ایران نوین

تناقض در برخورد با یک موضوع اجتماعی/ حضور زنان در ورزشگاه ها و سیاسی کاری رسانه ها

گروه سیاسی الف،   3960620327 ۱۷ نظر، ۴ در صف انتشار و ۱۸ تکراری یا غیرقابل انتشار
تناقض در برخورد با یک موضوع اجتماعی/ حضور زنان در ورزشگاه ها و سیاسی کاری رسانه ها

در میانه مشکلات اقتصادی مردم از دغدغه معیشت گرفته تا بیکاری جوانان، برخی روزنامه‌های به سوژه‌های زرد دست انداخته‌اند تا ضمن سرپوش گذاشتن بر مشکلات، دولت را از سختی و مشقت به نتیجه رساندن وعده‌های اقتصادی داده شده در دوران انتخابات برهانند.

 در روزهای گذشته بار دیگر بحث ورود زنان به ورزشگاه‌ها در روزنامه‌ها داغ شده است، نگاهی به تیتر روزنامه‌ها در هفته‌ای که گذشت نشان از آن دارد که این جرائد با تیترها و تصاویر صفحات نخست خود را به این موضوع اختصاص داده‌اند بی‌آنکه به این سؤال نیز بپردازند که مشکل و دغدغه اصلی مردم چیست؟

«زنان سوری در ورزشگاه، زنان ایرانی پشت آزادی»، «در جست‌وجوی مقصر»، « زنان را صمیمانه راه نمی‌دهند»، «پارادوکس ایرانی»، «جای خالی زنان ایرانی در آزادی» «شب شرمساری» و... از جمله تیترهای یک روزنامه‌های اصلاح طلب در هفته‌ای که گذشت می‌باشد.

جالب آنکه این روزنامه‌ها در سال 1385 و زمانی که رئیس‌جمهور وقت دستور حضور زنان در ورزشگاه‌ها را صادر کرده بود، تیترها و تصاویر صفحات نخست خود را به مخالفت با این تصمیم اختصاص داده بودند و صدالبته چه در آن روزها و چه امروز متدینین جامعه و از جمله مراجع عظام تقلید با حضور بانوان در ورزشگاه‌ها بدون رعایت حدود و تامین پیش‌نیازهایی که همگان به آن آگاهند مخالف بوده‌اند و هستند.

حال چه شده است که برخی روزنامه‌ها که آن روزها مخالف حضور بانوان در ورزشگاه‌ها بوده‌اند امروز لباس موافقت به تن کرده و از اینکه زنان برای تماشای یک بازی فوتبال در ورزشگاه آزادی حضور نیافته‌اند شرمسارند؟!

کافی است به سرمقاله روزنامه آفتاب یزد که این روزها موافق حضور بانوان در ورزشگاه‌ها است در شماره 7 اردیبهشت 1385 این روزنامه نگاهی از سر دقت بیندازیم.

روزنامه آفتاب یزد در سرمقاله شماره 7 اردیبهشت سال 1385 خود در این زمینه نوشته بود «... بعضی ایرادهای شکلی بر این دستور می‌بینیم که احتمالا در ذهن عده‌ای از مخاطبان روزنامه نیز وجود دارد، یکی از این ایرادها، میزان اولویت این دستور می‌باشد... بدون اغراق می‌توان گفت کم‌اهمیت‌ترین خواسته اصلاح‌طلبان نیز در مقایسه با دستور اخیر رئیس‌جمهور، از اولویت بیشتری برخوردار بود». 

آفتاب یزد در ادامه دومین ‌اشکال بر دستور رئیس‌جمهور وقت را بی‌توجهی به دیدگاه کارشناسان مستقل اجتماعی، مذهبی و سیاسی خوانده بود.»

 این روزنامه مدعی اصلاحات در پایان نتیجه گرفته بود «می‌توان به قاطعیت ادعا کرد که دستور اخیر حتی دغدغه یک درصد جمعیت کشور نبوده است و از این جهت سرگرم ساختن جامعه به آن و مشغول‌سازی سیاستمداران و شخصیت‌های ذی‌نفوذ به آن به هیچ‌وجه مصلحت نیست».

 روزنامه شرق نیز در سرمقاله 7 اردیبهشت 1385 به این موضوع پرداخته و نوشته بود «در تازه‌ترین و مهم‌ترین اقدام، احمدی‌نژاد به رئیس‌سازمان تربیت بدنی دستور داد تا امکان ورود زنان به استادیوم‌های ورزشی فراهم شود، این دستور... نقد و اعتراض مراجع تقلید، طلاب و نیروهای موثر حوزوی را برانگیخته است.»

به گزارش کیهان، نویسنده در آن یادداشت افزوده بود «شاید بتوان... در برابر اصلی‌ترین نمادهای این ساختار ایستاد، اما در صورت توفیق در این کار، تازه کار اصلی آغاز می‌شود، کاری که برخلاف مخالف‌خوانی و اپوزیسیون‌نمایی اصلا ساده نیست و آن همان دولتمردی و حکومتداری است. همان که چنان کار دشواری است که در قدیم افلاطون می‌گفت تنها از فیلسوف شاهان برمی‌آید...»

نکته جالب دیگر آنکه ورزشگاه‌ها تحت نظر دولت بوده و مدعیان طبق قاعده‌ای عقلانی  بایستی از دولت سؤال کنند که چرا این اجازه به بانوان داده نمی‌شود که در ورزشگاه‌ها حضور داشته باشند نه منتقدین خود را سیبل حملات قرار داده و با آنان تسویه حساب کنند!

از سوی دیگر برخی از این روزنامه‌ها با لطایف‌الحیل و بهانه‌های فراوان در گزارشات خود از حضور برخی زنان در روز بازی ایران و سوریه در ورزشگاه نیز گزارش داده و مدعی شده‌اند که این زنان با پرچم سوریه وارد ورزشگاه شده بودند.

فارغ از اینکه در بازی ایران و سوریه چه گذشت بایستی این سؤال را نیز پرسید که در بازی مهر ماه سال گذشته ایران و کره نیز تعدادی از زنان کره‌ای در ورزشگاه حضور یافته بودند ولی در آن برهه هیچ یک از این نشریات به حضور آنان ایرادی نگرفته و دست به تعارض‌سازی میان حضور آنان و ممنوعیت حضور زنان ایرانی نزده بودند.

به نظر می‌رسد مشکل این رسانه ها در تمرکز بر حضور زنان سوری در ورزشگاه نه اصل این حضور که سوری بودن این زنان است.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۰۰۹۱۷۱۸:۵۲:۰۵ ۱۳۹۶/۶/۲۰
آقا من به عنوان یه جوون گشایش اقتصادی می خوام که ازدواج کنم. شما به فکر استادیوم رفتن خانم من نباشید. ما خودمون برای تفریحات یک فکری می کنیم.
ناشناس۱۰۰۹۲۱۱۸:۵۸:۵۷ ۱۳۹۶/۶/۲۰
متاسفانه جریان اصلاح طلبی تبدیل به جریانی شده که حاضر است همه منافع و حقایق را به نفع جریان و گروه سیاسی خود ذبح کند.
ناشناس۱۰۰۹۲۲۱۸:۵۹:۳۲ ۱۳۹۶/۶/۲۰
لطفا" از گران شدن مرغ، تخم مرغ، کره، مصالح ساختمانی، دلار و..... در چند روز اخیر گزارش تهیه کنید. همه چیز فوتبال و ورزش نیست.
ناشناس۱۰۰۹۲۷۱۹:۱۳:۳۱ ۱۳۹۶/۶/۲۰
اصلاح طلبان چرا اینجوری اند؟
كيوان سپانلو۱۰۰۹۳۵۱۹:۲۶:۵۳ ۱۳۹۶/۶/۲۰
با سلام و احترام ورزشگاههاي ايران مملو از اقاياني شده كه مثل ريگ فحش خواهر و مادر مي دهند و اصلن خجالت نمي كشند.من يك زماني پاتوقم استاديوم بود و از مدرسه و دانشگاه استاديوم را بيشتر دوست داشتم ولي از چندين سال قبل هنگامي كه مواجه با الفاظ ركيك شدم ديگر نفتمان و الان مي دانم كه علت اصلي ممانعت ورود خانمها به استاديومها فرهنگي است نه سياسي كه بخواهيم انرا پتكي كنيم و بر سر فدراسيون و دولت بكوبيم.
ناشناس۱۰۰۹۵۱۱۹:۵۲:۳۹ ۱۳۹۶/۶/۲۰
اصلاح طلبان با ژست دلسوزی برای زنان ، به دنبال اهداف خود هستند.
ناشناس۱۰۰۹۵۶۲۰:۲۰:۳۵ ۱۳۹۶/۶/۲۰
حضور خانمها در ورزشگاه حق انهاست. اينكه معيشت مردم را دغدغه اصلى بدانيم فرافكنى است. مگر وقتى دغدغه اصلى داشته باشيم بايد از بقيه موارد غافل شويم؟
ناشناس۱۰۰۹۵۹۲۰:۲۹:۲۰ ۱۳۹۶/۶/۲۰
با نویسنده کاملا موافقم.
ناشناس۱۰۰۹۶۴۲۰:۴۴:۴۴ ۱۳۹۶/۶/۲۰
اين دو موضوع به ربط ندارد. مشكلات معيشتى مردم حاصل چهار دهه عملكرد همين آقايانى است كه رفتن خانمها به ورزشگاه را ممنوع كرده اند. حالا هم مردم به هردو مورد اعتراض دارند
ناشناس۱۰۰۹۷۰۲۱:۰۶:۰۳ ۱۳۹۶/۶/۲۰
هر دو کار زنان سوری و کره ای جای سوال دارد به نظر من این کار توهین به زنان ایرانی است کاپیتولاسیون محسوب میشه و قابل پذیرش نیست. مگه میشه سوری ها که مدتها است در ایران زندگی کرده اند و زبان فارسی هم میدانند به ورزشگاه راه داده شوند ولی زنان ایرانی راه داده نشوند؟ کدوم ادمی اینو قبول میکنه؟ در ورزشگاه هم که حجاب نداشتند این زنان مسلمان سوری چرا؟ قابل توجیه نیست
ناشناس۱۰۰۹۹۴۲۱:۵۵:۳۲ ۱۳۹۶/۶/۲۰
مشکل احمدی نژاد بود سبیل شون رو چرب نمی کرد الان چرب چربه
ناشناس۱۰۱۰۰۶۲۲:۴۴:۱۵ ۱۳۹۶/۶/۲۰
بالاخره نگفتید چرا زنان سوری رو راه دادید؟ و اینکه شما چه کاره اید که از عوض مردم تصمیم می گیرید؟ . البته که این کار احمدی نژاد مثل همه کار های دیگه اش برای مطرح کردن خودش بوده ولا غیر وروزنامه های اصلاح طلب هم روی این موضوع تاکید داشتند
ناشناس۱۰۱۰۲۰۲۳:۲۸:۱۷ ۱۳۹۶/۶/۲۰
مردم باید بدونن که این جنجال های رسانه ای یه مشت حرف بیشتر نیست، همون کسایی که دیروز مخالف یه موضوع بودن امروز با 180درجه چرخش میان حرفایی میزنن که فقط منفعت طلبی توجیهش میکنه
راه۱۰۱۰۵۳۰۱:۳۱:۵۵ ۱۳۹۶/۶/۲۱
این اولین تناقض فاحش و حیرت انگیز در رفتار مدعیان راستگویی و اعتدال نیست . زندگی سیاسی و فرهنگی و اجتماعی و حتی اقتصادی این طیف مملو از تناقضات تأسف برانگیز ناراحت کننده است . اینگونه تحرکات و تحریکات تصنعی و بی ارزش موجب آن نخواهد شد که مطالبات متقن و مشروع و جدی مردم ، به انحراف رود . انشاءالله
ناشناس۱۰۱۱۵۹۰۹:۰۶:۵۳ ۱۳۹۶/۶/۲۱
همون موقع بازی کره و ایران هم اعتراضاتی شد ولی شبکه های اجتماعی به این قدرت نرسیده بودح که صداشون شنیده بشه
هموطن۱۰۱۱۹۹۰۹:۵۲:۱۱ ۱۳۹۶/۶/۲۱
ورود بانوان به ورزشگاهها حداقل حقوق شهروندی همه مردم است اگر دولت این حداقل هایی که هزینه ای هم ندارد را نتواند اجرا کند، معلوم است وضعیت اقتصادی هم تغییری نمی کند . اتفاقا نویسنده محترم بایدبداند در صورت رعایت حقوق شهروندی و رعایت حقوق انسانی و احترام به مردم ، مسائل اقتصادی هم راخت تر حل خواهد شد .
ناشناس۱۰۱۲۳۷۱۰:۳۳:۴۷ ۱۳۹۶/۶/۲۱
هیچ تناقضی نیست. تناقض در رفتار و کردار شما است که حرف از حق می زنید اما سیاسی کاری می کنید

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

نیسانهواپیمایی قطر

پربحث‌های اخیر

 1. موگرینی: تلاش آمریکا برای بازمذاکره یعنی نقض برجام/ زمان‌بندی برجام در خصوص پسا 2025 روشن است

 2. روحانی: ما برای دفاع از کشورمان از کسی اجازه نخواهیم گرفت/ موشک‌هایمان را تقویت خواهیم کرد

 3. جزئیات جمع‌بندی موگرینی از نشست اعضای ۱+۵ درباره برجام

 4. گفت‌وگوی کوتاه ظریف و موگرینی

 5. حملات جنگنده‌های اسرائیلی به اطراف فرودگاه بین‌المللی دمشق

 6. رایزنی وزیران امور خارجه ایران و چین درباره برجام

 7. 10 درصد موارد درد قفسه سینه کودکان مربوط به مسائل قلبی است

 8. متروسواری شهردار تهران در روز جهانی بدون خودرو

 9. سالروز آغاز جنگ تحمیلی و چند تحلیل و اعتراف

 10. ماجرای گفته نشده از بمباران مواضع داعش توسط جنگنده های ارتش/ شخصاً وارد خاک عراق شدم

 11. رژه نیروهای مسلح در تهران و سراسر کشور آغاز شد

 12. سقوط هواپيما در فرودگاه آتاتورك استانبول  

 13. ناتو هم بر اجرای برجام تاکید کرد!

 14. توصیه‌ی رهبر معظم انقلاب به هیئت‌های مذهبی  

 15. فراموشی ترامپ به روایت محسن رضایی

 16. طارمی و ادامه موقعیت سوزی‌های باور نکردنی/درد بی درمان!

 17. اعتباری که برای اتمام پروژه‌های نیمه تمام کشور لازم است

 18. صدر: همه‌پرسی در منطقه کردستان، خودکشی است

 19. صعود آمکار در اولین بازی عزت‌اللهی

 20. آلزایمر در ایران در چه وضعی است؟

 21. انتقادبرنی سندرز درباره خروج ازبرجام:کشورهاچرا باید بارئیس جمهور بی ملاحظه آمریکاتوافق کنند؟

 22. برانکو: مقابل سپاهان پخته بازی کردیم

 23. استقلال شانزدهم شد/جدول لیگ برتر پس از بازی های امروز هفته هفتم لیگ برتر

 24. ترامپ بانکهارا ازتعامل مالی باکره شمالی منع کرد

 25. مایک پنس: ترامپ تصمیم خود را درباره برجام گرفته است

پربحث‌های دیروز

 1. توهين به شان مردم و رسانه ملی در برنامه خانوادگی خندوانه!/ ازدواج رامبد جوان و نگار جواهریان در "کینگ کنگ"!

 2. چند خط صریح و صمیمی با محمد باقر قالیباف

 3. سقوط هواپيما در فرودگاه آتاتورك استانبول  

 4. ناتو هم بر اجرای برجام تاکید کرد!

 5. توصیه‌ی رهبر معظم انقلاب به هیئت‌های مذهبی  

 6. فراموشی ترامپ به روایت محسن رضایی

 7. طارمی و ادامه موقعیت سوزی‌های باور نکردنی/درد بی درمان!

 8. اعتباری که برای اتمام پروژه‌های نیمه تمام کشور لازم است

 9. صدر: همه‌پرسی در منطقه کردستان، خودکشی است

 10. صعود آمکار در اولین بازی عزت‌اللهی

 11. آلزایمر در ایران در چه وضعی است؟

 12. انتقادبرنی سندرز درباره خروج ازبرجام:کشورهاچرا باید بارئیس جمهور بی ملاحظه آمریکاتوافق کنند؟

 13. برانکو: مقابل سپاهان پخته بازی کردیم

 14. استقلال شانزدهم شد/جدول لیگ برتر پس از بازی های امروز هفته هفتم لیگ برتر

 15. ترامپ بانکهارا ازتعامل مالی باکره شمالی منع کرد

 16. مایک پنس: ترامپ تصمیم خود را درباره برجام گرفته است

 17. الجبیر باز هم قطر را به حمایت از تروریسم متهم کرد

 18. محورهای اصلی جمع‌بندی جلسه وزیران ٥+١

 19. سپاهان 2 - پرسپولیس 2 ؛ جلال الدین مرد سرنوشت ال کلاسیکو !

 20. از آسمان منادیِ ماتم رسیده است/ فَبْکِ علی الحُسَین، محرّم رسیده است  

 21. گل دوم پرسپولیس به سپاهان ( علیپور )

 22. گل اول سپاهان به پرسپولیس ( مروان حسین )

 23. گل اول پرسپولیس به سپاهان ( طارمی )

 24. اتریش: انتقادهای ترامپ از برجام قابل درک نیست

 25. حجم صادرات ایران به ترکیه

پربحث‌های هفته

 1. حاشیه های خرید یک میلیاردی تبلت‌ و خودروهای جدید برای اعضای شورای شهر تهران

 2. اولین واکنش به لیست خرید تبلت و ماشین برای اعضای شورای شهر تهران

 3. سیف: من هیچ وقت نمی رفتم در جایی که مجوز از بانک مرکزی ندارد، سرمایه گذاری کنم/ کاسپینی‌ها پای اشتباه خود بایستند

 4. اظهارات سخیف ترامپ در سازمان ملل علیه ایران/ آمریکا آماده است، می‌خواهد و می‌تواند رژیم کره‌شمالی را نابود کند

 5. ملوک زندانی شرف است از شرف او حمایت کنید

 6. فراموشی سیف از مجوز سال ۹۴ بانک مرکزی به موسسه کاسپین/ آقای رئیس کل! شما باید پاسخگوی مجوز فعالیت کاسپین باشید

 7. سیف از خودش سلب مسوولیت نکند؛ او در قبال سپرده گذاران کاسپین مسوول است/ پرونده تخلفات بانک مرکزی به دستگاه قضا رفت

 8. ترامپ: تا یک ماه دیگر خواهید دید که چه خواهم کرد/ در برابر ایران بیکار نمی‌نشینیم

 9. قاتل آتنا به دار مجازات آويخته شد+تصاویر

 10. سخنگوی وزارت امورخاجه میهمان ویژه الف می شود/ سوالات خود درباره مسایل سیاست خارجی و دیپلماسی را از او بپرسید

 11. سرنوشت مبهم فروش ۱۶۰ بوئینگ به ایرلاین‌های ایرانی/ نقض فاحش برجام از سوی آمریکایی‌ها

 12. پیوند برجام و تحریم!/آدرس غلط ندهیم

 13. حدادعادل:احمدی‌نژاد رایانه‌ای است که نرم‌افزارش را نمی‌دانیم/ ۱۶ میلیون رای نتیجه تشکیل جمنا بود

 14. جوانی که یک دختر را در خیابان ربود و در خودرو به او تجاوز کرد،به10سال حبس و99ضربه شلاق محکوم شد

 15. درخواست قصاصِ دختر ملی‌پوش فوتسال به خاطر تصادف با پلیس/پدر مقتول: آن دختر درحال مستی پسرم را کشت

 16. فقط چند روز برای بازگشت به شرایط هسته‌ای قبل از برجام نیاز داریم

 17. این بنز ۵ میلیاردی چگونه وارد کشور شده است؟+ تصویر

 18. همبرگر 250 هزار تومانی در لواسان + عکس

 19. پاسخ فرودگاه امام به ادعاهای عجیب توریست روس!

 20. توهين به شان مردم و رسانه ملی در برنامه خانوادگی خندوانه!/ ازدواج رامبد جوان و نگار جواهریان در "کینگ کنگ"!

 21. خيابان آيت الله كاشاني به خيابان مصدق تغيير نام يافت!  

 22. واکنش بانک مرکزی به خبر الف؛ آقای سیف نگفتند که موسسه کاسپین فاقد مجوز است+عکس

 23. قبضه سیستم تصمیم گیری کشور توسط مدیران کهنسال و تکراری

 24. ادبیات جاهلانه و زشت ترامپ درشأن سازمان ملل نبود/ رژیم شرور و نژاد پرست صهیونیستی نمی تواند ملت‌های صلح‌طلب را نصیحت کند

 25. تهیه اسکناس اقلیم کردستان عراق به نام "دراو"   

پربحث‌های اخیر

 1. توانمندی هسته ای نظامی رژیم صهیونیستی همواره منبع نگرانی جامعه بین المللی

 2. موگرینی: تلاش آمریکا برای بازمذاکره یعنی نقض برجام/ زمان‌بندی برجام در خصوص پسا 2025 روشن است

 3. روحانی: ما برای دفاع از کشورمان از کسی اجازه نخواهیم گرفت/ موشک‌هایمان را تقویت خواهیم کرد

 4. جزئیات جمع‌بندی موگرینی از نشست اعضای ۱+۵ درباره برجام

 5. گفت‌وگوی کوتاه ظریف و موگرینی

 6. حملات جنگنده‌های اسرائیلی به اطراف فرودگاه بین‌المللی دمشق

 7. رایزنی وزیران امور خارجه ایران و چین درباره برجام

 8. سالروز آغاز جنگ تحمیلی و چند تحلیل و اعتراف

 9. ماجرای گفته نشده از بمباران مواضع داعش توسط جنگنده های ارتش/ شخصاً وارد خاک عراق شدم

 10. رژه نیروهای مسلح در تهران و سراسر کشور آغاز شد

 11. ناتو هم بر اجرای برجام تاکید کرد!

 12. فراموشی ترامپ به روایت محسن رضایی

 13. صدر: همه‌پرسی در منطقه کردستان، خودکشی است

 14. انتقادبرنی سندرز درباره خروج ازبرجام:کشورهاچرا باید بارئیس جمهور بی ملاحظه آمریکاتوافق کنند؟

 15. ترامپ بانکهارا ازتعامل مالی باکره شمالی منع کرد

 16. سقوط هواپيما در فرودگاه آتاتورك استانبول  

 17. مایک پنس: ترامپ تصمیم خود را درباره برجام گرفته است

 18. الجبیر باز هم قطر را به حمایت از تروریسم متهم کرد

 19. محورهای اصلی جمع‌بندی جلسه وزیران ٥+١

 20. پوستر/یک نطق پر از دروغ

 21. فتنه انگیزی دوباره بارزانی

 22. استعفای دیگری در کاخ سفید

 23. موضع تازه ناتو درباره اجرای برجام

 24. دیدار ظریف و وزیرر خارجه هلند/ حمایت آمستردام از برجام

 25. سردار سلیمانی: همه کسانی که در سوریه حضور می‌یابند، نه داوطلبانه، بلکه ملتمسانه حضور یافته ‌اند

پربحث‌های دیروز

 1. ناتو هم بر اجرای برجام تاکید کرد!

 2. فراموشی ترامپ به روایت محسن رضایی

 3. صدر: همه‌پرسی در منطقه کردستان، خودکشی است

 4. انتقادبرنی سندرز درباره خروج ازبرجام:کشورهاچرا باید بارئیس جمهور بی ملاحظه آمریکاتوافق کنند؟

 5. ترامپ بانکهارا ازتعامل مالی باکره شمالی منع کرد

 6. سقوط هواپيما در فرودگاه آتاتورك استانبول  

 7. مایک پنس: ترامپ تصمیم خود را درباره برجام گرفته است

 8. الجبیر باز هم قطر را به حمایت از تروریسم متهم کرد

 9. محورهای اصلی جمع‌بندی جلسه وزیران ٥+١

 10. پوستر/یک نطق پر از دروغ

 11. فتنه انگیزی دوباره بارزانی

 12. استعفای دیگری در کاخ سفید

 13. موضع تازه ناتو درباره اجرای برجام

 14. دیدار ظریف و وزیرر خارجه هلند/ حمایت آمستردام از برجام

 15. سردار سلیمانی: همه کسانی که در سوریه حضور می‌یابند، نه داوطلبانه، بلکه ملتمسانه حضور یافته ‌اند

 16. مک‌مستر: تمرکز ترامپ بر فعالیت‌های بی‌ثبات کننده ایران است

 17. امارات ۱۰ میلیون دلار به طوفان‌زدگان آمریکایی کمک می‌کند

 18. فردا؛ راهپیمایی سراسری بر علیه اظهارات ترامپ

 19. روحانی: برجام غیرقابل مذاکره است/ ترامپ نمی داند توافق چیست/ آمریکا منزوی‌ترین کشور در سازمان ملل بود

 20. چرا نطق ترامپ نتیجه‌ای جز شکست ندارد؟

 21. کواکبیان: مسکن مهر مانند یک میلیون مسکن خالی مرفهان نشود

 22. هیچ انتظاری برای ارتباط ترامپ و روحانی وجود ندارد

 23. واکنش فراکسیون امید به سخنرانی ترامپ و نتانیاهو در سازمان ملل

 24. روحانی وارد تهران شد

 25. آیت‌الله مصباح‌یزدی: ترامپ نمی‌داند در برابر عزت ایران چه بگوید

پربحث‌های هفته

 1. اولین واکنش به لیست خرید تبلت و ماشین برای اعضای شورای شهر تهران

 2. اظهارات سخیف ترامپ در سازمان ملل علیه ایران/ آمریکا آماده است، می‌خواهد و می‌تواند رژیم کره‌شمالی را نابود کند

 3. ترامپ: تا یک ماه دیگر خواهید دید که چه خواهم کرد/ در برابر ایران بیکار نمی‌نشینیم

 4. سخنگوی وزارت امورخاجه میهمان ویژه الف می شود/ سوالات خود درباره مسایل سیاست خارجی و دیپلماسی را از او بپرسید

 5. سرنوشت مبهم فروش ۱۶۰ بوئینگ به ایرلاین‌های ایرانی/ نقض فاحش برجام از سوی آمریکایی‌ها

 6. پیوند برجام و تحریم!/آدرس غلط ندهیم

 7. حدادعادل:احمدی‌نژاد رایانه‌ای است که نرم‌افزارش را نمی‌دانیم/ ۱۶ میلیون رای نتیجه تشکیل جمنا بود

 8. فقط چند روز برای بازگشت به شرایط هسته‌ای قبل از برجام نیاز داریم

 9. قبضه سیستم تصمیم گیری کشور توسط مدیران کهنسال و تکراری

 10. ادبیات جاهلانه و زشت ترامپ درشأن سازمان ملل نبود/ رژیم شرور و نژاد پرست صهیونیستی نمی تواند ملت‌های صلح‌طلب را نصیحت کند

 11. روحانی: اروپا باید پیام قاطعی درباره برجام به آمریکا بدهد/ تخلفات آمریکا در برجام، ضربه زدن به یک تعهد بین‌المللی است

 12. آمریکا به دنبال خروج از برجام نیست/بازگشت به قبل از برجام هزینه دارد/دولت ادبیات خود را در مورد توافق هسته ای تغییر دهد

 13. امام جمعه اصفهان:اسم بچه خود را عبدالحسین و عبدالعلی نگذارید/کلمه ارباب را برای امام حسین بکار نبرید

 14. احمدی‌نژادیسم معلول دوران اصلاحات است

 15. از نشان دادن بدبختی در فیلم برای کسب جوایز تا ورشکستی بی سابقه و بحران اجتماعی پیش رو

 16. واشنگتن: انتخاب روحانی یک شانس جدید است

 17. از دعوت نکردن زنان شورای شهر مشهد به ورزشگاه آستان قدس تا اعتراض به انتصاب پیرمردها در شهرداری تهران

 18. در حفاظت از سفارت عربستان سهل‌انگاری شد/ اخبار مربوط به حصر در شورای عالی امنیت ملی مطرح شد

 19. ظریف: وقت آن است آمریکا پایبندی به برجام را شروع کند

 20. قاضی پرونده کهریزک و احمدی‌نژاد: از نظر ما محمدرضا رحیمی رهبر شبکه کلاهبرداری بود/ باید دادگاه احمدی‌نژاد تشکیل می‌شد

 21. از دفاع مقتدرانه ی رهبر انقلاب از کرامت ملی ایرانیان تا عده ای که ایران را ایرانستان کردند

 22. جزییات کشف بمب در نجف‌آباد: بمب در بیرون از شهر منهدم شد/ این بسته انفجاری در اطراف منزل شهید حججی نبود

 23. رئیس جمهور عازم نیویورک شد/ به نظر شما روحانی درباره چه موضوعاتی در مجمع عمومی سازمان ملل صحبت کند؟

 24. جنتی: آمریکا به دنبال تجزیه اقلیم کردستان است

 25. پورمختار: برخی سفرای ایران در سفارتخانه‌ها مشغول "کسب و کارند"

ویگو

وب‌گردی

آخرین عناوین