ایران نوین

چسب هل: آماده به کارگیری ۱۰ هزار کارگر میانماری هستیم

گروه اقتصادی الف،   3960620065 ۲۸ نظر، ۳ در صف انتشار و ۱۳ تکراری یا غیرقابل انتشار
چسب هل: آماده به کارگیری ۱۰ هزار کارگر میانماری هستیم

مدیرعامل کارخانه «چسب هل» که پیش از این بابت قواعد تعجب‌برانگیز و غیر متعارف حاکم در این واحد صنعتی خبرساز شده بود این بار به دلیل موضعگیری اخیر خود در باره مسلمانان میانماری خبر ساز شده است.

به گزارش ایلنا، «خلیل نظری»، مدیرعامل کارخانه «چسب هل» بازهم خبرساز شد، بار اول با وضع قواعد تعجب‌برانگیز و غیر متعارف برای کارگران این واحد سازنده چسب و مواد شیمایی که واکنش رسمی اداره کار را به دنبال داشت و این‌بار هم با موضعگیری‌ متفاوت درباره مسلمانان میانماری، تا بار دیگر مجموعه تحت مدیریتش را در کانون توجه افکار عمومی قرار دهد.

«خلیل نظری» مالک و مدیرعامل کارخانه مواد شیمایی و چسب هل  که در صفحات اجتماعی به صورت رسمی خود را با عناوینی چون مخترع، نویسنده و کارآفرین برتر معرفی کرده‌است در تازه‌ترین پُست اینستاگرامی‌اش از آمادگی کارخانه چسب هل برای استخدام دست‌کم 10 هزار نفر از مسلمانان میانماری خبر داده است.  

از قرار معلوم پُست اینستاگرامی یاد شده را باید در زمزه واکنش‌هایی تلقی کرد که این روزها از سوی بخش قابل توجهی از کاربران شبکه‌های مجازی در نکوش رفتارهای خشونت‌آمیز بوداییان میانمار با مسلمانان منطقه «روهینگا» اتخاذ شده است.

چسب هل

اما آنچه باعث متمایز‌تر شدن ابراز همدردی کارفرمای چسب هل با پیام‌هایی از این دست شده، موضوع ابراز آمادگی وی برای استخدام مسلمانان رانده شده میانماری در کارخانه چسب هل است؛ «کارخانه چسب هل آماده است تا برای حمایت از مسلمانان میانمار ده هزار نفر که معادل 2500 خانواده می‌شود را استخدام کند و هزینه اولیه اسکان را پرداخت نماید و از دولت محترم درخواست قبول پناهندگی این برادارن و خواهران مسلمان  را سریعا دارد».

تردیدی نیست که اقلیت یک میلیون نفری مسلمانان میانماری این روزها دوران پرالتهابی را سپری می‌کنند، در روزهای گذشته تصاویر منتشر شده از وقایع اخیر استان روهینگا بخش قابل توجهی از افکار عمومی را متاثر کرد تا حدی که دولت‌های مختلف نسبت به عملکرد مسئولان میانماری معترض شدند.

البته در اطلاعیه منتشر شده هیچ اشاره و توضیح بیشتری در مورد چگونگی به اجرا درآمدن این پیشنهاد مدیرعامل کارخانه چسب هل یعنی چگونه آمدن و اسکان مهاجران احتمالی از میانمار به ایران و اشتغال و ارتزاق آنها از طریق این کارخانه داده نشده است.

خود خلیل نظری در مورد اینکه چگونه می‌خواهد این تعداد کارگر را به همراه اعضای خانواده‌هایشان از میانمار به ایران منتقل کند به خبرنگار ایلنا می‌گوید: «پس از شنیدن خبر کشتار مسلمانان در کشور میانمار تصمیم گرفتم تا با انتقال ۱۰ هزار نفر و اسکان ۲۵۰۰ خانوار از این مسلمانان، وظیفه دینی خود را به عنوان یک مسلمان انجام دهم».

او ادامه می‌دهد: «پیش از این ما برای احداث کارخانه جدید زمین خریداری کرده‌ایم و تصمیم داریم پس از نصب اسکلت فلزی با نصب چادر یک کیلومتری و نصب پارکت و پارتیشن بندی، محلی را برای زندگی آنها تهیه کنیم همچنین می‌توانیم سیستم آب گرم و سیستم سرمایشی و گرمایشی هم در اختیار آنها قرار دهیم».

نظری در مورد اینکه این تعداد کارگر قرار است چه کاری در کارخانه چسب هل انجام دهند؟ می‌گوید: «آنها می‌توانند در مشاغلی مانند کشاورزی، درخت‌کاری شروع به کار کنند و همچنین از آنهایی که استعداد دارند در خط تولید کارخانه استفاده کنیم».

با نگاهی به قواعد حقوقی حاکم بر مناسبات اجتماعی نمی‌توان این اظهارات را از جنس واکنش‌های مرسوم افکار عمومی تلقی کرد و آن را افکارتامل برانگیز ندانست، چرا که برابر قوانین مربوط به حضور اتباع خارجی در کشور، تمامی اتباع غیر ایرانی باید به ترتیب از وزارت‌های خارجه، کشور و کار برای آمدن، اقامت و اشتغال در ایران مجوز‌های معتبر مربوط را دریافت کرده باشند.

البته در این باره مدیرعامل چسب هل می‌گوید: از سوی کارخانه با هیچ دستگاهی مکاتبه‌ای انجام نداده‌ایم  اما امیدواریم صدای این تصمیم ما به گوش مسئولان مربوطه برسد و معتقدم در این مورد می‌توانستیم بهتر از این عمل کنیم.

البته خلیل نظری در پاسخ به این پرسش که برای جذب و اسکان مسلمانان میانماری تا چه اندازه خود را برای آشنایی با شرایط کار اتباع خارجی در ایران (مبحث سوم از فصل پنجم قانون کار) آماده کرده است؟ به ایلنا می‌گوید: « آشنایی زیادی با شرایط کار اتباع خارجی در ایران ندارم ولی به گمانم هنگامی که برادران دینی ما از کشور افغانستان در کارخانه‌های مختلف فعالیت می‌کنند اهالی کشور میانمار هم می‌توانند در ایران مشغول به کار شوند؛ اگر مشکلی هم به وجود اید امیدواریم مجلس شورای اسلامی و همچنین دولت تدبیر و امید در روند انتقال با ما همکاری کنند».

البته در فاصله زمانی کوتاهی که از انتشار این موضعگیری کارفرمای چسب‌هل گذشته است، شماری از کاربران فضای مجازی بیکار ننشسته ‌اند و از دو جناح واکنش نشان داده‌اند؛ از یکسو عده‌ای از کاربران در ستایش از موضعگیری خیرخواهانه مدیرعامل چسب هل برای او و بستگانش طلب آمرزش کرده‌اند و از سوی مقابل شمار قابل توجهی از همین کاربران زبان به انتقاد گشوده و مدعی شده‌اند چرا در شرایطی که اهالی تبریز با مشکل بیکاری مواجه هستند، باید افراد خارجی در اولویت‌ استخدام قرار بگیرند.

در برابر این انتقادات البته خلیل نظری موضع دیگری دارد و مدعی است: «چند ماه است که در روزنامه‌ها آگهی داده‌ایم برای جذب ۲۰۰ بازاریاب آن هم با امکانات مناسب ولی هیچکس به ما مراجعه نکرد این بدان معنا است که ما در تبریز بی‌کار نداریم. آنها عده‌ای هستند که حوصله تکان دادن خود را هم ندارند».

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

آرش۱۰۰۶۴۳۱۰:۱۷:۵۴ ۱۳۹۶/۶/۲۰
با جمله آخر ایشان موافقم . ما هم هر چه آگهی میدیم ، نیروی کار مناسبی مراجعه نمی کنه ( تازه تو تهران ) . یا بیکار نداریم ، یا به قول ایشان حوصله تکان دادن خود را ندارند .
ناشناس۱۰۰۷۴۳۱۳:۳۱:۴۴ ۱۳۹۶/۶/۲۰
من میام. تو بگو امکانات مناسبی که می دی چیه؟ یا حقوق کم می دی، یا بیمه نمی کنی، یا قراردادت حتی پس از دوران آزمایشی و حتی 3 برابر اون مدت، باز هم موقته، اون هم نه موقت 1 ساله، بلکه حداکثر 3 ماهه، یا اضافه کار اگر پرسنلت بکنه بهش نمی دی، خلاصه خودت بنده ی خدا یه جور بدبختی ای داری. همین که کسی پیشت نمی مونه نشونه ی اینه که یکی باید خودتو جمع و جور کنه. نه که برادر من نیروی کار فراوونه. کار نیست. یه حالت دیگه هم وجود داره : شغلی بیخودی داری که کسی حاضر به همکاری نیست.
ناشناس۱۰۰۸۴۳۱۶:۱۷:۵۱ ۱۳۹۶/۶/۲۰
یا برای برپایی نماز جماعت اجباری!
باران۱۰۰۸۹۷۱۸:۱۰:۱۹ ۱۳۹۶/۶/۲۰
احسنت
ناشناس۱۰۰۶۴۸۱۰:۳۴:۳۱ ۱۳۹۶/۶/۲۰
تو اگه راست میگی هموطن خودتو مشغول بکارکن. این برمه ای ها رو کم داشتیم.
ناشناس۱۰۰۸۴۷۱۶:۲۱:۱۶ ۱۳۹۶/۶/۲۰
ایشون بازاریاب خواسته و کسی مراجعه نکرده!! پس چون اونها برمه ای هستند برای بازاریابی احتمالا..بهتر از ایرانیها بازاریابی میکنند!!!
احد۱۰۰۶۵۲۱۰:۴۴:۲۹ ۱۳۹۶/۶/۲۰
کاملا مشخص است که جهت معروف شدنه ! ومتاسفیم که همچنین شرایطی ایجاد شده که هر کسی براحتی اعلامیه میدهد . خب اگه ایشون راست میگه که ده هزار نفر را استخدام میکنه چرا از این همه جوان بیکار هموطن خودش استفاده نمیکند !1
مهدى۱۰۰۷۷۹۱۴:۳۹:۲۵ ۱۳۹۶/۶/۲۰
هموطن، بسيارى از هم ميهنان جوان ما به ماهيانه امرار معاش و مرور زمان نمى انديشند. بسيارى هنوز هم در جستجوى مشاغل با اين فرمول هستند: يا شغل حسابى نان و آبدار يا هيچ! به هر حال زمان ميگذرد . غافل از اينكه بالاخره حركتى بايد ! مشكل ديگه اينه كه بسيارى از افراد بيكار، تحصيل كرده هستند باز هم انجام كار فيزيكى آنهم غير مرتبط با مدرك تحصيلى را نميپذيرند. در هر حال نياز به برنامه ريزى به همراه هدايت شغلى براى بيكاران احساس ميشود امّا متاسفانه عملى نبودن استراتژى هاى كهنه و عدم واقعگرايى كارجويان محترم سبب گره خوردن بيشتر مشكل شده است. برگزارى سمينارها و جلسات توجيهى از ابتدايى ترين راهكارهاى آغازين است كه البته چه عرض كنم....!
ناشناس۱۰۰۸۴۲۱۶:۱۷:۱۵ ۱۳۹۶/۶/۲۰
هموطن! 12 درصد بیکاری، یعنی حدود 2 میلیون بیکار! فرض کنیم یک میلیون و پانصد هزار همان که شما می گویید، اصولا دنبال کار نیستند و پول مفت می خواهند! دیگر از این بدبین تر که نمی توانم باشم! ماند 500 هزار نفر! فرض کنیم 400 هزار نفر کارگر نمی توانند باشند و سابقه کاری دارند! ماند 100 هزار نفر! خوب هزار نفر از این 100 هزار نفر را از بیچارگی نجات دهد! ..
ناشناس۱۰۰۶۶۴۱۱:۰۷:۱۸ ۱۳۹۶/۶/۲۰
شما این کار رو برای صد تا خانواده ایرانی انجام بده شرفش بیشتره
علی۱۰۰۶۶۷۱۱:۱۸:۴۸ ۱۳۹۶/۶/۲۰
این آقای کارآفرین چرا جوانان ایرانی را به کار نمیگیرد ؟! میانماری ها ارزان تر هستند! هنوز داریم تاوان بیکاری جوانان در حوزه مسکن را با وجود برادران افغانی را می دهیم.
شهاب۱۰۰۶۸۳۱۱:۴۳:۴۱ ۱۳۹۶/۶/۲۰
افرین -وزارت کار که بخاطر قانونای اون که اصلا هم بنظرم عیب نداره وخیلی هاشم به دروغ و فتوشاپ بهش نسبت دادن بهش گیر نده و برود به کارخونه هایی که 7 ماه به 7 پول کارگرا رو نمیدن و بیمه هم نمیکنن گیر بده
ناشناس۱۰۰۶۸۵۱۱:۴۶:۱۷ ۱۳۹۶/۶/۲۰
تو می خوای با این ترفند ها به اعمال غیر منطقی ات را سر پوش بزاری . راست میگی تو ایران میلیونها بیکار داریم آنها را بصورت قانونی بکار بگیر.
یه کارگر۱۰۰۶۸۷۱۱:۴۸:۱۶ ۱۳۹۶/۶/۲۰
جناب نظری دلسوز خیلی باحالی!!!!!!!!!!!!!!!!!!! اگه این همه دلسوزی بلدی چرا یه آمار از بیکارهای مملکت خودت نمیگیری و اونا رو ببری سر کار تا بچه کارگرهای بدبخت این مملکت به نون و نوایی برسن قربون خدا برم این همه برادران افغانی و ..........!!!!!!!!!!!! اومدن و نون ملت آجر کردن کمه حالا مونده میانماریها هم بیان البته نمیخوام بگم اونا بدن خیر اونا هم انسانن ولی کشورهای دیگه هم میتونن این کار و بکنن چرا در کشور خودم مردم محتاج نون شبشون باشن شکم دیگری رو سیر کنیم
ناشناس۱۰۰۶۸۹۱۱:۴۹:۱۶ ۱۳۹۶/۶/۲۰
شما چرا ايراني استخدام نمي كنيد...يا اگر ميانماري استخدام مي كنيد ايا حقوق كافي مي دهيد يا كارگر ..و ارزان مد نظر داريد كه بسوزد و بسازد چون جايي براي زندگي ندارد
جواد۱۰۰۷۱۱۱۲:۳۷:۲۰ ۱۳۹۶/۶/۲۰
با این جمله موافقم "ما در تبریز بی‌کار نداریم. آنها عده‌ای هستند که حوصله تکان دادن خود را هم ندارند" تو این کشور هر کس هنری داشته باشد، کاری بلد باشه و البته همت، می تواند کار کند. بیکاران اصولا دنبال کار راحت، پرپول و بدون سابقه تجربی هستند.
منوچهر راستی۱۰۰۷۲۱۱۲:۵۷:۴۱ ۱۳۹۶/۶/۲۰
1- برادر چراغ که به خونه رواست به مسجد حرام است .2- این آقایون که شما قصد استخدام دارید حاضر نیستند نمازشان را اول وقت بخوانند 3-شاید هم مسلمان باشند ولی اهل نماز نباشند مثل بسیاری از مردم خودمان 4-آنان حق و حقوق و بیمه و آینده خود و فرزندانشان را می خواهند .حالا شما مردانگی کن و همین بیکار های تحصیل کرده خودمان را ببر سر کار و شرایط زندگی و ازدواجشان را فراهم و درب بهشت را برای خود و خانواده ات باز کن که چه حالی دارد .برادر
علي وارنا۱۰۰۷۳۸۱۳:۱۸:۰۲ ۱۳۹۶/۶/۲۰
ايشان خيلي زرنگ هستند با اين پست اول اينكه يك تبليغ بالا از كارخانه خودش كرده و دهان به دهان اين سخن و نام كارخانه اش روي زبانها و بين مردم ايران ميچرخد و يك تبليغات بدون هزينه، دوم يك طعنه معنا دار به دولت زده !؟ كه تو كشور اينقدر كار وكسب عاليست كه ديگر هيچ ايراني بيكاري نداريم ! و نياز به نيرو كار از خارج داريم،
ناشناس۱۰۰۷۴۵۱۳:۳۵:۱۳ ۱۳۹۶/۶/۲۰
شاید هم فکر می‌کنند آن‌ها بهتر از ایرانی‌ها کار کنند و وجدان کاری بیشتری داشته باشند و وقتشان را تلف نکنند.
دارا۱۰۰۷۵۹۱۳:۵۹:۳۸ ۱۳۹۶/۶/۲۰
به این میگن تبلیغات رایگان و بدون هزینه!من خودم سالها در زمینه خرید وتامین مصالح فعالیت داشته ام ولی تا پیش از موضوع نماز جماعت اجباری این شرکت و این پیشنهاد نشدنی اخیر نمیدانستم که چنین شرکتی هم وجود دارد و چسب تولید میکند و تازه آنرا شناختم!!! فقط یک اشکالی پیش اومده ، اینکه هرچی سرچ میکنم دیکه نه سایتی براش پیدا میشه نه لیست محصولی نه لیست قیمتی !! همه جا فقط از هاشیه هاش نوشته اند!!!
آریابان۱۰۰۷۷۶۱۴:۳۶:۵۸ ۱۳۹۶/۶/۲۰
صرفنظر از جنبه های تبلیغاتی مورد نظر برای این ابراز همدردی و WORK-آفرینی !!!!! ، گویا یک اشتباه محاسباتی در تخمین تعداد خانواده ها رخ داده زیرا معمولا این قبیل مردم تعداد فرزنداشون خیلی بیشتر از 4 کودک میباشد و بنابراین تعداد خانواده های دعوت شده !!!!! بسیار کمتر از حتی 2000 خانواده خواهد بود ؛
ناشناس۱۰۰۸۵۹۱۶:۳۱:۰۰ ۱۳۹۶/۶/۲۰
یعنی الان 10 هزار نیرو کم دارد؟!! پس چگونه چرخش می چرخد؟! یا تجارت واقعی جای دیگری است و این کارخانه ...است که حال 10 هزار کارگر بیشتر؟!! جالب شد برام بدونم تعداد نیروهای فعلی این کارخانه چند نفر است؟ تو اون عکس تبلیغی قبلی (شما بخوان کار فرهنگی قبلی!) کلا 400 نفر هم نمی شدن! فقط ببین ..تا کجای مملکت نفوذ کرده و ..
ناشناس۱۰۰۸۹۶۱۸:۰۴:۳۳ ۱۳۹۶/۶/۲۰
فارق از تمام اين بحث ها و نيات آقايان كه انشالا خير است بنده به عنوان يك كارآفرين و مدير شركت دانش بنيان، عدم تمايل جوانان عزيز هموطن به پذيرش شغل هاي رده پايين و رشد پله به پله رو تاييد مي كنم.
ناشناس۱۰۰۹۰۱۱۸:۱۳:۳۱ ۱۳۹۶/۶/۲۰
یک تتلوی دیگه پیدا شد
ناشناس۱۰۰۹۰۶۱۸:۱۸:۵۸ ۱۳۹۶/۶/۲۰
این فرد همه رو به مسخره گرفته . ۱۰۰۰۰ نفر کارگر اگر حداقل ماهی ۸۰۰ هزار تومن هم حقوق بگیره می شه ۸۰۰۰۰۰۰۰۰۰ تومن ( ۸ میلیارد در ماه حقوق باید پرداخت کنه) و سالیانه می شه ۹۶ میلیارد تومن. دولت باید سریع از این فرد بخواد فقط حقوق ماه اول ۱۰۰۰۰ نفر رو در یک حساب بانکی بریزه و دولت بلوک کنه ! تا پیگیر امر پناهندگی بشه . باید بابت ادعاهای هزینه گذاشت تا هر کسی جهت معروف شدن سریع دست به اطلاعیه نشه.
ناشناس۱۰۰۹۲۵۱۹:۱۰:۲۲ ۱۳۹۶/۶/۲۰
کارخانه ی چسب هل حقوق 350 نفر پرسنلشو به زور میده این بدبختارو چرا میخواد آواره کنه
ناشناس۱۰۱۰۳۳۰۰:۱۶:۰۹ ۱۳۹۶/۶/۲۱
ده هزار نيروي كار ميشه، حدود ده هزار خانواده نه 2500 خانواده ايشون حساب كرده هر خانواده چهار نفري شامل پدر و مادر و دو كودكش رو استخذام ميكنه كه ده هزار نفرشون ميشه ٢٥٠٠ خانواده، خيلي نابغه هستن ايشون!!!
ناشناس۱۰۱۰۷۰۰۳:۳۲:۰۱ ۱۳۹۶/۶/۲۱
کارخانه ای که 10 هزار نیرو کم دارد چطور دارد میچرخد؟

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

نیسانهواپیمایی قطر

پربحث‌های اخیر

 1. پاسخ فرودگاه امام به ادعاهای عجیب توریست روس!

 2. قاتل آتنا به دار مجازات آويخته شد+تصاویر

 3. آمريكا ديگر كدخداي اروپا نيست؟

 4. ادبیات جاهلانه و زشت ترامپ درشأن سازمان ملل نبود/ رژیم شرور و نژاد پرست صهیونیستی نمی تواند ملت‌های صلح‌طلب را نصیحت کند

 5. رشد اقتصادي و مصائب نظام آماري

 6. ضرورت جذب سرمایه و فناوری در صنعت نفت

 7. جانشین موقت منصوریان در استقلال مشخص شد

 8. ملاقات وزرای خارجه ایران و فرانسه

 9. انتقاد رئیس سابق سیا از سخنان ترامپ درباره برجام

 10. آمریکا به دنبال ایجاد ائتلاف علیه برجام است

 11. کودک خارجی بدون خانواده از کشور طرد نخواهد شد

 12. اقلیم کردستان: مصوبات پارلمان عراق علیه همه پرسی اهمیت زیادی ندارد

 13. بحرین: خواستار تسلیم شدن قطر نشده‌ایم

 14. منصوریان: تنها ترین فرد تاریخ استقلالم

 15. قلعه‌نویی: خدا لعنت کند آنهایی را که استقلال را به این روز انداختند

 16. ترامپ: «هیلاری» به کره شمالی مجوز هسته ای شدن داد

 17. قلعه‌نویی:خدا لعنت کند آن‌هایی که استقلال رابه این روزانداختند/زمان من این تیم ازمیلان هم بالاتر بود

 18. درخواست رئیس شورای اروپا درباره برجام

 19. گوگل رسما مالک جدید اچ تی سی شد

 20. بوی استعفا می‌آید؛ منصوریان حلالیت طلبید

 21. روحانی: اگر آمریکا از برجام خارج شود یعنی دست ایران برای هرگونه انتخابی باز است/منتظریم ترامپ از مردم ایران عذرخواهی کند

 22. سیمرغ صلح بربام آزادی

 23. اردوغان: همه پرسی اقلیم کردستان لغو شود

 24. بستري شدن بازيگر مشهور ايراني در برزيل

 25. رییس جمهور در جمع سران کشورهای عضو سازمان ملل متحد  

پربحث‌های دیروز

 1. پاسخ فرودگاه امام به ادعاهای عجیب توریست روس!

 2. قاتل آتنا به دار مجازات آويخته شد+تصاویر

 3. آمريكا ديگر كدخداي اروپا نيست؟

 4. ادبیات جاهلانه و زشت ترامپ درشأن سازمان ملل نبود/ رژیم شرور و نژاد پرست صهیونیستی نمی تواند ملت‌های صلح‌طلب را نصیحت کند

 5. رشد اقتصادي و مصائب نظام آماري

 6. ضرورت جذب سرمایه و فناوری در صنعت نفت

 7. ملاقات وزرای خارجه ایران و فرانسه

 8. انتقاد رئیس سابق سیا از سخنان ترامپ درباره برجام

 9. آمریکا به دنبال ایجاد ائتلاف علیه برجام است

 10. کودک خارجی بدون خانواده از کشور طرد نخواهد شد

 11. اقلیم کردستان: مصوبات پارلمان عراق علیه همه پرسی اهمیت زیادی ندارد

 12. بحرین: خواستار تسلیم شدن قطر نشده‌ایم

 13. منصوریان: تنها ترین فرد تاریخ استقلالم

 14. قلعه‌نویی: خدا لعنت کند آنهایی را که استقلال را به این روز انداختند

 15. ترامپ: «هیلاری» به کره شمالی مجوز هسته ای شدن داد

 16. قلعه‌نویی:خدا لعنت کند آن‌هایی که استقلال رابه این روزانداختند/زمان من این تیم ازمیلان هم بالاتر بود

 17. درخواست رئیس شورای اروپا درباره برجام

 18. گوگل رسما مالک جدید اچ تی سی شد

 19. بوی استعفا می‌آید؛ منصوریان حلالیت طلبید

 20. روحانی: اگر آمریکا از برجام خارج شود یعنی دست ایران برای هرگونه انتخابی باز است/منتظریم ترامپ از مردم ایران عذرخواهی کند

 21. سیمرغ صلح بربام آزادی

 22. اردوغان: همه پرسی اقلیم کردستان لغو شود

 23. بستري شدن بازيگر مشهور ايراني در برزيل

 24. رییس جمهور در جمع سران کشورهای عضو سازمان ملل متحد  

 25. ارائه محدود اینترنت رایگان در مکان‌های عمومی

پربحث‌های هفته

 1. حاشیه های خرید یک میلیاردی تبلت‌ و خودروهای جدید برای اعضای شورای شهر تهران

 2. اولین واکنش به لیست خرید تبلت و ماشین برای اعضای شورای شهر تهران

 3. بر اساس مصوبه مجلس نمایندگان؛ آمریکا فروش هواپیمای مسافربری را به ایران ممنوع کرد

 4. سیف: من هیچ وقت نمی رفتم در جایی که مجوز از بانک مرکزی ندارد، سرمایه گذاری کنم/ کاسپینی‌ها پای اشتباه خود بایستند

 5. اظهارات سخیف ترامپ در سازمان ملل علیه ایران/ آمریکا آماده است، می‌خواهد و می‌تواند رژیم کره‌شمالی را نابود کند

 6. جهانگیری: روحانی پیگیر وعده‌های انتخاباتی خود است/ جلوی ورود زنان به استادیوم را گرفتند؛ فکر کردید کار خوبی کردید

 7. ملوک زندانی شرف است از شرف او حمایت کنید

 8. فراموشی سیف از مجوز سال ۹۴ بانک مرکزی به موسسه کاسپین/ آقای رئیس کل! شما باید پاسخگوی مجوز فعالیت کاسپین باشید

 9. سیف از خودش سلب مسوولیت نکند؛ او در قبال سپرده گذاران کاسپین مسوول است/ پرونده تخلفات بانک مرکزی به دستگاه قضا رفت

 10. ترامپ: تا یک ماه دیگر خواهید دید که چه خواهم کرد/ در برابر ایران بیکار نمی‌نشینیم

 11. رگ خوابی برای تحقیر زن

 12. سخنگوی وزارت امورخاجه میهمان ویژه الف می شود/ سوالات خود درباره مسایل سیاست خارجی و دیپلماسی را از او بپرسید

 13. سرنوشت مبهم فروش ۱۶۰ بوئینگ به ایرلاین‌های ایرانی/ نقض فاحش برجام از سوی آمریکایی‌ها

 14. پیوند برجام و تحریم!/آدرس غلط ندهیم

 15. حدادعادل:احمدی‌نژاد رایانه‌ای است که نرم‌افزارش را نمی‌دانیم/ ۱۶ میلیون رای نتیجه تشکیل جمنا بود

 16. جوانی که یک دختر را در خیابان ربود و در خودرو به او تجاوز کرد،به10سال حبس و99ضربه شلاق محکوم شد

 17. درخواست قصاصِ دختر ملی‌پوش فوتسال به خاطر تصادف با پلیس/پدر مقتول: آن دختر درحال مستی پسرم را کشت

 18. فقط چند روز برای بازگشت به شرایط هسته‌ای قبل از برجام نیاز داریم

 19. این بنز ۵ میلیاردی چگونه وارد کشور شده است؟+ تصویر

 20. همبرگر 250 هزار تومانی در لواسان + عکس

 21. پاسخ فرودگاه امام به ادعاهای عجیب توریست روس!

 22. قاتل آتنا به دار مجازات آويخته شد+تصاویر

 23. واکنش بانک مرکزی به خبر الف؛ آقای سیف نگفتند که موسسه کاسپین فاقد مجوز است+عکس

 24. وزیر آموزش و پرورش: مدارس ناچارند از خانواده‌ها کمک مالی بگیرند

 25. قبضه سیستم تصمیم گیری کشور توسط مدیران کهنسال و تکراری

پربحث‌های اخیر

 1. رشد اقتصادي و مصائب نظام آماري

 2. ضرورت جذب سرمایه و فناوری در صنعت نفت

 3. سوت پایان جدال گمرک و منطقه آزاد

 4. بازداشت ۵ متهم مالی در شیراز

 5. آغاز به کار شعبه مرکزی و اداره تحویل نیسان

 6. خبر فروش «پورشه‌ها» حاشیه‌ساز شد +سند

 7. اسکناس 500 تومانی در پایان راه

 8. امضای‌قرارداد نیم‌ میلیارد‌ یورویی‌ میان‌ ایران‌ و انگلیس

 9. حذف برچسب‌قیمت‌گذاری یک ماه به تعویق افتاد

 10. شماره حساب کمک به مسلمانان میانمار در بانک صادرات اعلام شد ​

 11. سهم قابل توجه شعبه مستقل مرکزی بانک صادرات درحمایت از تولید و اشتغالزایی

 12. بخشنامه دولت برای رفع ابهام حقوق‌های مادام‌العمر

 13. داستان شگفت‌انگیزی به نام تبعیض قیمت

 14. ایرتاکسی صنعت هوانوردی ایران را متحول می‌کند

 15. افزایش قیمت سکه در بازار + جدول قیمت

 16. چه سرنوشتی در انتظار اسکانس‌های 5000ریالی است؟

 17. چرا باتری خودرو در هوای خیلی سرد یا گرم خراب می‌شود؟

 18. توقیف ۹ فرآورده ساختمانی غیراستاندارد + اسامی

 19. شاخص بورس از نیمه ۸۵ هزار واحد گذشت

 20. توضیحات سیف درباره فاینانس با چین

 21. ساکنان شهرهای جدید از اجتماع دور افتادند/ ۶۰ هزار واحد بدون متقاضی

 22. کاهش دو میلیارد متر مکعبی ذخایر آب پشت سدها

 23. رشد 10 درصدی قیمت مسکن در سال جاری/ کاهش سود بانکی عامل افزایش اجاره‌بها

 24. سرمایه گذاری بنیاد برکت در توانمندسازی اقتصادی بروجرد

 25. تحقیق و تفحص از ایمیدرو در مجلس کلید خورد

پربحث‌های دیروز

 1. رشد اقتصادي و مصائب نظام آماري

 2. ضرورت جذب سرمایه و فناوری در صنعت نفت

 3. سوت پایان جدال گمرک و منطقه آزاد

 4. بازداشت ۵ متهم مالی در شیراز

 5. آغاز به کار شعبه مرکزی و اداره تحویل نیسان

 6. خبر فروش «پورشه‌ها» حاشیه‌ساز شد +سند

 7. اسکناس 500 تومانی در پایان راه

 8. امضای‌قرارداد نیم‌ میلیارد‌ یورویی‌ میان‌ ایران‌ و انگلیس

 9. حذف برچسب‌قیمت‌گذاری یک ماه به تعویق افتاد

 10. شماره حساب کمک به مسلمانان میانمار در بانک صادرات اعلام شد ​

 11. سهم قابل توجه شعبه مستقل مرکزی بانک صادرات درحمایت از تولید و اشتغالزایی

 12. بخشنامه دولت برای رفع ابهام حقوق‌های مادام‌العمر

 13. داستان شگفت‌انگیزی به نام تبعیض قیمت

 14. ایرتاکسی صنعت هوانوردی ایران را متحول می‌کند

 15. افزایش قیمت سکه در بازار + جدول قیمت

 16. چه سرنوشتی در انتظار اسکانس‌های 5000ریالی است؟

 17. چرا باتری خودرو در هوای خیلی سرد یا گرم خراب می‌شود؟

 18. توقیف ۹ فرآورده ساختمانی غیراستاندارد + اسامی

 19. شاخص بورس از نیمه ۸۵ هزار واحد گذشت

 20. توضیحات سیف درباره فاینانس با چین

 21. ساکنان شهرهای جدید از اجتماع دور افتادند/ ۶۰ هزار واحد بدون متقاضی

 22. کاهش دو میلیارد متر مکعبی ذخایر آب پشت سدها

 23. رشد 10 درصدی قیمت مسکن در سال جاری/ کاهش سود بانکی عامل افزایش اجاره‌بها

 24. سرمایه گذاری بنیاد برکت در توانمندسازی اقتصادی بروجرد

 25. تحقیق و تفحص از ایمیدرو در مجلس کلید خورد

پربحث‌های هفته

 1. سیف: من هیچ وقت نمی رفتم در جایی که مجوز از بانک مرکزی ندارد، سرمایه گذاری کنم/ کاسپینی‌ها پای اشتباه خود بایستند

 2. فراموشی سیف از مجوز سال ۹۴ بانک مرکزی به موسسه کاسپین/ آقای رئیس کل! شما باید پاسخگوی مجوز فعالیت کاسپین باشید

 3. سیف از خودش سلب مسوولیت نکند؛ او در قبال سپرده گذاران کاسپین مسوول است/ پرونده تخلفات بانک مرکزی به دستگاه قضا رفت

 4. این بنز ۵ میلیاردی چگونه وارد کشور شده است؟+ تصویر

 5. همبرگر 250 هزار تومانی در لواسان + عکس

 6. واکنش بانک مرکزی به خبر الف؛ آقای سیف نگفتند که موسسه کاسپین فاقد مجوز است+عکس

 7. تبعات حذف برچسب قیمت مشخص نیست؛ باید منتظر ماند/ با بگیروببند نه قیمت کاهش می‌باید نه کیفیت افزایش

 8. اعلام جرم دیده بان شفافیت علیه مسؤولان در ماجرای ثامن الحجج به جریان افتاد

 9. مدیرعامل فراری بانک ملی چگونه غیابی محاکمه می شود؟

 10. کدام برنج‌های وارداتی آلوده به "آرسنیک" هستند؟

 11. پژو ۳۰۱ غیر قابل فروش شد

 12. مهرداد لاهوتی: حقوق نجومی‌بگیران قانونی بود

 13. محسن رضایی: چرا خودروسازی ما پس از 60 سال اینگونه عقب ایستاده؟!

 14. قیمت جدید پژو 2008 اعلام شد

 15. علت اصلی رسیدن نرخ دلار به مرز ۴ هزار تومان چیست؟

 16. پیام سیف به بازار ارز

 17. رشد اقتصادي و مصائب نظام آماري

 18. دولت، خود را مخاطب قرار دهد

 19. دلایل خریدوفروش سپرده‌های مردم در موسسات مالی غیرمجاز

 20. ضرورت جذب سرمایه و فناوری در صنعت نفت

 21. مصوبه کوله‌بری هیئت دولت به زودی اجرا می‌شود

 22. هیچ مشکلی برای تامین مرغ و گوشت ماه محرم نیست+ قیمت

 23. سوت پایان جدال گمرک و منطقه آزاد

 24. بازداشت ۵ متهم مالی در شیراز

 25. آغاز به کار شعبه مرکزی و اداره تحویل نیسان

ویگو

وب‌گردی

آخرین عناوین