رئیس مرکز تجارت جهانی ایران در گفتگو با الف: ارز به این زودی ها تک نرخی نخواهد شد/ دلار از 4 هزار تومان عبور می کند

گروه اقتصادی الف،   3960622075 ۲۲ نظر، ۰ در صف انتشار و ۸ تکراری یا غیرقابل انتشار
ارز به این زودی ها تک نرخی نخواهد شد/ دلار از 4 هزار تومان عبور می کند

رئیس مرکز تجارت جهانی ایران با بیان اینکه ارز به این زودی ها ارز تک نرخی نخواهد شد و شاهد افزایش قیمت دلار خواهیم بود، گفت: دولت تدبیر و امید از همان سیاست‌های دوران احمدی‌نژادی استفاده می‌کند.

به گزارش الف؛ هم‌زمان با توقف فروش ارز مسافرتی در شبکه بانکی، غلامعلی کامیاب، معاون بین‌الملل بانک مرکزی زمان اجرای برنامه یکسان‌سازی نرخ ارز را اواخر امسال اعلام کرد و گفت: توقف فروش ارز مسافرتی در جهت اجرای یکسان‌سازی ارزی است.

به گفته معاون امور بين‌الملل بانك مركزي، گرچه هنوز زماني براي اجراي برنامه تک‌نرخی کردن ارز توسط بانك مركزي به‌صورت مشخص تعيين نشده است اما فعلاً برنامه‌ريزي‌ها، اجراي آن را براي پايان سال جاری پيش‌بيني كرده است.

به گفته بسیاری از کارشناسان اكنون شرايط نسبتاً مناسبي براي تک‌نرخی شدن ارز وجود دارد، مشروط بر اينكه دولت بتواند با استفاده از اعتبارات و تسهيلاتي كه از بانك‌هاي خارجي مي‌گيرد، از افزايش جهشي نرخ ارز جلوگيري كرده تا منجر به افزايش تورم نشود.

يكي از قديمي‌ترين برنامه‌هايي كه دولت یازدهم وعده آن را داد تک‌نرخی كردن ارز بود که هیچ‌گاه در این دولت محقق نشد؛ البته سیف رئیس‌کل بانک مرکزی در همان زمان گفته بود كه با توافق برجام و نتيجه دادن مذاكرات با كشورهاي ١+٥ شرايط يكسان‌سازي ارز مهيا مي‌شود ولي باگذشت بيش از دو سال از برجام، همچنان قول تا پايان سال داده مي‌شود.

بر اساس اعلام بانك مركزي فروش ارز مسافرتي از روز بيستم شهریورماه متوقف و مسافران مي‌توانند ارز را با نرخ بازار آزاد تهيه كنند.

محمدرضا سبزعلیپور رئیس مرکز تجارت جهانی ایران در گفتگو با خبرنگار الف؛ در خصوص تک‌نرخی کردن ارز (دلار)، گفت: به نظر من تک‌نرخی شدن ارز به این زودی اتفاق نمی‌افتد؛ یعنی حداقل تا سال 1400 بعید می‌دانم که نرخ ارز تک‌نرخی شود.

وی افزود: برای تک‌نرخی شدن ارز باید فاکتورهایی وجود داشته باشد که متأسفانه اکنون از آن بی‌بهره‌ایم. یکی از این شرایط این است که کشور ذخایر ارزی‌اش پر باشد و درآمدهای ارزی بالا باشد و دائماً ارز به سمت مملکت سرازیر شود که متأسفانه این وضعیت را نداریم.

سبزعلیپور با بیان اینکه هنوز تحریم‌ها سایه‌اش بالای سر ایران است، بیان کرد: ما فروش نفت یا درامدهای ارزی‌مان خیلی بالا نیست؛ اینکه فروش نفت ما یک‌میلیون بشکه بوده و بعد از برجام به 3 میلیون بشکه رسیده، این خیلی پول به کشور نمی‌آورد؛ با توجه به اینکه خیلی موانع برداشته نشده و پول نفت کامل به ایران برنمی‌گردد.

به گفته وی؛ بخشی از پول نفت هنوز از محاسبه نفت در برابر غذا که قبلاً بود، بازهم در بانک‌های خارج بلوکه می‌شود؛ با توجه به این قضیه بازهم دلاری نداریم که بتوان به‌اندازه کافی اگر نرخ آن تک‌نرخی شد و مشتریان در داخل دلار خواستند؛ بتوان پرداخت کرد، زیرا تک‌نرخی باید جوابگوی همه باشد.

رئیس مرکز تجارت جهانی ایران اضافه کرد: با توجه به کمبود ارز بعید می‌دانم که دولت بتواند پاسخگوی نیاز خریداران ارز پس از یکسان‌سازی قیمت باشد، بنابراین اولین فاکتور را برای انجام تک‌نرخی شدن ارز نداریم.

سبزعلیپور ادامه داد: دولت علاقه دارد ارز تک‌نرخی شود، اما بعید می‌دانم با توجه به اینکه قول دادند و محقق نشده، امسال هم محقق شود. دولت درامدهایش محقق نمی‌شود و درامد کافی ندارد؛ چگونه می‌تواند در این شرایط از تک‌نرخی ارز سخن بگوید.

وی با اشاره به افزایش قیمت دلار در چند روز گذشته، عنوان کرد: افزایش نرخ ارز به این معنی است که پشتوانه خوبی ندارد. یک سال پیش که آقای رئیس‌کل بانک مرکزی دستور داد به بانک‌ها که می‌توانند ارز با نرخ آزاد خریدوفروش کنند همان زمان ارز مبادلاتی خیلی پایین‌تر از نرخ امروز بود، اما متأسفانه نه‌تنها بانک‌ها، الآن آن‌چنان خریدوفروش از آن سال‌ها به امروز نداشته‌اند، بلکه نرخ ارز از 3600 تومان به نزدیک حدود 4000 تومان رسیده است.

رئیس مرکز تجارت جهانی ایران با بیان این دولت نرخ ارز مبادلاتی را زیرپوستی افزایش داد، بیان کرد: و امروز نرخ ارز مبادله‌ای در حدود 3200-3300 تومان رسیده و روزبه‌روز بالا می‌رود.

سبزعلیپور ادامه داد: در این سال‌های آینده ارز تک‌نرخی نخواهد شد، بلکه این صحبت‌ها آرزوی دولتمردان است که در قالب قول و قرار مطرح می‌کنند؛ اما با توجه به نبود فاکتورهای لازم به این زودی محقق نخواهد شد و حداقل می‌توانم بگویم در دولت دوازدهم محقق نخواهد شد.

وی در خصوص حذف ارز مبادله‌ای به مسافران تصریح کرد: این نشات گرفته از همان کمبود ارزی است که دولت دارد، از طرفی کسری بودجه وجود دارد که تمام این‌ها نشان‌دهنده این است که دولت می‌گوید ارز مبادلاتی ندارد.

رئیس مرکز تجارت جهانی ایران فزود: اکنون دولت تدبیر و امید با توجه به کسری بودجه کم‌کم از همان سیاست‌های دوران احمدی‌نژادی استفاده می‌کند؛ یعنی افزایش نرخ ارز؛ کسری بودجه با فروش یک‌بخشی از ارزها باقیمت بالاتری، می‌تواند تفاوت ریالی بیشتری را برای دولت داشته باشد، بتوان بخشی از درآمدها را از این طریق جبران کنند.

به گفته روی؛ به یک سری ابزارها و قوانین و مدیریت صحیح نیاز داریم نه آزمون‌وخطا. متأسفانه دولت امروز به روزمرگی افتاده که امروز را بگذراند و فردا خدا کریم است؛ مانند خانواده‌ای که پول ندارد و وضعیتشان خراب است و می‌گوید خدایا امروز سفره ما پر باشد فردا خدا بزرگ است.

رئیس مرکز تجارت جهانی ایران تصریح کرد: کدام کشور در دنیا این‌گونه اداره می‌شود، آن‌هم کشوری مانند ایران که روی یک نعمت و پول خوابیده است، روی ثروت نفت و طلا و اورانیوم؛ که این وضعیت معقول نیست و با هیچ عقل سلیمی سازگار نیست.

وی در مورد اینکه آینده نرخ ارز در چند ماه آینده گفت: با همین سیاست و وضعیت، روزبه‌روز شاهد افزایش نرخ ارز و کاهش ارزش پول ملی خواهیم بود؛ تصور بر این است که دیری نخواهد کشید دلار نرخ چهار هزار تومان را هم می‌شکند.

سبزعلیپور ادامه داد: باید هرچه زودتر با تدابیری جلوی کاهش ارزش پول ملی گرفته شود؛ در غیر این صورت متأسفانه نرخ رشد تورم بالا خواهد رفت و با این توجه به کاهش سود سپرده‌ها، بخشی از پول‌های مردم به سمت بازارهای سفته‌بازی و خریدوفروش ارز خواهد رفت و به افزایش قیمت دامن می‌زند.

رئیس مرکز تجارت جهانی ایران گفت: آمارها نشان می‌دهند تورم تک‌رقمی شده، درحالی‌که این‌ها رؤیاپردازی است در عام واقعیت تورم چندان کم نشده، اگر جاهایی نرخ آن کاهش‌یافته با توسل به کم‌فروشی بوده است. امروز برخی از میزان برخی محصولات کاسته شده و نشان می‌دهد که تورم را با کم فروشی کنترل کردند.

عضویت در کانال تلگرام الف

عناوین مرتبط

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۰۱۸۷۴۱۱:۱۰:۵۸ ۱۳۹۶/۶/۲۲
تک نرخی کجا بود بابا! سیف 4 ساله که سالی 4 بار میگه بزودی ارز را تک نرخی می کنم و هنوز هم درجا میزنه. منفعت دولت در گران بودن ارز است.
ناشناس۱۰۱۹۳۴۱۲:۵۱:۱۴ ۱۳۹۶/۶/۲۲
گفتن تک نرخی میکنن نگفتن در مثلا قیمت3500 . معمولا وقتی زمان اجرا رو تعیین نمیکنن قصد بالا بردن ناگهانی قیمت رو دارن...تازه تک نرخی شد و قیمت بالا هم رفت،باز تضمینی نیست که در واقعیت و بازار تقاضا برای قیمت بالاتر نباشه ...که کلا باز معامله دو سر برد برای دولت هست...چون در این صورت کارشناسان میگویند طرح شکست خورده و دولت قبول نمیکنه و باز دلار رو بالاتر میفروشه.
ناشناس۱۰۱۸۷۸۱۱:۲۲:۱۸ ۱۳۹۶/۶/۲۲
اب که از سر گذشت چه یک وجب چه صد وجب این درسترین واژه است برای اقتصاد ما و قول میدهم با این وضع فقر چنان فراگیر شود که حتی به نان خشک هم مردم راضی شوند
ناشناس۱۰۱۹۳۷۱۳:۰۳:۱۱ ۱۳۹۶/۶/۲۲
خوب شما چرا جو گرون شدن میدی ؟؟؟
اقتصاد دان۱۰۱۹۸۸۱۴:۴۷:۱۴ ۱۳۹۶/۶/۲۲
امیدوارم یکبار برای همیشه دولت محترم نرخ ارز رو واقعی کنه ویعنی بالای 5000 تومان و اینقدر به ارز سوبسید نده
ناشناس۱۰۲۰۲۱۱۵:۴۲:۰۷ ۱۳۹۶/۶/۲۲
اولا قیمت واقعی ارز حدود 1000 تومان هست بالا نگه داشتن مصنوعی دلار و گران کردن آن هیچ توجیه ای جز به فلاکت نشاندن بیشتر اقتصاد ایران ندارد 1-صادرات نفت به قبل از تحریم ها برگشته 2-حدود 150 میلیارد دلار از پولهای بلوکه شده ایران در حال آزاد شدن هست 3-با اینکه بانکهای مهم خارجی شعبه در ایران نمی زنند اما سوئیفت برقرار شده اما دلار بحای کاهش هر روز در حال افزایش هست! در واقع تحریم ها نه از سوی خارجی ها بلکه از سوی مسولان بر علیه مردم ادامه دارد !
اقتصاد دان۱۰۲۱۹۴۰۰:۱۵:۰۹ ۱۳۹۶/۶/۲۳
قیمت 1000 تومان رو از کجا اوردید؟چه اصراری دارید در موضوعی که تخصص ندارید اظهار نظر کوچه بازاری کنید برادر
ناشناس۱۰۲۶۵۲۲۰:۴۸:۲۰ ۱۳۹۶/۶/۲۳
برادر بد نیست تا به مواردی نظری بی افکنی تا خیلی راحت به قیمت دلار 1000 تومان برسی از همه مهم تر آن تولید ناخالص ملی ایران به رده بندی آن در جهان هست که گفته می شود 21 امین کشور هست حال حتی 31 امین کشور در نظر بگیریم خیلی راحت ارزش پول ملی ایران خیلی راحت با برابری گرفتن آن نسبت به کشورهای دیگر حداکثر برای یک دلار 1000 تومان هست بدون در نظر گرفتن توسعه انسانی یا منابع نفت و گاز ایران حتی با نقدیندگی بیش از مقداری که الان هست پس دوست عزیز بهتر هست شما کمی اقتصاد فرا. بگیرید اقتصاد کشور ما برای همین به این روز اسفبار افتاده چون اقتصاددانان کوچه بازاری اقتصاد کشور را دست گرفته اند
ناشناس۱۰۲۶۸۱۲۲:۲۷:۱۳ ۱۳۹۶/۶/۲۳
دوستمان سه دلیل قانع کننده گفته اما جنابعالی. بدون هیچ دلیلی ایشان را کوچه بازاری عنوان کردید! بد نیست کمی اقتصاد یاد بگیرید!
ناشناس۱۰۲۲۴۸۰۷:۰۲:۲۷ ۱۳۹۶/۶/۲۳
قیمت واقعی ارز رو چطور محاسبه کردی شد 1000 داداش
ناشناس۱۰۲۰۵۵۱۷:۰۴:۴۵ ۱۳۹۶/۶/۲۲
معلومه هر جی داشتی و نداشتی دادی دلار خریدی تا به قیمت بدبخت تر شدن هموطنات و بی ارزش تر شدن پول ملی،دلی از عزا در بیار،هر چند .. هر کس چنین فکری کنه ون تو هر چقدر با دلار سود کنی بقیه چیزایی که باید بخری اینقدر گرون می شه که صد برابر اون سود رو از جیبت در میارن.
سید محمد رضا قافله باشی۱۰۲۰۲۸۱۵:۵۳:۳۲ ۱۳۹۶/۶/۲۲
با سلام قیمت چند چیز در کشور شدیدا سیاسی و رانتی است ؟ - نان وتنرژی و ارز الف - درقیمت نان ؟ ما شاهد کم فروشی یا بدفروشی هستیم یعنی نانوایی ها با تعدیل وزن نان وکیفیت پخت ان تا حد ممکن بخشی از کسری قیمت نان را جبران می کنند .نانوایی ها با کاهش وزن نان قیمت را منعادل می کنند ؟ ب -قیمت انرژی مخصوصا بنزیندر حال حاضر ما شاهد سوء استفاده در این بخش ها هستیم ؟ ن مراکز پخش فراروده های سوختی مخصوصا بنزین با عرضه خارج از شبکه و کم فروشی در عرضه قیمت ان را متعادل می کنند ؟ بخش عمده ورودی باک خودرو ها هوای فشرده است و پس از یک ساعت عملا میزان سوخت واقعی شما عیان میشود . سوم مسئله قیمت ارز است ؟ که به این راحتی ها نمی شود کلاف سردرگم ان را پیدا کرد حتی اگر حضرت انیشتین و ابن سینا و خیام و ... هم بیایند حریف این بروکرات های دولتی در لایه های متنوع ومتعدد رانتی نمی شوند ؟ چرا ارز باید قیمتش دستوری ثابت بماند ؟ 1 -الیگارشی واردات هیچ وقت نمی تواند باقیمت دلار بالا در بازار داخلی کشور جولان دهد ؟ 2- الیگارشی تبادل سرمایه با خارج از کشور نمی تواند با قیمت ارز بالا از کشور سرمایه خارج کند ؟ 3 - الیگارشی توریسم خاکستری ؟ هرسال بین 7 تا 10 میلیون ایرانی به خارج سفر می کنند و اگر قیمت ارز بالا باشد عملا بخش عمدهای از این خدمات هم مختل می شود و در مقابل تبعات خودش را خواهد داشت . 4_مراکزی که مصرف کننده دلار ارزان و کوپنی هستند نمی توانند با ارز واقعی در میدان اقتصاد و رقابت های سایسی و .... جولان دهند . 5- سایر وضعیت ها که از حوصله جمع خارج است .
ناشناس۱۰۲۶۸۵۲۲:۴۰:۵۵ ۱۳۹۶/۶/۲۳
قیمت ارز دستوری چند برابر ارزش واقعی آن بالا نگه داشته شده متاسفانه مسولان چند دهه هست بجای رونق اقتصادی کارشان شده بالا بردن غیر واقعی ارز و طلا و دلالی ارز و طلا !
ناشناس۱۰۲۰۴۴۱۶:۴۵:۳۴ ۱۳۹۶/۶/۲۲
در كجا دنيا قيمت ارز تثبيت شد ثابت شدن ارز نياز به در أمدها ارزى كلان دارد امارات عربستان كويت بلى ولى خود اورپا و چين و ژاپن نتوانستد تثبيت كند ارز خودشون
ناشناس۱۰۲۰۶۸۱۷:۲۶:۰۳ ۱۳۹۶/۶/۲۲
تثبیت !! عمو جون میخوان یکسان سازی کنند منظور ارز ازاد و دولتی
ناشناس۱۰۲۱۱۲۱۹:۴۵:۲۳ ۱۳۹۶/۶/۲۲
دلار باید بیاد پایین کسی بالا رفتنش رو تحمل نمیکنه
ناشناس۱۰۲۲۰۳۰۰:۵۰:۴۶ ۱۳۹۶/۶/۲۳
متاسفم.همه چیز از دست دادیم
ناشناس۱۰۲۲۳۷۰۵:۳۳:۳۵ ۱۳۹۶/۶/۲۳
این مالیات ارزش افزوده، ییک از بدترین رهاوردهای اقتصاد نئولیبرال است. متاسفانه دولتی های مستقر وقت، علی رغم ظاهر انتقاد و مخالفت با نئولیرالیسم غربی، یکی از بدترین ابزارهای استثمار امپرالیزم جهان غربی را بر توده مردم مسلمان و اغلب فقیر از غرب تحمیل کردند. مالیات بر ارزش افزوده با کمی بررسی متجه میشویم با بدیهیات عقلی و حتی اسلامی در تضاد است. مثلا ما زکات و خمس در اسلام داریم، ولی این زکات و خمس بر مال بدست آمده است و به زبان ساده بر درآمد مازاد نیاز است. هیچ جای اسلام نیامده مثلا فلان تابع حکومت اسلامی، بر مصرف گندم یا گوشت .. مالیات (زکات یا خمس) به دهد! عجبا چنین مالیات ناحقی (و از جمله مالیات بر ارث که حتی بدون نظرداشت وضعیت وارث که آیا فقیر است و آیا کف این مالیات با زندگی نیازمند مطابقت دارد؟ یعنی طرف 50 ملیون تومان ارث بهش رسیده مشمول مالیات سنگین چند ده درصدی میوشد! در حالی نگاه نمیکنند این وارث نیازمند یا بیمار و یا بیکار و یا مجرد نیازمند ازدواج مستحقی است!) بر امت اسلامی روا داشتند و و با وجود عوارضش زیان بارش بر امت اسلام و نابودی قدرت خرید و تولید و افزایش فقر، باز اصرار به تداوم این مالیات ناحق دارند. بالاخره .. این مالیات، دیگر، سرمایه گذاری خارجی یا تحریم نیست که بگویند در تنگنا هستندف این مالیات دست دولت و مجلس است. دیگر بهانه ای برای اهمال در عدالت و احجاف بر مردم نیست.
ناشناس۱۰۲۶۱۱۱۸:۳۴:۴۷ ۱۳۹۶/۶/۲۳
پا فشاری بر بی ارزش نگه داشتن پول ملی بنفع کیست؟؟؟!!! --- این گونه تحلیلها زمینه سازی برای در حضیض نگه داشتن ارزش پول ملی و بی توجهی به رنجهای جان کاه و معنویت زدای مردم با چند برابر شدن قیمت دلار و صعود جنونی روز افزون گراانی و تورم افسار گسیخته در کشور است . این گونه تحلیلها خلاف به رهنمودهای همیشگی و اخیر رهبر انقلاب نسبت به ضرورت بازگرداندن ارزش پول ملی به قیمت واقعی و تلاش صادقانه و جدی برای زدودن رنجهای اکثریت مردم است. آیا کسی نیست که جویا شود چرا علی رغم امضای برجام و گشایشهای اقتصادی که با خود داشته و علی رغم ثروتهای کلان موجود در کشور چرا باید دلار در ایران در حدود چهار برابر قیمت واقعی خود بد تر از وضع اقتصادی فقیر ترین کشورهای جهان بماند و اکثریت مردم با این وضع فجیع ساختگی بد ترین رنجها را تحمل کنند؟؟؟!!! پا فشاری بر بی ارزش نگه داشتن پول ملی بنفع کیست و چه هدفی را دنبال می کند و کشور را به کجا می خواهد برساند؟؟؟!!!
ناشناس۱۰۲۹۲۶۱۴:۲۶:۱۱ ۱۳۹۶/۶/۲۴
كل اين فرمايشات جهت سرگرمي است والا همه ميدانيم كه مشكل اقتصاد ما رانت و فساد و رابطه و انحصار و عدم شفافيت است و تا ماداميكه اين روابط ناعادلانه بر قرار است هرگز به يك اقتصاد مردم محور و با ثبات نخواهيم رسيد
ناشناس۱۰۳۰۱۵۱۷:۳۶:۲۳ ۱۳۹۶/۶/۲۴
چون اگر رشد اقتصادی هم بوده باشه در حوزه خام فروشی به خصوص نفت و گاز بوده و پول حاصل آن خرج مردم ایران نمی شود و به جیب .. و افراد خاص ..می رود.فکر می کنید چرا .. دولت دائم بر طبل گران شدن ارز می کوبند و پول ملی را بی ارزش تر می کنند؟ چون گرانی دلار فقط به نفع خام فروشان است .کسانی که ثروت های ملی را خام می فروشند و پولش را برای ..به جیب می زنند.
عباس۱۰۳۰۷۱۱۹:۴۰:۵۲ ۱۳۹۶/۶/۲۴
ما بلاخره نفهمیدیم قبل از انقلاب دلار ۷ تومان بوده است یا این را الکی می گویند
بانک گردشگری

پربحث‌های امروز

 1. نامه سردار سلیمانی به رهبر انقلاب: به عنوان سرباز مکلف شده از جانب حضرتعالی پایان داعش را اعلام می‌کنم/ آمار خسارت‌ 500 میلیارد دلار است/ 6 هزار نفر به نام اسلام خود را منفجر کردند

 2. تصمیم گیری ۲۳ نماینده مجلس برای دریافت حقوق نجومی و مادام العمر خود و سایر مقامات

 3. پاداش خوب برای پلیس بد!

 4. محسن هاشمی: شادی لازمه جامعه انسانی ما است/ رتبه نامناسبی از لحاظ غم داریم

 5. دادگاه ترکیه وکیل فتح‌الله گولن را به 12 سال حبس محکوم کرد

 6. دقیقا کجایی؟

 7. کاهش دید در اهواز به 100 متر/ منشا گرد و غبار داخلی است

 8. کمیسیون انرژی اتحادیه اروپا: ایران به صورت کامل تعهدات خود را اجرا کرده است

 9. روحانی: کنده شدن بنیان داعش را به رهبر معظم انقلاب و نیروهای مسلح و بویژه سردار سلیمانی تبریک می گویم / دولت قدرتی جز نمایندگی مردم ندارد

 10. درخواست اتحادیه آفریقا برای توقف خرید و فروش برده در لیبی/ بورکینافاسو سفیرش در لیبی را فراخواند

 11. واکنش واعظی به اعلام پایان داعش در عراق و سوریه

 12. میزان مرگ و میر مردان مبتلا به دیابت بیشتر از زنان است

 13. نقشه ایمنی راه‌های کشور تهیه شد/ کاهش ۵ میلیون نفری مسافران ریلی

 14. دستگیری اوباش تهران در عملیات پلیس پایتخت

 15. کمالوندی: تا زمانی که طرفین به متن و روح برجام پایبند بمانند ایران پایبند می‌ماند

 16. شایع‌ترین علت ایجاد سینوزیت مزمن چیست؟

 17. گرد و خاک شدید در آسمان اهواز  

 18. کرمانشاه تا ۶ ماه آینده می‌لرزد

 19. بقایی باز هم به دادگاه نرفت

 20. واژگونی کامیون حامل مواد خوراکی در ورودی شهر اسلام آبادغرب بر اثر بارندگی و لغزندگی جاده  

 21. کدام گوشی‌های مسافری نیاز به رجیستری ندارند؟

 22. وخامت بحران آب در یمن به دنبال محاصره این کشور / ۲/۵ میلیون یمنی آب شرب سالم ندارند

 23. اعضای بازداشت شده دولت کاتالونیا کنترل مادرید بر این منطقه را پذیرفتند

 24. اقلیم کردستان: جامعه جهانی برای لغو تحریم‌های بغداد مداخله کند

 25. واکنش روحانی به قطع سخنانش توسط یک کشاورز  

پربحث‌های دیروز

 1. سقوط اخلاق در زلزله سیاست

 2. "تیراژ روزنامه‌ها" در کشور به وضعیت بحرانی رسیده است

 3. سیاه نمایی علیه یکی از خدمات نظام

 4. رهبر انقلاب در جمع مردم زلزله‌زده: من با یکایک دلهای داغدار شما همدردم/ انسانهای دلاور حادثه را مغلوب خود می کنند

 5. وزارت خزانه‌داری آمریکا نام ۲ فرد و ۴ شرکت مرتبط با ایران را در فهرست تحریم‌ها قرار داد

 6. حضور رهبر انقلاب در منطقه زلزله‌زده سرپل ذهاب+ فیلم و عکس  

 7. وعده دو ماه قبل سردار سلیمانی چه بود؟  

 8. بازسازی چهره زلیخا در موزه مصر!   

 9. واکنش کلوپ به احتمال هدایت بارسلونا

 10. دایی ۶ میلیارد و ۲۸۸ میلیون تومان پول جمع کرد

 11. تکذیب خبر اسلحه کشیدن یکی از فرمانداران در فضای مجازی

 12. شلوغی صف جایگاه‌های سوخت در ایلام

 13. مدارس مهران فردا دایر است

 14. رضایی: پرونده داعش برای همیشه بسته شد

 15. ولایتی: فرزندان حریری در دستان عربستان گروگان هستند

 16. حضور موگرینی در میان آوارگان روهینگیایی  

 17. درخواست آمریکا برای استقرار سلاح‌های اتمی در ژاپن

 18. کشف گورستان جمعی در داخل چاه‎های نفت عراق

 19. درگیری مرزبانان هرمزگان با قاچاقچیان خارجی

 20. نرخ بیکاری در ایران چقدر است؟

 21. نگرانی عمیق اروپا درباره شکست ائتلاف جامائیکا در آلمان

 22. عراقچی: اروپا برجام را قابل مذاکره مجدد نمی‌داند

 23. برخورد قاطع کاپیتان‌های پرسپولیس و باقری با بیرانوند در رختکن

 24. مسعود بارزانی: تصمیم دادگاه فدرال عراق یکجانبه است

 25. قربانیان وبا در یمن به ۲۲۰۸ نفر رسید

پربحث‌های هفته

 1. مسکن مهر و زلزله ۷.۳ ریشتری در کرمانشاه

 2. زلزله کرمانشاه و طرح مسکن مهر

 3. درخواست کشف معمار اقتصادی برای نجات کشور از بحران‌های مبتلابه

 4. دولت نتوانست فاینانسور بیابد/ایرباس هواپیماهای ایران را حراج کرد

 5. پاسخ نیکزاد به جهانگیری/ پرداختن به تسویه‌حساب سیاسی دور از جوانمردی است

 6. توضيحات وحید حقانیان پیرامون اظهاراتش در مورد معاون اول رئیس جمهور

 7. هدف یاران احمدی‌نژاد از زنبیل به دست گرفتن و تحصن در حرم حضرت عبدالعظیم

 8. افزایش تعداد مصدومان زلزله کرمانشاه به ۷۸۱۷ نفر/ ۱۸۰۰ میلیارد تومان؛ خسارات زلزله/ تایید حمله به ۲۰ کامیون امدادی به زلزله‌زدگان/ واکنش به گلایه های مردم/ به حساب‌های شخصی کمک نکنید

 9. توئیت جالب عبدلله‌رمضان‌زاده سخنگوی دولت اصلاحات خطاب به وزیر مسکن  

 10. مقام مسئول اداره راه و شهرسازی استان کرمانشاه: سقف هیچ مسکن مهری در زلزله فرو نریخت/ مسکن مهر فقط ۲ فوتی داشت

 11. سیف: کمبود ارز نداریم/امسال افزایش قیمت دلار نظم مناسب‌تری داشته است

 12. روشنگری مجری سمت خدا درباره یک کلیپ

 13. هیچ سازه‌ای توان مقاومت برابر زلزله اخیر را ندارد/ قدرت ۸ بمب اتم

 14. بازی سیاسی جدید یاران احمدی نژاد؛ بقایی بجای دادگاه به حرم عبدالعظیم حسنی رفت /بست نشینی بقایی، علی اکبر جوانفکر و حبیب الله جزء خراسانی در حرم

 15. روحانی در بدو ورود به کرمانشاه: دولت با همه توان خود برای یاری آسیب دیدگان وارد عمل شده/مردم باید خودشان خانه‌هایشان را بسازند/دولت وام می‌دهد

 16. اينجا كرمانشاه، روز ششم زلزله/ سلام ما را به وزیر مسکن برسانید!

 17. بدرقه بقایی و جوانفکر توسط احمدی نژاد پیش از بست نشینی  

 18. سقوط اخلاق در زلزله سیاست

 19. آمار جدید قربانیان زلزله کرمانشاه؛ 432 کشته و 7817 مصدوم/ 100 نفر بدون مجوز دفن شدند

 20. رقصنده با زلزله

 21. گفت وگو با سرتیپی که مغز زن50ساله را در بیمارستان صحرایی عمل کرد

 22. نامه سردار سلیمانی به رهبر انقلاب: به عنوان سرباز مکلف شده از جانب حضرتعالی پایان داعش را اعلام می‌کنم/ آمار خسارت‌ 500 میلیارد دلار است/ 6 هزار نفر به نام اسلام خود را منفجر کردند

 23. بدون مشخصات زلزله،تخریب مسکن مهر را قضاوت نکنید

 24. مدیران امروز مدیران عرصه ی عرض تسلیت

 25. قیمت‌ احتمالی انواع نان از اول آذر (+جدول)

پربحث‌های دیروز

 1. نرخ بیکاری در ایران چقدر است؟

 2. دومین معاون شریعتمداری تغییر کرد/ خسروتاج ابقا شد

 3. تمهیدات جدید مجلس برای جلوگیری از قاچاق کالا + جزئیات

 4. گزارش "تراریخته" و "معوقات بانکی" به مجلس رسید

 5. افزایش سقف تسهیلات اوراق خرید مسکن

 6. تعیین تکلیف ۹۸ درصد سپرده گذاران فرشتگان

 7. قیمت امروز خودروها در بازار

 8. عمر مفید ساختمان‌ها و تأثیر مهندسی جوش

 9. حباب ۲۱۵ هزار تومانی قیمت سکه در بازار

 10. اصلاحات دفترچه آزمون استخدامی اعلام شد

 11. 93 هزار میلیارد تومان بدهی معوقات بانکی/ ورود کمیسیون اصل 90 مجلس و تهیه گزارش برای قرائت در صحن

 12. اشتباه راهبردی وزارت نفت / FLNG تحریم‌پذیرترین روش در فروش گاز کشور است

 13. بازارهای نفتی در انتظار نشست اوپک/ قیمت نفت کاهش یافت

 14. مسکن اجتماعی هنوز پا در هواست!

 15. مشوق های مالیاتی برای کمک فعالان اقتصادی به زلزله زدگان

 16. توضیحات آخوندی درباره اجرایی نشدن پروژه «مسکن اجتماعی»

 17. نگه‌داری از رنگ خودرو در فصل سرما و بارندگی

 18. توضیحات لاریجانی درباره اقدامات مجلس برای بهبود معیشت کارگران

 19. نماینده مجلس: «آخوندی» فقط قول می‌دهد اما عملی در کار نیست

 20. نماینده مشهد: آقای رئیس جمهور سریعاً سهام‌داران شرکت پدیده را از بلاتکلیفی دربیاورید

 21. 157نماینده مجلس خواستار پرداخت بدهی دولت به سازمان تأمین اجتماعی شدند+متن نامه

 22. ترجیح "نمایش موفقیت" بر "موفقیت"

 23. مدیریت ناکارای هدفمندی یارانه‌ها

 24. پیامد افزایش نرخ دلار/ دامن زدن به رکود

 25. تصویربرداری ۱۰۰ روزه از اقتصاد

پربحث‌های هفته

 1. درخواست کشف معمار اقتصادی برای نجات کشور از بحران‌های مبتلابه

 2. دولت نتوانست فاینانسور بیابد/ایرباس هواپیماهای ایران را حراج کرد

 3. سیف: کمبود ارز نداریم/امسال افزایش قیمت دلار نظم مناسب‌تری داشته است

 4. هیچ سازه‌ای توان مقاومت برابر زلزله اخیر را ندارد/ قدرت ۸ بمب اتم

 5. بدون مشخصات زلزله،تخریب مسکن مهر را قضاوت نکنید

 6. قیمت‌ احتمالی انواع نان از اول آذر (+جدول)

 7. دلار رکورد ۹۶ را شکست

 8. تصمیم گیری ۲۳ نماینده مجلس برای دریافت حقوق نجومی و مادام العمر خود و سایر مقامات

 9. آمار عجیب یارانه‌بگیران

 10. زلزله کرمانشاه و سال اقتصاد مقاومتی

 11. دولتمردان فکر می‌کنند، مشکلی وجود ندارد/ الفاظ و آمارهای قشنگی در بودجه نوشته می شود/ دستاورد دولت در کاهش تورم درخطر است

 12. وقتی تأمین مالی بین‌المللی را موضوعی لوکس می‌دانند/ ورود شرکت‌های ایرانی به بازارهای سرمایه بین‌المللی

 13. فشار آمریکا به مشتریان نفت ایران/ کره خرید نفت از ایران را کاهش داد

 14. تذکر سازمان اداری و استخدامی کشور به وزارت نفت + عکس

 15. ایران‌خودرو ۱۲ محصولش را گران کرد

 16. کرباسیان باید بگوید قاچاق رسمی وجود ندارد یعنی چی؟

 17. افت ۷۲ درصدی درآمدهای دولت از واردات خودرو

 18. دلار در چرخه مبادلات خارجی‌ ما عملاً نقش خاصی ندارد/پیمان‌های پولی می‌توانند آثار تحریم را کاهش دهد

 19. دقیقا کجایی؟

 20. نقشه ایمنی راه‌های کشور تهیه شد/ کاهش ۵ میلیون نفری مسافران ریلی

 21. ضعف نظارت بر بانکها/ بانک مرکزی قدرت کافی ندارد

 22. جلسه ماهانه دیده بان شفافیت و عدالت عصر امروز برگزار می شود

 23. آخرین وضعیت سوخت‌رسانی به مناطق زلزله‌زده

 24. وزارت کشاورزی: کسانی که بی‌کیفیتی گندم را مطرح می‌کنند دنبال واردات هستند

 25. مصادیق جدید قاچاق ارز تعیین شد

آخرین عناوین