تناقض در برخورد با یک موضوع اجتماعی/ حضور زنان در ورزشگاه ها و سیاسی کاری رسانه ها

گروه سیاسی الف،   3960620327 ۱۷ نظر، ۴ در صف انتشار و ۱۸ تکراری یا غیرقابل انتشار
تناقض در برخورد با یک موضوع اجتماعی/ حضور زنان در ورزشگاه ها و سیاسی کاری رسانه ها

در میانه مشکلات اقتصادی مردم از دغدغه معیشت گرفته تا بیکاری جوانان، برخی روزنامه‌های به سوژه‌های زرد دست انداخته‌اند تا ضمن سرپوش گذاشتن بر مشکلات، دولت را از سختی و مشقت به نتیجه رساندن وعده‌های اقتصادی داده شده در دوران انتخابات برهانند.

 در روزهای گذشته بار دیگر بحث ورود زنان به ورزشگاه‌ها در روزنامه‌ها داغ شده است، نگاهی به تیتر روزنامه‌ها در هفته‌ای که گذشت نشان از آن دارد که این جرائد با تیترها و تصاویر صفحات نخست خود را به این موضوع اختصاص داده‌اند بی‌آنکه به این سؤال نیز بپردازند که مشکل و دغدغه اصلی مردم چیست؟

«زنان سوری در ورزشگاه، زنان ایرانی پشت آزادی»، «در جست‌وجوی مقصر»، « زنان را صمیمانه راه نمی‌دهند»، «پارادوکس ایرانی»، «جای خالی زنان ایرانی در آزادی» «شب شرمساری» و... از جمله تیترهای یک روزنامه‌های اصلاح طلب در هفته‌ای که گذشت می‌باشد.

جالب آنکه این روزنامه‌ها در سال 1385 و زمانی که رئیس‌جمهور وقت دستور حضور زنان در ورزشگاه‌ها را صادر کرده بود، تیترها و تصاویر صفحات نخست خود را به مخالفت با این تصمیم اختصاص داده بودند و صدالبته چه در آن روزها و چه امروز متدینین جامعه و از جمله مراجع عظام تقلید با حضور بانوان در ورزشگاه‌ها بدون رعایت حدود و تامین پیش‌نیازهایی که همگان به آن آگاهند مخالف بوده‌اند و هستند.

حال چه شده است که برخی روزنامه‌ها که آن روزها مخالف حضور بانوان در ورزشگاه‌ها بوده‌اند امروز لباس موافقت به تن کرده و از اینکه زنان برای تماشای یک بازی فوتبال در ورزشگاه آزادی حضور نیافته‌اند شرمسارند؟!

کافی است به سرمقاله روزنامه آفتاب یزد که این روزها موافق حضور بانوان در ورزشگاه‌ها است در شماره 7 اردیبهشت 1385 این روزنامه نگاهی از سر دقت بیندازیم.

روزنامه آفتاب یزد در سرمقاله شماره 7 اردیبهشت سال 1385 خود در این زمینه نوشته بود «... بعضی ایرادهای شکلی بر این دستور می‌بینیم که احتمالا در ذهن عده‌ای از مخاطبان روزنامه نیز وجود دارد، یکی از این ایرادها، میزان اولویت این دستور می‌باشد... بدون اغراق می‌توان گفت کم‌اهمیت‌ترین خواسته اصلاح‌طلبان نیز در مقایسه با دستور اخیر رئیس‌جمهور، از اولویت بیشتری برخوردار بود». 

آفتاب یزد در ادامه دومین ‌اشکال بر دستور رئیس‌جمهور وقت را بی‌توجهی به دیدگاه کارشناسان مستقل اجتماعی، مذهبی و سیاسی خوانده بود.»

 این روزنامه مدعی اصلاحات در پایان نتیجه گرفته بود «می‌توان به قاطعیت ادعا کرد که دستور اخیر حتی دغدغه یک درصد جمعیت کشور نبوده است و از این جهت سرگرم ساختن جامعه به آن و مشغول‌سازی سیاستمداران و شخصیت‌های ذی‌نفوذ به آن به هیچ‌وجه مصلحت نیست».

 روزنامه شرق نیز در سرمقاله 7 اردیبهشت 1385 به این موضوع پرداخته و نوشته بود «در تازه‌ترین و مهم‌ترین اقدام، احمدی‌نژاد به رئیس‌سازمان تربیت بدنی دستور داد تا امکان ورود زنان به استادیوم‌های ورزشی فراهم شود، این دستور... نقد و اعتراض مراجع تقلید، طلاب و نیروهای موثر حوزوی را برانگیخته است.»

به گزارش کیهان، نویسنده در آن یادداشت افزوده بود «شاید بتوان... در برابر اصلی‌ترین نمادهای این ساختار ایستاد، اما در صورت توفیق در این کار، تازه کار اصلی آغاز می‌شود، کاری که برخلاف مخالف‌خوانی و اپوزیسیون‌نمایی اصلا ساده نیست و آن همان دولتمردی و حکومتداری است. همان که چنان کار دشواری است که در قدیم افلاطون می‌گفت تنها از فیلسوف شاهان برمی‌آید...»

نکته جالب دیگر آنکه ورزشگاه‌ها تحت نظر دولت بوده و مدعیان طبق قاعده‌ای عقلانی  بایستی از دولت سؤال کنند که چرا این اجازه به بانوان داده نمی‌شود که در ورزشگاه‌ها حضور داشته باشند نه منتقدین خود را سیبل حملات قرار داده و با آنان تسویه حساب کنند!

از سوی دیگر برخی از این روزنامه‌ها با لطایف‌الحیل و بهانه‌های فراوان در گزارشات خود از حضور برخی زنان در روز بازی ایران و سوریه در ورزشگاه نیز گزارش داده و مدعی شده‌اند که این زنان با پرچم سوریه وارد ورزشگاه شده بودند.

فارغ از اینکه در بازی ایران و سوریه چه گذشت بایستی این سؤال را نیز پرسید که در بازی مهر ماه سال گذشته ایران و کره نیز تعدادی از زنان کره‌ای در ورزشگاه حضور یافته بودند ولی در آن برهه هیچ یک از این نشریات به حضور آنان ایرادی نگرفته و دست به تعارض‌سازی میان حضور آنان و ممنوعیت حضور زنان ایرانی نزده بودند.

به نظر می‌رسد مشکل این رسانه ها در تمرکز بر حضور زنان سوری در ورزشگاه نه اصل این حضور که سوری بودن این زنان است.

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

۳ اردی‌بهشت ۱۳۹۷اظهارنظر کی روش درباره حضور نداشتن زنان در ورزشگاه‌ها
۱۵ بهمن ۱۳۹۶زنان عربستانی در همه شهرها به ورزشگاه‌ها می‌روند
۲۶ دی ۱۳۹۶کاریکاتور/ بازداشت دو دختر که قصد ورود به ورزشگاه ثامن را داشتند  
۲۳ دی ۱۳۹۶دستگیری ۲هوادار زن هنگام ورود به ورزشگاه ثامن
۹ دی ۱۳۹۶کاریکاتور/ در حاشیه حضور چندباره دختران با گریم مردانه در ورزشگاه ها  
۲۲ آذر ۱۳۹۶ مطهری: حاضرم برای حضور زنان در ورزشگاه‌ها با مراجع مذاکره کنم
۱۴ آذر ۱۳۹۶آیت‌الله سبحانی: حضور بانوان در ورزشگاه، با عفت زنان سازگار نیست
۴ آذر ۱۳۹۶حضور یک خانم در ورزشگاه جم هنگام بازی پرسپولیس!  
۸ آبان ۱۳۹۶زنان عربستان از ۲۰۱۸ اجازه ورود به استادیوم‌های فوتبال را می‌یابند
۳ آبان ۱۳۹۶ مولاوردی: حضور زنان در ورزشگاه‌ها برای برخی رشته ها به آخر راه رسیده
۲۲ مهر ۱۳۹۶محمدیان: شرایط فراهم شود، به مطالبه حضور زنان در ورزشگاه پاسخ مثبت می‌دهیم
۲۱ شهریور ۱۳۹۶✔️داورزنی: بخشی از "آزادی" برای زنان مسقف می‌شود / عملیاتی شدن پروژه‌ 40 هزار نفری برای زنان در آزادی

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۰۰۹۱۷۱۸:۵۲:۰۵ ۱۳۹۶/۶/۲۰
آقا من به عنوان یه جوون گشایش اقتصادی می خوام که ازدواج کنم. شما به فکر استادیوم رفتن خانم من نباشید. ما خودمون برای تفریحات یک فکری می کنیم.
ناشناس۱۰۰۹۲۱۱۸:۵۸:۵۷ ۱۳۹۶/۶/۲۰
متاسفانه جریان اصلاح طلبی تبدیل به جریانی شده که حاضر است همه منافع و حقایق را به نفع جریان و گروه سیاسی خود ذبح کند.
ناشناس۱۰۰۹۲۲۱۸:۵۹:۳۲ ۱۳۹۶/۶/۲۰
لطفا" از گران شدن مرغ، تخم مرغ، کره، مصالح ساختمانی، دلار و..... در چند روز اخیر گزارش تهیه کنید. همه چیز فوتبال و ورزش نیست.
ناشناس۱۰۰۹۲۷۱۹:۱۳:۳۱ ۱۳۹۶/۶/۲۰
اصلاح طلبان چرا اینجوری اند؟
كيوان سپانلو۱۰۰۹۳۵۱۹:۲۶:۵۳ ۱۳۹۶/۶/۲۰
با سلام و احترام ورزشگاههاي ايران مملو از اقاياني شده كه مثل ريگ فحش خواهر و مادر مي دهند و اصلن خجالت نمي كشند.من يك زماني پاتوقم استاديوم بود و از مدرسه و دانشگاه استاديوم را بيشتر دوست داشتم ولي از چندين سال قبل هنگامي كه مواجه با الفاظ ركيك شدم ديگر نفتمان و الان مي دانم كه علت اصلي ممانعت ورود خانمها به استاديومها فرهنگي است نه سياسي كه بخواهيم انرا پتكي كنيم و بر سر فدراسيون و دولت بكوبيم.
ناشناس۱۰۰۹۵۱۱۹:۵۲:۳۹ ۱۳۹۶/۶/۲۰
اصلاح طلبان با ژست دلسوزی برای زنان ، به دنبال اهداف خود هستند.
ناشناس۱۰۰۹۵۶۲۰:۲۰:۳۵ ۱۳۹۶/۶/۲۰
حضور خانمها در ورزشگاه حق انهاست. اينكه معيشت مردم را دغدغه اصلى بدانيم فرافكنى است. مگر وقتى دغدغه اصلى داشته باشيم بايد از بقيه موارد غافل شويم؟
ناشناس۱۰۰۹۵۹۲۰:۲۹:۲۰ ۱۳۹۶/۶/۲۰
با نویسنده کاملا موافقم.
ناشناس۱۰۰۹۶۴۲۰:۴۴:۴۴ ۱۳۹۶/۶/۲۰
اين دو موضوع به ربط ندارد. مشكلات معيشتى مردم حاصل چهار دهه عملكرد همين آقايانى است كه رفتن خانمها به ورزشگاه را ممنوع كرده اند. حالا هم مردم به هردو مورد اعتراض دارند
ناشناس۱۰۰۹۷۰۲۱:۰۶:۰۳ ۱۳۹۶/۶/۲۰
هر دو کار زنان سوری و کره ای جای سوال دارد به نظر من این کار توهین به زنان ایرانی است کاپیتولاسیون محسوب میشه و قابل پذیرش نیست. مگه میشه سوری ها که مدتها است در ایران زندگی کرده اند و زبان فارسی هم میدانند به ورزشگاه راه داده شوند ولی زنان ایرانی راه داده نشوند؟ کدوم ادمی اینو قبول میکنه؟ در ورزشگاه هم که حجاب نداشتند این زنان مسلمان سوری چرا؟ قابل توجیه نیست
ناشناس۱۰۰۹۹۴۲۱:۵۵:۳۲ ۱۳۹۶/۶/۲۰
مشکل احمدی نژاد بود سبیل شون رو چرب نمی کرد الان چرب چربه
ناشناس۱۰۱۰۰۶۲۲:۴۴:۱۵ ۱۳۹۶/۶/۲۰
بالاخره نگفتید چرا زنان سوری رو راه دادید؟ و اینکه شما چه کاره اید که از عوض مردم تصمیم می گیرید؟ . البته که این کار احمدی نژاد مثل همه کار های دیگه اش برای مطرح کردن خودش بوده ولا غیر وروزنامه های اصلاح طلب هم روی این موضوع تاکید داشتند
ناشناس۱۰۱۰۲۰۲۳:۲۸:۱۷ ۱۳۹۶/۶/۲۰
مردم باید بدونن که این جنجال های رسانه ای یه مشت حرف بیشتر نیست، همون کسایی که دیروز مخالف یه موضوع بودن امروز با 180درجه چرخش میان حرفایی میزنن که فقط منفعت طلبی توجیهش میکنه
راه۱۰۱۰۵۳۰۱:۳۱:۵۵ ۱۳۹۶/۶/۲۱
این اولین تناقض فاحش و حیرت انگیز در رفتار مدعیان راستگویی و اعتدال نیست . زندگی سیاسی و فرهنگی و اجتماعی و حتی اقتصادی این طیف مملو از تناقضات تأسف برانگیز ناراحت کننده است . اینگونه تحرکات و تحریکات تصنعی و بی ارزش موجب آن نخواهد شد که مطالبات متقن و مشروع و جدی مردم ، به انحراف رود . انشاءالله
ناشناس۱۰۱۱۵۹۰۹:۰۶:۵۳ ۱۳۹۶/۶/۲۱
همون موقع بازی کره و ایران هم اعتراضاتی شد ولی شبکه های اجتماعی به این قدرت نرسیده بودح که صداشون شنیده بشه
هموطن۱۰۱۱۹۹۰۹:۵۲:۱۱ ۱۳۹۶/۶/۲۱
ورود بانوان به ورزشگاهها حداقل حقوق شهروندی همه مردم است اگر دولت این حداقل هایی که هزینه ای هم ندارد را نتواند اجرا کند، معلوم است وضعیت اقتصادی هم تغییری نمی کند . اتفاقا نویسنده محترم بایدبداند در صورت رعایت حقوق شهروندی و رعایت حقوق انسانی و احترام به مردم ، مسائل اقتصادی هم راخت تر حل خواهد شد .
ناشناس۱۰۱۲۳۷۱۰:۳۳:۴۷ ۱۳۹۶/۶/۲۱
هیچ تناقضی نیست. تناقض در رفتار و کردار شما است که حرف از حق می زنید اما سیاسی کاری می کنید
طاقچهپارس نماد داده

پربحث‌های امروز

 1. درباره مذاکره مستقیم با آمریکا / رییس جمهور چه کسانی را دیوانه نامید؟

 2. بازار خودرو کاملا انحصاری است/ چرا شرکت های خودروساز به آشفتگی بازار دامن زدند؟

 3. روحانی: برنامه بدخواهان ایجاد بی ثباتی ذهنی و مصنوعی در اقتصاد ملی است/مردم تحت هر شرایطی نباید تحت فشار قرار گیرند/افزایش قیمت کالاها و خدمات نباید فراتر از نرخ تورم باشد

 4. ماجرای ویلای لواسان/ تفریح آمریکایی ها در نیشابور/ مشکل دولت روحانی از نگاه تئوریسین های اصلاح طلب/ چرا در ایران مسئولی استعفا نمی‌دهد؟

 5. اعلام جرم علیه مدیران ارشد پیشین و فعلی بانک مرکزی و مدیران موسسات/ بانک مرکزی به تقصیر متهم است/فرشتگان، آرمان، آرمان ایرانیان و کاسپین یکی هستند؛ حکمت تغییر نام‌ها باید معلوم شود

 6. شایعه برای بازی ایران - اسپانیا / جام جهانی داور زن ندارد

 7. پاداش پیروزی تیم ملی مقابل مراکش توسط سلطانی فر نقدا پرداخت شد /شام مشترک وزیر با کی‌روش و ملی‌پوشان

 8. چرا پیروزی ایران برابر مراکش «شانسی» نبود؟

 9. بحران اقتصادی و راهکارهای مادربزرگانه

 10. تاثیر افزایش تولید نفت عربستان و روسیه بر بازار ایران

 11. صعود فغانی به صدر جدول رده‌بندی داوران جام بیست‌ویکم+ عکس

 12. ایرانیان خارج نشین در صورت بازگشت به کشور عفو می شوند

 13. بن بست دوباره در روابط ایران و کانادا/ نقش طرف ثالث در موضع گیری جدید اتاوا

 14. دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویی: آقای فیروزآبادی گفته بود اواخر اردیبهشت ویلای لواسان را تخلیه می‌کند، ولی نکرده است

 15. پاسخ «نایک» به اعتراض مردم ایران چیست؟

 16. وقتی شادی فوتبال به فقیرترین مناطق ایران رسید

 17. بی‌هنری بی بی سی /وقتی قاتل را بی گناه وقهرمان نشان می‌دهند

 18. جنایت فجیع زنی علیه شوهرش در مرکز تهران

 19. محمد ثلاث قصاص شد

 20. پایانی تلخ برای یک نمایش خیابانی  

 21. روزبه چشمی ادامه جام جهانی را از دست داد

 22. علی دایی روی سر مدافع تاریخ ساز مکزیک   

 23. موج انتخاباتی در ترکیه به کدام سمت می‌رود؟

 24. بیماری خطرناکی که مردان را نشانه گرفته است

 25. پیروزی سوئد مقابل کره‌جنوبی/ ایران همچنان تنها نماینده پیروز آسیا

پربحث‌های دیروز

 1. وقتی عادل فردوسی پور احساساتی میشود !

 2. تصمیم گیری در خصوص بازار خودرو، مسکن، ارز و سکه در جلسه ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی /۵۰ نفر، ۵ درصد سکه‌های ثبت‌نامی را خریده‌اند/ هک سایت وزارت صنعت و فروش ۴ هزار خودروی وارداتی قاچاق

 3. چگونه کُره فقیر ۵۰ ساله کشور "برند"ها شد؟/ ۱۸ امتیاز ویژه به تولید

 4. زور تورم به قدرت خرید مردم می‌چربد/ چه زمانی توانایی خرید مردم بالا می‌رود؟

 5. انتقاد مطهری از آیت‌الله علم‌الهدی

 6. ضرورت تشکیل اتاق فرماندهی برای اقتصاد

 7. پیکر خون‌آلود مامور وزارت اطلاعات (۱۶+)  

 8. نبرد در حدیده/ چرا این شهر یمنی اینقدر مهم است ؟

 9. افزایش قیمت مسکن متوقف شد

 10. دبیرکل بانک مرکزی: خریداران سکه نگران نباشند/ احتمال برگزاری حراج مجدد سکه

 11. واکنش ابتکار به انتقادهای اصلاح‌طلبان از دولت

 12. پیشنهاد فوتبالی حسین شریعتمداری/ واکنش ها به مداحی میثم مطیعی/ گل به خودی نمایندگان مجلس/ انتقاد تند روزنامه اصلاح طلب از روحانی/ جنجال پیامک‌ ها و اظهارنظر آیت الله علم الهدی و مطهری

 13. نسل نو اصلاحات علیه نسل کهنه

 14. مسئول گرانی خودرو کیست؟

 15. از محاصره مدافعان حرم توسط تکفیری‌ها تا قیچی کردن جبهه‌النصره و شکست آنها

 16. نشست خبری اعلام جرم دیده‌بان شفافیت و عدالت علیه مسئولان فعلی و سابق بانک مرکزی

 17. توصیه رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی به مردم

 18. اقتصاد نابسامان و خودزنی اصلاح‌طلبان

 19. رهایی از شر حشرات در تابستان + درمان جای نیش

 20. نتانیاهو: ایران باید به طور کامل از سوریه خارج شود

 21. امید ابراهیمی؛ سلحشور فوتبال ایران + عکس

 22. کی‌روش: بردمان را به فرگوسن تقدیم می‌کنیم

 23. محاکمه قاتل سریالی زنان گیلانی

 24. جنایت به ‌دنبال عشق ممنوع

 25. اسرائیل چگونه نابود می‌شود؟

پربحث‌های هفته

 1. سکه از ۲،۵۰۰،۰۰۰ تومان عبور کرد/ سکوت مسئولان در آشفته بازار سکه/ آقای سیف نظر شما چیست؟

 2. کیم جونگ اون و دونالد ترامپ دیدار کردند/ ترامپ: احساس فوق‌العاده‌ای دارم/ کیم: برای برگزاری این نشست موانع بسیاری وجود داشت+ فیلم و عکس

 3. توریست‌هایی که با پول بیت‌المال عازم روسیه میشوند + جدول اسامی

 4. روحانی: همه حاکمان آمریکا علیه ملت ما بوده اند و این یکی خبیث تر/ نقد را می پذیریم اما تخریب نه/ تلاطم بازار، دلیل اقتصادی ندارد

 5. از شعر امسال تا شعر پارسال/تریبون زبان مردم

 6. روحانی به گرانی‌ها واکنش نشان داد/ بررسی افزایش قیمت‌ها در هیات دولت

 7. کواکبیان: وضعیت معیشتی و اقتصادی مردم مناسب نیست/شب می‌خوابیم و صبح بلند می‌شویم و می‌بینیم قیمت‌ها تغییر کرده است/ خجالت می‌کشم بگویم از این دولت حمایت کردم

 8. تولید کجا بود؟ این روزها همه منتظرند ارز بگیرند تا کود حیوانی را هم وارد کنند

 9. جمعه عید سعید فطر است

 10. بیش از یک سوم جوانان بیکار ایرانی، درتلاش و حتی کسب مهارت برای پیدا کردن شغل نیستند

 11. ایران 1 - مراکش 0؛ پیروزی یوزها در دقیقه 93 و پایان 20 سال انتظار

 12. احمد توکلی: اعتماد مردمی به سیاستمداران به حداقل خود رسیده/ سبد کالای مردم کوچک‌تر شده است

 13. نوبخت: با قاطعیت اعلام می‌کنم که در شرایط سخت تحریمی هم کشور قابل اداره است

 14. درباره مذاکره مستقیم با آمریکا / رییس جمهور چه کسانی را دیوانه نامید؟

 15. آخوندی: نوسانات بازار مسکن سیاسی است

 16. درباره دادگاه صادر کننده حکم فیلتر تلگرام/ لطفا نیمه پر لیوان را هم ببینید

 17. ادامه بی‎خیالی دولت به بلبوشو در بازار

 18. نگرانی از گروه ترس و ساکتین برجام

 19. به بهانه "شبی که ایران نخوابید" / فوتبال را ببینید آقای رئیس جمهور + فیلم

 20. اروپا می خواهد برجام را ادامه دهد، اما بدون آمریکا نمی تواند/ ایران نباید منتظر بماند

 21. سکه ۲/۵ میلیون تومان شد

 22. سیف: گران شدن سکه روانی است

 23. ۱۷ راهکار میرسلیم برای حمایت از تولید ایرانی/ بهره بانکی بالا، نظام پیچیده مالیاتی و... عامل موفق نبودن تولید ملی

 24. قراردادهایی که تلف شدند / حق فسخ و خسارت داریم یا نه؟

 25. وقتی عادل فردوسی پور احساساتی میشود !

پربحث‌های امروز

 1. درباره مذاکره مستقیم با آمریکا / رییس جمهور چه کسانی را دیوانه نامید؟

 2. روحانی: برنامه بدخواهان ایجاد بی ثباتی ذهنی و مصنوعی در اقتصاد ملی است/مردم تحت هر شرایطی نباید تحت فشار قرار گیرند/افزایش قیمت کالاها و خدمات نباید فراتر از نرخ تورم باشد

 3. ماجرای ویلای لواسان/ تفریح آمریکایی ها در نیشابور/ مشکل دولت روحانی از نگاه تئوریسین های اصلاح طلب/ چرا در ایران مسئولی استعفا نمی‌دهد؟

 4. ایرانیان خارج نشین در صورت بازگشت به کشور عفو می شوند

 5. دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویی: آقای فیروزآبادی گفته بود اواخر اردیبهشت ویلای لواسان را تخلیه می‌کند، ولی نکرده است

 6. بی‌هنری بی بی سی /وقتی قاتل را بی گناه وقهرمان نشان می‌دهند

 7. دادستان کل کشور: عامل انتشار خبر کذب تجاوز در ایرانشهر تحت تعقیب قرار می‌گیرد

 8. 3 تُن آتش سپاه بر سر تروریست‌ها/ موشک‌باران داعش زیر دید آمریکایی‌ها +عکس و فیلم

 9. فرهاد جعفری آزاد شد

 10. تدوین طرح وزارت رسیدگی به امور روستاها در مجلس

 11. توهین علی جنتی به شعرخوانی مطیعی در عید فطر  

 12. ضرغامی: افراد زیادی در لباس انقلاب رفتار طاغوتی دارند

 13. توضیحات استاندار خراسان رضوی از تلاش نافرجام گروه‌های معاند برای اقدامات تروریستی

 14. هیچ نماینده ای به جام جهانی نمی رود

 15. حجت الاسلام موسوی لارگانی در گفتگو با الف: وظیفه دولت در این آشفته بازار چیست؟

 16. سوال از شریعتمداری برای واردات بیش از اندازه کالاهای خارجی مشابه تولید داخل

 17. جزییات نامه‌ حاجی بابایی به رییس‌جمهور

 18. روحانی در گفت‌وگوی تلفنی‌ با امیر قطر: هیچ مانعی برای گسترش روابط نیست؛ تهران همچنان در کنار دوحه خواهد بود

 19. ثبت سفارش به‌منظور واردات «خاک برای خواب گربه»

 20. زاهدی: قوه قضائیه در احکام دانشجویان با رافت خاصی تجدیدنظر کند

 21. روحانی به سوئیس و اتریش سفر می کند

 22. نمایندگان مجلس چهارشنبه با رهبر انقلاب دیدار می کنند

 23. موسویان : امروز نفوذ نتانیاهو در کاخ سفید از وزیر خارجه و حتی کنگره آمریکا هم بیشتر است

 24. استیضاح ربیعی با ۵۰ امضا کلید خورد + محورهای طرح

 25. زاهدی:قوه قضائیه در احکام دانشجویان اغتشاش‌های دی‌ماه تجدیدنظر کند

پربحث‌های دیروز

 1. انتقاد مطهری از آیت‌الله علم‌الهدی

 2. پیکر خون‌آلود مامور وزارت اطلاعات (۱۶+)  

 3. واکنش ابتکار به انتقادهای اصلاح‌طلبان از دولت

 4. پیشنهاد فوتبالی حسین شریعتمداری/ واکنش ها به مداحی میثم مطیعی/ گل به خودی نمایندگان مجلس/ انتقاد تند روزنامه اصلاح طلب از روحانی/ جنجال پیامک‌ ها و اظهارنظر آیت الله علم الهدی و مطهری

 5. نسل نو اصلاحات علیه نسل کهنه

 6. از محاصره مدافعان حرم توسط تکفیری‌ها تا قیچی کردن جبهه‌النصره و شکست آنها

 7. اسرائیل چگونه نابود می‌شود؟

 8. امنیت ایران را تاجزاده حفظ کرد یا سردار سلیمانی؟

 9. احضار برخی سلبریتی‌ها به دادستانی و تحقیق برای پولهای جمع آوری شده/واریزیها همچنان ادامه دارد

 10. علت شکایت مدیرعامل سابق همشهری از عضو شورای شهر تهران

 11. با حکم فرمانده معظم کل قوا؛ حجت الاسلام ادیانی به ریاست سازمان عقیدتی سیاسی ناجا منصوب شد

 12. امیرعبداللهیان: آینده متعلق به همه یمنی‌ها و باتلاق متجاوزین است

 13. سردار وحیدی: روابط آمریکا و کره‌شمالی آینده مثبتی ندارد

 14. تعداد تذکرات کتبی به رییس جمهور در سال گذشته

 15. واعظی: مذاکره‌ای با کانادا نداشتیم که متوقف شود

 16. پاسخ رهبر انقلاب به درد و دل‌های خانواده شهدای هسته‌ای

 17. ایران گورستان خودروهای خارجی شده است/ خودرو یک میلیاردی به دلیل نداشتن قطعه بلا استفاده است

 18. کمبود سه میلیون مسکن در کشور/ نیاز سالانه به ساخت 800 هزار واحد

 19. محسنی اژه‌ای: مشکلات موسسات مالی میراث گذشته است/ ماجرای نامه انتقادی سیف/ وضعیت پرونده بابک زنجانی

 20. با کفش وارد نشوید!

پربحث‌های هفته

 1. روحانی: همه حاکمان آمریکا علیه ملت ما بوده اند و این یکی خبیث تر/ نقد را می پذیریم اما تخریب نه/ تلاطم بازار، دلیل اقتصادی ندارد

 2. از شعر امسال تا شعر پارسال/تریبون زبان مردم

 3. روحانی به گرانی‌ها واکنش نشان داد/ بررسی افزایش قیمت‌ها در هیات دولت

 4. کواکبیان: وضعیت معیشتی و اقتصادی مردم مناسب نیست/شب می‌خوابیم و صبح بلند می‌شویم و می‌بینیم قیمت‌ها تغییر کرده است/ خجالت می‌کشم بگویم از این دولت حمایت کردم

 5. احمد توکلی: اعتماد مردمی به سیاستمداران به حداقل خود رسیده/ سبد کالای مردم کوچک‌تر شده است

 6. درباره مذاکره مستقیم با آمریکا / رییس جمهور چه کسانی را دیوانه نامید؟

 7. درباره دادگاه صادر کننده حکم فیلتر تلگرام/ لطفا نیمه پر لیوان را هم ببینید

 8. نگرانی از گروه ترس و ساکتین برجام

 9. اروپا می خواهد برجام را ادامه دهد، اما بدون آمریکا نمی تواند/ ایران نباید منتظر بماند

 10. قراردادهایی که تلف شدند / حق فسخ و خسارت داریم یا نه؟

 11. عبدالله ناصری: اصلاح‌طلبان بی‌شک از جهانگیری در ۱۴۰۰ حمایت خواهند کرد

 12. متن شعر مطیعی در نماز عید فطر

 13. هزینه های عجیب در پاستور و مجلس/ نامزد احتمالی مورد حمایت اصلاح طلبان در انتخابات/ انتقاد تند کواکبیان از دولت/ سخنان رئیسی درباره شرایط مردم/ بی توجهی به فضاسازی جدید احمدی نژادی ها

 14. انتقاد تند کیهان از علی مطهری/ کنایه های نماینده زن مجلس به همکارش/ پیش بینی اقتصادی جهانگیری/ دلیل عدم حضور روحانی در جلسات مجمع مشخص شد

 15. انتقاد مطهری از آیت‌الله علم‌الهدی

 16. پیکر خون‌آلود مامور وزارت اطلاعات (۱۶+)  

 17. روحانی: برنامه بدخواهان ایجاد بی ثباتی ذهنی و مصنوعی در اقتصاد ملی است/مردم تحت هر شرایطی نباید تحت فشار قرار گیرند/افزایش قیمت کالاها و خدمات نباید فراتر از نرخ تورم باشد

 18. روحانی: بچه‌ها مچکریم+عکس

 19. «سلاح ایرانی» در انتظار بازار جهانی/ «آرمیا»؛فرصتی برای جذب مشتری

 20. متن پیامک های ارسالی به نمایندگان درباره لوایحه چهار قلو بخصوص FATF / تهدیدی در کار نبود + عکس

 21. روحانی: امروز در برخی از بخش‌ها احساس عدالت در جامعه وجود دارد

 22. بیژن مقدم: انتظار از رئیس جمهور تصمیم قاطع به تغییر در کابینه با شاخص‌های کارآمدی، جوانگرایی و مردم‌داری است‌/ به منتقدین دولت اعم از اصول‌گرا و اصلاح‌طلب اعتنا کنید

 23. سفرهای خارجی سلحشوری/از طرف مجلس به جام جهانی روسیه می‌روم البته با هزینه خودم

 24. ذوالنور خطاب به روحانی: با فشار، تهدید کردن و انواع راه‌ها نمایندگان را وادار به انصراف از سوال کردید

 25. ابطحی: کسانی که به روحانی رای دادند حالشان خوب نیست

آخرین عناوین