حمایت وزارت خارجه آمریکا از عراق

 20. آمریکا ۸ بانک و ۲۶ فرد مرتبط با کره شمالی را تحریم کرد

 21. جزئیات جدید از رسوایی اخلاقی رئیس سابق سیا

 22. بارزانی: مردم کردستان به همه‌پرسی «آری» گفتند

 23. خبر بد دیگر برای پرسپولیس/ ماهینی بازی برگشت را از دست داد.

 24. گل چهارم الهلال به پرسپولیس (عمر خریبین)

 25. خلاصه بازی الهلال عربستان 4 - پرسپولیس 0

پربحث‌های دیروز

 1. شهروند ایرانی خودروی بی‌ام‌و خود را به نشانه اعتراض آتش زد

 2. بانک‌ها درآمدهای هپکو و آذراب را بلعیدند/ سود بالای بانکی بلای جان تولید

 3. مُسکن‌های بی فایده برای آمار مرگبار تصادفات جاده ای/ کیفیت جاده‌ها، خودروها و رانندگان خوب نیست

 4. ۷ شغل پُردرآمد در ایران + تصویر

 5. قانون محدودیت برای سفر اتباع ایرانی به آمریکا تمدید شد/ افزایش سه کشور به لیست/ واکنش ظریف به فرمان تازه ترامپ

 6. سفر احتمالی اردوغان و رییس ستاد مشترک ارتش ترکیه به ایران/ رایزنی ایران با اقلیم کرد عراق/ هجوم مردم به فروشگاه ها

 7. تکذیب پرداخت میلیاردی به مداح مشهور

 8. پیکر شهید محسن حججی وارد تهران شد + تصاویر

 9. از هماهنگی فرماندهان ارتش و سپاه در نبرد توییتری تا صندلی های خالی در زمان سخنرانی روحانی

 10. تجربه متفاوت فیلم‌سازی رامبد جوان با نگار

 11. شهروند خشمگین ایرانی، بی‌ام‌و سری ۷ خود را مقابل موزه BMW به آتش کشید.  

 12. بررسی ابعادی از شفافیت کنگره آمریکا، به بهانه طرح ضد ایرانی S.722

 13. آغاز رای‌گیری همه پرسی استقلال کردستان عراق به رغم مخالفت های گسترده/ ترکیه: همه‌پرسی باطل است

 14. مداحی شب چهارم ماه محرم سید مجید بنی فاطمه   

 15. نتانیاهو: استقلال کردهای عراق ذخیره‌ای استراتژیک برای اسرائیل است

 16. مهلت تسویه بدهی به سهام عدالت تمدید شد

 17. تلاش کودک فلسطینی 12ساله برای ثبت نام خود در گینس   

 18. جریمه نوشتن عبارات بر وسایل نقلیه چقدر است؟

 19. درخواست قلیچ‌دار اوغلو از ایران، ترکیه و عراق

 20. علت تاخیر بازگشت پیکر شهید حججی

 21. محمد اصفهانی در کنار خانواده اش

 22. ولید المعلم: خواسته کردهای سوریه قابل گفت‌وگو است

 23. گزینه استقلالی‌ها با ترابوزان قرارداد بست؟

 24. نصیحت سرلشکر سلیمانی به بارزانی چه بود؟

 25. مهلت دو هفته‌ای مجلس به وزارت نفت

پربحث‌های هفته

 1. توهين به شان مردم و رسانه ملی در برنامه خانوادگی خندوانه!/ ازدواج رامبد جوان و نگار جواهریان در "کینگ کنگ"!

 2. #ماهم_حقوق_نمی‌گیریم

 3. حاشیه های خرید یک میلیاردی تبلت‌ و خودروهای جدید برای اعضای شورای شهر تهران

 4. اظهارات سخیف ترامپ در سازمان ملل علیه ایران/ آمریکا آماده است، می‌خواهد و می‌تواند رژیم کره‌شمالی را نابود کند

 5. اولین واکنش به لیست خرید تبلت و ماشین برای اعضای شورای شهر تهران

 6. سیف از خودش سلب مسوولیت نکند؛ او در قبال سپرده گذاران کاسپین مسوول است/ پرونده تخلفات بانک مرکزی به دستگاه قضا رفت

 7. ادبیات جاهلانه و زشت ترامپ درشأن سازمان ملل نبود/ رژیم شرور و نژاد پرست صهیونیستی نمی تواند ملت‌های صلح‌طلب را نصیحت کند

 8. مگر آقای زیبا کلام از خانم شیرین عبادی چه کم دارد؟

 9. پاسخ فرودگاه امام به ادعاهای عجیب توریست روس!

 10. قاتل آتنا به دار مجازات آويخته شد+تصاویر

 11. جوانی که یک دختر را در خیابان ربود و در خودرو به او تجاوز کرد،به10سال حبس و99ضربه شلاق محکوم شد

 12. تکذیب ادعای آناتولی ترکیه؛ حمله ایران به کردستان عراق کذب است/انسداد مرزهای هوایی ایران با کردستان به درخواست عراق

 13. اشتباه در مرگ زن جوان باردار اثبات شد/3پزشک به پرداخت یک سوم دیه محکوم شدند

 14. شهروند ایرانی خودروی بی‌ام‌و خود را به نشانه اعتراض آتش زد

 15. اولین عکس واقعی از امیرکبیر

 16. با صنعت هوایی چه کنیم؟

 17. بانک‌ها درآمدهای هپکو و آذراب را بلعیدند/ سود بالای بانکی بلای جان تولید

 18. حضور احمد توکلی در جمع مالباختگان کاسپین/ بانک مرکزی در این گرفتاری سهیم است و نمی تواند شانه خالی کند

 19. در بحث برجام افراط و تفریط بسیاری صورت گرفت/ در صورت برگزاری همه پرسی اقلیم کردستان تصمیمات بسیار جدی اتخاذ می شود

 20. وزیر خارجه کره شمالی در مجمع عمومی: شیطانی که رئیس‌جمهور آمریکا نامیده می‌شود، ۴ روز پیش این مکان مقدس را آلوده کرد

 21. مُسکن‌های بی فایده برای آمار مرگبار تصادفات جاده ای/ کیفیت جاده‌ها، خودروها و رانندگان خوب نیست

 22. واکنش‌های جهانی به سخنرانی ترامپ: غیردیپلماتیک و جنگ طلبانه/ تمجید نتانیاهو: سخنرانی شجاعانه‌تر از این ندیده بودم

 23. خيابان آيت الله كاشاني به خيابان مصدق تغيير نام يافت!  

 24. چند خط صریح و صمیمی با محمد باقر قالیباف

 25. تازه داماد در کرج اعدام شد / راز تازه عروس چه بود؟

پربحث‌های امروز

 1. جلالی: هزینه‌های جاری بودجه کشور را بلعیده‌اند

 2. دیدار مقامات ایران-سوئیس برای رفع‌ موانع‌ بانکی

 3. قدم‌های تازه دولت برای مبارزه با فساد

 4. توضیح نوبخت درباره افزایش حقوق کارمندان دولت و کارگران

 5. بدهی ۹۰۰۰ میلیاردی شهرداری تهران به پیمانکاران

 6. «حمایت‌گرایی» و ضربه به تولیدکننده ایرانی

 7. ایران در سوریه پالایشگاه می سازد

 8. حضور نامحسوس کالاهای بدون برچسب در بازار/داستان گرانفروشی قانونی

 9. مظنه خودروی تندر ۹۰ اتوماتیک در بازار + جدول

 10. خروج گزینه وزارت نیرو از سایه

 11. رشد ۱۷ درصدی معاملات مسکن

 12. سهم 14 درصدی بنیاد برکت در مدارس نوساز سال تحصیلی جدید

 13. سیاوش زراعتی: شعب بانک صادرات ایران به سوپر مارکت مالی تبدیل می شوند

 14. افزایش نرخ بیکاری در اکثر استان‌های کشور

 15. قاچاق ۵۰۰هزار تن برنج به کشور در سال ۹۵/امسال قاچاق برنج صفر شد

 16. مشاور آخوندی: ۲ هواپیمای اماراتی به کل ناوگان ایران می‌ارزد

 17. کارگران را کتک نزنیم/ اقتصاد ایران به پشتوانه بازوی کارگر از فرش به عرش می‌رسد

 18. رئیس کل دادگستری استان تهران: پرونده موسسه کاسپین در دادسرا در حال رسیدگی است

 19. افزایش صادرات فله‌ای زعفران به کام رقبا

 20. متوسط حقوق کارمندان دو میلیون و ٩٧٠ هزار تومان است/فعلا برنامه‌ای برای افزایش قیمت حامل‌های انرژی نداریم

 21. دلایل شکست بانک مرکزی در تک‌نرخی کردن ارز

 22. رئیس‌کل سابق بانک مرکزی: آمریکایی‌ها دوست داشتند با ایران روابط محرمانه ایجاد کنند

 23. بی اعتنایی معنادار مردم به سهام عدالت برای چیست؟

 24. محمد مخبر: اگر معضل معیشت مردم حل شود، کشور از همه لحاظ بیمه می‌شود

 25. بهره‌برداری از 130 مدرسه برکت / رییس دفتر مقام معظم رهبری: در کنار توانمندی دفاعی، باید در حوزه علمی هم خودکفا شویم

پربحث‌های دیروز

 1. بانک‌ها درآمدهای هپکو و آذراب را بلعیدند/ سود بالای بانکی بلای جان تولید

 2. ۷ شغل پُردرآمد در ایران + تصویر

 3. بررسی ابعادی از شفافیت کنگره آمریکا، به بهانه طرح ضد ایرانی S.722

 4. مهلت تسویه بدهی به سهام عدالت تمدید شد

 5. مهلت دو هفته‌ای مجلس به وزارت نفت

 6. قیمت نفت به بالاترین رقم ۸ ماه اخیر رسید

 7. صادرات نفت ایران موقتا محدود می‌شود

 8. جایزه ملّی تعالی سازمانی ؛ ساز و کاری مهم در تحقق رشد اقتصادی کشور/ نبود راهبری شایسته، مشکل اصلی بنگاه های اقتصادی

 9. ورود داتیس خودرو به عرصه تولید خودرو در کشور

 10. تخم‌مرغ در صدر گرانی/ برنج ایرانی گران و خارجی ارزان شد

 11. سیاست‌های اقتصادی دولت آلمان در دوران مرکل

 12. دلار در مرز ۳۹۰۰ تومان/ سکه یک میلیون و ۲۴۲ هزار تومان + جدول

 13. بی‌اطلاعی اصناف از تصمیم دقیقه 90شریعتمداری!

 14. عقب‌گرد 30 واحدی شاخص کل بورس/ دلخوشی بازار سهام به تک‌سهم‌ها

 15. عوامل ۳ گانه افزایش قیمت طلا و ارز

 16. عضو شورای شهر تهران: اسنپ و تپسی باید تحت نظارت سازمان تاکسیرانی قرار گیرند

 17. آتش زدن خودروی بی‌ام‌و به نشانه اعتراض

 18. گوشت، برنج و لبنیات چقدر گران شد؟

 19. کوچکی نژاد: انحراف صندوق ذخیره فرهنگیان از سال ۷۴ شروع شده است

 20. افزایش 3درصدی قیمت گوشت در مرداد ماه

 21. بالاترین میزان اجاره بهای جهان در ایران

 22. طلا تابستان را داغ به پایان رساند/ ۸۰۰۰ تومان افزایش برای هر گرم طلا

 23. اطلاعات صندوق توسعه شفافيت نیست/ دستگاههاي نظارتي سختگيري بيشتري داشته باشند

 24. رشد ۸درصدی مصرف بنزین در نیمه نخست امسال

 25. نوبخت: نرخ سود بانکی حتماً امسال کم می‌شود

پربحث‌های هفته

 1. سیف از خودش سلب مسوولیت نکند؛ او در قبال سپرده گذاران کاسپین مسوول است/ پرونده تخلفات بانک مرکزی به دستگاه قضا رفت

 2. بانک‌ها درآمدهای هپکو و آذراب را بلعیدند/ سود بالای بانکی بلای جان تولید

 3. حضور احمد توکلی در جمع مالباختگان کاسپین/ بانک مرکزی در این گرفتاری سهیم است و نمی تواند شانه خالی کند

 4. ۷ شغل پُردرآمد در ایران + تصویر

 5. وقتی بانک دوباره هزینه ارسال پیامک را می‌گیرد/ بانک: مشتریان به شعبه رفته و پول خود را پس بگیرند+عکس

 6. حضور توکلی در جمع مالباختگان «کاسپین».  

 7. درباره بحران های هر روزه جامعه/ مدیریت درست شود، مشکلات حل خواهد شد

 8. دستور زنگنه برای استخدام یک "ژن خوب" + سند

 9. بررسی ابعادی از شفافیت کنگره آمریکا، به بهانه طرح ضد ایرانی S.722

 10. ماليات ارزش افزوده در ليزينگ ها؛ قانوني يا غير قانوني؟

 11. داد مظلوم

 12. چک‌های خود را "صیاد" کنید+ مولفه‌های جدید

 13. رشد اقتصادي و مصائب نظام آماري

 14. آیت‌الله نوری‌همدانی: دیرکرد بانک‌ها "ربا و حرام" است

 15. آزادسازی واردات خودروهای لوکس با حجم موتور بالای ۲۵۰۰ سی‌سی تکذیب شد

 16. فرشاد مومنی: خام‌فروشی در نظام تصمیم‌گیری ایران قبیح نیست/ دریافت فاینانس اقدام قهرمانانه نیست

 17. ضرورت جذب سرمایه و فناوری در صنعت نفت

 18. جلالی: هزینه‌های جاری بودجه کشور را بلعیده‌اند

 19. دیدار مقامات ایران-سوئیس برای رفع‌ موانع‌ بانکی

 20. قدم‌های تازه دولت برای مبارزه با فساد

 21. توضیح نوبخت درباره افزایش حقوق کارمندان دولت و کارگران

 22. بدهی ۹۰۰۰ میلیاردی شهرداری تهران به پیمانکاران

 23. «حمایت‌گرایی» و ضربه به تولیدکننده ایرانی

 24. ایران در سوریه پالایشگاه می سازد

 25. حضور نامحسوس کالاهای بدون برچسب در بازار/داستان گرانفروشی قانونی

ایران نوین

وب‌گردی

آخرین عناوین