چسب هل: آماده به کارگیری ۱۰ هزار کارگر میانماری هستیم

گروه اقتصادی الف،   3960620065 ۲۸ نظر، ۳ در صف انتشار و ۱۳ تکراری یا غیرقابل انتشار
چسب هل: آماده به کارگیری ۱۰ هزار کارگر میانماری هستیم

مدیرعامل کارخانه «چسب هل» که پیش از این بابت قواعد تعجب‌برانگیز و غیر متعارف حاکم در این واحد صنعتی خبرساز شده بود این بار به دلیل موضعگیری اخیر خود در باره مسلمانان میانماری خبر ساز شده است.

به گزارش ایلنا، «خلیل نظری»، مدیرعامل کارخانه «چسب هل» بازهم خبرساز شد، بار اول با وضع قواعد تعجب‌برانگیز و غیر متعارف برای کارگران این واحد سازنده چسب و مواد شیمایی که واکنش رسمی اداره کار را به دنبال داشت و این‌بار هم با موضعگیری‌ متفاوت درباره مسلمانان میانماری، تا بار دیگر مجموعه تحت مدیریتش را در کانون توجه افکار عمومی قرار دهد.

«خلیل نظری» مالک و مدیرعامل کارخانه مواد شیمایی و چسب هل  که در صفحات اجتماعی به صورت رسمی خود را با عناوینی چون مخترع، نویسنده و کارآفرین برتر معرفی کرده‌است در تازه‌ترین پُست اینستاگرامی‌اش از آمادگی کارخانه چسب هل برای استخدام دست‌کم 10 هزار نفر از مسلمانان میانماری خبر داده است.  

از قرار معلوم پُست اینستاگرامی یاد شده را باید در زمزه واکنش‌هایی تلقی کرد که این روزها از سوی بخش قابل توجهی از کاربران شبکه‌های مجازی در نکوش رفتارهای خشونت‌آمیز بوداییان میانمار با مسلمانان منطقه «روهینگا» اتخاذ شده است.

چسب هل

اما آنچه باعث متمایز‌تر شدن ابراز همدردی کارفرمای چسب هل با پیام‌هایی از این دست شده، موضوع ابراز آمادگی وی برای استخدام مسلمانان رانده شده میانماری در کارخانه چسب هل است؛ «کارخانه چسب هل آماده است تا برای حمایت از مسلمانان میانمار ده هزار نفر که معادل 2500 خانواده می‌شود را استخدام کند و هزینه اولیه اسکان را پرداخت نماید و از دولت محترم درخواست قبول پناهندگی این برادارن و خواهران مسلمان  را سریعا دارد».

تردیدی نیست که اقلیت یک میلیون نفری مسلمانان میانماری این روزها دوران پرالتهابی را سپری می‌کنند، در روزهای گذشته تصاویر منتشر شده از وقایع اخیر استان روهینگا بخش قابل توجهی از افکار عمومی را متاثر کرد تا حدی که دولت‌های مختلف نسبت به عملکرد مسئولان میانماری معترض شدند.

البته در اطلاعیه منتشر شده هیچ اشاره و توضیح بیشتری در مورد چگونگی به اجرا درآمدن این پیشنهاد مدیرعامل کارخانه چسب هل یعنی چگونه آمدن و اسکان مهاجران احتمالی از میانمار به ایران و اشتغال و ارتزاق آنها از طریق این کارخانه داده نشده است.

خود خلیل نظری در مورد اینکه چگونه می‌خواهد این تعداد کارگر را به همراه اعضای خانواده‌هایشان از میانمار به ایران منتقل کند به خبرنگار ایلنا می‌گوید: «پس از شنیدن خبر کشتار مسلمانان در کشور میانمار تصمیم گرفتم تا با انتقال ۱۰ هزار نفر و اسکان ۲۵۰۰ خانوار از این مسلمانان، وظیفه دینی خود را به عنوان یک مسلمان انجام دهم».

او ادامه می‌دهد: «پیش از این ما برای احداث کارخانه جدید زمین خریداری کرده‌ایم و تصمیم داریم پس از نصب اسکلت فلزی با نصب چادر یک کیلومتری و نصب پارکت و پارتیشن بندی، محلی را برای زندگی آنها تهیه کنیم همچنین می‌توانیم سیستم آب گرم و سیستم سرمایشی و گرمایشی هم در اختیار آنها قرار دهیم».

نظری در مورد اینکه این تعداد کارگر قرار است چه کاری در کارخانه چسب هل انجام دهند؟ می‌گوید: «آنها می‌توانند در مشاغلی مانند کشاورزی، درخت‌کاری شروع به کار کنند و همچنین از آنهایی که استعداد دارند در خط تولید کارخانه استفاده کنیم».

با نگاهی به قواعد حقوقی حاکم بر مناسبات اجتماعی نمی‌توان این اظهارات را از جنس واکنش‌های مرسوم افکار عمومی تلقی کرد و آن را افکارتامل برانگیز ندانست، چرا که برابر قوانین مربوط به حضور اتباع خارجی در کشور، تمامی اتباع غیر ایرانی باید به ترتیب از وزارت‌های خارجه، کشور و کار برای آمدن، اقامت و اشتغال در ایران مجوز‌های معتبر مربوط را دریافت کرده باشند.

البته در این باره مدیرعامل چسب هل می‌گوید: از سوی کارخانه با هیچ دستگاهی مکاتبه‌ای انجام نداده‌ایم  اما امیدواریم صدای این تصمیم ما به گوش مسئولان مربوطه برسد و معتقدم در این مورد می‌توانستیم بهتر از این عمل کنیم.

البته خلیل نظری در پاسخ به این پرسش که برای جذب و اسکان مسلمانان میانماری تا چه اندازه خود را برای آشنایی با شرایط کار اتباع خارجی در ایران (مبحث سوم از فصل پنجم قانون کار) آماده کرده است؟ به ایلنا می‌گوید: « آشنایی زیادی با شرایط کار اتباع خارجی در ایران ندارم ولی به گمانم هنگامی که برادران دینی ما از کشور افغانستان در کارخانه‌های مختلف فعالیت می‌کنند اهالی کشور میانمار هم می‌توانند در ایران مشغول به کار شوند؛ اگر مشکلی هم به وجود اید امیدواریم مجلس شورای اسلامی و همچنین دولت تدبیر و امید در روند انتقال با ما همکاری کنند».

البته در فاصله زمانی کوتاهی که از انتشار این موضعگیری کارفرمای چسب‌هل گذشته است، شماری از کاربران فضای مجازی بیکار ننشسته ‌اند و از دو جناح واکنش نشان داده‌اند؛ از یکسو عده‌ای از کاربران در ستایش از موضعگیری خیرخواهانه مدیرعامل چسب هل برای او و بستگانش طلب آمرزش کرده‌اند و از سوی مقابل شمار قابل توجهی از همین کاربران زبان به انتقاد گشوده و مدعی شده‌اند چرا در شرایطی که اهالی تبریز با مشکل بیکاری مواجه هستند، باید افراد خارجی در اولویت‌ استخدام قرار بگیرند.

در برابر این انتقادات البته خلیل نظری موضع دیگری دارد و مدعی است: «چند ماه است که در روزنامه‌ها آگهی داده‌ایم برای جذب ۲۰۰ بازاریاب آن هم با امکانات مناسب ولی هیچکس به ما مراجعه نکرد این بدان معنا است که ما در تبریز بی‌کار نداریم. آنها عده‌ای هستند که حوصله تکان دادن خود را هم ندارند».

عضویت در کانال تلگرام الف

عناوین مرتبط

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

آرش۱۰۰۶۴۳۱۰:۱۷:۵۴ ۱۳۹۶/۶/۲۰
با جمله آخر ایشان موافقم . ما هم هر چه آگهی میدیم ، نیروی کار مناسبی مراجعه نمی کنه ( تازه تو تهران ) . یا بیکار نداریم ، یا به قول ایشان حوصله تکان دادن خود را ندارند .
ناشناس۱۰۰۷۴۳۱۳:۳۱:۴۴ ۱۳۹۶/۶/۲۰
من میام. تو بگو امکانات مناسبی که می دی چیه؟ یا حقوق کم می دی، یا بیمه نمی کنی، یا قراردادت حتی پس از دوران آزمایشی و حتی 3 برابر اون مدت، باز هم موقته، اون هم نه موقت 1 ساله، بلکه حداکثر 3 ماهه، یا اضافه کار اگر پرسنلت بکنه بهش نمی دی، خلاصه خودت بنده ی خدا یه جور بدبختی ای داری. همین که کسی پیشت نمی مونه نشونه ی اینه که یکی باید خودتو جمع و جور کنه. نه که برادر من نیروی کار فراوونه. کار نیست. یه حالت دیگه هم وجود داره : شغلی بیخودی داری که کسی حاضر به همکاری نیست.
ناشناس۱۰۰۸۴۳۱۶:۱۷:۵۱ ۱۳۹۶/۶/۲۰
یا برای برپایی نماز جماعت اجباری!
باران۱۰۰۸۹۷۱۸:۱۰:۱۹ ۱۳۹۶/۶/۲۰
احسنت
ناشناس۱۰۰۶۴۸۱۰:۳۴:۳۱ ۱۳۹۶/۶/۲۰
تو اگه راست میگی هموطن خودتو مشغول بکارکن. این برمه ای ها رو کم داشتیم.
ناشناس۱۰۰۸۴۷۱۶:۲۱:۱۶ ۱۳۹۶/۶/۲۰
ایشون بازاریاب خواسته و کسی مراجعه نکرده!! پس چون اونها برمه ای هستند برای بازاریابی احتمالا..بهتر از ایرانیها بازاریابی میکنند!!!
احد۱۰۰۶۵۲۱۰:۴۴:۲۹ ۱۳۹۶/۶/۲۰
کاملا مشخص است که جهت معروف شدنه ! ومتاسفیم که همچنین شرایطی ایجاد شده که هر کسی براحتی اعلامیه میدهد . خب اگه ایشون راست میگه که ده هزار نفر را استخدام میکنه چرا از این همه جوان بیکار هموطن خودش استفاده نمیکند !1
مهدى۱۰۰۷۷۹۱۴:۳۹:۲۵ ۱۳۹۶/۶/۲۰
هموطن، بسيارى از هم ميهنان جوان ما به ماهيانه امرار معاش و مرور زمان نمى انديشند. بسيارى هنوز هم در جستجوى مشاغل با اين فرمول هستند: يا شغل حسابى نان و آبدار يا هيچ! به هر حال زمان ميگذرد . غافل از اينكه بالاخره حركتى بايد ! مشكل ديگه اينه كه بسيارى از افراد بيكار، تحصيل كرده هستند باز هم انجام كار فيزيكى آنهم غير مرتبط با مدرك تحصيلى را نميپذيرند. در هر حال نياز به برنامه ريزى به همراه هدايت شغلى براى بيكاران احساس ميشود امّا متاسفانه عملى نبودن استراتژى هاى كهنه و عدم واقعگرايى كارجويان محترم سبب گره خوردن بيشتر مشكل شده است. برگزارى سمينارها و جلسات توجيهى از ابتدايى ترين راهكارهاى آغازين است كه البته چه عرض كنم....!
ناشناس۱۰۰۸۴۲۱۶:۱۷:۱۵ ۱۳۹۶/۶/۲۰
هموطن! 12 درصد بیکاری، یعنی حدود 2 میلیون بیکار! فرض کنیم یک میلیون و پانصد هزار همان که شما می گویید، اصولا دنبال کار نیستند و پول مفت می خواهند! دیگر از این بدبین تر که نمی توانم باشم! ماند 500 هزار نفر! فرض کنیم 400 هزار نفر کارگر نمی توانند باشند و سابقه کاری دارند! ماند 100 هزار نفر! خوب هزار نفر از این 100 هزار نفر را از بیچارگی نجات دهد! ..
ناشناس۱۰۰۶۶۴۱۱:۰۷:۱۸ ۱۳۹۶/۶/۲۰
شما این کار رو برای صد تا خانواده ایرانی انجام بده شرفش بیشتره
علی۱۰۰۶۶۷۱۱:۱۸:۴۸ ۱۳۹۶/۶/۲۰
این آقای کارآفرین چرا جوانان ایرانی را به کار نمیگیرد ؟! میانماری ها ارزان تر هستند! هنوز داریم تاوان بیکاری جوانان در حوزه مسکن را با وجود برادران افغانی را می دهیم.
شهاب۱۰۰۶۸۳۱۱:۴۳:۴۱ ۱۳۹۶/۶/۲۰
افرین -وزارت کار که بخاطر قانونای اون که اصلا هم بنظرم عیب نداره وخیلی هاشم به دروغ و فتوشاپ بهش نسبت دادن بهش گیر نده و برود به کارخونه هایی که 7 ماه به 7 پول کارگرا رو نمیدن و بیمه هم نمیکنن گیر بده
ناشناس۱۰۰۶۸۵۱۱:۴۶:۱۷ ۱۳۹۶/۶/۲۰
تو می خوای با این ترفند ها به اعمال غیر منطقی ات را سر پوش بزاری . راست میگی تو ایران میلیونها بیکار داریم آنها را بصورت قانونی بکار بگیر.
یه کارگر۱۰۰۶۸۷۱۱:۴۸:۱۶ ۱۳۹۶/۶/۲۰
جناب نظری دلسوز خیلی باحالی!!!!!!!!!!!!!!!!!!! اگه این همه دلسوزی بلدی چرا یه آمار از بیکارهای مملکت خودت نمیگیری و اونا رو ببری سر کار تا بچه کارگرهای بدبخت این مملکت به نون و نوایی برسن قربون خدا برم این همه برادران افغانی و ..........!!!!!!!!!!!! اومدن و نون ملت آجر کردن کمه حالا مونده میانماریها هم بیان البته نمیخوام بگم اونا بدن خیر اونا هم انسانن ولی کشورهای دیگه هم میتونن این کار و بکنن چرا در کشور خودم مردم محتاج نون شبشون باشن شکم دیگری رو سیر کنیم
ناشناس۱۰۰۶۸۹۱۱:۴۹:۱۶ ۱۳۹۶/۶/۲۰
شما چرا ايراني استخدام نمي كنيد...يا اگر ميانماري استخدام مي كنيد ايا حقوق كافي مي دهيد يا كارگر ..و ارزان مد نظر داريد كه بسوزد و بسازد چون جايي براي زندگي ندارد
جواد۱۰۰۷۱۱۱۲:۳۷:۲۰ ۱۳۹۶/۶/۲۰
با این جمله موافقم "ما در تبریز بی‌کار نداریم. آنها عده‌ای هستند که حوصله تکان دادن خود را هم ندارند" تو این کشور هر کس هنری داشته باشد، کاری بلد باشه و البته همت، می تواند کار کند. بیکاران اصولا دنبال کار راحت، پرپول و بدون سابقه تجربی هستند.
منوچهر راستی۱۰۰۷۲۱۱۲:۵۷:۴۱ ۱۳۹۶/۶/۲۰
1- برادر چراغ که به خونه رواست به مسجد حرام است .2- این آقایون که شما قصد استخدام دارید حاضر نیستند نمازشان را اول وقت بخوانند 3-شاید هم مسلمان باشند ولی اهل نماز نباشند مثل بسیاری از مردم خودمان 4-آنان حق و حقوق و بیمه و آینده خود و فرزندانشان را می خواهند .حالا شما مردانگی کن و همین بیکار های تحصیل کرده خودمان را ببر سر کار و شرایط زندگی و ازدواجشان را فراهم و درب بهشت را برای خود و خانواده ات باز کن که چه حالی دارد .برادر
علي وارنا۱۰۰۷۳۸۱۳:۱۸:۰۲ ۱۳۹۶/۶/۲۰
ايشان خيلي زرنگ هستند با اين پست اول اينكه يك تبليغ بالا از كارخانه خودش كرده و دهان به دهان اين سخن و نام كارخانه اش روي زبانها و بين مردم ايران ميچرخد و يك تبليغات بدون هزينه، دوم يك طعنه معنا دار به دولت زده !؟ كه تو كشور اينقدر كار وكسب عاليست كه ديگر هيچ ايراني بيكاري نداريم ! و نياز به نيرو كار از خارج داريم،
ناشناس۱۰۰۷۴۵۱۳:۳۵:۱۳ ۱۳۹۶/۶/۲۰
شاید هم فکر می‌کنند آن‌ها بهتر از ایرانی‌ها کار کنند و وجدان کاری بیشتری داشته باشند و وقتشان را تلف نکنند.
دارا۱۰۰۷۵۹۱۳:۵۹:۳۸ ۱۳۹۶/۶/۲۰
به این میگن تبلیغات رایگان و بدون هزینه!من خودم سالها در زمینه خرید وتامین مصالح فعالیت داشته ام ولی تا پیش از موضوع نماز جماعت اجباری این شرکت و این پیشنهاد نشدنی اخیر نمیدانستم که چنین شرکتی هم وجود دارد و چسب تولید میکند و تازه آنرا شناختم!!! فقط یک اشکالی پیش اومده ، اینکه هرچی سرچ میکنم دیکه نه سایتی براش پیدا میشه نه لیست محصولی نه لیست قیمتی !! همه جا فقط از هاشیه هاش نوشته اند!!!
آریابان۱۰۰۷۷۶۱۴:۳۶:۵۸ ۱۳۹۶/۶/۲۰
صرفنظر از جنبه های تبلیغاتی مورد نظر برای این ابراز همدردی و WORK-آفرینی !!!!! ، گویا یک اشتباه محاسباتی در تخمین تعداد خانواده ها رخ داده زیرا معمولا این قبیل مردم تعداد فرزنداشون خیلی بیشتر از 4 کودک میباشد و بنابراین تعداد خانواده های دعوت شده !!!!! بسیار کمتر از حتی 2000 خانواده خواهد بود ؛
ناشناس۱۰۰۸۵۹۱۶:۳۱:۰۰ ۱۳۹۶/۶/۲۰
یعنی الان 10 هزار نیرو کم دارد؟!! پس چگونه چرخش می چرخد؟! یا تجارت واقعی جای دیگری است و این کارخانه ...است که حال 10 هزار کارگر بیشتر؟!! جالب شد برام بدونم تعداد نیروهای فعلی این کارخانه چند نفر است؟ تو اون عکس تبلیغی قبلی (شما بخوان کار فرهنگی قبلی!) کلا 400 نفر هم نمی شدن! فقط ببین ..تا کجای مملکت نفوذ کرده و ..
ناشناس۱۰۰۸۹۶۱۸:۰۴:۳۳ ۱۳۹۶/۶/۲۰
فارق از تمام اين بحث ها و نيات آقايان كه انشالا خير است بنده به عنوان يك كارآفرين و مدير شركت دانش بنيان، عدم تمايل جوانان عزيز هموطن به پذيرش شغل هاي رده پايين و رشد پله به پله رو تاييد مي كنم.
ناشناس۱۰۰۹۰۱۱۸:۱۳:۳۱ ۱۳۹۶/۶/۲۰
یک تتلوی دیگه پیدا شد
ناشناس۱۰۰۹۰۶۱۸:۱۸:۵۸ ۱۳۹۶/۶/۲۰
این فرد همه رو به مسخره گرفته . ۱۰۰۰۰ نفر کارگر اگر حداقل ماهی ۸۰۰ هزار تومن هم حقوق بگیره می شه ۸۰۰۰۰۰۰۰۰۰ تومن ( ۸ میلیارد در ماه حقوق باید پرداخت کنه) و سالیانه می شه ۹۶ میلیارد تومن. دولت باید سریع از این فرد بخواد فقط حقوق ماه اول ۱۰۰۰۰ نفر رو در یک حساب بانکی بریزه و دولت بلوک کنه ! تا پیگیر امر پناهندگی بشه . باید بابت ادعاهای هزینه گذاشت تا هر کسی جهت معروف شدن سریع دست به اطلاعیه نشه.
ناشناس۱۰۰۹۲۵۱۹:۱۰:۲۲ ۱۳۹۶/۶/۲۰
کارخانه ی چسب هل حقوق 350 نفر پرسنلشو به زور میده این بدبختارو چرا میخواد آواره کنه
ناشناس۱۰۱۰۳۳۰۰:۱۶:۰۹ ۱۳۹۶/۶/۲۱
ده هزار نيروي كار ميشه، حدود ده هزار خانواده نه 2500 خانواده ايشون حساب كرده هر خانواده چهار نفري شامل پدر و مادر و دو كودكش رو استخذام ميكنه كه ده هزار نفرشون ميشه ٢٥٠٠ خانواده، خيلي نابغه هستن ايشون!!!
ناشناس۱۰۱۰۷۰۰۳:۳۲:۰۱ ۱۳۹۶/۶/۲۱
کارخانه ای که 10 هزار نیرو کم دارد چطور دارد میچرخد؟
بانک آیندهبیمه دیمادیرانسام سیر

پربحث‌های اخیر

 1. ضرغامی: به لیلا حاتمی خرده نگیرید وقتی رییس جمهور ....  

 2. به جای سفر به مکه، مدینه و عتبات، ایران را آباد کنید  

 3. اصلاحات جدید برای طرح ترافیک پایتخت / تخفیف ۹۰ درصدی برای خبرنگاران / طرح رایگان برای جانبازان

 4. قتل به خاطر پارک نامناسب خودرو / قاتل دستگیر شد  

 5. شجاعی: زنان حق دارند هیجان حضور در ورزشگاه‌ را تجربه کنند

 6. ایران می تواند صادرکننده استارت آپ های موفق به جهان باشد

 7. دانشجویان خطاب به غلامی: به شما اطلاعات غلط می‌دهند؛مشکل بورسیه‌ها هنوز پابرجاست

 8. درخواست پلیس برای مدیریت بیشتر فضای مجازی

 9. جلوگیری از خروج ۱۰۰میلیون دلار ارز با ساخت داخلی یک چراغ

 10. ثبت نام «مادورو» در انتخابات ریاست جمهوری ونزوئلا

 11. نجات زنی با گردن بریده در تاکستان

 12. آخرین وضعیت پادوانی از زبان پزشک استقلال

 13. بازیگر مرد معروف در کنار دخترش  

 14. تروریست‌ها در چند کیلومتری یکی از غنی‌ترین استان‌های عراق

 15. کی‌روش از نظر کریمی لات کوچه خلوت است!

 16. این فیلم را از دست ندهید!

 17. رونمایی رسمی از گلکسی اس ۹ و اس ۹ پلاس سامسونگ  

 18. جزئیاتی از منشور 9 بندی گفتگوی سیاسی/ تسهیل برگزاری تجمعات /کسی مانع نقد منصفانه نشود

 19. سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا:پرسپولیس قهرمان جدید خود را پیدا کرد

 20. احمد نجفی درِ شورای صنفی نمایش را گِل گرفت!  

 21. جمع آوری بساط بازار فروش پرندگان در فریدونکنار و محمودآباد

 22. پایان تلخ دوستی اینستاگرامی

 23. نقص فنی یک هواپیما و بازگشت به مهرآباد   

 24. سرقت مسلحانه طلافروشی در بوشهر

 25. پیروزی قاطعانه منچستر سیتی مقابل آرسنال/نخستین جام برای گواردیولا

پربحث‌های دیروز

 1. اقدام قابل تقدیر امام جمعه اهواز در قبال اعتراض تلخ کارگران

 2. ضرغامی: به لیلا حاتمی خرده نگیرید وقتی رییس جمهور ....  

 3. پایان تراژیک داستان کی‌روش و ایران

 4. موسوی لارگانی: برجام بزرگترین ضربه را به کشور وارد کرده است

 5. ابتکار: مدیریت بحران دولت نمره قبولی می‌گیرد

 6. نماینده مجلس: ادامه حضور آخوندی به صلاح نیست

 7. واکنش «وزرات کشور» به فیلم برخورد پلیس با دختری که کشف حجاب کرد

 8. سیف: قیمت ارز به تدریج متعادل خواهد شد

 9. سوال از کرباسیان برای افزایش قیمت ارز/ احتمال استیضاح وزیر

 10. اصلاحات جدید برای طرح ترافیک پایتخت / تخفیف ۹۰ درصدی برای خبرنگاران / طرح رایگان برای جانبازان

 11. قتل به خاطر پارک نامناسب خودرو / قاتل دستگیر شد  

 12. شجاعی: زنان حق دارند هیجان حضور در ورزشگاه‌ را تجربه کنند

 13. ایران می تواند صادرکننده استارت آپ های موفق به جهان باشد

 14. دانشجویان خطاب به غلامی: به شما اطلاعات غلط می‌دهند؛مشکل بورسیه‌ها هنوز پابرجاست

 15. درخواست پلیس برای مدیریت بیشتر فضای مجازی

 16. جلوگیری از خروج ۱۰۰میلیون دلار ارز با ساخت داخلی یک چراغ

 17. آذری جهرمی: رفع فیلتر توئیتر در دبیرخانه شورای عالی فضای مجازی در حال بررسی است

 18. آخرین وضعیت لئوناردو پادوانی بعد از عمل جراحی

 19. حرف حساب / نماز حکومت، عدالت است! / این چوپان را معرفی کنید !

 20. واکنش علی دایی به ادعای کتک زدن یک هنرمند

 21. اعزام غواصان ایرانی به چین برای ورود مجدد به نفتکش سانچی

 22. انتشار تصاویر جانباختگان هواپیمای آسمان در فضای مجازی جرم است

 23. کدام بهتر است؟ پورشه پانامرا توربو، بی‌ام‌و M6 گرن کوپه یا مرسدس AMG S63

 24. کلاهبرداری برخی از واردکنندگان خودروهای هیبریدی

 25. کیهان: دلیل مخالفت آخوندی با مسکن مهر آن است که از ساخته شدن آن ضرر کرده

پربحث‌های هفته

 1. تشک کشتی، چالش جدید ایران با اسرائیل

 2. روحانی: با گذاشتن قرآن در داشبورد، خودرو اسلامی نمی‌شود/ عده ای می خواستند برای هر علمی یک آیه و حدیث پیدا کنند

 3. آقای آخوندی! زمان عذرخواهی و استعفا فرا نرسیده است؟

 4. استیضاح وزرای کار و راه تقدیم هیات رییسه شد/ نامه برخی نمایندگان به روحانی: ربیعی و آخوندی قبل از استیضاح، استعفا دهند

 5. افشاگری بزرگ در مورد سقوط ATR/هواشناسی هشدار داده بود ولی شرکت آسمان پرواز را لغو نکرد/ از خلبان چک گرفتند و مجبور به پرواز میکنند/ به وزیر تذکر دادیم ولی ربیعی توجهی نکرد

 6. آخوندی: هر حادثه‌ای رخ می‌دهد، به جای اصلاح فرآیندها سریعا دنبال یک نفر می‌رویم که با آن درگیر شویم

 7. انتقاد کیهان از بازیگر معروف

 8. نوبخت: دولت در هر ماه و شبی که قرار است مبلغ یارانه آماده شود با مشکلاتی در تامین منابع مواجه است

 9. دستور روحانی برای پیگیری حقوقی پرونده برخورد با دختر خیابان انقلاب

 10. نشانه‌ای دیگر برای خروج  بی بی سی از بی طرفی

 11. اقدام قابل تقدیر امام جمعه اهواز در قبال اعتراض تلخ کارگران

 12. دفتر سخنگوی دولت: حداکثر حقوق مقامات ۱۰ میلیون تومان است

 13. باهنر: مقامات قضایی گفته‌اند که برای برخورد با احمدی‌نژاد آمادگی وجود دارد و به اندازه کافی هم جرم مرتکب شده است

 14. حمایت روسیه از اسرائیل در صورت حمله ایران

 15. زبان مادری و زبان رسمی

 16. آیت‌الله جنتی 91 ساله شد/ کدام روحانیون از ایشان بزرگتر هستند؟

 17. رییس کمیسیون عمران مجلس: قصور سازمان هواپیمایی و هواپیمایی آسمان در سقوط هواپیما/ مسئولین استعفاء دهند/ بررسی علت سقوط هواپیما در کمیسیون عمران

 18. تصحیح دو اشتباه و تقدیر از گروه پزشکان بیمارستان نمازی شیراز

 19. هواپیمای آسمان ۴ دقیقه قبل از سقوط وضعیت عادی داشته/ بزرگترین قطعه پیدا شده از اجساد یک بالاتنه بوده/ روشن شدن حقایق با پیدا شدن جعبه سیاه

 20. احتمال زنده ماندن سرنشینان هواپیما بسیار کم و نزدیک به صفر شد/اعزام تکاوران تیپ ۶۵ نوهد/ارتش مختصات تقریبی محل سقوط هواپیمای ATR را در اختیار ستاد بحران گذاشت

 21. ضرغامی: به لیلا حاتمی خرده نگیرید وقتی رییس جمهور ....  

 22. وضعیت ایران در شاخص ادراک فساد بهبود یافت/ در جهان 130 ام شدیم

 23. پایان تراژیک داستان کی‌روش و ایران

 24. کدخدایی: احمدی‌نژاد اصرار داشت نتیجه انتخابات ۸۸ هرچه زودتر اعلام شود/ علی رغم اصرار تن به اعلام پیش از موعد صحت انتخابات ندادیم

 25. نماینده شرکت آسمان: خیلی از کشورها دنبال این بودند همین هواپیماهای ATR بیست و پنج ساله‌‌ی ما را بخرند  

پربحث‌های اخیر

 1. نماینده مجلس: ادامه حضور آخوندی به صلاح نیست

 2. جلوگیری از خروج ۱۰۰میلیون دلار ارز با ساخت داخلی یک چراغ

 3. تعرفه واردات گوشت گوساله نصف شد

 4. موافقت هیئت وزیران با تشکیل کارگروه ملی سازگاری با کم‌آبی

 5. نامه کمیسیون اقتصادی مجلس به رئیس‌جمهور

 6. افت قیمت خودروهای وارداتی در بازار/ سانتافه ۷ میلیون و سراتو ۴ میلیون تومان پایین آمد

 7. ضرر ۱.۳ میلیارد دلاری شرکت اسنپ چت با یک توئیت

 8. خرید زمین مسکونی در تهران متری چند تمام می‌شود؟

 9. دومین سوال از رئیس جمهور با ۱۰۰ امضا به کمیسیون اقتصادی ارجاع شد

 10. افزایش قیمت سیگار غیرقانونی است؟

 11. محسنی اژه‌ای: حراست، حسابرس‌ و بازرس‌ها بگویند در پرونده اختلاس از وزارت نفت کجا بوده اند؟

 12. تایید و تکذیب واردات کود از ترکیه/ گمرک: کود انسانی واردات نکردیم؛ گل و لای فاضلاب وارد کردیم!

 13. خبر سخنگوی قوه قضاییه از دستگیری مسئول سابق حراست بانک مرکزی و یکی از معاونت های آن بانک

 14. گزارش مستند حادثه سانچی هفته‌های آینده ارائه می‌شود

 15. آغاز مجدد جستجو برای یافتن جعبه سیاه ATR آسمان از صبح فردا

 16. بیانیه وزارت اقتصاد در پی برگزاری اجلاس اخیر گروه ویژه اقدام مالی

 17. گمرک ادعای وزارت صنعت را رد کرد/ گل و لای فاضلاب وارد کردیم نه کود انسانی

 18. سهم ۴۸ درصدی بورس کالا از ارزش معاملات بازار سرمایه/ افزایش عرضه خودرو / جذب نقدینگی سرگردان از طریق بورس کالا

 19. ردپای مافیای اقتصادی در افزایش قیمت تخم مرغ

 20. ثبات دلار و افزایش نرخ سکه / دلار ۴۴۷۹ تومان

 21. محدودیت‌های کاهش فساد در بخش دولت

 22. نوبخت: ۹۱۸ هزار نفر وارد بازار کار شدند

 23. جزییات آخرین وضعیت تعیین تکلیف موسسات غیرمجاز

پربحث‌های دیروز

 1. نماینده مجلس: ادامه حضور آخوندی به صلاح نیست

 2. سیف: قیمت ارز به تدریج متعادل خواهد شد

 3. سوال از کرباسیان برای افزایش قیمت ارز/ احتمال استیضاح وزیر

 4. جلوگیری از خروج ۱۰۰میلیون دلار ارز با ساخت داخلی یک چراغ

 5. اعزام غواصان ایرانی به چین برای ورود مجدد به نفتکش سانچی

 6. کلاهبرداری برخی از واردکنندگان خودروهای هیبریدی

 7. کیهان: دلیل مخالفت آخوندی با مسکن مهر آن است که از ساخته شدن آن ضرر کرده

 8. تعرفه واردات گوشت گوساله نصف شد

 9. موافقت هیئت وزیران با تشکیل کارگروه ملی سازگاری با کم‌آبی

 10. نامه کمیسیون اقتصادی مجلس به رئیس‌جمهور

 11. افت قیمت خودروهای وارداتی در بازار/ سانتافه ۷ میلیون و سراتو ۴ میلیون تومان پایین آمد

 12. ضرر ۱.۳ میلیارد دلاری شرکت اسنپ چت با یک توئیت

 13. خرید زمین مسکونی در تهران متری چند تمام می‌شود؟

 14. دومین سوال از رئیس جمهور با ۱۰۰ امضا به کمیسیون اقتصادی ارجاع شد

 15. افزایش قیمت سیگار غیرقانونی است؟

 16. محسنی اژه‌ای: حراست، حسابرس‌ و بازرس‌ها بگویند در پرونده اختلاس از وزارت نفت کجا بوده اند؟

 17. تایید و تکذیب واردات کود از ترکیه/ گمرک: کود انسانی واردات نکردیم؛ گل و لای فاضلاب وارد کردیم!

 18. خبر سخنگوی قوه قضاییه از دستگیری مسئول سابق حراست بانک مرکزی و یکی از معاونت های آن بانک

 19. گزارش مستند حادثه سانچی هفته‌های آینده ارائه می‌شود

 20. آغاز مجدد جستجو برای یافتن جعبه سیاه ATR آسمان از صبح فردا

 21. بیانیه وزارت اقتصاد در پی برگزاری اجلاس اخیر گروه ویژه اقدام مالی

 22. گمرک ادعای وزارت صنعت را رد کرد/ گل و لای فاضلاب وارد کردیم نه کود انسانی

 23. سهم ۴۸ درصدی بورس کالا از ارزش معاملات بازار سرمایه/ افزایش عرضه خودرو / جذب نقدینگی سرگردان از طریق بورس کالا

 24. ردپای مافیای اقتصادی در افزایش قیمت تخم مرغ

 25. ثبات دلار و افزایش نرخ سکه / دلار ۴۴۷۹ تومان

پربحث‌های هفته

 1. استیضاح وزرای کار و راه تقدیم هیات رییسه شد/ نامه برخی نمایندگان به روحانی: ربیعی و آخوندی قبل از استیضاح، استعفا دهند

 2. افشاگری بزرگ در مورد سقوط ATR/هواشناسی هشدار داده بود ولی شرکت آسمان پرواز را لغو نکرد/ از خلبان چک گرفتند و مجبور به پرواز میکنند/ به وزیر تذکر دادیم ولی ربیعی توجهی نکرد

 3. آخوندی: هر حادثه‌ای رخ می‌دهد، به جای اصلاح فرآیندها سریعا دنبال یک نفر می‌رویم که با آن درگیر شویم

 4. نوبخت: دولت در هر ماه و شبی که قرار است مبلغ یارانه آماده شود با مشکلاتی در تامین منابع مواجه است

 5. وضعیت ایران در شاخص ادراک فساد بهبود یافت/ در جهان 130 ام شدیم

 6. ذی حساب وزارت نفت ادعاهای زنگنه را تکذیب کرد؛ «دزدی» 100 میلیاردی از یک ماه پیش آغاز شده بود

 7. نماینده مجلس: ادامه حضور آخوندی به صلاح نیست

 8. سیف: قیمت ارز به تدریج متعادل خواهد شد

 9. سوال از کرباسیان برای افزایش قیمت ارز/ احتمال استیضاح وزیر

 10. فقط یک درصد مخالف شفافیت هستند/ حقوق شهروندی یعنی داشتن نظام شفاف/ غرب شفافیت دارد؛ اما اسلام در 1400 سال پیش آن را توصیه و سفارش کرد

 11. آخوندی پس از بازدید هوایی از محل حادثه: هنوز هیچ‌ چیزی مشخص نیست

 12. ابهامات بسته ضد التهاب بانک مرکزی

 13. کشتی دلار در حال غرق شدن است/افزایش 11 درصدی کسری بودجه آمریکا

 14. زندگی فرزندان میلیاردرهای دنیا چگونه است؟ + عکس

 15. دلار به کمتر از ۴۶۰۰ تومان برگشت+جدول

 16. کواکبیان: لاشه ATR را ظرف ۲۴ ساعت پیدا کنید

 17. پهپاد ویژه جستجو تا ساعتی دیگر به منطقه اعزام می شود

 18. جلوگیری از خروج ۱۰۰میلیون دلار ارز با ساخت داخلی یک چراغ

 19. اعزام غواصان ایرانی به چین برای ورود مجدد به نفتکش سانچی

 20. کلاهبرداری برخی از واردکنندگان خودروهای هیبریدی

 21. کیهان: دلیل مخالفت آخوندی با مسکن مهر آن است که از ساخته شدن آن ضرر کرده

 22. پاسخ آذری جهرمی به شایعات مطرح شده درباره طرح رجیستری و مکالمه یکی از سرنشینان پرواز ATR72

 23. بازگشت پرواز «تهران - تبریز» به فرودگاه مهرآباد به‌علت نقص فنی

 24. استیضاح مجدد وزیر راه و شهرسازی کلید خورد

 25. نماینده مجلس: احتمالا سیستم ELT هواپیمای آسمان از کار افتاده و گرنه باید سیگنال می‌داد

آخرین عناوین