بامیلو

تناقض در برخورد با یک موضوع اجتماعی/ حضور زنان در ورزشگاه ها و سیاسی کاری رسانه ها

گروه سیاسی الف،   3960620327 ۱۷ نظر، ۴ در صف انتشار و ۱۸ تکراری یا غیرقابل انتشار
تناقض در برخورد با یک موضوع اجتماعی/ حضور زنان در ورزشگاه ها و سیاسی کاری رسانه ها

در میانه مشکلات اقتصادی مردم از دغدغه معیشت گرفته تا بیکاری جوانان، برخی روزنامه‌های به سوژه‌های زرد دست انداخته‌اند تا ضمن سرپوش گذاشتن بر مشکلات، دولت را از سختی و مشقت به نتیجه رساندن وعده‌های اقتصادی داده شده در دوران انتخابات برهانند.

 در روزهای گذشته بار دیگر بحث ورود زنان به ورزشگاه‌ها در روزنامه‌ها داغ شده است، نگاهی به تیتر روزنامه‌ها در هفته‌ای که گذشت نشان از آن دارد که این جرائد با تیترها و تصاویر صفحات نخست خود را به این موضوع اختصاص داده‌اند بی‌آنکه به این سؤال نیز بپردازند که مشکل و دغدغه اصلی مردم چیست؟

«زنان سوری در ورزشگاه، زنان ایرانی پشت آزادی»، «در جست‌وجوی مقصر»، « زنان را صمیمانه راه نمی‌دهند»، «پارادوکس ایرانی»، «جای خالی زنان ایرانی در آزادی» «شب شرمساری» و... از جمله تیترهای یک روزنامه‌های اصلاح طلب در هفته‌ای که گذشت می‌باشد.

جالب آنکه این روزنامه‌ها در سال 1385 و زمانی که رئیس‌جمهور وقت دستور حضور زنان در ورزشگاه‌ها را صادر کرده بود، تیترها و تصاویر صفحات نخست خود را به مخالفت با این تصمیم اختصاص داده بودند و صدالبته چه در آن روزها و چه امروز متدینین جامعه و از جمله مراجع عظام تقلید با حضور بانوان در ورزشگاه‌ها بدون رعایت حدود و تامین پیش‌نیازهایی که همگان به آن آگاهند مخالف بوده‌اند و هستند.

حال چه شده است که برخی روزنامه‌ها که آن روزها مخالف حضور بانوان در ورزشگاه‌ها بوده‌اند امروز لباس موافقت به تن کرده و از اینکه زنان برای تماشای یک بازی فوتبال در ورزشگاه آزادی حضور نیافته‌اند شرمسارند؟!

کافی است به سرمقاله روزنامه آفتاب یزد که این روزها موافق حضور بانوان در ورزشگاه‌ها است در شماره 7 اردیبهشت 1385 این روزنامه نگاهی از سر دقت بیندازیم.

روزنامه آفتاب یزد در سرمقاله شماره 7 اردیبهشت سال 1385 خود در این زمینه نوشته بود «... بعضی ایرادهای شکلی بر این دستور می‌بینیم که احتمالا در ذهن عده‌ای از مخاطبان روزنامه نیز وجود دارد، یکی از این ایرادها، میزان اولویت این دستور می‌باشد... بدون اغراق می‌توان گفت کم‌اهمیت‌ترین خواسته اصلاح‌طلبان نیز در مقایسه با دستور اخیر رئیس‌جمهور، از اولویت بیشتری برخوردار بود». 

آفتاب یزد در ادامه دومین ‌اشکال بر دستور رئیس‌جمهور وقت را بی‌توجهی به دیدگاه کارشناسان مستقل اجتماعی، مذهبی و سیاسی خوانده بود.»

 این روزنامه مدعی اصلاحات در پایان نتیجه گرفته بود «می‌توان به قاطعیت ادعا کرد که دستور اخیر حتی دغدغه یک درصد جمعیت کشور نبوده است و از این جهت سرگرم ساختن جامعه به آن و مشغول‌سازی سیاستمداران و شخصیت‌های ذی‌نفوذ به آن به هیچ‌وجه مصلحت نیست».

 روزنامه شرق نیز در سرمقاله 7 اردیبهشت 1385 به این موضوع پرداخته و نوشته بود «در تازه‌ترین و مهم‌ترین اقدام، احمدی‌نژاد به رئیس‌سازمان تربیت بدنی دستور داد تا امکان ورود زنان به استادیوم‌های ورزشی فراهم شود، این دستور... نقد و اعتراض مراجع تقلید، طلاب و نیروهای موثر حوزوی را برانگیخته است.»

به گزارش کیهان، نویسنده در آن یادداشت افزوده بود «شاید بتوان... در برابر اصلی‌ترین نمادهای این ساختار ایستاد، اما در صورت توفیق در این کار، تازه کار اصلی آغاز می‌شود، کاری که برخلاف مخالف‌خوانی و اپوزیسیون‌نمایی اصلا ساده نیست و آن همان دولتمردی و حکومتداری است. همان که چنان کار دشواری است که در قدیم افلاطون می‌گفت تنها از فیلسوف شاهان برمی‌آید...»

نکته جالب دیگر آنکه ورزشگاه‌ها تحت نظر دولت بوده و مدعیان طبق قاعده‌ای عقلانی  بایستی از دولت سؤال کنند که چرا این اجازه به بانوان داده نمی‌شود که در ورزشگاه‌ها حضور داشته باشند نه منتقدین خود را سیبل حملات قرار داده و با آنان تسویه حساب کنند!

از سوی دیگر برخی از این روزنامه‌ها با لطایف‌الحیل و بهانه‌های فراوان در گزارشات خود از حضور برخی زنان در روز بازی ایران و سوریه در ورزشگاه نیز گزارش داده و مدعی شده‌اند که این زنان با پرچم سوریه وارد ورزشگاه شده بودند.

فارغ از اینکه در بازی ایران و سوریه چه گذشت بایستی این سؤال را نیز پرسید که در بازی مهر ماه سال گذشته ایران و کره نیز تعدادی از زنان کره‌ای در ورزشگاه حضور یافته بودند ولی در آن برهه هیچ یک از این نشریات به حضور آنان ایرادی نگرفته و دست به تعارض‌سازی میان حضور آنان و ممنوعیت حضور زنان ایرانی نزده بودند.

به نظر می‌رسد مشکل این رسانه ها در تمرکز بر حضور زنان سوری در ورزشگاه نه اصل این حضور که سوری بودن این زنان است.

عضویت در کانال تلگرام الف

عناوین مرتبط

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۰۰۹۱۷۱۸:۵۲:۰۵ ۱۳۹۶/۶/۲۰
آقا من به عنوان یه جوون گشایش اقتصادی می خوام که ازدواج کنم. شما به فکر استادیوم رفتن خانم من نباشید. ما خودمون برای تفریحات یک فکری می کنیم.
ناشناس۱۰۰۹۲۱۱۸:۵۸:۵۷ ۱۳۹۶/۶/۲۰
متاسفانه جریان اصلاح طلبی تبدیل به جریانی شده که حاضر است همه منافع و حقایق را به نفع جریان و گروه سیاسی خود ذبح کند.
ناشناس۱۰۰۹۲۲۱۸:۵۹:۳۲ ۱۳۹۶/۶/۲۰
لطفا" از گران شدن مرغ، تخم مرغ، کره، مصالح ساختمانی، دلار و..... در چند روز اخیر گزارش تهیه کنید. همه چیز فوتبال و ورزش نیست.
ناشناس۱۰۰۹۲۷۱۹:۱۳:۳۱ ۱۳۹۶/۶/۲۰
اصلاح طلبان چرا اینجوری اند؟
كيوان سپانلو۱۰۰۹۳۵۱۹:۲۶:۵۳ ۱۳۹۶/۶/۲۰
با سلام و احترام ورزشگاههاي ايران مملو از اقاياني شده كه مثل ريگ فحش خواهر و مادر مي دهند و اصلن خجالت نمي كشند.من يك زماني پاتوقم استاديوم بود و از مدرسه و دانشگاه استاديوم را بيشتر دوست داشتم ولي از چندين سال قبل هنگامي كه مواجه با الفاظ ركيك شدم ديگر نفتمان و الان مي دانم كه علت اصلي ممانعت ورود خانمها به استاديومها فرهنگي است نه سياسي كه بخواهيم انرا پتكي كنيم و بر سر فدراسيون و دولت بكوبيم.
ناشناس۱۰۰۹۵۱۱۹:۵۲:۳۹ ۱۳۹۶/۶/۲۰
اصلاح طلبان با ژست دلسوزی برای زنان ، به دنبال اهداف خود هستند.
ناشناس۱۰۰۹۵۶۲۰:۲۰:۳۵ ۱۳۹۶/۶/۲۰
حضور خانمها در ورزشگاه حق انهاست. اينكه معيشت مردم را دغدغه اصلى بدانيم فرافكنى است. مگر وقتى دغدغه اصلى داشته باشيم بايد از بقيه موارد غافل شويم؟
ناشناس۱۰۰۹۵۹۲۰:۲۹:۲۰ ۱۳۹۶/۶/۲۰
با نویسنده کاملا موافقم.
ناشناس۱۰۰۹۶۴۲۰:۴۴:۴۴ ۱۳۹۶/۶/۲۰
اين دو موضوع به ربط ندارد. مشكلات معيشتى مردم حاصل چهار دهه عملكرد همين آقايانى است كه رفتن خانمها به ورزشگاه را ممنوع كرده اند. حالا هم مردم به هردو مورد اعتراض دارند
ناشناس۱۰۰۹۷۰۲۱:۰۶:۰۳ ۱۳۹۶/۶/۲۰
هر دو کار زنان سوری و کره ای جای سوال دارد به نظر من این کار توهین به زنان ایرانی است کاپیتولاسیون محسوب میشه و قابل پذیرش نیست. مگه میشه سوری ها که مدتها است در ایران زندگی کرده اند و زبان فارسی هم میدانند به ورزشگاه راه داده شوند ولی زنان ایرانی راه داده نشوند؟ کدوم ادمی اینو قبول میکنه؟ در ورزشگاه هم که حجاب نداشتند این زنان مسلمان سوری چرا؟ قابل توجیه نیست
ناشناس۱۰۰۹۹۴۲۱:۵۵:۳۲ ۱۳۹۶/۶/۲۰
مشکل احمدی نژاد بود سبیل شون رو چرب نمی کرد الان چرب چربه
ناشناس۱۰۱۰۰۶۲۲:۴۴:۱۵ ۱۳۹۶/۶/۲۰
بالاخره نگفتید چرا زنان سوری رو راه دادید؟ و اینکه شما چه کاره اید که از عوض مردم تصمیم می گیرید؟ . البته که این کار احمدی نژاد مثل همه کار های دیگه اش برای مطرح کردن خودش بوده ولا غیر وروزنامه های اصلاح طلب هم روی این موضوع تاکید داشتند
ناشناس۱۰۱۰۲۰۲۳:۲۸:۱۷ ۱۳۹۶/۶/۲۰
مردم باید بدونن که این جنجال های رسانه ای یه مشت حرف بیشتر نیست، همون کسایی که دیروز مخالف یه موضوع بودن امروز با 180درجه چرخش میان حرفایی میزنن که فقط منفعت طلبی توجیهش میکنه
راه۱۰۱۰۵۳۰۱:۳۱:۵۵ ۱۳۹۶/۶/۲۱
این اولین تناقض فاحش و حیرت انگیز در رفتار مدعیان راستگویی و اعتدال نیست . زندگی سیاسی و فرهنگی و اجتماعی و حتی اقتصادی این طیف مملو از تناقضات تأسف برانگیز ناراحت کننده است . اینگونه تحرکات و تحریکات تصنعی و بی ارزش موجب آن نخواهد شد که مطالبات متقن و مشروع و جدی مردم ، به انحراف رود . انشاءالله
ناشناس۱۰۱۱۵۹۰۹:۰۶:۵۳ ۱۳۹۶/۶/۲۱
همون موقع بازی کره و ایران هم اعتراضاتی شد ولی شبکه های اجتماعی به این قدرت نرسیده بودح که صداشون شنیده بشه
هموطن۱۰۱۱۹۹۰۹:۵۲:۱۱ ۱۳۹۶/۶/۲۱
ورود بانوان به ورزشگاهها حداقل حقوق شهروندی همه مردم است اگر دولت این حداقل هایی که هزینه ای هم ندارد را نتواند اجرا کند، معلوم است وضعیت اقتصادی هم تغییری نمی کند . اتفاقا نویسنده محترم بایدبداند در صورت رعایت حقوق شهروندی و رعایت حقوق انسانی و احترام به مردم ، مسائل اقتصادی هم راخت تر حل خواهد شد .
ناشناس۱۰۱۲۳۷۱۰:۳۳:۴۷ ۱۳۹۶/۶/۲۱
هیچ تناقضی نیست. تناقض در رفتار و کردار شما است که حرف از حق می زنید اما سیاسی کاری می کنید
بانک گردشگری

پربحث‌های امروز

 1. بازار ایران را به فرانسه ندهید

 2. از جمعه سیاه تا "حراجمعه" و "جمعه به خرید

 3. قیمت نون تافتون و سنگک در کانادا  

 4. پاسخ حیرت انگیز امام علی (ع) به سوال مشهور «علم بهتر است یا ثروت؟»

 5. دومین لامبورگینی گالاردو وارد کشور شد  

 6. وزیر راه؛ قیمت سوخت ارزان باشد، جاده‌ها ایمن نمی‌شود

 7. میزان مصرف سوخت اتومبیل را چگونه کم کنیم؟

 8. خودروهای جدید به اعضای شورای شهر تهران تحویل داده شد

 9. افزایش کشته‌های حمله به مسجد العریش به ۲۳۵ تن/ آغازعملیات ارتش مصر/ تعویق در بازگشایی گذرگاه رفح

 10. گرانی ۱۵ درصدی قیمت نان در تهران از شنبه ۴ آذر

 11. اشک های یک مرد در فراق همسر و فرزندان‎

 12. اشک‌های یک ارتشی لحظه خداحافظی از زلزله‌زدگان   

 13. اگر ناگهان خانه لرزید چه باید کرد؟! / توصیه‌های طلایی در وقوع زلزله

 14. وقتی جگرگوشه به فروش گذاشته می شود/ این معامله 3 سر باخت است!+عکس

 15. مجلس، مشكل سهامداران عدالت را بیشتر نكند!

 16. فیلمی از هجوم مردم برای خریدهای "جمعه سیاه"   

 17. چه‌کسی مسوول گوشی‌های سرقتی است؟

 18. طی تماس تلفنی؛ آمریکا درباره توقف مجهز کردن کردهای سوریه به ترکیه تضمین داد

 19. اشک افسران ارتش هنگام بدرقه مردم از شهر سرپل ذهاب   

 20. زن22ساله در آخرین لحظات عمر: شوهرم مرا از طبقه چهارم پرت کرد

 21. کمک ۱۱ میلیارد تومانی صاحبان سهام عدالت به دولت

 22. هاشمی شاهرودی: شکست داعش، استکبار را به طراحی توطئه‌های جدید وا خواهد داشت

 23. آنچلوتی پیشنهاد سرمربیگری عربستان را رد کرد

 24. ۳۲هزار بسته لوازم‌التحریر میان دانش‌آموزان زلزله‌زده توزیع می‌شود

 25. وقوع زلزله ۵.۱ ریشتری در ترکیه

پربحث‌های دیروز

 1. انتقاد شديد پزشکیان از طرح تحول سلامت: از زمان اجرای اين طرح گفتم که از نظر علمی و تجربی غلط است/دولت احمدی‌نژاد در ۳ سال به اندازه ۳۰ سال پول به حسابم واریز کرد

 2. لیست وعده های رئیس جمهور قبل از انتخابات امسال

 3. آيا بخش مسكن وارد فاز رونق شده است ؟

 4. دلار زیر بار واقعیت می‌رود؟

 5. ابتکار: برای تسهیل حضور زنان در ورزشگاه‌ها آئین‌نامه تصویب شده است

 6. ولیعهد عربستان: با حمایت ترامپ به دنبال ایجاد ائتلافی علیه ایران هستیم

 7. وعده صادق

 8. حمید فرخ‌نژاد:در سینما بیشتر هزینه‌ها رویکرد سیاسی دارد/فرهنگ مثل اکسیژن در اطراف ماست

 9. هندی‌ها روی سیب ایران ۵۰ درصد تعرفه می‌بندند

 10. وعده سیف برای سپرده‌گذاران غیرمجازهای واگذار شده/ قفل"البرز ایرانیان" شکست

 11. اولین واکنش رسمی حزب‌الله لبنان به بازگشت حریری

 12. فرافکنی نتانیاهو: اجازه نمی‌دهیم ایران به حضورش در سوریه ادامه دهد

 13. کمیته مسابقات AFC اعلام کرد: تیم‌های عربستانی باید به ایران بیایند

 14. واژگونی تریلر حامل بار ماهی در کرمان  

 15. انتقاد دفتر تحکیم وحدت به نظام بانکداری و عملکرد موسسات بانکی در کشور/ ذبح اسلامی خوک

 16. ماجرای کمک ۱۰ میلیاردی فرح پهلوی به زلزله‌زدگان کرمانشاه چه بود؟

 17. با تلگرام از وضعیت جاده‌ها شکایت کنید!

 18. نمایی از کفش طلای چهارم لیونل مسی  

 19. هجوم آمریکایی‌ها به فروشگاه‌ها در جمعه سیاه  

 20. ابرچالش ورشکستگی برخی صندوق‎های بازنشستگی در راه است

 21. فتاح خبر داد: آمادگی کمیته امداد برای پایان دادن به کلاف سردرگم مسکن مهر

 22. کدام بازنشسته‌ها حق برگشت دارند؟

 23. تو می مانی و دیوارهای فرو ریخته پر از خاطره....

 24. خطر آسیب‌های اجتماعی بیخ گوش آموزش و پرورش!

 25. ترامپ، دختر و دامادش را از کاخ سفید اخراج کرد

پربحث‌های هفته

 1. تعطیلی بی منطق 8 ربیع‌الاول را از تقویم حذف کنید

 2. نامه سردار سلیمانی به رهبر انقلاب: به عنوان سرباز مکلف شده از جانب حضرتعالی پایان داعش را اعلام می‌کنم/ آمار خسارت‌ 500 میلیارد دلار است/ 6 هزار نفر به نام اسلام خود را منفجر کردند

 3. زلزله مهیب دلهای مردم، روی گسلهای دردناک اظهارات سیاسیون

 4. دقیقا کجایی؟

 5. انتقاد شديد پزشکیان از طرح تحول سلامت: از زمان اجرای اين طرح گفتم که از نظر علمی و تجربی غلط است/دولت احمدی‌نژاد در ۳ سال به اندازه ۳۰ سال پول به حسابم واریز کرد

 6. توضيحات وحید حقانیان پیرامون اظهاراتش در مورد معاون اول رئیس جمهور

 7. تصمیم گیری ۲۳ نماینده مجلس برای دریافت حقوق نجومی و مادام العمر خود و سایر مقامات

 8. هشدار توکلی درباره فعالیت رانتی یک شرکت خصوصی در تدوین بودجه عملیاتی برای دستگاه‌ها

 9. لیست وعده های رئیس جمهور قبل از انتخابات امسال

 10. اينجا كرمانشاه، روز ششم زلزله/ سلام ما را به وزیر مسکن برسانید!

 11. سقوط اخلاق در زلزله سیاست

 12. سیاه نمایی علیه یکی از خدمات نظام

 13. ویرگول نجومی!

 14. آيا بخش مسكن وارد فاز رونق شده است ؟

 15. پیلِ زلزله‌ی ازگله

 16. نامه احمد توکلی به وزیر نفت: اجرای قرارداد غیرقانونی فروش گاز به شرکت نروژی ایرانی را متوقف کنید / چرا گاز طبیعی را نصف قیمت فروش به ترکیه تعیین کرده اید؟

 17. قالیباف: منکر تخلفات شهرداری نیستم/ تعطیلی خط هفت مترو کار سیاسی است

 18. آخوندی: با زلزله تسویه حساب سیاسی کردند

 19. کیم جونگ اون "شادی" را در کره‌شمالی ممنوع کرد!

 20. انتقاد شدید وحید حقانیان، نماینده ویژه رهبری از سیاسی کاری جهانگیری در مواجهه با مسکن مهر  

 21. بازار ایران را به فرانسه ندهید

 22. تمیز کردن دندان با انگشت توسط واعظی  

 23. موافقت مجلس با یک فوریت طرح «لغو تعطیلی هشتم ربیع‌الاول» در هفته آینده/ علی مطهری: در اين روز مردم بايد شادی كنند يا عزاداری؟

 24. سعد حریری: اگر روسیه نبود بشار اسد سقوط می‌کرد

 25. نهنگ آبی یا نهنگ نوجوانی؟؟

پربحث‌های اخیر

 1. هاشمی شاهرودی: شکست داعش، استکبار را به طراحی توطئه‌های جدید وا خواهد داشت

 2. فردا؛ جلسه غیر علنی مجلس با حضور رئیس کل بانک مرکزی

 3. حضور فرمانده ارتش در کمیسیون امنیت/ ۱۴ سئوال از وزیر اقتصاد

 4. نشست سران سه قوه به میزبانی رئیس جمهور برگزار می شود

 5. دریادار خانزادی: نیروی دریایی اجازه نداده استکبار جهانی منافع ایران را به خظر بیندازد

 6. سردار جزایری: تا محو رژیم صهیونیستی و اخراج آمریکا از منطقه مقاومت ادامه دارد/ دستگاه دیپلماسی علیه آمریکا اقامه دعوا کند

 7. حضور مجدد «رحیم‌مشایی» در دادسرا

 8. بسيج و امنيت ملی

 9. ورود کمیسیون انرژی مجلس به نحوه فروش گاز/ صادرات گاز به صورت خام یا تبدیل محصولات پتروشیمی

 10. کاخ سفید: به حمایت از عربستان در برابر ایران متعهد هستیم

 11. تاکید اشرف غنی بر توسعه روابط افغانستان و ایران

 12. دولت روحانی از مردم کناره گیری می کند؟

 13. عضو اسبق کمیسیون اصل نود: ١١ حکم قطعی علیه احمدی‎نژاد صادر شده

 14. لاریجانی: ریشه‌کنی تمامی اشکال ‌تروریسم، نیازمند تلاش جمعی همه ‌کشورهاست

 15. آخرین عناوین روزنامه‌های سیاسی

 16. نامه مشترک ایران، روسیه و ترکیه به گوترش درباره مصوبات اجلاس سوچی

 17. واکنش محسن رضایی به حادثه تروریستی در مصر

پربحث‌های دیروز

 1. انتقاد شديد پزشکیان از طرح تحول سلامت: از زمان اجرای اين طرح گفتم که از نظر علمی و تجربی غلط است/دولت احمدی‌نژاد در ۳ سال به اندازه ۳۰ سال پول به حسابم واریز کرد

 2. ولیعهد عربستان: با حمایت ترامپ به دنبال ایجاد ائتلافی علیه ایران هستیم

 3. وعده صادق

 4. فرافکنی نتانیاهو: اجازه نمی‌دهیم ایران به حضورش در سوریه ادامه دهد

 5. ماجرای کمک ۱۰ میلیاردی فرح پهلوی به زلزله‌زدگان کرمانشاه چه بود؟

 6. ترامپ، دختر و دامادش را از کاخ سفید اخراج کرد

 7. نامه مشترک ایران، روسیه و ترکیه به گوترش درباره مصوبات اجلاس سوچی

 8. واکنش محسن رضایی به حادثه تروریستی در مصر

 9. جهانگیری: تحریم‌های آمریکا باعث تقویت توان و افزایش تولید ملی ایران شده است

 10. با ناو موشک انداز جدید ایرانی آشنا شوید

 11. #شهدای_مدافع_حرم ترند شدند

 12. سخنگوی وزارت خارجه تاکید کرد: لزوم هوشیاری در مقابل توطئه‌های شکست‌خوردگان

 13. قاسمی: ولیعهد ماجراجوی سعودی به سرنوشت محتوم دیکتاتورهای معروف منطقه بیندیشد

 14. توئیت عربی ظریف در واکنش به حمله تروریستی مصر/ عکس

 15. پیروزی‌های جبهه مقاومت مقدمه نابودی رژیم صهیونیستی‌ و آل‌سعود است

 16. حضور ژنرال سلیمانی در بوکمال و عزم قاطع جبهه مقاومت برای بیرون راندن آمریکا از سوریه

 17. کدخدایی: شورای نگهبان محل چانه‌زنی سیاسی نیست

 18. نامه سردار سلیمانی به صاحب خانه‌ای در بوکمال که مقر عملیات بود

 19. حزب کارگزاران: نگران حفظ دستاورد پیروزی در انتخابات هستیم

 20. مقاومت تا محو رژیم صهیونیستی و اخراج آمریکا از منطقه ادامه دارد

 21. احتمال صدور حکم اعدام برای خاوری

 22. نتایج مذاکرات اصلاح‌طلب‌ها با شورای نگهبان به روایت تابش

 23. علی لاریجانی: آمریکایی‌ها به دنبال ماجراجویی جدید هستند

 24. گردن‌آویز سنتی مردم بولیوی بر گردن جهانگیری  

 25. صدیقی: بسیج مردمی یمن به زودی پیروز خواهد شد/عجب بد مادری هستند و بد تخمی در رحم عربستان کاشتند

پربحث‌های هفته

 1. نامه سردار سلیمانی به رهبر انقلاب: به عنوان سرباز مکلف شده از جانب حضرتعالی پایان داعش را اعلام می‌کنم/ آمار خسارت‌ 500 میلیارد دلار است/ 6 هزار نفر به نام اسلام خود را منفجر کردند

 2. زلزله مهیب دلهای مردم، روی گسلهای دردناک اظهارات سیاسیون

 3. انتقاد شديد پزشکیان از طرح تحول سلامت: از زمان اجرای اين طرح گفتم که از نظر علمی و تجربی غلط است/دولت احمدی‌نژاد در ۳ سال به اندازه ۳۰ سال پول به حسابم واریز کرد

 4. توضيحات وحید حقانیان پیرامون اظهاراتش در مورد معاون اول رئیس جمهور

 5. سیاه نمایی علیه یکی از خدمات نظام

 6. قالیباف: منکر تخلفات شهرداری نیستم/ تعطیلی خط هفت مترو کار سیاسی است

 7. موافقت مجلس با یک فوریت طرح «لغو تعطیلی هشتم ربیع‌الاول» در هفته آینده/ علی مطهری: در اين روز مردم بايد شادی كنند يا عزاداری؟

 8. سعد حریری: اگر روسیه نبود بشار اسد سقوط می‌کرد

 9. نوبخت: انتقاد به مسکن مهر سرپل ذهاب به پیمانکار است نه به دولت قبل

 10. چرا حاضر به مذاکره موشکی و منطقه‌ای نیستیم؟

 11. واکنش آذری جهرمی به حاشیه‌سازی برای اسحاق جهانگیری و فرمانده سپاه  

 12. سردار سلیمانی؛ جوان ٢٣ساله‌ای که «ژنرال بی‌سایه» خاورمیانه شد/ روایتی از زندگی شخصی حاج قاسم

 13. بازی با معمای مسکن مهر در میان داغ دل مردم/ روایت دو نماینده مجلس

 14. رهبر انقلاب در جمع مردم زلزله‌زده: من با یکایک دلهای داغدار شما همدردم/ انسانهای دلاور حادثه را مغلوب خود می کنند

 15. پایان موقت بست‌نشینی بقایی و یاران

 16. ولیعهد عربستان: با حمایت ترامپ به دنبال ایجاد ائتلافی علیه ایران هستیم

 17. وعده صادق

 18. مقتدی صدر: ایران از سفرم به عربستان ناراحت است / با سردار سلیمانی در مراسم ختم پدرش گفتگو کردم

 19. خنده ظریف و لاوروف در حاشیه اجلاس سوچی

 20. رفتار احمدی نژاد به نفع اصلاح طلبان است

 21. پاسخ رهبر انقلاب اسلامی به نامه سردار سرلشکر حاج قاسم سلیمانی درباره پایان سیطره شجره خبیثه داعش

 22. حذف یارانه ثروتمندان در دستور کار دولت و مجلس

 23. جهانگيری: پیمانکاران ساختمان‌های نوساز و بدون استحکام باید بازخواست شوند

 24. فرافکنی نتانیاهو: اجازه نمی‌دهیم ایران به حضورش در سوریه ادامه دهد

 25. انتقاد غرضی از میزان کارمفید در ادارات

آخرین عناوین