کلینیک ایران نوین

رئیس مرکز تجارت جهانی ایران در گفتگو با الف: ارز به این زودی ها تک نرخی نخواهد شد/ دلار از 4 هزار تومان عبور می کند

گروه اقتصادی الف،   3960622075 ۲۲ نظر، ۰ در صف انتشار و ۸ تکراری یا غیرقابل انتشار
ارز به این زودی ها تک نرخی نخواهد شد/ دلار از 4 هزار تومان عبور می کند

رئیس مرکز تجارت جهانی ایران با بیان اینکه ارز به این زودی ها ارز تک نرخی نخواهد شد و شاهد افزایش قیمت دلار خواهیم بود، گفت: دولت تدبیر و امید از همان سیاست‌های دوران احمدی‌نژادی استفاده می‌کند.

به گزارش الف؛ هم‌زمان با توقف فروش ارز مسافرتی در شبکه بانکی، غلامعلی کامیاب، معاون بین‌الملل بانک مرکزی زمان اجرای برنامه یکسان‌سازی نرخ ارز را اواخر امسال اعلام کرد و گفت: توقف فروش ارز مسافرتی در جهت اجرای یکسان‌سازی ارزی است.

به گفته معاون امور بين‌الملل بانك مركزي، گرچه هنوز زماني براي اجراي برنامه تک‌نرخی کردن ارز توسط بانك مركزي به‌صورت مشخص تعيين نشده است اما فعلاً برنامه‌ريزي‌ها، اجراي آن را براي پايان سال جاری پيش‌بيني كرده است.

به گفته بسیاری از کارشناسان اكنون شرايط نسبتاً مناسبي براي تک‌نرخی شدن ارز وجود دارد، مشروط بر اينكه دولت بتواند با استفاده از اعتبارات و تسهيلاتي كه از بانك‌هاي خارجي مي‌گيرد، از افزايش جهشي نرخ ارز جلوگيري كرده تا منجر به افزايش تورم نشود.

يكي از قديمي‌ترين برنامه‌هايي كه دولت یازدهم وعده آن را داد تک‌نرخی كردن ارز بود که هیچ‌گاه در این دولت محقق نشد؛ البته سیف رئیس‌کل بانک مرکزی در همان زمان گفته بود كه با توافق برجام و نتيجه دادن مذاكرات با كشورهاي ١+٥ شرايط يكسان‌سازي ارز مهيا مي‌شود ولي باگذشت بيش از دو سال از برجام، همچنان قول تا پايان سال داده مي‌شود.

بر اساس اعلام بانك مركزي فروش ارز مسافرتي از روز بيستم شهریورماه متوقف و مسافران مي‌توانند ارز را با نرخ بازار آزاد تهيه كنند.

محمدرضا سبزعلیپور رئیس مرکز تجارت جهانی ایران در گفتگو با خبرنگار الف؛ در خصوص تک‌نرخی کردن ارز (دلار)، گفت: به نظر من تک‌نرخی شدن ارز به این زودی اتفاق نمی‌افتد؛ یعنی حداقل تا سال 1400 بعید می‌دانم که نرخ ارز تک‌نرخی شود.

وی افزود: برای تک‌نرخی شدن ارز باید فاکتورهایی وجود داشته باشد که متأسفانه اکنون از آن بی‌بهره‌ایم. یکی از این شرایط این است که کشور ذخایر ارزی‌اش پر باشد و درآمدهای ارزی بالا باشد و دائماً ارز به سمت مملکت سرازیر شود که متأسفانه این وضعیت را نداریم.

سبزعلیپور با بیان اینکه هنوز تحریم‌ها سایه‌اش بالای سر ایران است، بیان کرد: ما فروش نفت یا درامدهای ارزی‌مان خیلی بالا نیست؛ اینکه فروش نفت ما یک‌میلیون بشکه بوده و بعد از برجام به 3 میلیون بشکه رسیده، این خیلی پول به کشور نمی‌آورد؛ با توجه به اینکه خیلی موانع برداشته نشده و پول نفت کامل به ایران برنمی‌گردد.

به گفته وی؛ بخشی از پول نفت هنوز از محاسبه نفت در برابر غذا که قبلاً بود، بازهم در بانک‌های خارج بلوکه می‌شود؛ با توجه به این قضیه بازهم دلاری نداریم که بتوان به‌اندازه کافی اگر نرخ آن تک‌نرخی شد و مشتریان در داخل دلار خواستند؛ بتوان پرداخت کرد، زیرا تک‌نرخی باید جوابگوی همه باشد.

رئیس مرکز تجارت جهانی ایران اضافه کرد: با توجه به کمبود ارز بعید می‌دانم که دولت بتواند پاسخگوی نیاز خریداران ارز پس از یکسان‌سازی قیمت باشد، بنابراین اولین فاکتور را برای انجام تک‌نرخی شدن ارز نداریم.

سبزعلیپور ادامه داد: دولت علاقه دارد ارز تک‌نرخی شود، اما بعید می‌دانم با توجه به اینکه قول دادند و محقق نشده، امسال هم محقق شود. دولت درامدهایش محقق نمی‌شود و درامد کافی ندارد؛ چگونه می‌تواند در این شرایط از تک‌نرخی ارز سخن بگوید.

وی با اشاره به افزایش قیمت دلار در چند روز گذشته، عنوان کرد: افزایش نرخ ارز به این معنی است که پشتوانه خوبی ندارد. یک سال پیش که آقای رئیس‌کل بانک مرکزی دستور داد به بانک‌ها که می‌توانند ارز با نرخ آزاد خریدوفروش کنند همان زمان ارز مبادلاتی خیلی پایین‌تر از نرخ امروز بود، اما متأسفانه نه‌تنها بانک‌ها، الآن آن‌چنان خریدوفروش از آن سال‌ها به امروز نداشته‌اند، بلکه نرخ ارز از 3600 تومان به نزدیک حدود 4000 تومان رسیده است.

رئیس مرکز تجارت جهانی ایران با بیان این دولت نرخ ارز مبادلاتی را زیرپوستی افزایش داد، بیان کرد: و امروز نرخ ارز مبادله‌ای در حدود 3200-3300 تومان رسیده و روزبه‌روز بالا می‌رود.

سبزعلیپور ادامه داد: در این سال‌های آینده ارز تک‌نرخی نخواهد شد، بلکه این صحبت‌ها آرزوی دولتمردان است که در قالب قول و قرار مطرح می‌کنند؛ اما با توجه به نبود فاکتورهای لازم به این زودی محقق نخواهد شد و حداقل می‌توانم بگویم در دولت دوازدهم محقق نخواهد شد.

وی در خصوص حذف ارز مبادله‌ای به مسافران تصریح کرد: این نشات گرفته از همان کمبود ارزی است که دولت دارد، از طرفی کسری بودجه وجود دارد که تمام این‌ها نشان‌دهنده این است که دولت می‌گوید ارز مبادلاتی ندارد.

رئیس مرکز تجارت جهانی ایران فزود: اکنون دولت تدبیر و امید با توجه به کسری بودجه کم‌کم از همان سیاست‌های دوران احمدی‌نژادی استفاده می‌کند؛ یعنی افزایش نرخ ارز؛ کسری بودجه با فروش یک‌بخشی از ارزها باقیمت بالاتری، می‌تواند تفاوت ریالی بیشتری را برای دولت داشته باشد، بتوان بخشی از درآمدها را از این طریق جبران کنند.

به گفته روی؛ به یک سری ابزارها و قوانین و مدیریت صحیح نیاز داریم نه آزمون‌وخطا. متأسفانه دولت امروز به روزمرگی افتاده که امروز را بگذراند و فردا خدا کریم است؛ مانند خانواده‌ای که پول ندارد و وضعیتشان خراب است و می‌گوید خدایا امروز سفره ما پر باشد فردا خدا بزرگ است.

رئیس مرکز تجارت جهانی ایران تصریح کرد: کدام کشور در دنیا این‌گونه اداره می‌شود، آن‌هم کشوری مانند ایران که روی یک نعمت و پول خوابیده است، روی ثروت نفت و طلا و اورانیوم؛ که این وضعیت معقول نیست و با هیچ عقل سلیمی سازگار نیست.

وی در مورد اینکه آینده نرخ ارز در چند ماه آینده گفت: با همین سیاست و وضعیت، روزبه‌روز شاهد افزایش نرخ ارز و کاهش ارزش پول ملی خواهیم بود؛ تصور بر این است که دیری نخواهد کشید دلار نرخ چهار هزار تومان را هم می‌شکند.

سبزعلیپور ادامه داد: باید هرچه زودتر با تدابیری جلوی کاهش ارزش پول ملی گرفته شود؛ در غیر این صورت متأسفانه نرخ رشد تورم بالا خواهد رفت و با این توجه به کاهش سود سپرده‌ها، بخشی از پول‌های مردم به سمت بازارهای سفته‌بازی و خریدوفروش ارز خواهد رفت و به افزایش قیمت دامن می‌زند.

رئیس مرکز تجارت جهانی ایران گفت: آمارها نشان می‌دهند تورم تک‌رقمی شده، درحالی‌که این‌ها رؤیاپردازی است در عام واقعیت تورم چندان کم نشده، اگر جاهایی نرخ آن کاهش‌یافته با توسل به کم‌فروشی بوده است. امروز برخی از میزان برخی محصولات کاسته شده و نشان می‌دهد که تورم را با کم فروشی کنترل کردند.

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

۲۷ خرداد ۱۳۹۷زور تورم به قدرت خرید مردم می‌چربد/ چه زمانی توانایی خرید مردم بالا می‌رود؟
۲۳ خرداد ۱۳۹۷کدام کشورها بیشترین ذخایر ارزی را دارند  
۸ خرداد ۱۳۹۷ درگیری آمریکا با نیمی از جهان برای حفظ هژمونی دلار/ تشکیل سبد ارزی یورو، یوآن و روبل برای مبادلات مالی با جهان 
۴ خرداد ۱۳۹۷فهرست کالاهای صادراتی مشمول دستورالعمل جدید ارزی به زودی اعلام می‌شود
۷ اردی‌بهشت ۱۳۹۷چاره اندیشی برای نظام ارزی کشور جایگزین کردن یورو با دلار مشکلات ارزی کشور را حل می‌کند؟
۷ اردی‌بهشت ۱۳۹۷گردشگر خارجی در ایران دلارهایش را کجا به ریال تبدیل کند؟
۶ اردی‌بهشت ۱۳۹۷راهکارهای مکمل برای موفقیت سیاست جدید ارزی
۴ اردی‌بهشت ۱۳۹۷درخواست وزیر اقتصاد از بخش خصوصی
۴ اردی‌بهشت ۱۳۹۷ خروج ۳۰ میلیارد دلار ارز  
۳ اردی‌بهشت ۱۳۹۷دلار فقط تا ۲ سال دیگر ارز مبنای گزارشگری خواهد بود +سند
۳۰ فروردین ۱۳۹۷خداحافظی با اسکناس آمریکایی در ایران
۲۹ فروردین ۱۳۹۷یورو جایگزین دلار در ایران شد/ بانک مرکزی موظف شد نرخ برابری ریال در مقابل یورو را به صورت مستمر اعلام و مدیریت کند

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۰۱۸۷۴۱۱:۱۰:۵۸ ۱۳۹۶/۶/۲۲
تک نرخی کجا بود بابا! سیف 4 ساله که سالی 4 بار میگه بزودی ارز را تک نرخی می کنم و هنوز هم درجا میزنه. منفعت دولت در گران بودن ارز است.
ناشناس۱۰۱۹۳۴۱۲:۵۱:۱۴ ۱۳۹۶/۶/۲۲
گفتن تک نرخی میکنن نگفتن در مثلا قیمت3500 . معمولا وقتی زمان اجرا رو تعیین نمیکنن قصد بالا بردن ناگهانی قیمت رو دارن...تازه تک نرخی شد و قیمت بالا هم رفت،باز تضمینی نیست که در واقعیت و بازار تقاضا برای قیمت بالاتر نباشه ...که کلا باز معامله دو سر برد برای دولت هست...چون در این صورت کارشناسان میگویند طرح شکست خورده و دولت قبول نمیکنه و باز دلار رو بالاتر میفروشه.
ناشناس۱۰۱۸۷۸۱۱:۲۲:۱۸ ۱۳۹۶/۶/۲۲
اب که از سر گذشت چه یک وجب چه صد وجب این درسترین واژه است برای اقتصاد ما و قول میدهم با این وضع فقر چنان فراگیر شود که حتی به نان خشک هم مردم راضی شوند
ناشناس۱۰۱۹۳۷۱۳:۰۳:۱۱ ۱۳۹۶/۶/۲۲
خوب شما چرا جو گرون شدن میدی ؟؟؟
اقتصاد دان۱۰۱۹۸۸۱۴:۴۷:۱۴ ۱۳۹۶/۶/۲۲
امیدوارم یکبار برای همیشه دولت محترم نرخ ارز رو واقعی کنه ویعنی بالای 5000 تومان و اینقدر به ارز سوبسید نده
ناشناس۱۰۲۰۲۱۱۵:۴۲:۰۷ ۱۳۹۶/۶/۲۲
اولا قیمت واقعی ارز حدود 1000 تومان هست بالا نگه داشتن مصنوعی دلار و گران کردن آن هیچ توجیه ای جز به فلاکت نشاندن بیشتر اقتصاد ایران ندارد 1-صادرات نفت به قبل از تحریم ها برگشته 2-حدود 150 میلیارد دلار از پولهای بلوکه شده ایران در حال آزاد شدن هست 3-با اینکه بانکهای مهم خارجی شعبه در ایران نمی زنند اما سوئیفت برقرار شده اما دلار بحای کاهش هر روز در حال افزایش هست! در واقع تحریم ها نه از سوی خارجی ها بلکه از سوی مسولان بر علیه مردم ادامه دارد !
اقتصاد دان۱۰۲۱۹۴۰۰:۱۵:۰۹ ۱۳۹۶/۶/۲۳
قیمت 1000 تومان رو از کجا اوردید؟چه اصراری دارید در موضوعی که تخصص ندارید اظهار نظر کوچه بازاری کنید برادر
ناشناس۱۰۲۶۵۲۲۰:۴۸:۲۰ ۱۳۹۶/۶/۲۳
برادر بد نیست تا به مواردی نظری بی افکنی تا خیلی راحت به قیمت دلار 1000 تومان برسی از همه مهم تر آن تولید ناخالص ملی ایران به رده بندی آن در جهان هست که گفته می شود 21 امین کشور هست حال حتی 31 امین کشور در نظر بگیریم خیلی راحت ارزش پول ملی ایران خیلی راحت با برابری گرفتن آن نسبت به کشورهای دیگر حداکثر برای یک دلار 1000 تومان هست بدون در نظر گرفتن توسعه انسانی یا منابع نفت و گاز ایران حتی با نقدیندگی بیش از مقداری که الان هست پس دوست عزیز بهتر هست شما کمی اقتصاد فرا. بگیرید اقتصاد کشور ما برای همین به این روز اسفبار افتاده چون اقتصاددانان کوچه بازاری اقتصاد کشور را دست گرفته اند
ناشناس۱۰۲۶۸۱۲۲:۲۷:۱۳ ۱۳۹۶/۶/۲۳
دوستمان سه دلیل قانع کننده گفته اما جنابعالی. بدون هیچ دلیلی ایشان را کوچه بازاری عنوان کردید! بد نیست کمی اقتصاد یاد بگیرید!
ناشناس۱۰۲۲۴۸۰۷:۰۲:۲۷ ۱۳۹۶/۶/۲۳
قیمت واقعی ارز رو چطور محاسبه کردی شد 1000 داداش
ناشناس۱۰۲۰۵۵۱۷:۰۴:۴۵ ۱۳۹۶/۶/۲۲
معلومه هر جی داشتی و نداشتی دادی دلار خریدی تا به قیمت بدبخت تر شدن هموطنات و بی ارزش تر شدن پول ملی،دلی از عزا در بیار،هر چند .. هر کس چنین فکری کنه ون تو هر چقدر با دلار سود کنی بقیه چیزایی که باید بخری اینقدر گرون می شه که صد برابر اون سود رو از جیبت در میارن.
سید محمد رضا قافله باشی۱۰۲۰۲۸۱۵:۵۳:۳۲ ۱۳۹۶/۶/۲۲
با سلام قیمت چند چیز در کشور شدیدا سیاسی و رانتی است ؟ - نان وتنرژی و ارز الف - درقیمت نان ؟ ما شاهد کم فروشی یا بدفروشی هستیم یعنی نانوایی ها با تعدیل وزن نان وکیفیت پخت ان تا حد ممکن بخشی از کسری قیمت نان را جبران می کنند .نانوایی ها با کاهش وزن نان قیمت را منعادل می کنند ؟ ب -قیمت انرژی مخصوصا بنزیندر حال حاضر ما شاهد سوء استفاده در این بخش ها هستیم ؟ ن مراکز پخش فراروده های سوختی مخصوصا بنزین با عرضه خارج از شبکه و کم فروشی در عرضه قیمت ان را متعادل می کنند ؟ بخش عمده ورودی باک خودرو ها هوای فشرده است و پس از یک ساعت عملا میزان سوخت واقعی شما عیان میشود . سوم مسئله قیمت ارز است ؟ که به این راحتی ها نمی شود کلاف سردرگم ان را پیدا کرد حتی اگر حضرت انیشتین و ابن سینا و خیام و ... هم بیایند حریف این بروکرات های دولتی در لایه های متنوع ومتعدد رانتی نمی شوند ؟ چرا ارز باید قیمتش دستوری ثابت بماند ؟ 1 -الیگارشی واردات هیچ وقت نمی تواند باقیمت دلار بالا در بازار داخلی کشور جولان دهد ؟ 2- الیگارشی تبادل سرمایه با خارج از کشور نمی تواند با قیمت ارز بالا از کشور سرمایه خارج کند ؟ 3 - الیگارشی توریسم خاکستری ؟ هرسال بین 7 تا 10 میلیون ایرانی به خارج سفر می کنند و اگر قیمت ارز بالا باشد عملا بخش عمدهای از این خدمات هم مختل می شود و در مقابل تبعات خودش را خواهد داشت . 4_مراکزی که مصرف کننده دلار ارزان و کوپنی هستند نمی توانند با ارز واقعی در میدان اقتصاد و رقابت های سایسی و .... جولان دهند . 5- سایر وضعیت ها که از حوصله جمع خارج است .
ناشناس۱۰۲۶۸۵۲۲:۴۰:۵۵ ۱۳۹۶/۶/۲۳
قیمت ارز دستوری چند برابر ارزش واقعی آن بالا نگه داشته شده متاسفانه مسولان چند دهه هست بجای رونق اقتصادی کارشان شده بالا بردن غیر واقعی ارز و طلا و دلالی ارز و طلا !
ناشناس۱۰۲۰۴۴۱۶:۴۵:۳۴ ۱۳۹۶/۶/۲۲
در كجا دنيا قيمت ارز تثبيت شد ثابت شدن ارز نياز به در أمدها ارزى كلان دارد امارات عربستان كويت بلى ولى خود اورپا و چين و ژاپن نتوانستد تثبيت كند ارز خودشون
ناشناس۱۰۲۰۶۸۱۷:۲۶:۰۳ ۱۳۹۶/۶/۲۲
تثبیت !! عمو جون میخوان یکسان سازی کنند منظور ارز ازاد و دولتی
ناشناس۱۰۲۱۱۲۱۹:۴۵:۲۳ ۱۳۹۶/۶/۲۲
دلار باید بیاد پایین کسی بالا رفتنش رو تحمل نمیکنه
ناشناس۱۰۲۲۰۳۰۰:۵۰:۴۶ ۱۳۹۶/۶/۲۳
متاسفم.همه چیز از دست دادیم
ناشناس۱۰۲۲۳۷۰۵:۳۳:۳۵ ۱۳۹۶/۶/۲۳
این مالیات ارزش افزوده، ییک از بدترین رهاوردهای اقتصاد نئولیبرال است. متاسفانه دولتی های مستقر وقت، علی رغم ظاهر انتقاد و مخالفت با نئولیرالیسم غربی، یکی از بدترین ابزارهای استثمار امپرالیزم جهان غربی را بر توده مردم مسلمان و اغلب فقیر از غرب تحمیل کردند. مالیات بر ارزش افزوده با کمی بررسی متجه میشویم با بدیهیات عقلی و حتی اسلامی در تضاد است. مثلا ما زکات و خمس در اسلام داریم، ولی این زکات و خمس بر مال بدست آمده است و به زبان ساده بر درآمد مازاد نیاز است. هیچ جای اسلام نیامده مثلا فلان تابع حکومت اسلامی، بر مصرف گندم یا گوشت .. مالیات (زکات یا خمس) به دهد! عجبا چنین مالیات ناحقی (و از جمله مالیات بر ارث که حتی بدون نظرداشت وضعیت وارث که آیا فقیر است و آیا کف این مالیات با زندگی نیازمند مطابقت دارد؟ یعنی طرف 50 ملیون تومان ارث بهش رسیده مشمول مالیات سنگین چند ده درصدی میوشد! در حالی نگاه نمیکنند این وارث نیازمند یا بیمار و یا بیکار و یا مجرد نیازمند ازدواج مستحقی است!) بر امت اسلامی روا داشتند و و با وجود عوارضش زیان بارش بر امت اسلام و نابودی قدرت خرید و تولید و افزایش فقر، باز اصرار به تداوم این مالیات ناحق دارند. بالاخره .. این مالیات، دیگر، سرمایه گذاری خارجی یا تحریم نیست که بگویند در تنگنا هستندف این مالیات دست دولت و مجلس است. دیگر بهانه ای برای اهمال در عدالت و احجاف بر مردم نیست.
ناشناس۱۰۲۶۱۱۱۸:۳۴:۴۷ ۱۳۹۶/۶/۲۳
پا فشاری بر بی ارزش نگه داشتن پول ملی بنفع کیست؟؟؟!!! --- این گونه تحلیلها زمینه سازی برای در حضیض نگه داشتن ارزش پول ملی و بی توجهی به رنجهای جان کاه و معنویت زدای مردم با چند برابر شدن قیمت دلار و صعود جنونی روز افزون گراانی و تورم افسار گسیخته در کشور است . این گونه تحلیلها خلاف به رهنمودهای همیشگی و اخیر رهبر انقلاب نسبت به ضرورت بازگرداندن ارزش پول ملی به قیمت واقعی و تلاش صادقانه و جدی برای زدودن رنجهای اکثریت مردم است. آیا کسی نیست که جویا شود چرا علی رغم امضای برجام و گشایشهای اقتصادی که با خود داشته و علی رغم ثروتهای کلان موجود در کشور چرا باید دلار در ایران در حدود چهار برابر قیمت واقعی خود بد تر از وضع اقتصادی فقیر ترین کشورهای جهان بماند و اکثریت مردم با این وضع فجیع ساختگی بد ترین رنجها را تحمل کنند؟؟؟!!! پا فشاری بر بی ارزش نگه داشتن پول ملی بنفع کیست و چه هدفی را دنبال می کند و کشور را به کجا می خواهد برساند؟؟؟!!!
ناشناس۱۰۲۹۲۶۱۴:۲۶:۱۱ ۱۳۹۶/۶/۲۴
كل اين فرمايشات جهت سرگرمي است والا همه ميدانيم كه مشكل اقتصاد ما رانت و فساد و رابطه و انحصار و عدم شفافيت است و تا ماداميكه اين روابط ناعادلانه بر قرار است هرگز به يك اقتصاد مردم محور و با ثبات نخواهيم رسيد
ناشناس۱۰۳۰۱۵۱۷:۳۶:۲۳ ۱۳۹۶/۶/۲۴
چون اگر رشد اقتصادی هم بوده باشه در حوزه خام فروشی به خصوص نفت و گاز بوده و پول حاصل آن خرج مردم ایران نمی شود و به جیب .. و افراد خاص ..می رود.فکر می کنید چرا .. دولت دائم بر طبل گران شدن ارز می کوبند و پول ملی را بی ارزش تر می کنند؟ چون گرانی دلار فقط به نفع خام فروشان است .کسانی که ثروت های ملی را خام می فروشند و پولش را برای ..به جیب می زنند.
عباس۱۰۳۰۷۱۱۹:۴۰:۵۲ ۱۳۹۶/۶/۲۴
ما بلاخره نفهمیدیم قبل از انقلاب دلار ۷ تومان بوده است یا این را الکی می گویند
طاقچهپارس نماد داده

پربحث‌های اخیر

 1. تصمیم گیری در خصوص بازار خودرو، مسکن، ارز و سکه در جلسه ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی /۵۰ نفر، ۵ درصد سکه‌های ثبت‌نامی را خریده‌اند/ هک سایت وزارت صنعت و فروش ۴ هزار خودروی وارداتی قاچاق

 2. پیشنهاد فوتبالی حسین شریعتمداری/ واکنش ها به مداحی میثم مطیعی/ گل به خودی نمایندگان مجلس/ انتقاد تند روزنامه اصلاح طلب از روحانی/ جنجال پیامک‌ ها و اظهارنظر آیت الله علم الهدی و مطهری

 3. نشست خبری اعلام جرم دیده‌بان شفافیت و عدالت علیه مسئولان فعلی و سابق بانک مرکزی

 4. اسرائیل چگونه نابود می‌شود؟

 5. اعتماد مردم به کمیته امداد امام / افزایش ۳۰ درصدی زکات فطره/ جذب ۸۰ هزار حامی «ایتام» و «محسنین»

 6. دستگیری سارق بیهوش‌کن +عکس

 7. پاداش پیروزی تیم ملی مقابل مراکش توسط سلطانی فر نقدا پرداخت شد /شام مشترک وزیر با کی‌روش و ملی‌پوشان

 8. هافبک پرتغال: برد برابر مراکش حق ایران نبود!

 9. پس از غیبت کم‌سابقه، بار دیگر ناو جنگی آمریکا در خلیج فارس حضور یافت

 10. نماز خواندن هواداران ایرانی در روسیه  

 11. دستور وزیر کشور به استاندار سیستان و بلوچستان درباره حادثه ایرانشهر

 12. قدردانی جامعه کشتی از پاسخ رهبر انقلاب

 13. کاهش ۱۲۳ هزار تومانی سکه در بازار + قیمت ارز

 14. صعود فغانی به صدر جدول رده‌بندی داوران جام بیست‌ویکم+ عکس

 15. سیل و رانش زمین در روستای کاکرود لات رودسر - گیلان  

 16. آزمون: مقابل اسپانیا بازی خوبی ارائه خواهیم داد/ می‌خواهیم دل مردم شاد شود

 17. برنامه روز پنجم جام جهانی/ مصاف نسبتا آسان در انتظار انگلیس و بلژیک

 18. زیر و بم ایجاد وزارتخانه آب

 19. دیدار برزیل و سوئیس به روایت تصویر

 20. دیدار برزیل و سوئیس به روایت تصویر

 21. سپاه3 تُن آتش سپاه بر سر تروریست‌ها/ موشک‌باران داعش زیر دید آمریکایی‌ها +عکس و فیلم

 22. نباید پذیرفت آمریکا مانند ژاندارم جهان عمل کند/اروپا از منافعش دفاع کند

 23. اعتراف محمد ثلاث به قتل سه نفر  

 24. نایب رئیس اتاق اصناف ایران:مالیات‌ها افزایش پیدا کرده است/ بسیاری از واحدها تعداد کارگران خود کم کرده‌اند

 25. توقف ۱۵ روزه سامانه سهام عدالت در تیر ماه/ سود مجامع امسال تا این لحظه ۷۱۰ میلیارد تومان

پربحث‌های دیروز

 1. وقتی عادل فردوسی پور احساساتی میشود !

 2. تصمیم گیری در خصوص بازار خودرو، مسکن، ارز و سکه در جلسه ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی /۵۰ نفر، ۵ درصد سکه‌های ثبت‌نامی را خریده‌اند/ هک سایت وزارت صنعت و فروش ۴ هزار خودروی وارداتی قاچاق

 3. چگونه کُره فقیر ۵۰ ساله کشور "برند"ها شد؟/ ۱۸ امتیاز ویژه به تولید

 4. زور تورم به قدرت خرید مردم می‌چربد/ چه زمانی توانایی خرید مردم بالا می‌رود؟

 5. انتقاد مطهری از آیت‌الله علم‌الهدی

 6. ضرورت تشکیل اتاق فرماندهی برای اقتصاد

 7. پیکر خون‌آلود مامور وزارت اطلاعات (۱۶+)  

 8. نبرد در حدیده/ چرا این شهر یمنی اینقدر مهم است ؟

 9. افزایش قیمت مسکن متوقف شد

 10. دبیرکل بانک مرکزی: خریداران سکه نگران نباشند/ احتمال برگزاری حراج مجدد سکه

 11. واکنش ابتکار به انتقادهای اصلاح‌طلبان از دولت

 12. پیشنهاد فوتبالی حسین شریعتمداری/ واکنش ها به مداحی میثم مطیعی/ گل به خودی نمایندگان مجلس/ انتقاد تند روزنامه اصلاح طلب از روحانی/ جنجال پیامک‌ ها و اظهارنظر آیت الله علم الهدی و مطهری

 13. نسل نو اصلاحات علیه نسل کهنه

 14. مسئول گرانی خودرو کیست؟

 15. از محاصره مدافعان حرم توسط تکفیری‌ها تا قیچی کردن جبهه‌النصره و شکست آنها

 16. نشست خبری اعلام جرم دیده‌بان شفافیت و عدالت علیه مسئولان فعلی و سابق بانک مرکزی

 17. توصیه رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی به مردم

 18. اقتصاد نابسامان و خودزنی اصلاح‌طلبان

 19. رهایی از شر حشرات در تابستان + درمان جای نیش

 20. نتانیاهو: ایران باید به طور کامل از سوریه خارج شود

 21. امید ابراهیمی؛ سلحشور فوتبال ایران + عکس

 22. کی‌روش: بردمان را به فرگوسن تقدیم می‌کنیم

 23. محاکمه قاتل سریالی زنان گیلانی

 24. جنایت به ‌دنبال عشق ممنوع

 25. اسرائیل چگونه نابود می‌شود؟

پربحث‌های هفته

 1. سکه از ۲،۵۰۰،۰۰۰ تومان عبور کرد/ سکوت مسئولان در آشفته بازار سکه/ آقای سیف نظر شما چیست؟

 2. کیم جونگ اون و دونالد ترامپ دیدار کردند/ ترامپ: احساس فوق‌العاده‌ای دارم/ کیم: برای برگزاری این نشست موانع بسیاری وجود داشت+ فیلم و عکس

 3. توریست‌هایی که با پول بیت‌المال عازم روسیه میشوند + جدول اسامی

 4. روحانی: همه حاکمان آمریکا علیه ملت ما بوده اند و این یکی خبیث تر/ نقد را می پذیریم اما تخریب نه/ تلاطم بازار، دلیل اقتصادی ندارد

 5. از شعر امسال تا شعر پارسال/تریبون زبان مردم

 6. روحانی به گرانی‌ها واکنش نشان داد/ بررسی افزایش قیمت‌ها در هیات دولت

 7. کواکبیان: وضعیت معیشتی و اقتصادی مردم مناسب نیست/شب می‌خوابیم و صبح بلند می‌شویم و می‌بینیم قیمت‌ها تغییر کرده است/ خجالت می‌کشم بگویم از این دولت حمایت کردم

 8. تولید کجا بود؟ این روزها همه منتظرند ارز بگیرند تا کود حیوانی را هم وارد کنند

 9. جمعه عید سعید فطر است

 10. بیش از یک سوم جوانان بیکار ایرانی، درتلاش و حتی کسب مهارت برای پیدا کردن شغل نیستند

 11. ایران 1 - مراکش 0؛ پیروزی یوزها در دقیقه 93 و پایان 20 سال انتظار

 12. احمد توکلی: اعتماد مردمی به سیاستمداران به حداقل خود رسیده/ سبد کالای مردم کوچک‌تر شده است

 13. نوبخت: با قاطعیت اعلام می‌کنم که در شرایط سخت تحریمی هم کشور قابل اداره است

 14. آخوندی: نوسانات بازار مسکن سیاسی است

 15. درباره دادگاه صادر کننده حکم فیلتر تلگرام/ لطفا نیمه پر لیوان را هم ببینید

 16. ادامه بی‎خیالی دولت به بلبوشو در بازار

 17. نگرانی از گروه ترس و ساکتین برجام

 18. به بهانه "شبی که ایران نخوابید" / فوتبال را ببینید آقای رئیس جمهور + فیلم

 19. اروپا می خواهد برجام را ادامه دهد، اما بدون آمریکا نمی تواند/ ایران نباید منتظر بماند

 20. سکه ۲/۵ میلیون تومان شد

 21. سیف: گران شدن سکه روانی است

 22. ۱۷ راهکار میرسلیم برای حمایت از تولید ایرانی/ بهره بانکی بالا، نظام پیچیده مالیاتی و... عامل موفق نبودن تولید ملی

 23. قراردادهایی که تلف شدند / حق فسخ و خسارت داریم یا نه؟

 24. ترامپ: اون خلع سلاح هسته‌ای و موشکی را پذیرفت/ تحریم‌ها علیه کره شمالی ادامه خواهد یافت

 25. وقتی عادل فردوسی پور احساساتی میشود !

پربحث‌های دیروز

 1. تصمیم گیری در خصوص بازار خودرو، مسکن، ارز و سکه در جلسه ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی /۵۰ نفر، ۵ درصد سکه‌های ثبت‌نامی را خریده‌اند/ هک سایت وزارت صنعت و فروش ۴ هزار خودروی وارداتی قاچاق

 2. چگونه کُره فقیر ۵۰ ساله کشور "برند"ها شد؟/ ۱۸ امتیاز ویژه به تولید

 3. زور تورم به قدرت خرید مردم می‌چربد/ چه زمانی توانایی خرید مردم بالا می‌رود؟

 4. ضرورت تشکیل اتاق فرماندهی برای اقتصاد

 5. افزایش قیمت مسکن متوقف شد

 6. دبیرکل بانک مرکزی: خریداران سکه نگران نباشند/ احتمال برگزاری حراج مجدد سکه

 7. مسئول گرانی خودرو کیست؟

 8. نشست خبری اعلام جرم دیده‌بان شفافیت و عدالت علیه مسئولان فعلی و سابق بانک مرکزی

 9. توصیه رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی به مردم

 10. اقتصاد نابسامان و خودزنی اصلاح‌طلبان

 11. کاهش ۱۲۳ هزار تومانی سکه در بازار + قیمت ارز

 12. کاهش ۱۱ میلیارد دلاری تجارت ایران و ترکیه پس از تعرفه ترجیحی

 13. هیات دولت آیین‌نامه اجرایی نحوه پرداخت یارانه‌ها را تصویب کرد

 14. دستور صریح وزیر ارتباطات برای پیگیری پیام دروغ اینترنت رایگان

 15. واکنش توئیتی نوبخت به عدم افزایش حقوق برخی کارمندان

 16. نوسان صادرات نفت ایران در سال ۲۰۱۸ + نمودار

 17. همه دستگاه‌ها باید اطلاعات حقوق مدیران را اعلام کنند

 18. کاهش صادرات نفت ایران

 19. قیمت رسمی ارز ۳ نرخی می‌شود؟

 20. بورس رکورد ۵۰ ساله را شکست

 21. ایران گورستان خودروهای خارجی شده است/ خودرو یک میلیاردی به دلیل نداشتن قطعه بلا استفاده است

 22. آخرین قیمت خودروهای خارجی در بازار  

 23. قیمت آپارتمان در مناطق مختلف تهران  

 24. کمبود سه میلیون مسکن در کشور/ نیاز سالانه به ساخت 800 هزار واحد

 25. آخرین عناوین روزنامه‌های اقتصادی

پربحث‌های هفته

 1. سکه از ۲،۵۰۰،۰۰۰ تومان عبور کرد/ سکوت مسئولان در آشفته بازار سکه/ آقای سیف نظر شما چیست؟

 2. کواکبیان: وضعیت معیشتی و اقتصادی مردم مناسب نیست/شب می‌خوابیم و صبح بلند می‌شویم و می‌بینیم قیمت‌ها تغییر کرده است/ خجالت می‌کشم بگویم از این دولت حمایت کردم

 3. تولید کجا بود؟ این روزها همه منتظرند ارز بگیرند تا کود حیوانی را هم وارد کنند

 4. بیش از یک سوم جوانان بیکار ایرانی، درتلاش و حتی کسب مهارت برای پیدا کردن شغل نیستند

 5. نوبخت: با قاطعیت اعلام می‌کنم که در شرایط سخت تحریمی هم کشور قابل اداره است

 6. آخوندی: نوسانات بازار مسکن سیاسی است

 7. ادامه بی‎خیالی دولت به بلبوشو در بازار

 8. سکه ۲/۵ میلیون تومان شد

 9. سیف: گران شدن سکه روانی است

 10. ۱۷ راهکار میرسلیم برای حمایت از تولید ایرانی/ بهره بانکی بالا، نظام پیچیده مالیاتی و... عامل موفق نبودن تولید ملی

 11. قراردادهایی که تلف شدند / حق فسخ و خسارت داریم یا نه؟

 12. تصمیم گیری در خصوص بازار خودرو، مسکن، ارز و سکه در جلسه ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی /۵۰ نفر، ۵ درصد سکه‌های ثبت‌نامی را خریده‌اند/ هک سایت وزارت صنعت و فروش ۴ هزار خودروی وارداتی قاچاق

 13. چگونه کُره فقیر ۵۰ ساله کشور "برند"ها شد؟/ ۱۸ امتیاز ویژه به تولید

 14. زور تورم به قدرت خرید مردم می‌چربد/ چه زمانی توانایی خرید مردم بالا می‌رود؟

 15. ضرورت تشکیل اتاق فرماندهی برای اقتصاد

 16. لاهوتی: بانک مرکزی دنیا هم نمی‌تواند اقتصاد ایران را نجات دهد

 17. خانه متری ۱.۵ میلیون گران شد + مقایسه قیمت

 18. شورای رقابت مجوز گرانی خودرو را صادر کرد

 19. قاضی پور: پول بنز می‎دهیم، سوار پراید می‎شویم

 20. بازی تکراری خودروسازان: ظرفیت تکمیل شد

 21. گزارش دیده بان شفافیت و عدالت /حق با شرکت فرودگاه ها بود در خرید فلایت چک فسادی رخ نداده است

 22. متهم اصلی پرونده قاچاق ۶۴۸۱ خودرو کدام دستگاه است؟

 23. در ادامه رکورد شکنی‌ها؛ سکه دو میلیون و ۵۸۷ هزار تومان شد/ یورو ۸۳۹۳ تومان

 24. فرشاد مومنی: چرا صادرات خودروهای لوکس به ایران در تحریم ها ممنوع نشد؟ /دولت هیچ برنامه مشخص ندارد/دولت‌ها در دوره دوم خود دنده فعالیت‌ها را روی خلاص قرار می‌دهند

 25. بازار و گرانی‌ها از مدیریت اقتصادی تا خوش بینی و بی عملی دولت

آخرین عناوین